Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Állat design, nekem nagyon bejön

"Együtt vagyunk senkik"

(#2) Plug Life


Plug Life
senior tag

400 ezres mobil, gyűrődéssel a képernyő közepén 😂 Kösz, inkább nem.

(#3) #95462144


#95462144
törölt tag

Jó készülék, csak az asszony meg ne lássa még véletlenül se. :DDD

(#4) waccamár


waccamár
senior tag

Jöjjenek csak az újabbnál újabb variációk, fejlődjön ez a vonal, mert kíváncsi vagyok - de egyelőre még nem érzem azt, hogy kell nekem egy ilyen :) És most nem ár-érték arányról meg hasonlókról beszélek, hanem csak úgy általában - funkcionalitásban nem adna semmit az életemhez.

(#5) joey04


joey04
titán

Nagyon vagány, de továbbra is kezdetleges. Fejlődjön még pár évet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Valószínűleg a konstruktőrök is tudták, hogy ez a design nem bírja el a 888 fogyasztását, de ha abból is engednek, akkor az árból is kellett volna...

(#7) Jakesz


Jakesz
őstag

A hajlításnál levő gyűrődéstől és a gyatra üzemidőtől eltekintve összességében tetszik. És ahhoz képest, hogy milyen forradalmi és egyedi cucc, az árát sem mondanám annyira vészesnek, tekintettel arra, hogy márkán belül is tucattelefonok kerülnek ennél is többe. És ennek az egyedisége abszolút hasznos. Manapság úgyis egyre nagyobb baj, hogy a telefonok 95%-a akkora méretű már, hogy zsebbe is alig lehet rakni. Itt megoldódik ez a probléma, miközben a kijelzőméret mégis nagy marad.

(#8) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Compact.

Csak egy kicsit vastag.

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszik. 3-4 eve pont ez kellett volna, ezt talaltam praktikusnak. Azonban a Foldnak en is tobb ertelmet latom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) szemy94 válasza Plug Life (#2) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem sem jönne be a mindennapokban (az üveg fólián sem szeretem a karcokat, ezen lenne egy, tuti rosszul lennék) , de ha valakit érdekel, Telenornál 330 kártyásan.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#11) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szánalmas akkumulátor méret
Szánalmas próbálkozás

Pár évig még hanyagolni kéne ezeket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) ForRedGlory válasza enginev3.0 (#11) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szánalmas hozzászólás.

Valahol el kell kezdeni. :U

(#13) Noukoum válasza enginev3.0 (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem elég lenne az üzemidő. Ilyenkor mi van? :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) #95462144 válasza enginev3.0 (#11) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem kell hanyagolni sőt a profitot, amit esetleg termel azt lehet fordítani a következő gen fejlesztésére, addig meg van akik valós körülmények között tesztelik a gyártó helyett. De ez már most is korrekt szerintem, még a hiányosságaival is.

(#15) Jakesz válasza Noukoum (#13) üzenetére


Jakesz
őstag

Meddig? Ha újkorában tud 3-4 óra kijelzőidőt produkálni, akkor másfél év múlva már kb tudni fog 1.5-2 órát. Használhatatlan. Ellenben, ami újkorában tudja a 6-7 órát, annak a feleződése is még a használhatón belül marad. Ezért sem mindegy, hogy milyen egy készülék üzemideje.

(#16) tony_snow válasza enginev3.0 (#11) üzenetére


tony_snow
tag

Ez a hozzaszolas mindent visz.
Ha hanyagolnak par evig, akkor mikor erne el - meg szamodra is - a megfelelo minosegi szintet mondjuk a fold 5-6-7, amikor hanyagoljak? :D Nem, sok szempontbol hibas valasz lenne, hogy adjak ki 3-4 ev mulva, addig csendben tokeletesitsek. Ez nem igy mukodik, valamint sokaknak mar igy is teljesen megfelelo.
"Szánalmas próbálkozás" ... ebben a formaban, konkretan ennel a termeknel, es mindezt egy techoldalon... imadom :D

(#17) Noukoum válasza Jakesz (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Nálam 1,5 év múlva legalább 90%-os lenne az aksi, hozná a 3 órát. De egyébként szerintem nálam új korában kb. 4-5 órát tudna, nem vagyok egy "power user". Ha meg kevés lenne, cserélnék benne aksit. Persze érthető az is amit te írsz. A mai standardokhoz kevés ez az üzemidő, aki az élete felét a telefonján tölti az ne ezt vegye. Viszont azért a szánalmas próbálkozás picit erős.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) sohajda90


sohajda90
tag

Vicces, hogy tökéleteset sosem lehet alkotni, értem, hogy mindenki a fejlődési irányt akarja mutatni a kritikáival, de:

A Motorola RAZR 2 - t azért támadták, mert "csak" Snapdragon 765G került bele, meg 60 Hz

Itt megkapták az emberek a Snapdagon 888-at meg az adaptív 120 Hz-et, itt azért megy a sírás, hogy inkább ne tették volna bele a kedvezőbb üzemidő végett...

Hiába na, ameddig nem történik élesebb fejlődés az akkumulátorok terén, addig sajnos ettől a form factor-tól nem kell sokkal többet várni, mert már egy 4000 MAh-s akksit sem tudnak belepakolni, ha nem akarják drasztikusan növelni a méretet, amit meg ha meglépnének pont a selling pointot, a "kompakt méretet" kukáznák ki...

A crease-nél meg a hézagnál is ugyanaz a helyzet:

A Motorola-t azért szapulják, mert "gagyi" műanyag a kijelző és "körömmel be lehet nyúlni a kijelző alá", pedig pont ez a feature teszi lehetővé, hogy hézagmentesen össze lehessen hajtani a készüléket.

Itt elvileg "foldable glass" a kijelző (ami egy jó marketing szöveg a némi üvegrészecskét tartalmaző műanyagra), cserébe ezt sosem fogják "flat"-re hajtogatni, a crease ha szemre nem is, de érzésre mindig "látványosabb" lesz, mint a Moto-nál, plusz ugyr az előző modellek esetében nem egy riport volt, hogy már az "egészséges" napi használattól is képes önmagától megrepedni a hajlítás nyomán...

Amúgy hiába lett nagyon pofás ez a 3. incarnation, ha használatra kellene, szerintem a Motorola Razr 5G praktikusabb: mivel jobban záródik, kevésbé kell óvni a portól, illetve a külső kijelző továbbra is használhatóbb, 2.6"-on és 600*800 pixelen, full Qwerty keyboardot is lehet használni rajta (bár nagy élmény nem lehet), ha SOS válaszolni akarna az ember 1 notification-re kinyitás nélkül, illetve a kamera keresőjének is használhatóbb ablak. Mondjuk ott van negatívnak a sokkal gyengébb kamerás képességek, illetve az alacsonyabb kijelző felbontás (belül)...

Amúgy jó lenne a Motorola Razr 5G-ről is tesztet olvasni...

P.S.: ja és a cikk írónak, attól, hogy az előlap "felületére" ráférne a harmadik lencse is, nem biztos, hogy "belül" is lenne neki hely. Erre sem azért került "csak" 2 kamera, meg a Razr-re is "csak" 1, mert na akarnának többet nyújtani, csak odabent elég szűkös a hely...

[ Szerkesztve ]

(#19) Luck Dragon

Hát nem tudom... külcsín részemről csúf , főleg a kamerához tartozó fekete keret kijelzővel egy különálló vakuval.... nincs meg az öszkép .
Az akkumulátor nagysága is kevéske ,bár értem a miértjét , de legalább gyorstöltès lenne.. de az sincs , cserébe tömzsi az egész .
Mind ezt négyszázezerforintért egy kezdetleges technológiára épülő telefonért. Nem nekem találtak ki. :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) K0vasz


K0vasz
aktív tag

"Itt érintésre és leginkább odakint, napfény alatt tapasztalni a jelzett képernyőrész hullámosságát"

na engem pont ez zavart legjobban az előző flipben, az a göcsört a kijelző közepén. persze lehet, hogy egy idő után megszokja az ember, de 400k-ért kísérletezzen ezzel a fene

(#21) Zé. válasza sohajda90 (#18) üzenetére


Zé.
tag

Mennyivel lenne vastagabb min.~4500 mAh-s használható akkumlátorral?
Összecsukva már nem lenne jelentősége annak a pár mm -nek, de legalább
időtállóbb, használható idejű lenne... Majd talán a következő széria...
( Lásd anno az LG V40-t, gyenge akkuval, nem is lett siker, pedig akkoriban
jó készülék lehetett volna...)

Tisztán látni, hogy ez nem egy hozzáértő tech. embereknek készült emiatt,
hanem egy flancos meglepi, --- hölgyeknek...

(#22) S e t h


S e t h
nagyúr

Csajoknak ajándékba ideális, kivéve ha a hölgy ért a telefonokhoz, mert akkor sértő is lehet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23) IQfályter


IQfályter
tag

Az nem is annyira baj ha gyorsan lemerül mivel vízálló! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Luck Dragon válasza IQfályter (#23) üzenetére

Fúú :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) ErwinChico


ErwinChico
tag

Imádom :)

Cogito ergo sum sollicitus.

(#26) opr


opr
veterán

Alakul ez, nagyon latszik a fejlodes az elodhoz kepest is, 3-4-max 5 ev, es jo lesz. Addig meg -mint mindig- az early adopterek kifizetik a fejlesztest helyettunk is, ezuton is koszonjuk szepen. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Noukoum válasza ErwinChico (#25) üzenetére


Noukoum
veterán

De itt megmondták hogy nem jó. :O Csak tudnám hogy akinek nagyobb aksi kell, vagy nem érdekli ez a hajtagatós dolog az miért nem érti meg hogy van másik tucat Samsung mobil ami közül választhat..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) Zé. válasza S e t h (#22) üzenetére


Zé.
tag

Az okos hölgyeknek meg egyszerű a válasz, --- az ősi bölcs közmondással:
,,Ajándék lónak ne nézd a fogát!..." :D

(#29) enginev3.0 válasza Noukoum (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hogyne, meg az iPhone mini is nagyon kellett mindenkinek
Hagyjuk már :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) Juhaszatti válasza Jakesz (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Milyen telefonnak feleződik 1,5 év alatt az üzemideje? Ilyennel szerencsére még nem találkoztam.

(#31) Noukoum válasza enginev3.0 (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

:F

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

#Bone123 Az akku időt úgy teszteltétek, mintha célközönség lettetek volna?
(Azt feltételezném, hogy a felépítéséből fakadóan a ritkábban telefonáló és nem a mobilon social médiát élő emberek telefonja. Elolvas pár sms-t emailt, hírt menet közben, de legfőképp telefonálásra használná, mert a munkaügyeit laposon vagy az irodai gépen intézi. Valahogy így képzelném el. Egy social média generációs, biztos lemeríti délre, kora délutánra a folyamatos képernyőn pötyögéssel...)
Nagyon tetszik a 11-es kép. Egyedi a háttér, mint a telefon. :R

Jevons paradox

(#33) doooo


doooo
veterán

Több kamera, nagyobb akku, és megnyertek vele (2-3 év múlva remélem minden összeáll egy ilyen készülékhez).

Mindazonáltal nagyon fura, hogy másfél óra feltölteni 3300mAh-t... abnormálisan lassú, 15W-tal egy 4500-as akkut is simán fel lehet tölteni ennyi idő alatt. Lehet, hogy egy bug miatt ilyen. Szerencsére van idejük még javítani.

Kamerákra is ráfér pár frissítés, bár ez evidens, hogy legalább egy érkezni is fog a napokban.

[ Szerkesztve ]

(#34) prolad


prolad
őstag

Na végre, ezzel a frissítéssel a Flip egy tényleg jó alternatíva lett.

(#35) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem lesz ez rossz, ha ki tudnak majd hozni belőle valamilyen értékelhető üzemidőt.

(#36) Noukoum válasza doooo (#33) üzenetére


Noukoum
veterán

[link] nem bug. S10, 15w, 3400-as aksi.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) szkaroly válasza doooo (#33) üzenetére


szkaroly
senior tag

GSMArena Samsung A52 4G teszt: [link]

15W-os töltővel a 4500-ös aksi 2 óra 3 perc alatt megy 0-ról 100-ra.

Poco X3 Pro

(#38) doooo válasza Ricardo (#35) üzenetére


doooo
veterán

Mondjuk az előzőből már bőven kihoztak... ezúttal csak növelni kellett volna valamilyen racionális mértékkel, de... a dizájn oltárán feláldozták a dolgot. Vagy, némi további árfaragással egy S870-et is belerakhattak volna, és akkor az még mindig többet hagyna az üzemidőből.

(#39) doooo válasza szkaroly (#37) üzenetére


doooo
veterán

S20FE 4500mAh, 15W, 1:35. [link]

(#40) Schuler888 válasza enginev3.0 (#11) üzenetére


Schuler888
senior tag

Szanalmas komment :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#41) Schuler888 válasza Jakesz (#15) üzenetére


Schuler888
senior tag

" Ha újkorában tud 3-4 óra kijelzőidőt produkálni, akkor másfél év múlva már kb tudni fog 1.5-2 órát. "
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#42) Noukoum válasza doooo (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Valószínűleg azért mert kevésbé veszi vissza a töltési teljesítményt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) doooo válasza Noukoum (#42) üzenetére


doooo
veterán

Nyilván... az a kérdés, miért veszi ennyire vissza más modelleknél? Ha nem is bug, hanem szándékos, illene megmagyarázni valahogy. A hőtermelés sem kifogás. Nem a levegőbe beszéltem egyébként, 15W-tal töltöm az S21Ultrámat is (néhai S9+-om töltője :DDD), és kb. másfél óra alatt 15%-ról felnyomja 100%-ra, méghozzá 5000-es telepnél. Vagyis ez is a linkelt S20FE sebességével tölt.

Mondjuk a legtöbb ember, nagyon helyesen, nem nullánál szokta töltőre rakni a mobilokat, tehát a másfél óra sosem lesz másfél óra.

[ Szerkesztve ]

(#44) Fred23


Fred23
nagyúr

"nyitva 166 x 72,2 x 6,9, csukva pedig 86,4 x 72,2 x 15,9-17,1 milliméter"

Nyitva nekem túl nagy, csukva pedig túl vastag. :DDD
Mondjuk ilyen akku mellett mindegy is. Egyelőre ezek az összecsukható telók napi használatra nagyon nem optimálisak számomra.

(#45) Hallosz


Hallosz
senior tag

Technológia remekmű. :R
A gyakorlati értékét KB. a négy évszakos autógumihoz tudnám hasonlítani:
minden évszakban lehet használni, de valójában egyikre sem igazán optimális.
Zsebre rakható, de. . .
Tartalmat lehet rajta fogyasztani, de az csík középen. . .
Stb.

Mert lakni, muszáj.

(#46) Noukoum válasza doooo (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

Pedig a hőtermelés az oka. Nem akarják hogy nagyon felmelegedjen töltés közben. Ugye azzal is kalkulálni kell hogy a felhasználó használja töltés közben a mobilt, ami úgy túlmelegedne. Így gyárilag visszaveszik a töltést.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) doooo válasza Noukoum (#46) üzenetére


doooo
veterán

De akkor olyankor vegye vissza, amikor fennáll effajta veszély. Továbbra sem logikus ez a megosztottság ha az SoC-k hőtermelését, meg a mobilok méreteit is figyelembe vesszük.

GSMArenás listákat nézegetve azért elég nagy a szórás a gyártók között is. Érdekes dolog ez.

(#48) Noukoum válasza doooo (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

Így is úgyis lassú a töltés sajnos, így valószínűleg a többség éjszaka fogja tölteni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) Zé. válasza opr (#26) üzenetére


Zé.
tag

Az early adopter fogalma nagyon jó összefoglalása az eddigi hsz.-nek!
A közelmúltban lendült meg a mobil kamera, a kijelző technológia radikális újítása.
Még 3-4 generáció kell, hogy ezek kiforrottak legyenek csukhatóan, ezen az ár szinten.
Bőven van ebben a flipp irányban design, műszaki lehetőségek, mint a régi flippes-korban.
A tervezett elavulást is ügyesen beépíti a gyártó ennek érdekében, pl. kicsi akku.

(#50) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csináljanak inkább egy jó gombos összecsukhatót. Nem? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.