Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) SyMbioTe válasza thomas92 (#650) üzenetére

Megköszönöm :)

Közben redditen találtam egy pontosan ugyanilyen problémával foglalkozó posztot (kép alapján ugyanennyire nyílik ki neki is)
Ott valaki írta, hogy neki is ilyen volt, hívta Samsungot, és elvileg csere (hogy kijelző vagy telefon, vagy mechanika, azt nem tudom)

Egyébként változó, van akinek ugyanilyen, van akinek teljesen kinyílik.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#652) urobee


urobee
tag

Én is pont valamelyik nap vettem észre, hogy nem nyílik ki teljesen és a "zsanérok" is lötyögnek egy kicsit.
Én nem közvetlenül a Samsungtól vettem, hanem egy webáruházból, kíváncsi vagyok, hogy kezelik a garanciát.

(#653) thomas92 válasza SyMbioTe (#651) üzenetére


thomas92
aktív tag

Igen, olvastam én is, hogy van sajnos, akiknél nem nyílik rendesen.

Nekem ilyen:

(#654) thomas92 válasza urobee (#652) üzenetére


thomas92
aktív tag

Az érdekes lesz, majd írd meg a tapasztalataidat, hogy ott, hogy kezelték. Remélem, sima ügy lesz. :)

(#655) SyMbioTe válasza thomas92 (#653) üzenetére

:R :R
Köszi szépen. Azt hiszem jövő héten beballagok vele szervizbe, és leadom. Nekem samsung.com-ről van, kíváncsi vagyok mit mondanak.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#656) thomas92 válasza SyMbioTe (#655) üzenetére


thomas92
aktív tag

Nincs mit! :) Majd írd már meg te is a tapasztalatodat, mert kíváncsi vagyok. Mondjuk remélem nekem nem lesz vele ilyen gondom, de nem árt előre képben lenni. :))

(#657) ctibor


ctibor
senior tag

A nejem Flip3-án is feljött középen a fólia (az enyémen már régebben; leszedtem és most is úgy használom) de ő ragaszkodik hozzá, hogy legyen rajta... Mit javasoltok, hol tesznek rá megbízható módon fóliát?

Amikor nekem volt ilyen gondom, akkor a Samsung szervízben (Oktogon) még pénzért sem tudtak rátenni új fóliát, de mintha valamelyik Sestore vállalta volna... Most mi a helyzet ezzel? Megköszönöm, ha írtok tapasztalatokat.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#658) SyMbioTe válasza ctibor (#657) üzenetére

Nekem a Győri szervizben azt mondták, hogy gari időn belül egyszer ingyen cserélnek fóliát.
Fizetősen itt ~10-12k körüli összegre emlékszem.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#659) thomas92 válasza ctibor (#657) üzenetére


thomas92
aktív tag

Igen, mostanában az a hír, hogy gari időn belül 1X ingyen cserélik, amikor én vettem, akkor még nem mondogatták ezt... érdemes lehet Pesten az Aradi utcai szervizt megkérdezni szerintem, hogy ott elvégzik-e.

(#660) Ochocinco46 válasza ctibor (#657) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Oktogonnál egy éven belül ingyen cserélilk. Nekem ott kellett hagynom pár napra mert nem volt bent olyan, aki azonnal megcsinálná.

[ Szerkesztve ]

(#661) ctibor


ctibor
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#662) insight válasza ctibor (#661) üzenetére


insight
aktív tag

Ha ez megnyugtat, nekem lejött a fólia 6 hónap után, 1 éve anélkül használom (elég keményen). Semmi baja nem lett, karcmentes a kijelző.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#663) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#655) üzenetére

Múlt hét hétfőn leadtam, tegnap jött meg, viszont csak ma tudtam menni érte.
Röviden: A TMX hozza a formáját, ugyanis elutasították a javítást, mivel a zsanér egyik szélén van egy apró karc, és szerintük amiatt nem nyílik ki teljesen. :U :DDD
[kép]

Szóval írok majd a Samsungnak, hogy ezzel így nem vagyok elégedett, szervizben is mondták, hogy ezt mindenképp reklamáljam meg közvetlen a közvetlenül nekik. (Hozzáteszem, ott mutattak egy ugyanilyen Flip 3-at, aminek a két széle rommá volt ütődve zsanérnál, tökéletesen nyílt és csukódott, nonszensz erre fogni a hibát.)

Fun fact: Kértem, hogy rakjanak rá fóliát is, mert lejött a régi, persze azt sem rakták rá.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#664) amarna


amarna
tag

Nekem is egy ilyen középen billegős darab van. Új korától kezdve így nyílt. Ezek szerint kijött egy ilyen széria.
Én meg azt gondoltam, ez ilyen. Szerencsére a működését sem befolyásolja.
Arra azért kiváncsi vagyok én is, hogy bevállalja e a Samu és javítják vagy cserélik, mert az nem kóser, hogy sík egyenesnek kellene lennie és megjelentek a piacon ilyen darabok is. Ez valami gyártási hiba lesz.
Egyébként a szervíznek kötelessége bizonyítani, hogy ezen karc miatt nem működik megfelően a mehanika, és ezért utasítják el a garanciális javítást, ha ezt nem tudják megtenni és csak vagdalkoznak, akkor fogyasztóvédelem, vagy jogi út. Szerintem bukott ügy a részükről, főleg annak tudatában, hogy ezek szerint ismert hibáról van szó.

(#665) SyMbioTe válasza amarna (#664) üzenetére

Lehet, mert amit redditen láttam, pont ugyanígy volt kinyílva kép alapján.

TMX-től ez csak a szokásos ügymenet, iszonyú trehány egy cég, ha garis javításról van szó, őszintén szólva annyira nem lepett meg.
Ha van fejlemény, akkor megírom. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#666) amarna válasza SyMbioTe (#665) üzenetére


amarna
tag

Várom, köszönöm :R

(#667) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Amúgy mi a helyzet ezzel a telefonnal mostanában, hogy 200.000 ft alatt alig találni, de amit meg én árulok konkrétan új állapotban, 180ezer ft-ért, még csak nem is írnak rá..? 😅

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#668) PhilBrick válasza Ferenczi Áko (#667) üzenetére


PhilBrick
őstag

Mar egy napja hirdeted... ;]

(#669) Ferenczi Áko válasza PhilBrick (#668) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem ehhez vagyok hozzászokva 😈

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#670) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziaztok. Irok inkabb itt mert a flip 4 topikja nem nagyon megy.

Lenne egy pár hetes z flip 4. Költözés során frankón elveszett mindene, doboz, benne számlával, csak a telefon maga van, meg egy tok amit véve lett hozzá. Média Markt-tos a teló.
Kérdéseim:
-samsung így beszámit telefont ?
-Garanciáztatás így mennyire menne, ha fólia cserés lenne stb ?
-Lehet kérni új számlapapírt a médiában róla vagy ez igy felejtős ?
-Ha eladásra kerülne kb mennyit érne így minden nélkül ?

Imei alapján ugye beazonosítható, tehát ott látszik hogy január végi vásárlás és van rá gari, de az mennyire számit ?

Köszi a segitséget, nektek talán több samsungos tapasztalatotok van :R

(#671) ollie válasza mrThomi (#670) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beszámítás simán megy.
Számla másolatot muszáj adniuk, ha kérsz.
Mivel sok minden nem volt a dobozban (csak kábel és sim tű), a miatt nem csökkenne a használt ára (bár vannak, akik csak eredeti dobozával vesznek mobilt). Viszont ha nincs számla róla, az probléma, mert az új tulajdonos nem fogja tudni garanciáztatni. Plusz számla azért is kell, mert azzal bizonyítod, hogy ki van fizetve a készülék, és nem, mondjuk részletre vetted, amit ha nem fizetsz tovább, letiltják a készüléket. Viszont számlamásolatot kell tudnod kérni az MM-től.

***

(#672) mrThomi válasza ollie (#671) üzenetére


mrThomi
addikt

Ha beszámitás is müködik akkor az is egy opció, csak nem tudtam hogy működik e a beküldés doboz nélkül :) Masik topikba írták, hogy elvileg az MM ad másolatot a számláról azt megpróbálom mindenképp elintézni viszont ha jól emlékszem nem az én nevemen van rajta, azt nem tudod, hogy kell e hozzá az a személy aki a számlán szerepel vagy en is el tudom intétni ha nálam van a telefon + az imei száma ?

(#673) Lezl válasza mrThomi (#672) üzenetére


Lezl
tag

Szerintem számlamásolat esetén teljesen lényegtelen nálad van e a termék csak annak adják ki aki szerepel a számlam

(#674) mrThomi


mrThomi
addikt

Köszi nektek a válaszokat

(#675) urobee válasza urobee (#652) üzenetére


urobee
tag

Jelenleg 45 napja nem kaptam vissza a telefont, a weboldal ügyfélszolgálata a szervízre mutogat, miszerint a "gyártói jóváhagyáson van a szervizelés, első körben elutasították a garanciában való kezelést emiatt hosszadalmasabb sajnos". Ezt már harmadszor kapom válasznak miután letelt a 30 nap. A telefon egyértelműen nem úgy nyílik ki, ahogy tette az új korában.
Azt sem tartják be, hogy 15 nap után értesíteni kellene a javítás várható időtartamáról. Épp most küldtem el nekik a Fogyasztóvédelem weboldalán szereplő információkat, mi a teendő
a továbbiakban...

(#676) insight


insight
aktív tag

Na, asszem én elhasználtam a Flip 3-at.

Másfél éve vettem, rengeteget használtam, az első fél év során elkezdett lejönni a fólia amit le is szedtem, de a kijelzőn egy karc sem keletkezett. Sőt, a telefont tok nélkül használtam, le is ejtettem 2-3 alkalommal, ami hagyott enyhe nyomot a sarkokon, de semmi komoly.

Soha egy szoftvergondja sem volt, másfél év és rengeteg összevissza töltögetés, többszáz órányi android auto (navigáció + zene) használat után annyira meg voltam vele elégedve, hogy a korábbi éves telefoncsere helyett 2 évet adtam volna neki, elterveztem a váltást idén ősszel, ha kijön a Flip 5.

Na erre ma reggel azt vettem észre, hogy nagyon finom hajszálrepedések jelentek meg a hajlatnál. Világos háttér előtt látszanak, illetve a körmöm elakad bennük. Egyértelműen nem sérülésből keletkeztek. Nem is igazán komolyak, de tudom, innen csak rosszabb lesz a helyzet és engem zavarni fog.

2 kérdésem lenne:
1. Van esélyem ezt a 2 év garin belül cseréltetni, ha igen akkor hova vigyem, ahol jó a hozzáállás?
2. Ha elhajtanak a garival, mennyibe kerülne egy kijelzőcsere gyárira? Illetve hova kellene vinnem szerintetek?

Guglizni tudok én is, inkább mert tapasztalatokat szeretnék hallani. Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#677) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#665) üzenetére

No, tegnapi nap folyamán visszakaptam a telefont.
Oktogon szervizben lett leadva garira, 10-én délután, talán utána hét szerdán vagy csütörtökön szóltak, hogy lehet menni érte. (Egyéni okok miatt került csak tegnap hozzám a telefon)

Leadásnál azt mondták, hogy nem biztos, hogy ezzel fognak tudni mit kezdeni, de bevették.
Végül cseréltek kijelzőt + akkumulátort, meg valamit a zsanér külső oldalán is csináltak, mert a karc ami ott volt (ami miatt a tmx elutasította :U ), az eltűnt.
Ami poén, hogy ugyanúgy nem nyílik ki teljesen. :DDD

Szóval én lehet itt elengedem ezt a problémát, és használom így a telefont, mert olyan mértékben meg nem zavar engem használat közben.

#676 insight
Olyan helyre, ahol nem a csöves TMX-nek küldik. Ez pl ahová én is vittem másodszor, oktogonszerviz.hu
Hivatalos Samsung szerviz, és itt helyben javítanak ha jól tudom.

Itt eddig nekem még nem volt gondom, egyszer vittem be egy Note8-at, ugyanígy kijelző cserére, pár nappal gari lejárata előtt, néhány nap alatt kész is volt (kijelzp+akksi csere ugyanígy), a mostani sztorit meg itt láthatod. :)

Amikor először beküldtem TMX-nek, akkor ott adtak árajánlatot kijelző cserére, ~150k-t írtak.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#678) insight válasza SyMbioTe (#677) üzenetére


insight
aktív tag

Ok, de vajon számíthatok garira?
Köszi a tippet

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#679) SyMbioTe válasza insight (#678) üzenetére

Meg kell próbálni, veszteni valód nagyon nincsen.
Ha fólia nincs rajta, érdemes ügyfélszolgálattól vinni valamit, hogy annak a leszedése nem jár garivesztéssel, nehogy ebbe kössenek bele (itt fórumon is volt aki rákérdezett emailben)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#680) BlackLamb


BlackLamb
tag

Sziasztok! Kijött az 5.1 frissítés. Van aki már felrakta? Tapasztalat? Cikkeztek róla, hogy hazavágja az üzemidőt régebbi telefonokon.

(#681) PhilBrick válasza BlackLamb (#680) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ezen mit lehet még hazavágni!? :DDD

(#682) BlackLamb válasza PhilBrick (#681) üzenetére


BlackLamb
tag

Remélem mást nem :)

(#683) insight


insight
aktív tag

Csak jelzem, hogy cseréltem S23-ra, miután megijedtem a repedezni kezdő kijelzőtől.

A tapasztalatom 48 óra után:
- üzemidőben sokkal jobb, ahogy vártam
- 25W a töltési sebesség, egyáltalán nem gyorsabb a Flip3-nál (egymás mellett töltöttem őket), pedig ehhez 25W töltőt használtam, a Flip3-hoz 20W-ot.
- a Flip3 oldalsó ujjlenyomat-olvasója sokkal gyorsabb és pontosabb, mint az S23-é.
- már most halálosan unom a kocka dizájnt, és nagyon zavar, hogy vastag a telefon. Sokkal jobb kézbevenni a Flip3-at.

Tanulság: ne kapkodjátok el a cserét, mert ha egyszer megszokod a Flip-et, a hagyományos téglatelefon már gagyinak hat. Szerintem a Flip 5-nél visszatérek a sorozathoz.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#684) thomas92 válasza insight (#683) üzenetére


thomas92
aktív tag

Én S23 Ultrára váltottam. Más, mint a Flip3, de megváltás az S23U akkuja, gyorstöltése és kamerája a Flip3 után. Az én használatomhoz jelenleg jobban passzol ez a készülék, mint a Flip.

Remélem, hogy nagy előrelépések lesznek a foldable vonalon, mert egyébként a formavilág, dizájn nekem is bejövős a Flip és Fold esetén is. Bár az S23 szériára sincs panaszom ilyen téren, de nyilván nem olyan egyedi.

(#685) nyuszó válasza SyMbioTe (#677) üzenetére


nyuszó
tag

Szia! Sajnos nekem is megjelentek a hajszálrepedések a hajlatban. Megpróbáltad gariztatni?

(#686) nyuszó válasza nyuszó (#685) üzenetére


nyuszó
tag

Sziasztok! Most megválaszolom a kérdésem. Megjárta a telefonom a TMX Kft.-t. Garanciában cserélték a kijelzőt, új fóliát is kapott. Az akksit is cserélték a munkalap szerint. Egy hét volt. Küldtek futárt érte. Le a kalapom előttük. Minden probléma mentesen zajlott.

(#687) BlackLamb válasza nyuszó (#686) üzenetére


BlackLamb
tag

Köszi a leírást. Úgy fest hogy nem csak rossz tapasztalat van a TMX-el.

(#688) SyMbioTe válasza BlackLamb (#687) üzenetére

Kivétel erősíti a szabályt ;]

Érdekes amúgy a TMX, ha garis gond, eddig csak negatív tapasztalataim voltak, ha önköltséges javítás, ott minden patent volt, és árban is teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#689) BlackLamb


BlackLamb
tag

Csak beszélni kellett róla. A bal oldalon nekem is megjelent a hajszál repedés :((( :o

(#690) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok, tud valaki ajánlani egy normál minőségű de jól árasított tokot a Z Flipre? Válaszotok előre is köszi

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#691) rzb3la


rzb3la
csendes tag

Sziasztok,

most 1 éves a flip 3-am, akksit leszámítva eddigi legjobb telefonom.
Kinyitásnál előfordul, hogy csak felvillan a kijelző aztán elsötétül. 10-ből kb 1x vagy 2×...
Előfordult már másnál is ez a hiba?

(#692) SyMbioTe válasza rzb3la (#691) üzenetére

Eddig talán 1-2 alkalommal fordult elő nálam ilyesmi.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#693) rzb3la válasza SyMbioTe (#692) üzenetére


rzb3la
csendes tag

Köszi a választ.
Akkor elképzelhető, hogy a kijelző fog tönkre menni?
Kiváncsi leszek szerviz mit szól majd hozzá...

(#694) SyMbioTe válasza rzb3la (#693) üzenetére

Én inkább gondolnám valami szoftveres bugnak, nem hiszem, hogy ez hardver hiba.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#695) rzb3la válasza SyMbioTe (#694) üzenetére


rzb3la
csendes tag

Túrtam picit a netet, találtam pár reddit postot, ahol ugyanez volt a hiba. Kijelzőcsere volt a megoldás..

(#696) fekomat


fekomat
tag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg tippje, hogy miért nem tölti a Xiaomi 20W-os vezetéknélküli autós töltője a készüléket? Se tokban, se anélkül nem tölt.
Erről beszélek: [link]
Köszi!

(#697) PhilBrick válasza fekomat (#696) üzenetére


PhilBrick
őstag

Mert a forma miatt nem ott van az indukciós tekercs, ahol a többi telefonnal. Húzd feljebb a tartóban!

(#698) rzb3la válasza rzb3la (#691) üzenetére


rzb3la
csendes tag

Ma kaptam vissza a készüléket, garanciában javították. Teljes kijelző csere lett a megoldás.Bár nem kértem, de a munkalap szerint az akksikat is cserélték. Fólia már nem volt a kijelzőn, nem problémáztak

(#699) SyMbioTe válasza fekomat (#696) üzenetére

A telefon alsó részében van az ehhez kellő tekercs, így nem mindegyikkel lehet tölteni. (Nekem is van egy asztali, Lego emberkékkel magasítottam meg, így teljesen jó :DD)

Olyannal működik csak rendesen, aminek az aljában is van tekercs. (Hogy a normál telefonokat fektetve is lehessen tölteni)

rzb3la

Samsungnal ha kijelző csere van, az automatikusan akksi csere is. Nálam is cserélték.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#700) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Arra van garancia ha a hajlításnál kezd feljönni a fólia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.