Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) csbika válasza csbika (#748) üzenetére


csbika
csendes tag

Nem várt folytatás (avagy kis olvasnivaló húsvétra)
Csütörtökön átvettem a futártól újra a telefonomat (még mindig javíttatlan állapotban), és annak rendje és módja szerint feltettem a polcra, hogy akkor majd az ünnepek után begyalogolok vele egy szervízbe.
Ma délben azonban eszembe jutott, hogy azért mégis jó lenne bekapcsolni, hogy legalább olyan állapotban jött-e vissza ahogyan elküldtem. Spoiler: NEM.
Bekapcsolás után 5G mobilnet megy a telón, úgy, hogy tudtommal SIM kártya nincs a telefonban!! (Mert leadás előtt eSIM-et eltávolítottam, fizikai SIM kártyámat kivettem). Aztán hopp, nézem a beállításokat, látom hogy egy számomra ismeretlen számú SIM kártya van benne. Megcsengettem a számot a póttelóról kíváncsiságból, hogy lássuk egyáltalán működik-e, kicseng, rezeg a telefon. Na mondom jól van, biztos csak valami tesztkártya, a szervízes benne felejtette tesztelés során, ki is vettem belőle, hogy nehogy bajba kerüljek.
Igenám, de néhány perc múlva hívnak a póttelómon, és az a szám keresett, amit épp az előbb hívtam, úgy hogy a SIM kártyával ami a számhoz tartozik ott szemeztünk az asztalon... meghűlt bennem a vér :Y Ha jól tudom húsvét van, nem haloween...
Mindenesetre néhány perc csevegés után kiderült, hogy élő emberrel sikerült beszélni, akinek valószínű ugyanakkor vizsgálhatták át a Galaxy Z Fold 4-esét az oktogoni szervízben amikor az én Flip-emet, így valahogy a SIM kártya az én telefonomban landolt :))
(Telekomos, és elv egy telefonszámhoz lehet náluk két SIM-et kérni).
Egyébként az övét szépen megjavították, azt mondta, olyan mintha új lenne. Gyakorlatilag "mindent kicseréltek rajta az alaplapon kívül" (kijelzőbaja volt neki is).

[ Szerkesztve ]

(#752) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok.
Gyári beállítások visszaállítása után nem tudok tovább lépni, az internet beállítása nem sikerül, mert a dátum/idő nem jó. Viszont addig nem tudok tovább menni a az időbeállításokra amíg az internet és egyéb beállításokat nem végzem el. 22-es csapdája. Van valakinek valami ötlete?

(#753) ollie válasza Taoharcos (#752) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmit sem kell internethez beállítani, rákapcsolódsz wifire, és van internet.

***

(#754) Taoharcos válasza ollie (#753) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

De nem akart rákapcsolódni. Két féle wifihez se akart kapcsolódni. Beleraktam egy kártyát és azzal se akart tovább lépni. Viszont a dátum február 10-t mutatot.
Végül ma az Oktogonos Samsung szervízben kötöt ki, mert nyitáskor fekete képernyős hibája volt. Állítólag kap egy képernyő cserét.

(#755) ollie válasza Taoharcos (#754) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem a dátum miatt nem kapcsolódott.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.