Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#868) brudy


brudy
csendes tag

Egy hete használom a Tab S-t és szeretném leírni a véleményemet.

Összességében elégedett vagyok. A kijelző tényleg brutálisan jó, a sebesség elfogadható, az akkuidő jó. A book cover-nek köszönhetően minden helyzetben lehet viszonylag kényelmesen fogni/használni, tehát a méretével is kibékültem. Ha nem lenne a cover, akkor szerintem már árulnám a tabot, de így szuper. Kipróbáltam néhány játékot és teljesen jól futottak egy-két kivétellel, hozzáteszem erre a célra vannak jobb alternatívák is, szerintem a Tab S nagy és nehéz ehhez, de nem is játszásra vettem.
Ami viszont nagyon nem tetszik, az a Samsung szoftvere. Soha nem volt Samsung Androidos ketyerém, mivel szándékosan kerültem őket a hulladék szoftverük miatt. Szerintem nincs még egy gyártó, aki ennyi haszontalan bloatware-t tolna a készülékeire. A Touch Wizz-et (ami szerintem egy rugalmatlan, erőforrásigényes, ronda szar) lecseréltem Nova-ra, letiltottam/eltávolítottam kb. 15-20 Samsung szoftvert, kikapcsoltam az összes paraszvakító fícsört és most kb. rendben van a sebesség. Még így is maradt jónéhány amit csak root-tal lehetne leszedni. Viszont arra nem találok megoldást, hogy a gyári videó lejátszó kezeljen ac3 hangot. Ez szégyen. Az első avi-nak amit rátettem nem volt hangja. A business week, a NewYork Times, a hancom office és a többi "ingyenes" hülyeség helyett inkább ezzel foglalkoztak volna Samsungék. Minden gyári program kritikán aluli. Ezzel nem a Tab S-t szerettem volna kritizálni, hanem az összes Samsung galaxy terméket, mivel egy kaptafára megy az összes.
Tudom, hogy nem illik ilyet, de muszáj összehasonlítanom az LG G2-mmel. Annak a szoftvere jól átgondolt, szép, a launcher testreszabható és jól néz ki. A gyári szoftverek jók és használhatóak! Eszembe sem jutott, hogy custom rom-ot rakjak rá, roottal piszkáljam, még a launcher is a gyári és nagy megelégedéssel használom már egy éve. A Samsung körülnézhetne a konkurenciánál és rájöhetne, hogy a kevesebb néha több.

Mindezek ellenére jó cucc ez a tab s, nem bántam meg hogy megvettem, mert jelenleg nem találnék nála megfelelőbet az igényeimhez. Ja, és azt sem bánom már, hogy nem a kisebbet vettem, pedig az első néhány nap elég kritikus volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.