Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) DarkChild válasza #78121280 (#2699) üzenetére


DarkChild
senior tag

Jah, hibaüzenetet nem mutat, csak onnantól kezdve nem csatlakozik semmilyen mobilhálózathoz, mert nincs IMEI száma :/
Nem tudom mi volt az avatarja, csak egyszer nekem is volt egy kis parám az EFS miatt, aztán valaki megemlítette a srác nevét, de most hiába kerestem a topicban, nem találom :( Dobj be ott OFF-ban egy kérdést, hátha valaki ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#2702) #01696768 válasza #78121280 (#2699) üzenetére


#01696768
törölt tag

ggabit keresd, ő ért az ilyesmihez. De elvileg nem kellett volna ugrania, és a sammobile-os romokkal a garanciának is maradnia kéne. Én is onnan szándékozom felrakni a lollit (az enyémre valszeg nem jön), és elvileg nem jár semmi negatívummal...

(#2703) #78121280 válasza DarkChild (#2701) üzenetére


#78121280
törölt tag

Megtaláltam. :) Váltottunk pár szót!

(#2700) Izzé Igen. Egy Note 3 már láttam ilyet!

(#2702) fl0werstar Elvileg a gari nem ugrott, elvileg...

Nem tudom gariba megcsinálnák -e :U

(#2704) Izzé válasza #78121280 (#2703) üzenetére


Izzé
őstag

F@sza... :(((

(#2705) gutriqper válasza pzoley (#2694) üzenetére


gutriqper
tag

Nem túl nagy a végén a felület? Eléggé precíz mozdulatokra vagy vele képes? Alkalmas írásra, vagy csak általános navigálásra? Olyasmi létezik ehhez, mint a Note szériás termékekhez?

(#2706) gutriqper válasza #01696768 (#2702) üzenetére


gutriqper
tag

Milyen sammobilos romot teszel fel? Magyarországi rom nem elérhető még ha jól látom.

(#2707) smisa


smisa
őstag

Én max innen probálkoznék és max TMH regioval a 8.4 esé már fent van

Okoskodni nem akarok de ha T-s készülék és nem megfelelő rommot lát akkor bármikor kiüti a hálozatról a szolgáltató és zárolja is tudtommal

[ Szerkesztve ]

(#2708) #01696768 válasza smisa (#2707) üzenetére


#01696768
törölt tag

Ebben igazad lehet, az enyém független wifis, annál ugye ilyen kérdés nincs.

gutriqper: Épp szakdolit írok, de ha hozzájutok, Sammobileról gondoltam feltenni a legfrisseb független wifist.

[ Szerkesztve ]

(#2709) gutriqper válasza #01696768 (#2708) üzenetére


gutriqper
tag

De ott a firmware-k régiónként vannak megjelölve. Így hogy választasz? T805 esetén is lehet így frissíteni galiba nélkül?

(#2710) hun005a


hun005a
tag

Hali

Sajnos belefutottam abba a hibába hogy sikerült teljesen lemerítenem a cuccost.
Valamiért az utóbbi időben elkezde enni az akksit valami de nem jöttem rá hogy micsoda.
A készülékben sim kártyát nem használok valami készenléti szar volt ami a legtöbbet fogyasztotta,legallábbis amit az akku menüben kijelzett.A készülék szinte alig volt használva 3-4 hónapos lehet.Most egyáltalán nem veszi a töltést ha rádugom.Mi a teendő?

köszönöm

(#2711) erzol válasza gutriqper (#2705) üzenetére


erzol
őstag

Mióta érintőkijelzős telefont/tabletet használok keresem a megoldást egy normális vékony hegyű toll megtalálásához. Az egész netet áttúrtam azóta, nem találtam, csak notehoz, ipad-hez. Nem hinném, hogy technológiai korlátja lenne, de lehet hogy nincs igazam... :U

#2710
Várj vele, lehet nem is fogod látni, hogy tölt. Kb. 10 perc után próbáld bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#2712) Izzé válasza hun005a (#2710) üzenetére


Izzé
őstag

Ha 0-ra merült az necces lesz. Dugd töltőre, lehet fél óra is eltelik mire elkezdi a töltést. Ha elkezdi.

(#2713) hun005a: Akkor gariztatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#2713) hun005a válasza Izzé (#2712) üzenetére


hun005a
tag

És ha nem kezdi el :)

(#2714) hun005a válasza Izzé (#2712) üzenetére


hun005a
tag

Fasza,egyébként a kezelési útmutatóban van olyan hogy ha teljesen lemerül akkor használhatatlanná válik?

(#2715) #01696768 válasza hun005a (#2714) üzenetére


#01696768
törölt tag

Nyugi, még semmi sincs veszve. Vigyázni kell, hogy ne sűrűn forduljon elő, mert elég gáz az akksinak, de amúgy nem feltétlenül halott a géped. Tedd töltőre szépen, és várj. Fél óránként megpróbálhatod bekapcsolni, nem tudom, ez mennyi idő után tér magához. Több eszközöm is ezt játsza, ha lemerül, tapasztaltam már ilyet.

(#2716) oncsi válasza hun005a (#2710) üzenetére


oncsi
őstag

Amikor lemerül a cucc 1% alá, akkor kikapcsol. De a 0% sem azt jelenti, hogy üres az aksi. Akkor is kb 3.0 Volt van benne, csak az már ugye nem az üzemi feszültsége. Ilyenkor az aksi úgymond lekapcsol a gépről a saját védelmében. Ha tovább merül (mert minimális áramfelvétele akkor is van) és töltőre dugod, amíg el nem éri újra a 0%-ot nem ad semmilyen életjelet. De azért töltődik, csak nem látszik. 1%-tól mutatja a töltést újra. Ilyenkor illik 100%-ig tölteni, mert különben pontatlan lesz a töltöttség jelzés.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2717) DarkChild válasza hun005a (#2714) üzenetére


DarkChild
senior tag

Ezt nem szokták sajnos beleírni a használati utasításba, hogy a litium alapú akkukat tilos "kisütni". Ha lemerült állapotban maradnak hosszabb ideig és a cellák teljesen elveszítik a töltést, akkor végérvényesen tönkre mennek, az akkut nem lehet feltölteni többé.
Dugd a készüléket a töltőre, egy órán belül valószínűleg megkezdi majd a töltést. Ha nem, akkor valóban csak az akku csere marad.

(#2718) sbalu1


sbalu1
senior tag

Ez így van, a Li-Ion akksik nem hagyják teljesen lemeríteni magukat.Az más kérdés, hogy nem szeretik, ha többször is ennyire lemerítik.Nem tesz jót az élettartamának.Viszont ha belső zárlatos lesz véletlenül, akkor már menthetetlen.És Igen, ha valamilyen okból mégis leürülnek teljesen, akkor már nem lehet tölteni őket, de ez normál használat esetén nemigen fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#2719) csalafinta65 válasza sbalu1 (#2718) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Akinek huzamosabb ideje megvan, közel 1 éve, tervez akku cserét? Ha jól tudom, akkor csak 1 éven belül végzik el.

(#2720) sbalu1 válasza csalafinta65 (#2719) üzenetére


sbalu1
senior tag

Az enyém még csak fél éves múlt és még persze minden rendben az akksijával.Az előző 7.7-és tabom nem volt gyári garis és kb. 2 év intenzív használat után vettem észre gyengülést rajta.Vettem egy új akkumlátor és kemény munkával (az is unibody-is volt) kicseréltem.

(#2721) pzoley válasza gutriqper (#2705) üzenetére


pzoley
őstag

A felülete félgömb alakú, ezért szinte mindig csak 1 ponton érintkezik, és mivel kapacitív, nem kell hozzá nyomást kifejteni, elég csak hozzáérinteni. Írni, rajzolni simán lehet vele. Én nem is érek ujjal a kijelzőhöz, pedig 9H üvegfólia van rajta. Ugyan ezt a tollat használom a Nexus 5-höz is.
Nekem van Note 2-m, a hozzá való S-Pen-nel, és az Air Command-on kívül mindent meg lehet vele csinálni. A Note 2-ben egy speciális érzékelő háló van, azzal működik az S-Pen.

[ Szerkesztve ]

(#2722) Izzé válasza csalafinta65 (#2719) üzenetére


Izzé
őstag

Akkor lenne 1 év, ha cserélhető lenne az akksi, vagyis tartozékként kezelnék. Mivel beépített a teljes gariidő vonatkozik rá.

(#2723) hun005a válasza DarkChild (#2717) üzenetére


hun005a
tag

Tegnap délután rádugtam ma reggelig semmi meg se nyekkent.Most meló után láss csodát a töltő csatlakoztatásakor kiírta hogy 0%.akkor most hagyom egy darabig:)

(#2724) zseko válasza erzol (#2711) üzenetére


zseko
veterán

De, technológiai korlátja van, wacom rendszernek hívják, még nem értettem meg teljesen hogy mi is ez, de van valami plusz réteg a kijelzőben. Azok a 'bumszli' végű tollak ökörködni jók, normális dologra alig (vagy korlátozottan). Vannak érdekes megoldások mint például az Adonit Jot Pro vagy a GoSmart Stylus, sőt, házilag is készíthető használható eszköz (rossz)(filc)tollból, gemkapocsból és antisztatikus zacskóból (pl. amiben a hdd van)(én is csináltam, működik).
De érdekességként megemlíteném az S3!-hoz készült tollat, ami C Pen néven fut, videók szerint működik S4-el is, és bár nem annyira vékony hegye van mint egy 'rendes' Stylusnak, de sokkal közelebb áll hozzá mint a tömegtermékes bumszli végűekhez. Ez talán működhetne, de egy próba kedvéért nem dobok ki 6e-et a pénztárcámból...

HR24.hu

(#2725) DarkChild válasza hun005a (#2723) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nem koszos esetleg a csatlakozó (mármint a készülékben aljzat), szösz, vagy ilyesmi nem került bele. Lehet amiatt nem illeszkedett a kábel és azért nem töltött.

(#2726) csalafinta65 válasza Izzé (#2722) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszi!! Ez hasznos info. Valszeg hamarosan cseréltetem, mert 15-20%-ot esett a kapacitasa. Sokat használom.

(#2727) #01696768 válasza zseko (#2724) üzenetére


#01696768
törölt tag

Akkor én már leginkább ilyet vennék, a részletek szerint jó a nótokhoz, úgyhogy szerintem ehhez is. És, a lényeg, hogy ha mégsem, marad egy igen jó kis tollad. :D

(#2728) Silent77 válasza csalafinta65 (#2726) üzenetére


Silent77
veterán

Azzal még nem cserélik, ha jól tudom 27%-nál lehet reklamálni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2729) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok,

ha felrakok egy nem itthoni, de független romot, mondjuk az olaszt vagy a hollandot, akkor repül a garanciám? Lehet bármilyen problémám? Ha esetleg kijön a hivatalos magyar is később, le tudom cserélni? Edigitalos, LTE-s 10.5-öm van amúgy.

Köszi

(#2730) csalafinta65 válasza Silent77 (#2728) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Lefogják, garantálom. Egyszer nem régen jött volna a futár, és 1 nap múlva hozta volna vissza. Majd legközelebb....hogy honnan veszed a 27%-ot??? Esetleg a 26, 9 még belefér? :W

(#2731) #01696768


#01696768
törölt tag

Hát, ez elég fura. Napok óta kint van a megfelelő svájci lolli, a tab meg most azt mondja, nem látja. Nem hiszem, hogy annyian lennénk, hogy sorba kellene állnia. :U Mondjuk mostmár inkább várok egy kicsit az OTÁra.

(#2732) Silent77 válasza csalafinta65 (#2730) üzenetére


Silent77
veterán

Simán.
Vigyázz megfájdul a fejed! Még a végén valami bajod lesz.
Fórumos kollégának nem cserélték, neki mondták.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2733) #01696768 válasza Silent77 (#2732) üzenetére


#01696768
törölt tag

Gyors olvasással azt hittem, a fejét akarta cseréltetni. :B

(#2734) Silent77 válasza #01696768 (#2733) üzenetére


Silent77
veterán

Az se rossz. ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2735) csalafinta65 válasza Silent77 (#2732) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Majd meglátjuk.

(#2736) oncsi válasza Silent77 (#2728) üzenetére


oncsi
őstag

A 8020 Note-ban 2x is cseréltek aksit.
Meg töltőt. és kábelt, mert lassan töltött. Másodszor a gari vége előtt. meg kijelzőt, hátlapot, alaplapot (mert rátették a 4.4-et miközben kértem, hogy 4.2-vel vettem, azon is szeretném használni. csak alaplap cserével tudták visszarakni)
Sok minden mellett ezt is figyelem,be kell venni mielőtt az ember nekiesik Custom Rom-al. A Samsung legerősebb szolgáltatása a szerviz ! Sokszor leírtam, hogy nem csak az a pár ezer Ft számít, amivel olcsóbb egy webshoop-ban, a márkabolt helyett

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2737) Silent77 válasza oncsi (#2736) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem is cserélték szó nélkül. A srác bevitte a szervizbe, és ott mondták neki.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2738) oncsi válasza Silent77 (#2737) üzenetére


oncsi
őstag

Nekem házhoz jöttek. mindig korrektek voltak. Én ezért vettem megint (4.szer is) Samsung Tab-ot, mind prémium garival. A gari 3. évén (ami teljes körű) még gondolkodok, mert ez a 805 azért kicsit gyengébb minőségű mint az elődjei (borzasztóan karcolódik, főleg az usb környéke, meg a füles helyén) Lehet addigra beleszeretek majd egy újabba.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2739) Silent77 válasza oncsi (#2738) üzenetére


Silent77
veterán

Szintén.
Igaz volt egy kis vitám velük legutoljára, elakarták vinni, amit nem engedtem. Végül is meggyőztem őket, hogy javítsák háznál.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2740) zseko válasza #01696768 (#2727) üzenetére


zseko
veterán

Azért én a helyedben nem vennék rá mérget hogy működik :N Még szép hogy megy a Note-al, csúnya is lenne ha nem menne hisz az alapból kezeli a tollakat :D

HR24.hu

(#2741) xtend válasza #78121280 (#2695) üzenetére


xtend
senior tag

Ki mondta ezt a hülyeséget neked, hogy ugrik a KNOX downgrade-nél??? Akkor ugrik ha nem hivatalos ROM-ot raksz fel, hanem főzött szart. És nincs t-mobileos 4.4.2 se semmilyen, amikor megvettem t-től meg is néztem független 4.4.2-vel adják ami fent van a sammobile-on is: [link]. Magyarul ennél a tabnál hiába t-mobile, független XEH ROM-mal árulják :)
Pl most is olyan lollipop van rajta ami még nem is magyar és semmi baja, KNOX is 0x0, stb :)

[ Szerkesztve ]

(#2742) Ed Parker válasza DarkChild (#2717) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor most minden klasszik Nokia telefonomat töltögessem havonta, mer' megmakkan az akksi?
Ne má'
Tény hogy nem jó ha nagyon lemeríted a Li-Ion akksit, de ettől még működik az.
Van 15db telefonom, van ami lassan 20éves és simán jó még az akksija.
A Ni-MH azonban megmakkan, azt töltheted ameddig akarod.

(#2743) oncsi válasza xtend (#2741) üzenetére


oncsi
őstag

Előző generációnál nem lehetett. Pedig mindent megpróbált a szervizes, de a vége alaplap csete lett. Ott KK-ról kellett volna 4.2-re. Szerintem itt a LP-KK színtén zenész. De ha nem akkor feltétlen jelezze valaki a megoldást.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2744) DarkChild válasza Ed Parker (#2742) üzenetére


DarkChild
senior tag

Lítiumos akkunál ha a cellafeszültség 1,5 Volt alá esik, akkor mehet a kukába. Erre nagy esély van, ha sokáig tárolja a user lemerült állapotban.
Kollégámnak egy 30 rugós laptop akku volt a tanulópénz, ami után megjegyezte egy életre, hogy lemerült lítiumos akkut nem teszünk el fél évre a fiókba csak azért, mert "úgysem használjuk" :U

(#2745) zseko válasza xtend (#2741) üzenetére


zseko
veterán

Ez nem igaz. Az enyém például TMH csc-s. Az hogy te véletlenül függetlent kaptál nem jelenti automatikusan azt, hogy mindegyik az. Én is független S4-et kaptam mikor telenornál 2 év tarifa és számlahűségre megvettem, ez mégse jelenti azt, hogy mindenki függetlent kapott tőlük. A samsungos phone info programmal néztem, a pda pl. T805XXU1ANH1, szemben a sammobile-os T805XXU1ANFB kóddal. Nem is megy a telenor kártyámmal. Igaz az érdekes, hogy a Mobile Operatornak 21670-et ír, ami a vodafone...

HR24.hu

(#2746) smisa válasza xtend (#2741) üzenetére


smisa
őstag

Hát pl nekem nem az van fent amit linkeltél de ezzen nem veszünk össze, nálam T805XXU1ANF6 pedig T-s

[ Szerkesztve ]

(#2747) erzol válasza zseko (#2724) üzenetére


erzol
őstag

Kezdem érteni, hogy vékony tollal csak a speckó mikróhálós érintkezővel szerelt tapiképernyők működnek. (Én naív még a wacom táblám tollával is próbálkoztam, hátha két legyet egy csapásra... :DDD)
Ez a cpen már elég elfogadható vastagságú, de hát 25 dodó nem kevés érte. :U Vajon a tabbal is működne?

(#2748) zseko válasza erzol (#2747) üzenetére


zseko
veterán

Na ez az ami érdekelne nagyon engem is, mielőtt kidobok egy próbára ennyi pénzt. De ha az S3-al működik, és az S4-el szintén működik (youtube-on van videó) akkor csak működne ezzel is. Egy boltot kellene keresni ahol kapni és letesztelni vásárlás elött. :)
Ebből a szempontból az iPad jobb, azokbol nem spórolták ki a támogatást a tollakhoz :) (tudom, samunak meg ott a Note széria hozzá)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2749) hun005a


hun005a
tag

Ez a "cella készenlétben" micsoda az akkumulátorhasználatnál?
Csak azért mert ez fogyaszt a legtöbbet!
Nincs sim kártya a készülékben.

(#2750) zseko válasza hun005a (#2749) üzenetére


zseko
veterán

A vicc az, hogy a 'Mobilhálózat térereje' csík színe is változik, tehát kártya nélkül is 'rámászik' a hálózatra valamilyen szinten. Ami vicc, miért nem lehet kikapcsolni??

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.