Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Somatom válasza Thocy a ZAGY (#200) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy tudtam, hogy három fokozat van:
Szabálysértés
Vétség
Bűncselekmény

Lehet, hogy a harmadik a bűntett és mindhárom bűncselekmény, de, az adott szitu szempontjából végülis mindegy, mert mind Btk. -s, tehát nem polgári peres eljárás alá tartozik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#202) bostone válasza Saccco (#198) üzenetére


bostone
addikt

Ez is az amazonról érkezett?
Tudsz képet vagy linket küldeni a kinézetéről?

Bár lehet, lemondok a tokról. Bumfordi lett tőle e gép. Kényelmetlenül áll a kezemben. Egyedül a támasz, ami pozitív, viszont fektetett módban, amikor sokat gépelek agyrém.

Úgy láttam a billentyűzetes tok két külön részből áll. Szimpatikus megoldás, csak az ára zavar picit.

(#203) Saccco válasza bostone (#202) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt vettem.

Tetszik a fogása. Ha háromszögre hajtom a hátulján, akkor jobb kézzel tudom annál fogva tartani az eszközt. Ölben meg pont jó a szög a youtube-hoz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#204) Thocy a ZAGY válasza Somatom (#201) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Majdnem. Az alap tényleg a szabálysértés (alapvetően a szabálysértési törvény rendelkezik róluk, de pl. kormányrendelet vagy önkormányzati rendelet is határozhat meg ilyet, amennyiben nem ellentétesek a törvénnyel). Ezen felül van a bűncselekmény (kizárólag a büntető törvénykönyvben meghatározott cselekményekkel és elkövetési magatartásokkal), ami lehet vétség vagy bűntett.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#205) Somatom válasza Thocy a ZAGY (#204) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm az okítást! :R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#206) bostone válasza Saccco (#203) üzenetére


bostone
addikt

Német amazon.
Kint élsz?

(#207) Saccco válasza bostone (#206) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. Szállítanak ide.
Sajnos ingyen már nem, mert sok buta visszaélt vele. :W

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#208) Mercel válasza Saccco (#195) üzenetére


Mercel
senior tag

De, át akarták verni az Aqua-nal.
Ugyanis előtte egy héttel ahogy olvashattatok a fórumban én is pontosan így jártam, és 10 nap kötélhúzás után kaptam meg végül a Samsung gyári garanciajegyet..
Tehát addigra mire ő vásárolt egy előző balhés ügylet miatt pontosan tudhatta az Aqua , hogy gázos a gyári garancia kérdés.
Mondjuk direkt leírtam ide hogy jártam velük, hogy más már ne csússzon bele, de hát akkor ennyit ért..

Marcel

(#209) Mercel válasza WinstonWolf (#192) üzenetére


Mercel
senior tag

Ezt velem is eljátszották, az Aqua-nal az egyetlen mázlim az volt, hogy a vásárlás előtt e mailben IS kértem választ a gyári garanciával kapcsolatban, plusz a netes megrendelő megjegyzésébe beírtam, hogy gyári garancia a vásárlás feltétele.
10 napomba és pár morcos e mailbe és telefonomba került, hogy megkapjam a gyári garanciajegyet.
Pont belefutottak egy felkészült hülyébe..

Marcel

(#210) mave13 válasza Mercel (#209) üzenetére


mave13
őstag

Nem ez az első topik, ahol ilyesmiről olvasok az Aquával kapcsolatban. Nem igazán tűnik korrekt cégnek.

Icewolf || kósza ||

(#211) AS


AS
félisten

Megvan hogy lehet eltüntetni a töltés kijelézöt amikor töltödik... Gyári tokja amikor rajta van akkor nem ir semmit sem ki a kelző :D Amugy hasznos rá tényleg föleg ha fektetve akarod használni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#212) JMarty


JMarty
tag

Megvan a billentyűzet :DD és van helye a hosszú Í-nek is. A csomagolás hátuljára rá van, hogy UK layout, így aki ilyet szeretne venni erre figyeljen. Írtam West kollégának hardveraprón a magyarítás kapcsán, várom a válaszát.

Egyébként a beállításokban át lehet állítani a nyelvet és buhera nélkül kezeli a magyar karaktereket.

[kép]

(#213) Tailorzsolt válasza JMarty (#212) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Nekem is megjött ugyanez a billentyűzet! :) Én már csak a Tab-ra várok, ha minden igaz az is megérkezik pár napon belül.

Ez valóban a UK Layout és a szériaszám a EF-DT860BJEGGB. Én is West-nél fogom átfestetni. :)

Amelyiknek a szériaszáma WW végű azon a verzión a bal oldali Shift széles, ezért nincs helye az Í betűnek rajta, aki ilyet keres ezt érdemes figyelni.

(#214) mave13 válasza Tailorzsolt (#213) üzenetére


mave13
őstag

Ezzel hasznos infók, köszi!
Honnan rendeltétek őket? Mert a ses storeban nincs, a speedshopban nincs készleten, az alza meg nem tudom mennyire megbízható, de valahogy nekem ellenérzéseim vannak. A többi lehetséges találat meg hát, erősen kétes.

Icewolf || kósza ||

(#215) dedike válasza mave13 (#214) üzenetére


dedike
addikt

[Bestmarkt] Bár jelenleg itt sincs, tegnap még volt készleten... :Y

Jó szerencsét!

(#216) mave13 válasza dedike (#215) üzenetére


mave13
őstag

Köszi! Feliratkoztam az értesítőre, remélem nem sokára lesz nekik megint.
A SES store itt Győrben kissé komolytalan...

Icewolf || kósza ||

(#217) Tailorzsolt válasza mave13 (#214) üzenetére


Tailorzsolt
tag

A Bestmarkt oldaláról rendeltem én is. Először épp nem volt készleten, beszéltem az ügyfélszolgálattal és azt mondták ilyenkor max 1-2 héten belül általában újra elérhető lesz. Így is volt, feliratkoztam a készletértesítőre és pár napon belül újra elérhető volt. Megrendeltem és két napon belül kiszállították. 40.600,- Ft volt szállítással együtt és 6 hónap bolti garanciával.

A Bestmarkt a GGB szériásat árulja, amelyiken van helye az "í” betűnek.

A speedshopban viszont az EF-DT860UJEGWW szériás van csak amin nincs helye az "í" betűnek.

(#218) mave13 válasza Tailorzsolt (#217) üzenetére


mave13
őstag

Köszönöm szépen az infót!

Akkor most várakozok... :)
Egyébként marha jó ár, gondolom szürke import, de ezeknél csak nem lesz gond 6 hónapon túl. Nem az a leesik a billentyű minőség gondolom.

Múlt kedden iratkoztam fel a győri SES storeban egy ilyen kis drágaságra, azt mondták hétvégére meglesz, és mert vasrnapig valami Joy napok lesznek, adnak 20% kedvezményt. Elkérték a számomat, azóta se hívtak, hogy átvehetem. :D

Icewolf || kósza ||

(#219) bounty123 válasza mave13 (#218) üzenetére


bounty123
őstag

Bocs, de azért elég viccesen hangzik a "marha jó ár" 40600 Ft esetében egy billentyűzetes tokért :N Egészen elképesztően túlárazott vackok ezek.

(#220) mave13 válasza bounty123 (#219) üzenetére


mave13
őstag

Nézd meg mennyi a SES storeban... ahhoz viszonyítva marha jó ár.
Túlárazott, vagy nem, ezek ennyibe kerülnek, nem ebből akar a Samsung meggazdagodni. Rétegtermék hivatalos kiegészítője.
iPad 4-em is volt jó régen, ahhoz sem volt kimondottan olcsóbb egy billentyűzetes tok, pedig azt Japánban vettem, és "csak" Logitech volt.

Icewolf || kósza ||

(#221) save válasza bounty123 (#219) üzenetére


save
tag

+1

(#222) bostone válasza bounty123 (#219) üzenetére


bostone
addikt

A gyári, nem billentyűzetes tok ára sem piskóta. :)

Más

Kíváncsi vagyok milyen grafikai lehetőségek rejlenek a gépben. Létezik kifejezetten kezdőknek ajánlott alkalmazás? Használ valaki ilyet?

(#223) kerubin


kerubin
csendes tag

Kettőt is ajánlhatok.
Autodesk SketchBook és az ArtRage.
Könnyen kiismerhető, igaz egy kicsit el kell mélyedni benne.

[ Szerkesztve ]

(#224) mave13 válasza bostone (#222) üzenetére


mave13
őstag

A SketchBookot én is ajánlom, elég profi program.

Icewolf || kósza ||

(#225) entoni1989


entoni1989
tag

Sziasztok.
Valaki hasnál ilyen Book Cover tokot, az eredeti gyári Sasmungot? Arra volnék kíváncsi röviden és tömören, hogy milyen, mennyire véd, az éleket oldalról, mennyire stabilan marad benne, az eleje a kijelzőre mennyire stabilan zár, kitámasztva mennyire masszív, szóval úgy mindenre kíváncsi lennék vele kapcsolatban :))

(#226) bounty123 válasza entoni1989 (#225) üzenetére


bounty123
őstag

Én ilyent használok, csak szürkében. Nekem nagyon bejött, szuper a teljesen mágneses csatlakozás és meglepően jól tapad a tabhoz, hátul és a fedőlap is becsukáskor. Nagyon masszív kivitel.

Talán egyetlen negatívumot ha lehet mondani, hogy az éleit nem védi túlzottan jól. Na meg persze a borsos árát.

(#227) mave13 válasza entoni1989 (#225) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Nekem nincs ilyen, csak láttam élőben.
Nagyon korrekt kivitelezés, de azt hiszem ilyen ár mellett ez a minimum.
Mivel ez hivatalos gyári kiegészítő, ennél jobban passzolót nehezen találnál. Nem tudom hogy vagy vele, de ezt a gépet nem tenném egy univerzális tokba, persze biztos azok között is van igényes kivitelezés. :)
A hátuljára tapad fel a tabnak, az oldalait szabadon hagyja, kivétel persze a hosszabbik él, ahol átfordul a kijelzőre.
Nagy előnye, hogy elrejti, és védi a tollat, ami nekem tok nélkül egyelőre állandóan valahol kószál a tab hátulján, vagy a táskában. Nem ez az elhelyezés volt a legjobb ötlete a Samsungnak, na. A legtöbb utángyártott a tok a tollat szabadon hagyja, így az simán elhagyható.

Praktikus cucc, de végül mégsem ilyet vettem.

Icewolf || kósza ||

(#228) entoni1989 válasza bounty123 (#226) üzenetére


entoni1989
tag

Nem olcsó az igaz, az oldal védelem számomra végül is csak a kislányom végett volna lényeges :DD De valójában azon is elgondolkodtam, ha most ezt a tabot pl kiejti a kezéből és egy ütést kap, akkor a nagy felület végett lehet oly mind1, hogy tokba van avagy sem, de remélem azért ilyenre nem kerül sor :N . Szóval akkor a rácsatlakozása, pontos és erős, nem kell attól tartani, hogy kicsúszik belőle, összecsukva pedig, hogy szétnyílna?

(#229) entoni1989 válasza mave13 (#227) üzenetére


entoni1989
tag

Ugyan ez van bennem is, meg valóban én is csak a gyárit szeretem, a Note 10+ is gyárim van és a legprecízebb pontossággal illeszkedik a kivágásoknál is :) Gondolom a samsung is úgy fejlesztette ki, hogy az ne okozzon csalódást, tökéletes is volna meg nem is érdekelne, hogy most 15 ezer, csak a tab éleit féltem egy picit, ez az egyetlen vacilálási pont számomra.

(#230) AS válasza entoni1989 (#225) üzenetére


AS
félisten

Nagyon jó cucc. Igazából ez kell hogy teljes értékű legyen a tab. Fektetve kitudod támasztáni igy kényelmesen lehet az asztalon használni. A tolat igázából csak igy tudod normálisan magaddal cipelni mert az alapmegoldás nem jó, lesik stb. Ha töltödik a tab akkor ott van mutatja kikapcsolt kijelezőn is ami idegesítő, de a tok ezt is megoldja és azt is kikapcsolja :D Meg jobb a fogása is, nem esik ki a kezedből. Szoval nagyon jó cucc.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#231) mave13 válasza entoni1989 (#229) üzenetére


mave13
őstag

Ma jött meg a billentyűzetes tok verzió.
Tetszik. Határozottan jó. Bár a gép vastagabb, és nehezebb lett tőle, ki lehet támasztani, végre védve van a toll, és a billentyűzet tapipad párossal teljesen laptop (netbook, de nem a régi értelmében) feelingje van az embernek. Csak, ez megy 8-9 óra kijelzőidőt, meg tényleg villámgyors.
2560p EliteBookom van laptopnak, úgy érzem ez jó eséllyel le fogja váltani.

Icewolf || kósza ||

(#232) zsoltti válasza AS (#230) üzenetére


zsoltti
senior tag

ennek is lecsatolhato az eleje mint a billentyuzetes tok? vagy egybe van az egesz?

(#233) bounty123 válasza zsoltti (#232) üzenetére


bounty123
őstag

Egyben van az egész.

(#234) zsoltti válasza bounty123 (#233) üzenetére


zsoltti
senior tag

az gaz, akkor hajtogatni kell ha kezben tartod vagy fekve hasznalod, a billenytuzetes tok szerintem tok gagyin marad rajta a kijelzon, csuszkal odavissza oldara, meg nem is puha, hanem ket kemeny muanyag ponton fekszik a kijelzon. azert jobb lett volna valami masik elolap takaro resz ahhelyett

[ Szerkesztve ]

(#235) hubme


hubme
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen tab vásárlásán, azonban kicsit tartok attól hogy vajon mennyire lesz időtálló ez a tablet, van egy első generációs Tab S 10.5-m és az például most már teljesen használhatatlan, laggol, lassú stb. Így jött szóba az Ipad, mert valahogy náluk ezek a dolgok mintha jobban ki lennének találva, hogy évek múltán is használható marad az eszköz.

Mit gondoltok erről?

(#236) zsoltti válasza hubme (#235) üzenetére


zsoltti
senior tag

nekem első generációs tab s-em is a 8.4es. Rá van téve a linageOS 14 teljesen jó. Persze lassabb mint az S6 de bőven használható.
Azért valjuk be az megjelenéskor sem volt olyan pörgős mint ez az S6. Az oprendszerek sem lesznek nagyobbak szerintem hogy attól be lassuljon idővel. persze egy idő után abba fogják hagyni a frissìtéseket, de atttól még minden megy rajtuk.

(#237) bounty123 válasza hubme (#235) üzenetére


bounty123
őstag

Valószínűleg ez lesz a Samsung legidőtállóbb tabja, mert végre a legfrissebb processzort kapta meg, nem pedig egy előző évi leharcoltat, ahogy korábban.

(#238) mave13 válasza hubme (#235) üzenetére


mave13
őstag

Szia!

Részemről 4-5 évre vettem... Mondjuk attól függ, mire használod.
Nem játszok rajta, nem is volt opció soha. Munkára, tartalomfogyasztásra, zenére, filmre szereztem be. Arra pedig elégnek kell lennie.
Nem hiszem, hogy 4-5 év múlva annyival komplexebbek lennének a weboldalak, vagy annyival jobb minőségűek a filmek, hogy megakasszák. Játékra nem biztos, hogy alkalmas lesz, fullos részletességgel biztos nem.
Mondjuk, én 4 évig elvoltam egy NoteII-vel, az s8-am 3 éves lesz jövőre, és nem érzem igényét a cserének.
Az egyedüli amitől tartok, hogy érezhetően romlani fog, az az akku... de, ha nagyon kell, ki lehet azt is cseréltetni. AMOLED kijelzőre meg vigyázni kell. A Note II nálam is beégett, az S8-at kimélem, mert tudom mire kell figyelni, annak semmi baja.

Icewolf || kósza ||

(#239) bostone válasza hubme (#235) üzenetére


bostone
addikt

Ismerek olyan embereket, akik élvezik az ios nyújtotta előnyöket és olyanokat is, akik bezárva érezték magukat a rendszer keretei közé és váltottak.

Vegyél egy almás táblát, kipróbálod, ha nem tetszik visszaküldöd vagy eladod.

Az s6 jól sikerült, talán az s sorozat tagjaként is az egyik legjobb.

(#240) UfoZoli


UfoZoli
aktív tag

Sziasztok!

Mivel az idei black friday egy orbitális átb@szás volt, így a Jézuska fogja hozni ezt a csodát. Eredeti, nem billentyűzetes tok lesz hozzá.
Kérdés: tudtok valami frankó elsősorban fóliát ajánlani hozzá? Ami tokkal együtt is működik, s nem pöndörödik fel a széleken, s teljesen méretpontos?
Elsősorban fólia játszik, s nem tempered glass-re gondolok.
Ebay, amazon, aliexpress is játszik, de az ünnepek közeledte miatt legjobb lenne magyarországi beszerzés.
Ezzel kapcsolatosan tapasztalat valakinek?

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#241) mave13 válasza UfoZoli (#240) üzenetére


mave13
őstag

Szia!

A fólia az egy nehéz kérdés a géphez. Itthon csak egy-egy helyen láttam, mint pl. Bestmarkt, olyan 4-5k körül / darab.
A SES store nem árul fóliát a géphez, az eladó kiscsaj szerint erre már nem kell, meg amúgy sem működne vele a toll, meg az ujjlenyomat olvasó. Előbbit kétlem, utóbbi gyanúsan jogosnak tűnik...
Szóval részemről eBay volt az opció, 2k-ért rendeltem két darabot. Véleményt még nem tudok róla mondani, mert még nem jött meg. Egyébként, túl sok lehetőség ott sem volt, inkább a tempered glassokat nyomatják. Azzal mondjuk erősen kétlem, hogy megy az ujjlenyomat olvasó.

Icewolf || kósza ||

(#242) bounty123 válasza mave13 (#241) üzenetére


bounty123
őstag

Értelme sincs fóliának tabletnél szerintem. Mobilnál még csak-csak, bár én azzal se használok semmit. De azt zsebre teszed, állandóan előkapod az utcán stb. A tablet sokkal kevésbé van kitéve ilyesminek, mitől védenéd az üvegét? Főleg, ha tok is van hozzá, úgy meg végképp fölöslegesnek gondolom.

(#243) mave13 válasza bounty123 (#242) üzenetére


mave13
őstag

Mikrokarcoktól leginkább. Azok kb. kivédhetetlenek fólia nélkül, akár az ujjadon levő porszemcsék is okozhatják, amikor húzod az ujjad a kijelzőn.
Sokakat nem zavar, ezt már máshol is tapasztaltam, de számomra nagyon zavaró, amikor egy tiszta képernyőre rossz ránézni oldalról, mert csupa karc.

Meg, nekem billentyűzetes tokom van, és régebben az ipadnál is tapasztaltam, hogy a billentyűkre tapadt zsír "megfogta" a képernyőt. Letörölhető, de zavaró. Főleg, hogy a törölgetés is mikrokarcokat okozhat.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#244) entoni1989 válasza UfoZoli (#240) üzenetére


entoni1989
tag

Ha esetleg netalán érdekel, igaz fájó szívvel pedzegettem meg a gondolatát, de van egy eladó, LTE-s, gyári független, októberben vásárolt, hibátlan S6 amihez van egy gyári mágneses tok, ami 1 hetes és van rajta egy Nilkin üveglap is.

(#245) bounty123 válasza mave13 (#243) üzenetére


bounty123
őstag

Én az ellenkezőjét tapasztaltam, fólia és állandó tok nélkül használt telefonjaim és tabletjeim évek múltán is karcmentesek voltak kivétel nélkül, igaz vigyázok is rájuk. Biztosan függ a felhasználás módjától is, de az ujjammal sok év alatt nem sikerült megkarcolnom egyiket se.

(#246) csomi1977 válasza UfoZoli (#240) üzenetére


csomi1977
tag

[link] Ezt az üvegfóliát vettem és tökéletesen működik minden vele.
Valakinek van tapasztalata ,hogy működik e a Dex pc-s verzó

(#247) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok! Eddig egy dolgon kívül mindennel elégedett vagyok, már 4 napja használom a Tabot.

Az az egy probléma a második profil felvétele után jelentkezik... A második profilt a páromnak akartam beállítani, ami egyébként sikerült, csak ez követően az én profilomon nem működik a toll érintés nélküli funkciója közül egyik sem. Pl. Youtube pause, hangerő állítás, léptetés, fényképező alkalmazás állítgatása legyezéssel, stb.. A toll működik, de lényegében csak a jegyzetekre és rámutatásra jó. A párom profilján sem működik ez, plusz nála mindig azt jelzi, hogy a toll le van választva és nála még a toll töltöttségét sem mutatja. A toll az ő profilja alatt azt jelzi, hogy le van választva és csak jegyzet és a rámutatás működik, az újracsatlakoztatás pedig nem működik.

Miután töröltem a második profilt minden visszaállt és jól működik. Csináltam egy második próbát és ugyanazok a hibák jelentkeznek.

Valaki tapasztalt hasonlót, vagy van valakinek valami használható ötlete, hogy két profil alatt miért nem működik a toll rendesen?

(#248) UfoZoli válasza entoni1989 (#244) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Köszi, de nem tudnál olyan árat mondani, amiért nekem is és neked is megérné eladni. Főleg, hogy számomra csak egy felesleges feature az LTE...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#249) bostone


bostone
addikt

dex nem megy pc-n

(#250) mave13 válasza bounty123 (#245) üzenetére


mave13
őstag

Attól is sok függ, hol használod. Én az otthoni barkácsoláshoz szoktam rajzolgatni, tervezgetni, a garázsban pedig van fém, fa porok, meg találkozik kőporral is. Úgyhogy biztos ami biztos, nekem lesz rá fólia.

csomi1977: Dex on PC jelenleg nincs Tab-ra.

Tailorzsolt: eddig ebbe a problémába nem futottam bele, csak egy profilt használok.

Icewolf || kósza ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.