Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Sziasztok. Miert nem tudom feljebb vinni a kepernyofelbontast? A tv tudna 4k-t is.

(#302) AuraSync válasza atus72 (#300) üzenetére


AuraSync
őstag

AMOLED....

Őszintén szólva a kalibrált IPS monitoromhoz képest sokkal szebbnek tűnik.
DE!
Persze ez mind csak a látszat... Az emberi szemnek jobban tetszik az ha valami "agyon" szaturált tehát ha élénkebbek a színek.
Ami a legjobb az AMOLED-ben (OLED, QLED), hogy a fekete az fekete és nem kell elviselnem az IPS panel bevilágítását.

A betekintési szöge ha nem vesszük számításba a kékesedést sztem rendben van. Engem nem zavar pl mert csak akkor látni ha nagyon rákoncentrálok fehér háttérnél.
De van itt még Jelly effekt görgetésnél és persze a szürke szín sem egyenletes.

De ez egy tablet. Egy sima 60Hz-es tablet. Ne várjunk sokat. Nem arra való, hogy profi munkát végezzek rajta tehát nagyon nem érdekel, hogy agyon szaturáltak a színek. Sőt jobban is tetszik így Élénk beállításokkal holott tudom, hogy a Természetes beállítás a "valósághűbb". :D
Sztem az elkövetkezendő 10 év fogja hozni a nagy előrelépéseket majd a mobil és tablet piacon a magasabb képernyő frissítéssel és nagyobb felbontásokkal. De lehet kijön még valami jobb megjelenítő technológia is ki tudja.

De egyelőre ez van ezt kell szeretni minden "nyűgével" együtt. Persze kinek mi a nyűg. Személy szerint inkább szép fekete mint bevilágítás.

Más:
A Xiaomi telómban nagyon jó dolognak tartom azt, hogy van olyan beállítás, hogy elég rányomni a kikapcsolt kijelzőn az ujjlenyomat olvasóra és az egyből felold, nem kell előtte felébreszteni a telót.
Ebben a tabletban is igazán lehetne ilyen funkció.
Na persze ehhez pontosan tudni kell lekapcsolt képernyőn, hogy hol van az olvasó.
Ez telónál egyszerű mivel vékony a képernyő, de tablet-nél is meg lehetne találni ha elég sokat használná az ember.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#303) AuraSync válasza Lacka89 (#301) üzenetére


AuraSync
őstag

A drága gyári Samsung Dex HDMI átalakítóval használod?

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#304) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Ahh dehogy, egy wofalo adapterrel. De elmeletben az is tudja a 4k/60hz-et.

(#305) bostone válasza Lacka89 (#292) üzenetére


bostone
addikt

Nagyon komoly!

Mennyire stabil?

Linket nem tudsz esetleg?

(#306) Lacka89 válasza bostone (#305) üzenetére


Lacka89
aktív tag

[Wofalo]
Ez az, de mar nem aruljak. En 20$ vettem. De ha most vennek ilyet vennek [link] vagy ezt [link] . A 2. van valami kis neve. 150cm-es TV-n brutalul nez ki, de az S10+nak a dex modja sokkal finomabb. Teljesen stabil es hasznalhato, de egy laptop jobb. De sztem netezesre es filmet tolteni ill. Megnezni tokeletes. S10en sem lehet allitani FHDnal feljebb... nem is ertem.

[ Szerkesztve ]

(#307) bostone válasza Lacka89 (#306) üzenetére


bostone
addikt

Sorry, engem az cd slotos állvány érdekel. :)

(#308) Lacka89 válasza bostone (#307) üzenetére


Lacka89
aktív tag

(#309) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok! Korábban említettem itt a fórumon, hogy vettem egy gyári billentyűzetet és a teljes magyarítását tervezem. Elkészült és West (hardverapro.hu) keze munkáját dicséri, nagyon profi, gyári minőségű kivitelezés. Minden a helyén van, aki hasonló megoldást keres annak nyugodt szívvel ajánlom. :)



(#310) atus72


atus72
senior tag

hm... szép munka!
Letudta szedni az eredeti matricát és újat rátenni? :R

(#311) Tailorzsolt válasza atus72 (#310) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Tudomásom szerint West lézerrel dolgozott, gondolom azzal szedte le az erdetit és nem matricázta, hanem újra festette. A végén még egy kopásgátló anyaggal is bevonta. Ennek hatására egyébként egy kicsit érdesebb lett a gombok felület, mint az eredeti, de így sokkal jobbnak tűnik nekem, jobb használni is így.

Egyébként gyári minőség, nagyon igényes munka.

(#312) nikilauda válasza Tailorzsolt (#311) üzenetére


nikilauda
senior tag

Szuper.

(#313) atus72 válasza Tailorzsolt (#311) üzenetére


atus72
senior tag

Perfekt!

(#314) AuraSync válasza AuraSync (#294) üzenetére


AuraSync
őstag

Megjött az üvegfólia de csak második alkalomra lett jó mivel az első félbe volt törve ezért kicserélték.
Tökéletesen illeszkedik a Tab-ra mm pontos.
Az ujjlenyomatokat újra kellett venni és kész is.
Tapintásra nem olyan mint a gyári kijelzőé de a lényeg a védelem.
Ajánlott vétel ennyiért.

A tokkal is hasonlóan jártam egy Tab A tokot kaptam szóval azt is ki kellett cseréltetnem.
Azóta megjött a rendes S6-ra való.
Ez is tökéletesen illeszkedik rá nem lóg rá az üvegbfóliára.
Csak így kézben állítva tartva kicsit nehézkes a tab használata írás közben.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#315) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Innen vásárolt már valaki? [link]
Valóban gyártói garis lehet?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#316) UfoZoli válasza petymeg (#315) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Hát nem hiszem. Mivel gyári samsung garist sima wifi-s verzióban szinte mindenhol csak szürkében lehet kapni. (Media Markt/Extreme Digital/SES stb.)

[ Szerkesztve ]

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#317) petymeg


petymeg
addikt

csatlakozom én is a kis közösséghez egy szürke wifis példánnyal.
Telefonról (Note 9) a fotókat, filmeket hogy tudom átlőni a tablet képére, pl smart view-val, hogy ne kelljen másolgatni? Egyáltalán lehetséges?

Tokok közül ez nagyon tetszik, nem tudom van e már vele tapasztalat: [link]
Olyasmi, mint a gyári, töredék áron... csak aztán a minőség ki tudja milyen.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#318) zsoltti válasza petymeg (#317) üzenetére


zsoltti
senior tag

ilyent kerestem, meg is rendeltem most ,de ebayről.köszi.

(#319) petymeg válasza zsoltti (#318) üzenetére


petymeg
addikt

Én meg rendeltem egy gyárit, mert mire ideér Kínából, addig százszor összekarcolódik.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#320) TpS válasza petymeg (#319) üzenetére


TpS
őstag

Nekem is gyári van, kaptam a tablethez. Nagyon jó kis tok. Jópofa a tolltartója.

(#321) zsoltti válasza petymeg (#319) üzenetére


zsoltti
senior tag

nekem van keretes tok is ami flippes, de nem jott be az elado ha valakit erdekel, 1szer hasznalt, meg gyari bill tok is van, de annak most engedett el a ragasztoja hatul...
Be rendeltem par tokot, majd esetleg irok ha megjottek, es eldöntöm mit tartok meg es mit adok el.

[ Szerkesztve ]

(#322) petymeg válasza zsoltti (#321) üzenetére


petymeg
addikt

A gyári billentyűzetes nekem is tetszik, de ötven Mátyást sajnálok rá, főleg, hogy alig használnám. De a végén úgyis megrendelem, ahogy magamat ismerem.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#323) Leonardo91 válasza petymeg (#322) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Én ezen gondolkozom mivel minden telómon Spigen volt eddig, csak a baj az hogy itthon senki nem forgalmazza (speedshopra gondolok elsősorban) és a hivatalos oldalról rendelve a szállítás többe kerül mint a tok :D :W [link]

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#324) TpS válasza Leonardo91 (#323) üzenetére


TpS
őstag

Az ebay-en korai eladó ingyenes küldéssel is szállít ilyen tokot. Nem tudom, hogy az valódi-e. Ezt nem nézted? Persze ő nem hivatalos forgalmazó.

[ Szerkesztve ]

(#325) Leonardo91 válasza TpS (#324) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Azok mind hamis spigenek.. S8+nál annó beleszaladtam egy ilyenbe.
Sajnos be kell nyelni a postaköltséget, rendelek még tokot tavasszal majd az S11-hez :DD akkor majd egybe elküldik a kettőt, hacsak addigra a speedshop nem fogja árulni.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#326) bostone


bostone
addikt

Valaki aktiválta már a youtube prémium szolgáltatást?
Sajnos nekem volt előfizetésem, amit lemondtam, de így sem érem el az ingyenes szolgáltatást 4 hónapra.

(#327) petymeg


petymeg
addikt

Chromecasttal nem akar együttműködni a Tab. Én csinálok valamit rosszul? Note 9-cel minden OK.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#328) funkmester


funkmester
aktív tag

lehet csatlakoztatni hozza kulso merevlemezt? 1tb wd elements

(#329) RoninHun válasza funkmester (#328) üzenetére


RoninHun
csendes tag

Nekem elinditotta a külső hddmet, viszont formázni akarta.

War. War never changes. RoninHun#2372

(#330) mave13 válasza funkmester (#328) üzenetére


mave13
őstag

Szerintem az NTFS-t nem ismeri. Egyébként, lehet elvinné, csak ezért akarta formázni. FAT32, exFAT lehet a megoldás...

Icewolf || kósza ||

(#331) mave13 válasza mave13 (#330) üzenetére


mave13
őstag

Kpróbáltam. NTFS felejtős, exFAT a nyerő, ezzel formázva simán felismeri és kezeli a külső HDD-t.
A saját fileok mondjuk nem, az valamiért totál megzakkant, ha rá volt kötve a HDD, de egy Total Commander megoldotta a problémát.

Icewolf || kósza ||

(#332) funkmester válasza mave13 (#331) üzenetére


funkmester
aktív tag

lejatsza a zeneket, filemeket, kulso hdd-rol? vagy csak kepes import exportra?

(#333) JMarty válasza funkmester (#332) üzenetére


JMarty
tag

Persze. Az NTFS-t is megeszi, csak le kell tölteni hozzá a Paragon nevű appot.

(#334) Nephylim13


Nephylim13
csendes tag

Itt elado 3honapos TAB S6 LTE profilban megtekintheto.

Taz'Dingo

(#335) mave13 válasza funkmester (#332) üzenetére


mave13
őstag

Mintha egy PenDriveot kötnél rá. Külön SD kártyának ismeri fel.
Mondjuk azt nem tudom, hogy egy olyan merevlemezt hogyan viselne, aminek nincs külső áramforrása, csak az USB port. De, SSD-vel szerelt sima USB3-as tok működött.

De az Elements az külső tápos, úgyhogy emiatt nem kell aggódni.

Icewolf || kósza ||

(#336) petymeg


petymeg
addikt

"vannak témák és egy rakás extra."
Téma hogy csalható elő? Ahogy a Note 9-nél hosszan nyomva a kezdő képen úgy nem...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#337) TpS válasza petymeg (#336) üzenetére


TpS
őstag

Nem találtam téma beállítási lehetőséget, szerintem nincs is, pedig vettem pár szép témát a note 10-re, ezen is jól mutatna.
A note 10-en van külön téma beállítási lehetőség a beállításokban, a téma app-ot is ki lehet tenni a főképernyőre. Itt csak háttérkép beállítás van.

(#338) petymeg


petymeg
addikt

Valaki használ ilyen billentyűzetet a géphez?
[link]

Még ezt találtam a legigényesebbnek, bár ez sem olcsó a maga 20.000 Ft-os árával és tapipad sincs, de akkor sem 40.000, mint a gyári billentyűzetes tok.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#339) Luser2000 válasza petymeg (#338) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Gyári billentyűzetes tokot hol tudsz 40ért? Köszi, Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#340) petymeg válasza Luser2000 (#339) üzenetére


petymeg
addikt

Szia!

Itt:
[link]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#341) ravmaniok válasza bostone (#326) üzenetére


ravmaniok
újonc

Nekem sikerült, bár előtte nem volt Premium előfizetésem.

(#342) Luser2000 válasza petymeg (#340) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia, valami nem OK a linkkel ... (Jöhet akár privátban is)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#343) TpS válasza Luser2000 (#342) üzenetére


TpS
őstag

Jöhetne a link ide a fórumra is, mert engem is érdekelne.

(#344) petymeg


petymeg
addikt

Itt a link újra, kopipészteljétek:
https://www.bestmarkt.hu/samsung-ef-dt860bjeggb-galaxy-tab-s6-tok-billentyuzettel-105-szurke-p547679

Most nincs készleten, de lehet tőlük e-mailben értesítést kérni, a telefon tokot is így vettem ugyanitt.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#345) Luser2000 válasza petymeg (#344) üzenetére


Luser2000
addikt

Jahh, olyat, ami nincs is, olyat én is tudok. :)) ;)
Köszi, ezt ismertem. Arra számítottam, hogy van még ennél jobb is. Sajnos csak ennél sokkal rosszabbak vannak, de még kintről (EU) rendelve is.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#346) TpS


TpS
őstag

A note2-n és note3 volt olyan funkció, hogy figyelte, hogy nézem-e, és akkor nem kapcsolta le pl. gondolkodós játéknál a képernyőt. Itt van ilyen beállítás, nem találom?

[ Szerkesztve ]

(#347) TpS válasza TpS (#346) üzenetére


TpS
őstag

Speciális funkciók --> Kéz és egyéb mozdulatok --> Intelligens képernyőzár, de sajnos nálam nem működik, lehet, hogy a szemüveg miatt?

(#348) zsoltti


zsoltti
senior tag

nálam van új 3db tok, meg a gyári billentyűzet szettet is eladom ha kell valakiek 30ért. tokok 3ezer ft /db, de majd meghírdetem jófogáson is.
Budapesten majd átvehető lesz

[ Szerkesztve ]

(#349) bostone válasza ravmaniok (#341) üzenetére


bostone
addikt

Lehet vissza kellene állítanom gyárira a rendszert?

(#350) Luser2000 válasza zsoltti (#348) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia, a billentyűzetes érdekelne, írok privát üzenetet.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.