Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy SIII Mini [olvasd el a Téma összefoglalót!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) paxm válasza mediumgecso (#350) üzenetére


paxm
aktív tag

+1

Samsung Galaxy S24, Huawei P30

(#352) RicoRR


RicoRR
tag

ha minden igaz, holnap megkapom.

aksit kell formázni, vagy első 3 alkalommal teljesen lemeríteni, teljesen feltölteni, mi mostanság a módi, a vélemény? köszi!

(#353) mediumgecso válasza RicoRR (#352) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nem kell formázni az akksit, ezeket már nem kell lemeríteni!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#354) Aryes válasza RicoRR (#352) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kb 5-6 évvel a li-ion teljes térhódítása után döbbenet, hogy még mindig ismert telefonos körökben a "formázás" kifejezés. És itt most nem rád célzok, hanem a telefonboltosok, műszaki eladók még mindig nyomják a jótanácsot a 16 óra töltésről meg a teljes lemerítésről. A töltésvezérlő elektronika a töltés befejeztével lekapcsolja a delejt teljesen, nincs csepptöltés meg mifene. Utána hiába van a drót bedugva, csak merül. Aztán egyszercsak újra elindul a töltés, ha eleget merült, így indul újra egy éjszaka alatt kétszer-háromszor is, ami csökkenti az akksi élettartamát.

(#355) Wolfy999 válasza Aryes (#354) üzenetére


Wolfy999
tag

A csepptöltés hiányával nem értek teljes mértékben egyet. Az én telóm (igaz nem Samu, hanem HTC, de talán ez mindegy) addig nem merül egy picit sem, amíg töltőre van dugva. Tehát tuti kap valamit a töltőről. Az előző telefonomban is Li-Po akku volt, és a saját tapasztalatom az, hogy szerette, ha egész éjszakára be van dugva, elég jó állapotban volt az akku még két év után is. Persze ez sem azt jelenti, hogy kezdetben külön kezelést igényel, inkább általános kezelési tanács saját tapasztalatok alapján.
A formázást, meg a teljes lemerítést tényleg el kell felejteni.

(#356) Aryes válasza Wolfy999 (#355) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erről beszéltem, kicsit merül, azt te nem látod, mert ugyanúgy 100%-t jelez ki, de csak 99,9% a töltés, és újraindítja a töltést, majd 100nál lekapcsol. Esetleg úgy működik az egész mint a laptopoknál, hogy ha fel van töltve az akksi akkor hálózatról üzemel a gép. Akárhogyis, nincs csepptöltés, mint a nimh akksiknál volt.

(#357) timi_99


timi_99
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy én vagyok a béna, de hogy lehet eltüntetni a lezárt képernyőről a google keresést?

(#358) timi_99 válasza timi_99 (#357) üzenetére


timi_99
csendes tag

Megvan:)

(#359) mediumgecso válasza timi_99 (#358) üzenetére


mediumgecso
őstag

Na és mik az első benyomások? :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#360) timi_99 válasza mediumgecso (#359) üzenetére


timi_99
csendes tag

Nagyon tetszik:) Csak tokot vadászok hozzá, mert olyan kis törékenynek látszik a régi telefonomhoz képest. Meg igaz, hogy teleraktam alkalmazásokkal, de elég gyakran akadozik.

(#361) RicoRR


RicoRR
tag

sziasztok

ha valaki nyom egy factory resetet, utána a telefonon újra úgy jelenik meg az "első" boot és a settings, mintha új készüléket tartanál a kezedben? van valahol valami szoftveres nyoma, hogy már valaki használta korábban a telefont?

köszi!

vagy melyik fórumon vannak a guruk, akik ilyenekkel foglalkoznak?

(#362) mediumgecso válasza timi_99 (#360) üzenetére


mediumgecso
őstag

ILYEN biztos van fehérben is
BŐR TOK

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#363) mediumgecso válasza RicoRR (#361) üzenetére


mediumgecso
őstag

Így igaz, factory reset után olyan mintha előszür kacsolnád be a telót.
Az XDA-n keresgélj!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#364) b_akos


b_akos
csendes tag

sziasztok!

2 hete van s3 mini-m, semmi nagy durranás, de azért megbízható cucc...
egy dologra nem tudok rájönni sehogy sem.

e-mail fiókként nem gmail-es cím van megadva, hanem más.
szinkronizálási beállításoknál minden rendben be van paraméterezve(csúcsidő, csúcsidőn kívül)
ennek ellenére nem szinkronizál automatikusan.
fiókbeállításoknál ki is írja, h "szinkronizálás letiltva".

adatkapcsolat háttérben meg mindenféle hozzá kellő dolog engedélyezve van, mégse.

ha belépek az e-mail-be, akkor azonnal bejönnek az új levelek, szóval a POP3/SMTP beállításokkal minden rendben.

van vkinek ötlete ?

előre is köszi

(#365) timi_99 válasza mediumgecso (#362) üzenetére


timi_99
csendes tag

Köszi, de ennyi pénzem nincs. Meg olyan rápattintósat szeretnék, mert mindig mindent leejtek.

(#366) discrate


discrate
aktív tag

anyám (50-es) szeretne mobilt magának, a minit és az xperia p-t vettem fel neki. van olyan, akinek mindkettővel van tapasztalata? igazából nem is használja ki majd a készülékét, de a kinézet, illetve hogy okostelefon tudat számít nála. egy áron jut hozzá előfizetéssel, szóval az nem tényező.
nézegettem pro és kontrákat, a 16 G belső memória és a 8 Mpixeles fényképező az xperia fele vinne engem, de a kényelem, kezelhetőség, használhatóság többet számít nála. ezért is kérek olyat, akinek tapasztalata van.
de más, designos alternatívát is írhattok.
köszi

(#367) Aryes válasza discrate (#366) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igaz nem volt kérdés, de esetleg mit szólsz egy wave I-hez? Nekem pont lesz egy eladó. :)
Komolyra fordítva: szerintem tökéletes lenne neki, az anyag és összeszerelés, fémház karcálló üveggel, hdvideó képes kamera... A gyári tudása simán veri a froyo-s telefonokat, a bada gyengeségei meg nem fogják zavarni, mivel tuti nem akarja szénné hekkelni. :) Plusz fizikai híváskezelő gombok vannak rajta, ami ma már nagy kincs.

[ Szerkesztve ]

(#368) retesz147 válasza timi_99 (#360) üzenetére


retesz147
addikt

ki tudnád kicsit bővebben fejteni, hogy mit értesz akadozás alatt?? belassul a teló? szaggat a menü? újraindul, döcögnek a programok?
mert sztem én is beruházok egy ilyenre...és eddig csak a gyorsaságot dicsérte szinte mindenki....és érdekelnének a teló negatívumai is (mert azért biztos van), hogy ne érjen meglepi.....

Más: lehet sd-re telepíteni a programokat?(pl galaxy s duosban elvileg nem rak át a programból semmit az sd-re)

Xiaomi 13 eu dev...

(#369) boken válasza szaszabee (#319) üzenetére


boken
senior tag

Én minden esetre rootoltam mert az én telóm T-s és rengeteg program van ami nem kellett.Volt mit kiszedni belőle :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#370) RicoRR


RicoRR
tag

hol lehet beállítani, hogy mit, melyik csatornán és milyen időközönként szinkronizáljon? köszi!

(#371) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Húú gyerekek! A teló az apex launcher-től úgy meglódult :-)

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#372) RicoRR


RicoRR
tag

repülőmódot lehet időzíteni, hogy ne csörgessenek, amikor alszom, vagy ki hogy oldja meg? köszi

(#373) kp78 válasza RicoRR (#372) üzenetére


kp78
addikt

Myprofiles esetleg? Bár van mit állítani rajta bőven, de nekem bevált.

(#374) Aryes válasza mediumgecso (#371) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor próbáld ki a lightening launchert! Ha az apextől meglódult, attól repülni fog. :)

RicoRR: a néma üzemmód nem jön be? Nem emléxem az utóbbi 5 évben volt-e 5x kikapcsolva vagy offline a telefonom éjjel.

[ Szerkesztve ]

(#375) RicoRR válasza mediumgecso (#371) üzenetére


RicoRR
tag

mire gondolsz?

(#376) mediumgecso válasza RicoRR (#375) üzenetére


mediumgecso
őstag

Arra hogy lényegesen gyorsabb az apex-szel mint a gyárival!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#377) Aryes válasza mediumgecso (#376) üzenetére


Aryes
nagyúr

A képernyőfeloldásnál a vízhullám-tologatás helyett be lehet állítani a telefonon azt a karikatologatós megfejtést, ami az ICS-ben volt?

(#378) mediumgecso válasza Aryes (#377) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nem lehet

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#379) boken válasza Aryes (#377) üzenetére


boken
senior tag

Én ezt tettem fel.
lock screen

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#380) csiporgo válasza boken (#369) üzenetére


csiporgo
csendes tag

Szia!

Megkérdezhetem hogyan rootoltad?

Samsung galaxy s3 mini blue(JB-4.1.2.)

(#381) RicoRR


RicoRR
tag

sziasztok!

pár kérdés:
tegnap este feltöltöttem a telefont (gondolom ez volt az első töltés, bár már ebben sem vagyok biztos) és elindítottam kb. 18-kor. Szokásos beállítások, szinkronizálás, fiókok, naptár, próbálgatások, email, cset mindez wifin, net böngészés nem volt, se zene, se játék, se instalálás semmi, se telefonálás (3. napja ha nem több - mert már korábban bejelentettem, hogy kell a telefon és már akkor mondták, hogy mi lesz a számom - nincs még aktiválva a sim kártyám - telenor/karácsony). majd azon kaptam magam, hogy aksi már csak 78% egy-két órára rá. na, energiatakarékos üzemmód be, csak olyankor kapcsoltam be a wifit és szinkronizálást, amikor kézbe vettem.
most 20 óránál és 32%-nál tart a telefon. Nekem ez elég gyenge teljesítménynek tűnik, vagy tényleg kell neki 2-3 feltöltés, mire beáll, de ez nagyon halvány és elszomorít (ja, intelligens 'nézem a képernyőt figyelő' bekapcsolva és teszi a dolgát, gondolom az is fogyaszthat).
fényerő max felesen volt eddig, de inkább jóval az alatt (este volt, most itthon vagyok sötét van stb.), időjárás óránkénti szinkronban,

más:
van a gmail naptáramban egy olyan, hogy ismerősök szülinapja alkalmazás (vagy mi), szépen benne is vannak az ismerősök szülinapjai. egyik barátom szülinapja tévesen volt bejegyezve észrevettem kijavítottam címtárban, így a gépen most a jó helyen van, viszont a telefonon benne van a jó dátum saját naptár szerint és a rossz dátum google naptár szerint, valamiért nem törlődik onnan.
mi ez az automatikus görgetés az accuweather beállításokban?
hogyan tudok kijelzőről képet készíteni?
találkoztam még valahol egy jelölő négyzettel, aminek a feliratából csak annyi volt olvasható, hogy 'automatikus a...' csak már nem tudom hol, sajnos fogalmam sincs, hogy az mi lehet.

vélemény, tapasztalatok, válaszok?

köszi!

még biztosan zaklatok itt embereket, (nem is jutott eszembe minden, meg ismerkedem a telefonnal is), az elkövetkezendő napokban, köszi a türelmet!

(#382) boken válasza csiporgo (#380) üzenetére


boken
senior tag

Szia,ez alapján:
S3mini root

pillanatok alatt meg volt!

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#383) RicoRR válasza boken (#382) üzenetére


RicoRR
tag

ez miért jó és mi a hátránya?

(#384) boken válasza RicoRR (#383) üzenetére


boken
senior tag

Hátránya nem nagyon van,előnye hogy ÉN személy szerint a T-s telóból kiszedtem jó pár fölös dolgot,amit nem és jelenleg nem kell azt pl Titanium Backuppal jegeltem( nem fut fölöslegesen a háttérben,viszont ha kell akkor pill.alatt kiolvasztom és had menjen),viszont az csak rootolt telón megy.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#385) mediumgecso válasza boken (#382) üzenetére


mediumgecso
őstag

Binary counter-t nem növelte??

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#386) RicoRR válasza RicoRR (#381) üzenetére


RicoRR
tag

Most tényleg srácok! ez normális ez az aksiidő a fentebb leírtakkal, vagy szóljak, hogy valami gáz van?
még hozzáteszem, hogy inaktív sim kártya van benne, nem tudom ez számít-e, és gyanítom, hogy most volt először feltöltve az aksi.

(#387) szaszabee válasza mediumgecso (#385) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Nem növeli Binary counter-t , de ha növelné is vissza lehetne resetelni, igaz ehhez is root kell.De ha vissza flasheled az eredeti romot akkor sem növekedik a binary

[ Szerkesztve ]

(#388) boken válasza szaszabee (#387) üzenetére


boken
senior tag

:R :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#389) paxm válasza boken (#388) üzenetére


paxm
aktív tag

Nekem is sikerült :C

Samsung Galaxy S24, Huawei P30

(#390) csiporgo válasza boken (#382) üzenetére


csiporgo
csendes tag

Köszönöm szépen válaszod.Lehet én is neki futok.Sok hülyeség van benne,amit egyáltalán nem használok meg fölösleges.

Samsung galaxy s3 mini blue(JB-4.1.2.)

(#391) boken válasza paxm (#389) üzenetére


boken
senior tag

Örülök :))

csiporgo,szívesen,nyugodtan ess neki!

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#392) kp78 válasza Aryes (#377) üzenetére


kp78
addikt

Én megtaláltam a karikatologatós/húzogatós feloldást a képernyőzárak közt, már ha nem gondoltam félre, hogy mit is keresel. :U
Képernyő lezárása > képernyőzár > minta.

(#393) Skynet258 válasza kp78 (#392) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem erre gondol szerintem, hanem a klasszikus, Android féle megoldásra. ;)

https://geekpulse.hu

(#394) kp78 válasza Skynet258 (#393) üzenetére


kp78
addikt

:R

(#395) boken válasza Skynet258 (#393) üzenetére


boken
senior tag

Én csak ajánlani tudom a feljebb ajánlott lockscreent (#379)van benne karika plusz ha rá húzod pl az üzenet iconra akkor kihozza hogy sms,gmail,mms stb,vagy a telefonnál az utolsó hívásokat stb.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#396) Aryes válasza Skynet258 (#393) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, így van. :)
Már csak egy olyat szeretnék, mint a nokia telókon van, hogy kikapcsolt képernyőnél sosem teljesen sötét a kijelző, hanem látszik rajta az óra meg ha érkezett sms/nem fogadott hívás, akkor az is látható. Ilyet tudtok? Amoled kijelzőnél igazán nagy haszna lenne.

(#397) csiporgo válasza Aryes (#396) üzenetére


csiporgo
csendes tag

Szia!
Én a Noledet használom erre.Bár,ha állandó óra kijelzést akarsz az nagyon meríteni fogja az aksit.Ugyhogy nálam csak,akkor jelez,ha volt nem fogadott hívás,sms stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy s3 mini blue(JB-4.1.2.)

(#398) Aryes válasza csiporgo (#397) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kipróbáltam, tetszik! :) Igaz még csak wave-en badadroiddal. Miért merítené nagyon? Az amoled kijelző pont arról szól, hogy csak azok a képpontok fogyasztanak amik feketétől eltérő színt jelenítenek meg. A nokia sem csinál ebből gondot, N8, 808, stb amoledes telók álló nap világítanak (óra). Ráadásul a touch-ot is ki lehet a programban kapcsolni, ami, ha tényleg az érintésérzékelő fizikai kikapcsolását jelenti (ami úgy tudom elég sokat fogyaszt) szintén energiamegtakarítás. Bár azért mindig érdekelt volna egy összehasonlítás, hogy az említett telók üzemideje hogy alakul ki és bekapcsolt órával.

(#399) csiporgo válasza Aryes (#398) üzenetére


csiporgo
csendes tag

Ezt tapasztalatból írtam.Legalábbis nálam gyorsabban merült ugyan olyan telefon használatnál.Meg máshol is olvastam. :K
De az is lehet,én nem állítottam be valamit jól.No teszek még egy próbát.Hátha......

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy s3 mini blue(JB-4.1.2.)

(#400) paxm


paxm
aktív tag

a Noled nagyon meríti az aksit, még a sima jelzések is ha sokáig hagyod, úgy hogy az álandó órakijelzés biztosan!!!
most vettem egy ilyen tokot egész jó!
http://www.tok-shop.hu/termek/muanyag-kemeny-racsos-hatlap-vedotok-samsung-galaxy-s3-mini-i9180-fekete
gyárit kerestem, de nem lehet kapni sehol.
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3693005_-efc-1m7b-cover-blau-galaxy-s3-mini-samsung.html

kellemes ünnepeket kívánok Nektek-:)

Samsung Galaxy S24, Huawei P30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.