Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) kengyel válasza #67656192 (#3650) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nekem most nagyon bejött, jók benne az ikonok, és ettől sötétebb nem kell.

(#3652) Littlecar

Még annyira nem néztem szét benne, biztos akadna :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#3652) #67656192 válasza kengyel (#3651) üzenetére


#67656192
törölt tag

Miért van? :)

(#3653) Sn00k válasza kengyel (#3648) üzenetére


Sn00k
veterán

Én full automatán használom a mobilos fényképezőket. Remélem nem olyan eget rengető a különbség. Összességében, amit én láttam képeket azok számomra megfelelőek voltak(GsmArena). Illetve, ami fontos, hogy szobában viszonylag gyengébb fényviszonyok mellett is tudjon produkálni és abban azért elég jó az S7.
Lehet neten rendelem meg és, ha nem lesz megfelelő, akkor elállok a vásárlástól. Feleségemet mozgatja nagyon az iPhone 6s-is, de szerintem az gyengébb képeket lő , főleg rosszabb fényviszonyok között. AZtán lehet iphone lesz a vége, még kitalálom , meg nézek pár tesztet.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#3654) kengyel válasza Sn00k (#3653) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én is automatán szoktam vele fotózni, nem műtermi képeket készítek. :) Beltérben elég jó képeket készít, itt pont az emberi arcokra, alakokra gondolok. Kinti viszonylatban is megállja a helyét, csak kicsit olyan élesített, és nagyításnál lehet jobban észrevenni a részleteket.
Egy borzasztó nagy erőssége van, eszméletlen hamar fókuszál, ebben talán nincs ellenfele.

kengyel

(#3655) mugencivic válasza kengyel (#3654) üzenetére


mugencivic
tag

Tényleg rárak egy adag (szerintem fölösleges) élesítést az S7, pedig amúgy kiváló kamera lenne.

Nem tudom mennyire fog átjönni, de itt egy képrészlet, ugyanazt a témát S7 -el és iPhone 6-tal (nem S) is lefotóztam, látszik, hogy az S7 (bal oldalon) mennyire túlélesített:

(#3656) kengyel válasza mugencivic (#3655) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnos ezt észre is lehet venni. Én 9.1 Mp-ben használom automata módban, és gépen a nagyításkor látszanak a hibák. Nem is lenne rossz kamerája ( Sony ) , csak én személy szerint, kicsit " többet " vártam.
Szinte " biztos " voltam benne, hogy az idei mezőnyt kenderbe veri. :)

kengyel

(#3657) mugencivic válasza mugencivic (#3655) üzenetére


mugencivic
tag

Na még egy példa, egy háztető részlet, 100% képkivágás, bal oldali az S7, jobb oldal i6:

(#3658) leslien válasza kengyel (#3656) üzenetére


leslien
nagyúr

sztem idáig nincs egyértelmű győztes kamera témában mármint az összes többi között...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3659) mugencivic válasza kengyel (#3656) üzenetére


mugencivic
tag

Sok szempontból így kenterbe is veri, főleg éjjel. Nekem két "apró" csalódás van benne, az egyik a natív 4:3-as szenzor, a másik ez a fölösleges sharpen.

Amúgy ez amivel fotóztam SLSI szenzoros volt, de gondolom a szoftver okozza, tehát Sony kamerával is ugyanilyen.

Néha úgy érzem az S6 kamerája bizonyos tekintetben (részletesség) talán jobb volt.

Viszont azzal meg ilyen képet nehezebb készíteni: :)

(#3660) #67656192 válasza kengyel (#3656) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ugyanezt, gondolom énis. Az s6 talán részletgazdagabb volt, az s7 viszont minden másban jobb lett.

#mugencivic: gratulálok ez nagyon szép.

[ Szerkesztve ]

(#3661) bulikavagyok válasza mugencivic (#3657) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mondjuk itt egyértelműen sokkal jobb az S7-tel készített kép.

leslien: Talán a G5-ben van a legjobb kamera, de az a telefon meg annyira "hulladék" minden másban, h szóba sem jöhet, mint lehetséges alternatíva. De igazából csak nüansznyi különbségről beszélhetünk, amit egy átlag júzer észre sem vesz szerintem.

#3659 mugencivic: Szuper kép! :)

[ Szerkesztve ]

(#3662) kengyel válasza leslien (#3658) üzenetére


kengyel
nagyúr

A többi nagyobb gyártó is istenítette a kameráit, de ténylegesen még most sem lehet tudni, melyik a legjobb.
Minden csúcsban van hiba, még nagyon keresni sem kell.

(#3659) mugencivic

Igen az esti képek valóban jobbak, csak én nem fotózók este. :)

(#3660) Littlecar

Most lehet rosszat mondok, de én szívesen láttam volna az S6-kameráját ilyen fókusszal, ebben a készülékben.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#3663) Sn00k


Sn00k
veterán

Nem vagyok profi fotos es lehet nem is veszek eszre bizonyos dolgokat. En itt neztem az osszehasonlitast[ http://www.gsmarena.com/galaxy_s7_vs_iphone_6s-review-1415.php ] es itt szerintem jobb kepek lettek a samuval, meg a dxomarkon is az s7 jobbnak bizonyult, bar nem tudom, ezek az oldalak automata modban tesztelik-e a keszulekeket.

Azt nem ertem, ha tobben azon a velemenyen vannak, hogy tulelesit, akkor ezt a tesztelos oldalakon nem latjak? Viszont, ha meg igy van, miert dicserik annyira a kamerajat? Meg miert hozzak ki szinte mindenhol gyoztesnek?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#3664) mugencivic válasza kengyel (#3662) üzenetére


mugencivic
tag

"Igen az esti képek valóban jobbak, csak én nem fotózók este."

Írhattam volna belteret is, ahol a fényviszonyok általában rosszabbak. Családi eseményeket (beltérben) ismét csak S7-tel érdemesebb fotózni. Viszont nappal, jó fényviszonyok mellett, kültérben (pl. kirándulás) inkább az S6-ot használnám szívesebben.

Úgy általában véve nekem az S6 és az S7 közt nem olyan egyértelmű az S7 javára a döntés. Hiába erősebb vas, már alig érződik gyorsabbnak. Örülünk a Micro SD-nek, a vízállóságnak, a több RAM-nak, nagyobb akkunak, de vannak azért negatívumok, pl. a plusz tömeg, a vastagabb ház, a hangszóró minősége, a hátlap üvegének tapintása az elődhöz képest, a hiányzó IR, fene tudja.. ez se lett tökéletes, ez van. :)

(#3665) mugencivic válasza Sn00k (#3663) üzenetére


mugencivic
tag

Egyrészt az élesítést sok helyen megjegyzésként leírják, tesztekben is, fórumokon is. Másrészt szerintem (is) ettől függetlenül mégis bőven jobb a kamerája, mint az i6-nak és ebben majdnem minden tesztelő egyetért mindenütt. Tehát nincs itt semmilyen ellentmondás. :)

Érdekesség, hogy DXOMark-ban a fotós része az S7-nek és az S6-nak egyenlő pontszámot kapott, a végeredmény csak a videó rész miatt lett több az S7 javára.

[ Szerkesztve ]

(#3666) kengyel válasza mugencivic (#3664) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnos az S6-os szériát kihagytam, de rengeteg képet láttam tőle, és nekem jobban tetszettek.
Az S7-esetében is kellett valamiből lentebb adniuk, minden évben kapjuk az új szériát, azt is meg " kell" venni. Valamikor majd tökéletesedni fog ez, csak ki tudja mikor, és melyik szériában. Összességében egy jó telefont tettek le, de mi felhasználók, mindig fogunk hibákat találni benne. Nem volt még olyan telefon, amibe még nem kötöttünk volna bele. :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#3667) Sn00k válasza kengyel (#3666) üzenetére


Sn00k
veterán

Szerintem sosem fog tokeletesedni. Mindig lesz valami, amit direkt elcsesznek pont azert, ahogy te is mondod mert jon mindig az uj es azt is el kell adni. Talan majd az s8 mar kozeliteni fog a tokelets fele. Vagy majd a projekt ara ;]

MAS:
Amugy ezustben van valakinek.? Egyre jobban tetszik :DDD nem tudom az ujlenyomatok, melyiken latszodnak meg jobban a fekan vagy ezuston. Talan a fekara szavaznek.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#3668) savoo válasza Sn00k (#3667) üzenetére


savoo
addikt

Hát azt kétlem: link ;]

[ Szerkesztve ]

(#3669) kengyel válasza Sn00k (#3667) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ilyen ez a telefon " szakma", egy ördögi kör, amelyből nehéz kiszállni. Én az S8-at biztos kihagyom, majd csak a S9-el fogok villogni. :) Most már ilyen árak mellett, csak 2-évente fogok váltani.

Amúgy tényleg jól néz ki ezüstben, de a feketében jobban mutat. Részemről az ujjlenyomat nem gond, állandóan tokban van.

kengyel

(#3670) #67656192 válasza kengyel (#3662) üzenetére


#67656192
törölt tag

Teljesen igazad van. Egyetértek.
Annyit tennék hozzá, hogy az s6 kamerája alapból 16:9 ami nekem szimpatikusabb ill azt szoktam meg. Az s7-et is 16:9 ben használom, ahogy Te is.
Szóval annyit tennék hozzá, hogy a nappali fotók néha talán a s6-tal szebbek voltak, és részletgazdagabbak de csak ha erős napsütésben fotóztam úgy, hogy a hátam mögül érkezett a fény.
Annyira nem bánom, hogy az s7 kamerája ilyen lett amilyen mert az említett előnyőkön túl az s6 kamerája azért sokmindenben elmarad.
A telefon pedig tényleg rendben van, szinte mindent amit az s6-ban kifogásoltam kijavitottak. Én nagyon szeretem a jobb üzemidőt, a bővíthetőséget és szerintem jobb lett a fogása is. A kamera nem durrant akkorát mint amit az MWC-s "dzembori" után vártam de a vetélytársak között bőven jó.
Szeretem ezt a telefont, pont a napokban majdnem leejtettem és miután szerencsés vége lett a dolognak elgondolkodtam, hogy ha kellene valami helyette akkor ujra megvenném e. Rövid gondolkodás után egyelőre azt mondom, hogy igen, még az is lehet, hogy a következő s-t kihagyom.

(#3671) #67656192 válasza Sn00k (#3663) üzenetére


#67656192
törölt tag

Szerintem a tesztelők jól látják.
Azért tünik úgy, hogy túlélesít mert egy iPhone-hoz hasonlítod ami most nem sikerült valami jól. Az i6/i6s nem játszik. Ami ellenfél az az N6P, a HTC10 és a G5, viszont ezek egytől egyig elestek más dolgokban.

(#3672) saiyajin


saiyajin
senior tag

Az ezüst szinü változatról mi a vélemény, van valakinek olyan?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#3673) #67656192 válasza saiyajin (#3672) üzenetére


#67656192
törölt tag

Kevésbé látszik rajta az ujjlenyomat. Ennek ellenére szerintem feketében a legszebb.

(#3674) kengyel


kengyel
nagyúr

Az automatikus fényerőszabályzó, napfényben nálatok is 100%-ra emeli a fényerőt ? Az biztos hogy így, jól látható a kijelző.

kengyel

(#3675) #67656192 válasza kengyel (#3674) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen

(#3676) kengyel válasza #67656192 (#3675) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi a választ !

kengyel

(#3677) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Tudtok tippet adni, hol vettétek a Galaxy S7-et? Annyira sok gsm bolt van, nem igazadok ki.

Akár privátban, sokat segítene.

Előre is köszönöm.

Üdv.:
Zsolt

(#3678) kengyel válasza Gigicuci (#3677) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szia !
Gondolom független telefonra gondoltál, akkor például, ez egy megbízható üzlet, és jó árban van. Azt nézd elsősorban, hogy gyártói garanciás legyen.

Itt is nézelődj, főleg az oldal alján vannak a gyártói garisok.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#3679) Gigicuci válasza kengyel (#3678) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Igen függetlenre.

Szuper a link, sokat segítettél, köszönöm!

(#3680) kengyel válasza Gigicuci (#3679) üzenetére


kengyel
nagyúr

Már vettem tőlük telefont, nagyon megbízhatóak, és simán tudtam regisztrálni a telefont. Ha ott gyártói garancia van feltüntetve, akkor azt is fogod kapni.
Szívesen !

kengyel

(#3681) bulikavagyok válasza Gigicuci (#3679) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

~177 ezerért ez tűnik a legjobb ajánlatnak. Elvileg hivatalos garanciával adják, de én azért rákérdeznék vásárlás előtt, mert ennyiért elég gyanús..:)

[ Szerkesztve ]

(#3682) saiyajin válasza #67656192 (#3673) üzenetére


saiyajin
senior tag

En is a fekete fele hajlanek, de az eppen nem elerheto ott, ahol vennem. Latnom kellene mindkettot eloben. Mindegy, agyalok meg rajta. Azert koszi!

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#3683) Hraki


Hraki
csendes tag

Sziasztok! Nagyon sokat fogyasztott az android rendszer, egy éjjszaka akár 5-7%-ot is. Gyári adatok visszaállítása után ez a bajom elmúlt, viszont eltűnt a Game launcher. Tudja valaki, hogy lehet visszahozni?
Köszönöm!

(#3684) pohár válasza bulikavagyok (#3681) üzenetére


pohár
félisten

nekem ez gyanús, nagyon gyanús :D

esélytelen, hogy magyar garis lenne, 2 éves ráadásul :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3685) mugencivic


mugencivic
tag

Én ezt találtam: 211900 Ft [link]

Csak az arany változat kerül ennyibe, de van 27% ÁFÁs számla és rendes Samsung 1+1 éves gari, no meg ajándék Selfie-bot. ;]

(#3686) w333 válasza mugencivic (#3685) üzenetére


w333
félisten

Itt olcsóbb ... Link és Link :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3687) mugencivic válasza w333 (#3686) üzenetére


mugencivic
tag

Most vagy én nem tudok olvasni, vagy nem értem, mitől lenne olcsóbb ott, ahol linkelted.. Mindkettő drágább. Ha nem is sokkal.

(#3688) w333 válasza mugencivic (#3687) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... 219 -nek olvastam közben már látom hogy 212k :B

De ilyen h*lye árat megadni :W akkor már lehetne 209k !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3689) bulikavagyok válasza pohár (#3684) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Persze eléggé gyanús - írtam én is.. :B
Pedig ez a "24 hó teljes körű gyártói + forg. garanciával" szöveg eléggé egyértelmű. Be kell menni személyesen a boltba (ha van nekik olyan), letenni a pénzt, és meg kell próbálni regisztrálni a Samsung.hu-n. Ha beveszi a rendszer nyert ügyed van, ha nem akkor megköszönöd és otthagyod..:D

[ Szerkesztve ]

(#3690) pohár válasza bulikavagyok (#3689) üzenetére


pohár
félisten

csak azt nemigen fogják neked megengedni :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3691) bulikavagyok válasza pohár (#3690) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

De miért ne engednék? Ha hivatalos a gari -ahogy állítják-, akkor be tudod regisztrálni, és eladtak egy telefont. Ha nem sikerül, ők akkor sem buknak semmit. :B

(#3692) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok végre megjott az S7 nekem is :) DBT a CSC az jonak számit frissités szempontjábol? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#3693) #67656192 válasza mSchumi87 (#3692) üzenetére


#67656192
törölt tag

Teljesen mindegy,a legutolsó legyen.

(#3694) pohár válasza bulikavagyok (#3691) üzenetére


pohár
félisten

csak épp van egy bontott telefonjuk, meg egy használt garanciafüzetük, amit így másnak nehéz lesz már eladni újonnan

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3695) sagit válasza pohár (#3694) üzenetére


sagit
addikt

ha nincs para a garival akkor nincs nekik

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3696) 600700


600700
senior tag

Én "sufni gsmben vettem , ha elromlik visszaviszem oda. Sokkal olcsobb. 17x ft ert nem lesz viszont tuti gyári gari... valami valamiért.

SAMSUNG UN60JS7000 4K LED TV

(#3697) bulikavagyok válasza pohár (#3694) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

De a dobozon van sorozatszám, nem? Ehhez szerintem nem kell kibontani. De igazad van, ha bontani kell, akkor már gázos a dolog..

[ Szerkesztve ]

(#3698) w333 válasza 600700 (#3696) üzenetére


w333
félisten

Valamilyen szinten egyetértek ... szvsz. sem éri meg a +40k a sufni Samsungos (Telemaxos) garanciát, ahol néha több kárt csinálnak mint javítást ! :)

Szerk.

Ilyen árkategóriában már elvárható lenne hogy ne javítsák a telefont, hanem ugyan úgy ahogy az Apple is kicseréli egy teljesen új telefonra ! :))

Volt régen ilyen, kár hogy megszűnt ! :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3699) sagit válasza w333 (#3698) üzenetére


sagit
addikt

csere szerintem se lenne rossz, mivel ha ezt egyszer megbontják....

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#3700) 600700 válasza w333 (#3698) üzenetére


600700
senior tag

Igy van , főleg úgy hogy nem túlszervízbarát sajnos a készülék. De ettől függetlenül nagyon jó telefon szerintem.
Van egy 6s em is azt is " sufniban vettem de azt lehet storeban cserélni. Itt is elvárható lenne ahogy írtad hogy csereljek.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG UN60JS7000 4K LED TV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.