Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) biker10 válasza amoledus (#66548) üzenetére


biker10
tag

Köszi!

Igen, meg volt...de az érdekessége az az, hogy hajnalban vagy két órát villogot a Samsung logo, mintha akkor telepített volna...aztán reggel még mindig írja, h telepíthetem...na mondom akkor most meg kapod :)

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#66552) amoledus válasza biker10 (#66551) üzenetére


amoledus
aktív tag

Akkor szokta éjjel frissíteni,ha automatikus módban van ,vagy ütemezett ,sikerült végül?

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#66553) biker10 válasza amoledus (#66552) üzenetére


biker10
tag

Pedig nem volt ütemezett, sem éjszakai rá engedve...már pár napja ott volt az értesítése is...
Egyszer csak miközben töltőn volt, bejött a halványan villogó Samsung logó (mint sima bekapcsolásnál) és a lila led világított...ezt vagy 2-2,5 órán keresztül. Reggel nézem, még mindig nem frissítette le. Na akkor engedtem meg neki...kb 5-10 perc alatt meg volt vele sikeresen :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#66554) amoledus válasza biker10 (#66553) üzenetére


amoledus
aktív tag

Több oka is lehet , vagy valamiért nem tudta befejezni a frissítést vagy letöltött egy másik csomagot és te a másodikra nyomtál rá stb. a lényeg ,hogy megy,javulást tapasztaltál ? :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#66556) Klon


Klon
aktív tag

Üdv

Google Chrome-ban hogy lehet beállítani a kezdőlapot?
a lényeg az lenne, hogy az előzményeket ne mutassa! Nem találok a beállítások közt kezdőlap beállítást...

Köszi

(#66557) benece6


benece6
csendes tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy az eddigi Android verziók közül melyik volt a leggyorsabb ezen a készüléken?

(#66558) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Vajon ha fólia volt a ki jelzőn, akkor hogyan lehet rajta az a karc szerű dolog fólia nélkül most le vettem róla a fóliát?

(#66559) amoledus válasza Gedeon31 (#66558) üzenetére


amoledus
aktív tag

Képről úgy néz ki mintha elengedett volna a kijelző-üveg közti ragasztó , volt felújítva a kijelző ?

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#66560) Gedeon31 válasza amoledus (#66559) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem volt még javítva viszont van a 3. évre is rá garancia érdemes szólni nekik érte?

(#66561) amoledus válasza Gedeon31 (#66560) üzenetére


amoledus
aktív tag

Küldj képet itt vagy privátban amin jobban látszik, amennyiben garis mindenképp , bár lehet elutasítják mert ilyen általában napon hagyott vagy leejtett/nyomást kapott telefonokon szokott lenni, az ügyintéző jófejségén múlik :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#66562) Gedeon31 válasza amoledus (#66561) üzenetére


Gedeon31
addikt

Semmi ilyen nem volt ,de ahogy a Samsung spórolását ismervén ,ahogy hozzá állnak semmi esélyt nem látok megcsinálják.

(#66563) amoledus válasza Gedeon31 (#66562) üzenetére


amoledus
aktív tag

Szervizben dolgozom ,és az ilyen ragasztó elenged dolog 3év múltán már nem garanciális sehol, egyébként nem szokták elutasítani a telefonokat ,csak komoly fizikai vagy egyébb behatás miatt ,de pl iphone6 topikban írta tegnap egyik tag,hogy neki a kamera lencsén volt egy KARC és azért utasították el a garanciáztatást és 119.900 forintot akartak kérni tőle :C a samsungos gariztatás azért jóval korrektebb ,fele annyi panasz nem jön az ügyfelektől :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#66564) Gedeon31 válasza amoledus (#66563) üzenetére


Gedeon31
addikt

Meg vettem a 3. évre is a garanciát érjen valamit.

(#66565) biker10 válasza amoledus (#66554) üzenetére


biker10
tag

Hogy őszinte legyek nem nagyon vettem észre rajta semmit...

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#66566) benece6


benece6
csendes tag

Kérek valakit válaszoljon az elöbbi kérdésemre mert sürget az idő és szükségem lenne erre az infóra
Az illető válaszát előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#66567) Black_Raven válasza benece6 (#66566) üzenetére


Black_Raven
veterán

Gyáriban szerintem a 4.4.2( más szerint 5.0.1) Customban RR 7.1.1

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#66568) benece6


benece6
csendes tag

Köszönöm szépen

(#66569) sziku69 válasza Imi1981 (#66526) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Kipróbáltad a v17-et? Jelenleg a 13.1-en vagyok. Nekem a v15 verzióval problémáim voltak, mert nem volt térerő. Így visszamentem.

(#66570) vighdaniel


vighdaniel
újonc

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni,hogy adott egy s4 i9505-ös ami alaplap hibás.Ebbe a készülékbe kompatibilis a i9506-os alaplapja?
És a kijelzőnek ősze párosítás szempontjából számít-e valamit,hogy 05 vagy 06-os modell?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#66571) amoledus válasza vighdaniel (#66570) üzenetére


amoledus
aktív tag

Szia , elindulni el fog, csak éppen a két kijelző nem azonos egyik egy tized miliméterrel nagyobb és más a nyomtatott áramkör a szalagkábelen ,aminek eredménye egy idő után meghal a kijelző,+forrósodik...illetve a két alaplap nem illeszkedik a másik keretébe ,mivel nem ott vannak az IC chippek és a középkeret kivágása is más , i9506 kijelzőt külön kijelzőként árulják .
Ne keverd össze semmiképp a kettőt,mert egy S4 amoled 26ezernél kezdődik sajna...

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#66572) vighdaniel válasza amoledus (#66571) üzenetére


vighdaniel
újonc

Köszönöm szépen a választ.Király vagy :C :C Üdv.Dani

(#66573) amoledus válasza vighdaniel (#66572) üzenetére


amoledus
aktív tag

Szívesen :D

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#66574) Imi1981 válasza sziku69 (#66569) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja mint privátban is írtam nekem is térerő gondom volt vele így visszamentem a gyárira de imperium v16 kernellel használva. Nem tudom megérteni miért nem jó alapból már a v16 óta . Megfelelő modemmel valószínűleg orvosolható de azzal már nem szarakodtam .

(#66575) t.dave500


t.dave500
tag

Sziasztok!
Resurrection Remix v5.8.2 - Rel 16.1 [7.1.1_r21]-es ROM-ot használom jelenleg, tökéletesen működik, de a kamera videofelvétel közben biztos hogy nem 30 FPS-el vesz fel, inkább 15, de még annyi se.
Ez jelentkezik esetleg másnál is?

(#66576) masssza29


masssza29
csendes tag

Van egy 9506os s4m. Nincs rajta csak kb 5 alkalmazás. Mentésnek az sd van be állítva. Még sincs hely a telefonon 1gb szabad mi foglal el ennyi helyet ha megnyitom a mappákat semmit nem mutat.

(#66577) vighdaniel


vighdaniel
újonc

Sziasztok.
Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Mégpedig ma kaptam egy I9505-ös lcd hibás telefont. Rögtön ki is szedtem belőle az alaplapot,és át is raktam az enyémbe.Minden passzolt,rendben ment. De amikor bekapcsoltam ez a kép fogadott. Samsung Galaxy S4 Gt-i9515. Egy pillanatra megállt bennem az ütő :D Ez normális? Vagy ez jó nekem? Használható így? Egyenlőre minden működik. A donorban mindenhol i9505 felirat van.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#66578) nokiauser válasza vighdaniel (#66577) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Szerintem valami mókolt sw lehet rajta, elsőre feltennék egy teljesen gyári firmware-t.

(#66579) awakening87 válasza vighdaniel (#66577) üzenetére


awakening87
aktív tag

A legeslegelső kép, ami bekapcsoláskor fogad, az a bootloaderből jön.
Tudomásom szerint ez nem lehet mókolt.
Ellenőrizd a Letöltés módban, hogy milyen modell ez (kikapcsolod; majd hangerő le, középső és bekapcsoló gomb egyszerre, majd ha megkérdezi, hogy továbbmész-e, megnyomod a hangerő fel gombot).
Valóban egy 9515-össel lehet dolgod, pár dologban kompatibilis egymással a 9505 és a 9515, egyébként meg kissé különböző a hardver.
Itt a 9505-ös képernyőt beletették egy 9515-be: https://www.youtube.com/watch?v=iOGJ2NOL7Fg
A 9505 és a 9515 szoftverei biztosan nem cserélhetőek fel egymással.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#66580) vighdaniel


vighdaniel
újonc

Letöltés módban 9515-ős modellt ír. Akkor nem szoftveres kókányolás van. Hanem hardveres :D
Köszönöm az infókat :)

(#66581) Atrasko válasza masssza29 (#66576) üzenetére


Atrasko
tag

(#66575) t.dave500:

ROM: RR-N-v5.8.2-20170228-jfltexx-Official

Csináltam minden egyes video minőség beállítással egy rövid videót.
Az elmentett fájlnévbe beírtam az adott videóhoz tartozó felbontást.
Majd megnéztem a PotPlayer-rel, mit ír ki a videofájl tulajdonságainál.

Minden beállításnál a Frame Rate Mode: variable

VID_20170307_HD 1080p.mp4 9 - 17 FPS
VID_20170307_HD 720p.mp4 11 - 17 FPS
VID_20170307_SD 480p.mp4 8 - 17 FPS
VID_20170307_VGA.mp4 10 - 17 FPS
VID_20170307_QVGA.3gp 9 - 16 FPS

Ebből úgy tűnik, hogy a felbontástól független az FPS érték, és a 9 - 17 FPS tartományban mozog.
Ha valakinek van más mérése, kérem írja meg.

[ Módosította: radi8tor ]

(#66582) bebeago


bebeago
tag

Üdv!
Meg lehet változtatni a gyári csúszkás hívásfogadást érintésre? (Ne kelljen húzgálni)
A beállításokban nem találok ilyen lehetőséget.
Esetleg külső program kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#66583) hornyak2 válasza bebeago (#66582) üzenetére


hornyak2
csendes tag

Szia! Én ezt használom: Beállítások-> Kisegítő lehetőségek -> Hívások fogadása és befejezése -> Hívásfogadás: Kezdőlap gomb megnyomása
Innentől az első gombbal fel tudod venni. Ha bekapcsolod a másik opciót is, akkor lerakni pedig a bekapcsoló gombbal tudod majd.
Remélem segítettem! :)

(#66584) bebeago válasza hornyak2 (#66583) üzenetére


bebeago
tag

Köszönöm a választ!

(#66585) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Hogyan lehet megnézni, hogy a mobil független-e vagy függő?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#66586) bebeago válasza Forestjo (#66585) üzenetére


bebeago
tag

Szia!
Más szolgáltatós SIM-mel.
Ha szerződéses, meg kell győződnöd róla, hogy ki van-e fizetve, nehogy letiltsák!

(#66587) Forestjo válasza bebeago (#66586) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi, de nem tudok meggyőződni a micro sím miatt, mert akinek a simje bele menne, annak még csak régi simje van.
A mobil biztonságos, csak az baj, hogy a simek kompatibilitási problémája miatt nem tudom, hogy működne-e vodával is, mert én telekommal használtam.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#66588) bebeago válasza Forestjo (#66587) üzenetére


bebeago
tag

Sajnos nem tudok más megoldást, de hátha valaki más igen!

(#66589) Forestjo válasza bebeago (#66588) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ennek hogy lelet elérni a szerviz menüjét? Ott lehet hogy benne van, ott szokott lenni.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#66590) bebeago válasza Forestjo (#66589) üzenetére


bebeago
tag

Esetleg ezt nézd meg, itt van a service menü kód is.

[ Szerkesztve ]

(#66591) bebeago válasza Forestjo (#66589) üzenetére


bebeago
tag

Ez talán még jobb, de csak ha értesz hozzá! Azt nem tudom hogy innen hogy lehetne kiolvasni, hogy függő-e!

[ Szerkesztve ]

(#66592) Atrasko válasza Forestjo (#66585) üzenetére


Atrasko
tag

Töltsd le a Phone INFO *Samsung* alkalmazást a Google Play-ről. Nézd meg a második lapon mit ír a CSC kódnál.
Nekem XEH van beírva, ez független. Ha mást találsz, keresd a CSC kódok jelentését, Google megmondja.

(#66593) Atrasko válasza Forestjo (#66585) üzenetére


Atrasko
tag

CSC kódlista itt: [link]

(#66594) Atrasko


Atrasko
tag

Magyar mobilszolgáltatók CSC kódjai:
PAN - Telenor
TMH - T-Mobile
VDH - Vodafone

[ Szerkesztve ]

(#66595) zseko


zseko
veterán

Betelt a telefon tárhelye, ami azért is furcsa, mert összeadva a mappákat alig másfél giga jön ki (és ennek leírása közben rájöttem, hogy ilyen egyszerűen nem lehet nézni, mivel ott vannak még az appok, amik szintén ebből a tárhelyből vesznek el, csak épp itt nem jelenik meg). A Dalvik cache ürítése javíthat valamelyest a helyzeten? Már régen romoltam. Azért az kissé 'vicces', hogy a telepített programok száma gyakorlatilag konstans, a tárhely meg folyamatosan csökken, ma már pl. csak 480MB volt a szabad hely.

HR24.hu

(#66596) sea


sea
tag

Sziasztok!

A családban lévő S4-ben (i9506), úgy tűnik kihalt a wifi+Bluetooth modul. Érdemes javíttatni? Mennyiért lehetne szerintetek kb?

(#66597) Atrasko


Atrasko
tag

Felraktam a legfrissebb RR romot. [RR-N-v5.8.2-20170310-jfltexx-Official]

A telepítés után a magisk program a státusz nézetében
"SafetyNet - CTS Profile Mismatch" hibát jelzett.

Itt írtak erről a hibáról: [#2001]
Itt a megoldás: [#2002]
"Yes! go into magisk settings. tick hide magisk. retest."
Igen, lépj be a magisk beállításokba, majd kapcsold be az elrejtést, teszteld újra.

Ha jól gondolom, így az android ellenőrző programja a SafetyNet nem fogja látni a magisk-et.

Egyébként az RR rom telepítése után érdemes a magisk-et a saját setup / install menűjéből közvetlenül frissíteni. A legutolsó magisk verzió: v11.1

[ Szerkesztve ]

(#66598) #73029888


#73029888
törölt tag

Van új TWRP:

[link]

Erre vártam. Telepítése ODIN alól.

Jövőhét szerdán official lesz S4-re a Lineage OS 14.1.

[link]

Atrasko: Mi az a Magisk és mire való?

[ Szerkesztve ]

(#66599) Atrasko válasza #73029888 (#66598) üzenetére


Atrasko
tag

Magyar leírást még nem találtam róla, de itt minden megvan róla angolul.
[magisk]
Ha jól értem, alapvetően ezzel van rootolva a rom. De pl. ez rendeli hozzá a root jogosultságokat a különböző alkalmazásokhoz. A mezei felhasználónak nincs vele dolga, annak fontos, aki a rom -ot összerakja.
Remélem, egy szakértő fórumtárs jobban elmagyarázza majd ezt.
Az RR oldalon most két verzió is fent van, érdekes, hogy
- a korábbihoz ez van írva : last CMroot
- a frissebbhez ez: first Magisk
Tehát mintha a korábbi CM alapú rootolást a Magisk váltaná fel. Az, hogy ez miért jobb, nem tudom.

(#66600) Slapy válasza Atrasko (#66597) üzenetére


Slapy
aktív tag

Én az imént frissítettem, meglesem amit írtál. Piros volt, zöld lett. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.