Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) dancsuri válasza BikeZ (#30400) üzenetére


dancsuri
veterán

egy gyári 4 fájlos még megjavíthatja

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#30402) BikeZ válasza dancsuri (#30401) üzenetére


BikeZ
tag

nem javította meg..

Válaszodat előre is köszönöm!

(#30403) Rabidsnail válasza BikeZ (#30400) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Rossz a bootloader és a modem az adott romhoz. Nekem ugyanezt csinálta.Nem javította meg semmi. A repartos sem. Azután lecseréltem a fentieket úgy visszament a mentés és jó lett.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#30404) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Gondolkodtam. Nem biztos,hogy az a gond. Én egy mentést szerettem volna visszaállítani. A hibaüzi és a jelenség ugyanez volt. Ezután tettem fel a mentett romhoz tartozó bootloadert és modemet. Mentés vissza és jó lett. Így kerek a történetem.

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#30405) BikeZ válasza Rabidsnail (#30404) üzenetére


BikeZ
tag

Én figyelmetlenül egy más verziós modem filet raktam be utánna jött ez a hiba..
Megprobáltam még egyszer a 4 files megoldást... Bootolás után
A kis kép fogadott majd kb 2 percre rá belépett a gyári recowery-be..
Ott restart bootloadert nyomtam, és elindult.. De sajnos nem látja a simet..
Van kimentett EFS-em de csak olyan progit találtam ami kimenti.. olyat ami vissza sajnos nem..
Bár félek hanyadtvágtam a "modemet"...
Érdekesség hogy nem null/null van hanem NONE
Ugy olvastam ha kinyírtam a "modem" miatt attol látnia kellene a serial számot...

Az Odinon mit jelent a Phone EFS clear.. ??

[ Szerkesztve ]

Válaszodat előre is köszönöm!

(#30406) dancsuri válasza BikeZ (#30405) üzenetére


dancsuri
veterán

egy régebbi írás

1. Rootban is turkálni képes fájlkezelővel a mentett efs mappával felülírod a készülékben található efs mappát
2. Azonnal kiveszed az akkumulátort, majd visszarakod
3. Elindítod a készüléket és ellenőrzöd, hogy visszajött-e.

II. Barom voltam, nem olvastam utána, nincs EFS mappa mentésem

0. Miután már a hajadat téped, először is nyugodj le, valszeg meg tudod oldani, segítséget a fórumon találsz mindig.

1. Másold ki root explorerrel a /efs mappádat az sd kártyára, majd másold ki a PC-re is (csak a biztonság kedvéért)

2. Töröld az /efs mappát (DE CSAK AKKOR, HA AZ ELSŐ PONT SZERINT KIMENTETTED MÁR MÁSHOVA!)

3. Vedd ki az akksit, rakd vissza és indítsd el a készüléket. (Ekkor megint lesz /efs mappa a telefonon, de ezt az Android hozza létre, nem az eredeti mappád!)

4. Menj be az /efs mappába, és töröld az nv_data.bin, valamint nv_data.bin.md5 fájlokat.

5. Az SD-n lévő EFS mappa mentésből másold ki az IMEI mappát, és rakd be a rendszer gyökér EFS mappába.
Az SD-n lévő EFS mappa mentésből másold ki az .nv_data fájlt, és rakd be a rendszer gyökér EFS mappába. (A PONT SZÁNDÉKOSAN VAN AZ nv_data ELŐTT, AZ A FÁJL KELL NEKED, valamint lehet, hogy .nv_data.bak névre hallgat)

6. Csinálj a .nv_data fájlról egy másolatot a rendszer gyökér /EFS mappába, hogy két darab .nv_data fájlod legyen

7. nevezd át az egyiket nv_data.bin -re, a másikat nv_data.bin.bak -ra. (FIGYELJ, A PONT IS KIKERÜLT A NEVE ELŐL!)

8. Nyisd meg a PC-n a parancssort az ADB mappában (ha nem tudod, miről beszélek, olvasgass az ADB-ről), vagy használd a Terminal Emulator progit a Play-ről a telefonon, és gépeld be az alábbi parancsokat:

adb shell ( Csak ha PC-ről csinálod, Terminal emulatorban ez a lépés nem kell)
su ( A superuser rákérdez, engedélyezd neki a hozzáférést! )
chown 1001:radio /efs/nv_data.bin

9. Vedd ki az akksit, tedd vissza, indítsd el, és ellenőrizd az eredményt. *#06#

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#30407) dancsuri válasza dancsuri (#30406) üzenetére


dancsuri
veterán

ezt is nézd át

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#30408) BikeZ válasza dancsuri (#30406) üzenetére


BikeZ
tag

Nincs IMEI mappa.... 5db GZ kiterjeszésű file van, megnyitva nincs bennük IMEI mappa..

Válaszodat előre is köszönöm!

(#30409) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! Lg Flex 2 valtason gondolkodok a jobb uzemido miatt. Viszont nem igazan latom a 2 proci kulonbseget a leirasban(snapi vs exynos), hogy mi. Mire erdemes hasznalt keszulek vasarlas eseten figyelni?

(#30410) dancsuri válasza Fail3D! (#30409) üzenetére


dancsuri
veterán

nem látod mert nincs

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#30411) apaszka


apaszka
veterán

Az ùj ROM okon nálatok működik az internet megosztàs? Nem tudom kiosztani.

Nincs sajnos kyubi mentés itt munkában...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#30412) Tybike81


Tybike81
őstag

Miért van az, hogy mióta a legújabb 6.0.1-es DBT rom van a telón, olyan mintha nehezebben töltene?
Tegnap este vettem észre, hogy 0-ról 10%ig majdnem egy óra volt mire elérte azt a szintet ez este 9kor volt, magyarán 10 óra lett volna mire fullra feltölti az aksit, de éjfélkor meg már zöldet világított. Olyan mintha az elején nehezebben venné fel a töltést. Amúgy aksi időm jó, 2 nap 5 órás környéki SOT-tal.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#30413) nggabi válasza Tybike81 (#30412) üzenetére


nggabi
nagyúr

én is észrevettem. már készítettem az új usbt neki, de akkor még várok :)

"szenyor dzsíííí"

(#30414) zho-lee válasza dancsuri (#30410) üzenetére


zho-lee
addikt

Szia!
Milyen a Lenchmob v15_S7port rom :F

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#30415) Tybike81 válasza nggabi (#30413) üzenetére


Tybike81
őstag

Mitől lehet ez? Én is azt hittem, hogy telo vagy a töltő rossz de ezek szerint nem egyedi eset. Ez miért jó most nekünk?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#30416) nggabi válasza Tybike81 (#30415) üzenetére


nggabi
nagyúr

Én kontakt hibára gondolok, de tényleg mintha a 6os óta lenne. Passz.

"szenyor dzsíííí"

(#30417) oba


oba
addikt

Az Alexandr féle 6.0 van fent a telefonomon kb. egy hete. Eddig semmi gond nem volt. Ma délelőtt telefonáltam vele, egy kis net, majd zsebre raktam. Fél óra múlva zsebből kivéve samsung logó fogadott a kijelzőn. Akksi ki/be és a Note4 feliraton sem jutott túl. TWRP -ben wipe cache nem segített, viszont a wipe data/cache/dalvik igen, de eltűnt mindenem ugye, kezdhetem újra belakni a romot. Ez mitől lehet? Előzőleg egy 5.1.1 -es debloated rom volt rajta, teljesen gyári, és az is eljátszotta azt, hogy csak úgy újraindult aztán soha többé nem akart bebootolni. Akkor raktam fel inkább egy 6.0 -át teszt képpen, de most hogy ez is ezt csinálta valami hardver hibára kezdek gyanakodni. Vagy véletlenül szart be ugyanúgy két különböző rom?

szerk.: oh basszus, megnyugodtam: [link] rakom fel az updatelt verziót abban már nincs ez a hiba

[ Szerkesztve ]

(#30418) Kleroo válasza nggabi (#30416) üzenetére


Kleroo
veterán

Nálam jó. talán egy picit lassabban pörögnek a számok 30%-ig, de placebó szintű eltérés.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#30419) Tybike81 válasza Kleroo (#30418) üzenetére


Tybike81
őstag

Normál töltéssel mennyi az idő meg feltölt 0-ról 100ra meg gyorssal esetleg neked?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#30420) apaszka válasza zho-lee (#30414) üzenetére


apaszka
veterán

Szia!

Véleményem szerint a Kazica nélkül nincs valami rendben.
Amit régebben is mondtam,itt is igaz.

Az XDA-n sok az önjelölt profi szakács!

Valaki elkészít egy alapot amit felrak, aztán azt mindenki skinezi,és pár általa szeretett dolgot portol bele,és már sajátjaként rakja fel!

Itt a héten be is igazolódott!
Volt egy alap ROM .
Aztán két másokat kaptunk de az alap ugyan az! Mindkettő ugyan azokat a hibákat dobálja! Sőt ,t@k egyformán!

Szóval én szépen rakom vissza az 5.1.1 es mentésemet mindjárt!

A 6 főzelékek még igen sok bosszantó hibát adnak,és akkor már nem kell ilyen áron az a pár + mit adnak!

Azt pl nem tudom,hogy ki gyárit,és gyári állapotában használ ott is van e gond ,pl nem tudtam a netem sem megosztani? Ez nálam fontos ,és éjjel melóba a két főzeléket mentés nélkül cserélgettem. Dettó hibákat ad! :W

Nekem jó a kyubi 5.1.1 alapon! :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#30421) Mr X


Mr X
veterán

Ismertek 910F-re valami jól működő AOSP vagy CM alapú romot? Mit érdemes kipróbálni?

(#30422) apaszka válasza Mr X (#30421) üzenetére


apaszka
veterán

Mentésed legyen az a lényeg! mert az tuti kell néha!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#30423) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Szeretnék venni megbízható helyről ahol remélhetőleg van is készleten Note 4 akkumulátort, tudtok ilyen boltot mert jelenleg a hivatalos szervizben hiány van....?

:R

Szerk.: Budapest

[ Szerkesztve ]

(#30424) Mr X válasza TechN7ne (#30423) üzenetére


Mr X
veterán

Pont egy órája rendeltem Speedshop-tól, 7490 plusz szállítás.

Volt olcsóbban is árgép szerint, de ott nem volt PickPack pont lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#30425) F_Gergely


F_Gergely
őstag

az lenne a kérdésem (biztos volt téma csak nekem valahogy kimaradt), hogy a készülék titkosítva van mondjuk knox-al.
Képernyő zár PIN-kóddal vagy ujjlenyomattal védett.
De tegyük fel ellopják a készüléket, akksi ki és már ki is kapcsolták.
Van-e olyan védelem (knox tudja-e esetleg), ami azt meggátolja hogy mondjuk egy másik romot tegyél a készülékre, és utána tudd használni? Tehát pl ha ellopják a telefonom, van-e arra lehetőségem hogy megakadályozzam a készülék további használatát?

(#30426) TechN7ne válasza Mr X (#30424) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sikerült 6990ft. ,nem sokára megyek érte király vagy! :R

[ Szerkesztve ]

(#30427) IamSociopath válasza F_Gergely (#30425) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Igen. Ha az újra aktiválás tiltás be van kapcsolva, akkor csak gyári aláírással rendelkező romot lehet rétenni Odinnal elméletileg. Ott pedig be kell jelentkezni mindig friss install után a Samsung fiókba.

(#30428) tuzpenge válasza oba (#30417) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem minden nem gyári, belepiszkált romnál van hiba. Van ahol kisebb van ahol nagyobb, de van. Aki mást állít az nem mondd igazat. A gyári sem tökéletes, de ott elképzelhetetlennek tartom hogy annyira összerogyjon, hogy egy aksi ki-be ne hozná helyre, de ha mégis akkor meg irány vissza garanciába! De én még olyat nem olvastam hogy szűz gyári rendszer annyira összeomlott hogy nem lehetett életre kelteni (ettől még megeshet hogy volt ilyen). Szóval aki nem gyári rendszert használ annak ezzel számolnia kell. Ez igazából nem neked szólt, nem fikázás, nem oktatás vagy egyéb, csak a véleményem ami a te írásodra válaszként pont beleillik a fórumba.

ˣ

(#30429) tuzpenge válasza TechN7ne (#30426) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem akarlak oktatni vagy ilyesmi, de a linkelt akksi az nem note 4 hanem note 3 akksi.

ˣ

(#30430) mike67 válasza TechN7ne (#30426) üzenetére


mike67
tag

Az általad linkelt akku a Note 3-hoz jó csak, Note 4-hez nem.

(#30431) F_Gergely válasza IamSociopath (#30427) üzenetére


F_Gergely
őstag

Olvastam ezt a samsung aktiválós dolgot de azt nem tudtam hogy ez a rom verziót is érinti. Mert knox oké hogy véd de kiütik az adataimhoz nem férnek hozzá de a készülék használható.
Tehát ha samsung fiók aktiválás be van állítva semmilyen mód és lehetőség nincsen a telefont használni csak a jelszó megadása után? Ez így nagyon jól hangzik :))

(#30432) zho-lee válasza apaszka (#30420) üzenetére


zho-lee
addikt

Ettől féltem, köszönöm a megerősítést!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#30433) IamSociopath válasza F_Gergely (#30431) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Azt nem tudom milyen szervizes szoftverek vannak amikkel lehet még flashelni. Az Odinnal tuti így működik.

(#30434) TechN7ne válasza tuzpenge (#30429) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Lebeszéltem rendelésnél az eladóval azt mondta jó lesz...
Az oldal alján írva is van a kompatibilitás.

(#30435) apaszka válasza zho-lee (#30432) üzenetére


apaszka
veterán

Ez persze az én véleményem.
Igaz ez már régóta így működik szakácséknál.

Itt is belefutottak ebbe a hibába.
Nem akartak az alapokon dolgozni, inkább vettek egyet, és skin, és pár dolog bele lett rakva.

Ha s gyári nem tartalmazza ezeket a hibákat, akkor ezek a ROM-ok azonos alapokon nyugszanak, ami hibás sajnos.

:W
Ui:
Érdekes a Kyubi-val sima ügy a megosztás is! :Y

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#30436) gyuri81


gyuri81
veterán

Valaki nem tapasztalt mostanában olyat, hogy nem megy deep sleep-be a telefon?

(#30437) Rabidsnail válasza tuzpenge (#30428) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Ez nem teljesen így van! Voltak már olyan főzött romjaim,amik nemhogy hibátlanul mentek,de jobbak voltak a gyári rendszernél. Legutóbb a Kyubi volt ilyen. Apaszkának adok igazat abban amit az esetleges hibás alapokra ráillesztett skinekről és egyéb portolt modulokról írt. Nem hazugság a hibátlan,custom rom!!!!! Mondjuk nincs is túl sok. Szerintem rengeteg hibalehetőséget kell tesztelni a fejlesztőnek. Ha lassú,akkor noszogatjuk,ha gyors a fejlesztés,nem biztos,hogy alapos. Csak vélemény!!

Apaszka: Nekem a Kurama megosztja a netet. Eddig egyetlen hibát találtam. Galériában képszerkesztésnél,ha rajzolni akarok a képre,kilép a szerkesztőből. Minden más működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#30438) nggabi válasza F_Gergely (#30431) üzenetére


nggabi
nagyúr

Jól hangzik de nem így van. Nem ájfón ez :))

"szenyor dzsíííí"

(#30439) mike67 válasza TechN7ne (#30434) üzenetére


mike67
tag

Hát akkor valamit nagyon benézte(te)k. Fizikailag nem lehetséges a note 3 akkuját a note 4-be beletenni, mert más a mérete. Én használtam a kettő note-ot párhuzamosan egy időben, hidd el ez lehetetlen. Itt egy videó: [link]

(#30440) F_Gergely válasza nggabi (#30438) üzenetére


F_Gergely
őstag

Akkor jol ereztem en hogy meg mindig ott tart a nagyra nott technika hogy nem megoldhato az, ha valakinek ellopjak a telefonjat tobbet mas ne tudja hasznalni...
Pedig szerintem siman lehetne kivitelezni...

(#30441) oba válasza tuzpenge (#30428) üzenetére


oba
addikt

Nem teljesen értek egyet. Szinte az összes androidos telefonomon custom rom volt és hiba nélkül használtam őket. A rom készítője írta, hogy a Google adott ki egy olyan frissítést amit keresve a rootolt telefonok könnyen bootloopban találhatják magukat. Már ki is adta a fixet hozzá. Tehát maga a root volt a "gond" és nem az hogy hozzá lett piszkálva magához a romhoz.

[ Szerkesztve ]

(#30442) derrik


derrik
őstag

Azt valaki meg tudná mondani, mivelazt olvastam 6.0.1 ben lehetőség van a DPI válltoztatásra? Ha igen milyen keretek között. És ez befolyásolja e MHL kimenet felbontását is??
Mert eze a mostani TV-n megjelelnő felbontás nekem nagyon nagy.

(#30443) BikeZ


BikeZ
tag

Üdv!
TWRP-vel hogyan tudok EFS-t visza állítani?? tar ban és gz ben van mag kimentését fel ajálja de visza állítani nem tudok.. Tud ilyet?

Válaszodat előre is köszönöm!

(#30444) Parallaxis válasza nggabi (#30438) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pedig elvileg nem megkerülhető már ez a védelem.
(Legalábbis szoftveresen nem.)

(#30445) dancsuri válasza BikeZ (#30443) üzenetére


dancsuri
veterán

miért nem ezzel csinálod? PC-röl kell használni

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#30446) toka96


toka96
tag

akinek van official MM-je annak működik a DOZE? Valahogy le lehet ellenőrizni?

-- Dani --

(#30447) BikeZ válasza dancsuri (#30445) üzenetére


BikeZ
tag

:R

Válaszodat előre is köszönöm!

(#30448) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

Sziasztok, holnap után kapom kézhez a note 4-et. Az lenne a kérdésem, hogy honnan lehetne jó minőségű üvegfóliát rá venni? Létezik olyan üvegfólia aminek a széle 2.5d? Ha igen, nagyon megköszönném a segítségetek.

(#30449) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

A nilkin márkán kívül még melyikeket érdemes rátenni? Minél kevesebb torzítással persze.

(#30450) apaszka válasza Rabidsnail (#30437) üzenetére


apaszka
veterán

A telefonban úgy nézett ki mint ha megosztaná, de valójában lehetetlen volt csatlakozni. Nálam mind a két ROM on így volt, sőt az ujjlenyomat sem működött,a kamera mod-okat rendezni akartam, kilépett minden / mindkét ROM on.

Azután vissza raktam a kyubit, és minden megy! :C

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.