Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) HThomas válasza joghurt (#349) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A Watch 3 (és az Active 2) már tud EKG-t is. Ez viszont feltételezi (mondhatni alapvető követelménye), hogy a pulzust is pontosan tudja mérni.

Igen, rémlik is, hogy ott volt egy jelentős előrelépés a pontosságban a korábbiakhoz képest. Viszont attól még lehetne, hogy a Fit2-be is a pontosabb pulzusszenzor került, csak az EKG-t nem tudja a szoftver. (amúgy ha tippelnem kéne, a pontosabb stressz méréshez sem jönne rosszul az EKG mérés).

Nekem az jött le, hogy az újabb csuklós pulzusmérők alapvetően egész pontosak, (de szőr, laza illeszkedés, illetve még bőrszín is lehet gond). Amivel igazán probléma van, az a gyors változások lekövetése. Ezt meg is erősítette egy gyors teszt, amikor kb 60-150-es tartományban összenéztem a Fit2-t egy Polár mellkaspánttal (mondjuk fogalam sincs, hogy az mennyire pontos...). A Fit2 némi késéssel, de egész pontosan (1-2 eltérés) követte a Polart ebben a tartományban. Akartam még többet tesztelni, csak aztán elsikkadt a dolog... a lényeg, hogy nekem alapvetően pontosnak tűnt a Fit2 pulzus mérés, nem tűnt rosszabbnak mint a WA2 pl.

A dcrainmaker.com -on nézegettem teszteket, a srác elég precíz összehasonlításokat csinál... ott láttam, hogy némelyik órával volt olyan gond, hogy néha teljesen félrement egy-egy mérés, mintha meghülyült volna a cucc, aztán egyszer csak magához tért (vmelyik Garmin talán). Ezek mitől lehetnek? Izzadtság? Elmozdult az óra? (elvileg nem említette a tesztben). A mérési módszer lehet, hogy nem annyira pontos, de ilyen hibákat azért nem indokolna...

Szóval amikor jönnek ezek a durva anomáliák, és nem user errorról, vagy konkrétan hibás hardverről van szó, akkor én elsőrsorban a szarul megírt szoftverre gyanakodnék. Lásd a szinkronizációs hibák. Vagy akár a stressz mérés, ami alapból egy nem jól definiált dolog. Vagy a nyugalmi pulzus, ahol szerintem maga a pulzusmérés pontos, csak a "nyugalmi" rész megint nem túl egzakt az óra szoftvere számára. Ráadásul ezeket a frissítésekkel folyton hangolják, ami miatt még kiismerhetetlenebbül működnek és jönnek is be új hibák.

talán lenne értelme a Logout tudástárába egy cikknek a GNSS mérésről/vevőkről.
Mindenképp!

(#352) joghurt válasza HThomas (#351) üzenetére


joghurt
addikt

Talán írtam a cikkemben is, hogy a pulzusmérés (főleg úszás közben) nekem is kétesélyes a Fit 2-n. Talán nem szereti, ha túl erősen meghúzom a szíjat, és akkor is elmászik, ha húzás közben a csuklóm beleakad a kötélbe, és a karkötő felcsúszik a csuklócsontomra. Ezt meg ugye csak azért tudja megtenni, mert nem húzom meg annyira.

Inkább kivételnek mondanám, amikor egy teljes edzésről végig hihető pulzus adataim vannak.

Tegnap pl. brutális gyorsasági állóképességi edzésterv volt; még a fülemen is levegőt vettem volna, ha tudok. A mérés szerint még az anaerob tartományt sem értem el egy másodpercre sem. Sőt, negyed órára majdnem nyugalmi volt a pulzusom. Az egész edzés második legintenzívebb szakasza a mérés szerint az volt, amikor már öltöztem fel.

A tej élet, erő, egészség.

(#353) HThomas válasza joghurt (#352) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ha viszont megnézzük a részletes adatokat, az összes szám hihető, és érthetetlen, hogyan jön ki belőlük a 46.
Ezt írtad a cikkben... de ezt hogy? Pontosan mér az óra, csak a fejlesztők nem tudnak számokat összeadni? Fura ez az egész, mármint ahogy a pánt és a szoftvere működik...

Az úszást mondjuk megértem, hogy nehezített terep... viszont futást / biciklit azért illene pontosan mérnie. A teszted olvasva kedvet kaptam, hogy a következő futáshoz vigyem megint a polar pántot és összenézzem őket hegynek felfele.... :)

(#354) joghurt válasza HThomas (#353) üzenetére


joghurt
addikt

Egyszerű szoftverhibának tűnik. Pl. "-1"-gyel jelzik, hogy nincs adat, és így átlagolnak. Vagy a nevezőbe beleszámolják a "nincs adat" pontokat is.

Ha lenne egy rendes bugzillájuk, és még fordítanának időt/pénzt a hibák javításába, simán lehetne jelezni, és pillanatok alatt kijavíthatnák.

A tej élet, erő, egészség.

(#355) HThomas válasza joghurt (#354) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Gáz, egy ilyen hibának kéne először kipottyannia a unitteszteken... ezek nem nehezen reprodukálható, sporadikus dolgok.

A Health-ben elvileg a Contact us résznél lehet hibajelentést küldeni, lehet egy próbát megér... illetve az új verzióban átvariáltak elég sokmindent... abban is jelentkezik a hiba?

Ismerkedem az új kinézettel... A grafikonon látszik, hogy van napi egy resting HR mérés, az az érték látszik a Resting HR-nél (kék pötty a grafikonon és a listában is szerepel kis széken ülő emberke ikonnal).Van még az adatok között jó sok további 'resting' mérés, szintén a kis székes ikonokkal, viszont ez nem látszik kékkel a grafikonon. És vannak további mérések kb óránként rendezve, egy tól-ig tartománnyal és saját grafikonnal (ez lenne gondolom az összes mérés, amit a folyamatos trackelés miatt készült).

A Resting HR érték jön az 1 db mérésből, ami tényleg nyugalmi állapotban történik. Az average resting range-nél feltételezem a többi 'resting' értéket használja, vagyis a folyamatos mérésből kivesz párat, amit nem aktivitásnak detektál). Aztán van ott még egy min/max meg átlag, az meg gondolom az összes mérésre vontakozik.

Zavart okozhat szerintem a Resting HR és az Avg Resting Range közötti eltérés, illetve az, hogy az utóbbit pontosan miből számolja.

(#356) joghurt válasza HThomas (#355) üzenetére


joghurt
addikt

Már küldtem hibajelzést a cikkben szereplő, egyértelmű dolgokról. Képernyőfotóval stb. Szerinted? :(

Mai magyar hír. Itthon is elérhető lesz a Watch 3 és az Active 2 EKG funkciója.

Ami viszont a legdurvább terv, az a szúrásmentes vércukorszint-mérés. (Nyilván nem a low-end kijelző-karkötőkbe.)

A tej élet, erő, egészség.

(#357) HThomas válasza joghurt (#356) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Wow, azt nem is tudtam, hogy vérnyomásmérő is van benne... kíváncsi leszek, kipróbálom majd.

A vércukor meg tényleg durva, ha jól működik. Jó látni, hogy fejlődnek ezek, másfelől meg azért ez a rengeteg bug elég ijesztő...

(#358) HThomas válasza joghurt (#356) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Egyébként ennél a nyugalmi pulzus anomáliánál szerintem tényleg az volt, hogy amit nyugalmi pulzusnak kiír (a bal oldali screenshotodon), az 1 db, pihenés de még nem alvás (?) közbeni mérés. A többi adatból meg átlagolva (vagy valahogy leválogatva és min/max-ot nézve) jön az average resting range (ami nálad a képen nem látszik, nem is tudom a régi Health hol és hogyan mutatta). De az új Healthben ez már jobban látszik, elkülönül a két érték a grafikonon.

Viszont most néztem, és simán bemért 'restingnek' egy 90-es értéket, ami ráadásul aktivitás trackelés közben történt... :W Sajnos nem jegyeztem fel, hogy az average resting range értékek változtak-e vagy sem ezután (mondjuk egy ilyen mérés lehet még nem vinné el érdemben).

(#359) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Fit2 vs polár mellkaspánt rögtönzött pulzusmérés teszt, második felvonás. Elvittem a pántokat egy órás terepfutásra. Sajnos a Polarról nem tudok semmilyen grafikont kinyerni, csak az összesített értékeket látom.

- 120-170-es tartományban, viszonylag stabilan tartva a pulzust nekem továbbra is pontosnak tűnik a mérés. 150 fölött mintha egyre jobban alámérne a Polárhoz képest, de sokszor 160 környékén is 1-2 érték eltéréssel ugyanazt mutatta a két eszköz.

- A változásokat némi késéssel követi le. Ennek a mértéke erősen változik, legtöbbször néhány másodperc, de olyat is láttam, hogy emelkedőn felfelé a Polar követte a növekvő pulzust, a Fit először elkezdett kevesebbet mérni, aztán kb 10 másodperc után beállt.

- Hirtelen változás (emelkedés) néha teljesen megzavarja. 2-4 perces erősen emelkedő szakaszok, pulzus 120-ról majdnem 180-ig növekszik. Volt, hogy a Fit némi késéssel, kb 20-szal alámérve követte a változást, majd az emelkedő után kb 160-as értéknél találkoztak az értékek. De olyan is volt, hogy 120-ról felment 130-ra és ott beragadt kb 2 percig, vagy 1-2 perc után elkezdett szép komótosan növekedni, amikor már megálltam. Először gyanakodtam arra, hogy túl laza, de szorosabbra véve ugyanez volt.

Majd összenézem még a Galaxy Watch Active órával is, csak még rá kell vennem magam lelkileg, hogy egy rózsaszín órával a kezemen fussak (a feleségemé :) ) .

Amúgy az emelkedős anomáliákat leszámítva nekem okésnak tűnik, a kérdés, hogy az valami bug, vagy csak "ennyit tud" a cucc. Valaki összenézhetné egy futópadon valami komolyabb eszközzel, rendesen kiexportálva az adatokat :)

(#360) joghurt válasza HThomas (#359) üzenetére


joghurt
addikt

Általános tapasztalat, hogy maga a pulzusmérés bizonytalan. Szóval ha rendesen tud mérni, akkor egészen elfogadható (hobbistáknak) a pontossága.
Csak épp gyakran nem tudni, miért, de teljesen hülyeségeket mér. Szerencse a pechben, hogy ezek első ránézésre is kidobandó mérések.

A tegnapi futásomnál szépen látszik, hogy amikor bevártam a többieket ( = gödör a tempó grafikonon), azt kb. 2 perc késéssel követte a pulzusszám visszaesése.
Maguk az abszolút értékek azért számomra kérdésesek. Számomra nagyon laza futás volt (még így is be kellett várni néha a többieket, ha nem bírtam magammal), végig beszélgettünk különösebb lihegés nélkül. Ez nekem nem a mért 150-et, hanem inkább a 130 körüli pulzust szokta jelenteni.

A tej élet, erő, egészség.

(#361) HThomas válasza joghurt (#360) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azt nem értem, hogy miért van, hogy néha ennyire félremegy, néha meg pontos, és viszonylag pontosan leköveti a változásokat is. Tehát nem arról van szó, hogy alapból pontatlan szar az egész és azt sem tartom valószínűnek, hogy valami zajszerű viselkedés miatt lenne ekkora hiba.
Tehát a mérési körülményekben vagy a rendszer belső állapotában változik meg valami: user error, pl laza pánt, vagy sw/fw bug... Mi más okozna ilyet?

Nekem ez vízválasztó, mert az bőven OK, hogy ha 3-4 értékkel félremér, vagy van egy 10 másodperces késés mire beáll, viszont az, hogy 2 perc alatt teljesen kihagy egy 170-es csúcsot, az nem. És ha ez bug, akkor talán megkerülhető valahogy, vagy javítják majd.

(#362) HThomas válasza joghurt (#360) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Érdekes, hogy pont ugyanilyen hibák látszódnak itt, Samsung Galaxy Watch Active esetén:

[link]
A) Polar OH1 Plus (optical arm band, upper left arm)
B) Garmin HRM-DUAL (chest strap)
C) Wahoo TICKR-FIT (optical arm band, near elbow)
D) Scosche 24 (optical arm band, upper right arm)
E) Apple Watch optical HR sensor (right wrist)

A rózsaszín a Samsung. Szóval nem hiszem, hogy ezek a hibák az optikai HR mérő sajátossága, hanem itt valami Samsung specifikus HW vagy SW gond van, ami ráadásul már évek óta jelen van és nem javították...

(#363) joghurt válasza HThomas (#362) üzenetére


joghurt
addikt

Te is szeretsz úgy futni, mint egy karácsonyfa. :DDD

Én úgy próbálok rájönni, hol lehet a hiba, hogy nézegetem a karkötő által mutatott értéket. (Sajnos ez úszás közben nem játszik.) Ha már az hülyeséget mutat - mint a tegnapi 118-as nyugalmi pulzus -, akkor az egyelőre még rendszeresen frissülő Samsung Health app újabb verziója sem fog segíteni.

A tej élet, erő, egészség.

(#364) #68216320 válasza HThomas (#362) üzenetére


#68216320
törölt tag

Visszautalnék egy előző hozzászólásomra. [link] Igaz itt a stresszfigyelést emelem ki, de az is ugye pulzusfigyelésből dolgozik.

A telefonomon 4éve figyelek pulzus/stressz/véroxigén értékeket. A telefont eredetileg egy régebbi Samsung Health alkalmazással hozták forgalomba (v5.x) és a mai napig azzal jönnek ki rá fél évente a biztonsági frissítésekkel az új firmware-ek. Csakhogy automatikusan frissíti az új alkalmazásra (v6.x), illetve most már a januárban bevezetett legújabb alkalmazásra.
A lényeg, hogy az eredeti (régi) alkalmazással minden flottul működik, miközben az újakkal a mért értékek kétkedésre adnak okot.
Szóval szerintem is valami szoftveres változást csinált a cég (hiszen a mérés maradt, a service app nem frissül a telefonomon) csak a kiértékelés zajlik másképp.
Lehet a karpánt adatai is rendben vannak, de mivel ugyanez az app fogadja és dolgozza fel, lehet emiatt van hiba. Persze az is lehet, hogy a karpánt új eszköz és már eleve az új és fura megoldást kapta, mint amivel az új app dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#365) HThomas válasza joghurt (#363) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez nem én voltam, de tervezek egy Fit2 VS GWA2 vs Polar mellkaspánt összehasonlítást :)
Az a baj, hogy kéne egy olyan mellkaspántos cucc, ami rögzít adatokat és mellé tudnám tenni, azon látszódna normálisan, hogy mi történik. Jobb híján én is időnként figyelgetem (és próbálok nem orraesni közben), csak ez így nagyon béna...

#364 PeachMan: elvileg a Watch órákon tudsz 3rdparty szoftverrel is rögzíteni, és azzal is pontatlan (lásd a link korábban). Bár nem tudom, hogy az keresztül megy-e a Health-en (szerintem nem), illetve azt sem, hogy a Wearable update-eknek köze van-e a dologhoz.

Szerk2: Nekem a nemrég frissült Health-ben jobbnak tűnt a stressz mérés egyébként (bár nem nézegettem sokat).

[ Szerkesztve ]

(#366) nyuszó


nyuszó
tag

Nem találtam sehol utalást arra, a szíjat lehet-e cserélni? Mennyire tartós, az a pöcök nem törik le, ha gyakran leveszem?

(#367) HThomas válasza nyuszó (#366) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Lehet cserélni, csak ugye nem szabványos szíj. A közepe elvileg kipattintható, youtube-on van is ilyen videó.

(#368) stewe780


stewe780
őstag

Azért azt is elverném, aki egy analóg óra mögé 10 szirommal rendelkező virágot vagy mi a fenét rak...
Ez most úgy kikívánkozott... :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#369) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Érdekességképpen mellkaspánt VS GWA2 VS Fit2 tapasztalatok, harmadik kör. 3-4 alkalom terepfutás, 8km, kb 200m szinttel.

- Alapvetően mindkét cucc egész pontos, amíg nincsenek hirtelen változások (sokszor 1-2 érték eltéréssel ugyanazt mutatta mindhárom cucc).

- A Watch Active 2 jobban leköveti a gyors változásokat. Mentettem mindkettőről pulzusgrafikont, és látom, hogy a GWA2-nél hegyesebb tüskék vannak, ahhoz képest a Fit2 olyan, mintha elsimították volna a görbét. Ezt menet közben is láttam, bár időnként a WA2 is lemaradt a pánthoz képest.

- A Fit2 néha hajlamos arra, hogy pár percig beragadjon a pulzusmérés. Pl durva emelkedő, 3 percig 120-130-at mutat, miközben a pulzusom már rég 180 körül van. Ilyet a GWA2-vel egyszer sem tapasztaltam.

Még nem jöttem rá, hogy a beragadás mitől van, mert nem mindig jön elő. Két dolog biztosan számít:
a) szorosabbra húzott pánt. Terepfutáshoz, MTB-hoz valszeg érdemes szorosabbra venni, miközben pl egy szobabiciklizést simán lekövet lazábban hordva is. Ráadásul a szilikonpánt idővel nyúlik picit, érdemes figyelni.
b) hidegben pontatlanabb a mérés (<5 fokban gyakrabban jöttek ezek a durva lemaradások)

(#370) joghurt válasza HThomas (#369) üzenetére


joghurt
addikt

:R

Olyat nem érzel, hogy akkor pontatlanabb a pulzusmérés, ha szorosabb a pánt? Mittomén, talán kicsit jobban elnyomja a csukló ereit. A nagy erőlködéstől megdagadó csukló is magyarázhatná, mitől megy el a pulzusmérés a durva emelkedőn.

Nekem a hideggel eddig nem volt gondom. Ha a héten még résztávozok egyet, a szibériai időjárás optimális lesz erre a tesztre. (Különben simán ráhúzom a felsőm ujját a csuklómra, csak résztávnál van kint folyamatosan, hogy lássam futás közben is a pulzust.)

A tej élet, erő, egészség.

(#371) HThomas válasza joghurt (#370) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Háát, nyúlt kicsit a szilikonpánt és most az van, hogy épp két lyuk között lenne az ideális (ciki :D) . Hétköznapi használatban lazábban hordom, és egész pontosnak tűnik így is. A nagy frissítések óta az alvástrackelés sem hagyott ki. Sporthoz meg eggyel szorosabban hordom, viszont az már annyira nem kényelmes, ha leveszem, látom is a pánt helyét a karomon. Eddig nekem a szorosabb pontosabbnak tűnt.

Ahol szoktam futni, ott kb az elején van egy szép nagy emelkedő, vagyis bemelegítés után jön a 120->180 ugrás, 3-4 perc emelkedő, utána kb síkon tovább. Most ezt fogom figyelgetni, hogy mennyit és mikor téveszt a Fit. Ha majd lesz elég mérés megírom mire jutottam.

Visszanéztem a korábbi adatokat erről a szakaszról, és kb az esetek felében reálisnak tűnt az eredmény (120 körül indul, kis késéssel 160-170 környéke, utána 170-180, majd szépen lassan vissza), a másik felében meg látszik, hogy beakadt valahol 130-160 között és 4-5 perc után áll be már a sík szakaszon.

Talán az lehet, hogy lazább viselet, terep, szabadon lévő csukló (sokat nézem, főleg most) és túl sok fény jut a szenzorhoz kívülről, ami bezavar? A GWA2-t is hasonló szorosan hordtam, viszont az ugye szélesebb, mint a Fit2 és ugye középen van a szenzor...

Sajnos a Health nem menti le az időjárást a futáshoz... grrr... pedig a régebbi verzióval túráknál tuti ott volt, most meg nem látom. Pár eset alapján úgy tűnt kevésbé akad be, ha legalább 10 fok körüli idő van, főleg a futás elején. Sajnos ősszel még nem volt meg a pánt, de majd ezt is figyelem...

(#372) #68216320


#68216320
törölt tag

Me lehet vajon oldani valahogy azt, hogy a karpántom két eszközön is szinkronizáljon? A telefonomon és a tabletemen?

(#373) joghurt válasza #68216320 (#372) üzenetére


joghurt
addikt

Mivel ugyanahhoz a Samsung fiókhoz vagy kötve mindkét eszközön, nem kizárt. Ki kell próbálni.

A tej élet, erő, egészség.

(#374) HThomas válasza #68216320 (#372) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A Samsung Health szépen szinkonizál mindent, ha több eszközről vagy belépve. A lépésszámnál lehet állítani, hogy a pánt, telefon, vagy mindkettő által mért értéket mutassa (viszont a pánt mindig a saját maga által mértet fogja, nem veszi át a telefonról).

Ahogy nézem egy idő után a "telefon" lépései is szinkronizálódnak az eszközök között... azt nem tudom, hogy ilyenkor ezek összeadódnak-e, vagy valahogy összefésüli őket; most mindkét telefon ugyanazt mutatja, miközben az egyik egész nap az asztalomon volt. Ráadásul vagy 500 lépéssel többet mért, mint a pánt :)

Viszont a Wearable úgy tűnik nem tud csatlakozni, ha a pánt már csatlakoztatva van egy másik eszközhöz, úgyhogy gondolom az értesítések és a pánt konfigurálása csak egy eszközön keresztül mehet.

[ Szerkesztve ]

(#375) joghurt válasza HThomas (#374) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, mivel az egy dedikált pont-pont kapcsolat a Bluetooth-on át. Ha lekapcsolod a jelenlegi eszközön, akkor majd átcsatlakozik a másikra.

A tej élet, erő, egészség.

(#376) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hm, de pl BT headsethez simán tud két telefon egyszerre csatlakozni... bár gondolom az más BT protokoll...

Érdekesség: trackelés közben a HR értékek néhány másodpercenként frissülnek, viszont a Health csak percenként egyszer rögzít (pozíciót és HR értéket is).
Furcsa módon az adatpontok között a legtöbbször pontosan 1 perc eltérés van, de néha előfordul, hogy késik akár 10-15 másodpercet a következő érték... ki tudja mi történik olyankor :)
Simán előfordulhat, hogy másfél perc is eltelik két rögzített adatpont között, ami azért elég sok.

(#377) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Így lassan több mint 1 hónap után eléggé megszerettem a kis bandet. Egyedül egy nagy bajom van vele - GPS-es aktivitáskövetést nem tud a kütyü? Mármint úgy értem, hogy a Samsung Health appban connected GPS-szel például egy túrázást szeretnék letrackelni. Nem találtam megfelelő beállítást hozzá. Vagy in general nem támogatja a kütyü? Ha tudná, akkor kb tökéletes lenne nekem, még az alvási statisztikás pontatlanság ellenére is. :F

Vamos a la playa.

(#378) juuzer válasza juuzer (#377) üzenetére


juuzer
addikt

Bocsi, közben megtaláltam, magán a Samsung Health-en belül is be kell állítani. Mea culpa. :DD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#379) turbulencia8 válasza juuzer (#377) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem mukodott a gps-es trackeles, irtam is rola, hsz 109 es 124.

[ Szerkesztve ]

(#380) HThomas válasza turbulencia8 (#379) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ha Samsung teló, akkor a #155 is segíthet. Lehet jó lenne ezekről egy topicösszefoglaló :)

(#381) arn


arn
félisten

Nem tudja vki, hogy lehet kikapcsolni? Vettem egy masikat, es nem sehol nem talaltam erre infot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#382) donhellner válasza arn (#381) üzenetére


donhellner
tag

Nem lehet kikapcsolni, csak újra indítani.

(#383) arn válasza donhellner (#382) üzenetére


arn
félisten

Es akkor lemeriti magat az akkuhalalba, vagy mi?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#384) donhellner válasza arn (#383) üzenetére


donhellner
tag

Úgy tudom, csak "alvó módba" tudja magát tenni.

(#385) arn válasza donhellner (#384) üzenetére


arn
félisten

Ez keves lesz par honap utan :) ha ki van rezetelve, nem hibernalja magat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#386) HThomas válasza arn (#385) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pont ezzel küzdök én is... leválasztottam a telefonról, időnként ránézek és feltöltöm. De szerencsére keveset merül így.

(#387) beno52


beno52
tag

Másnál is rendkívül pontatlan a Fit2?

Nálam Mi Band 5-höz képest 6km-en 400m-el kevesebb táv jött ki.
Ez több dolog miatt is érdekes.
- A valós távolság ismert, a Mi Band/Mi Fit kb jót mutat, A Fit sokkal kevesebbet.
- Mindkét eszköz rajtam volt, egy eszközhöz (S10e) csatlakoztak.
- Karkötő nélkül a telefon jó távolságot mér (kb. ugyanaz jön ki mint a Mi band-el.

A karkötőknek nincs GPS-e, így a telefon lokációt használják. De akkor hogyan lehet ilyen marhára pontatlan a Fit által rögzített adat, ha közben a karkötő nélküli telefon (Samsung Health) és a Mi Band (Mi Fit) jól számol?

Nem értem :F

(#388) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A rögzítés után a Health-ben látod rendesen, térképen az útvonalat? Ha nem, akkor valami gond lehetett, és nem tudta a telefonról leszedni a pontos pozíciót.

(#389) donhellner válasza beno52 (#387) üzenetére


donhellner
tag

Én a sima Fit-ről váltottam Fit2-re és ahhoz képest kevesebbet mér lépésben a Fit2.
Direkt kipróbáltam a két eszközt úgy, hogy az egyik kezemen volt a Fit és a másik kezemen a Fit2. Kb. 1,5x többet mért a sima Fit, mint a Fit2. Majd kipróbáltam azt is, hogy ugyanazon a kezemen volt mindkét karkötő, de akkor is megvolt a 1,5x-es eltérés a régebbi készülék javára.

Az alvás nagyjából stimmelt mindkét karkötőn, ahogy a pulzus is.

(#390) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Tegnap rendeltem egy Fit 2-t az Alzától, de volt nekik egy bontott is, ami mostanra már nincs ott a honlapon, így szöget ütött a fejembe, hogy mi van, ha nekem azt küldik el, miközben én teljes árat fizettem egy újért... Utána tudok ennek valahogy nézni? Tudom valahol csekkolni majd ha holnap átveszem a termékszám alapján? Vagy ha lezárt a csomag Samsung matricával akkor ne aggódjak ilyenen? :))
Köszönöm! :R

(#391) Bucinudli91


Bucinudli91
csendes újonc

Másnak is csinál ilyet? Minden este ez van. Miért lehet? Elvileg minden friss rajta. Eddig csak kiírta, hogy biztonsági mentés kész. Már egy ideje viszont ez a 74% kijelzés van.

(#392) donhellner válasza Bucinudli91 (#391) üzenetére


donhellner
tag

Nálam is ezt csinálja napok óta 65%-nál. Pedig már kikapcsoltam az automatikus mentést is. :))

(#393) Tuomas válasza Bucinudli91 (#391) üzenetére


Tuomas
addikt

Szintén zenész. Pedig nálam volt hard reset is mind a pánton, mind a telefonon android főverzió váltás miatt

We were here

(#394) vamosip válasza Bucinudli91 (#391) üzenetére


vamosip
tag

Nálam is 94% általában, pont telefont váltottam, de akkor nem valószínű, hogy ezért, viszont frissítés volt a napokban az órára.

(#395) donhellner válasza vamosip (#394) üzenetére


donhellner
tag

Én is telefont váltottam pár napja, de akkor még jól működött. Az óra frissítés után jött elő ez a jelenség.

(#396) HoldfenyLuna válasza Bucinudli91 (#391) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem semmi ilyesmi gondom nincs, de annakidején volt problémám egy S10 és GWA2-vel, ott a Wear app újrarakása segített.

(#397) rep3at


rep3at
őstag

Csatlakozok a klubhoz. Nekem egy 3.5 évig használt S3 Frontiert váltott, egyelőre pozitív csalódás. A ritka ronda idő miatt még hosszabb túrázásra nem volt lehetőségem, egyelőre a kis súly, a jól működő emelésérzékelés és az előzőhöz képest parádés akku fogott meg, a butább rendszer hátrányai eltörpülnek ezek mellett.

Forward thinking. كرر

(#398) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Az alvást miért bontja 3 felé?
Mondjuk lefeküdtem 21 órakor keltem reggel 6 kor.
De nem folyamatosan mutatja hanem 3 részletben.
21-töl 24 óráig,majd 0 órától 4 óra15 ig majd 4óra 15 -töl reggel 6 ig?????

[ Szerkesztve ]

(#399) donhellner válasza gyuri2008 (#398) üzenetére


donhellner
tag

Az alvásfázisok szerint mutatja...
Látom közben szerkeztettél. Ez nálam is előfordul, hogy néha feldarabolódik az adott alvásom. Az okát nem tudom, de ez ritka.

[ Szerkesztve ]

(#400) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Az elég gáz. :(((
A többi Samsung órámnál egyben mutatta.
Nagyon gáz az új shealt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.