Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) HoldfenyLuna válasza gyuri2008 (#400) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem rendben mutatja. Esetleg húzd szorosabbra a szíjat, vagy úgy vedd fel, hogy ne a karod tetején, hanem a belső része felé nézzen az értékelő, szóval vedd fel fordítva. Lehet este nekinyomod valaminek (ágytámla, fal) a kezed, vagy ráfekszel és elmozdul.

(#402) Bucinudli91 válasza gyuri2008 (#398) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Nekem a legelején csinálta ezt rendszeresen. Már nem mindíg bontja szét. De fogalmam sincs mitől függ. Én mondjuk sokszor kelek a pici gyerek mellett, de hol így, hol úgy jeleníti meg. Ilyen szempontból a Honor Band 5 jobb volt.
Jó lenne, ha mondjuk lehetne szerkeszteni, hogy egybe akarod látni.
Amúgy nekem volt olyan is, hogy tisztán emlékeztem az álmomra és azon az estén nem is jelenített álomalvást.
Lehetne még fejleszteni ezt az alvás részt rendesen.

(#403) joghurt válasza donhellner (#399) üzenetére


joghurt
addikt

Valószínűleg a képek hatására először úgy olvastam: "látom, közben szeretkeztél". :DDD
Az obligát kérdés: valaki nézte már, mekkora kardió edzésnek méri a karkötő?

A tej élet, erő, egészség.

(#404) donhellner válasza joghurt (#403) üzenetére


donhellner
tag

:DD :DD :DD
Bizonyos tevékenységet mér, de csak a lépésszám tud drasztikusan megemelkedni... :))

(#405) HoldfenyLuna válasza Bucinudli91 (#402) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Igen, HB tényleg jobb volt, mert az mér veroxigenszintet is, ez meg sajna nem :/

(#406) Bucinudli91 válasza HoldfenyLuna (#405) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Mivel a telefonom tudja, ezért ez nem volt lényeges. Az alvásfigyelés miatt sajnáltam csak eladni. Valahogy a fit2 jobban bejött így, hogy Samsung a telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#407) HoldfenyLuna válasza Bucinudli91 (#406) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Jogos, de alvás figyelés közben csak az órára hagyatkozhatsz, hacsak nem ragasztod a kezedre a telefont az ujjadra estére :) Amúgy nekem akkor volt a legjobb, mikor Samsungra letöltöttem a HMS-t, így konkrétan olyan volt, mintha egy Huawei-vel használtam volna, de nem szeretem a Huawei dolgokat, úgyhogy oköszisztémázok én is, pedig nem csak ebben visszalépés a fit band. Pl nagyon meglepődtem, mikor edzés közben meg akartam állítani a zenét és azzal konkrétan leállt az edzés mérés is... Azért ez ciki, hogy nem tudod vezérelni a zenét (esetemben videóra ment az aerobic).

(#408) HThomas válasza Bucinudli91 (#402) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem régen olyan volt, hogy nem indul el az alvásmérés és kb az éjszaka fele kimaradt, pedig aludtam. Ehhez képest a két megszakítás semmiség :) Szerintem ez valami szoftveres gond lehet, amin időnként hangolnak.

(#409) juuzer válasza HoldfenyLuna (#401) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem az alvásmonitorozással annyi bajom van, hogy ha pl felkelek reggel kinyomni az első ébresztőmet, akkor a maradék fél óra alvást már nem méri. Ezt a Huawei jobban csinálta, ott csak beírta, hogy ébren voltam, míg kinyomtam az ébresztőt, majd trackeli a maradék fél óra alvásom.

De ahogy látom ez magának a bandnek a sajátossága? :F

Vamos a la playa.

(#410) PhilBrick válasza juuzer (#409) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nálam épp fordítva van: ébredés után amíg még ágyban vagyok, hozzaadja az alvasidomhoz. :)

(#411) Bucinudli91 válasza HoldfenyLuna (#407) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Szerintem véroxigént nem mér folyamatosan az óra, csak ha elindítod. Legalábbis én így emlékszem, de lehet tévedek.

(#412) gyuri2008 válasza Bucinudli91 (#411) üzenetére


gyuri2008
veterán

A fit2-ben nincs véroxigén

(#413) rep3at


rep3at
őstag

Előző héten hétfőn 11 órakor vettem le a töltőről, most szerdán 11:30kor 19%-on volt amikor rátettem. Kibírta volna még ezt a napot simán, csak ki tudja holnap tudom-e tölteni ha mennem kell valahova. Én maximálisan elégedett vagyok ezzel az értékkel, bent 4-es, kint max fényerőn használom, felemeléses ébresztéssel, 7 másodperces kijelzésidővel. Pulzust 10 percenként mér. Ja, egy Note 10 Lite készülékkel használom ha ez számít valamit, ott sem mértem látható fogyasztáskülönbséget.

Edzeni különösebben nem edzek, maximum kirándulok, túrázok, így igazából az edzések pontosságát nem tudom kommentálni, nem is ezért vettem.

Egy szó mint száz, maximálisan elégedett vagyok vele, nem okozott csalódást.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#414) Bucinudli91 válasza gyuri2008 (#412) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Tudom. A HB5 mér. Erről a különbségről beszéltünk. És, hogy nekem nem hiányzik ez a funkció, mert a telefon tudja. És szerintem a HB sem mér mindig, csak ha elindítom rajta.

(#415) #53876480 válasza Bucinudli91 (#414) üzenetére


#53876480
törölt tag

A telefon mér véroxigént?

(#416) juuzer válasza #53876480 (#415) üzenetére


juuzer
addikt

S10 széria előtti Samsungok tudják. :)

Asszem S5-ig visszamenőleg.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#417) Sn00k


Sn00k
veterán

Azt be lehet valahogy allatni hogy ne mutasson a kijelzoje semmit mikor hordom.
Bal kezemen hagyomanyos a jobb kezemen viszont sport miatt vennek egy ilyet, csak fura lenne ha mindegyik mutatna az idot kisse idetlen lenne nekem...

3njoy the Lif3

(#418) joghurt válasza Sn00k (#417) üzenetére


joghurt
addikt

Éjszakai mód bekapcsolva, kézmozgásos kijelző-felébresztés kikapcsolva?

A tej élet, erő, egészség.

(#419) Sn00k válasza joghurt (#418) üzenetére


Sn00k
veterán

Meg nincs nekem ilyen kutyum, ameddig nem derul ki szamomra hogy sotet informaciok nelkuli kijelzot be lehet e valahogy allitani. De akkor gondolom megoldhato ha te is ezeket irod...

3njoy the Lif3

(#420) donhellner válasza Sn00k (#419) üzenetére


donhellner
tag

Az ébresztési mozdulatokat ki kell kapcsolni, az az hogy ne kapcsoljon be a kijelző automatikusan, ha felemeled a karod, hanem csak akkor világítson ha megérinted. Illetve van egy halom óraszámlap, ahol van olyan is, amin nem az óra kijelzésén van a hangsúly.

Én is a balkezemen hagyományos órát hordok mert egyszerűen szeretem, a jobb kezemen meg az okoskarkötőt mert bizonyos információkat meg csak azon látok :))

(#421) Bucinudli91


Bucinudli91
csendes újonc

Amit joghurt írt, az a megoldás. Ilyenkor csak akkor jelenik meg a kijelző, ha ráböksz a pöttyre alul.

(#422) Sn00k válasza donhellner (#420) üzenetére


Sn00k
veterán

Nah jol van szuper :DDD
Koszi az infokat sracok

3njoy the Lif3

(#423) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Én is beruháztam egyre, kb másfél hete van már velem.

Eddig kellemes meglepetés, a választás előtt (Mi Band 5,6, Honor Band 5,6) sokat olvastam. A konkurenciának szép a specifikációja, de valahogy sosem tudnak egy értelmes szoftvert mellérakni, így maradt a Samsung. Régebben volt mi band-on, amazfit watch is, de valahogy mindig elhasaltak. Plusz a másik csuklón rendes órát viselek, így a a minél kisebb annál jobb elvét követtem, ott szintén veri a konkurenciát.

A fit 2 bekapcsolás óta tökéletesen megy, nem késnek az értesítések, telóról és bandról indított edzéseket is jól kezeli, alvást rendesen trackeli. Akksija folyamatos méréssel kb 8-10 nap.

Vannak tesztvideók a mérések pontosságáról (olcsó kütyüknél nincs meglepetés: nem a legpontosabbak), nyilván nem a band adataival fogunk az orvoshoz rohanni, hogy értékelje ki az egészségünket. Nálam az alvásfigyelés jól működik : ha kevés a REM/deep sleep akkor tényleg egy kicsit tompábban kelek.

Mondjuk az automata edzés felismerés vicces: mosogatás közben jelzett ,hogy ügyes vagyok ,csak így tovább :D

Ami hiányosság: az éjszakai funkciót jó lenne időzíteni. Elvileg az "alvásciklusomhoz" igazodik, de ha este felkelek akkor néha ott világít az arcomba.

(#424) HoldfenyLuna válasza Cartman023 (#423) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Lefekvés előtt kapcsold be az alvás módot (Hold ikon) és nem fog az arcodba világítani, mert ez az opció kikapcsolja., hogy emelesre ebredjen a kijelző.

(#425) joghurt válasza Cartman023 (#423) üzenetére


joghurt
addikt

Be lehet állítani időzítést az éjszakai módra.

A tej élet, erő, egészség.

(#426) Cartman023 válasza HoldfenyLuna (#424) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Tudom, de az automatizmus jobban esne.

#425joghurt

Nekem csak olyan mező van, hogy "turn on daily", ez pedig nála azt jelenti, hogy automatikusan kapcsolja az alvási szokásaimnak megfelelően.

(#427) HoldfenyLuna válasza Cartman023 (#426) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Hát ahhoz komolyabb eszközt kell beszerezened. Pl ami mér véroxigenszintet is, mert csak pulzus alapján ez a ketyere ehhez kevés.

(#428) t.any


t.any
csendes tag

Sziasztok!
Tervezem, hogy a Mi Band 3-as karkötőmet lecserélem egy Fit2-esre.
Nekem konkrétan óra funkciót tölt be a karpánt, illetve minden értesítést oda "várok".
Nem vagyok komoly sportember, lépésszámlálót néha megnézem, pulzust is, de igazából inkább csak azért van, mert valahogy mindig akkor cseng a telefonom, amikor nem hallom meg (pl porszívózás, utazás, ilyesmi), ezért a karon rezgő értesítés nagyon bevált. :)
Örülnék, ha egy-egy esetben egy "ok" választ tudnék küldeni anélkül, hogy a telefon után kutatnék.
Kérdésem az lenne, hogy az előre beállított rövid válaszküldés (természetesen, ha a telefon a közelben van) valóban működik?
Köszi!! :)

(#429) donhellner válasza t.any (#428) üzenetére


donhellner
tag

Igen, bár én sűrűn nem használom, de elszoktad küldeni a Viber-ben.

(#430) t.any válasza donhellner (#429) üzenetére


t.any
csendes tag

Köszönöm, ez biztató! :)

(#431) t.any


t.any
csendes tag

Még egy kérdés, hátha látja valaki.
Az értesítések szövege látható? Nem feltétlen teljes hosszúságban, csak valamennyi része... ??
Van ahol azt olvastam, hogy csak az sms-nél, van ahol azt, hogy minden értesítésnél, aztán van ahol azt, hogy csak a küldő program ikonja jelenik meg.
Mi az igazság? :)
Köszi!!

(#432) donhellner válasza t.any (#431) üzenetére


donhellner
tag

Nálam látszódik minden, Vibernél, hogy ki küldte és mit, értelemszerűen a fénykép, vagy smile nem látszódik. Messengernél, Whatsappnál is ez a helyzet.

(#433) t.any válasza donhellner (#432) üzenetére


t.any
csendes tag

Ó, köszi a gyors választ! Ismét megnyugtattál :)

(#434) donhellner válasza t.any (#433) üzenetére


donhellner
tag

Azok alapján, amit a korábbi hsz-ben leírtál, arra a célra, amire használnád, ez az eszköz tényleg jó. :))

(#435) t.any válasza donhellner (#434) üzenetére


t.any
csendes tag

De jó! :)
Csak alap alkalmazásoktól kaphatok értesítést/szöveget vagy én is kijelölhetem bármelyiket??
Messenger, sms, Viber gondolom van, de beállíthatom az appban, hogy pl. a Kréta alkalmazás telefonra érkező üzeneteit is lássam? (ez Band 3-nál jól működik, remélem itt is)

(#436) donhellner válasza t.any (#435) üzenetére


donhellner
tag

Bizonyára igen. Nálam sok alkalmazásnál be van állítva, hogy jöjjön értesítés. Pl Intagram, Facebook, Időkép, stb stb...
Krétát nem használok, így nem tudom. De arról jön ugye értesítés, amit a telefon is megkap.

(#437) t.any válasza donhellner (#436) üzenetére


t.any
csendes tag

Igen..., ha Időkép, stb megy, akkor a többi is fog!
Köszönöm még egyszer :)

(#438) Cartman023 válasza t.any (#428) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Az értesítés funkciója szerintem kiemelkedő. Minden értesítést megkapok (vagyis nem, mert szabadon be lehet állítani, hogy melyik app értesítését jelenítse meg és melyikét nem), nincsenek kimaradt üzenetek.
A gyors válaszok is jól működnek, az első három lehetőséget írtam eddig át, a többire lusta vagyok :D

(#439) t.any válasza Cartman023 (#438) üzenetére


t.any
csendes tag

Köszönöm! Remek! :)

(#440) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Mennyi a reális üzemidő?

(#441) donhellner válasza gyuri2008 (#440) üzenetére


donhellner
tag

Nálam kb. 10 nap

(#442) Bucinudli91 válasza gyuri2008 (#440) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Megmondom őszintén nem számolgattam. Kb. egy héten egyszer töltöm, amikor 20-30% körül van az aksi. Úgyhogy a 10 nap reális lehet.

(#443) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Elszakadt ma a szíjam. Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet kapni jó minőségű, esetleg gyári szíjat?

Itthon csak Gigapack van az Edigitalnál, az meg a rebrandelt Alis. Aliról meg a vám és áfa miatt már nem biztos, hogy megéri rendelni.

Vamos a la playa.

(#444) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Tervezek venni egy ilyen Fit 2 őt.
Viszont látom H van belőle pro verzió is.
Csak a vizallosagban különbözik a simátol?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#445) donhellner válasza Leonardo91 (#444) üzenetére


donhellner
tag

Biztos, hogy Fit 2-nek van pro verziója is? Nem Gear Fit 2 pro-val kevered? :U

[ Szerkesztve ]

(#446) Leonardo91 válasza donhellner (#445) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Lehet. Most olvasgatom a témát
Tehát akkor létezik GEAR FIT 2 ennek van egy Pro verziója. ( Ez a kettő komolyabb a jelenlegi Fit 2nél)...ami tavaly jött ki ,ilyet szeretnék.(Ennek is van az elődje a sima Fit és Fit e ha jól értem)

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#447) donhellner válasza Leonardo91 (#446) üzenetére


donhellner
tag

A Gear az komolyabb készülék, árban is máshol van.

A Fit 2 elődje a sima Fit és annak a butább változata a Fit e.
Elvileg a Fit 2 jött ki tavaly év vége felé, ha jól emlékszem.

(#448) Leonardo91 válasza donhellner (#447) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Nekem a Gear Fit 2 (pro) nagy ,meg nem is mai darabok már ahogy nézem.
Elég a Watch 4 Classic, de azt edzésre sajnálom felvenni,ezért bőven elég nekem a sima Fit2

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#449) donhellner válasza Leonardo91 (#448) üzenetére


donhellner
tag

Én Watch 4 helyett szoktam felvenni a Fit 2-met, mert néha elég csak az. :))

(#450) Leonardo91 válasza donhellner (#449) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Pontosan. Ezért kell nekem is. :D Pirosat sikerül szereznem. Alirol rendelt szijakrol van vmi tapasztalat? Sima fekete gyári kinézetűt néztem.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.