Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) joghurt válasza fulton (#200) üzenetére


joghurt
addikt

Rezeg a csuklódon, meg villog a kijelző.

A tej élet, erő, egészség.

(#202) fulton válasza joghurt (#201) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#203) #68216320 válasza joghurt (#197) üzenetére


#68216320
törölt tag

És tényleg. Köszönöm.
Azt hittem csak egy kapcsoló az a sor, de egy almenü is egyben.

(#204) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Sziasztok.Egy ideig Galaxy watchom volt ami mindenre jó volt és jól mért,de utáltam hogy olyan nehéz és batár ezért megváltam tőle.Jó ideig semmi,de csak hiányzik. Én is ezt a karpántot néztem ki de tényleg ennyi probléma van vele?

(#205) joghurt válasza hematoma1 (#204) üzenetére


joghurt
addikt

Attól függ, pontosan mire akarod használni. Aktivitásmérésre (hogy felemelted-e a hátsód) jó, értesítési funkciók működnek. Hobbi sportolói szintre némi kompromisszumokkal megfelel. A logoutos írásom olvastad?

A tej élet, erő, egészség.

(#206) hematoma1 válasza joghurt (#205) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Nem olvastam az irásodat.Tulajdonképen óra-értesités-néha kerékpározás-gyaloglás kb erre kellene-pulzus.De annyi mindent irnak hol mér hol nem stb.

(#207) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Kb két hónapja használom, Samsung telefonnal. Nekem most egyetlen problémám van vele, kb hetente, két hetente egyszer nem rögzít rendesen alvást.
Minden más szerintem ok, a GPS trackelés beállítása lehet macerás picit (csak egyszer kell), illetve pontos helyadatokhoz kell ugye a telefon.

(#208) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Még mindig nehezen érzékel a kijelző?

(#209) joghurt válasza hematoma1 (#208) üzenetére


joghurt
addikt

Úszás után igen. Tök száraz a karkötő, a kezem is (már fel is öltöztem), amikor még mindig pettingelni kell vele, hogy kikapcsolja az úszó módot.

A tej élet, erő, egészség.

(#210) bsh válasza joghurt (#209) üzenetére


bsh
őstag

nekem ennyire nem volt vészes.

(#211) hematoma1 válasza joghurt (#209) üzenetére


hematoma1
aktív tag

De így álltalános használatnál?

(#212) joghurt válasza hematoma1 (#211) üzenetére


joghurt
addikt

Sima használatnál már egészen elfogadható. Mivel firmware frissítés nem jött ki rá azóta sem, vagy adaptálódott az én bőröm ellenállásához, vagy valami gyártás alatti védőréteg kopott le róla, vagy passz.

A tej élet, erő, egészség.

(#213) HThomas válasza joghurt (#212) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem is teljesen használható. Némi megszokást igényel azoknál a widgeteknél ahol lefelé is lehet görgetni. A kijelző felélesztésével és altatásával voltak még bajok, főleg amikor csuklómozdulat alapján történik, olyankor nem mindig akkor kapcsol be vagy ki amikor szeretnéd, de valszeg ez is inkább megszokás kérdése, mint hiba.
Érdemes kipróbálni egyet, aztán ha nem jön be, akkor visszaküldeni.
(sorry, eggyel fentebbire akart menni)

[ Szerkesztve ]

(#214) hematoma1 válasza HThomas (#213) üzenetére


hematoma1
aktív tag

A nem fogadott értesitéseket jelzi valahogy a kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

(#215) HThomas válasza hematoma1 (#214) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igen, egy kis sárga pöttyel, aztán van egy külön widget ahol meg lehet nézni (pl az SMS szövegét).

(#216) hematoma1 válasza HThomas (#215) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Köszi.

(#217) Antipasti


Antipasti
csendes tag

Szeretnem megkerdezni,h a fit2 hasznalatahoz sport/futas,bringa/ kozben,hogy tudjak rajta zenet hallgatni A TELEFON NALAM KELL LEGYEN???

(#218) bsh válasza Antipasti (#217) üzenetére


bsh
őstag

IGEN

(#219) Antipasti válasza bsh (#218) üzenetére


Antipasti
csendes tag

Köszi. Tehát semmi értelme :) ,csak még egy kis plusz súly sport közben.
Marad a teló.

(#220) #68216320 válasza Antipasti (#219) üzenetére


#68216320
törölt tag

Annyi értelme van, hogy nem kell a telefont elokotorni zene vezerleshez. Kenyelmes azert, foleg hideg idoben.

[ Szerkesztve ]

(#221) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Tegnap egy hosszúujjú futós felsőben voltam kinn, és egy idő után elkezdte bevenni gombnyomásnak amikor hozzáért a pánthoz a póló és szüneteltette a trackelt edzést. Egyszer le is állt és újraindult. Remélem ez valami egyszeri anomália volt, korábban nem láttam ilyesmit másik ruhával.

(#222) bsh válasza HThomas (#221) üzenetére


bsh
őstag

állítólag volt most egy új firmware frissítés, ami javított a képernyő érzékenységén. lehet ennek "köszönheted".

(#223) HThomas válasza bsh (#222) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Most azon gondolkodom, hogy azt előtte, vagy utána tettem-e fel... basszus, nem emlékszem :S

(#224) #68216320


#68216320
törölt tag

Pár napja felraktam egy új pántszoftver frissítést. Azóta gyakorlatilag használhatatlan az alvásfigyelés. Szerinte éjjel 2-3 órát alszom.
Gondolom visszaállni egy régebbi verzióra itt sem lehet, ahogy telefonnál sem.

Szóval akinek nincs baja a karpántjával és szeretne magának feltétlenül frissítsen. :)

Amúgy ... Ne!

(#225) joghurt válasza #68216320 (#224) üzenetére


joghurt
addikt

Ez mikori frissítés? Nekem a pánton R220XXU1ATJ3 van fent, ami még november elején került fel rá.
(Vicces, mert a Galaxy Wearable-ben a "Pántszoftver frissítése" menüpont is ugyanezt a szoftververziót ajánlja letöltésre és telepítésre.)

Galaxy Wearable 2.2.34.20091461 (2020. november 29.)
Galaxy Fit2 Plugin 2.2.10.20122341N (2020. december 23.)
Samsung Accessory Service 3.1.94.10805 (2020. november 29.)
Samsung Healt 6.12.3.001

A tej élet, erő, egészség.

(#226) #68216320 válasza joghurt (#225) üzenetére


#68216320
törölt tag

A pántszoftver: R220XXU1ATL5

(#227) HThomas válasza #68216320 (#226) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez van fenn nálam is és az alvásfigyelés működik. Viszont nekem már régebben is volt, hogy csak pár órát mért, a többi elveszett. Szerintem független a két dolog, viszont valami tutira bugos az alvásfigyelés környékén.
Egyébként jött új wearable is, 2.2.36.

(#228) joghurt válasza #68216320 (#226) üzenetére


joghurt
addikt

Erre a verzióra többen panaszkodnak, hogy már a lépéseket sem számolja nekik.

Btw, van rá valami deklarált mondás, hogy honnan lehet tudni, melyik az újabb verzió? Ha számok lennének, feltételezném, hogy a nagyobb az újabb. Itt abc-sorrendben az ATL5 nagyobb, mint az ATJ3.

A tej élet, erő, egészség.

(#229) #68216320 válasza joghurt (#228) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gondolom a telefonoknál megszokott rendet követi és valami főverzió/év/hét vagy mifene megoldással csinálják a neveket.
Szóval alapvetően minél hátrébb van az abc-ben, annál újabb.

HThomas: Nekem eddig nem volt gondom az alvásfigyeléssel. Egész pontos volt, azt is látta szépen, mikor éjjel 3-4 alkalommal felébredtem. Szóval nálam jól működött. most lett csak vacak, de elképesztően rossz lett. Gyakorlatilag nem használható.

(#230) HThomas válasza #68216320 (#229) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Alapvetően nekem is pontos volt, de kb hetente, kéthetente egyszer azt csinálta, hogy nem rögzített semmit, vagy pont azt, amit te is írtál: csak 2-3 órát mért. Nem tudom mi triggerelte ezt az állapotot, néha beragadt és kész. Viszont amikor ez nem volt, akkor úgy tűnik pontosan mért. Viszont nekem ezt már régóta csináta, szerintem a hiba már régóta jelen van, csak nem mindig jön elő. Nálad valami miatt épp előjöhetett, akár a frissítéstől függetlenül is.

(#231) bsh


bsh
őstag

én viszont eladtam az enyémet. egy hónap után meghalt a kjielző, majd' egy hónapot volt szervizben, papír szerint alaplapot cseréltek, de szerintem kicserélték komplettem, minden új és fóliás. úgy döntöttem, inkább szívok a xiaomival tovább, mintsem a samsung health-el. úszni most úgysem tudok, (most már).a hosszúujjú szerkós biciklizés ennél is probléma, szóval mindegy.
de ha megjelenik a honor band 6, azt lehet kipróbálom, a fizikai gomb miatt. jó lenne, ha az normálisan kezelné az úszást is. meg a huawei health nem tudom mennyire jó...

(#232) #68216320 válasza HThomas (#230) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudom mi okozza, de azért az elég gyanus, hogy eddig tökéoetesen mért. Nálam egyetlen alkalom sem volt, amikor félremérte volna az alvásidőt és az különböző alvási státuszok időpontjait. Jön egy frissítés és gyakorlatilag nem érzékeli az alvást.
Feleségemnek is van egy, nem frissítette még (szóltam neki h ne is tegye) és nála jól mér, ahogy eddig nálam is.
Mindegy, ha nem javítják hamarosan akkor bevágom a szekrény aljára és veszek egy másikat. Természetesen nem samu lesz.

(#233) #68216320 válasza #68216320 (#232) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, sikerült alulmúlnia magát az alvásmérés. Zero, azaz nulla órát aludtam szerinte. :D
Azt hiszem ideje nem csak nekem, de a karpántnak is pihennőt venni.

(#234) joghurt válasza #68216320 (#233) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem a mostani frissítéstől javult az alvásmérés. Rendes "Ébrenlét" tényleg csak ott van, amikor fel is ébredtem, már vannak REM és Mélyalvás szakaszok is.

Az úszás mérése nem változott (az egy óra alatt megint volt egy hossz gyors, amit középen kettévágott), viszont az úszás közbeni pulzusmérés a hihetőbb tartományban mozog.

A tej élet, erő, egészség.

(#235) HThomas válasza #68216320 (#233) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Gyász, hogy nem tudják ezt normálisan megcsinálni. Mondjuk máshol se feltétlenül jobb a helyzet, egy ismerősöm vett egy 100 környéki Garmin órát, ami tök összevissza mérte a pulzusát. Visszaküldte és vicces módon pont Samsung okosórára váltott...

(#236) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Hamarosan egy ilyen eszköz tulajdonosa leszek én is, ez lesz az első viselhető okoskütyüm.
Műszaki jellegű kérdésem lenne: ezek hogy mérnek pulzust, milyen elv alapján? Azt tudom, hogy a csuklónál, meg az eszköz belső felén van valami érzékelő, de hogyan méri meg a pulzust?
Bocs ha amatőr a kérdés. :DDD

We were here

(#237) joghurt válasza Tuomas (#236) üzenetére


joghurt
addikt

Villog egy zöld LED, annak a bőrödről visszavert fényét nézi egy kis érzékelővel. Ha pirosabb a bőrfelszín (épp megjött a friss vér), akkor kevesebbet ver vissza a zöld fényből. Ha halványabb, akkor többet. Ahogy ver a szíved, a bőrfelszíni erekben változik a vér mennyisége két dobbanás között, és ezt az ingadozást próbálja megfigyelni.

A módszer hivatalos neve fotopletiszmográfia - photoplethysmography (PPG).

A tej élet, erő, egészség.

(#238) Tuomas válasza joghurt (#237) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi, elég érdekesen hangzik.
És akinek kicsit szőrösebb a keze, az nem probléma? :DDD
Vajon pontosabban mér a csukló belső felén, mint a külső felén? :U :DDD
Ja és akkor gondolom tetovált részen nem működik a módszer?! :D

[ Szerkesztve ]

We were here

(#239) joghurt válasza Tuomas (#238) üzenetére


joghurt
addikt

Megszőrösíteni nem tudom a csuklóm, így ellenpróbát esetleg egy szőrös kolléga tudna csinálni, borotválkozás előtt és után. Vagy a csukló belső felére rakva, a kijelző szétkarcolását megkockáztatva.

A tej élet, erő, egészség.

(#240) Tuomas válasza joghurt (#239) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD
Szőrös kezű kolléga kerestetik! :DDD

We were here

(#241) bsh válasza Tuomas (#240) üzenetére


bsh
őstag

nekem szőrös a kezem és nem borotválom :DDD
nem tudom, hogy a szőr mennyire befolyásol. de azt tudom, hogy összehasonlítva xiaomi mi band 4-gyel, a samsung nyugalmi állapotban kb. 10-zel magasabb, magas pulzus esetén meg jó 10-20-30-cal alacsonyabb pulzust mért nekem. nyugalmi pulzusban kb. 80 körül mutat a xiaomi, a samung nemigen ment 90 alá. xiaomi 180-as pulzusnál megálltam és tapintással ellenőriztem: tényleg annyi volt. ekkor a samsung 150-et mért. hogy most a szőr befolyásolná az egyiket vagy a másikat, azt nem tudom.
és hogy melyik a pontos? szerintem egyiket sem szabad komolyan venni.

(#242) Tuomas válasza bsh (#241) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi!
A szőr gondolom a band4-et is zavarná, ha zavarná, mert ugyan azon az elven működnek, ha minden igaz, szóval a merésbeli különbség inkább gyártás/szoftver miatt lehet, gondolom én.

Más. Érdekes ez a stresszméréses dolog. Könnyen ki fog derülni mennyit ér: munka elég stresszes szokott lenni nálam, esténként viszont próbálok meditációval kicsit relaxálni. Ha működik, ez a napi grafikonon látszódnk fog, hogy napközben stresszesebb vagyok, este kevésbé
Már ha van róla grafikon. :DDD

We were here

(#243) joghurt válasza Tuomas (#242) üzenetére


joghurt
addikt

Kicsit fura ez a stressz-számítás. A mostani utolsó 60 perces grafikonom tök vörös (instant stroke), a közepén hiányzó mérésekkel. Ebből aztán kihoz egy "alacsony" átlagot.

De ha összehasonlítok két egymás utáni teljes napot kb. egyforma átlaggal, ott is az egyiken zöld-sárga tüskék vannak, a másikon narancs-piros. Szemre legalább 20-30%-kal stresszesebb nap a grafikon alapján.

A tej élet, erő, egészség.

(#244) Tuomas válasza joghurt (#243) üzenetére


Tuomas
addikt

A stresszt a pulzus alapján kalkulálja? Gondolom igen.

We were here

(#245) #68216320 válasza joghurt (#243) üzenetére


#68216320
törölt tag

A stressz mérés jó ideje nem az igazi szerintem a samu cuccokon.
Nekem a samu telefonomon is van pulzoximeter szenzor. Kezdettől lehet vele pulzust, véroxigént, stressz szintet mérni a samsung health alkalmazással.
Namost az a helyzet, hogy a régebbi alkalmazással (az ikonja is más kicsit) , aminek a kezelőfelülete is más, azzal elképesztően jól működött a stressz mérés. Tényleg valósak lehettek az adatok, többször ellenőriztem az évek alatt.
Aztán amióta bejött az új app és változtattak a stressz adatok feldolgozásán, azóta gyakorlatilag értékelhetetlen az egész.
Gyakorlatilag a két végpont között ugrál. Vagy egy halott nyugalmával bírok vagy (ami jellemzőbb) szívroham kerülget. A kettő között nem nagyon jelez.
Valamit tehát változtattak az értékek feldolgozásán (hisz a szenzor nem változott) és ezzel már fals az egész.
Érzésre ugyanez a helyzet a karpánt esetében is. Ott is a végpontok között ugrál. Vicces egyszerre mérnem a pánttal és a telefonnal :)

(#246) joghurt válasza #68216320 (#245) üzenetére


joghurt
addikt

A stressz mérése a pulzusszám variabilitása (az egyes dobbanások között eltelt idők ingadozása) alapján történik. Minél feszültebb vagy, annál szabályosabb az ütem.

Mivel maga a karkötő méri a stresszt (és ki is jelzi), így szerintem vagy a karkötő firmware, vagy a pulzusmérésre hatással levő egyéb faktorok: környezeti fényviszonyok, szőrös csukló, sok karmozgás, túl szoros/laza karkötő stb. De lehet elpiszkolódott/bekarcolódott szenzor is.

A tej élet, erő, egészség.

(#247) Tuomas válasza joghurt (#246) üzenetére


Tuomas
addikt

Szabálytalanabb nem? Stresszes helyzetben a szívverés felgyorsul.

Más: Sokszor, pl kutyasétáltatás során nem viszem magammal a telefont. Ilyenkor nyilván a Bluetooth kapcsolat meg fog szakadni a telefon és a karkötő között. Ha hazaérek automatikusan visszakapcsolódik és szinkronizálja pl a lépésszámot ugye?

We were here

(#248) #68216320 válasza joghurt (#246) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na akkor még 1x.
Szerintem a samunál céges szinten változott meg kb. 1-2 éve a stressz adatok értékeinek feldolgozása. Ezt az elvet követi az új health app és a karpánt firmware is.
Hogy értsd: Nem tudom mi a stressz értékek mértékegysége legyen most viccesen duzzogás/méter.
Ha régen 10 alatt volt a "halotti nyugalom" és 90 felett az "örjöngő idegbaj", akkor az új számítás szerint mondjuk 30 alatt már nyugi van és már 70 felett kezdődik a stressz.
Több, mint 4 éve mérem aktívan a stresz értékeket és tudom, hogy nem a környezet vagy én változtam meg hirtelen, hanem a samu kategorizál másképp egy ideje. Ennek az eredménye a karpánt által szolgáltatott érték is.
Sajnos a régi app-hoz (hogy legyen legalább 1 korrekt stressz mérés) nem lehet a karpánt plugint használni. Nyáron (is) újratelepítettem a telefont és használtam egy ideig a régi appot és mértem a régi elvek alapján. Hirtelen sok és részletesebb közbenső stressz értéket kaptam. Jól látszott, ha telefonon beszéltem (emelkedett a stressz) és az is mikor a feleségemmel és mikor a főnökkel. (szerencsére az utóbbi volt a stresszesebb)
És nem az volt, mint most, hogy erős stressz vagy éppen a nagy semmi.

[ Szerkesztve ]

(#249) #68216320 válasza #68216320 (#248) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most jól mérte az alvást.
Van egy tippem mi volt a probléma, de ehhez az kell, hogy mostantól fixen jó legyen a mérés továbbra is.

(#250) joghurt válasza Tuomas (#247) üzenetére


joghurt
addikt

Ha nyugis vagy, a szívverésed tud ingadozni a laza és a gyors között. Ha stresszes vagy, akkor a hormonok a "harcolj vagy menekülj" állapotban tartanak, és ebbe a készenléti helyzetbe csak a viszonylag egyenletes pulzus fér bele - nincsen üresjárat. Igen, emiatt valószínűleg az átlag is magasabb lesz. De az átlagos vagy nyugalmi pulzusod az edzettségeddel is összefügg. Tehát lehet azért 80/perc, mert nyugis tohonya vagy, de azért is, mert egy szétstresszelt hosszútávfutó.

@PeachMan: Én ezt készséggel elhiszem, mert nincsen többéves tapasztalatom ezen a téren. Én a stresszmérés mostani problémáival és következetlenségeivel szembesülök.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.