Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #68216320 válasza joghurt (#297) üzenetére


#68216320
törölt tag

Akkor az app frissítés nem nyerő, mert nem kaptam semmi pluszt.
Mázli, hogy reggel csináltam egy backup-ot.

(#302) Tuomas válasza joghurt (#299) üzenetére


Tuomas
addikt

Mivel ahogy írtad, lehetetlen ezt kikerülni én arra törekszem, hogy minél kevesebb multit vonjak be ebbe a sztoriba. Ezért is választottam a Samsungot, Samsung telefonhoz. Nem akartam még Xiaomi vagy Huawei fiókot is létrehozni, bár nem tudom, lehet, hogy ott nem elvárás.

We were here

(#303) HThomas válasza HThomas (#300) üzenetére


HThomas
senior tag

Hm, néhány másik adatnál (pulzus, stress pl) szintén eltűnt a havi nézet, viszont valahol meg megmaradt (alvás, active time, lépések). Remélem ezt még csiszolják, elég fura lett így.
Mondjuk az Excersises-hoz meg van egy tök jó éves/havi összesítő nézet.

Egyébként erről a frissítésről picit az jut eszembe, amikor kivették a koffeinbevitel követést. Nem egy világmegváltó feature, meg biztos van rá ezer másik app, viszont nekem pl tök jó volt használni, simán láttam, amikor meló/stressz miatt túl sok kávét ittam és ideje volt visszavenni picit. Aztán fogják és kiveszik, látszólag minden ok nélkül, az adataid meg mennek a kukába (ok, a franc fog azzal szórakozni, hogy letölti, ír valami scriptet ami kiparsolja és beimportálja másba). Ráadásul a folyadékbevitel pont ugyanaz a funkció, szóval még azt sem lehet mondani, hogy egy keveset használt funkciót kellett karbantartaniuk. Kinek fájt volna, ha ott marad? Nagyon nem szimpi, hogy a frissítésekkel nem csak új dolgok kerülnek be, hanem időnként kikerülnek dolgok.

(#304) #53876480


#53876480
törölt tag

A páromnak van ilyen karperece. Ő rengeteg mindenre használta a Samsung Health-t, account nélkül. A frissítéssel, ahogy fentebb írtátok, rá lenne kényszerítve a használatára, de ő nem kíván ilyesmit. Ha szeretett volna, eddig is lett volna.

A kérdés, hogy van erre bármilyen megoldás? Másik app, ami ugyanúgy működik a karpereccel? Régi verzió használata? Ha igen, az hogyan?

Szerintem ez állati nagy hülyeség volt. Nem minden ember akar mindenféle hülyeségre beregisztrálni. Így szinte értelmét veszti az egész. :(((

(#305) bsh válasza #53876480 (#304) üzenetére


bsh
őstag

esetleg próbáld meg a régebbi verziót. [link]

(#306) #68216320 válasza bsh (#305) üzenetére


#68216320
törölt tag

Valami signed verzió kellene belőle, hogy ne akarja frissíteni többet.
Arról nem is beszélve, hogy samsung telefonon egy samsung account esetén vérszemet kap a samu és minden xart felhőbe akar folyton menteni.
Nálam lejátszott a samsung karpánt/óra/miegyéb, ha erre nem lesz valami megoldás.
Főleg, hogy semmi pluszt nem nyújt a regisztráció, kizárólag viszik az adataimat.
Legalább volna valami webes felület ahol ezek megjelennek grafikonokkal, stb.

[ Szerkesztve ]

(#307) bsh válasza #68216320 (#306) üzenetére


bsh
őstag

:F
ez mind hivatalos verzió. vagy nem tudom mit értesz signed alatt. ezek azok. a rissítést meg le kell tiltani a play store-ban vagy a telefonon.

(#308) #68216320 válasza bsh (#307) üzenetére


#68216320
törölt tag

A signed olyan verzió, aminél az aláírást lecserélik az appban valami custom aláírásra. Így a play store nem társítja a szerzőhöz és nem ajánlja fel a frissítést.
Ellenkező esetben folyton ott fog virítani a frissithető cuccok között. Aztán vagy sikerül nem rányomnod vagy egyszer elfeledkezel róla és nyomsz a mindent frissít gombra. :)
Szóval ezért lenne jó a (custom) signed verzió.

Például így használom a régi quickpic appot. Az újabb verziónál reklámokat hoztak be, stb. A régi signed viszont évek óta nem akar frissíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#309) bsh válasza #68216320 (#308) üzenetére


bsh
őstag

letiltod a frissítését a play store-ban, az miért nem jó? inkább felraksz valami mókolt szart?

[ Szerkesztve ]

(#310) #53876480 válasza bsh (#305) üzenetére


#53876480
törölt tag

Köszönöm, de a frissítés probléma valóban fennáll. A Playstoreban nem akarom kikapcsolni a frissítéseket, mert normális esetben hasznosak...

(#311) bsh válasza #53876480 (#310) üzenetére


bsh
őstag

de csak ennek a frissítését kapcsoljátok ki, heeee :O :U

(#312) #68216320 válasza bsh (#311) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt hogy csinálod, mert én 1-1 appnak nem tudom kikapcsolni a frissítését?

inkább felraksz valami mókolt szart?
A linkelt oldalon lévő cuccok miért biztos, hogy nem mókolt szarok? Aláírást cserélni pedig nem nagy cucc és nem érinti magát az appot.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#313) bsh válasza #68216320 (#312) üzenetére


bsh
őstag

(#314) #68216320 válasza bsh (#313) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez csak auto update. De a listában még fogja hozni, nem?

(#315) bsh válasza #68216320 (#314) üzenetére


bsh
őstag

nem kéne neki. én mi fitet downgradeltem így és nem frissítette többet. de ez lehet telefonfüggő, nem tudom, próbáld ki.

(#316) #53876480 válasza bsh (#315) üzenetére


#53876480
törölt tag

Nekem nem telepítette fel erről a linkről.

A frissítés kikapcsolása csak az automatikus frissítést kapcsolja ki, úgy is van írva a képen is.

Sebaj. Korábban is éltünk ezen hóbelebancok nélkül is.

(#317) juuzer


juuzer
addikt

Nos összehasonlítottam azalvási adatokat a Watch GT-vel.

Háááát.... nem tudom. Pl ma visszaaludtam fél 12 után azt a Huawei hozzámérte szundiként. A Samsung csak a reggel 8-tól 11:30-as időpontot mérte második alvásnak. Meg az jobban látszik, hogy a Huawei jobban kezeli a felébredéseket.

Viszont az értesítések meg a testreszabhatóság a Samsungnál sokkal jobb. :)

Vamos a la playa.

(#318) #68216320 válasza #53876480 (#316) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem egyik neten található verziót sem telepíti fel.
Ennek valószínüleg az előre az S7Edge telefonom rom-jábaba telepített SHealth (5.x) app és HealthService (1.x) az oka.

Közben csináltam egy trükköt, de csak root-olt telefonon lehet megcsinálni:
- Egy régebbi rom mentésemből kiszedtem az SHealth v6.12.3.001 verziójú appot. Ebben lecseréltem az aláírást egy sajátra. Így persze nem engedte feltelepíteni, mivel másik (samsung) aláírással fut a gyárilag telepített.
- Az eredeti SHealth appot root-olva eltávolítottam és felraktam a saját aláírtat. Ezzel nem kell használnom a samsung account-ot és így a play store sem ajánlgatja fel a frissítést és meg sem jelenik a frissíthető cuccok között. Az alkalmazáson belül viszont a samsung store jelzi, hogy van új, ott virít egy narancssárga ikon.
- Ezzel viszont buktam a telefon (S7E) szenzoros méréseket (véroxigén, stressz, pulzus) csak a karpánt működik, mivel a HealthService eredeti aláírással fut. Kibányásztam azt is a mentésből és megpróbáltam azon is aláírást cserélni, de nem lett jó, mert az meg a samsung framework-öt használja folyamatosan (konkrétan ez a samsung saját rész a google androidhoz és ezt használják a saját egyedi samsung appok) és azon nem lehet aláírást cserélni. Szóval felemás a megoldás.
Vagy eredeti SHealth és figyelni kell nehogy frissítsem, de működik minden funkció (telefon+karpánt), vagy módosított SHealth és csak a karpánt szenzorok adatait olvassa.

Update:
Közben valami csoda folytán (gondolom ottmaradt valami config fájl) most megy a telefon szenzor + karpánt szenzor is és nem akarja frissíteni a play store.
Viszont egyszer kiirta a karpánt, hogy visszaáll alapállapotba, mert az SHealth appot eltávolították. Viszont nem történt meg és mér tovább rendben. Persze az is lehet, hogy valami sokadik próbálkozásból meg nem tekintett üzenet jött csak elő.

Update2:
Úgy döntöttem nem kockáztatok és inkább megpróbálok eredeti cuccot használni, visszateszem a régebbi kimentett SHealth appot. Próbálok figyelni, hogy ne frissítsem.

Update3:
Közben az ide-oda törlés alatt a Wear alkalmazás egyszer közölte, hogy a karpánt csak 7napi adatot tud tárolni SHealth alkalmazásba mentés nélkül. Legalább már ezt is tudom :)

(#319) #53876480 válasza #68216320 (#318) üzenetére


#53876480
törölt tag

Nekem sem települtek fel a régebbi verziók. Nálunk a root nem játszik, marad az egyéb appok használata, aztán később a Samsung cuccok lecserélése.

(#320) #68216320 válasza #53876480 (#319) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha gondolod az eredeti samsung app-ot, amit mentésből vettem ki, oda tudom adni, ha samsung telefonod van.
Már akkor, ha le tudod törölni az új appot és max a régi 5.x verziós marad. Sajnos az új verzióra nem tudod rátenni a régebbit.

(#321) #53876480 válasza #68216320 (#320) üzenetére


#53876480
törölt tag

Köszönöm, de elengedtük a témát.

(#322) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szerintetek Redmi note9 telefonnal fog rendesen működni,a karpánt?

(#323) espista


espista
senior tag

1 hete vettem egy ilyen kis eszközt a Xiaomi Mi Band 4 helyett. Az 20 napot bírt, ez 7 nap után van 51%-on. Nekem ez belefér. Az értesítéseket jobban kezeli (vannak ékezetek). A pánt elsőre kicsit furcsa volt, de működik és teszi a dolgát. Árban nem volt sokkal drágább így nekem megérte váltani. Egyelőre a külső számlapokat hiányolom, de remélem előbb-utóbb lesznek azok is. Ébresz, jelez, ha üzenet jön, vagy, ha csörög a telefonom. Mutatja a lépésszámot és a pulzust is. Többet nem várok egy ilyen eszköztől.

Romani ite domum!

(#324) joghurt válasza gyuri2008 (#322) üzenetére


joghurt
addikt

A Play Áruházban a Galaxy Wearable appot fel tudnád rakni, vagy azt írja ki, hogy nem kompatibliis a telefonoddal? A Note 8-cal biztosan megy, szerintem nálad is jó lesz. (Különben is fel lehet rakni, csak valakinek .apk-t kell mentenie a saját telójáról.)

epista: Keress rá, én anno találtam hozzá számlapokat! (Végül nem raktam fel, mert másképp használom.)

A tej élet, erő, egészség.

(#325) HThomas


HThomas
senior tag

Tegnap megint fura dolog történt: trackeltem egy futást, elindítom, leállítom, emlékszem is az időre... hazaérek, nézném a telefonon, de nem találom sehol. Mintha el sem indítottam volna.
Más futott már bele hasonlóba?

(#326) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Miért nem méri a lépést a pánt,ha nem inditok edzést?

(#327) joghurt válasza gyuri2008 (#326) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem méri. A Galaxy Wearable beállítások között nincs neked kikapcsolva? Tud olyat, hogy mindig mérjen automatikusan, de lehet olyan is, hogy csak ha te indítod. (Pl. aki kézzel sokat hadonászik, annak ez praktikus lehet.)

A tej élet, erő, egészség.

(#328) gyuri2008 válasza joghurt (#327) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nekem nincs is olyan beállítás a wearable app-ba.
Redmi note 9 telefonnal használom.
Ha nem fog működni,megy el a háztól a pánt.

[ Szerkesztve ]

(#329) joghurt válasza gyuri2008 (#328) üzenetére


joghurt
addikt

Egészségbeállítások / Edzésészlelés?

De ha a sima mászkálást amúgy sem érzékeli, az baj.

A tej élet, erő, egészség.

(#330) #68216320 válasza joghurt (#329) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nálam pont az a gond, hogy számolja feleslegesen a lépéseket. És mivel időnként olyan tevékenységet végzek ami sok kézmozgással jár, irtózatos marhaságokat ír lépésszámnak.
Edzésészlelés ki van kapcsova és mégis számolja a lépéseket.

(#331) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy ezt az "ideje mozogni egyet" vagy valami hasonlót ír figyelmeztetést sehol sem lehet kikapcsolni?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#332) HThomas válasza stewe780 (#331) üzenetére


HThomas
senior tag

Hello, a Wearable / Health Settings / Notifications / Inactive Time Alerts beállítást kiválasztva konfigurálható. Megtévesztők ezek a menüpontok néha, mert nem egyértelmű sokszor, hogy egy menüpont csak egy ki/be kapcsoló, vagy mélyebbre visz, ahol további beállítások vannak még.

(#333) stewe780 válasza HThomas (#332) üzenetére


stewe780
őstag

Hálás köszönet!
:R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#334) gyuri2008 válasza joghurt (#329) üzenetére


gyuri2008
veterán

Az Edzésészlelésnél vinni kell a telefont is,vagy elég a pánt,majd ha, haza értem akkor leszinkronizálja a telefonnal?
Gps nincs a pántba?
Mert ha nincs akkor nem rögzít,tehát nincs mit leszinkronizálni.
Vagy csak Samsungal üzemel rendesen?
Köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#335) HThomas válasza gyuri2008 (#334) üzenetére


HThomas
senior tag

Nincs GPS a pántban, kell a telefon, hogyha szeretnél tracklogot.
Telefon nélkül lépést számol, illetve becsül valami távolságot, ami többé-kevésbé korrelál a valósággal...

Érdekes módon van egy 'Detect Location' beállítás a Wearable-ben, a 'Workout detection' menüpont alatt... nekem ez be van kapcsolva, viszont ennek ellenére, ha a pánt automatikusan detektál sétát, akkor nem rögzít tracklogot, hiába van nálam a telefon. (na nem mintha ez fontos lenne, inkább csak érdekes).

[ Szerkesztve ]

(#336) gyuri2008 válasza HThomas (#335) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszi a választ neked is :R
Úgy döntöttem megy a háztól a pánt.
Kár volt megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#337) HThomas válasza HThomas (#325) üzenetére


HThomas
senior tag

Most nézem, hogy nem csak az az egy futás trackelés ment félre... másfél hete kb semmilyen edzés nem került át a telefonra... akkortájt volt az Android11 / OneUI 3 update, és ugye Health és talán Wearable is frissült... úgy tűnik minden más átmegy, kivéve a pánton elindított edzések. Klassz....

(#338) bsh válasza HThomas (#335) üzenetére


bsh
őstag

autodetectnél csak egy területet fog mutatni a térképen, hogy kábé arra voltál. állítólag ez direkt van így. de hogy miért...? :F :U

(#339) #68216320


#68216320
törölt tag

Nem szeretnék egyetlen karpánt tulajdonost sem megbántani. Néhányan személyes sértésnek veszik, ha egy általuk használt termékkel másnak baja van. De kellően csalódott vagyok a használatot illetően, ha megengeditek leírnám az észrevételeimet.

A karpántról pár saját gondolat:
Nem igazán tudom kitalálni, hogy szenzor tekintetében hova tegyem a terméket. Két hónap aktív használat után inkább játéknak érzem, mint hasznos eszköznek. Az előírt módon a csuklócsont felett, nem lazára hagyva hordom. Nem vagyok extém módon szőrös sem, hogy gondot okozzon.
Az alvásfigyelés: ismét nem működött. Egész éjszaka nem mért semmit, de reggel 8-9 között észrevette, hogy aludtam. Ez tényleg így van, 8-kor felkeltem majd visszafeküdtem még 1 órát. De hol a többi 6 óra? Nem először csinálja.
Lépés számlálás: legnagyobb jóindulattal is vicc kategória, ha gonosz akarok lenni akkor viccnek is rossz. A lakást sem hagytam el, de 6703 lépésnél tartok. Ezt minden nap eljátsza, gyakorlatilag használhatatlan. Pedig számítógép előtt dolgozom, néha szabadidőmben teszek-veszek lakáson/házon belül.
Stressz mérés: teljes zagyvaság, pedig az elején jónak tűnt, de mostanra össze-vissza mér. Gyakorlatilag 1 órán belül a halálos unalom és a szívroham közötti értékeket hozza fel, miközben ugyanazt a programkódot írom teljes nyugalomban.
Pulzus mérés: nagyjából jónak mondható, de elég bosszantó, mikor szerinte nem nyugalmi a pulzusom és kihagy a mérés. Közben pedig ülök és dolgozom.

Az egyetlen ami eddig nem hibázott, az a rezgő értesítés. Viszont ezért nem biztos, hogy érdemes karpántot hordanom. Nem tudom más karpántok milyenek, nincs összehasonlítási alapom, de azzal, hogy megbízhatatlan a működése és/vagy a mért érték, számomra felesleges lett. Bekerült a szekrénybe és nem tudom mi lesz a sorsa.

[ Szerkesztve ]

(#340) #53876480 válasza #68216320 (#339) üzenetére


#53876480
törölt tag

Felvetődik a kérdés, hogy tizenegykétezer Ft-ért nem voltak-e túlzott elvárásaid a termékkel kapcsolatban, amikor az 5-10x ennyibe kerülő órák sem túl pontos eszközök.

(#341) HThomas válasza #68216320 (#339) üzenetére


HThomas
senior tag

Alvásfigyelés nálam is dettó ugyanez, szerencsére ritkán jön elő. Remélem javítani fogják, idegesítő hiba, mondjuk nálam nem deal-breaker.

Az már annál inkább, hogy az edzéseket elkezdte egyáltalán nem szinkronizálni kb egy hete.

Puzus-szenzor: nem lehet, hogy hibás példányt fogtál ki? Én anno összenéztem egy Polár mellkaspánttal és egész jól lekövette amit az mért.

Nekem úgy tűnik sokat bénáznak a szoftverrel (Health / Wearable / a Fit plugin, ki tudja...). Inkább az utóbbira tippelnék, a feleségem Watch Active 2-jével kevesebb ilyen gond van, mondjuk az már egy régebb óta piacon lévő termék.

(#342) bsh válasza #53876480 (#340) üzenetére


bsh
őstag

szerintem nem túlzás elvárni semmilyen eszköztől, hogy működjenek azok a funkciók, amivel reklámozzák, ami miatt a vásárló megvette. és ez nem ár kérdése.

(#343) joghurt válasza #53876480 (#340) üzenetére


joghurt
addikt

Ha kiadok valamiért tizenxezer forintot, akkor mégis mit várhatok el tőle azon túl, hogy lehet vele villantani?

Azért rakjuk már helyére a dolgokat! Ennyi pénzből kapsz egy fúrógépet, amivel tudsz fúrni. (Minő meglepetés! Minő magas elvárások!) Vagy egy butatelefont, amivel tudsz telefonálni és sms-t küldeni/fogadni. Közös pont, hogy az áráért mindkettő alkalmas az elsődleges funkciójára. Szemben a fitnesz karkötőkkel.

Ha nem fitnesz karkötőnek hívnák őket, hanem a mobiltelefon értesítés-megjelenítőjének (mert arra kb. jó), akkor nem lenne sértődés.

A tej élet, erő, egészség.

(#344) #53876480 válasza joghurt (#343) üzenetére


#53876480
törölt tag

Én ezzel egyetértek, sosem értettem, hogy például ha egy 100ezer Ft-os okostelefonnal túrázom, a nyomvonalkövetése miért olyan pontatlan, amikor egy 15ezer Ft-os autós GPS halál pontosan tudja mindig, hogy merre járok.

De a valóság sajnos azt mutatja, hogy az ilyen eszközök nem teljesítik a dolgokat.

(#345) HThomas válasza #53876480 (#344) üzenetére


HThomas
senior tag

A) domborzati viszonyok b) energiatakarékosság: az autós felhasználásnál nem számít igazán, hogy mennyit fogyaszt a GPS vevő, túra közben ha tippelnem kéne ritkábban kéri le a pozíciót. Egy jobb tracker appban ezt pl konfigurálható paraméter. Röviden: eltérő felhasználási mód, eltérő körülmények, kicsit almát a körtével... Ha a telefonnal navigálsz kocsiban és azt nézed a navihoz, akkor azért nem szokott gond lenni a telefonokkal sem. Arról nem is beszélve, hogy a mobilhálózatok miatt sokszor sokkal gyorsabban találnak pozíciót.

(#346) joghurt válasza HThomas (#345) üzenetére


joghurt
addikt

+ az erdőben a lombkorona brutálisan elnyeli a rádióhullámokat
+ az autós GNSS vevőnek nagyobb antennája van, és jobban rálát az égre
+ a szoftverek nagy része a közelben levő utakra húzza a nyomvonalat, de az erdő közepén nincs meg a térképükön az ösvény

A tej élet, erő, egészség.

(#347) HThomas válasza HThomas (#337) üzenetére


HThomas
senior tag

Egy Backup / Band Reset / Restore megoldotta a szinkronizációs problémát. (volt még egy wipe cache előtte a telőn meg persze újraindítások, viszont azoknak nem volt hatása). Ha esetleg más is belefutna... úgy tűnik itt is igaz, hogy ha egy-egy nagyobb frissítés után jön valami gebasz akkor érdemes nyomni egy resetet.

#346 joghurt: na igen, és ha meg is van a térképen az útvonal, akkor sem célszerű korrigálni hiszen simán benne van, hogy lemész az útról, vagy talán épp azt keresed. Antenna: mondjuk az érdekelne, hogy telefon vs GPS-es órák terén mi a helyzet... nekem pl logikus lenne telóval navigálni, akkor is, ha az órában van GPS. De ez sem triviális, GWA2-nél szívtunk emiatt pl. És a pontosság egy dolog, de ráadásul a telót könnyebb menet közben tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#348) HThomas


HThomas
senior tag

Amúgy azt lehet tudni, hogy a Fit2 és a Watch órák pulzus és egyéb szenzorai között van-e különbség? (az EKG egy dolog, de az lehet csak szoftveren múlik).

(#349) joghurt válasza HThomas (#348) üzenetére


joghurt
addikt

A Watch 3 (és az Active 2) már tud EKG-t is. Ez viszont feltételezi (mondhatni alapvető követelménye), hogy a pulzust is pontosan tudja mérni.

Ezen kívül a Fit 2-höz képest van még benne nyomás- (magasság)mérő. Érzékeli a környezeti fényviszonyokat is - bár ez inkább kényelmi funkció, mintsem igazi érzékelő.

A mozgásérzékelésben (gyorsulásmérő és giroszkóp) túl nagy eltérés nem lehet.

A tej élet, erő, egészség.

(#350) joghurt válasza HThomas (#347) üzenetére


joghurt
addikt

Viszont ezzel adtál egy ötletet, hogy talán lenne értelme a Logout tudástárába egy cikknek a GNSS mérésről/vevőkről.

Futós fórumba már posztoltam képeket erdei útvonalakról. Ugyanazon az útvonalon összehasonlításképp mobiltelefon combzsebben, mobiltelefon kézben (nem ajánlott), illetve precíziós [5-10, max. 20 cm pontosság, RTK korrekcióval] GNSS vevővel, a fejemre, sapka alá rakott külső antennával. Helyenként a réten műholdképpel is össze lehetett vetni őket.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.