Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #68216320


#68216320
törölt tag

Úgy tűnik rendbejött az alvásfigyelés.
Tegnap éjjel teljes mértékben kimaradt az alvás, napközben próbáltam pótolni kevés sikerrel.
Mégis helyesen regisztrálta napközben a kevés alvást a sok ébrenléttel.
Úgy tünik, hogy az zavart be neki, hogy a firmware frissítés után csak úgy próbából csináltam egy reset-et is rajta.
Az a tippem, hogy kell neki 1-2 alkalom, hogy a pulzusváltozások egyéni szokásait megtanulja. Ezután viszont pontosabb lett már.

(#252) joghurt válasza #68216320 (#251) üzenetére


joghurt
addikt

Ez így lehet.

Viszont akkor mi a büdös francért nem lehet ezt leírni a használati útmutatóban? Különösen akkor ciki ez a fajta működés, ha két ember felváltva használja a karkötőt (mondjuk az egyiket csak néha érdekli az alvás, inkább sportoláshoz használja, a többi időben meg hordhatja a másik ember).

A tej élet, erő, egészség.

(#253) #68216320 válasza joghurt (#252) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lehet, hogy nem így van ám és más van a háttérben. Csak egy gondolat volt a tapasztalt eredények alapján.

(#254) HThomas válasza joghurt (#252) üzenetére


HThomas
senior tag

ha két ember felváltva használja a karkötőt
Ez amúgy hogy nézne ki a gyakorlatban? Lecsatlakoztatod, odaadod a másiknak, majd visszaadja, és mikor újracsatlakozik, akkor a telefonról az összes beállítást visszaállítja? Vagy állíthatsz be mindent újra?

(#255) joghurt válasza HThomas (#254) üzenetére


joghurt
addikt

Miért tennék ilyet? Egyszerűen felveszi más, mint egy karórát. Nincsen semmilyen lecsatlakoztatás-újrapárosítás. Családon belül kellene?

A tej élet, erő, egészség.

(#256) HThomas válasza joghurt (#255) üzenetére


HThomas
senior tag

Pl odaadnám a feleségemnek kipróbálni egy-két napra, viszont nyilván nem akarom, hogy az ő adatait rögzítse az én Health accountomra, illetve fordítva, ő viszont akarná átni a sajátjában. Szóval nyilván a saját telefonjával csatlakozna a pánthoz, viszont akkor felmerül a kérdés, hogy mi van a beállításokkal. Nem akarnék újra beállítgatni semmit, annyit nem ér az egész :)

(#257) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Van közöttetek olyan, aki esetleg Honor Band 5-ről, vagy Xiaomi Mi Band 5-ről váltott?

Igazából ezt a 3 okoskarkötőt néztem ki (HB5, Mi Band 5, Galaxy Fit 2), amire kellene, az minimális edzéskövetés, meg viszonylag elfogadhatóan pontos pulzus- illetve alváskövetés.

Ebben jelenleg mennyire teljesít jól a Galaxy Fit 2? Visszaolvastam, azért elég sok hibát és bugot írtatok, de mondjuk durva lenne, ha még tényleg ennyire "bétás" lenne a kütyü.

Előre is köszi a helpet! :)

Vamos a la playa.

(#258) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

2 gyors kérdést segítsetek megválaszolni légyszi:
- Hogyan lehet a bejövő hívást elnémítani?
- Jó éjszakát üzemmódot van lehetőség időzíteni? Azt látom, hogy próbálja az alvási szokásaimból ki-be kapcsolni, de eddig nem sikerült neki :) Vagy hagyni kell neki időt?

Köszönöm,
Üdv,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#259) joghurt válasza juuzer (#257) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem volt Mi Band 5-öm, a Logout-on írtam is róla. A Galaxy Fit 2-ről is.

A tej élet, erő, egészség.

(#260) Tuomas


Tuomas
addikt

Egy kis közvélemény kutatás:
Milyen kezesek vagytok, és melyik kezeteken viselitek az aktivitásmérőtöket?

We were here

(#261) #68216320


#68216320
törölt tag

Érdekesen működik a lépésszámlálója.
Éppen a nyári szett felnijét polírozom, mikor közli, hogy gratulál mert elértem a 10000 lépést. Ma szinte ki sem mozdultam itthonról, a telefonom szerint (zsebben hordom) ~2000 lépést tettem. Akkor most hogy is van ez?
Minden kézmozdulatra azt hiszi, hogy egy lépés?

(#262) joghurt válasza #68216320 (#261) üzenetére


joghurt
addikt

Igen. Ezért nem tudja telefon nélkül, mennyit bringázol, és ezért nem tudja, hány hosszt lábtempózol úszás során.
Nekem is volt egy falcsiszolós napom, amiből 17 km gyaloglást hozott ki.

A tej élet, erő, egészség.

(#263) juuzer válasza joghurt (#259) üzenetére


juuzer
addikt

Köszönöm, elolvasom majd. :)

Vamos a la playa.

(#264) HThomas válasza #68216320 (#251) üzenetére


HThomas
senior tag

Nekem ma megint kimaradt az alvásfigyelés, 1 órát rögzített. Viszont most megfigyeltem, az volt, hogy hét előtt felébredtem és kimentem mosdóba, aztán még visszaaludtam egy órát. Az utóbbit rögzítette, az első rész elveszett. Viszont ezt sem következetes, simán vannak ilyen megszakított mérések korábbról. Arra tudok gondolni, hogy esetleg elvesztette a kapcsolatot a telefonnal és az zavart be? Vagy valami energiagazdálkodási dolog lehet a háttérben.... ki tudja.

#260 Tuomas: jobb és bal, megfelelő sorrendben :)

[ Szerkesztve ]

(#265) Tuomas válasza HThomas (#264) üzenetére


Tuomas
addikt

Bluetooth be van kapcsolva éjjel is a telefonon?
Tegnap megérkezett nekem is a cucc, olvasgattam a használati útmutatóját, meg elkezdtem az éles tesztet is.
Azt vettem ki a leírásból, hogy amíg nem szinkronizál telefonnal, addig az óra memóriáját használja. Nem lehet, hogy azért veszik el, az alvásfigyelési adat, mert betelik az órán a memória és elkezdi felülírni? Vagy valami hasonló?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#266) joghurt válasza HThomas (#264) üzenetére


joghurt
addikt

A telefonos kapcsolat csak az adatok áttöltéséhez kell. Nem teszteltem, pontosan mennyi mérés fér a karkötő memóriájába, de több napnyi biztosan. Amikor túrán az akkuidő spórolása miatt a telefonon kikapcsoltam minden feleslegeset, beleértve a Bluetooth-t is, úgy sem veszett el mérés.

Saját tapasztalataim alapján inkább arra tippelek, hogy álmodban nekiálltál garázdálkodni a karkötő menüjében. Hasonlóan ahhoz, mint amikor kabátujj kikapcsolgatja az aktivitást. Éjszakára be szoktad kapcsolni az éjszakai módot?

#260 Tuomas: jobb/jobb. Az elején hordtam bal kézen is, de mivel úszáshoz az indulási idők és a részidő-mérés miatt szükségem van egy rendes (látható) órára is, így a karkötőnek maradt a jobb kéz.

A tej élet, erő, egészség.

(#267) HThomas válasza Tuomas (#265) üzenetére


HThomas
senior tag

BT be van kapcsolva a telefonon. Azt nem tudom, hogy a mérés hibás vagy hiányos-e, vagy az adatok átküldése. Ez a "memória betelik" nekem is eszembe jutott, de másfelől meg másik napokon többet alszom és jól megy. Azt vettem észre, hogy a lakás egyik végében vagyok, a telefon meg a másikban, akkor már időnként elveszti a BT kapcsolatot. Én olyasmire gondolnék, hogy ez triggerel valami bugot, mondjuk érzékeli, hogy felébrednék, megpróbál külden a telóra, nem tud, aztán eldobja az eddigi méréseket. Vagy ilyesmi. Majd kipróbálom, hogy esténként kikapcsolom a telón a BT-t.

(#268) HThomas válasza joghurt (#266) üzenetére


HThomas
senior tag

álmodban nekiálltál garázdálkodni a karkötő menüjében
De mit lehetne ott elmatatni, ami elrontja teljesen az alvásfigyelést? Mármint konkrétan elveszett kb 7 órányi mérés. Éjszakai mód be volt kapcsolva. Én ilyenkor inkább azt várnám, hogy mondjuk rögzít végig és bevesz pár false ébrenléti szakaszt.

(#269) Tuomas válasza joghurt (#266) üzenetére


Tuomas
addikt

Én is gondolkoztam, hogy a jobb kezemen hordom, de egyelőre nem tudom, hogy meg tudnám-e szokni. :DDD

We were here

(#270) Tuomas válasza HThomas (#268) üzenetére


Tuomas
addikt

És ha jól tudom (bár lehet, hogy tévedek), az alvás monitorozását nem is lehet manuálisan indítani, vagy leállítani, az edzéssel ellentétben.

We were here

(#271) #68216320 válasza HThomas (#264) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem most megint korrekt lett az alvásfigyelés. Nem tudom nálad mi lehet. Nem túl laza esetleg a pánt? Illetve ugye nem a csukló hajlatban használod véletlenül? Én a csuklócsont fölött és így nincs rá hatással, ha mozgatom a kézfejem.

(#272) Bucinudli91 válasza Tuomas (#260) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Jobb kezes vagyok és bal kézen az óra.

(#273) HThomas válasza #68216320 (#271) üzenetére


HThomas
senior tag

Lehet, csuklótól távol, de picit csúszkál, eggyel szorosabbra véve már kényelmetlen, bár még épp rámjön... pulzus méréseket nézegettem mellkaspánthoz képest és pontosnak tűnt, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon elmehet a mérés... persze alvás közben ki tudja mi történik :D De ami fura, hogy ha ez lenne, akkor viszont azt várnám, hogy sűrűbben van ilyen hiba.

(#274) Bucinudli91 válasza juuzer (#257) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Nekem van egy HB5 és a Fit2. Egyenlőre még nem tudom eldönteni melyik maradjon.

Ha lehetne a kettőt összegyúrnám.

A fit2 alvásfigyelése nekem is elég fura, a HB5 ebbe jobbnak tűnik. Bár amikor egymás mellett voltak akkor azt sem éreztem jónak, de lehet azért mert nem a megfelelő helyen volt a csuklómon. A fit2 viselése nekem kényelmesebb kicsit, főleg este veszem észre a különbséget. Tetszik, ahogy a fit2 kommunikál a samsung telefonommal (health, ne zavarj mód, naptár). Szebb a kijelzője. Van gyors válszlehetőség az üzenetekre. A vízbevitel is tetszik. Az alvásnaplózás nem a legjobb. Ha felébredek és nem alszok vissza hamar, akkor kettébontja az alvást, a HB5 ezt nem csinálta egyszerűen beírta, hogy mondjuk 15 percet ébren voltam. Csak akkor csinált ilyet, ha mondjuk 1 órán keresztül forgolódtam. Illetve a fit2 nálam is van, hogy mondjuk még visszaalszom egy órát reggel, azt már nem számolja valamiért, így kimarad ez a rész alvásból. HB5-nél be lehet állítani az éjszakai módnak időt, ezt a fit2 nem tudja, az alváson alapuló auto. mód nekem nem jött be eddig, inkább kézzel állítom. A HB5-nél az ébresztésnél van olyan lehetőség, hogy figyelje az alvásod és ez alapján jobb időpontban ébresszen fel, monduk 10-20-30 percel előbb (beállítás kérdése), ez szerintem ötletes. A huawei appban lehet a grafikonokon mozogni, a samsung health ezt nem tudja. A lépést még tesztelem, egy nap kb. 2000 lépés különbség volt, ez azért sok. Most újra felveszem a kettőt és nézek pár napot. A fit2 jó, hogy nézi az aktivitást automán. Volt egy sétám (én indítottam), nagyjából egyforma értékekkel. A véroxigén nem tudom mennyire pontos, a telefonom is tudja, nem mindig mérik ugyanazt. A samsungnál több edzéslehetőség van az appban, a hiaweinél csak futást láttam. Az érintés nekem egyiknél sem okoz problémát.

Szóval még nem döntöttem el melyik legyen. Igazából az alvásfigyelés zavar a legjobban a fit2 esetében.

(#275) joghurt válasza Bucinudli91 (#274) üzenetére


joghurt
addikt

A Samsung Healthban lehet a grafikonokon mozogni! Felüdülés volt a Mi Fit trógersége után.

SpO2 mérős cuccot meg valamikor tervezek tesztelni, hogy a nem-orvosi kütyük mennyire adnak értelmes méréseket.
Első körben az edzések utáni pihenés ellenőrzésére lenne értelme, illetve akinél rizikós, az alvási apnoe észlelésére és figyelmeztetésre. (Ez is egy értékelési szempont: a Huawei Watch GT2 pl. alvás közben nem mér. *arcpálma*)

A tej élet, erő, egészség.

(#276) Bucinudli91 válasza joghurt (#275) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Ha edzést indítok akkor lehet. De a huawei appban alapból lehet mindenhol (lépés, alvás, pulzus). Meg tudom nézni pl. melyik fél órában mennyi volt a lépés. Ezt a samsungnál nem tudom. Vagy csak nem találom?

(#277) joghurt válasza Bucinudli91 (#276) üzenetére


joghurt
addikt

Tetszőleges tartományra összesítés nincs, csak az értékeket lehet megnézni.

A tej élet, erő, egészség.

(#278) juuzer válasza Bucinudli91 (#274) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi :) Végül rendeltem egy Galaxy Fit 2-t. Kipróbálom. Max ha tényleg ennyire tré, akkor jön mellé egy Honor Band. :D

Vamos a la playa.

(#279) juuzer


juuzer
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, hogy iPhone-nal használ esetleg valaki egy ilyen bandet?

Egyik barátosnémnek van lova, elég sokat is lovagol, viszont olyan okoskütyüt keres, ami tud mérni "lovaglást". (Jelenleg Honor Band 5 van neki, de az nem tudja.)

Azt nem tudom, hogy az iPhone mennyire vágja keresztbe a funkcionalitást, Huawei esetében tudom, hogy jópár funkció felejtős iOS-en.

De gondoltam születésnapjára meglepem egy ilyen banddel. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#280) Tuomas válasza juuzer (#279) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát, a karperecet ha rácsatolja a ló bokájára (vagy minek nevezik azt a lovaknál) akkor még működhet is, mint lépésszámláló. :DDD

We were here

(#281) juuzer válasza Tuomas (#280) üzenetére


juuzer
addikt

Lol. :DDD

Amúgy tényleg nem tudom, hogy pl egy "lovaglás" módnál mit mér. Életemben egyszer voltam lovas táborban, a ló szétrúgta az edzőt, azóta köszi, de inkább nem. :D

Vamos a la playa.

(#282) Tuomas válasza juuzer (#281) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem csak az időt, az aktivitási időt.
Pl fekvőtámasz, felülés esetén is csak időt mér.

We were here

(#283) joghurt válasza juuzer (#281) üzenetére


joghurt
addikt

Simán mérheti a zötyögések számát és ütemét. És a kéz is mozog előre-hátra, ahogy a kantárt fogja, a ló pedig mozgatja a fejét.

OFF: Mért már valaki aktivitást "lovaglás" közben? (If you know what I mean.) :P

A tej élet, erő, egészség.

(#284) juuzer válasza Tuomas (#282) üzenetére


juuzer
addikt

Meg még talán a giroszenzorból valamit, meg tereplovaglás esetén akár GPS-t is hozzáad a telóról. De ez csak tipp.

Vamos a la playa.

(#285) juuzer válasza joghurt (#283) üzenetére


juuzer
addikt

Lehet simán.

Istenem.... pedig próbáltam nem kétértelműen leírni... :W :D

Vamos a la playa.

(#286) Tuomas válasza joghurt (#283) üzenetére


Tuomas
addikt

Ahhoz nem biztos, hogy a kezedet kellene használni. ;] :P :DDD
Persze máshova is felcsatolható lehet. :DDD

We were here

(#287) joghurt válasza Tuomas (#286) üzenetére


joghurt
addikt

Sima pulzusmérés, kalória.

A tej élet, erő, egészség.

(#288) Tuomas válasza joghurt (#287) üzenetére


Tuomas
addikt

Ahh, arra nem is gondoltam. :DDD :DD

We were here

(#289) dwelablack válasza dwelablack (#258) üzenetére


dwelablack
tag

Up!

Köszi. :R

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#290) espista


espista
senior tag

Óra számlapokat külső forrásból lehet telepíteni?

Romani ite domum!

(#291) HThomas válasza Bucinudli91 (#276) üzenetére


HThomas
senior tag

Mostanában frissült az S Health és kicsit átvariálták a grafikonokat. Lényegi változás nem nagyon történt, még nem igazán tudom eldönteni, hogy az új tetszik-e jobban, vagy a régi.
Viszont a lépéseknél pl ha megnézel egy napot, akkor van ott egy grafikon, ami az adott napon belül mutatja a lépéseket; ha arra ráböksz, akkor meg tudod nézni 20 perces bontásban, hogy mennyit léptél. A 20 percet szerintem nem lehet állítani. Pulzusnál is van hasonló, csak ott a grafikon típusától függően 1 órás vagy 10 perces tartományokat mutat.

(#292) HThomas


HThomas
senior tag

Egyébként lépésszámlálás: a karperec most megállt 19999 lépésnél és nem megy tovább, pedig azóta mászkáltam picit. Az összesített 21049-et mutat, csak a telefon picit kevesebbet. Ez a lépésszámlálás azért elég khmm... szerintem kb arra jó, hogy ha van egy-egy olyan napod amikor bezombulsz az irodában vagy a gép előtt akkor látod, hogy tényleg milyen keveset mozogtál... az active time meg a kalória becslés azért kifejezőbb, bár azoknak a detektálása is kérdéses.

(#293) Tuomas


Tuomas
addikt

Nektek az alsó üveg, ahol az érzékelő van, nem karcolódik?
Fürdéshez le szoktam venni, és észrevettem, hogy néhány hajszálkarc van rajta, holott csak a kezemhez ér hozzá. Vajon ez befolyásolja a mérési eredményeket? :F

We were here

(#294) HThomas válasza Tuomas (#293) üzenetére


HThomas
senior tag

Párat mintha látnék. Én kétlem, hogy bármit is befolyásol, bár nem mértem ki :)

(#295) Bucinudli91 válasza HThomas (#291) üzenetére


Bucinudli91
csendes újonc

Köszönöm! Pont ma néztem. Ennek a változtatásnak örültem is. :)

(#296) #68216320


#68216320
törölt tag

A frissített Health app-al rá lettem kényszerítve a samsung account használatra.
Van ennek amúgy valami értelme csak a pánthasználat szemszögéből nézve?
Esetleg valami weboldalon részletes statisztikát láthatok az egészségügyi adatokról?
Alvás, pulzus, ilyesmi?

(#297) joghurt válasza #68216320 (#296) üzenetére


joghurt
addikt

A személyes fiókhoz kötött app/készülék egyedül a Samsung adatgyűjtését szolgálja, és nem azért van, hogy pl. egy rendes webes felületen, a játéktelefon GUI megkötései nélkül tudd túrni az adataid, és mondjuk Excelbe (na jó, CSV-be) exportálni őket. Vagy úgy általában letölteni a saját adataid.

A tej élet, erő, egészség.

(#298) Tuomas válasza joghurt (#297) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez csak az érem egyik oldala.
Egyrészt lehetőség van letölteni a saját adataidat.
Másrészt eszközök közötti szinkronizációs célt is szolgál, harmadrészt pedig az aktivitásmérő biztonsági mentése is idetörténik.

We were here

(#299) joghurt válasza Tuomas (#298) üzenetére


joghurt
addikt

Én még olyan őskövület vagyok, hogy a saját adataimat szeretném a saját gépemre menteni. Lehetőleg a "felhő" (azaz az adatéhes multi) kihagyásával - bár ez manapság kb. lehetetlen kérés. Nem akarok készülékek között szinkronizálni, egy eszközt használok.

Anno a Windows Phone koporsójába is egy méretes szög volt, hogy nem lehetett a saját telefonomról a saját adataimat a saját (Windows-os!) PC-mre lementeni. [A Contacts & SMS Backup alkalmazás volt az egyetlen, amit a felhasználók ki bírtak verni a Microsoftból.]

A tej élet, erő, egészség.

(#300) HThomas


HThomas
senior tag

Ha már grafikonok és új Health: a tömeg/testzsír grafikonnál viszont eltűnt a heti és havi nézet. Ehh, miért? Így elég használhatatlannak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.