Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Ez jól hangzik. Épp a minap küzdöttem egyet egy Puplettel. Kölcsönadtam a régi gépemet, aminek az egyik merevlemezének egyik partícióján volt egy régi Puplet frugálban. Minden programja elavult, gondoltam, lecserélem egy újabbra (ez pont jó lenne). De, hogyan lehet Puppy alól lecserélni egy Puppy -t? 4GB RAM van, tehát a betöltése nem gond. De, talán még másik partíciót is tudnék neki csinálni. Viszont, a meglévő menüjében csak olyan opciókat találtam, amikkel saját magát tudja telepíteni, kiírni. Hogy lehet Puppy alól, egy letöltött ISO -ból, másik Puppy -t "telepíteni"?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) S-kami válasza Somatom (#1) üzenetére


S-kami
újonc

Szia!

Én egy olyan módszert javasolnék neked, ami a hivatalos tankönyvekben nem szerepel, viszont mindössze 5 percet vesz igénybe és végtelen mennyiségű puppy tehető egymás mellé.
A videó ugyan kicsit régi, de teljesen aktuális, hiszen a mai napig az egyik legmegbízhatóbb technika, én így csinálom.

Ez a Skami féle frugál módszer. :K :DD

[link]

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#3) Somatom válasza S-kami (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Most értem hazai hálóba. Megnéztem. Azt mondod, hogy "lecsatolom az ISO -t". Honnan? Van egy ISO fájlom. Mivel nyitom meg, hogy kimásoljam belőle a szükséges dolgokat? Mi van akkor, ha én egy külön meghajtóra szeretném tenni, külön Grub4dos -szal, hogy aztán BIOS -ból azt a meghajtót bootoltassam?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) S-kami válasza Somatom (#3) üzenetére


S-kami
újonc

Szia!

Egy kattintás felcsatolja, a következő kattintás meg lecsatolja az ISO fájlt puppy linux alatt.

Amennyiben másik meghajtóra szeretnéd, akkor oda hozod létre a könyvtárat és a GRUB4DOS oda fogja könfigurálni az új pupletet.

Ennyi. Csak bátran!

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#5) Somatom válasza S-kami (#4) üzenetére


Somatom
veterán

:R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.