Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csab2


csab2
veterán

Köszi a leírást!
Én is egy 5.1-es aktív rendszert szándékozok beszerezni, amire egy PS3 és egy Samu TV lenne rákötve. Ezeken a hangrendszereken általában 1 db 5.1-es analóg (RCA) bemenet van. Először arra gondoltam, hogy erre kötném a PS3-at, a TV-t pedig az általad alánlott DAC-on keresztül egy sima sztereó bemenetre.
Azonban most az jutott eszembe, hogy a PS3 a TV-vel HDMI-vel van összekötve. Na most ha az általad alánlott 5.1-es DAC-ot arra használnám, hogy a TV-t rákössem a hangrendszer 5.1-es bemenetére, akkor az átviszi a PS3 5.1-es hangját is? Tehát a TV továbbítja azt? Nem tudom, érthető-e a kérdésem?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2) RudY válasza csab2 (#1) üzenetére


RudY
addikt

PS3 tökéletes a TV-n HDMI csatival, így a TV intézi a többit. Csak akkor kellene külön a rendszerre kötni, ha az adott TV nem képes "normális" hangot továbbítani.
Viszont ennyire eltérő lenne az egyszerűbb 5.1 rendszerek csatlakoztatása?
Az Orion HT585 hátlapja (ezt találtam hirtelen a neten):
Felül 2xRCA (2.1)
Alul 6xRCA (5.1)

Az 5.1 bemenetet másképp nem igazán lehet megoldani, csak olyan DAC-ról, amin 6XRCA az analóg kimenet, ezért várok a másik kütyüre. A rendszereknél mindenképp nézz utána alaposan, hogy pontosan milyen bemenetek vannak.

(#3) csab2 válasza RudY (#2) üzenetére


csab2
veterán

Szia!
Ezt a rendszert nézegettem.
Ennek is olyan a csatlakozója, mint amit belinkeltél. Akkor ha jól értem, elég a TV digitális hangkimenetét összekötni egy általad linkelt 5.1-es DAC-al, majd azt rákötni a Geniusra és minden OK. Tehát a PS3 és a TV is 5.1-es hangot fog így szolgáltatni. Jól gondolom?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4) RudY válasza csab2 (#3) üzenetére


RudY
addikt

Így igaz, viszont a DAC bemenetei között van még bőven lehetőség (tévedésünk esetére) 2 Toslink, digi koax, jack is, tehát akár közvetlenül is csatlakoztatható a PS3 tuti siker :C

[ Szerkesztve ]

(#5) csab2 válasza RudY (#4) üzenetére


csab2
veterán

Jogos. Ezek szerint a DAC több eszközt is ki tud szolgálni.
Amit megrendeltél az ebay-ről, az 10 ezer forint felett van. Ithhon gondolom még drágább.
Feltétlen írj róla, hogy milyen!
Köszi!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#6) RudY válasza csab2 (#5) üzenetére


RudY
addikt

(#7) Lucas Kane


Lucas Kane
tag

Hello!
Azon gondolkodom, érdemes lenne-e a hangkártyám line-out kimenete helyett a digitális kimenetet használni egy ilyen szerkezettel? (Analóg erősítőm van.) Jobb lenne a hangminőség?

(#8) Vicoo válasza Lucas Kane (#7) üzenetére


Vicoo
senior tag

Ez engem is érdekelne !

(#9) RudY válasza Lucas Kane (#7) üzenetére


RudY
addikt

A digitális kimenet mindenek felett, csak ajánlani tudom :K

(#10) kisreyes


kisreyes
újonc

szia rudy megjött az audio konverter és össze szeretném kötni az xbox 360ommal a házimozit amin stereo kimenet van Left Right.milyen kábelt kell vennem hozzá?

(#11) RudY válasza kisreyes (#10) üzenetére


RudY
addikt

Szia! Nem igazán értem pontosan: a házimozit amin stereo kimenet van Left Right...ha bemenetre gondolsz, akkor értem :K Végül is lényegtelen, a DAC kimenetéhez sztereó RCA kábel kell.

[ Szerkesztve ]

(#12) astanalive


astanalive
újonc

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok. Összekötöttem a Samsung UE32F6100 típusú LED TV-met egy 2.0-s hangfalszettel (Creative T40). A csatlakoztatáshoz a TV optikai kimenetét használom és mivel a hangfalaknak analóg 3,5 mm-es jack bemenete van, ezért a jelátvitelhez egy digitális-analóg átalakítót vetettem be (König KN-OPTRCA10). Mikor a TV-t külső hangszóróra állítom, a beépített hangszórók elhallgatnak és gyönyörűen szólni kezd a külső hangfalpár. Ez eddig szép és jó, mindaddig amíg vissza nem állítom az audio-t a tv hangszóróira, ilyenkor ugyanis a külső hangszórók nem hallgatnak el, továbbra is szólnak. Magyarul a TV-speakers üzemmódban a belső és külső hangszórók együttesen szólnak.

Várom az ötleteket és javaslatokat a probléma elhárítására.

Köszönettel:

Astanalive

(#13) RudY válasza astanalive (#12) üzenetére


RudY
addikt

Szia!

Nem vagyok benne biztos, hogy ez probléma, illetve probléma, de nem hiba.
...a TV-n nem kell kiválasztani a Külső hangszórót, a dekóder automatikusan kezeli az optikai kábelen érkező jelet, így a TV saját hangszóróit elegendő csak lehalkítani.
Nálam 5.1 DAC üzemel, bizony a TV hangszóróit "kézzel" kell levezérelni, hogy ne szóljon. Talán egy házimozi-erősítős topikban kellene megkérdezni, hogy a normális erősítőknél miként működik az optikai átvitel és a megjelenítő viszonya.

[ Szerkesztve ]

(#14) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok!
Uj Samu TV-t vennek, melynek optikai a hang kimenete. Erositom DIN bemenetes. Most DIN-Jack kabellel megy a HTPC. A PC elment, jon az uj TV. Kerdes. Tapasztalat, h a Samu fulhallgato jack kimenete gagyi, nincs rajta beallithatosag (bass-treble, semmi). Na most. Egy ilyen DAC-on at az opti hangnak milyen extraja lenne? Ha bugyurgetem a Hang menut (hangszin, stb.) akkor az a jel megy ki, vagy tiszta line, mint a jack-en. Utobbi esetben akkor nem eri meg megvenni, eleg a jacket megcsapolni, nem?
Elore is koszi, ha kapok valaszt :)
Megvalami: a hangerot a tavval lehet optin vezerelni? Analog, Siemens RS555 erolkodom nem tavos. Fules kimenettel oke a hangero, optikan mit mutat? :)

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#15) RudY válasza morneo.it (#14) üzenetére


RudY
addikt

Optikain érintetlen jel megy ki, a tv-n nem módosítható, se a hangerő, se a hangszín.
Egy RCA-DIN átalakítóval mégis jobb, mint a csapolás, fejhallgató kimenetnél is csak a hangerő állítható...elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#16) morneo.it válasza RudY (#15) üzenetére


morneo.it
senior tag

Azaz akkor esetemben, illetve fulesnel nincs ertelme DAColni :) A fulesen megy a hangero, az pont jo ficsor, mivel az erolkodo nem tavos. Koszi a valaszt ;)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#17) Tomacko


Tomacko
senior tag

Erre szeretnék megoldást keresni. A HTPC építés, valamint a fejhallgató erősítők fórumrészeken is fel dobtam ezt a magas labdát már. Itt is meg kérdezem, hátha válaszra találok. Ebből esetleg PCI helyre szerelhető is érdekel mert elfér.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#18) Gügü


Gügü
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy ki segítség! A helyzet a következő:

Házimozit szeretném lecserélni egy újabb típusra amin van HDMI 2.0 csatlakozó, hogy majd a jövőben ne ez legyen a probléma. Az erősítőre szeretném kötni a tv-t Sony UHD tvt Hdmi-n, a PS4-t Hdmi-n, és a Sony ds6500-s 7.1-es fülest optikai kábellel. Na már most az új házimozikon nincsen digitális out (kimenet), és ezért a fülest nem tudom rákötni! RCA-n meg csak sztereó jel megy át! Az analóg digitális-átalakító megoldhatja a problémát? Tényleg átalakítja, és átviszi az 5.1-t, és a dolby, dts .. stb-t?

Előre is köszi a választ!

Geri

(#19) RudY válasza Gügü (#18) üzenetére


RudY
addikt

Szia!

Szerintem erre ez nem lenne jó megoldás, mivel ez digitális-analóg átalakító. Digitális bemenetek vannak rajta (koax és optikai), így gyakorlatilag pont oda jutsz vele, ahol a fejhallgatóval is elakadtál. Mivel ha lenne digitális kimeneted, akkor azt eleve rá tudnád kötni közvetlenül, felesleges lenne ez az eszköz. Talán a fordított megoldás lenne jó (analóg-digitális), az viszont - szerintem - nem fogja megfelelően kiszolgálni ezt a fejhallgatót.

(#20) glember


glember
újonc

Sziasztok. Ha veszek egy ilyen dac átalalkítót akkor az 5.1 hagrendszerem milyen módban fog megszólalni ? 2.0
2.1
5.1 ?
samsung tv-t szeretnék összekötni orion hangrendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#21) RudY válasza glember (#20) üzenetére


RudY
addikt

2.1
Választható az is, hogy minden hangfal megszólaljon, így természetesen a hátsókon is ugyanaz szól, mint az elsőkön.

Szerintem jobban megéri az 5.1
[Digitális-analóg audio konverter (DAC) 5.1]

Utóbbinál arra mindenképp érdemes figyelni, hogy EUR adapter legyen, illetve a szitázás is árulkodó.
Ez pl. egyértelműen jó: [5.1/2.1 Channel AC3 DTS Audio Gear Digital Optical Sound Rush Decoder HD player]
Ebben egész biztos, hogy eredeti Cirrus Logic chip van, ami garantálja a megfelelő minőséget.
A Playvision logo is egyértelmű, amelyiken ez fel van tüntetve, az megbízható.
A többit olcsóbb utánzattal szerelik, ezeket inkább érdemes kihagyni pl. a J TECH, Audio Gear típusokat, ezeken se a DOLBY, se a DTS logo-t sem alkalmazzák, nyilván nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#22) tupacamaru válasza RudY (#21) üzenetére


tupacamaru
veterán

Véletlenül nem tudod hogy a simában milyen chip van? Én is rendeltem kettőt, de utána rájöttem hogy csak egy kell majd belőle. HTPC-hez használom majd, de az átküldi a hangot a TV-re HDMI-n keresztül, abból meg optikai kimeneten veszem le a hangot egy aktív sztereó hangfalra. Így mindegy hogy a HTPC szól vagy a TV, a hang eljut a hangfalakig. Az elején mind a két eszközhöz akartam egy-egy DAC-ot, de már nem tudom hogy miért. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#23) RudY válasza tupacamaru (#22) üzenetére


RudY
addikt

(#24) tupacamaru válasza RudY (#23) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ilyen Cirrus van a FiiO Do3k-ban is ami 10k-ba kerül. Ezek szerint felesleges kiadni érte többet, jó az olcsó kíni is? :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25) RudY válasza tupacamaru (#24) üzenetére


RudY
addikt

Ebben az esetben ez bizony érvényes ;)
Nem a noname az olcsó, hanem a FiiO "drága", de hát ők plusz extrákkal is kérik, így érthető.
Saját példa, 12V nyestriasztó a legjobb gyártótól rendelve. 1000 db-tól lényegesen kedvezőbb áron vásárolható, plusz a saját tervezésű csomagolásban küldi. Pöccre ugyanaz, mégis olcsóbban tudjuk adni :)

(#26) tupacamaru válasza RudY (#25) üzenetére


tupacamaru
veterán

Megjött ma nekem is a cucc. Szét is szedtem gyorsan. :B Az enyémben egy 8416-CS chip van, gondolom nincs olyan nagy külömbség a kettő között. Még vennem kell egy jó kábelt és mehet a próba.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#27) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!
Rendeltem egy ilyet, pénteken meg is érkezett. Nagy volt a boldogság. Egészet 1 percig, amikor is:
1. a hálózati csatlakozót bedugva a piros led kb. fél percig égett, majd annyi, vége. Először nem is tudtam, hogy mi lehet a gond, szerencsére találtam otthon egy univerzális tápot, amin van 5V-os kimenet és a csatlakozója is megfelelő. OK, probléma - részben - megoldva (ez a tápegység máshol használatban van), a led újra világít.
2. erősítő bekapcsolásakor valami egészen elviselhetetlen elektromos búgás hallatszik, de semmi más. Sem a tv hangja, sem a tv-re csatlakoztatott eszköz hangja nem jött át.
3. amikor közvetlenül a média lejátszóhoz csatlakoztattam, akkor sem. Másik média lejátszóval sem.
4. minden eszköz (tv, média lejátszó) audiója át volt állítva digitális kimenetre.
5. még egy érdekesség: amikor a tápegység csatlakozóját kihúztam a dac-ből, majd újra csatlakoztattam, akkor a búgás - majdnem - teljesen megszűnt (csak nagyon magas álláson jött elő, de ott sem volt zavaró). De az öröm itt is véges volt, mert egy idő után újra előjött.

Tehát: mindösszesen ez a zavaró búgás jelentkezik, mint hang, semmi más. MI lehet a gond, csinálhattam-e bármit is rosszul? Ja, az optikai kábel vége pirosan ég, szóval az eszközökből elvileg kijön a jel, ezt jól gondolom?

Köszönöm!

(#28) RudY válasza BB9360 (#27) üzenetére


RudY
addikt

Szia!
A sztereó DAC-ról van szó ugye, nem az 5.1-ről?
A legtöbb elektronikus eszközre érvényes, hogy főleg hideg és nyirkos időben érdemes legalább fél órát várni, az esetleges belső páralecsapódás miatt. Ha ez megvolt, akkor ez a hibalehetőség kilőve.
Nem igazán lehet rosszul bekötni, a bemenet és a kimenet adott, egyértelmű.
Alaphelyzetben - elméletileg - semmiféle búgás nem lehet(ne), még teljes hangerőre állítva sem (bár ott azért már megjelenhet.
Az erősítő is sztereó? Típusa? Ez mondjuk csak az audio beállításoknál érdekes inkább. Ettől és pl. a médialejátszótól, illetve a TV-től is függ, hogy a lejátszó végezze az esetleges dekódolást, vagy érintetlenül adja át a hangot (Bitstream). A TV-nél esetleg próbáld meg a hang opciók további beállításainál: SPDIF kimenet PCM vagy DD beállítást is.
Viszont a hálózati tápellátás problémája nyilván már eleve nem jó előjel. Akitől vagy ahonnan vetted mindenképp jelezd, hogy a táp csak rövid ideig működött és baromi gyorsan küldjön egy másikat, vagy teljes pénzvisszafizetést kérsz. Érdemes esetleg fotót is küldeni, amin látszik, hogy a táp bedugva, visszajelzése nincs.
Az univ. tápnál az 5V-os feszültség rendben van, de az Amper is számít: Output: DC 5V 2A. Ha a tápod ettől eltér, akkor az is okozhatja a búgást.

(#29) BB9360 válasza RudY (#28) üzenetére


BB9360
aktív tag

Szia! Köszönöm.
Igen, a sztereóról.
A félórás várakozás megvolt.
Rosszul sztem sem lehet bekötni.
Az erősítő sztereó, a DAC-tól egy rca-din kabellel megy a jel. Ez a kábel a média lejátszóhoz közvetlenül kötve gond nélkül ad hangot. Azért akartam a DAC-t, mert több forrást szerettem volna hallgatni (tv, média lejátszó, Set Top Box). Gondoltam hdmi-vel beviszem a hangot a tv-be, és onnan optikain a DAC-ba, onnan tovább. Az erősítőm ilyen, a hangfalok aktívak, ilyenek.
Megnézem az univerzális tápot, hátha írja az ampert, de ha jól értem, akkor ez csaka búgásra lehet magyarázat...
A tv beállításait is átnézem újra.
Köszönöm.

(#30) RudY válasza BB9360 (#29) üzenetére


RudY
addikt

A búgás előfordulhat még a földhuroktól is, több elektronikus eszköznél ez bizony már megjelenhet. Nagyobb az esély, ha TV is van a hálózatban, pl. ha a bejövő koax kábel a csatlakozójánál "csíp", akkor egy ilyen eszköz beiktatása mindenképp ajánlott: [földhurok leválasztó]. Hirtelen ezt találtam, de több szaküzletben is beszerezhető. A modern TV-k sokkal érzékenyebb az ilyesmire, tehát csak előnyös, a búgástól függetlenül is. Amennyiben a búgás még így sem szűnik meg, akkor a bemásolt oldalon is megtalálható RCA interferencia zavarszűrő talán segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#31) BB9360 válasza RudY (#30) üzenetére


BB9360
aktív tag

Khm. Verőfényes napsütésnél kiderült, hogy az az 5V inkább 6V. Ez egy Somogyi Home ac/dc adapter 0-3-4,5-6-7,5-9-12V, 500mA/6VA max.
Ez mit okozhat? Azt is, hogy nincs hang? Vagy a búgást? Ha a 4,5V-re tenném, jobb lenne?
A tv-be menő koax nem csíp, de ez a kábel először egy elosztóba megy, majd a modembe, onnan a tv-be. A modemből utp a set top boxba.

(#32) RudY válasza BB9360 (#31) üzenetére


RudY
addikt

Output: DC 5V 2A
Ehhez képest az 500mA gyakorlatilag pontosan a negyede a szükségesnek.
Jó lenne a Somogyi adapter is, de mondjuk ez: [link]
... ideális 3-12 V-os készülékekhez 2250 mA áramfelvételig
Egyelőre nekem úgy tűnik, hogy amíg az áramellátás problémás, addig nem is nagyon lehet továbblépni és próbálkozni. Simán elképzelhető, hogy ez a búgás oka.

A koax nálam is a router-be megy, de nekem ott (is) figyel egy leválasztó.

(#33) BB9360 válasza RudY (#32) üzenetére


BB9360
aktív tag

A vele érkezett táp 5V 1A. Ez ugye meghalt, szóval ezzel nem számolhatok. Lehet ilyet usb-s töltővel is kapni, de vajon a tv usb-je elég lehet?
A búgástól tekintsünk el. Annak, hogy nincs hang, lehet köze a tápellátáshoz? Azaz, hogy csak 500 mA és 4,5V jön a tápból?

Az eladó visszatérít vmennyit, jobb ez így. Na de, lehet ezzel vmit kezdeni vagy rendelhetek egy újat kompletten? Akkor is jó lenne tudni, hogy mi a hiba, mert a következővel is előfordulhat. Főleg, ha nálam van. Érdemes ezt szétszedni? Nem értek hozzá...

(#34) tupacamaru válasza BB9360 (#33) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én olyat vettem ami USB-ről kapja az áramot. Majd kipróbálom hogy elég-e a TV USB-je neki. Mondjuk én HTPC USB3-as portjáról akarom majd tápolni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#35) BB9360 válasza tupacamaru (#34) üzenetére


BB9360
aktív tag

Megnéztem a tv usb csatlakozóit, kettő 500 mA-s, egy 800 mA-s, de az az usb rec-re van fenntartva...

(#36) tupacamaru válasza BB9360 (#35) üzenetére


tupacamaru
veterán

Most rátettem egy 500mA-esre, és működik tökéletesen. Van még a TV-n egy 1A-es is HDD-nek fentarva.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37) RudY válasza BB9360 (#35) üzenetére


RudY
addikt

Hopp, most nézegettem csak, szépen bezuhant az áruk 2013. óta :)
A legtöbbnél már valóban ez az adat szerepel: 5V DC/1A
Akkor a "megszokott" 1A USB-s telefontöltők is elviszik, de valóban van több olyan, aki eleve ilyen kábelt ad hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38) tupacamaru válasza RudY (#37) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ilyen van nekem is, a biztonság kedvéért rádugom majd én is az 1A-es USB-re.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39) BB9360


BB9360
aktív tag

Köszönöm. Azt szeretném kizárni, hogy a töltés okozza a gondot. A kapott táp rossz, ez biztos. Azonban ha nem megfelelővel helyettesítem, de a led ég, lehet, hogy nem ad hangot? Az az rca-din kábel, amit a média lejátszó rca kimenetébe dugok és az erősítő din-es bemenetébe tökéletesen működik ilyenkor. Azonban, ha az optikai kábelt dugom a konverterbe és abba csatlakoztatom az előbbi rca-din kábelt, akkor semmi hang nincs.

Ha lenne megfelelő táp, akár usb, akár 220, akkor csak emiatt lehet, hogy lenne hang?
Mert egyszerűbb egy tápot, bármilyet, szerezni, mint egy újabb konvertert...

[ Szerkesztve ]

(#40) BB9360 válasza RudY (#37) üzenetére


BB9360
aktív tag

Az a helyzet, hogy nem szeretnék egy újabb adaptert venni csak azért, hogy kiderüljön, működik-e egyáltalán ez az adapter. Hiszen, ha nem, akkor úgyis egy komplett szettet kell vennem, és így feleslegessé válik a hozzá képest "drága" adapter. Ha tényleg az adapter a ludas, akkor csak egy másik, ahhoz passzolót kell vennem. Ami lényegesen olcsóbb, mint egy univerzális...

Már csak az a kérdés, hogy honnan tudnék akár usb-s, akár hálózati adaptert szerezni próbára.

(#41) BB9360 válasza BB9360 (#40) üzenetére


BB9360
aktív tag

"működik-e egyáltalán ez az adapter"
Ez itt természetesen konverter akart lenni...

(#42) RudY válasza BB9360 (#40) üzenetére


RudY
addikt

Próbálgatnám másik univ. adapterrel (alacsonyabb feszültségen is), hogy mit szól hozzá, de nekem jó ideje nincs meg, csak az 5.1 változat.

[ Szerkesztve ]

(#43) BB9360 válasza RudY (#42) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz. Sajnos nekem sincs másom. Csak így nehéz két nem működő termék közül kizárni a rosszat. Kellene/lehetne vmit mérni az rca kimeneteknél?
Lehetséges lenne, hogy a konverterből jövő analóg jelet az erősítőm nem tudná értelmezni? Vagy elvileg az pont megegyezik a média lejátszó kimenetén kijövő jelekkel?

(#44) RudY válasza BB9360 (#43) üzenetére


RudY
addikt

Az helyzet, hogy mérésügyileg abszolút nem vagyok jó tanácsadó, sőt :U
Megtaláltam viszont a belsőről készült fotóimat:
[link]
[link]

Tehát a Cirrus Logic 8416-CZZ és a részletes [datasheet pdf] alapján mindenképp átalakítja, erősíti stb. a kapott jelet, tehát ha nincs megfelelő feszültség és áramerősség, gyakorlatilag működésképtelen.
Az újabbakban már másféle kerül beszerelésre, ahogy tupacamaru is írta [8416-CS].
Ránézésre valami minimális eltérés lehet a kettő között, de az alapjuk szerintem megegyezik.

(#45) BB9360 válasza RudY (#44) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, akkor nem maradt hátra más, mint kell keresni 5 voltot és 1, de akár 2 ampert adó eszközt, tápot, igaz?

Akkor már csak az a kérdés, hogy ha tupacamaru 500 mA-s forrásával működött, akkor nekem miért nem ment a Somogyi féle univerzálissal (sem a 6v, 500mAh, sem a 4,5v, 500mAh)?!?

Megnéztem, nekem is az újabb van, annyit találtam, hogy a chip mellett két csavar lenne, de nekem hiányzik az egyik...

(#46) RudY válasza BB9360 (#45) üzenetére


RudY
addikt

Igen, ezért problémás és nem igazán érthető. Lehet, hogy nem is a táp hibás, de aztán lehet, hogy az is és a dekóder is :F A csavarhiány mindenesetre szintén nem túl bizalomgerjesztő, nincs esetleg beszorulva a lapka alá és az okozott zárlatot? Persze csak tippelgetek megint.

[ Szerkesztve ]

(#47) BB9360


BB9360
aktív tag

Amit még észrevettem, ha már szétszedtem: így szétszedett állapotában az optikai kábelt csatlakoztatva a csatlakozó aljzattetejénél van két apró rés, Azokon halványan, de látni az optikai kábel piros fényét. Ez ok?
M
Nem lehet, hogy nem csatlakozik az aljzathoz rendesen, és ezért nem visz át jelet? Sajnos nincsen digitális koax kimenetem sehol, hogy kipróbáljam, azzal működik-e...

(#48) tupacamaru válasza RudY (#44) üzenetére


tupacamaru
veterán

Annyi a külömbség, hogy a CS8416-CS-ben nincs benne a CS8416-CZZ-ben található Format Detect rész.

És itt egy kép az enyém belsejéről:

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#49) BB9360 válasza BB9360 (#47) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hello!

Mivel sokat próbáltatok segíteni, biztos érdekel a végeredmény.

Pár hete kiderült, hogy sem a táp, sem az egység nem jó. Vagy a táp rontotta el az egységet, vagy mindkettő hibás volt eredetileg is, ezt nem lehetett kideríteni, de az biztos volt, hogy rosszak. Akkor még nem akartam írni, mert rendeltem újat, és meg akartam várni, hogy azzal mi lesz. Féltem előre leírni, hogy rossz volt az előző, amíg nem volt biztos, hogy egy új megy.
Jelentem, megérkezett, és semmi baja! :)

Annyi hátránya van ennek a dolognak, hogy két egységet (meédia lejátszó - tv - konverter - erősítő) beépítve a láncba, csökken a teljesítmény. Egyelőre az rögtön feltűnt, hogy sokkal halkabb. Ezen persze tudtam állítani a tv-n valamit, de továbbra is halkabb, de most már nem annyival. A további összehasonlítás majd idővel, bár igazából mindegy, mert ez megoldja azt a kérdést, hogy minden forrást ki tudjak tenni hangfalra, más nincs, szóval vagy így, vagy sehogy. Azaz annyi, hogy a média lejátszót direktbe az erősítőbe kötve a lényeges hangok (film, zene) mehet, de más nem...

Köszönöm még egyszer a segítséget!

(#50) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Most milyen atalakitot erdemes venni ?

Toslink optikai - analog sztereo rca

koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.