Hirdetés

2019. június 19., szerda

Gyorskeresés

(#1) RootRulez

RootRulez
(PH! félisten)

No... ez kellett, hogy bepipálhassam, hogy kapjak mailt, ha ír hozzá valaki...

[ Szerkesztve ]

═══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════

(#2) herbi76

herbi76
(lelkes újonc)

Köszönöm ez igazán részletes leírás! Sajnos nekem XP-m van,de gondolom nem sokban különbözik ennek a beállítása.Még egyszer köszi!

(#3) RootRulez válasza herbi76 (#2) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

XP-seknek a Start menü -> Futtatás -> netsetup lefuttatását ajánlom. Ott a megfelelő panelnél a "Fájl- és nyomtató megosztás engedélyezése" lehetőséget válasszuk. :K

[ Szerkesztve ]

═══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════

(#4) Hafy75

Hafy75
(fanatikus tag)

Hello.

Mindent a leírás alapján csináltam és ez fogad, ha beakarok lépni a megosztott mappába:

Login failure
This may be caused by:
-The account has no permissions

Ez mit takar?

Köszi
Hafy

Na!!!

(#5) RootRulez válasza Hafy75 (#4) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Bepipáltad, hogy névtelen?

(#6) domojko

domojko
(senior tag)

Szia!
Nekem nem akar sikerülni.
Mutatja a megosztott mappákat de bármelyiket is próbálom megnyitni hibaüzenetet ad.
"Bejelentkezés sikertelen Ezt okozhatja:- A hozzáférési adatok nem helyesek"
Pedig mindent a leírtak szerint csináltam.

(#7) RootRulez válasza domojko (#6) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Az ilyen hibákkal az a gáz, hogy velem nem fordult elő, így nem tudok segíteni, akármennyire is szeretnék. Így működni kéne, esetleg használsz vmi 3. alkalmazást tűzfalat, ilyemsit? :( PC-n vagy akár telefonon?

(#8) domojko válasza RootRulez (#7) üzenetére

domojko
(senior tag)

Tp-link routerem van, egy asus eeepc-n win7 ultimate rendszer, a win saját tűzfalával, telón semmi extra nincs, a gyári 2.1 es android.
Tippem nincs mit rontok el.

(#9) RootRulez válasza domojko (#8) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Beengedett a PC-be és látod a megosztásokat, tehát a megosztással lehet a bibi...

Mindenki számára osztottad meg írásra/olvasásra a mappákat?

(#10) domojko válasza RootRulez (#9) üzenetére

domojko
(senior tag)

Igen mindenki számára, írás/olvasás.
Az nem lehet baj szerinted hogy nekem az egész meghajtó meg van osztva alpból az otthoni hálózathoz?
Megszüntettem a meghajtó megosztását de így is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#11) zlotty válasza Hafy75 (#4) üzenetére

zlotty
(kvázi-tag)

Engem is ugyan ez fogad sajnos :((

[ Szerkesztve ]

(#12) zlotty válasza zlotty (#11) üzenetére

zlotty
(kvázi-tag)

Ha nem írom be a mappa nevét az IP cím után akkor odáig eljutok, hogy már pár mappát látok de nem tudok mindegyikbe belépni :S met akkor ugyan az az üzenet jön elő :S

(#13) Pippen

Pippen
(lelkes újonc)

"The account has no permissions"
Van már rá megoldás?Mert nagyon jó lenne.

(#14) armadillo válasza Pippen (#13) üzenetére

armadillo
(újonc)

Hello!
Hasonló problémával küzdöttem én is! De végül sikerült! :)
Addig-addig állítgattam amíg végül jó lett! A PC-n kell állítani! A megosztásnál nem csak az "otthoni hálózatot" kell hozzá adni a mappához, ha nem a "Mindenki" csoportját is!
A mobil beállítások jók, azokon nem kell állítani, csak a PC-n!
Ha itt megnézitek a képet jobban, akkor is itt fel van véve a "Mindenki" csoportja!

[ Szerkesztve ]

(#15) Pippen válasza armadillo (#14) üzenetére

Pippen
(lelkes újonc)

Nagy vagy Ember !
Ott a pont!Most már működik!
Boldog Karácsonyt!

(#16) Pippen

Pippen
(lelkes újonc)

Had legyek maximalista.Milyen lejátszóval lehetne
a megosztott mappákban (PC) lévő filmeket a telón nézni?

(#17) RootRulez válasza Pippen (#16) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Most nézem, itt meg folyik az élet. :DDD

Én a mobo playerrel próbáltam, ment frankón. :K

(#18) Pippen válasza RootRulez (#17) üzenetére

Pippen
(lelkes újonc)

Oké,bs playerrel is működik.

(#19) Rszm02

Rszm02
(újonc)

Köszönöm ezt a részletes leírást, már régóta gondolkodtam azon, hogy tudnám ezt megoldani.
Nagyszerűen müködik a dolog, hála e nagyszerű leírásnak.

Mégegyszer nagyon köszönöm.

Csak egy gondolat még, vajon ez fordítva is tudna működni valamilyen program segítségével?

Üdvözlettel: Rszm02

(#20) RootRulez válasza Rszm02 (#19) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Tudtommal van olyan progi, amivel megoszthatod a teló adatait, mint egy hálózati meghajtó. Még nem használtam, mg azt se tudom mi az, de itt készségesen segítenek majd. :K

(#21) Rszm02 válasza RootRulez (#20) üzenetére

Rszm02
(újonc)

Köszi szépen a gyors válaszodat, szívesen venném ha lenne valami megoldás rá.

Remélem nem csak egyedi probléma amit felvetettem, hátha mást is érdekel.

(#22) ugacsaka

ugacsaka
(újonc)

helo... az esfx et hogyan telepítsem?

(#23) RootRulez válasza ugacsaka (#22) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Amit letöltesz, az *.zip, kicsomagolod és feltelepíted. :K

(#24) ugacsaka

ugacsaka
(újonc)

http://logout.hu/bejegyzes/rootrulez/es_file_explorer_magyarul_android_honositas/friss.html#msg115 ide is irtam hozzászólást, de szóval... az addig oké hogy kicsomagolom és felmásolom az sd-re. de utána a telefonom azt irja ki hogy "nem támogatott", a külső forrásos az kivan pipálva... azért nem tudom telepiteni, mert a telon keresztül nem is látom a fájlt,csak a gépen keresztül látom,ha összekötöm usb-n... gépről tudnám telepiteni esetleg? vagy vmi 5leted van? nagyon hálás lennék. köszi!

(#25) RootRulez válasza ugacsaka (#24) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Sajna a (honosított) progi nem szereti az egyes ROM-okat/telefonokat. Nem tudom, milyen oknál fogva. :(

(#26) trufko.92

trufko.92
(újonc)

Szia!

Nekem csak annyi problémám lenne, hogy most vettem egy Xperia X8-at és teljesen alap! Nem találok rajta file kezelőt semmit! :S

Hogyan tudnám felrakni az általad is használt progit úgy, hogy ne a Marketből keljen x -millió pénzért leszedni!?

Wifi-vel még egy kis ideig nem találkozok, de jó lenne kicsit megpöckölni a telóm, hogy még faszánosabb legyen! :D De ha más megoldás nincs akkor Wifi-n keresztül hogyan tudnám lerántani?

A telón jelenleg Android 2.1 van asszem a full gyári verzió! :S

Segítségedet előre is köszönöm! :)

Élj a mában, de büszkén emlékezz a múltra! :)

(#27) RootRulez válasza trufko.92 (#26) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Olyan nincs, hogy nincs rajta fájlkezelő. :N

De ha valóban nem lenne, akkor letöltenél egy akármilyet (csak ne ES file explorert) és azzal fel tudnád tenni a magyarított verziómat. :K

Ha nincs mobilneted, akkor ehhez meg tényleg WiFi kell. :K

mod: De akkor is lennie kell fájlkezelőnek...

[ Szerkesztve ]

(#28) Joddy

Joddy
(lelkes újonc)

Hibátlanul működik Mester! :R :C
Köszönöm!

U.i.: Tuti,hogy van fáljkezelő rajta :DDD

Üdv.: Wookey

(#29) RootRulez válasza Joddy (#28) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Most meg már főleg. :K

(#30) Mr X válasza RootRulez (#27) üzenetére

Mr X
(PH! kedvence)

Xperia Mini például nem tartalmaz alapból filekezelőt. :)

(#31) dhlzoli

dhlzoli
(újonc)

X8 nem tartalmaz fájlkezelőt gyárilag!!!

Miért pont most, és miért pont engem?

(#32) punky10

punky10
(PH! addikt)

A 2010-es és a2011-es Xperiák nem kaptak gyárilag file-kezelöt.Én legalábbis még ujonnan egyikben sem láttam... :N

RootRulez:köszi a leirást,jokor jött... :R

Xiaomi Redmi 3s Prime/Note 4/Huawei P20/Samsung Galaxy tab A6 10.1 LTE

(#33) HUNpusi

HUNpusi
(lelkes újonc)

az smb ugye linuxos applikáció, hogy tudja kezelni a windowsos hálózatot (most olvastam)

nade, megoldható, hogy ne lanon, hanem egy domain címre csatlakozzon? (win server 2008, vpn megy, domain is van, windows-windows környezetben minden megy. es file explorer, időtullépés hibát dob, lanon asszem megy)

(#34) RootRulez válasza HUNpusi (#33) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Nem értem... :N

:U

(#35) m.zso

m.zso
(fanatikus tag)

Androidos Total Commanderrel is tök jól működik :C . Köszi az értékes írást . :R

(#36) Melorin

Melorin
(PH! addikt)

Nem működik nálam. Megcsináltam mindent a leírás szerint de ahogy rákattintok a létrehozott fiókra, ezt írja ki:
Bejelentkezés sikertelen.
Ez okozhatja:
-Wifi kikapcsolva
-SMB szolgáltatás hálózaton kívül
-az IP érvénytelen
-Tűzfal által blokkolva
-SMB szolgáltatás kikapcsolva

Egyébként nekem arra kéne ez a progi, hogy a laptopomról lássam a telefon mappáit. Ez azt is tudja?

(#37) Melorin válasza Melorin (#36) üzenetére

Melorin
(PH! addikt)

Tárgytalan a kérdés első fele :)
A második még érdekel, mert az még nem megy.

(#38) RootRulez válasza Melorin (#36) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Nem, ez a gépen tud barangolni, és onnan megnyitni / másolgatni...

(#39) Mcrazy válasza Melorin (#37) üzenetére

Mcrazy
(senior tag)

Szia!

A kérdésedre a válasz: igen, tudja. Tud Ftp szerverként is funkcionálni a telefon, de ezt a beállítások, Remote menüpontban engedélyezni kell.
Kicsit macerás mindig odamászni, de majd biztos lesz gyorsabb bekapcsolási lehetőség is.

Üdv: Mcrazy

"Csak annyit várj el tőlem, amennyit te is adsz!" - - - - Üdv: Mcrazy

(#40) Mcrazy

Mcrazy
(senior tag)

Kicsit kiegészíteném az előző hozzászólásom, hátha valaki mást is érdekel.
Szóval a telefon fájlrendszerét a következőképpen lehet ftp klienssel fürkészni.

Maradhatunk 2G-n is, de így lassú lesz a fájlátvitel, 3G és Wifi már sokkal jobb.

Amennyiben 2G/3G-n böngésszük a telefonunkat, számolnunk kell azzal, hogy az ip címünk mindig változhat, tehát az FTP klienst is ennek meglelően kell konfigurálni.

1. Kapcsoljuk be a telefonunkon a Wifi-t vagy a 2G/3G-t

2. Indítsuk el az ES file explorert, majd lépjünk a beállítások menüpontba.

3. Keressük meg a Remote settings menüpontot (egész lent van), majd lépjünk be

4. A legelső lehetőséget pipáljuk be ( Remote manage) és utána a szöveg alatt kiolvashatjuk az IP címet a porttal együtt.
Természetesen lentebb beállíthatunk egyéb portot is és felhasználói nevet, jelszót

5. Az értesítési sávban megjelenik az ES FTP Server Started felirat.

6. Indítsunk el egy FTP klienst a számítógépünkön majd a beállításaiban adjuk meg a telefonunktól kapott adatokat ( IP cím, felhasználónév, jelszó)

Indulhat a telefonra/ról a fájlátvitel.

Üdv

(#41) RootRulez válasza Mcrazy (#40) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Köszi, a kiegészítést! A magyarítás cikkjét is ki fogom egészíteni a távoli elérés funkcióval. Csak még várom, hogy kiforrjon, hátha változnak a menüpontot.

(#42) Mcrazy

Mcrazy
(senior tag)

Megjelent az 1.6.1.6 os verzió.
Ebben már ki lehet tenni parancsikont a képernyőre, amivel azonnal lehet indítani az ftp szervert.

Üdv

(#43) RootRulez válasza Mcrazy (#42) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)

Khömm. :U Ez a topik nem arról szól. :N

(#44) trufko.92

trufko.92
(újonc)

Szia!

Köszönöm a segítségedet4 :) Kicsit azóta már rájöttem a dolgokra és babráltam ezt-azt a telefonomon! :)
Amivel jelenleg problémám van az, hogy kapok egy ilyen hibaüzenetet: "Hiba, szerver nem található!".
Mindent úgy csináltam végig ahogy írtad IP/Megosztás (nálam is az lett! :) ) minden, de a szervert mégsem találja!

Remélem van rá megoldás, mert egyszerűbb lenne a suliból elérni a gépet és úgy randalírozni mint hurcibálni magammal szegény kis gépemet! :S :)

Üdv:
Trufko.92

Élj a mában, de büszkén emlékezz a múltra! :)

(#45) RootRulez

RootRulez
(PH! félisten)

Szia!

Válaszoltam itt. :K

Üdv!

(#46) Crytek

Crytek
(PH! nagyúr)

Login failure
This may be caused by:
-The account has no permissions

Nekem is ez a hiba áll fenn :(

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#47) napocska2 válasza Crytek (#46) üzenetére

napocska2
(senior tag)

Nekem is volt ilyen problémám. Ráadásul már a leírás szerinti Megosztás gomb sem volt aktív, csak a Speciális megosztás. Úgy oldódott meg, hogy a megosztandó mappa tulajdonságainál a Biztonság fülön fel kellett venni egy "Mindenki" nevű csoportot, aztán a Speciális megosztás engedélyeinél belevettem a "Mindenki"-t. Azóta öröm és boldogság az élet. :)

(#48) Crytek válasza napocska2 (#47) üzenetére

Crytek
(PH! nagyúr)

Ezt olvastam és próbáltam de nekem így is ugyanazt írja ki!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#49) napocska2 válasza Crytek (#48) üzenetére

napocska2
(senior tag)

Pedig bíztam benne, hogy ettől nálad is megoldódik a probléma. :(

(#50) tonyqa23

tonyqa23
(senior tag)

Csao!
Azt írja, h "filelista betötlése" betöltése helyett.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.