Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RootRulez


RootRulez
félisten

No... ez kellett, hogy bepipálhassam, hogy kapjak mailt, ha ír hozzá valaki...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2) herbi76


herbi76
csendes tag

Köszönöm ez igazán részletes leírás! Sajnos nekem XP-m van,de gondolom nem sokban különbözik ennek a beállítása.Még egyszer köszi!

(#3) RootRulez válasza herbi76 (#2) üzenetére


RootRulez
félisten

XP-seknek a Start menü -> Futtatás -> netsetup lefuttatását ajánlom. Ott a megfelelő panelnél a "Fájl- és nyomtató megosztás engedélyezése" lehetőséget válasszuk. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Hello.

Mindent a leírás alapján csináltam és ez fogad, ha beakarok lépni a megosztott mappába:

Login failure
This may be caused by:
-The account has no permissions

Ez mit takar?

Köszi
Hafy

Na!!!

(#5) RootRulez válasza Hafy75 (#4) üzenetére


RootRulez
félisten

Bepipáltad, hogy névtelen?

═════════════════════════════════════════

(#6) domojko


domojko
senior tag

Szia!
Nekem nem akar sikerülni.
Mutatja a megosztott mappákat de bármelyiket is próbálom megnyitni hibaüzenetet ad.
"Bejelentkezés sikertelen Ezt okozhatja:- A hozzáférési adatok nem helyesek"
Pedig mindent a leírtak szerint csináltam.

(#7) RootRulez válasza domojko (#6) üzenetére


RootRulez
félisten

Az ilyen hibákkal az a gáz, hogy velem nem fordult elő, így nem tudok segíteni, akármennyire is szeretnék. Így működni kéne, esetleg használsz vmi 3. alkalmazást tűzfalat, ilyemsit? :( PC-n vagy akár telefonon?

═════════════════════════════════════════

(#8) domojko válasza RootRulez (#7) üzenetére


domojko
senior tag

Tp-link routerem van, egy asus eeepc-n win7 ultimate rendszer, a win saját tűzfalával, telón semmi extra nincs, a gyári 2.1 es android.
Tippem nincs mit rontok el.

(#9) RootRulez válasza domojko (#8) üzenetére


RootRulez
félisten

Beengedett a PC-be és látod a megosztásokat, tehát a megosztással lehet a bibi...

Mindenki számára osztottad meg írásra/olvasásra a mappákat?

═════════════════════════════════════════

(#10) domojko válasza RootRulez (#9) üzenetére


domojko
senior tag

Igen mindenki számára, írás/olvasás.
Az nem lehet baj szerinted hogy nekem az egész meghajtó meg van osztva alpból az otthoni hálózathoz?
Megszüntettem a meghajtó megosztását de így is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#11) zlotty válasza Hafy75 (#4) üzenetére


zlotty
tag

Engem is ugyan ez fogad sajnos :((

[ Szerkesztve ]

(#12) zlotty válasza zlotty (#11) üzenetére


zlotty
tag

Ha nem írom be a mappa nevét az IP cím után akkor odáig eljutok, hogy már pár mappát látok de nem tudok mindegyikbe belépni :S met akkor ugyan az az üzenet jön elő :S

(#13) Pippen


Pippen
csendes tag

"The account has no permissions"
Van már rá megoldás?Mert nagyon jó lenne.

(#14) armadillo válasza Pippen (#13) üzenetére


armadillo
csendes tag

Hello!
Hasonló problémával küzdöttem én is! De végül sikerült! :)
Addig-addig állítgattam amíg végül jó lett! A PC-n kell állítani! A megosztásnál nem csak az "otthoni hálózatot" kell hozzá adni a mappához, ha nem a "Mindenki" csoportját is!
A mobil beállítások jók, azokon nem kell állítani, csak a PC-n!
Ha itt megnézitek a képet jobban, akkor is itt fel van véve a "Mindenki" csoportja!

[ Szerkesztve ]

(#15) Pippen válasza armadillo (#14) üzenetére


Pippen
csendes tag

Nagy vagy Ember !
Ott a pont!Most már működik!
Boldog Karácsonyt!

(#16) Pippen


Pippen
csendes tag

Had legyek maximalista.Milyen lejátszóval lehetne
a megosztott mappákban (PC) lévő filmeket a telón nézni?

(#17) RootRulez válasza Pippen (#16) üzenetére


RootRulez
félisten

Most nézem, itt meg folyik az élet. :DDD

Én a mobo playerrel próbáltam, ment frankón. :K

═════════════════════════════════════════

(#18) Pippen válasza RootRulez (#17) üzenetére


Pippen
csendes tag

Oké,bs playerrel is működik.

(#19) Rszm02


Rszm02
újonc

Köszönöm ezt a részletes leírást, már régóta gondolkodtam azon, hogy tudnám ezt megoldani.
Nagyszerűen müködik a dolog, hála e nagyszerű leírásnak.

Mégegyszer nagyon köszönöm.

Csak egy gondolat még, vajon ez fordítva is tudna működni valamilyen program segítségével?

Üdvözlettel: Rszm02

(#20) RootRulez válasza Rszm02 (#19) üzenetére


RootRulez
félisten

Tudtommal van olyan progi, amivel megoszthatod a teló adatait, mint egy hálózati meghajtó. Még nem használtam, mg azt se tudom mi az, de itt készségesen segítenek majd. :K

═════════════════════════════════════════

(#21) Rszm02 válasza RootRulez (#20) üzenetére


Rszm02
újonc

Köszi szépen a gyors válaszodat, szívesen venném ha lenne valami megoldás rá.

Remélem nem csak egyedi probléma amit felvetettem, hátha mást is érdekel.

(#22) ugacsaka


ugacsaka
újonc

helo... az esfx et hogyan telepítsem?

(#23) RootRulez válasza ugacsaka (#22) üzenetére


RootRulez
félisten

Amit letöltesz, az *.zip, kicsomagolod és feltelepíted. :K

═════════════════════════════════════════

(#24) ugacsaka


ugacsaka
újonc

http://logout.hu/bejegyzes/rootrulez/es_file_explorer_magyarul_android_honositas/friss.html#msg115 ide is irtam hozzászólást, de szóval... az addig oké hogy kicsomagolom és felmásolom az sd-re. de utána a telefonom azt irja ki hogy "nem támogatott", a külső forrásos az kivan pipálva... azért nem tudom telepiteni, mert a telon keresztül nem is látom a fájlt,csak a gépen keresztül látom,ha összekötöm usb-n... gépről tudnám telepiteni esetleg? vagy vmi 5leted van? nagyon hálás lennék. köszi!

(#25) RootRulez válasza ugacsaka (#24) üzenetére


RootRulez
félisten

Sajna a (honosított) progi nem szereti az egyes ROM-okat/telefonokat. Nem tudom, milyen oknál fogva. :(

═════════════════════════════════════════

(#26) trufko.92


trufko.92
újonc

Szia!

Nekem csak annyi problémám lenne, hogy most vettem egy Xperia X8-at és teljesen alap! Nem találok rajta file kezelőt semmit! :S

Hogyan tudnám felrakni az általad is használt progit úgy, hogy ne a Marketből keljen x -millió pénzért leszedni!?

Wifi-vel még egy kis ideig nem találkozok, de jó lenne kicsit megpöckölni a telóm, hogy még faszánosabb legyen! :D De ha más megoldás nincs akkor Wifi-n keresztül hogyan tudnám lerántani?

A telón jelenleg Android 2.1 van asszem a full gyári verzió! :S

Segítségedet előre is köszönöm! :)

Élj a mában, de büszkén emlékezz a múltra! :)

(#27) RootRulez válasza trufko.92 (#26) üzenetére


RootRulez
félisten

Olyan nincs, hogy nincs rajta fájlkezelő. :N

De ha valóban nem lenne, akkor letöltenél egy akármilyet (csak ne ES file explorert) és azzal fel tudnád tenni a magyarított verziómat. :K

Ha nincs mobilneted, akkor ehhez meg tényleg WiFi kell. :K

mod: De akkor is lennie kell fájlkezelőnek...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#28) Joddy


Joddy
csendes tag

Hibátlanul működik Mester! :R :C
Köszönöm!

U.i.: Tuti,hogy van fáljkezelő rajta :DDD

Üdv.: Wookey

(#29) RootRulez válasza Joddy (#28) üzenetére


RootRulez
félisten

Most meg már főleg. :K

═════════════════════════════════════════

(#30) Mr X válasza RootRulez (#27) üzenetére


Mr X
veterán

Xperia Mini például nem tartalmaz alapból filekezelőt. :)

(#31) dhlzoli


dhlzoli
csendes tag

X8 nem tartalmaz fájlkezelőt gyárilag!!!

Miért pont most, és miért pont engem?

(#32) punky10


punky10
addikt

A 2010-es és a2011-es Xperiák nem kaptak gyárilag file-kezelöt.Én legalábbis még ujonnan egyikben sem láttam... :N

RootRulez:köszi a leirást,jokor jött... :R

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#33) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

az smb ugye linuxos applikáció, hogy tudja kezelni a windowsos hálózatot (most olvastam)

nade, megoldható, hogy ne lanon, hanem egy domain címre csatlakozzon? (win server 2008, vpn megy, domain is van, windows-windows környezetben minden megy. es file explorer, időtullépés hibát dob, lanon asszem megy)

(#34) RootRulez válasza HUNpusi (#33) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem értem... :N

:U

═════════════════════════════════════════

(#35) m.zso


m.zso
aktív tag

Androidos Total Commanderrel is tök jól működik :C . Köszi az értékes írást . :R

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#36) Melorin


Melorin
addikt

Nem működik nálam. Megcsináltam mindent a leírás szerint de ahogy rákattintok a létrehozott fiókra, ezt írja ki:
Bejelentkezés sikertelen.
Ez okozhatja:
-Wifi kikapcsolva
-SMB szolgáltatás hálózaton kívül
-az IP érvénytelen
-Tűzfal által blokkolva
-SMB szolgáltatás kikapcsolva

Egyébként nekem arra kéne ez a progi, hogy a laptopomról lássam a telefon mappáit. Ez azt is tudja?

(#37) Melorin válasza Melorin (#36) üzenetére


Melorin
addikt

Tárgytalan a kérdés első fele :)
A második még érdekel, mert az még nem megy.

(#38) RootRulez válasza Melorin (#36) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, ez a gépen tud barangolni, és onnan megnyitni / másolgatni...

═════════════════════════════════════════

(#39) Mcrazy válasza Melorin (#37) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!

A kérdésedre a válasz: igen, tudja. Tud Ftp szerverként is funkcionálni a telefon, de ezt a beállítások, Remote menüpontban engedélyezni kell.
Kicsit macerás mindig odamászni, de majd biztos lesz gyorsabb bekapcsolási lehetőség is.

Üdv: Mcrazy

Üdv: Mcrazy

(#40) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Kicsit kiegészíteném az előző hozzászólásom, hátha valaki mást is érdekel.
Szóval a telefon fájlrendszerét a következőképpen lehet ftp klienssel fürkészni.

Maradhatunk 2G-n is, de így lassú lesz a fájlátvitel, 3G és Wifi már sokkal jobb.

Amennyiben 2G/3G-n böngésszük a telefonunkat, számolnunk kell azzal, hogy az ip címünk mindig változhat, tehát az FTP klienst is ennek meglelően kell konfigurálni.

1. Kapcsoljuk be a telefonunkon a Wifi-t vagy a 2G/3G-t

2. Indítsuk el az ES file explorert, majd lépjünk a beállítások menüpontba.

3. Keressük meg a Remote settings menüpontot (egész lent van), majd lépjünk be

4. A legelső lehetőséget pipáljuk be ( Remote manage) és utána a szöveg alatt kiolvashatjuk az IP címet a porttal együtt.
Természetesen lentebb beállíthatunk egyéb portot is és felhasználói nevet, jelszót

5. Az értesítési sávban megjelenik az ES FTP Server Started felirat.

6. Indítsunk el egy FTP klienst a számítógépünkön majd a beállításaiban adjuk meg a telefonunktól kapott adatokat ( IP cím, felhasználónév, jelszó)

Indulhat a telefonra/ról a fájlátvitel.

Üdv

Üdv: Mcrazy

(#41) RootRulez válasza Mcrazy (#40) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi, a kiegészítést! A magyarítás cikkjét is ki fogom egészíteni a távoli elérés funkcióval. Csak még várom, hogy kiforrjon, hátha változnak a menüpontot.

═════════════════════════════════════════

(#42) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Megjelent az 1.6.1.6 os verzió.
Ebben már ki lehet tenni parancsikont a képernyőre, amivel azonnal lehet indítani az ftp szervert.

Üdv

Üdv: Mcrazy

(#43) RootRulez válasza Mcrazy (#42) üzenetére


RootRulez
félisten

Khömm. :U Ez a topik nem arról szól. :N

═════════════════════════════════════════

(#44) trufko.92


trufko.92
újonc

Szia!

Köszönöm a segítségedet4 :) Kicsit azóta már rájöttem a dolgokra és babráltam ezt-azt a telefonomon! :)
Amivel jelenleg problémám van az, hogy kapok egy ilyen hibaüzenetet: "Hiba, szerver nem található!".
Mindent úgy csináltam végig ahogy írtad IP/Megosztás (nálam is az lett! :) ) minden, de a szervert mégsem találja!

Remélem van rá megoldás, mert egyszerűbb lenne a suliból elérni a gépet és úgy randalírozni mint hurcibálni magammal szegény kis gépemet! :S :)

Üdv:
Trufko.92

Élj a mában, de büszkén emlékezz a múltra! :)

(#45) RootRulez


RootRulez
félisten

Szia!

Válaszoltam itt. :K

Üdv!

═════════════════════════════════════════

(#46) Crytek


Crytek
veterán

Login failure
This may be caused by:
-The account has no permissions

Nekem is ez a hiba áll fenn :(

Next PC Upgrade: 2022

(#47) napocska2 válasza Crytek (#46) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekem is volt ilyen problémám. Ráadásul már a leírás szerinti Megosztás gomb sem volt aktív, csak a Speciális megosztás. Úgy oldódott meg, hogy a megosztandó mappa tulajdonságainál a Biztonság fülön fel kellett venni egy "Mindenki" nevű csoportot, aztán a Speciális megosztás engedélyeinél belevettem a "Mindenki"-t. Azóta öröm és boldogság az élet. :)

(#48) Crytek válasza napocska2 (#47) üzenetére


Crytek
veterán

Ezt olvastam és próbáltam de nekem így is ugyanazt írja ki!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#49) napocska2 válasza Crytek (#48) üzenetére


napocska2
senior tag

Pedig bíztam benne, hogy ettől nálad is megoldódik a probléma. :(

(#50) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Csao!
Azt írja, h "filelista betötlése" betöltése helyett.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#51) tonyqa23 válasza Melorin (#36) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Akkor mondd már el az első rész megoldását,mert nekem pont ezt a felsorolást írja ki.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#52) fantnhu1


fantnhu1
csendes tag

Köszi a leírást RootRulez!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok: Van egy N.A.S. a hálózatomon, amihez természetesen ftp-n keresztül is lehet csatlakozni.
A gondom annyi lenne, hogy szeretnék az androidos készülékekre egy virtuális meghajtót (ami a n.a.s. egyik könyvtárára mutatna), hogy androidon tallózáskor is lássam a megosztott file-okat/meghajtót.
Az ES File Explorer képes erre? Vagy csak böngészni tudok vele?

Egyedi weblap és webáruház fejlesztés cégeknek, vállalkozásoknak a legújabb webes technológiákkal

(#53) RootRulez válasza fantnhu1 (#52) üzenetére


RootRulez
félisten

Nos, azt tudod beállítani (ha a NAS mindig ugyanazt a helyi IP-t kapja), hogy belépsz a meghajtóra és a kívánt mappán hosszan nyomsz, majd kiválasztod a "Hozzáadás a szerver listához" menüpontot. Bár ezt leírtam a leírásban is, működik, de az helyi IP-nek fixnek kell lennie. :K

═════════════════════════════════════════

(#54) qwertly


qwertly
addikt

Szia!

Nekem is agyaz ez a problémám,eddig ment de most egyik pillanatról ugyan ezt a hiba űzetetten produkálja.Pedig már próbáltam a total commander is ott sem kapcsolódik.

(#55) RootRulez válasza qwertly (#54) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor ott PC-hálózat oldaláról lehet vmi gebasz, nem? :F

═════════════════════════════════════════

(#56) qwertly válasza RootRulez (#55) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nem tudom,hogy mi de ma megvizsgálom linux csatlakozik -e a telefon.Mert nem tudom,hogy mi állítódott el az egyik pillanatról a másikra.
Mondjuk azért megnézném,hogy miért vagy hogyan kapcsolt ki a SMB szolgáltatás és a tűzfalnál mit kell csinálni a windows 7 alatt,hogy esetleg ne blokkolja.

[ Szerkesztve ]

(#57) qwertly válasza RootRulez (#55) üzenetére


qwertly
addikt

Na lehet,hogy az a gond,hogy semmiképen nem tudom a hálózatfelderítést és nyomató felderítést bekapcsolni.Ha rányomok a rádiógombra akkor sem kapcsol be.

(#58) Tailor21


Tailor21
csendes tag

Vásároltam egy Android 4 FULLHD Smartbox média lejátszót.
Legnagyobb előnye és amiért meg is vettem, hogy a filmeket hálózaton keresztül (wifin) képes az asztali számítógépről is lejátszani anélkül, hogy egy adathordozóra kellene kimásolnia!
Az otthoni gépem XP a televízióra csatlakoztatott eszköz pedig android rendszerű.
Megosztott dokumentumok mappába bemásoltam filmet, képeket, zenéket és megosztottam a Smartbox látja és csatlakozni is próbál, de az xp valamilyen felhasználónevet és jelszót kér.
Én mivel csak a wifit jelszavaztam le a gép sem kér semmit indításkor (minek is családi gép) így hát fogalmam sincs mi lehet. Esetleg a gépen megtalálható a jelszó?
Ha tudtok erre valamilyen megoldást az nagyon megköszönném!

(#59) RootRulez válasza Tailor21 (#58) üzenetére


RootRulez
félisten

a start menü -> futtatásba írd be, hogy netsetup , majd enter. bejön egy varázsló . menj végig rajta ahogy nálatok van. hátha megoldja...

═════════════════════════════════════════

(#60) aelod


aelod
veterán

szia! próbáltam a leírást win7el, ip beírás után a telefon nem talál servert...mi lehet a gond?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#61) RootRulez válasza aelod (#60) üzenetére


RootRulez
félisten

Van WiFi kapcsolat? Automatikus keresés hoz vmit?

═════════════════════════════════════════

(#62) aelod válasza RootRulez (#61) üzenetére


aelod
veterán

persze most is onnan írok telefonon:)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#63) Játékos


Játékos
addikt

Köszi az irományt! Sikerült összehozni a tabommal. Egy kérdés maradt: miért tölt webről kb. 5x olyan gyorsan le, mint a pc-ről??? Sajna a filmeket nem tudom "röptében" nézni, mert a pc-től csak párszáz kB/s-el kapom az adatot, pedig pl. dropboxból sima 2 MB (megabyte)/s!
Van valami ötleted?
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#64) RootRulez válasza Játékos (#63) üzenetére


RootRulez
félisten

Én szoktam sorozatok részeit nézegetni LAN-on, nekem nem lassú, bár akadozik, főleg, ha belepörgetek.

Természetesen a WiFi-n jön a netsebességed, amit a router/netcsomagod tud. De ha gépedről nézed/másolod (töltöd) a dolgokat, akkor az lehet lassabb, mert sok dologtól függ a sebesség: oprendszer, memória, hálózatkezelés, lemezek sebessége, ésatöbbi...

═════════════════════════════════════════

(#65) Játékos válasza RootRulez (#64) üzenetére


Játékos
addikt

Alapvetően gyors a gépem, nem lassú a router sem. Nincs is túlzó elvárás a cuccal szemben, de azért 1-1,5 MB/S elvárható lenne! Pláne, mert weben megy.
Lemez sebessége szerintem nem korlátoz (HDD) router szintén, mivel netről megy rendesen, akkor oprendszer? Abban mi??? Nem értem... :(((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#66) rozzi


rozzi
csendes tag

Hali nekem jelszót kér az ES de nincs a gépemen jelszó O_O mi a teendő?

(#67) Rzola


Rzola
újonc

Tudom hogy erről már volt szó,de xp-m van,és mindent beállítottam és látom a mappáimat amit megosztottam tudom őket szerkeszteni letölteni stb. de a videókat nem tudom megnyitni.Kipróbáltam az összes említett médialejátszót,mégsem működik...valaki tudna segíteni ebben?

(#68) curtis2 válasza RootRulez (#61) üzenetére


curtis2
tag

Hasonló problémával küzdök én is, az automatikus keresés nem talál szervert..

curtis

(#69) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!
Nekem működik viszont ha filmet indítok el akár telón akár tableten akár smart tv-n csak tölt. Ha a router mellett vagyok akkor is szóval nem a jelerősség a gond. Más mi lehet?

(#70) RootRulez válasza Paul14 (#69) üzenetére


RootRulez
félisten

Én MX player-rel játszom le gépről és gond nélkül lejátssza. :K

═════════════════════════════════════════

(#71) pomphl


pomphl
csendes tag

Helló!
Van egy telóm és egy notim. Ezek között akarok wifin másolni.Az lenne a kérdésem, hogyan lehet azt megcsinálni ? Persze egy wifi router közbeiktatásával..

(#72) RootRulez válasza pomphl (#71) üzenetére


RootRulez
félisten

Amennyiben a telefonod androidos, a gép pedig windowsos, akkor a leirtak alapján menni fog.

═════════════════════════════════════════

(#73) nagyfejü


nagyfejü
őstag

:C

(#74) ghoszty


ghoszty
tag

udv mindenkinek!
segitsegeteket szeretnem kerni: mar a kezdetek ota hasznalok Es File Explorer-t sosem volt vele semmi gondom, viszont miota win8 at hasznalok azota nem tudok belepni a gepembe (sikertelen bejelentkezes mikor ranyomok a gepemre) van masik gep is a halozaton abba siman be tudok lepni, ameddig win7 et hasznaltam se volt ilyen gondom soha.. mar minden beallitast 5x lecsekkoltam de hiaba van megosztva a mappa nem tudom elerni. egyebkent masik geprol sem tudok belepni de nem ertem miert mikor minden beallitas stimmel.. halozati beallitasokat vegig checkoltam, tuzfalat is probaltam kikapcsolni de semmi nem segit.. adjatok otleteket mi lehet a gond pls :R

[ Szerkesztve ]

(#75) RootRulez válasza ghoszty (#74) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha a másik gépről sem megy a belépés, akkor azt javaslom ezt a kérdést inkább a hálózatos vagy a win8-as topikba tedd fel. :K Mert ez így tuti a W8 beállításának a sara. :K

═════════════════════════════════════════

(#76) ghoszty válasza RootRulez (#75) üzenetére


ghoszty
tag

rendben, köszi a tippet :R

(#77) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm a leírást, hasznos volt.
Lenne egy gondom. Samsung s4 mini 4.4.2 vel, és nem tudok az sd kártyára írni hálózaton keresztül.
Ha a telefonon hozok létre egy megosztott mappát, minden működik, de az sd-re akkor sem enged írni. Másolni lehet róla. A Kit-Kat miatt lenne?
Köszönöm a segítséget!

(#78) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
megosztottam egy mappát a helyi hálózaton. De nem tudok kapcsolódni a gépre ES Explorerrel (Android), felhasználónevet és jelszót kér... Sose állítottam be jelszót. Korábban nem is volt vele gond. Win 8-at használok (régebben működött ez alatt is).
Tudtok segíteni, hol lehet a gond?

(#79) st6969 válasza st6969 (#78) üzenetére


st6969
őstag

Megoldódott.

(#80) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Próbáltam a cikkben leírtak szerint megosztani egy mappát a tabommal. Ám az ES File Explorer azt írja, hogy "hiba, a kiszolgáló nem található".

A Pc-n a hálózatoknál látom a megosztott mappát. Bár hiába állítottam be, hogy az "otthon csoport/mindenki" lássa, csak a saját fiókomnak van engedélyezve a megosztás. Ip címet lekértem, beírtam, semmi, névtelen bepipálva.

Mi lehet a gond?

Köszi előre is a segítséget! :R

Miért mindig én???

(#81) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#80) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Közben megoldódott. Addig nyomogattam a tabot, míg összejött. :)

Miért mindig én???

(#82) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv ismét!

Felmerült bennem egy kérdés. Az megoldható evvel az es file explorerrel, hogy a tabról nyomtassak a pc-re kötött (nem wifiképes) lézernyomtatóval? Mert a gépen nem találtam olyan lehetőséget, hogy nyomtató megosztása...

Miért mindig én???

(#83) noezmegmi


noezmegmi
tag

Eredeti témára válaszolva Es file nem tudom melyik verziora vonatkozik amit fenti 2010-es cikk írt, de nem tudok belépni sajnos. Kitöröltem az egészet és maradok natur használatban.
Köszönöm a lehetőséget, de nem jött össze.
Nálam és akit ismerek azoknál is egy ilyen van amivel win7 és android működik az a FTP server ( android) és a Filezilla . ez is csak akkor ha jelszót használunk.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#84) RootRulez válasza noezmegmi (#83) üzenetére


RootRulez
félisten

Nálam az aktuális verzióval is működik. :K

═════════════════════════════════════════

(#85) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

jelzem a link halott, nem lehet letölteni

Túrista vagyok

(#86) Met


Met
nagyúr

Én Windows tűzfalat használok, aki külön tűzfalat használ, lehet engedélyezniük kell még ezt-azt...
Kaspersky TS-t használok vajon mit kell állítani? :U
Nem találja a telefon a szervert.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87) Bum-Bum


Bum-Bum
újonc

Szia.
Sikeresen megtörtént,de az ip címet nem találta.Meg másabb az ES-m,de attól megoldottam.
Nos az a bajom,hogy beenged a pc-be,de csak a mappákat látja,de tartalmat nem.
Mi lehet az oka?

(#88) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok nekem az alábbi segítségre lenne szükségem. Van egy Samsung T580-as Tabletem ami összeszeretnék hozni egy Médialejátszóval amire egy hdd csatlakozik. A médialejátszó routerre csatlakozik kábelen amelyet számítógéppel eltudok érni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.