Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Hamarosan teszek fel képeket a gépről. ;)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#2) shark300


shark300
tag

HKC táp? Hát, én nem bíznék rá semmilyen hardvert :(

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Rambus nem volt még az ismerősi körben sem senki gépében, pedig hogy' vágytunk rá! :D

Lenry: Az enyémbe egy sima Radeon 8500-at tennék. Mondjuk vágytam a Ti500-ra is anno, és Ti200-am lett végül az MX400 után. De a legjobban egy Radeon 8500-at szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#4) Lenry


Lenry
félisten

szép.

én egy GF4 Ti4600-at tennék bele vagy GF3 Ti500-at, ha az enyém lenne :)

meg egy másik tápot. HKC :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) b0rZ válasza Lenry (#4) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Ha másért nem hát azért, hogy tényleg kitartson a többi alkatrész. Hajamat tépném, ha egy gagyi táp vinné ezt a muzeális értékű konfigot. ;)

(#6) Törzsúr válasza b0rZ (#5) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Annyira rossz lenne ez a táp? Most kezdek én is félni... nézek majd bele valami jobbat. :R

Épül egy másik is amúgy: P4 3.73GHz, DFI Infinity 975, 2x1GB OCZ, 7950GX2 :K

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#7) Törzsúr válasza Lenry (#4) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nem szerettem az akkori Geforceokat. Ati párti voltam abban az időben. :B
9700 Pro vagy 9800XT-n gondolkoztam még, de nem találtam olyat aminek keze-lába egybe lett volna.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#8) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Emlékszem mikor tesóimmal kaptunk egy hasonló gépet,mindenki hozzánk járt játszani az Operation Flashpoint Cold War Crisis-szel(meg destruction derby és hasonló...de szép idők voltak )! :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Törzsúr válasza Medocsabi (#8) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Alig várom, hogy legyen egy kis időm és tovább írjam a blogot.
Lesznek bőven játék tesztek. (Max Payne, GTA 3, Halo 1, stb...)
A következő lépés normális képek készítése lesz.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10) Hieronymus válasza Törzsúr (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Annyira rossz lenne ez a táp?

Annyira nem rossz, csak olyan mintha Lamborghinivel indulnál el szántani. A sportautóba bepréselt nyomaték nagyobb lehet mint a traktoré. Mégsem lehet vele szántani.

A HKC táp nagyjából a Pentium4 processzorokig volt rendben.
A processzorok tápellátásában egy kényszerváltás. A megnövekedett teljesítmény igényt többé már nem lehetett az 5V-os ágakról kiszolgálni. Az addig kevésbé terhelt 12V vált a processzor energiaellátásának fő forrásává. Ezzel az 5V-ra stabilizált feszültségű tápok veszélyessé kezdtek válni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) kraftxld válasza Hieronymus (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link] :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Hieronymus válasza kraftxld (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tudtam, hogy le fogok bukni. ;]
Lamborghini egy tisztességes traktorgyáros volt. Mivel jól ment a bolt, egy sport kocsit akart vásárolni. A Ferrari ügyfélszolgálata viszont nem volt eléggé segítőkész. Szóval és tettel belefogott a sportautó gyártásba.
A sikertörténet viszonylag sokáig tartott. Végül a VW csoport kezébe került az üzletág.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Medocsabi válasza Törzsúr (#9) üzenetére


Medocsabi
addikt

Szívesen felajánlok egy Doom 3-at! :) Eredeti lemezes kiadás,én már nem tudok vele mit kezdeni.Sőt,lehet van még ezen kívül is pár játék majd holnap megnézem :)

(#14) Törzsúr válasza Medocsabi (#13) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Köszönöm szépen. :R (Azt még sosem játszottam... hanggal :DDD )

Mellesleg szerintetek milyen monitort vegyek ehhez a cucchoz? :U

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#15) Lenry válasza Törzsúr (#14) üzenetére


Lenry
félisten

TFT-t.

Nézzen villódzó katódsugárcsövet akinek fizetnek érte...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Törzsúr válasza Lenry (#15) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Persze. :) TFT-re gondoltam én is, csak az arányokkal vagyok egy kicsit bajban. Úgy emlékszem, hogy kb. 2000-2001-től már az 1650x1050-es felbontás volt már... bár nem tudom ezt most biztosra.
Full HD vagy akármilyen 16:9 gondolom a játékok többsége nem fogja szeretni... :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#17) Lenry válasza Törzsúr (#16) üzenetére


Lenry
félisten

Létezni biztosan létezett az a felbontás, de nem volt elterjedve. 2000-ben egy átlag monitor 1024x768 volt, amit jó minőségű 15-17"-os monitor esetén 85Hz-en tudott.

Csapj mellé egy 17"-es 5:4 képarányú TFT-t, 1280x1024, és azt olcsón megkapod és szerintem egy jó középút a korhűség és a használhatóság közt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Törzsúr válasza Lenry (#17) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Használt piacon nézelődtem, 17-19"-osokat. Valószínű olyan lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#19) cskamacska válasza Törzsúr (#6) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem is az a baj, hogy mit vagy mit nem bír a táp(persze az is tipikus hogy a gagyi tápok a a névleges terhelés felét ha bírják), hanem hogy megbízhatatlanok. Most már több mint 12 éve nálam egy Abit NF7-S 2.0 lap és egy szál 512MB RAM-BO :) DDR400 memória bánta hogy 400 Wattos Mercury tápot kaptam a konfig részeként.
Egy szép napon nem kapcsolt be a gép, én bajt neszelve kicseréltem a vidkártyát egy Inno3D TNT2-re, kivettem a RAM felét, és lehúztam minden meghajtót(ekkor a lap, a 2500+-os Barton proci, meg a TNT2 ehetett talán 80 Wattot). Aztán mikor próbáltam újra bekapcsolni, egyből füstjelekkel tudatta, hogy aki gagyi tápot használ, az sikeres ember nem lehet. ;] :))

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) Törzsúr válasza cskamacska (#19) üzenetére


Törzsúr
senior tag

A "nagy" gépemet ami az adatlapomon is látható, jelenleg egy Enermax NANX Basic táp hajtja. Arra gondoltam, hogy átteszem a rambusosba az enermaxot és a ryzen mellé vennék valami mást. Ez a NANX ár/érték bajnoknak tűnt.

Már annyian mondtátok ezt a táp dolgot, hogy be sem kapcsolom míg nem veszek egy másikat. :P

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#21) varga911 válasza Törzsúr (#20) üzenetére


varga911
senior tag

Egy korabeli Chieftec, vagy FSP táp relatív olcsón beszerezhető és biztos elviszi a konfigot. :) Nézhetnél egy bézs kávás Samsung SyncMaster 204T monitort hozzá, S-PVA paneles, 16ms g2g, 4:3 20". Régen sokat csorgattam rá a nyálam. :DDD

(#22) qqcqqc


qqcqqc
őstag

A hangkártya szerintem elég koridegen. Egy SbLive!, vagy egy Audigy1 jobban illene bele.

(#23) Hieronymus válasza qqcqqc (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A LAN kártya is későbbi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) MineFox54 válasza Törzsúr (#20) üzenetére


MineFox54
őstag

Az az Enermax se túl jó :D

(#25) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Frissült ;]

MineFox54: Nem olvastam róla semmi rosszat ezért esett rá a választás.

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#26) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Az a helyzet, hogy hosszú project lesz mire azt mondom, hogy teljesen készen van. Gondolok itt a teljes korhűség ami elég nehéz feladat, de nem lehetetlen. 1066-os Rambusokra szeretném majd cserélni a jelenlegi felállást, ebayen van is 4db azonos 512MB kap. modul, de jelenleg nem állok úgy, hogy 21k + postát adjak érte. Majd máskor.
A LAN kártya pedig nagyon jó áron volt. Az X-Fi volt "raktáron".

A fő komponenseken van a hangsúly mert az 1950 Pro sem nevezhető korhűnek viszont ehhez a darabhoz is nagyon jó áron jutottam hozzá.
BBA 9700 Pro ami nagyon nagy vágyam.

Következő része a blognak a rambus mint olyan lesz. Olvasom a neten található adatokat róla és próbálok összehozni belőle egy saját irományt. (Melyet majd itt lerektoráltok, remélem) :B

Jó hétvégét!

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#27) Lacee83 válasza shark300 (#2) üzenetére


Lacee83
tag

Pedig ha igazán korhű akar maradni akkor mindenképp valami bóvli táp dukál bele.. :U .A legtöbb embernek Acorp, Vargáné és Társa táp hajtotta a gépét.
Az FSP Seasonic stb tápokkal maximum a Chip magazin hasábjain találkozott az átlag user.

(#28) Törzsúr válasza Lacee83 (#27) üzenetére


Törzsúr
senior tag

A korhűség nem a fő szempont ennél a projectnél, de valahol teljesen megértem mert annó nekem Akyga Feel V volt egy Huntkey 400W-os táppal. :)
A kollégák arra hívták fel a figyelmemet, hogy nehogy baj legyen egy rossz táp miatt ilyen már numizmatikus hardverek esetén. :R
Örülök, hogy benéztél!

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#29) GypsFulvus2 válasza Lacee83 (#27) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Vargáné és Tsa... Emlékszem volt egy olyan az egyik tanszéki gépben, és egyszer konkrétan lánggal égett el... Nem csak füstölt, hanem gyufaláng mértű lángnyelvek csaptak ki belőle. :DDD

Az FSP volt akkoriban a királyság. Amikor meguntam az ócska, "mindent visz magával" tápokat, az első komoly konfigomhoz 2008-ban vettem egy FSP Epsilon FX 600 W-os tápot 38.000 Ft-ért (nem tudom mai forintban az mennyi lenne, de qvasok). Na, a mai napig azt használom, közel 10 éve megy megszakítás nélkül, kb az 5. generációt szolgálja ki azóta (lásd az adatlapomnál),

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#30) Törzsúr válasza GypsFulvus2 (#29) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Két ünnep között nem dolgozom és tervezem, hogy a gép belsejét elrendezem. Ha minden jól megy akkor meg lesz az FSP táp is hozzá. Aztán már csak rendes fotókat kell készíteni a gépről. Azzal lezárul az eleje a cikknek. :)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#31) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Egy újszerű FSP BS2 400W-ra lett cserélve a HKC táp mert nagyon jó áron jutottam hozzá. :B

Íme pár kép:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Kellemes ünnepeket és boldog új esztendőt Mindenkinek! :C

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.