Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Hát, nemrég sikeresen összetörtem az Oakley szemüvegem. :( Pedig annyira klafa volt, mert ilyen furcsa formája volt, (mint pl. ennek is az írásban), nem az a hagyományos forma. Még jó, h így nyár végén történt, nem annyira fontos pótolni, bár néha télen is elkel napszemüveg.

Am kontaklencsét hordok, de ötletesnek tartom az Oakley keretes szemüveget is. Használd egészséggel, ha megérkezik! :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) rep3at válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


rep3at
őstag

A minősége valóban nagyon jó, egyszer fél óráig rágta egy kutya de pár karcoiláson kívül nem esett baja..

Sajnos nekem nem csak napsütésben kell..

Forward thinking. كرر

(#3) rep3at


rep3at
őstag

Sajnos időközben kiderült hogy a gyártó magyarországi forgalmazójánál csak fekete színű keret van, és más színből csak jövőre tudnak hozatni. Kár, szívesen kipróbáltam volna más színben is :(

Forward thinking. كرر

(#4) tibi666


tibi666
senior tag

nekem 120 ezerbe fájt az rx-es oakley-m, szóval te nagyon olcsón megúsztad.
ezt írországban rakták össze.
flak jacket polished rootbeer/gold iridium polarized rx-es lencsékkel.

[ Szerkesztve ]

(#5) tibi666 válasza rep3at (#3) üzenetére


tibi666
senior tag

azért én a lab-ot felhívnám pesten, a vidéki oakleyt forgalmazóknál én is találkoztam érdekes esetekkel.

(#6) Lenry válasza tibi666 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

120 ezer forint !? :Y

de örülök, hogy nem tökéletesen, de kielégítően és messzire is élesen látok.
a negyedét nem tudnám ennek kifizetni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) tibi666 válasza Lenry (#6) üzenetére


tibi666
senior tag

a mezei szemüvegem megvolt 50ből, az egy sima head keret, meg hoya lencsék bele.
az oakley kicsit drágább volt. ha esetleg romlani fog a szemem, tuti nem csináltatok újat. inkább veszek egy ray ban-t.

(#8) rep3at válasza tibi666 (#7) üzenetére


rep3at
őstag

Ebben sötétített Hoya lencse lesz, körülbelül 70 ezer lenne Oakley lencsékkel. A bolt eladója a szemem láttára (fülem hallatára) hívta fel az Oakley magyarországi képviseletét..

Forward thinking. كرر

(#9) eastsider


eastsider
nagyúr

nekem is oakley van dioptriás..yardstick. ez is műanyag keret, de kevésbé extrémebb külsejű
nekem 80k volt. (40k lencse 40k keret) de transitions hoya lencse van benne (fényre sötétedik...)

(#10) rep3at válasza eastsider (#9) üzenetére


rep3at
őstag

A fényre sötétedő lencse szerintem elég gagyin néz ki, mondjuk én azért választottam "sima" sötétítettet mert napközben mindig fényérzékeny a szemem, éjszaka meg mindenképpen rosszul látok. Csak jönne már meg :)

Forward thinking. كرر

(#11) nyunyu válasza rep3at (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi a gagyi a fenyre sotetedoben?

Jo, nem olyan sotet, mint egy sotetitett szemuveg/gyari napszemuveg, de meg mindig praktikusabb, mint 2 szemuveggel rohangalni jobbra-balra.

Plane, hogy ha az ember megszokott egy szemuveget, akkor szedul, amint felrak egy masikat, hiaba azonos a dioptria, tehat az ide-oda valtogatom a simat, meg a sotetitettet, az nem opcio.

Mondjuk en mar azon gondolkozom, hogy a kovetkezo, meregdraga fenyre sotetedo (szemuveges topikban leirt igenyeim szerinti hemu ~80-100) helyett inkabb megmuttetem a szememet, aztan veszek valami _jo_ napszemuveget 20-30-ert.
Az legalabb nem nyomna az orromat, ha veletlenul elalszok ejszaka TV nezes kozben :DDD

Raadasul ha valami baja is tortenne a napszemuvegnek, akkor egyszerubb/olcsobb potolni, mint 3-4 ev mulva megint kicsengetni 100k-t.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) rep3at válasza nyunyu (#11) üzenetére


rep3at
őstag

Jólvanna, nem gagyi csak nekem nem jön be.

Kérdeztem egy szemorvost a műtéttel kapcsolatban, ő azt mondja hogy semmiképpen se műtessem meg..

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#13) barnam_ válasza tibi666 (#4) üzenetére


barnam_
nagyúr

120k FT szemüvegre... úr isten :Y
Még annyit hozzáteszel, és elmehetsz látás javító műtétre :U
Persze ha nem dioptriás, akkor nem szóltam.

(#14) nyunyu válasza barnam_ (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

120k FT szemüvegre... úr isten :Y

Siman osszejon.

Ha bemegyek tetszoleges optikushoz korulnezni, sasszememmel egybol kiszurom a legjobb, legdizajnosabb keretet (*), jo esetben "csak" 35k egy-egy Police, de szemrebbenes nelkul elkernenek 50k-t egy Armani vagy Zegna feliratu femdarabert.
(Na jo, lattam 60k-ert Jaguar-t is :DDD )

Sima Transitions lencse, barmelyik gyartonal nezem ~20k/db-nal indul, de mivel nekem -5 kell, igy jo lenne valami vekonyitott, 1.59-es Airwear akciosan volt 26k/db, de arrol lemaradtam, nem akciosan 32k/db.
Ha 1.6-osat akarok azok 30k-tol kezdodnek, meg vekonyabb 1.67-esek meg 42-45k-tol.

35+2x32+3k munkadij az mar 102k, es akkor erosen visszafogtam magamat, 50+2x45+3 lenne a csucs, de az mar 143k :W

Pont ezert gondolkozom mutetben, mivel 11 eve valtozatlan a szemem, nincs kedvem 3-4 evente 100k-t kolteni szemuvegre.

*: Oakley nem az esetem, nem tetszenek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) barnam_ válasza nyunyu (#14) üzenetére


barnam_
nagyúr

A mostani szemüvegem 6 éves, és (akkor) kijött annyiból, mint 1db általad említett lencse. Igaz nem márkás keret és sima egyszerű lencse. Kicsit megviselt már szegény, ezért már csere érett, de valószínűleg kontaktlencse lesz, és ha lesz pénzem műtétre, akkor megcsináltatom.

Pont ezert gondolkozom mutetben, mivel 11 eve valtozatlan a szemem, nincs kedvem 3-4 evente 100k-t kolteni szemuvegre.

Na ez az, pár év után visszajön az ára ha azt nézzük hogy nem kell szemüveg.

(#16) Fecogame


Fecogame
veterán

ajánlom a figyelmetekbe: szemtorna

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) blokad válasza Fecogame (#16) üzenetére


blokad
senior tag

a szemtorna többek szava alapján is csőlátást okoz.

(#18) Thunderzolee

ajánlom a figyelmetekbe: kontaklencse :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19) blokad válasza Thunderzolee (#18) üzenetére


blokad
senior tag

+1 én is azt használok, jó találmány :)

(#20) ftc


ftc
nagyúr

Nah ennyit nem adok egy szemüvegért.....jelenleg Ray-Ban -t használok....150 euró volt a keret...az üveg csak 12 euró...antireflexes s "karistolhatatlan" fényérzékenyről lebeszélt a pénztárcám :U

jah s sajnos szemjavitó műtét nem létezik számomra...

(#21) rep3at


rep3at
őstag

Tesómnak is kb. -5ös a szeme és ő is műtétben gondolkozik. Rá akartam beszélni szemüvegre hiszen a képzőművészet-ágazatban tanul és ott nem árt az éles látás..

Amúgy megcsinálták a szemüveget, nemsokára teszek fel képet.

Forward thinking. كرر

(#22) tibi666 válasza barnam_ (#15) üzenetére


tibi666
senior tag

viszont nem kizárt, hogy újra romlani kezd a szemed.
meg én fosok is a műtéttől.

(#23) rep3at válasza tibi666 (#22) üzenetére


rep3at
őstag

Szerintem nem lehet olyan rossz, bár én szívesen hordok szemüveget :)

Főleg ha Oakley..

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#24) bope87


bope87
aktív tag

Kicsit szívenütött az a 120k :D

Nekem egy egyáltalán nem hétköznapi keretem van, nem nagy márka (Retro) és keményen 16k volt. Benne meg Hoya transitions lencse van, ez 26k volt. Így van 42k-ból egy nagyon jó szemüvegem, a sötétedés mértékével meg elégedett vagyok. Ha igazán süt a nap olyan 80%-ra sötétedik, nem sok választja el egy napszemüvegtől.

5 éve van fényre sötétedős lencsém, semmi pénzért nem válnék meg tőle :) Majd egyszer kipróbálom a kontaklencsét :)

Mindenkinek különböző igényei vannak, én már erre a 42k-ra is erősen szívtam a fogamat...

Szerk: Amúgy megérkezett már a szemüveg? :)

[ Szerkesztve ]

(#25) nyunyu válasza bope87 (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha igazán süt a nap olyan 80%-ra sötétedik, nem sok választja el egy napszemüvegtől.

Ezt a marketing hablatyot elhiszed?

Szurke Transitions V sotetedik papiron 85%-ra, ezt eddig csak -10 fokban, vakito ho mellett sikerult reprodukalnia a szemuvegemnek.
Barna verzio valamivel rosszabb, de az nalam a szintevesztes miatt eleve kiesett.

Nyaron +35 fokban alig 66%. :(

Legujabb Transitions VI-nel mar nyari kanikulara gyurtak, igy is csak 73%-ra sotetedik +35C-n.
Telen 88%-ra.

Ezert inkabb szemmutet+rendes 90% folotti napszemuveg lesz nalam napirenden, felteve ha osszejon rajuk zse.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) bope87 válasza nyunyu (#25) üzenetére


bope87
aktív tag

Hát látni látszik, lehet nem 80 csak 70, nekem megfelel. Megvan már egy ideje, és nem csalódtam benne. Ha meg jobb kéne, kontaktlencse és napszemüveg.

Ja amúgy barna a lencse

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.