Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) monti0222w válasza norbi145 (#649) üzenetére


monti0222w
addikt

[link] ez esetleg?

(#652) kukacfej válasza norbi145 (#649) üzenetére


kukacfej
tag

Szia,
Nekem a második van. Tényleg vékony.

Moniti0222w pont ilyen van

[ Szerkesztve ]

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#653) norbi145 válasza kukacfej (#652) üzenetére


norbi145
csendes tag

Kukacfej!

Köszönöm az infót/megerősítést, akkor rendelek belőle.....

(#654) Vagany válasza turika86 (#648) üzenetére


Vagany
őstag

Nem tapasztaltam még ilyet. Az XDA-n láttam, te nyitottál topikot neki?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#655) monti0222w


monti0222w
addikt

Másnál is bejelentkezett az újlenyomat probléma, mert nálam is prdukálja, bár nem úgy mint Oppenheimer írt, feloldani fel tudom a bekapcs gomb megnyomásával, de szeretném azért ha rendesen müködne, a probléma abból áll hogy kikapcs után megjelenik az AOD és eddig az olvasó is, de mostanában nem! Hogy lehetne ezt orvosolni? :F

(#656) Oppenheimer válasza monti0222w (#655) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Restart

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#657) monti0222w válasza Oppenheimer (#656) üzenetére


monti0222w
addikt

Megvolt többször is, egy ideig jó aztán megint eltünik, ráadásul random csinálja, helyre áll pár napra és kezdi újra! :F
Gondolkodok a gyári visszállításon hátha megoldaná a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#658) Oppenheimer válasza monti0222w (#657) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én nem használok aod-t, csak meríti a telefont. Próbáld meg kikapcsolni, lehet akkor ritkább lesz a bug. Nekem mindössze egyszer jött elő 2 hét alatt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#659) monti0222w válasza Oppenheimer (#658) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem hiszem hogy az AOD okkozná a gondot, mivel mint írtam régebben, a legutóbbi frissítés után jött elő a hiba. :N

(#660) kukacfej


kukacfej
tag

Nálam is előfordul van hogy nem is reagál semmire.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#661) Balinov


Balinov
félisten

Karacsony van, gyerekek, karacsony. Amazon holnapra saccolta a kezbesitest, 10 perce kopogott be a postas a csomaggal. :DD :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#662) monti0222w válasza Balinov (#661) üzenetére


monti0222w
addikt

Gratulálok :C használd örömmel. :K
Írj majd róla hogy milyennek találod.

(#663) monti0222w válasza monti0222w (#662) üzenetére


monti0222w
addikt

Melyik változat, ram/rom?

[ Szerkesztve ]

(#664) Balinov válasza monti0222w (#663) üzenetére


Balinov
félisten

Lunar White, 12/256 konfiguracio (model RMX1931)

Meg nincs hasznalatban egy teljes napja, de ugy erzem, jo baratsagban leszunk. Elso benyomas, hogy bazmeg, ez mekkora, felesegem P30-a melle teve is nagyobb, de U11 mellette eltorpul. Az a 199g nem keves, de eleg jo a sulyelosztasa, elsonapos nyomkodas utan is kenyelmes.

Android 10-el/Realme OS1.0-val jott, out of the box. SW verzio C24-es. Ujjlenyomatolvaso qrva gyors, U11-e meg azelott az O+2-e sem volt lassu, de ez kifejezetten gyors es pontos (mondjuk sikerult valami beallitas nyomkodassal megkavarnom.

Tarhely sebessege qrvajo. seq W (4mB)232mb/s, seq read (4mb) 1.08GB/s!, random w 8.6) (4kb), random read (4kb( 7.640. Memory copy (4MB) 8.2GB/sec).

Osszehasonlitaskent:
Parom 1 hetes P30-a ugyanezen parameterei, detto ilyen sorrendben.
298mb/s, 537mb/s, 27.6mb/s, 16.7mb/s es 9.7gb/sec
Parom regi P9-e ugyanezen parameterei, detto ilyen sorrendben.
10.7mb/s,69mb/s,895kb/s,3.45mb/s,3.57GB/sec
U11-em (4/64)
9.26mb/s,141mb/s,636kb/s,2.2mb/s,4,91Gb/s

UI: Kicsit sajnalom hogy RealmeUI/Droid10-el jott, mindig szerettem en tolni a frissitest es azert megneztem volna a regi ColorOS-t. HTC Sensehez kepest kicsit fura, azt Hero ota annyira megszoktam es elkenyeztetett, hogy szerintem 1 het min kell csak arra, hogy raaljak a RealmeUI logikajara, viszont sokkal jobban testreszabhato, talan tulsagosan is (ugye Sense talan 2 eve kapott frissitest utoljara, azota meg nem kovettem a mobilpiacot semennyire sem).

KIjelzo: qrvajo, 90hz-en meg latvanyosan fluid (mondjuk kiprobaltam 60-on is, de meg nem futottam bele olyan app-ba ,ahol kijonne a 90 elonye) Szinek elenkek, de valszeg par napon belul odajutok, hogy a szinhomerseklettel belovom, ahogy nekem jo.

Jatek: 0 jatek volt igy errol nem tudok erdemben nyilatkozni. majd talan a 7 masodik feleben. PUBG es COD Mobile be van tervezve, ha lesz ra idom

Kommunikacio: LTE OK, hozza siman azt a 40-80mbit/sec letoltest es 10-20mbit feltoltest, amit a sim only szolgaltatom a kornyeken tud. Wifi N-es 5GHz-en a Virgin 360/30-as netet kimaxolja, Virgin Super Hub 3.0-n meg a csaladban levo eddigi 3 telefon kozul egyikkel sem tudtam kimaxolni, ezzel 370/39 volt a plafon.

Videolejatszast csak YT premiumommal neztem, ott viszont azt vettem eszre, hogy 1080p-nel nagyobb felbontas nem valaszthato (sample itt). Ez lehet mert az x2pro 1080 x 2400, mig az U11 1440 x 2560? (mondom en, nem kovetem a telefonokat evek ota :B ) 1080/60p/HDR viszont alllesosen gyonyoru!

Pekfenyezo: parat lottem vele a lakasban,erkelyen mig sutott a nap. Ellenfenyre erzekeny, mint minden hangyabokanyi szenzoros kutyu de boven vallalhato es hasznalhato. Aztan levittuk a kolyokmokust egy kicsit setara a kozeli dombra, addigra befelhosodott, napos voltokkal, eles kontrasztokkal es eleg nagy atfogando dinamikatartomannyal. Na, itt meg szvsz kikapcsolt HDR-el is nagyon jol vizsgazott. Csomoszor kepeltem u11-el hasonlo szitukban, szerintem a Samsung szenzor lenyegesen nagyobb dinamikatartomannyal bir, ezert pirospont. gcam-ot nem probaltam, a gyari kamerapp is annyi lehetoseget nyujt, hogy eloszor szeretnem kitapasztalni azt. Ja, egy picit mintha alexpos kepeket csinalna, nem sokkal, talan 1/2 vagy 1/3-ad EV-vel mintha alalone. DNG/Raw-ot nem talaltam, csak rossz helyen keresem, vagy nem tudja?

Video: 1 1080p/60 ill 4k-t lottem, telefonon es tv-n visszanezve teljesen jo, persze nem vagyok videos, inkabb fotos. Amit eszrevettem, hogy a gyari jpeg motor mintha kicsit tulelesitene.

Publikus tesztfoto galeria

Akksi: ez a gyorstoltes :Y :Y :C . 51%-al vettem le a dobozrol, gyakorlatilag 15 perc mulva 100%-ra tolta. Majd kiprobalom QC3.0assal is.

Hirtelen ennyi az elso majd' 1 nap utan. Ill. kerdes. hol tudnek beszerezni UK dugos VOOC toltot? 3 fele EU->UK adapter van itthon, de minddel lotyog egy kicsit az EU dugos adapter.

SZerk: Helyen kezevel szerintem meg 2020-ban is bestbuy telo a kategoriajaban, ha lejjebb nyomjak az EU-s hivatalos arat, leszunk meg paran itt uj tulajok. Azt azert be kell valljam, volt, de nem akkora Wow! faktor, mint amikor az M8 utan meglett az U11.

udv
B

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#665) Balinov válasza Balinov (#664) üzenetére


Balinov
félisten

lemaradt valami: erdkes mod, erosebb HW, vagy placebo, nem tudom, de pl PH forumot a hsz ertesitos email linkjerol olyan sebesseggel nyitja meg, hogy csak pislogtam az u11-hez kepest. Chrome beta, ugyanazon verzio. Mas oldalaknal (pl. index.hu, bbc news, rte.ie is ugyanezt tapasztalom).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#666) monti0222w válasza Balinov (#664) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi a beszámolót, pláne így egy nap után elég jól részletezted az X2 Pro-t. Nem vagyok fotós, semennyire sem, de a fotóid nagyon tetszenek nekem, látszik hogy értesz hozzá! :K
Annak is örülök hogy nincs rossz érzésed a teloval kapcsolatban, mégiscsak én ajánlottam neked és bántott volna ha nem jött volna be! :K

(#667) Koviisti


Koviisti
csendes tag

Sziasztok :) szerintetek arra mekkora az esély hogy a fő optikával is enged 4k 60 fps-ben videozni egy frissítés által??? Johet ilyen ki??? igy a 4k 60 fps de akár az 1080p 60 fps videonezet is olyan mintha alapbol 2X-es zoom lenne a telon, annyira pici a látoszoge annak a lencsének amelyikkel 60 fps-ben enged videozni :( Ezért nagyon kár...van erre esély???

(#668) Balinov válasza monti0222w (#666) üzenetére


Balinov
félisten

Nagyon szivesen, remelhetoleg masnak is hasznos lesz. Teloval abszolute nincs rossz erzesem, soot, eddig nagyon is tetszik, szoval koszi az ajanlast a masik topikban :K ;) :R

Fotos kommentet koszi, igyekszem, de ha esetleg ralestel a tobbi kepre, lathatod, miert irtam, hogy a kamera bar fontos, nem dealbreaker szempont :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#669) Vagany válasza Koviisti (#667) üzenetére


Vagany
őstag

A fő kamerával engedi a 4k 60fps-t. Amire te gondolsz az a nagy látószögű lencse. Amikor mondjuk 1080p 30fps videónál az "x1"-ről átkapcsolod a széles látószögre, akkor átvált a nagy látószögű lencsére felülről a 3. lencse (az 1. a fő 64-es kamera, a 2. a zoomkamera, csak fotónál használja, a 4. csak a mélységlencse). Ez az ultra nagy látószögű kamera csak 8 MP, f/2.2, 16mm (ultrawide), amibe elvileg beleférne a 4k 2160x3840 felbontása (a 60 fps már más kérdés). De a képarányok mások. Ahogy a fotókat nézem ez a 8MP-es kamera 3264x2448-as 4:3 képeket készít (csak az egyik irányban felel meg a 4k-nak), de 16:9-ben 3264x1836 lesz a kép felbontása. Valszeg a lencse mögötti érzékelő 4:3-as képarányú és ebből úgy lesz 16:9-es (más kamerák is így csinálják), hogy alul-felül levág a képről, így viszont már nincs meg a 4k felbontás. Mivel ennél a lencsénél valószínűleg az érzékelő a fizikai korlátai miatt le van tiltva a 4k (a 60 fps-t sem véletlenül tiltották le) így ilyen beállításokkal nem enged erre a lencsére sem kapcsolni (a zoom-ot is a fő 64MP-es lencsével oldja meg) és marad a 64-es kamera a 4k és/vagy a 60fps videókhoz. Ebben szerintem nem várható változás.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#670) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Így egy hónap után én is írok egy rövid reviewt:

teljesen jó.

Mondtam h rövid lesz ;]

Na jó, viccet félretéve: screen hibátlan, 90Hz nagyon adja, tényleg csak jókat tudok róla mondani. Ujjlenyomatolvasó 9/10, alig hibázik, és gyors. Gyorsabb mint a P30 Pro-é, ami elé nagy dolog. hardveresen tényleg csúcsteló, egyedül a kamera az, ami nem csúcs. Nem rossz, de azért nem is top tier kamera. Nekem, mint totál balek a fotózáshoz, még simán elmegy, de azért nem egy P30 Pro :) Azért ahhoz hasonlítom, mert kb egyszerre vettem az X2 Proval (csak az asszonynak).
Amin a mai napig nem tudok túllépni, az a töltés sebessége: lerakom, és 100%. Elmebeteg, na - és közel se melegedik annyira a teló, mint várnám.
Wifi/BT sose dobál le, jobb mint az S8+-é, ami előtte volt.
Szoftver: azóta se jött elő nálam semmi bug, minden működik, ahogy kell. RealmeUI sztem simán tök jó, stock érzés megvan.

All in all: bestbuy teló, simán a kategóriája tetjén van, de még a felsőkategóriába is versenyezhet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#671) Oppenheimer válasza Ezekiell (#670) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én is S8+ról váltottam. Szerintem nappal van olyan jó a X2 Pro kamerája, ha nem jobb. Éjszaka rosszabb. De annyival nem rosszabb hogy zavarjon.

[link]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#672) Vityak


Vityak
tag

Az üzemidőről mi a véleményetek? Szerintem elég gyorsan merül üresjáratban (is). Nekem este 10-től reggel 6-ig 3-4%-ot esik az akku, de volt hogy 20%-ról 13%-ra csökkent, ugyanebben az időintervallumban. (Értesítések nem jöttek. Wifi, mobiladat, stb. kikapcsolva.) Oneplus 5-ről váltottam, de azt megfogta a 3%-os merülés, még 3 év után is.

(#673) Oppenheimer válasza Vityak (#672) üzenetére


Oppenheimer
veterán

20-nál (25-nél) már tedd töltőre, ne kínozd az akut fölöslegesen. Battery saver + repülőgép módban nem merül ennyit éjszaka. Nézd meg milyen app fut a háttérben és tiltsd meg neki a háttérben futást + magától indulást.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#674) Ezekiell válasza Vityak (#672) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igazából ez az első teló, ahol tökéletesen nem érdekel az üzemidő - 20 perc alatt simán feltöltöm bárhol, akkor meg mit aggódjak :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#675) Vityak válasza Oppenheimer (#673) üzenetére


Vityak
tag

20%-nál már fel szoktam tenni, csak akkor már pont lefeküdtem aludni, mikor ez az eset volt, töltőn meg nem akartam hagyni éjszakára. A háttérben futó appokat már leszabályoztam, de nekem így is gyorsnak tűnik a merülése. A Oneplus 5-ömhöz képest mindenben jobb ez a teló, egyedül az üzemidővel nem tudok megbékélni. Jó, tudom, hogy ott a 30 perc alatt telibe töltés, de akkor is zavar egy kicsit. :) Az akkut mindig 20% és 80-90% között tartom. Max.-ra nem szoktam feltölteni. AOD is kikapcsolva. Elképzelhető, hogy az Android 10-nek rosszabb az energiakezelése mint a 9-nek? :F

(#676) Balinov válasza Ezekiell (#674) üzenetére


Balinov
félisten

Kb ennyi :R

Egyebkent hetfo ebedido ota 2x toltottem, szoval masfel nap siman az en altalanos felhasznalasi felteteleim mellett, mig U11-et ujkoraban este toltottem, utolso par honapban meg mar napkozben is. Ez a 30 perces gyorstoltes meg brutalisan alllesos.

Kovetkezo tolteskor kiprobalom a QC3.0-as toltovel is, kivancsi vagyok, azzal milyen toltesi idot produkal.

Lenne par kerdesem:

Jelenlegi SW C24-es, van ettol ujabb global ROM, erdemes-e feltenni file managerbol?
A korabban linkelt GCAM-mal mi a max felbontas a fo kameran? Eddig ezt probaltam, de a fo kamera beallitasokban nem latok 16mpx felbontast.
Erdekes dologra lettem figyelmes, belottem a FP feloldast, majd beallitottam melle par ora mulva a face unlock-ot, aztan csak lestem, hogy csomoszor hiaba rakom az ujjam a szenzorra, nincs unlock. Aztan feltunt, hogy ha front kamera fele nezek, mindig mukodik a FP olvaso. Aztan kilottem a face unlockot es hibatlanul megy az fingerprint unlock. Ez kicsit fura, nem?

Bonusz, koltoztetesre a realme sajat appjat hasznaltam, nagyjabol minden OK is volt, de a HTC-n levo 180-200 app nagy reszenek kitett a fokepernyore parancsikont, szoval igy van 6-7 oldalnyi fokepernyom. Orom lesz takaritani, csoportositani.

Bonuszkerdes: Telefon kontaktnak hogy csinalok fokepernyore parancsikont? Sense-n ez korabban par mp-es muvelet volt, de long tapra en nem talalok shortcut letrehozast a RealmeUI-ban.

B

UI: Tettem fel 3 uj tesztkepet tegnaprol, asszem kikell HDR off modban is probalni, mert 1) elegge tulhuzott hdr eredmenyt ad, 2) highlightsoknal nincs tul sok reszlet, csomo resz ki van egve

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#677) Ezekiell válasza Balinov (#676) üzenetére


Ezekiell
veterán

C26 a legújabb verzió, én update mániás vagyok, szóval felraktam azonnal. Április a security patch benne, szóval sztem mindenképpen érdemes feltenni.
Többi kérdésre passz: GCammal nem szórakoztam sose, face unlockot nem használok semmin se, és contact parancsikont se csináltam még soha :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#678) Balinov válasza Ezekiell (#677) üzenetére


Balinov
félisten

:R En is szertem frissen tartani minden cuccomat szoval nyilvanvalo kerdes: :) Te honnet szerezted be a C26-ot?

Tenyleg annyi, hogy a letoltott file-t a gyari file managerrel elinditod? User/app data torlodik vagy megmarad?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#679) Ezekiell válasza Balinov (#678) üzenetére


Ezekiell
veterán

Realme.com - support - software updates, ott meg keresed az X2 prot, ketoltod a filet, simán elinditod file managerbol, es kész. Természetesen megmarad minden data /setting.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#680) Vagany válasza Balinov (#678) üzenetére


Vagany
őstag

Már van C27 is, ez a legfrissebb:

Security
● Android security patch: May, 2020
Screen Recording
● Optimized screen recording feature
Known issue fixed
● Fixed the issue of touch failure in some scenes during PUBG
● Fixed the issue that phone restarted after the screen stuck during WeChat calls
System
● Fixed some known issues and improved system stability

[link]

A feloldásra: van egy olyan kapcsoló az Ujjlenyomat, arc és jelszó beállításoknál, hogy "Ujjlenyomat-arcfelismerés kombinált feloldás", ezt próbáltad kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#681) Balinov válasza Vagany (#680) üzenetére


Balinov
félisten

Ezekiell es Vagany :R

A feloldasnal asszem ezt megtalaltam es OK mar a dolog

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#682) kukacfej válasza Vityak (#675) üzenetére


kukacfej
tag

Én 5Tről váltottam. Utcahosszal jobb az üzemidő. 5T alig bírt nálam egy napot volt hogy késő délután töltőre kellett rakni, ezzel a teloval még nem volt ilyen. Simán elmegy egy napot.
Itt sem panaszkodott meg senki.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#683) monti0222w válasza kukacfej (#682) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan, ezt csak megerősíteni tudom, 1 napot simán viszi nem hagyott még xarba!

(#684) kukacfej válasza monti0222w (#683) üzenetére


kukacfej
tag

Ma reggel kemény 1% volt az éjszakai fogyasztás.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#685) Balinov válasza kukacfej (#684) üzenetére


Balinov
félisten

en is neztem, nekem is ilyen 1-2% kozott volt. most 21%-nal van 1d21h uptime, 4h SOT-tal

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#686) monti0222w válasza kukacfej (#684) üzenetére


monti0222w
addikt

Akkor nekem a legrosszabb 4% merült az éjszaka folyamán. :)

(#687) monti0222w válasza monti0222w (#686) üzenetére


monti0222w
addikt

Felraktam a C27 frissítést, úgy néz ki egyelőre ez megoldja az újlenyomat gondot. :K

(#688) Bencor1


Bencor1
csendes tag

Sziasztok!

Valahol be lehet állítani a direk hívást a kezdő képernyőre ? (widgetek között nem találom)

Oneplusról váltottam és itt nem találom ezt a funkciót.

A másik kérdésem ! A névjegyzékbe ha létrehozol egy csoportot hogyan lehet hozzáadni névjegyeket mert a hozzáad gomb az olyan mintha nem lenne aktív.

Ezen kívül a készülékre nincs panaszom ajánlom mindenkinek.!!!!!!

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#689) Balinov válasza Bencor1 (#688) üzenetére


Balinov
félisten

Direkt hivas shortcutot epp a napokban kerdeztem en is (HTC Senserol valtottam) de ugy nez ki, egyenlore RealmeUI nem tamogatja. A hivatalos User Manualban sincs errol szo

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#690) Bencor1


Bencor1
csendes tag

Köszönöm az infót!!! de sajnálattal olvasom :( :O

(#691) monti0222w válasza Bencor1 (#688) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, kipróbáltam, simán megy a csoportba beemelés a névjegyzékből. :K

(#692) Vagany válasza Bencor1 (#688) üzenetére


Vagany
őstag

A csoportba rendezés simán megy nálam is. Kontaktot parancsikonként nem tudsz kirakni szerintem, de ha hozzáadsz kontaktokat a kedvencekhez, akkor azt balra megjeleníti az "intelligens asszisztens" lapon a "Kedvenc kontaktok" szolgáltatásban :K .

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#693) kukacfej


kukacfej
tag

A hívás gombot hosszan nyomva lehet, de csak 3at. :U

[ Szerkesztve ]

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#694) M0RGI válasza Bencor1 (#688) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnos nem lehet shortcutokat kirakni pedig nekem is nagyon hiányzik oneplus után, több appnál is. Pl col reminder gyors jegyzet hozzáadás (bár érdekes módon ez a lehúzható kapcsolópanelben megjelenik, így onnan használom), Google tartózkodási hely egy adott szeménynek, stb.
Nem tudom ez az opció miért fekete bárány, de az istenített Miui-nál sem működött. Bíztam benne, hogy pár egyéb dologgal együtt ezek az Oxigen OS-be illetve a Realme UI-ba bekerülnek, de nem...

(#695) monti0222w válasza M0RGI (#694) üzenetére


monti0222w
addikt

Még benne lehet, :K az Oxigén sem egyből lett jó, türelem fiúk, jön majd a 2.0 és addig is fejlődhet a rendszer, mindenesetre az indiaiaktól rendesen kapják az ívvet a facen is olvastam erről. :K

(#696) Vagany válasza M0RGI (#694) üzenetére


Vagany
őstag

Én is vártam eleinte, hogy majd a virtuális gombokra tudok definiálni saját parancsokat. Konkrétan az OOS-ből már csak ez hiányzott nekem, de aztán megtaláltam a macrodroidot [link] , amivel nagyon sok mindent meg lehet oldani. Így sikerült a home gomb hosszú nyomására tenni a screen off-ot. De van akinek abban segített, hogy különszedje az értesítési illetve a csengőhangot. Ez természetesen nem szó szerint, mert jó ideje nem tudják már a mai gyári romok, de beállított egy macrot, ami bejövő hívásra megemeli a hangerőt, utána (vagy elmulasztott hívás esetén) visszább csökkenti, így lehet különböző az értesítés és a csengőhang ereje.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#697) M0RGI válasza Vagany (#696) üzenetére


M0RGI
őstag

Na ezt is jó tudni, mert ezzel is gondom van. Most csendes időszakot állítottam be az értesítéseknek, a hívásokat kivételbe rakva, de ez talán jobbnak tűnik, kipróbálom. Köszi!
Egyébként nem értem ilyen alap dolgokat miért nem lehet megcsinálni. Onepluson ez mind működött és bíztam a RealmeUI-ban is. Bár még mindig jobb, mint a Miui förmedvény...

[ Szerkesztve ]

(#698) Balinov válasza Vagany (#696) üzenetére


Balinov
félisten

Ez hasznos volt, Koszi. Ez a Macrodroid hasonlo a Tasker-hez, nem? Viszont ahogy nezem, ez nem annyira pilotavizsgas :) (Tasker megvettem evekkel ezelott akcioban, de nekem meg mindig magas, pedig HTC Hero es Donut/1.6 ota droidos telom van)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#699) Vagany válasza Balinov (#698) üzenetére


Vagany
őstag

Így van pontosan, tasker helyett free alternativa, sokat tud és egész jól kezelhető is.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#700) Balinov


Balinov
félisten

Erdekes dolgot vettem eszre a minap. Van egy Roidmi 3S BT/FM transzmitterem, amit az Avensisben evek ota hasznalok az U11-el, 99%-ban Youtube-rol zenelejatszasra. (u11 ugye BT5.0)

Namost gyari Roidmi appot feltettem a telora, FM frekvencia a szokasos szabad slot, ahol Dublin kornyeken 0db radio adas megy. YT (premium)-ban letoltottem a szokasos kedvenc playlistet legjobb elerheto minosegben es a kocsiban azt vettem eszre, hogy szinte az osszes zene olyan minosegben szol, mintha egy 128kbit CBR-es mp3-at megegyszer attoltak volna 96kbit CBR-ben.

Mondom ez meg hogy? Aztan a developer settingsben megtalaltam par BT-vel kapcsolatos parametert, ahol mindent a legjobb minosegure allitottam (felerol mondjuk azt sem tudom, micsoda) es most mar rendes minosegben viszi at az audio-t BT-n a transzmitterbe.

Hatha valakinek meg jol jon

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.