Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vagany válasza monti0222w (#139) üzenetére


Vagany
őstag

"...nem is tudtam hogy létezik 8/256 GB verzió!"
Pedig korábban írtam már.
#109 :U

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#152) monti0222w válasza Vagany (#151) üzenetére


monti0222w
addikt

Sejtettem hogy kínai verza lesz! ;)

(#153) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Realme X2 (EU version) készüléket a spanyol Amazon -ról.
Ha minden jól megy kedden meg is érkezik....

Kérdésem, hogy kell e valamit buherálni rajta? - vagy úgy ahogyan jön, tökéletesen használható?
Mennyire van teleszórva nem kívánatos dolgokkal a szoftver?
Működő reklámblokkolót lehet rá varázsolni valahogyan? (vagy csak root után? - ha ez egyáltalán lehetséges)

Minden egyéb infót szívesen veszek a készülékkel kapcsolatban :R

(#154) Lovi24


Lovi24
senior tag

Kedd este megérkezett a telefon hozzám is. Sajnos a munka miatt eddig nem sok időm volt foglalkozni vele.
De ma megpróbálom belakni.
Minimális használat után volna pár kérdésem:
- power és hangerő gombokhoz tudok-e alkalmazást rendelni vagy csak külső alkalmazással elérhető ilyen funkció? Pl kamera,zseblámpa? Nem találtam csak a kijelzőre rajzolást
- Értesítési led hiánya nem okoz problémát. Azonban azt megszoktam,hogy a kijelző felvillan ,ha értesítés jön és el is tudom olvasni ha rábökök. Moto-n ez jól működött alapból. Xiaomi-n külön alkalmazást találtam erre,ami kielégítően ment. Felraktam a Realme-re is az alkalmazást,de nem százas . Sajnos amikor 5mp után eltűnik az óra/ értesítés a kijelzőről akkor feldobja a zárképernyőt. Ezután újra feldobja az órát és ha ez eltűnik megint a zárképernyőt....tehát ez megy körbe-körbe. Nem találtam rá megoldást,hogy miért dobálja be a zárképernyőt?! Valaki,esetleg?

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#155) monti0222w válasza Lovi24 (#154) üzenetére


monti0222w
addikt

Gratula a telohoz, sajnos telo híján segíteni nem tudok érdemben, majd a többiek ha jelentkeznek. :K

(#156) Waikiki


Waikiki
tag

Sziasztok!

Oneplus 6-ot cserélnék le, a jelöltek:
Oneplus 7T
Xiaomi Mi9
Xiaomi Mi9T Pro (a felugro szelfikamera miatt vacillálok kicsit)

És persze a Realme X2 Pro.

A specifikációk alapján hajlok a Realme felé, két kérdés merült fel:
- a BT tudja az aptX HD-t? Mert igazából sehol sem láttam egyértelműen kimondva.
- az eddigi telefonjaim mindig olyanok voltak, amelyekre lehetett alternativ Androidot (értsd: főzött ROM) telepiteni. Jól látom, hogy a Realme-n ez nem igazán lehetséges, kb. a Magisk - TWRP a végső határ, amig el lehet menni? (Ha nem is hekkelném szét, a Google Dialert pl. szeretem jelenleg.)

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#157) AKU_HUN válasza Waikiki (#156) üzenetére


AKU_HUN
csendes tag

Aptx van és működik is.
Főzött ROM - ok lesznek de lassanként érkeznek majd. Azt olvastam már dolgoznak rajta. GSI már van.

he he he

(#158) AKU_HUN válasza Lovi24 (#154) üzenetére


AKU_HUN
csendes tag

Én sem találtam másodlagos gomb funkciókat.
Értesítési LED pótló alkalmazás nekem működött. [link]

he he he

(#159) Lovi24 válasza AKU_HUN (#158) üzenetére


Lovi24
senior tag

A gomb funkciókat végül megoldottam a Button mapper programmal.
Köszi a tippet,én valami ilyesmit keresnék.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#160) AKU_HUN válasza Lovi24 (#159) üzenetére


AKU_HUN
csendes tag

Szerintem írj a hivatalos fórumban ha sokaknak megtetszik akkor biztosan megcsinálják. Volt már rá példa.

he he he

(#161) Lovi24 válasza AKU_HUN (#160) üzenetére


Lovi24
senior tag

Annyira sajnos nem erős az angolom,de köszi a tippet:)

Pár nap használat után azt mondom,hogy ez a teló megéri az árát. Ami jelenleg nekem hiányzik,azzal tudok együtt élni.
A kijelző brutál szép és az érintés érzékelés is pontos. A feloldás arccal,ujjlenyomattal gyors és pontos. A rendszer teljesen használható,főleg Miui után. A méretét picit szoknom kell,női kézben picit nagy,de vállalható. Az akku üzemideje is nagyon jó a méretéhez képest.
A lényeg,hogy egyelőre felüdülés a Mi 9T-hez képest.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#162) norbi145


norbi145
csendes tag

Sziasztok!

Böngészem a spanyol Amazon oldalát, a 12/256-os verzióból csak olyat találtam, aminél azt írja, hogy spanyol verzió....ez miben lehet más mint az EU-s? Nem ismerem még a márkát, eddig Samut használtam, de váltanék....
Szívesen veszem a tanácsotokat.....
Előre is köszönöm szépen!

(#163) kukacfej válasza norbi145 (#162) üzenetére


kukacfej
tag

Majdnem mindenki spanyol amazonrol vette. Páran a nemetrol. Mindegyik EU-s.
Én is ott vettem

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#164) zsomberg


zsomberg
újonc

Sziasztok! Szerintem ha van árverés akkor ez tuti az lesz! :DD Tegnap rendeltem meg a 12/256gb-os verziót a "smartshop" nevű csoda webaruhazbol (jó sok rosszat hallani, olvasni róluk..) A szállítási idő 3-4 munkanap külső beszallitonal, szigorúan bolti átvétellel és készpénzes utánvéttel rendeltem, hogy még esélyt se adjak nekik, hogy lenyúlják a pénzem.. Nade a csavar most jön, mindössze ezen példány ára nem több nem kevesebb mint bruttó 153.790Ft 😂😂😂 na nemár.. Azért kíváncsi leszek, s majd jelentkezem ha lesz fejlemény. Bizonyíték: [link]

[ Szerkesztve ]

(#165) norbi145 válasza kukacfej (#163) üzenetére


norbi145
csendes tag

Köszönöm szépen az infót! :R Az tiszta volt, hogy többen is a spanyol Amazonról rendeltek, csak abban nem voltam teljesen biztos, hogy a "Spanyol verzió" megfeleltethető az EU verziónak, mert a múlt héten meg volt fent kimondottan EU verzió megjelöléssel. De akkor nyugidt szivvel lehet rástartolni! :)

(#166) Vagany válasza AKU_HUN (#160) üzenetére


Vagany
őstag

https://forms.gle/65LdEvJB5dpmr1Hx5
Hátha :B

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#167) M0RGI válasza zsomberg (#164) üzenetére


M0RGI
őstag

Na annyiért mindjárt én is megrendelem. :D
Hogy nyúlnák le utalással? Nem értem ezeket a középkori félelmeket...

(#168) M0RGI


M0RGI
őstag

Elhatároztam, hogy megrendelem a telót. 8/128
Egy Redmi note 5pro-t váltana le és a miuiból is elegem van.
Adnátok valami jó Amazonos linket? Ezt a Spanyol dolgot nem értem, plusz azt sem, hogy miért olcsóbb a 12/256

[ Szerkesztve ]

(#169) Lovi24 válasza M0RGI (#168) üzenetére


Lovi24
senior tag

Még jelenleg is akciós a spanyol Amazonon a 12/256gb,gondolom azért olcsóbb.
Ha neked mindenáron a 8/128gb -s verzió kell,akkor a német Amazonon még mindig van hozzá 30 Euro-s kupon,lehet onnan érdemesebb megvenned.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#170) M0RGI válasza Lovi24 (#169) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi!
Igazából mindegy melyik verzió, de ha van a kupon, meg is veszem a németről.

[ Szerkesztve ]

(#171) M0RGI válasza Lovi24 (#169) üzenetére


M0RGI
őstag

Itt nem lehet Paypallal fizetni?? :O
Mi akkor a bevett és biztonságos módszer?

[ Szerkesztve ]

(#172) Lovi24 válasza M0RGI (#171) üzenetére


Lovi24
senior tag

Nem lehet,simán bankkártyával tudsz fizetni. Arra figyelj,hogy euro-ban fizess,ne forintban.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#173) M0RGI


M0RGI
őstag

Halihó!
Ezt a screen light effects feature-t tudja már az X2 pro is?

(#174) M0RGI


M0RGI
őstag

Megprábáltam fizetni amazonon, de letiltotta az accomat. :W

"There was a problem confirming your payment information. To prevent potential misuse of your payment card, we have placed your orders on hold and locked your account. You will not be able to place orders until we verify your information. To resolve this issue, we need to verify a recent statement for your VISA ending in 72."

Persze a kártya biztonsági kódját, sem egyéb - ezek szerint fontos és szükséges infót - nem kért a beírásnál és engedte a rendelést, aztán jött ez a mail.

Most meg ezt küldték:
"we have canceled your order (s) and closed your customer account. This decision is final and irreversible. Please do not open new customer accounts."

WTF? Ilyenkor mi van, mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#175) monti0222w


monti0222w
addikt

Vedd meg akkor a Smartshoptól a telot, szerintem nem rossz áron árulják, pláne a S10 Lite-hoz nézve ami 200e környéke! Hamarabb is megkapod stb. :K

(#176) M0RGI válasza monti0222w (#175) üzenetére


M0RGI
őstag

Néztem, de elriasztott a katasztrofális garanciális ügyintézésük, stb.
Meg csak egy év gari van.
Ki tudja mire képesek még. Esetleg használt telót adnak ,stb. De lehet, hogy ez alaptalan félelem.

[ Szerkesztve ]

(#177) monti0222w válasza M0RGI (#176) üzenetére


monti0222w
addikt

Jővő héten rájuk nézzek, elmegyek az üzletükben, és elbeszélgettek velük. :K

(#178) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Az AOD fényereje állítható, illetve ébreszt kikapcsolva teló?

(#179) Vagany válasza M0RGI (#178) üzenetére


Vagany
őstag

Az AOD fényereje nem állítható. Kikapcsolva a gyári ébresztővel bekapcsol, és ébreszt.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#180) M0RGI válasza Vagany (#179) üzenetére


M0RGI
őstag

Ha ébreszt kikapcsolva, akkor az aod fényereje már nem is releváns. Köszönöm!

Megrendeltem a telefont.
Kíváncsi vagyok a Realme rendszerére. Videón még jobbnak tűnt, mint a Color os.

(#181) monti0222w válasza M0RGI (#180) üzenetére


monti0222w
addikt

Honnan rendelted végülis?

(#182) kokler146


kokler146
tag

Sziasztok szemezek ezzel a készülékkel most az extreme digitalban 2 év hivatalos garival 170 ezer nekem meger ennyi felárat csak kíváncsi lennék hiba es hová küldi javítani kérdés az lenne hogy használja valaki Bluetooth sztereó fülessel? Milyen a minőség nincs-e szakadozas?

(#183) Lovi24 válasza kokler146 (#182) üzenetére


Lovi24
senior tag

Az Amazonnál hivatalosabb gari nincs,mivel ők nem javítanak készüléket. Cserélik újra vagy visszaadják a pénzt. Már gariztattam náluk. Szóval nem értem,hogy mi éri meg a 25- 30ezer ft-os árkülönbözetet.. ??
Bt fülesben Blitzwolf BW-FYE7-et használok ,semmi gond nincs vele.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#184) M0RGI válasza monti0222w (#181) üzenetére


M0RGI
őstag

Német amazon 8/128

(#185) monti0222w válasza M0RGI (#184) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi. :K

Voltam a Smartshopban beszéltem az egyik ott dolgozó ügyintézővel, normálisan, készségesen válaszolt a kérdéseimre. 1 év garanciával adják az X2 Pro-t, van lehetőség plusz garanciát (ami teljes körű) illetve plusz évet vásárolni, házhoz szállítás van, s ha jól tudom akkor plusz gari esetén háztól-házig van a garanciális ügyintézés.
Szóval elgondolkodtam ezen az ajánlaton, nekem így megérné, persze nem kell egyet érteni vele nem vagyunk egyformák. :)

(#186) Vagany válasza monti0222w (#185) üzenetére


Vagany
őstag

"Szóval elgondolkodtam ezen az ajánlaton, nekem így megérné, persze nem kell egyet érteni vele nem vagyunk egyformák."
Baráti jótanácsként: egy ilyen bolti garancia nem említhető egy lapon egy gyártói vagy amazon garanciával. Szóval jól gondold át :K .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#187) kukacfej válasza monti0222w (#185) üzenetére


kukacfej
tag

Én azt nem értem miért szenvedsz ennyit?! :W

Extra garancianak sztem semmi értelme, inkább már egy biztosítás. De egy bolti gari szart se ér, pláne ha a cég időközben megszűnik.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#188) M0RGI


M0RGI
őstag

Color os, realme os ugye tudja az értesítési hangok és csengő hangok hangerejét külön kezelni? Hülye miui még erre sem képes...

(#189) Vagany válasza M0RGI (#188) üzenetére


Vagany
őstag

Mostanában ez nem divat már, szerintem már az Oxigenen sem volt külön értesítési hangerő, color OS-en sincs és realmi UI-n sem lesz szerintem.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#190) zsomberg


zsomberg
újonc

No sziasztok! Sikeresen megérkezett a Smartshopban rendelt Realme X2 Pro 12/256-os készülékem! :D Szerintem nettó 130-ért bajnok vétel, a garancia már más tészta, de én nem aggódom túl ezt annyira. Az eszköz egy Oneplus 3-at vált le, szegénynek már a kamerája megadta magát és az akku sem valami tartós.. De 2016-ban 125 ezerért vettem, így lassan 4 év után ez az árkategória és a tudás olyan érzést vált ki bennem mint anno az OP3 esetében. :D Remélem legalább ennyit ez is ki fog bírni, persze hozzá kell szoknom hogy a leejtésre már vigyázni kell, de bízom benne, hogy van hozzá strapabíró tok is!

(#191) monti0222w válasza kukacfej (#187) üzenetére


monti0222w
addikt

Kukacfej : Azért szenvedek ennyit mert bérből, fizetésből élek, lakás hitelem van, és több fizuból rakom össze a pénzt, nem tudom másképp megoldani! :N
Amúgy meg elsők között voltam akiket egyből érdekelt a márka, a telefon, ha vissza nézed a topicokat ezt láthatod is. :K

(#192) monti0222w válasza zsomberg (#190) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia hogy lett a 153ezerből 130 ezer, kuponnal?

(#193) M0RGI válasza Vagany (#189) üzenetére


M0RGI
őstag

Ne szívass! Majdnem csak ezért használtam főzött romot miui helyett, erre kiderül, hogy ezek a rendszerek sem képesek erre???
Nekem ez fontos a munkahelyen, hogy hívást meghalljam, a többi meg némítva legyen.
Ez volt az egyik fő érv a váltás mellett. :(

[ Szerkesztve ]

(#194) Vagany válasza M0RGI (#193) üzenetére


Vagany
őstag

Amúgy a DND pont erre való. A fordításban a COS-ben "Csendes időszak" "Ne zavarjanak" opció bekapcsolása (még időzíthető is automatikusan), + ha bekapcsolod az "Értesítések engedélyezése"-t akkor csendben jönnek az értesítések, és ha kell a telefonhívás, vagy az SMS azt külön engedélyezheted akár minden bejövő hívásra, vagy csak egyes kontaktokra.
Esetleg egy wave editorral lehalkított értesítőhang? :B :U ;]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#195) M0RGI válasza Vagany (#194) üzenetére


M0RGI
őstag

A hívások mindenképpen kell, hogy egész nap hangosak legyenek, az értesítések munkaidő alatt csak rezegjenek. Üres értesítési hanggal az a baj, hogy akkor minden nap be kéne állítani, meg visszaállítani. Sajnos messenger értesítéseit nem lehet véglegesen némítani, max 24 órára, így azt is naponta kapcsolgatni kéne.
Nem értem, hogy OPn ezt a külön állítgatást miért tudják megoldani, itt miért nem.
Na mindegy, majd kisakkozok vmit. Köszi azért!

[ Szerkesztve ]

(#196) zsomberg válasza monti0222w (#192) üzenetére


zsomberg
újonc

Áfás számlával! :D

(#197) M0RGI válasza zsomberg (#196) üzenetére


M0RGI
őstag

:((
:) És mik az első benyomások?

(#198) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok! Immár 1 hete boldog tulajdonosa vagyok egy 8/128 -as X2 -nek :)
Korábban feltettem már itt egy kérdést, melyben segítségeteket kérném, hogy tudtok e ajánlani valamiféle hirdetés blokkolót, amihez nem kell root (AdAway)... Sajnos nem kaptam sem választ, sem segítséget... :/ Időközben elkezdtem használni az AdGuard nevű alkalmazást, amiért még akár hajlandó is lennék fizetni a havidíjat, ha tényleg használható lenne legalább annyira, mint az általam korábban használt AdAway... - de sajnos közelében sincs... :/

Nos a kérdésem továbbra is az lenne, hogy tudtok e ajánlani valamiféle hirdetés blokkolót, amihez nem kell root?

(#199) M0RGI válasza LantosBerry8 (#198) üzenetére


M0RGI
őstag

Ez engem is érdekelne.
Bár valamiért naivan azt hittem, egy Realme-nél nincs szükség a rootra, most akkor itt is játszhatom el amit a Xiaominál, hogy egy rendesen hazsnlható készülékem legyen. :/

[ Szerkesztve ]

(#200) LantosBerry8 válasza M0RGI (#199) üzenetére


LantosBerry8
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.