Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Helltak válasza Koviisti (#1000) üzenetére


Helltak
őstag

Gcam fotózásra hivatott inkább. Én sosem használtam videóra.

Ezekiell:
Szívesen ;)

Xiaomi 14 Ultra

(#1002) oba


oba
addikt

Alzánál most 150ezer a készülék és elgondolkodtam rajta. Akik már régóta használjátok, mennyire tudjátok ajánlani? Van valami nyűgje, olyan problémája akár hardveresen akár szoftveresen amivel nehéz együtt élni? :) Milyen minőségű a kijelző? A hangszórók, és a rezgő motor milyen? Akik esetleg használtak már Oneplust vagy Pixel telefonokat, milyennek érzik a rendszert egy Oxygen OS vagy Stock androidhoz képest?
Igazából Oneplus 7Pro -t szeretnék venni, de nagyon nehéz normális példányt találni belőle. Ez a telefon pedig papíron elég jónak tűnik. Mindenképpen 90 vagy 120hz-es kijelzőjű telefont keresek.

(#1003) Helltak válasza oba (#1002) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem volt Oneplus 7 Pro-m és Pixel 4 XL is az utóbbi időkben.
Kijelzőben semmivel sem érzem gyengébbnek.
Rezgő motor is jobb, mint vártam, pedig én is érzékeny vagyok a gagyi hatásúra.
Hangszóró is teljesen korrekt, másik kettőnél picit gyengébb, de teljesen élvezhető ez is.
A beszéd hangszóró hangja is egész jó, kis mély is hallatszik belőle.
Szoftveresen nagyon jól sikerült a legújabb Color OS. Elég letisztult, de picit szebb, mint a stock droid. Oneplus-tól pedig, mivel egy család, kapott pár jó dolgot.
Bátyámé lett a Oneplus 7 Pro-m, nagyon szereti, de néha elgondolkodik, hogy ő is Realme-t vegyen, mert a lekerekített kijelző nem a zsánere. Én lebeszélem róla, mert felesleges lenne cserélnie, mindkettő egy pazar telefon, jelenleg ár-érték arányban a legjobbak között vannak.
Fotóban a Pixel a legjobb a három közül, de most már, hogy mindegyik kamerával megy a Gcam, nincs annyira jelentős különbség.
Videóban mindhárom elég jó, hangban a Oneplus talán a legjobb, Realme-nél nincs annyi mély, de nem is torzít.

Három hónapja van meg a Realme, de semmire nem cserélném most. Ennyiért jobbat, nem tudok. A Jack csatlakozó is plusz pont.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#1004) oba válasza Helltak (#1003) üzenetére


oba
addikt

Köszi! :) Alszom még rá párat, de azért ez jó előjel, hogy ennyire elégedett vagy vele. Csak ne tetszene ennyire a notchmentes kijelző a 7Pro-nál :)

(#1005) monti0222w válasza oba (#1002) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem az alternatívák alternatívája szó szerint, a processzor SD 855 Plus és ezzel a ram-rom kiosztással, 12/256, bőven elég mindenre és a jővőre tekintve is tartósnak mondanám.
A Realme UI, bár meglátszik hogy a BBK tagja mert mind a Color OIS-ból mind a Oxigén OIS-ból merít ihletet, én személy szerint szerettem, gyors, nem akadozós, gördülékeny rendszer. Az energia kapacitással sincs semmi bajom, jól bírja a nyüstölést, megszokott lenni a másfél nap is az átlag egy nap, nem játszok rajta így ezt vedd figyelembe, de minden más igen, hírek, face, könyv olvasás, ahol van lehetőség a wifire ott megy az online rádió is, telefon, sms, stb. mindez dupla simmel!
A hangszórók mind a beszéd mind a média hang jó, tiszta érthető kiterjesztett hangzás, a bass visszafogott egy dac-al, + beállításal erősíthető, hangolható.
Nagyon hibával nem találkoztam, a frissítés rendszeres havi szinten történik és nincs benne, nem találkoztam még hozott hibával amit majd kiküszöbölnek egy másik frissítésel.

(#1006) Helltak válasza oba (#1004) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem is nagyon tetszett a teljes kijelzős dolog, de ez a csepp notch, engem sokkal kevésbé zavar (szinte egyáltalán nem), mint ezek a kamera kivágások..
Én pár hetesen vettem 125-ért, annyiért meg szinte "ajándék" volt :))

Nem tudsz rossz döntést hozni, mindkettő kiváló telefon és az is lesz még két évig szerintem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#1007) oba válasza Helltak (#1006) üzenetére


oba
addikt

Olvasgattam picit vissza, többen említitek a spanyol amazont. Érdemes onnan venni? Vagy jó ez az alzás 150-es ár? Annyi a bajom vele, hogy már csak fehér van nekik...

(#1008) Helltak válasza oba (#1007) üzenetére


Helltak
őstag

Nekem is a fehér van, kéket szerettem volna, de teljesen vállalható férfi szemmel is.
A hozzájáró tok áttetsző sötétebb szürke, így egyáltalán nem zavaró.
No meg skin-t is lehet rá rakni :)

Xiaomi 14 Ultra

(#1009) urgoz válasza oba (#1007) üzenetére


urgoz
tag

Helló! Tegnap vettem egyet az Alzánál. Még nincs belakva. Szerintem is jól néz ki, és a gyári sötét tokkal egyáltalán nem zavaró. Majd veszek rá rendes gyűrűs armor tokot, úgy meg végképp mindegy.
Egy Lenovo K4 Note-ot vált. Leginkább a sztereó hangszóró miatt esett erre a választás, mivel a Lenovonak előlapi sztereó hangszórói vannak, és eléggé elkényeztetett hangzás terén. Azt kell mondjam, hogy a Realme teljesen partiban van vele, mind hangzásban, mind hangerőben. Talán a Lenovo egy picivel teltebben szól, és ennél még lehetett hangszóróval is állítgatni a dolbyt, de ha nem egymás után hallgattam volna ugyanazt a zenét a két telefonon, akkor fel se tűnik. Amúgy meg büdös gyors, de 2 giga ram és egy MTK6735 után nem csoda.

(#1010) oba válasza urgoz (#1009) üzenetére


oba
addikt

Nem is csoda, hogy azután gyorsnak érzed :) De amúgy alapvetően gyors a készülék, én hiszek a teszteknek és az itteni felhasználóknak. A hangszórója szerintem a Oneplus 6hoz képest rendben lesz, főleg hogy zenét fülessel hallgatok. A probléma viszont az, hogy a "kedves" vevő aki megrendelte tőlem a oneplus 6ot a jófogáson háztól házig-al, nem vette át a telefont, így jön vissza hozzám. Buktam egy csomó időt, 2600 Ft-ot, és hirdethetem meg újra a telefont ha jövő héten visszakapom... Mert a vevő meggondolta magát...

(#1011) monti0222w válasza urgoz (#1009) üzenetére


monti0222w
addikt

Üdv, tényleg gyors teló kevés hibával és ahogy olvasom a fórumot, mindenki megelégedéssel használja, talán emiatt sincs sok hozzászólás.
A hangszórók tényleg rendben vannak, én Axon 7-ről váltottam X2 Pro-ra, és ami egy zeneibb telefon volt nagyon jó hangszórókkal, fülesre menő hanggal köszönhetően a beépített dacnak. Nem egyenértékű hang szempontjából vele, de a ma kapható felhozzatalból a jobbak közé tartozik. :K

(#1012) Lovi24


Lovi24
senior tag

Frissítéssel ismét érkezett (nálam legalábbis ) egy érdekes dolog. A teló bekapcsolása után észrevettem,hogy nyit egy új főképernyőt a voda sim eszközkészlet ikonjával. Kitörlöm,majd újraindítás után ismét ott van. Pár hónappal ezelőtt volt ilyen hiba,de javították.
A gyári launchert használom.
Hasonló problémát észlelt-e valaki?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#1013) urgoz válasza monti0222w (#1011) üzenetére


urgoz
tag

A Lenovoban is nagyon jó DAC volt (Wolfson wm8281, ugyanaz, ami a Marshall Londonban), és dedikált fülesre menő erősítő pusztító hangerővel. Sajnos a füles hangja és hangereje elmarad a Realme-nél, de majd túlélem valahogy.

Ha legalább 3 giga ram lett volna a Lenovoban, akkor még 1-2 évig elszenvedtem volna vele, de így már közel használhatatlan volt, muszáj volt váltani... Sajnos ma már 100 lepedő alatt nem nagyon kapni normális zenei mobilt.

[ Szerkesztve ]

(#1014) Rerrietllub


Rerrietllub
tag

Sziasztok
Erősen gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán. Ami némileg vissszatart az az, hogy sosem láttam még élőben és a neve :D
Jókat olvasok itt róla a fórumon, egy Huawei nova 5t-t váltana.
Esélyes még a Realme mellett a Samsung s10 lite is. Használtan akarom venni, nagyjából egy árban vannak.
Tudnátok segíteni pro és kontra érvekkel? :)
Köszönöm előre is.

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#1015) Helltak válasza Rerrietllub (#1014) üzenetére


Helltak
őstag

Szia!
Pro:
- jobb kijelző, a 90Hz miatt (ha egyszer megszokod, minden olyan utána, mintha aladozna 😅)
- sztereó hangszóró
- gyorsabb töltés
- jobb anyaghasználat
- szerintem jobb kamerák
- Jack csatlakozó

Kontra:

- nagyobb aksi, valószínűleg jobb üzemidő
- videóban jobb lehet, van OIS

Gcam mindkettőn megy, Realme-vel hibátlanul megy mindhárom látószögű kamera.

Én ma is inkább ezt venném, ha egy áron lennének. Szeretem a rendszert és annak letisztult felületét.

Xiaomi 14 Ultra

(#1016) monti0222w válasza Helltak (#1015) üzenetére


monti0222w
addikt

Kiegészíteném: valamivel gyorsabb, erősebb processzor és ha netán a 12/256-s UFS 3.0 comboval venné az lenne a telitalálat! :K

Rerrietllub: csak nem bullterriered van?

[ Szerkesztve ]

(#1017) Helltak válasza monti0222w (#1016) üzenetére


Helltak
őstag

Igen, ezek is eszembe jutottak, de a S855 is elég izmos már :)
UFS különbség már inkább említésre méltó.
128gb-os is 3.0-ás szerencsére :))

Üzemidő amúgy nagyon korrekt nálam.
5 óra SOT simán meglenne 24-36 óra alatt.
Pedig két SIM és AOD is megy.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#1018) monti0222w válasza Helltak (#1017) üzenetére


monti0222w
addikt

Nálam is hasonló, a 2 sim is voda, telenor, AOD szintén bekapcsolva. :K

(#1019) Helltak válasza monti0222w (#1018) üzenetére


Helltak
őstag

Fél éve nem gondoltam volna, hogy egy ilyen áru telefonnal, ennyire elégedett legyek, szinte hiányérzet nélkül!
Remélem szépen fog felfelé ívelni, mint a Oneplus :)

Xiaomi 14 Ultra

(#1020) urgoz


urgoz
tag

Szeretnék egy második töltőt venni a telóhoz. Sajnos csak 65W-osat találtam. A leírás szerint jó hozzá. Esetleg vett már ilyet valaki?
[link]

(#1021) Rerrietllub


Rerrietllub
tag

Köszönöm a válaszokat.
Egyre jobban érdekel ez a teló. :D
Jó lenne valahol megnyomkodni, hogy legalább lássam élőben. Nincs kitéve valamelyik nagyobb áruházban? Egyébként képbe jött most a Pocophone F2 pro is, de annak nem annyira jön be a kiugró kamera, viszont a Snapdragon 865 valamelyest kárpótolhat.

monti0222w: A bullterrier a kedvenc fajtám, volt is már egy kan és egy szuka, de sajnos meghaltak már mindketten, 10 év felett voltak. Biztos vagyok benne, hogy lesz még ilyen kutyám. :K

[ Szerkesztve ]

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#1022) l86544 válasza urgoz (#1020) üzenetére


l86544
aktív tag

Én 65W-os notebook (lenovo) töltövel is szoktam tölteni. Ugyan olyan gyors mint az eredeti.

https://mowned.com/lajos-szab

(#1023) Helltak válasza Rerrietllub (#1021) üzenetére


Helltak
őstag

A Poco F2 Pro is remek választás, picit drágább, a kamera gyárival jobb is, Gcam-al kb hasonló szint.
Egyedül a 60Hz-es kijelző miatt nem venném én csak.

Xiaomi 14 Ultra

(#1024) trance89 válasza Helltak (#1023) üzenetére


trance89
őstag

Azon viszont MIUI fut, a realme szoftjához képest egyenesen szemét kategória
60Hz-es kijelzővel én ma már biztos nem vennék telót, csak az mondja rá hogy felesleges akinek szar a szeme vagy csak életében nem használt 90/120Hz-es telót

(#1025) Rerrietllub válasza trance89 (#1024) üzenetére


Rerrietllub
tag

Miben nyilvánul meg, hogy egy szemét a Miui? Sosem volt még Xiaomi telefonom sem, ezért kérdezem.
Az az igazság, hogy én még sosem használtam olyan telót aminek 90 Hz-es lenne a kijelzője. Ilyen sokat számít? Ennyire hozzá lehet szokni? :)

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#1026) Helltak válasza Rerrietllub (#1025) üzenetére


Helltak
őstag

Ha egyszer megszokja az ember szeme, a magasabb, 90-120Hz-et, onnantól minden 60-as furcsa lesz. Persze, ez nem mindenkire igaz, de sokakra igen :)
Egyedül az iPhone-nál nem volt annyira zavaró a 90 után a 60, de ott jobbak az animációk és 120Hz az érintés érzékenység.

A Miui picit bonyolultabb, funkciókban elég gazdag, de nekünk, akik a Realme-t használjuk, jobban bejön a letisztultabb, stock droid séma.
A 12-es MIUI nem olyan rossz már, de még mindig jobb a miénk :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#1027) monti0222w válasza Helltak (#1019) üzenetére


monti0222w
addikt

Szeretném én is remélni, csak az ára ne szálljon el mint a One+-nál történt!

Rerrietllub: én is szerettem őket, meg úgy az egész bull családot, nekem is volt bullterrierem Zénó, sajnos már nem él, ő volt nekem a kutya, barátom, minden. Emiatt sem szeretnék másik bullterriert, egy pitet bevállaltam volna de a családnak nem jött be az ötlet (leszavaztak), de nem vagyunk kutyus nélkül, bár az irányt más felé vettük és kis biewer yorkikkal foglalkozunk manapság. Viszont a szerelem maradt a bull család iránt még mindig! :K

[ Szerkesztve ]

(#1028) trance89 válasza Helltak (#1026) üzenetére


trance89
őstag

A MIUI-nál az a legnagyobb probléma hogy meglehetősen bugos és minden egyes hibajavítással újabb bugok érkeznek, a memóriakezelése pedig egyenesen katasztrofális
A Xiaomi android one vonalán még rosszabb a helyzet (Mi A1/A2/Lite/A3), az A3 és A3 Lite kivételével mind megfordult nálam, custom romok nélkül szinte mind használhatatlan, minden egyes havi frissítéssel elk****k valamit, ezzel ráadásul szándékosan elüldözték a népet a One vonalukról mert sokkal népszerűbb volt mint a saját elcseszett MIUI-s szoftverük
AZ X2 Pro-t már 3,5 hónapja nagy megelégedéssel használom, a 3. OTA után egyetlenegy hibával sem találkoztam eddig pedig igazán sokat nyüstölöm, nagy riszpekt a gyártónak ezért, kiváló a szoftvertámogatás :)

(#1029) Helltak válasza trance89 (#1028) üzenetére


Helltak
őstag

Igen, ez sajnos valóban így van.. javítanak ott valamit, de keletkezik egy újabb bug..
Realme-nél nekem is 3 vagy 4 frissítés jött, mióta megvan és csak egyre jobb lett!
Bízom benne, hogy nem szállnak el vagyis nem 1-2 éven belül..
Bluetooth-nál volt egy picit idegesítő hiba a hangerővel, de azt is javították már :)

Xiaomi 14 Ultra

(#1030) vargi2


vargi2
csendes újonc

Bluetooth-al nekem is van egy kis gondom, igazi 1st world problem, nem működik a Burger King-es rendelésnél, nem találja az étteremben lévő eszközt :DD . Valaki másnál is jelentkezik ez a probléma?

(#1031) urgoz válasza vargi2 (#1030) üzenetére


urgoz
tag

Nekem a Keletinél működött.

(#1032) Vagany


Vagany
őstag

X2 pro-ra még az idén várható a Realme UI 2.0: [link] :C
Az első készülék az X50 pro lesz. X2-re 2021 első negyedévében érkezik.
Apró fejlesztések, de jónak tűnnek.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1033) norbi145 válasza Vagany (#1032) üzenetére


norbi145
csendes tag

[link] itt meg azt írja, hogy még szeptemberben...... A lényegen nem változtat, az elsők között....

(#1034) Vagany válasza norbi145 (#1033) üzenetére


Vagany
őstag

Az X50 pro a legerősebb telefonjuk annak lesz leghamarabb és annak is november végére írja a stabilt a te linkeden is. Gondolom az ebbe a csoportba vett telefonjaiknak is folyamatosan készítik a friss UI-t, de a stabilt szerintem nem adják ki hamarabb mint az x50 pro-nak.

"September 2020

Realme X50 Pro
Early Access – September 24
Open Beta – End Of Octuber
Stable Release – End Of November

Realme X2 Pro
Realme 7 Pro
Realme 7
Realme 6 Pro
Realme Narzo 20 Pro
Realme Narzo 20 "

Azért gondolom, hogy még idén meglehet az x2 pro-nak mert januártól már a következő csoportot írja, amiben a sima x2 is szerepel.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1035) Vagany


Vagany
őstag

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1036) Helltak válasza Vagany (#1035) üzenetére


Helltak
őstag

Decemberig legalább javíthatják az esetleges bugokat :)

Xiaomi 14 Ultra

(#1037) Ezekiell válasza Vagany (#1035) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ezek sajnos csak indiai dátumok, de reméljük lesz letölthető global verzió is belőle nem sokkal ezután.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1038) Balinov


Balinov
félisten

Csak azon a jpeg motoron reszelnenek még egy(sokat) kicsit

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1039) Helltak válasza Balinov (#1038) üzenetére


Helltak
őstag

Gcam-al sokkal jobb képekre képes, erősen ajánlott használni :)

Xiaomi 14 Ultra

(#1040) batai15


batai15
félisten

Hello! Be lehet még szerezni a készüléket valamilyen forrásból ? Sokadik miui próbálkozás után elegem lett, a note 9 pro sem váltotta be a reményeket.

(#1041) oba válasza batai15 (#1040) üzenetére


oba
addikt

Alzán van még belőle.

(#1042) Vagany


Vagany
őstag

Megjött a C32:
[link] :C :U

"Security
● Updated Android security patch: September, 2020
Applications
● Added Soloop
File Manager
● Fixed the probabilistic crashing issue when renaming
Settings
● Fixed the display issue of the battery icon in the status bar while switching to Super power saving mode
● Fixed the probabilistic issue of unable to turn down the brightness after turning on the Power saving mode
Multi-user
● Fixed the missing prompt window when swiping upward to exit in horizontal-screen games
Gaming
● Fixed the noise issue in Marvel Contest of Champion
System
● Fixed the probabilistic restart issue caused by network stuck
● Fixed the probabilistic noise issue of Whatsapp when playing voice messages in the background
● Fixed the probabilistic issue that the fingerprint pattern is displayed when using Face unlock to enter the locked apps"

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1043) Helltak válasza Vagany (#1042) üzenetére


Helltak
őstag

Gurítom is fel szépen :))

Xiaomi 14 Ultra

(#1044) kukacfej válasza Vagany (#1042) üzenetére


kukacfej
tag

Nekem éppen most jelzett a teló hogy letöltötte :)

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#1045) monti0222w


monti0222w
addikt

Én most megvártam míg a gyári OTA megérkezik, (kíváncsiságból, még sosem frissítettem így az X2 Pro-t) a mai nappal ez megtörtént, faszán felment probléma nélkül. :K
Lehet placebo, de mintha gyorsabb lenne, gördülékenyebb a rendszer meg úgy minden! :C
Megjöttek a tokjaim is az egyiket elrakta az asszony, de a bör tokot amit használok azt itt láthatjátok, nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#1046) monti0222w


monti0222w
addikt

mi
Elöbb lemaradt idöhiány miatt, pótolva. :D

(#1047) Oppenheimer válasza monti0222w (#1045) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez minden frissítésnél elhangzik, és egyszer sem lesz gyorsabb rendszer öcsém :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1048) trance89 válasza monti0222w (#1046) üzenetére


trance89
őstag

Nekem is épp ma érkezett meg a XUNDD tokom, xda-n nagyon ajánlották: [link]
7 euró volt de megérte, igazán minőségi darab, nagyon passzentos és sehol egy sorja mint az 1-2 eurós ócska tokoknál
Ja és még egy üveg is a csomag része :)

[ Szerkesztve ]

(#1049) monti0222w válasza Oppenheimer (#1047) üzenetére


monti0222w
addikt

Mint írtam lehet placebo, de leírtam amit éreztem a rendszer gyorsaságával kapcsolatban bátya. :D

trance89: ez üveg tok? Hasonlót vettem én is piros-fekete szín átmenetes, azt rajta el az asszony azt használtam a börtokig csak karcolódik, irodistáknak való nem kétkezi munkásnak, börtok az már ebből a szempontból is jó. :K

(#1050) trance89 válasza monti0222w (#1049) üzenetére


trance89
őstag

Dehogy üveg, olyan nincs a piacon :)
Plexi a hátulja, volt már anno Ringke Fusion tokom, nagyon arra hajaz és azzal elég sokáig elvoltam, ez kb ugyanaz a minőség 1/3-a annyiért
Amúgy a hátulja nem érintkezik az asztalfelülettel mert magasítva van
Karcolódni úgyis fog, eléggé vigyázok a telóimra pedig autógyári munkás vagyok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.