Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Dany007 válasza Phvhun (#7) üzenetére


Dany007
veterán

"Főzni nem tudok és a szenvicsen élés nem opció szóval valahol kell enni."

Most a kérdés az, hogy faragni akarsz a költségekből vagy jó ez így?
Mert én a helyedben megtanulnék főzni és keresnék valami olcsóbb albérletet (hacsak nem valami újépítésű 1+2-3 félszobás lakást vagy családi házat bérelsz. Mert akkor rendben van.

Szóval na. A helyzet az, hogy nem főzni luxus. Lehet hebegni / habogni meg mindenféle kifogást keresni, de a legtöbbet azzal lehet spórolni egy háztartásban, hogy főzöl.
Csak érdekességképpen mi 3-an a párommal meg a gyerekkel - meg már egy macskával együtt - is kijövünk havi 60 ezer forintból ami a kaját illeti, innivaló és tisztálkodószerekkel együtt! (de itt van Defranco kollega a fórumról, akik ketten kijönnek havi 40k-ből(!) én se tudom hogy csinálja, de megcsinálja) És elhiheted, hogy nem kenyéren és vízen élünk. :)
Na most ha ezek után te egymagad elköltesz majdnem ennyit kajára, egyedül, akkor azt nem nagyon lehet másnak nevezni, mint "luxusnak".

Amivel nincs is semmi gond ha az ember megkeresi az árát. De ha a spórolás előjön, mindig ez az első lépés. Már ha ez szempont. Ha nem, akkor nem szóltam semmit.

A másik meg az albérlet. Brutálisan sok. Mi az új 1+1 félszobás 50m2-es lakásra fizetünk havi 54k-t hitelt. És van egy 7m2-es erkélyünk is, plusz lift a házban, kulturált környék stb...
Azért választottuk a hitelt, mert anno - mikor felvettük 4-5 éve - egy hasonló, de jóval régebbi 1+1fél szobás lakás bérlése - itt a közelben pár utcával lejjebb - került volna havi 60+ rezsibe.
Na mindegy, nem akarok véletlenül sem albérlet vs. saját lakás vitát nyitni, mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya.
A lényeg akkor is az, hogy havi 71 ezer forint csak az albérletre piszkosul sok. Az Andrássy úton béreled? Vagy a vár környékén, vagy hol? :)
Sógorom lakik Pesten, ő bérelt egyszer egy 1+1fél szobás lakást havi 70k-ért, de ő tényleg az Andrássy út mellett az Izabella utcában lakott. :D

A 7végi szórakozás sem kevés, de az tény, hogy ennyi... Főleg Pesten. Persze kérdés, hogy szükséges-e ezt minden hétvégén eljátszani...

Szóval én azt mondom, ha azokon spórol az ember, amiket az imént leírtam, attól még lehet értelmesen "élni" fiatalként is. Sőt! Én pl abszolút nem lakok jól az átlag kifőzdei kajáktól és kitudja miként hogyan készülnek, mennyire higénikus és mennyi sz...t pakolnak elém. Ha megtudnám fizetni se térnék át rá....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.