Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Naggyon kemény lett :C :R
De ez a konfig üvölt egy GTA4 és Crysis tesztért :))

(#2) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szép fehér paszta... mindenhol... :DDD
Hánykolódik gazdátlanul faterék pinyójában egy ilyen full konfig tornyházzal együtt. Legközelebb lehet bevágom a csomagtartóba és haza viszem. :))

" Ez értelemszerűen 4 GHz-es órajelet jelentene, amit ezek a processzorok semmilyen körülmények között nem tudnak teljesíteni."
Szárazjég, LN2? :DDD

(#3) E.Kaufmann válasza eldiablo (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ilyen mikor a terveket keresztülhúzza a fizika. Hogy is volt annak idején azzal a 10GHz-cel? ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) bacsis válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem is a prescott/Northwood/Gallatin-al akarták megoldani ;) ne felejtsük el, hogy a 65 nanós cedar millek már kis szerencsèvel bika hűtèssel elszaladgálnak 6GHz környèkèn is ;)

(#5) eldiablo válasza bacsis (#4) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Kérdés, mit értünk bika hűtés alatt? :DDD
Csak is valami subzerot.

(#6) #90088192 válasza eldiablo (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én Raiden kollégára szavazok. ;]

(#7) Alpi.


Alpi.
addikt

Jó cucc ! :) Tetszik a tuning része is. :K

"és a két alumíniumborda képes volt a processzorokat (open air elrendezésben, 23°C léghőmérséklet mellett) 55°C alatt tartani." - Az Intel a Prescottnál ezt is javította ! :DDD :DDD :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8) bolvar


bolvar
senior tag

Azért egy bővebb leírást megért volna miként kerültek fel a kartonlapok, hogy beinduljon a rendszer 😂😂

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem véletlenül készült a Pentium M is cache növeléssel, megfelelő optimalizálással sokat hoz :) Persze akkor, ha amúgy a procimag elég erős.

Különben durva ez a lap, nem is értem, hogy 2 procival hogy akadhatott a Win7. Az egy egymagos P4-en is elketyeg, ha csak az OS fut.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) envagyok


envagyok
veterán

Erre a lapra és a különböző procikra (dima/gallatin különböző magasság) milyen gyári/nem hűtő való?
Már jó ideje tervezem a csatasorba állítását, csak a hűtő hiányzik.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11) WhrlpoolMind válasza eldiablo (#2) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Néhány példány talán képes rá LN2 és 2 V körüli magfeszültség mellett, a többi szerintem 10 perc után belepusztul az SNDS-be.

Daniel WhirlpoolMind

(#12) WhrlpoolMind válasza bacsis (#1) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Sajna már nincs meg :(

Daniel WhirlpoolMind

(#13) eldiablo válasza WhrlpoolMind (#11) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem véletlen cserélték le a pasztát forrasztásra Prescottnál.
Én rápróbáltam volna lid nélkül, ha már ZIF-FPGA processzor. :)

(#14) psyho85


psyho85
aktív tag

Ohh, régi szép idők. Egy rakás melegedős kotvány, de egy HD2600-al társítva nekem sok önfeledt játékos órát hozott anno a P4 Prescott, még némi tuningot is kapott az alapból 3 GHz-es példány, sima levegőn, fesz emelés nélkül ha jól emlékszem: CPU-Z valid :DDD

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#15) KROK640 válasza bacsis (#4) üzenetére


KROK640
veterán

Meg még akár feljebb is. ;)

A teszt pedig jó volt, csak a játék teszteket hiányoltam belőle nagyon!
Illetve azt nem értem, hogy a CPU-k miért nem lettek kipróbálva a saját default FSB és órajel értékükön?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#16) WhrlpoolMind válasza eldiablo (#13) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Az SL79V-k szinte biztos, hogy forrasztva voltak, mert folyadékhűtéssel a Prime95 vagy az IntelBurnTest csak 4-5 fokot emelt rajtuk a teszt indításakor (nyilván az első egy percben, amíg a vízhőmérséklet nem kezdett el emelkedni). Pasztás processzoroknál én legalább 10 fok emelkedést tapasztaltam a terhelésnövekedés pillanatában.

Daniel WhirlpoolMind

(#18) WhrlpoolMind válasza envagyok (#10) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Keress Socket 604-es hűtőt. Vigyázz, mert az LGA771-esek ugyanolyan lyuktávolságúak, de rövidebbek a lábaik, így ha rá is sikerül tenned az alaplapra, megroppanthatod vele a foglalat környékét. A Gallatin MP processzorokra nem tudom, miulyen hűtő való, kb. fél centivel magasabbak, mint a szabvány S603/604 processzorok.

Daniel WhirlpoolMind

(#19) WhrlpoolMind válasza #72445440 (#17) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Biztos vagyk benne, hogy nem vezeti. Azt vettem észre, hogy csavarok nélkül ment a gép, csavarokkal pedig nem. A 2cpu.com-on volt egy sok-sok oldalas folyama az apalapnak, ott olvastam, hogy a szigetelés segíthet. Így kerültek oda a papírlapocskák.

Daniel WhirlpoolMind

(#21) OgreImre


OgreImre
senior tag

P4 + RDRAM FTW!

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#22) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

Kicsit gyér lett a leírás, jobb lett volna ha részletesebben leírták volna.

(#23) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bemásolom ide amit ma írtam máshol:
Pentium 4es 768 Mb rammal, alaplapi őskövület vgaval, windows xp rendszer alatt használhatatlan. YouTube szakasz 1 mpként megáll. Antix linux felment, és megy a youtube akadás nélkül. Unokaöcsém nagyon örül neki.

(#24) jézusom


jézusom
addikt

Nekem Abit Ic-7 ment jó sokáig. Folyamatosan ment 960MHz-en szinkronban éjjel nappal.

(#25) WhrlpoolMind válasza #32839680 (#20) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Nem tudok róla, hogy lettek volna. a gyári hátlapi leszorítókkal és a műanyag rögzítőkeretekkel nem volt probléma. Csak a csavarokkal.

Daniel WhirlpoolMind

(#26) Bird válasza eldiablo (#5) üzenetére


Bird
addikt

Pl. Balaton hűtés. 🙊😆

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.