- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- t72killer: Fürdőkád kontra elektromosság: XXI.század
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Vízügy: árvíz, belvíz, aszály, stb.
- eldiablo: Mennyire strapabíró egy GShock?
Új hozzászólás Aktív témák
-
whitezo88
nagyúr
jé évekig voltunk jóban meg osztálytársak de ez nem tudtam.
szerencsére nekem ez megáll egy "egészséges" gyomoridegben ha van (volt) vizsga, például varázsütésre tud megváltozni az ember hasában lévő cucc állaga hirtelen nagyon hígra... bár egy idő után nem volt ilyen, mondjuk én nem is ELTÉ-re jártam.
ilyenkor az se jó ha lassan mész meg akkor se ha futsz...
de ez más dolog tudom. stressz, mozgáshiány, rendszertelen élet... figyelni kell ezekre.
-
Pxs
aktív tag
Ugyannakkor a Rexetines tapasztalatoknak utánaolvasva elég durva dolgok vannak...volt, akit alig tudtak megmenteni 1 szem után. 180-as nyugalmi pulzus, szemfelakadás, stb. (Mondjuk nekem fél szem a kezdőadagom a 20 mg-ból a recept szerint, ami még mindig nincs kiváltva). Nyilván ember és ember között van különbség, így nem tudhatom, nálam hogy fog hatni...lehet az SZTK-ban kéne bevenni és ott ülni fél napot, hogy közel legyen a segítség, ha gond van.
-
Pxs
aktív tag
Nagyon köszönöm !
Eddig 20 % vs. 80 % arányban állt nálam az IGEN/NEM opció, de ezzel kb. megfordult..a Rivo most elég stabilan tart (értsd: nem hívogatok mentőt hetente 2x vagy tekerek le bringával magam az ügyeletre, mert előtte ezek már kb. olyan gyakori voltak, mint a szappanoperák részei), de azt rögtön megérzem, ha pl. nagyobb tömegbe kell menni vagy sok ember között orvosi rendelőben várakozni. Nyílt helyen kevesebb a bajom. Most hétvégén lesz egy szív MR, mert legutóbb CT-n találtak valamit, ami akár műtermék is lehet, de ezt ki akarják zárni. Az tény, hogy a szívemet elég vacaknak érzem...holott a tesztek (pl. terhelésteszt 13.4 MET) nem ezt mutatják. Írok majd a fejleményekről, meg a komplett sztorit is, hogy teljes legyen a kép.
-
efi99
őstag
A Rivotrilt valóban szedheted életed végéig is. Ha ez nem zavar és az adag is viszonylag alacsony, nos akkor ez is egy opció.
Antidepresszáns. A neve ne tévesszen meg, nem csak depresszióra van. 1 esély arra, hogy ha majd abbahagyhatod a szedését, akkor gyógyszer nélkül élj. Van pár buktató. Először is több hatóanyag-csoportú van és előfordul, hogy elsőre nem sikerül eltalálni azt, ami használ. Mivel a hatását legalább 4 hét után fejti ki, ez ennyi bukta időben is, majd leállás, váltás másik hatóanyag csoportúra. Másodszor, az első 4-5 napban még nem érzel majd semmit, de aztán eleinte erősíti a mostani tüneteidet, ezért mellette a nyugtató adagját emelni kell. Előfordulnak mellékhatások is, de nem szabad ezt összekeverni az előbbivel. Harmadszor, kb 3 hét mire visszaérsz a mostani állapotodhoz, 4 mire javulás mutatkozik, 10-12 mire a régi leszel vagyis eltűnnek a mostani nyűgjeid. Fél év után le lehet tenni a nyugtatót, kb másfél év után el lehet kezdeni csökkenteni az antidepi adagját is, nagyon-nagyon lassan kb fél év alatt. Negyedszer, ezután jön az orosz rulett: a következő 5 évben kis eséllyel lassan de biztosan visszatér a mostani állapotod vagy nagy eséllyel nem tér vissza, kicsit romlik olyan 65-95% közé (ami kb azt jelenti, hogy teljesen a régi sosem leszel, de nem fog kelleni nyugtató) vagy szintén kicsi eséllyel 5 év alatt végig 99%-os maradsz és akkor jó eséllyel meggyógyultál.
Azt mindenképpen el kell mondanom, hogy kezeletlenül lassan, de biztosan romlásnak indul, bár ezt 4 év után már tudnod kell. Gondolom azért mentél dokihoz is, mert kezdett az elviselhetetlen kategóriába esni.
Az én javaslatom szerint: ha már napi szinten kell a nyugtató, akkor én belevágnék.
Én nem bántam meg anno. -
Pxs
aktív tag
Sziasztok !
Kb. 4 éve vannak pánikszindrómás tüneteim és hivatalosan az utóbbi hetekben diagnosztizált nálam pánikbetegséget a pszichiáter. 1 hónapja Rivotrilt szedek háziorvosi felírásra (napi, 2 x 0.5 mg, néha 0.5-1 mg-mal többet, ha épp szükségét érzem..ez lehet nem jó ötlet), ami tűrhetően kontroll alatt tartja, de a szociális kapcsolatokkal (szemtől szemben, nem Facebookon) gondjaim vannak (főleg beszélgetés kezdeményezés, szemkontaktus tartás). A pszichiáterem most ragaszkodik hozzá, hogy Rexetin-t szedjek, abból is az erősebb, 30 mg-osat (fél tabletta/nap). Ez viszont egy SSRI fajtájú antidepresszáns, amit én nem szeretnék szedni, mert nagyon nem jó dolgokat olvasni róluk (és nem is érzem magam depressziósnak, na jó, egy nagyon kicsit talán).
A pszichiáter és az ideggyógyász szerint a Rivotril önmagában nem fog meggyógyítani, mindenképp kell az antidepi.A kérdésem a következő: valaki, aki pánikbeteg vagy az volt, meg tudná ezt erősíteni ? Hogy kizárólag csak antidepi segítsége mellett lehet ebből a bánatos francból kigyógyulni ?
Köszöntem előre is (leírom majd a teljes történetet hamarosan és megköszönöm azoknak, akik rászánják az időt az elolvasására/válaszra).
Gábor
-
Kompetens
újonc
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.
Én még hivatalosan nem vagyok pánikbeteggé nyilvánítva, és ígyekszem életmódválátssal kijönni belőle.
Korábban már kétszer volt olyan élményem (27 és 29 évesen) amikor mentőt hívtak hozzám, és amikor mindenféle fájdalmak miatt teljes kivizsgáláson vettem részt. Akkoriban kicsik voltak a gyerekek, minden éjjel felkeltem hozzájuk, nem volt segítségem, állandóan fáradt voltam és nagy volt a felelősség. Aztán jártam gyógytornára, (nagyon fájt a hátam, tele voltam izületi gócokkal) és valahogy utána évekig tünetmentes voltam.
A harmadik szakaszba kb 2 éve léptem, (most 39 éves vagyok). amióta hol jobban, hol kevésbé zsibbadnak a végtagjaim, az arcom, a szám. Jártam neurológián, MRI-re küldtek, szedtem milgamma neurót, különösebben nem javult. És most pár hete előjöttek a furcsa szívdobogások, felugró vérnyomás (holott előtte inkább alacsony volt), halálfélelem, étvágytalanság stb Kivizsgáltak kardiológián, volt teljes vérkép, szívultrahang, EEG, kijött egy elsőfokú hipertónia, amire kaptam gyógyszert, de a furcsa szívdobogás és a zsibbadások nem múltak el.
A kulcs (ami miatt kialakult) az lehet, szerintem, amit Ti is írtatok: kevés alvás: rendszeresen napi 5-6 órákat aludtam, semmi sport, nagyjából egész nap a gép előtt. Ja és én nem iszom és nem dohányzom, viszont pár éve játékfüggő vagyok. Azért is alszom keveset, mert azt a 11 játékot amibe belefogtam rendesen karban kell tartani. Pl farmerama - elgazosodsz, myfreezoo - reklamálnak és kidobnak a szomszédok, ha nem dolgozol be meg ilyesmi. Próbálom ezt is csökkenteni, de sajnos teljesen nem tudok róla lemondani. Pedig gyerekes, beteges és pótcselekvés, és nem dőlne össze a világ, ha leállnék vele, ezt ráadásul mind tudom
Egyszer már leszoktam a kávéról, de aztán valahogy visszajött. Örülök, hogy itt megtudtam, hogy jobb lenne elhagyni.
Valaki kérdezte, hogy nagyanyáink mért voltak egészségesebbek: sok munka a friss levegőn vagy a gazdagabbaknál pihentető szanatóriumok, séták a kastély kertjében.
Mi meg ülünk egy betondobozban, kizsákmányoljuk a testünket, nem adunk neki pihenőt és génmanipulált adalékanyagokkal felpumpált műanyag kaját eszünk, és csodálkozunk, hogy fellázad a testünk... -
3hollo
újonc
Hali!
Szóval folytatva a tegnapi hozzászólásomat(ha még olvassa valaki ezt a blogo-ot),ellestem 1-2dolgot,miközben kutattam a gyógyulásom után.
Az agyunkban valóban kémiai változás zajlik le, mivel az egész pánik-dolog ősi,faji eredetű:az ősembernek, amikor menekült tudnia kellett,hol helyezkedik el térben és időben.Ez plusz még az adneralin túltermelés mellé.Na,ezért pörög fel az agy és ezért"állítódik el"olyan testen kívüli érzéssé.A depi következménye a pániknak, hiszen"kimerül"az agy.Nekem konkrétan majdnem"leállt"-olyan érzésem volt.
A furi az egészben (mondjuk az egész az), hogy nagyszüleink sokkal többet kibírtak mint mi. Vajon miért???
És miért nincs konkrét figyelmeztetés?Csak itt tudtam meg én is,hogy a szívdobogásra ébredés egy előjel,a sok közül...Erről azért többet kellett volna,hogy mondjanak a"médiában".
Másiklvastam, hogy úgy nevezik a pánikot bizonyos pzscihológus körökben,mint az"ősbizalom"elvesztését.
Ez gyermekként alakul ki mindenkiben.Elvileg akkor visszahozható ugyan avval a módszerrel, vagy nem?
Még egy dolog:arról beszélünk mindannyian,hogy mindig csak a szép emlékek maradnak meg végül.Akkor,hogy jön ez a képbe? Mondta nekem egy pzscihológus ismerősöm,aki orvoshoz küldött,hogy ha nagyot hazudik magának az ember abban,hogy mi a jó neki,akkor alakul ki ez az állapot...
Nos, szerintem mindenki hazudik egy kicsit magának:mondjuk amikor szerelmes, vagy amikor elhiszi,hogy ki fog jönni a fizetéséből...
Egy biókémikus ismerősöm, aki aktívan foglalkozik a témával mondta,(ő mesélte a fenti kémiai elváltozást),hogy idegsejti kapcsolatokban a gátló/segítő vegyületek (ne várjatok orvosi pontosságot) aránya eltolódik, valamint a velünk született képességünk: sterssz feldolgozásban szerepet játszó idegsejtekre tapadó fehérjék visszahúzódnak a kapcsolódásoktól....stb. Na, amikor ezt képekkel kifejtette mondtam neki, hogy köszi szépen, ezt az infót kihagytam volna! Erre azt mondta,hogy "meg kell ismerni az"ellenséget", hogy tudj védekezni. Vagy legalább tudd,hogy mitörténik Veled."
És van egykérdésem: valaki közületek próbálta már a hipnotizálás? Tényleg beválik? Sok embertől hallottam,hogy utána imádott élni...
Mindenkinek kívánok boldog további életet!...és lelki békét! -
3hollo
újonc
Helló Mindenkinek!
Még nem olvastam végig, de elég kimerítő hozzászólások vannak a témában. Én is "bele kerültem" 38 évesen...fél éve.Hát...egyéletre szóló "kaland".
Mint rájöttem, a későn elkezdett fősuli és a késői gyermek vállalás felelőssége hozta ki.
Olyan "hirtelen" jött, hogy nem hittem el ez csak egy pánik roham. Meg az volt a zavaró (vagy inkább összezavaró), hogy néha minden átmenet nélkül elmúlt.
Jártam rengeteg "varázslónál" (csak jól lehúztak), mire eljutottam pszcihiáterhez.
Persze, észeszerűen hamar eltűntek a fizikai tünetek...persze...De ez a depreszonalizáció, hát ez nagyon brutkó! Főleg, ha az ember sosem drogozott és egész eddigi életében nem süllyedt egy józan szint alá.
A többit mindenki gondolhatja:együtt élni evvel a dologgal sokkal nehezebb, főleg ha tudja az ember,hogy olyan része felelős érte, amin nem egyszerű változtatni.
Fel vetődött bennem a kérdés: csak nekem tűnt fel, hogy sokunknál a vizsga időszak elött, alatt, közben...stb. fokozódott, vagy teljesedett ki a legdurvább tünet együttes???
Mert ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, nekem nagyon egyéretlmű kiváltó oknak látszik....A fősuli rendszerünkkel vannak némi gonodok...
Amúgy,az elmúlt 10év (az internet alapján) egész orvostudomány és spirituális életvitel-tudomány szakosodott erre a témára. Nagyon durva!
Mindenkinek (aki érintett) jobbulást és lelkibékét kívánok! -
HUNPSP
aktív tag
Köszönöm a cikkedet, szintén beírok ide, mert végigolvasom majd, és minden kis részlete érdekel, főleg hogy ahogy elnézem a hozzászólások is eléggé idevalóak, érdekesek.
-
Nekem ezek csak az utóbbi pár napban jöttek ki, majd elmesélem az egész történetet. Nem számít a doki, mert elkezdtem figyelni a dolgokra, és nem jött elő megint. Valeriana relax nem is rossz, az segít, plusz a testmozgás is. Meg kerülni kell az elgondolkodós perceket, mert 30 évesen rohadt nagy hülyeségeken kezd el gondolkodni az ember...
-
proof88
addikt
igen, hallottam már ilyesmit, hogy háziorvos is felírt. De ha megoldható, akkor próbáljatok természetes gyógymódot találni rá: napi szintű testmozgás, pl elmenni tekerni 1 órára valamerre, futás, ilyesmi. Illetve amikor jön a roham, akkor koncentrálni kell a légzésre: mély, egyenletes légzés kell, hasi légzés, lassan beszív, és még lassabban kifúj. Ezt szép lassan csinálod pár percig és jobb lesz, minél előbb kezded el annál gyorsabban véget ér a roham. Bajod úgysem lesz a rohamtól, meg nem fulladsz max légszomjat érzel, tudatosítsd ezt magadban és el fog múlni. Még ami hatásos lehet, hogy amikor érzed hogy indul a roham, elkezdesz valami jó poreszt nézni.
-
Nemtudom, látogatja-e valaki ezt a topikot. Pánikbetegségre/roham-ra háziorvos mit tudna felirni? Csak januárban rendel már minden piszcodoki, így ez a "megoldás" maradt csak, végszükség esetére lenne amúgy is csak.
-
udi
őstag
Ez komoly.Sajnos könnyebb nekik ezt rávágni mint esetleg bármi mást kivizsgálni rendesen.Bár szerencsémre nálam minden negatív lett ettől függetlenül nem hiszem hogy egy röpke időre pánikbeteg lettem majd amilyen hirtelen jött olyan hamar el is múlt.Egyszóval én ha baj van tuti nem egy dokihoz megyek hanem végigjárok párat és utána nyugodtabb vagyok.Sajnos sokuk elfogult és gyorsan diagnosztizál amiből utána csak még több gond van :S
-
udi
őstag
Az a baj hogy a mai világban már lassan nem marad olyan ember aki ne élne át egy két ilyen rohamot.Jó cikk tanulságosak a hsz-ek is.Engem is próbált már egy két orvos pánikbetegen beállítani de mikor elmesélet egy napomat ő pánikolt be tőle kb
-
Nekem is néha előjön,de idővel felül lehet emelkedni rajta.Megtanulja kezelni az ember.Mindig legyen az embernél valami, ami leköti.Vagy amit már mások is írtak, az a testmozgás, ha lefárasztod magad, akkor az agyadis fáradt lesz hülyeségeken pörögni.A lényeg, h. szarj le mindent, azt is tanulni kell mint mindent...agykontroll...
-
Atos23
senior tag
Hát konkrétan azt mondta a doki 8 éve, hogy erősebb sétánál jobban ne sportoljak, ennek ellenére én kb. heti 150 Km-t bicajozok, Futok egyszerre 10-12 Km-t heti egy-két (télen 3) alkalommal, hegyet mászok, napi 100 felülés és hasonlók
Nem akarom puhosan várni a kaszást, konkrétan szarok az egészbe
Napközben van hogy 35 a pulzusom, az átlag 40-42, éjszaka alvás közben valszeg kevesebb valamivel.
-
Atos23
senior tag
Hát sok sikert a sulihoz. Úgy gondolom, hogy a diploma és a munkahely megléte által adott többlet önbizalom segít egy ilyen egészségügyi probléma jelentős mérséklésében.
Nekem is vannak extrasystolék, de nálam tényleges kisebb szívprobléma miatt. Emiatt néha figyelgetem a szívverésem (nálam nem szapora, hanem kórosan lassú), és ha nem is érzem rosszul magam, de érzem, hogy lassabb, akkor én is elkezdek idegi alapon pánikolni, leizzadni, stb.
Ergo fordított a helyzet, itt a szívzűr miatt pánikolás van, nálad pedig pánikolás miatti látszólagos szívzűr.
Hajrá a sulinak, adjad neki
-
proof88
addikt
válasz
fracture333 #176 üzenetére
sztem simán benne van ... nálam ugye a hasi gondok is előfordulnak, ha ideges vagyok.
Meg a barna maci is ürít mikor ideges.Mert ha készülni kell a harcra akkor a felesleget üríteni kell.
-
fracture333
aktív tag
én nem tudom hogy ez is hozzá kapcsolódik ehhez a témához, de én amikor valami miatt izgulok/szorongok, pl zh-k, vagy amikor éjszaka megállít valaki a sötét utcán hogy van-e cigim, stb., de olyankor akár voltam előtte wc-n akár nem, kelleni kezd brunyálni és....öhm...durrantani (ne röhögjetek, szerintem nagyon nem vicces ha ez így marad. gondoljatok bele épp valami ülésen kell bemutatót tartanom és végig fingok), de brunyálni csak pár másodpercig kell, utána elmúlik.
az orvos azt mondta hogy nem hinné hogy különösebb figyelmet érdemel a dolog. azt mondta mindenkinek van valami testi reakciója az idegességre/izgalomra. azért remélem hogy tényleg nem lesz komolyabb, mondjuk ezzel a fingós dologgal így is eléggé megszívtam.
-
proof88
addikt
Dehát a befejezés az maga a jelen. Amikor hónapokra bontva írtam az már idénről szólt. Szóval most az van amiket leírtam, utoljára júniusban volt pánikrohamom az említett mozis esetnél, azóta nem (bár moziban még nem voltam azóta
). Fura érzéseim, stb ilyenek nincsenek most, néha szédülök enyhén de akkor napokig (eddig azt vettem észre h akkor szédülök amikor hidegből melegbe vált az idő, aztán amikor állandósul akkor már jó). Majdnem minden nap tekerek, amikor nem tekerek, aznap itthon csinálok némi edzést. Gyakorlatilag tehát minden nap rászánok legalább 1 órát arra, hogy mozogjak. Tekerés közben is kihajtom magam, szeretek a forgalommal együtt haladni.
ELTE-IK-ra jártam, progterv info szakra. Az most ugye nem megy, mert megszűnt a jogviszonyom. Újrafelvételizni egyelőre nincs lehetőségem, majd jövőre. Most a pénzszerzés az elsődleges számomra. Ugyebár dolgoztam egy rövid ideig egy cégnél, de az határozott idejű szerződés volt és lejárt, ezért most munkát keresek, épp ma voltam tesztet írni egy helyen. Most megpróbálok kicsit a karrierre összpontosítani és a sulit majd legkorábban jövőre folytatom, de még meglátom. Most az anyagiak stabilizálása a legfőbb feladatom. Szeptembertől még folytatni fogom a terápiát, mert elutazott nyáron az orvosom, ezért volt egy kis kihagyás. Egyébként ma mikor voltam tesztet írni, egy kis szobában voltam 3 másik emberrel akik szintén tesztet írtak. Egy pillanatra rám jött az elején, hogy valahogy a pulzusomra koncentráltam és kényelmetlenül kezdtem érezni magam, ezért gyorsan elkezdtem a légzésre koncentrálni és 2 mély lassú hasi belégzés és még lassabb kifújás után a feladatokra összpontosítottam, aztán nem volt baj, majd ezt meg kellett ismételnem 5 perc múlva, aztán végérvényesen békén hagyott az érzés, a maradék ~2 és fél óra során már semmi gond nem volt. De ez sajnos még előjön nálam, ha kis zárt térben vagyok ÉS nem egyedül, hanem több ismeretlen emberrel. -
efi99
őstag
Üdv.
Jó a cikk. Ha jól vettem ki belőle gyógyszeroldalról csak nyugtatóval volt kezelve, antidepresszánssal nem. Én is így kezdtem. Sőt én is sportoltam (pont bicó szintén, már előtte is)
Kívánom, hogy ne járj úgy, mint én, de: a helyzet komolyra fordulása után az első 1-2 évet én is hasonlóan vészeltem át, aminek a vége egy viszonylagos egyensúlyi helyzet lett. Értem ezalatt, hogy a gyógyszert (frontin) el tudtam hagyni és aránylag meg voltam szépen.
Utána viszont kiújult, mint állat. Igazából nem is rohamom volt, hanem olyan szinten remegtem és szorongtam már, hogy megint kapozni kellett a frontint, ráadásul egyre sűrűbben. A vége az lett, hogy pszichiáterhez mentem és antidepresszáns szedtem. Az első 4 hét, de különösen a 2., cudar volt. Aztán egyre jobb lett. Volt egy határozott íve a javulásnak, nem egy ilyen most jobban, most kicsit rosszabbul, sokat ettem, keveset ettem, front van, meleg van stb, hanem egyenletesen javult, függetlenül minden körülménytől. Másfél évig szedtem (mellette fél évig frontint is), aztán leépítettem, immár lassan 1 éve. Azt kell mondjam, jó döntés volt.
Ezt azért írtam le, mert egyrészt sokan szidják a gyógyszereket, másrészt én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ebből végérvényesen ki lehet kászálódni, pláne bogyók nélkül. -
proof88
addikt
Elolvastad a cikket teljesen?
Kiderült, hogy semmi bajom, az egyik billentyűm nem zár tökéletesen és ezért néha extrasystole-m van, ami egyébként rengeteg fiatalkorúnak van, csak nem mindenki figyel fel rá ennyire és későbbi életkorban normalizálódik.
Ez az oka nálam az extrasystole-nak. Ezt még 2009-ben állapította meg a kardiológus ultrahanggal. De már ő is megnyugtatott, hogy nyugodjak meg, ez nem gáz.
Idén akinél voltam még nagyobb kardiológiai kivizsgáláson, ő is mondta hogy teljesen elhanyagolható mértékű nálam, és ez tágabb értelemben véve még normális, és nagyon sok serdülőnél megfigyelhető, majd az évek előrehaladtával normalizálódik a szűk értelemben vett normálisba. Vagy ő mondta vagy valahol olvastam, hogy a serdülők 2/3-ának van ilyenje, de felnőttkorra csak 1/3-uknak marad meg.Semmit nem szedek rá, lekopogom, jól teszi a dolgát.
Rendszeresen tekerek is, szerencsére semmi bajom nincs vele. Azt is említettem a cikkben hogy a magnézium tabletta az mérsékelte az extrasystole-s tünetet, nos mivel 2 hónapja kalcium pezsgőtabit is elkezdtem fogyasztani, ezért áttértem olyan tablettára amit itt a topikban is javasoltak. Nem pont az mert pont olyan nem volt, de hasonló: Walmark Kalcium-magnézium-cink-tabletta. Azt hiszem 3 ezer ft körül volt. 100 db van benne, naponta elég 1-2 tabletta. Én egyelőre csak egyet szedek, szerintem hathat mert most pár napja megint volt egy pokoli forró időszak, 38 fok kinn és a tűző napon tekertem kb minden nap és semmi görcsöm, rángásom nem fordult elő. Szóval ajánlom ezt a tablettát. Egy ilyen tablettában 155 mg magnézium van, ami durván a 3x-osa a Magne B6-nak. És 400 mg Kalcium van benne, egy kalcium-sandoz pezsi tabiban meg 500. Szóval ez tényleg költséghatékonyabb így egyben, igaz nincs olyan reklámja mint a Calcium-Sandoznak vagy a Magne B6-nak. Meg cink is van benne, ami elvileg jót fog tenni a hajamnak meg a bőrömnek. Egyetlen hátránya a tablettának, hogy számomra nagy, én meg általában birkózok az ilyen tablettákkal.
Actival Extra-t is beszereztem de azt még nem kezdtem el szedni, mert önmagában akarom érzékelni a kal-mag-cink tabletta hatását.A héten elkezdem szedni a vitamint is. Szerintem jövő hétre már atom-ember leszek.
-
Z0mbi
senior tag
Uh. Reszvetem ember.
Sajnos 2005 ben kezdodott ez nalam. Karzsibbadas, szivdobogas, most megdoglok erzes. Nem hinned hany kort mentem en ezzel, ilyen terapia olyan terapia, pszihoogus, xanax, full egeszsegugyi vizsgalatok, brutal.
Az egesz arra jo hogy jobban megismertem magam. Tudom szorongo tipus vagyok. Tudom mikor es hogy kezdodik ez az egesz. Ahogy tobben leirtak a lenyeg hogy mielott elkezdesz belemenni a spiralba meg kell fekezni. Erre nincs recept. Meg kell tanuld magad. (legzes, figyelemeltereles,,,akarmi)
Probalj meg tobbet mozogni (nem tudom sportolsz e). En megtanultam leszarni ha elkezd a szivem ugy dobogni.... ugy atestem a lo tuloldalara hogy ha neadj Isten tenyleg eccer szivinfarktust kapok akkor azt mosolyogva nyugiba varom vegig a fotelban...(csak nem)
Sajnos ez nepbetegseg lett/lesz. Ne vard hogy elmulik es soha nem jon vissza. Sajnos vissza vissza jon. De sokkal ritkabban.. Kiegyensulyozottabb eletet elek igy az utolso 'rohamom' kb 10 honapja volt. Azota semmi.
Szoval kitartas es nyugi, nem fogsz meghallni.... nem ebben... -
Atos23
senior tag
Extrasystolek megvannak meg?
-
proof88
addikt
tegnap enyhébb volt, ma megint jobban szédültem. Rohadt életbe. Pedig elvileg nincs fronthatás felettünk a met.hu szerint. Mondjuk a nyomás növekszik. De valami hat ránk az tuti, mert a pánikos haverom sincs túl jól kedd óta. Ő is arra panaszkodik, olyan mintha ivott volna.
-
kondás
tag
Nekem kb 6 eve jelentkezett az elso roham,most vegre ugy nez ki sikerult felulkerekednem rajta.Volt olyan, vezetes kozben minden kiallonal meg kellett allnom,amig hazaertem Pestrol az autopalyan! Legrosszabb amikor vezetes kozben jelentkezik, de ram ramjott munkahelyen,repulon, de meg kocsmaban pialas kozben is
Viccesen hangzik de akkor pokoli erzes volt. Talaltam egy jo konyvet ami segitett ,a cime Panic away.
-
waverider
senior tag
köszi a cikket!
engedtessék meg a fonákolás és bocsi a kósza felvetésért, de nálam is vmi hasonló pánikbetegségre gyanakodtak, de semmit nem találtak 6-7 évig és olyan nagyon kiütve sosem éreztem magam... de mégis nagyon be voltam ijedve, nem mellesleg nálam sok indokolatlan orrvézéssel is párosult.
aztán egy nap megismerkedtem egy kedves, idős röntgenszakorvossal és a következőket mondta:
következő hétfőn eljössz hozzám egy nyaki gerincröntgenre.
először meglepődtem - végiggondolva, hogy aktívan és versenyszerűen sportoltam évekig kb. ide nekem az oroszlánt is (magyar) virtusban - de aztán a kedvesem unszolására mégis elmentem.
na és tudjátok mit?
kiderült, hogy az egyik oldalon porckinövésem van. nem lett, hanem mindig is volt, genetikailag!
ez a mai fiatoloknál egyáltalán nem ritka - mondta a doki - de sokszor ki sem derülő kis genetikai bibi okozta az egészet, ami végülis teljesen érthető, hiszen ez a porckinövés nyomta illetve akadáyozta az ereket és azok működését. mint tudjuk a nyaki erek, nagy jelentőséggel bírnak. tehát ez váltotta ki az ujjak/kar zsibbadását, ez volt felelős a szívszorongás/szívdobbanásokért, szédülés/rosszullétekért, nagyon ingadozó vérnyomásért, az ezekből eredő hasi panaszokért, stb.
mivel aktívan sportoltam előtte, valószínúleg a mozgás és a fiatalos szervezet mindig adta, hogy a porc megfelelően kopott, idomult, és nem bántotta az ereket sem. majd pont mikor abbahagytam, és egyáltalán semmit nem csináltam, akkorra lehetett az első tüneteket is jegyzeni.
szóval ami a lényeg: ez a kis genetikai hiba és az aktív sporttal való leállás - nem lustasági okokból - okozta az egészet és nem a pánikbetegség. nem mellesleg erősen problémás gerincoszlop vagy vázrendszer is képes hasonló problémákat okozni a doki szerint, de ezzel az orvosok többsége sincsen tisztában és máshol - pl. szívtájék - keresik a problémát...
ha gondolod, menj el Te is röntgenre és pl. ússz háton (mell tilos - a nyak felszegése miatt) többet. -
proof88
addikt
-
proof88
addikt
ahh ez a front ... ma szédelgek jobbra-balra. A boltos is. Azt mondta, neki mindig ez van amikor jön a meleg. Tavaly még nem éreztem meg ennyire a frontot ...
-
nyunyu
félisten
válasz
old rocker #152 üzenetére
Azt hiszem, világos, hogy a szerotonin visszavételt gátló gyógyszerek (SSRI) nem nyugtató, altató hatásúak.
Mirtazapint este kell bevenni, mert almosit.
-
moonlight115
őstag
válasz
old rocker #152 üzenetére
Köszönöm, csaknem Dr. úr!
Ezekről már régebben én is sokat olvastam, talán felejtettem is azóta, de most összeállt a kép. Hasznos infó, nem árt pontosan tudni, miről is beszélünk ezen fogalmak kapcsán.
Thnx. -
old rocker
veterán
válasz
moonlight115 #151 üzenetére
Nem egészen. Más-más a hatásmechanizmusuk, hatóanyaguk, illetve eltérő a hatásuk ideje.
Határvonalat húzni közöttük elég nehéz, mivel a nyugtatók, altatók és a szorongáscsökkentők hatásukat úgy fejtik ki, hogy az agyban a gátló idegpályák aktivitását erősítik; ezáltal általános gátlást okoznak az idegrendszer működésére. Az eltérő hatóanyagcsoportok nyilván eltérő hatásúak is, ezért eltérő az indikációjuk is. (Javaslati területük.)
A benzodiazepin típusú szerek kis adagban szorongáscsökkentő hatásúak, kevésbé befolyásolják a szellemi funkciókat és nem álmosítanak. Emellett görcsoldó és izomlazító hatásuk is van.
Közepes, vagy ennél nagyobb adagokban viszont már álmosítanak, sőt, eufóriát is okozhatnak. Ezek a szerek viszonylag könnyen felszívódnak, hatásuk 1-2 óra.
Altatónak általában a rövid hatású szereket használják, de közepes hatástartamú anyagot, mint pl. az alprazolam (xanax) használnak altatóként is.
A hosszú hatástartamú szereket (diazepam) nyugtatóként, szorongáscsökkentőként használják.A hangulatjavító szerek csoportjába a szelektív szerotonin visszavétel gátlók tartoznak, amelyek megnövelik az idegsejtek közötti szinopszisokban a szerotonin nevű ingerületátvivő anyag mennyiségét. A szerotonin más ingerületátvivő anyagokkal egyetemben (adrenalin, noradrenalin) javítják az idegsejtek közötti kommunikációt, jó közérzetet biztosítanak. Ezért szokták ezeket "boldogsághormonnak" is nevezni. Ezeket a szereket első választandó gyógyszerként depresszióban alkalmazzák, de utóbbi időben sikerrel használják pánikbetegségek kezelésére is.
Azt hiszem, világos, hogy a szerotonin visszavételt gátló gyógyszerek (SSRI) nem nyugtató, altató hatásúak. Hogy a nyugtató, feszültségoldó és altató gyógyszerek között mi a különbség, nagyon leegyszerűsítve vedd az alkoholfogyasztás analógiáját. Attól függően, hogy mit és mennyit iszol, leszel feldobott, gátlástalan, vagy bódult, álmos.
Említést érdemel még az aktív fizikai mozgás - pl. rendszeres futás - amely un. endorfinokat szabadít fel az agyban; ez szintén jó közérzetet biztosít. Ezért ajánlatos a pánikbetegség leküzdéséhez a "kéznél a láb" módszert is igénybe venni.
Remélem, kielégítő magyarázattal szolgáltam.
Csaknem dr. old rocker. -
moonlight115
őstag
válasz
old rocker #149 üzenetére
Mi a különbség a nyugtató, szorongásoldó és a hangulatjavító szerek között?
Ha elmúlik a szorongásom, máris jobb a hangulatom, nem? Nem csak a gyógyszergyártók eufemizmusa az, hogy: Ó, ez nem is nyugtató, "csak" egy kis hangulatjavító.......?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
lo Arra gondoltam, részletesen megosztom tapasztalataimat, segítve ezzel sorstársaimat és magamat is. :)
- BestBuy topik
- Autós topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Proxmox VE
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Milyen légkondit a lakásba?
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Torrent meghívó kunyeráló
- Fizetős szoftverek ingyen vagy kedvezményesen
- Yepp: korlátlanság és streaming-modell a Yettel adatforradalma
- További aktív témák...
- HP EliteDesk 800 G5 SFF / i3-9300 - i5-9500 - i7-9700 / 2 X NVMe / USB Type-C / WIN 11 / 27% számla
- Archer AX23 AX1800 v1.20 Kétsávos Wi-Fi 6 Router
- Lenovo ThinkPad X395 - Ryzen 5 PRO 3500U - 8GB - 256GB
- Fujitsu Celsius R920 Szerver/Gamer 2x Xeon e5-2670 256GB Ram, 10TB tárhely, FirePro 8GB GDDR5 VGA
- Asus A15 F507NU-LP101 2 év garancia, újszerű
- M1 Macbook Air 256/8
- Újszerű! 2db VIVAMAX rovarcsapda UV fénnyel és halk ventilátorral - csomag atm-ba küldés az árban!
- I7 8700k Gigabyte Z370P D3 alaplap 16gb ddr4 ram
- Dell Precision 15.6"FHD IPS/11.gen i7-1165G7/16GB DDR4/512GB SSD/Nvidia T500
- Új! Sportos laptop hátizsák USB kivezetéssel Kyndryl - csomag atm-ba küldés az árban!
- Csere-Beszámítás! Prémium vizhűtéses számítógép! I9 11900K / RTX 3090 / 64GB DDR4 / 1TB SSD
- Apple Watch SE 2 44mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E756 - i5-6GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" HD I W10 I Garancia!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest