Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) moonlight115 válasza old rocker (#149) üzenetére


moonlight115
tag

Mi a különbség a nyugtató, szorongásoldó és a hangulatjavító szerek között?
Ha elmúlik a szorongásom, máris jobb a hangulatom, nem? Nem csak a gyógyszergyártók eufemizmusa az, hogy: Ó, ez nem is nyugtató, "csak" egy kis hangulatjavító.......?

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#152) old rocker válasza moonlight115 (#151) üzenetére


old rocker
veterán

Nem egészen. Más-más a hatásmechanizmusuk, hatóanyaguk, illetve eltérő a hatásuk ideje.
Határvonalat húzni közöttük elég nehéz, mivel a nyugtatók, altatók és a szorongáscsökkentők hatásukat úgy fejtik ki, hogy az agyban a gátló idegpályák aktivitását erősítik; ezáltal általános gátlást okoznak az idegrendszer működésére. Az eltérő hatóanyagcsoportok nyilván eltérő hatásúak is, ezért eltérő az indikációjuk is. (Javaslati területük.)
A benzodiazepin típusú szerek kis adagban szorongáscsökkentő hatásúak, kevésbé befolyásolják a szellemi funkciókat és nem álmosítanak. Emellett görcsoldó és izomlazító hatásuk is van.
Közepes, vagy ennél nagyobb adagokban viszont már álmosítanak, sőt, eufóriát is okozhatnak. Ezek a szerek viszonylag könnyen felszívódnak, hatásuk 1-2 óra.
Altatónak általában a rövid hatású szereket használják, de közepes hatástartamú anyagot, mint pl. az alprazolam (xanax) használnak altatóként is.
A hosszú hatástartamú szereket (diazepam) nyugtatóként, szorongáscsökkentőként használják.

A hangulatjavító szerek csoportjába a szelektív szerotonin visszavétel gátlók tartoznak, amelyek megnövelik az idegsejtek közötti szinopszisokban a szerotonin nevű ingerületátvivő anyag mennyiségét. A szerotonin más ingerületátvivő anyagokkal egyetemben (adrenalin, noradrenalin) javítják az idegsejtek közötti kommunikációt, jó közérzetet biztosítanak. Ezért szokták ezeket "boldogsághormonnak" is nevezni. Ezeket a szereket első választandó gyógyszerként depresszióban alkalmazzák, de utóbbi időben sikerrel használják pánikbetegségek kezelésére is.

Azt hiszem, világos, hogy a szerotonin visszavételt gátló gyógyszerek (SSRI) nem nyugtató, altató hatásúak. Hogy a nyugtató, feszültségoldó és altató gyógyszerek között mi a különbség, nagyon leegyszerűsítve vedd az alkoholfogyasztás analógiáját. Attól függően, hogy mit és mennyit iszol, leszel feldobott, gátlástalan, vagy bódult, álmos.

Említést érdemel még az aktív fizikai mozgás - pl. rendszeres futás - amely un. endorfinokat szabadít fel az agyban; ez szintén jó közérzetet biztosít. Ezért ajánlatos a pánikbetegség leküzdéséhez a "kéznél a láb" módszert is igénybe venni.

Remélem, kielégítő magyarázattal szolgáltam.
Csaknem dr. old rocker.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#153) moonlight115 válasza old rocker (#152) üzenetére


moonlight115
tag

Köszönöm, csaknem Dr. úr! :R

Ezekről már régebben én is sokat olvastam, talán felejtettem is azóta, de most összeállt a kép. Hasznos infó, nem árt pontosan tudni, miről is beszélünk ezen fogalmak kapcsán.
Thnx. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#154) nyunyu válasza old rocker (#152) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt hiszem, világos, hogy a szerotonin visszavételt gátló gyógyszerek (SSRI) nem nyugtató, altató hatásúak.

Mirtazapint este kell bevenni, mert almosit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#155) proof88


proof88
addikt

ahh ez a front ... ma szédelgek jobbra-balra. A boltos is. Azt mondta, neki mindig ez van amikor jön a meleg. Tavaly még nem éreztem meg ennyire a frontot ... :O

(#156) Narxis válasza proof88 (#155) üzenetére


Narxis
nagyúr

Öregszel. :))

Thanos was right.

(#157) proof88 válasza Narxis (#156) üzenetére


proof88
addikt

tavaly nem voltam erre érzékeny. Szóval idén ez is újdonság számomra.

(#158) proof88 válasza nyunyu (#98) üzenetére


proof88
addikt

(#159) nyunyu válasza proof88 (#158) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy adag mérete: 3 tabletta

Oszd el harommal az ott lathato szamokat.
Amit linkeltem az per tabletta ertendo...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#160) proof88 válasza nyunyu (#159) üzenetére


proof88
addikt

hmm igaz :D

(#161) Johnny001 válasza proof88 (#158) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Én pont ezt tolom, bátran ajánlhatom.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#162) proof88 válasza Johnny001 (#161) üzenetére


proof88
addikt

köszi :D

(#163) waverider válasza proof88 (#162) üzenetére


waverider
senior tag

köszi a cikket! :R
engedtessék meg a fonákolás és bocsi a kósza felvetésért, de nálam is vmi hasonló pánikbetegségre gyanakodtak, de semmit nem találtak 6-7 évig és olyan nagyon kiütve sosem éreztem magam... de mégis nagyon be voltam ijedve, nem mellesleg nálam sok indokolatlan orrvézéssel is párosult.
aztán egy nap megismerkedtem egy kedves, idős röntgenszakorvossal és a következőket mondta:
következő hétfőn eljössz hozzám egy nyaki gerincröntgenre.
először meglepődtem - végiggondolva, hogy aktívan és versenyszerűen sportoltam évekig kb. ide nekem az oroszlánt is (magyar) virtusban - de aztán a kedvesem unszolására mégis elmentem.
na és tudjátok mit?
kiderült, hogy az egyik oldalon porckinövésem van. nem lett, hanem mindig is volt, genetikailag!
ez a mai fiatoloknál egyáltalán nem ritka - mondta a doki - de sokszor ki sem derülő kis genetikai bibi okozta az egészet, ami végülis teljesen érthető, hiszen ez a porckinövés nyomta illetve akadáyozta az ereket és azok működését. mint tudjuk a nyaki erek, nagy jelentőséggel bírnak. tehát ez váltotta ki az ujjak/kar zsibbadását, ez volt felelős a szívszorongás/szívdobbanásokért, szédülés/rosszullétekért, nagyon ingadozó vérnyomásért, az ezekből eredő hasi panaszokért, stb.
mivel aktívan sportoltam előtte, valószínúleg a mozgás és a fiatalos szervezet mindig adta, hogy a porc megfelelően kopott, idomult, és nem bántotta az ereket sem. majd pont mikor abbahagytam, és egyáltalán semmit nem csináltam, akkorra lehetett az első tüneteket is jegyzeni.
szóval ami a lényeg: ez a kis genetikai hiba és az aktív sporttal való leállás - nem lustasági okokból - okozta az egészet és nem a pánikbetegség. nem mellesleg erősen problémás gerincoszlop vagy vázrendszer is képes hasonló problémákat okozni a doki szerint, de ezzel az orvosok többsége sincsen tisztában és máshol - pl. szívtájék - keresik a problémát...
ha gondolod, menj el Te is röntgenre és pl. ússz háton (mell tilos - a nyak felszegése miatt) többet.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#164) #43960832 válasza waverider (#163) üzenetére


#43960832
törölt tag

Az ő esete egyértelműen nem szervi eredetű.

(#165) kondás


kondás
tag

Nekem kb 6 eve jelentkezett az elso roham,most vegre ugy nez ki sikerult felulkerekednem rajta.Volt olyan, vezetes kozben minden kiallonal meg kellett allnom,amig hazaertem Pestrol az autopalyan! Legrosszabb amikor vezetes kozben jelentkezik, de ram ramjott munkahelyen,repulon, de meg kocsmaban pialas kozben is :) Viccesen hangzik de akkor pokoli erzes volt. Talaltam egy jo konyvet ami segitett ,a cime Panic away.

(#166) #43960832 válasza kondás (#165) üzenetére


#43960832
törölt tag

Igen vezetés közben, főleg nagy sebességnél még most is néha kerülget. :((

(#167) proof88 válasza proof88 (#155) üzenetére


proof88
addikt

tegnap enyhébb volt, ma megint jobban szédültem. Rohadt életbe. Pedig elvileg nincs fronthatás felettünk a met.hu szerint. Mondjuk a nyomás növekszik. De valami hat ránk az tuti, mert a pánikos haverom sincs túl jól kedd óta. Ő is arra panaszkodik, olyan mintha ivott volna. :C

(#168) Atos23


Atos23
senior tag

Extrasystolek megvannak meg?

(#169) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Uh. Reszvetem ember.
Sajnos 2005 ben kezdodott ez nalam. Karzsibbadas, szivdobogas, most megdoglok erzes. Nem hinned hany kort mentem en ezzel, ilyen terapia olyan terapia, pszihoogus, xanax, full egeszsegugyi vizsgalatok, brutal.
Az egesz arra jo hogy jobban megismertem magam. Tudom szorongo tipus vagyok. Tudom mikor es hogy kezdodik ez az egesz. Ahogy tobben leirtak a lenyeg hogy mielott elkezdesz belemenni a spiralba meg kell fekezni. Erre nincs recept. Meg kell tanuld magad. (legzes, figyelemeltereles,,,akarmi)
Probalj meg tobbet mozogni (nem tudom sportolsz e). En megtanultam leszarni ha elkezd a szivem ugy dobogni.... ugy atestem a lo tuloldalara hogy ha neadj Isten tenyleg eccer szivinfarktust kapok akkor azt mosolyogva nyugiba varom vegig a fotelban...:D (csak nem)

Sajnos ez nepbetegseg lett/lesz. Ne vard hogy elmulik es soha nem jon vissza. Sajnos vissza vissza jon. De sokkal ritkabban.. Kiegyensulyozottabb eletet elek igy az utolso 'rohamom' kb 10 honapja volt. Azota semmi.
Szoval kitartas es nyugi, nem fogsz meghallni.... nem ebben...

(#170) proof88 válasza Atos23 (#168) üzenetére


proof88
addikt

Ritkán még szoktam érezni. De szerintem nem minden nap.

Z0mbi: rászoktam a rendszeres tekerésre, nincs is bérletem most, mindenhova bringával járok, sokat segít.

(#171) Atos23 válasza proof88 (#170) üzenetére


Atos23
senior tag

Én is így vagyok vele, bár pánikbeteg nem vagyok. Szerintem ez szervi baj is halvány mértékben, nem lehet biztosan csak idegi dologra fogni.

Most szedsz valamit a ketyegőre?

(#172) proof88 válasza Atos23 (#171) üzenetére


proof88
addikt

Elolvastad a cikket teljesen? :D
Kiderült, hogy semmi bajom, az egyik billentyűm nem zár tökéletesen és ezért néha extrasystole-m van, ami egyébként rengeteg fiatalkorúnak van, csak nem mindenki figyel fel rá ennyire és későbbi életkorban normalizálódik. :)
Ez az oka nálam az extrasystole-nak. Ezt még 2009-ben állapította meg a kardiológus ultrahanggal. De már ő is megnyugtatott, hogy nyugodjak meg, ez nem gáz.
Idén akinél voltam még nagyobb kardiológiai kivizsgáláson, ő is mondta hogy teljesen elhanyagolható mértékű nálam, és ez tágabb értelemben véve még normális, és nagyon sok serdülőnél megfigyelhető, majd az évek előrehaladtával normalizálódik a szűk értelemben vett normálisba. Vagy ő mondta vagy valahol olvastam, hogy a serdülők 2/3-ának van ilyenje, de felnőttkorra csak 1/3-uknak marad meg.

Semmit nem szedek rá, lekopogom, jól teszi a dolgát. :B Rendszeresen tekerek is, szerencsére semmi bajom nincs vele. Azt is említettem a cikkben hogy a magnézium tabletta az mérsékelte az extrasystole-s tünetet, nos mivel 2 hónapja kalcium pezsgőtabit is elkezdtem fogyasztani, ezért áttértem olyan tablettára amit itt a topikban is javasoltak. Nem pont az mert pont olyan nem volt, de hasonló: Walmark Kalcium-magnézium-cink-tabletta. Azt hiszem 3 ezer ft körül volt. 100 db van benne, naponta elég 1-2 tabletta. Én egyelőre csak egyet szedek, szerintem hathat mert most pár napja megint volt egy pokoli forró időszak, 38 fok kinn és a tűző napon tekertem kb minden nap és semmi görcsöm, rángásom nem fordult elő. Szóval ajánlom ezt a tablettát. Egy ilyen tablettában 155 mg magnézium van, ami durván a 3x-osa a Magne B6-nak. És 400 mg Kalcium van benne, egy kalcium-sandoz pezsi tabiban meg 500. Szóval ez tényleg költséghatékonyabb így egyben, igaz nincs olyan reklámja mint a Calcium-Sandoznak vagy a Magne B6-nak. Meg cink is van benne, ami elvileg jót fog tenni a hajamnak meg a bőrömnek. Egyetlen hátránya a tablettának, hogy számomra nagy, én meg általában birkózok az ilyen tablettákkal. :D
Actival Extra-t is beszereztem de azt még nem kezdtem el szedni, mert önmagában akarom érzékelni a kal-mag-cink tabletta hatását. :D A héten elkezdem szedni a vitamint is. Szerintem jövő hétre már atom-ember leszek. :DDD

(#173) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Jó a cikk. Ha jól vettem ki belőle gyógyszeroldalról csak nyugtatóval volt kezelve, antidepresszánssal nem. Én is így kezdtem. Sőt én is sportoltam (pont bicó szintén, már előtte is)
Kívánom, hogy ne járj úgy, mint én, de: a helyzet komolyra fordulása után az első 1-2 évet én is hasonlóan vészeltem át, aminek a vége egy viszonylagos egyensúlyi helyzet lett. Értem ezalatt, hogy a gyógyszert (frontin) el tudtam hagyni és aránylag meg voltam szépen.
Utána viszont kiújult, mint állat. Igazából nem is rohamom volt, hanem olyan szinten remegtem és szorongtam már, hogy megint kapozni kellett a frontint, ráadásul egyre sűrűbben. A vége az lett, hogy pszichiáterhez mentem és antidepresszáns szedtem. Az első 4 hét, de különösen a 2., cudar volt. Aztán egyre jobb lett. Volt egy határozott íve a javulásnak, nem egy ilyen most jobban, most kicsit rosszabbul, sokat ettem, keveset ettem, front van, meleg van stb, hanem egyenletesen javult, függetlenül minden körülménytől. Másfél évig szedtem (mellette fél évig frontint is), aztán leépítettem, immár lassan 1 éve. Azt kell mondjam, jó döntés volt.
Ezt azért írtam le, mert egyrészt sokan szidják a gyógyszereket, másrészt én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ebből végérvényesen ki lehet kászálódni, pláne bogyók nélkül.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#174) Atos23 válasza proof88 (#172) üzenetére


Atos23
senior tag

Igen, el, es hianyoltam a befejezest. Talan kIcsit tobbet irtal a multrol, mint a jelenrol. Sulival mi a helyzet? Hova jartal, milyen szakra?

(#175) proof88 válasza Atos23 (#174) üzenetére


proof88
addikt

Dehát a befejezés az maga a jelen. Amikor hónapokra bontva írtam az már idénről szólt. Szóval most az van amiket leírtam, utoljára júniusban volt pánikrohamom az említett mozis esetnél, azóta nem (bár moziban még nem voltam azóta :D). Fura érzéseim, stb ilyenek nincsenek most, néha szédülök enyhén de akkor napokig (eddig azt vettem észre h akkor szédülök amikor hidegből melegbe vált az idő, aztán amikor állandósul akkor már jó). Majdnem minden nap tekerek, amikor nem tekerek, aznap itthon csinálok némi edzést. Gyakorlatilag tehát minden nap rászánok legalább 1 órát arra, hogy mozogjak. Tekerés közben is kihajtom magam, szeretek a forgalommal együtt haladni.
ELTE-IK-ra jártam, progterv info szakra. Az most ugye nem megy, mert megszűnt a jogviszonyom. Újrafelvételizni egyelőre nincs lehetőségem, majd jövőre. Most a pénzszerzés az elsődleges számomra. Ugyebár dolgoztam egy rövid ideig egy cégnél, de az határozott idejű szerződés volt és lejárt, ezért most munkát keresek, épp ma voltam tesztet írni egy helyen. Most megpróbálok kicsit a karrierre összpontosítani és a sulit majd legkorábban jövőre folytatom, de még meglátom. Most az anyagiak stabilizálása a legfőbb feladatom. Szeptembertől még folytatni fogom a terápiát, mert elutazott nyáron az orvosom, ezért volt egy kis kihagyás. Egyébként ma mikor voltam tesztet írni, egy kis szobában voltam 3 másik emberrel akik szintén tesztet írtak. Egy pillanatra rám jött az elején, hogy valahogy a pulzusomra koncentráltam és kényelmetlenül kezdtem érezni magam, ezért gyorsan elkezdtem a légzésre koncentrálni és 2 mély lassú hasi belégzés és még lassabb kifújás után a feladatokra összpontosítottam, aztán nem volt baj, majd ezt meg kellett ismételnem 5 perc múlva, aztán végérvényesen békén hagyott az érzés, a maradék ~2 és fél óra során már semmi gond nem volt. De ez sajnos még előjön nálam, ha kis zárt térben vagyok ÉS nem egyedül, hanem több ismeretlen emberrel.

(#176) fracture333


fracture333
aktív tag

én nem tudom hogy ez is hozzá kapcsolódik ehhez a témához, de én amikor valami miatt izgulok/szorongok, pl zh-k, vagy amikor éjszaka megállít valaki a sötét utcán hogy van-e cigim, stb., de olyankor akár voltam előtte wc-n akár nem, kelleni kezd brunyálni és....öhm...durrantani (ne röhögjetek, szerintem nagyon nem vicces ha ez így marad. gondoljatok bele épp valami ülésen kell bemutatót tartanom és végig fingok), de brunyálni csak pár másodpercig kell, utána elmúlik. :Y az orvos azt mondta hogy nem hinné hogy különösebb figyelmet érdemel a dolog. azt mondta mindenkinek van valami testi reakciója az idegességre/izgalomra. azért remélem hogy tényleg nem lesz komolyabb, mondjuk ezzel a fingós dologgal így is eléggé megszívtam. :(

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#177) proof88 válasza fracture333 (#176) üzenetére


proof88
addikt

sztem simán benne van ... nálam ugye a hasi gondok is előfordulnak, ha ideges vagyok.
Meg a barna maci is ürít mikor ideges. :D Mert ha készülni kell a harcra akkor a felesleget üríteni kell.

(#178) Atos23 válasza proof88 (#175) üzenetére


Atos23
senior tag

Hát sok sikert a sulihoz. Úgy gondolom, hogy a diploma és a munkahely megléte által adott többlet önbizalom segít egy ilyen egészségügyi probléma jelentős mérséklésében.

Nekem is vannak extrasystolék, de nálam tényleges kisebb szívprobléma miatt. Emiatt néha figyelgetem a szívverésem (nálam nem szapora, hanem kórosan lassú), és ha nem is érzem rosszul magam, de érzem, hogy lassabb, akkor én is elkezdek idegi alapon pánikolni, leizzadni, stb. :D Ergo fordított a helyzet, itt a szívzűr miatt pánikolás van, nálad pedig pánikolás miatti látszólagos szívzűr.

Hajrá a sulinak, adjad neki :)

[ Szerkesztve ]

(#179) proof88 válasza Atos23 (#178) üzenetére


proof88
addikt

És mit jelent a kórosan lassú? Sportolhatsz mellette? Szoktál is? :D

(#180) Atos23 válasza proof88 (#179) üzenetére


Atos23
senior tag

Hát konkrétan azt mondta a doki 8 éve, hogy erősebb sétánál jobban ne sportoljak, ennek ellenére én kb. heti 150 Km-t bicajozok, Futok egyszerre 10-12 Km-t heti egy-két (télen 3) alkalommal, hegyet mászok, napi 100 felülés és hasonlók :)

Nem akarom puhosan várni a kaszást, konkrétan szarok az egészbe :D

Napközben van hogy 35 a pulzusom, az átlag 40-42, éjszaka alvás közben valszeg kevesebb valamivel.

(#181) proof88 válasza Atos23 (#180) üzenetére


proof88
addikt

Szép, akkor mozogsz szépen. :) Ennek örülök, bár orvosi oldalról nem értek hozzá, de azért remélem hogy így megéred még a 100 éves kort. :D

(#182) Borzoló


Borzoló
senior tag

Nekem is néha előjön,de idővel felül lehet emelkedni rajta.Megtanulja kezelni az ember.Mindig legyen az embernél valami, ami leköti.Vagy amit már mások is írtak, az a testmozgás, ha lefárasztod magad, akkor az agyadis fáradt lesz hülyeségeken pörögni.A lényeg, h. szarj le mindent, azt is tanulni kell mint mindent...agykontroll...
;)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#183) udi


udi
őstag

Az a baj hogy a mai világban már lassan nem marad olyan ember aki ne élne át egy két ilyen rohamot.Jó cikk tanulságosak a hsz-ek is.Engem is próbált már egy két orvos pánikbetegen beállítani de mikor elmesélet egy napomat ő pánikolt be tőle kb :)

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#184) proof88 válasza udi (#183) üzenetére


proof88
addikt

Engem is próbált már egy két orvos pánikbetegen beállítani de mikor elmesélet egy napomat ő pánikolt be tőle kb :C :DD :DDD

(#185) udi válasza proof88 (#184) üzenetére


udi
őstag

Ez komoly.Sajnos könnyebb nekik ezt rávágni mint esetleg bármi mást kivizsgálni rendesen.Bár szerencsémre nálam minden negatív lett ettől függetlenül nem hiszem hogy egy röpke időre pánikbeteg lettem majd amilyen hirtelen jött olyan hamar el is múlt.Egyszóval én ha baj van tuti nem egy dokihoz megyek hanem végigjárok párat és utána nyugodtabb vagyok.Sajnos sokuk elfogult és gyorsan diagnosztizál amiből utána csak még több gond van :S

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#186) icecave


icecave
nagyúr

Nemtudom, látogatja-e valaki ezt a topikot. Pánikbetegségre/roham-ra háziorvos mit tudna felirni? Csak januárban rendel már minden piszcodoki, így ez a "megoldás" maradt csak, végszükség esetére lenne amúgy is csak.

(#187) ( V ) válasza icecave (#186) üzenetére


( V )
veterán

szerintem legintkább Xanaxot, vagy vmi hasonló nyugtatót.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#188) proof88 válasza icecave (#186) üzenetére


proof88
addikt

igen, hallottam már ilyesmit, hogy háziorvos is felírt. De ha megoldható, akkor próbáljatok természetes gyógymódot találni rá: napi szintű testmozgás, pl elmenni tekerni 1 órára valamerre, futás, ilyesmi. Illetve amikor jön a roham, akkor koncentrálni kell a légzésre: mély, egyenletes légzés kell, hasi légzés, lassan beszív, és még lassabban kifúj. Ezt szép lassan csinálod pár percig és jobb lesz, minél előbb kezded el annál gyorsabban véget ér a roham. Bajod úgysem lesz a rohamtól, meg nem fulladsz max légszomjat érzel, tudatosítsd ezt magadban és el fog múlni. Még ami hatásos lehet, hogy amikor érzed hogy indul a roham, elkezdesz valami jó poreszt nézni.

(#189) icecave válasza proof88 (#188) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem ezek csak az utóbbi pár napban jöttek ki, majd elmesélem az egész történetet. Nem számít a doki, mert elkezdtem figyelni a dolgokra, és nem jött elő megint. Valeriana relax nem is rossz, az segít, plusz a testmozgás is. Meg kerülni kell az elgondolkodós perceket, mert 30 évesen rohadt nagy hülyeségeken kezd el gondolkodni az ember...

(#190) proof88 válasza icecave (#189) üzenetére


proof88
addikt

jaja, akkor jobban kijön ha elkezdesz kombinálni meg "üresen járatni" a fejedet. Én is amikor lefoglalom magam meg tevékenykedek rendesen akkor semmi gond.

(#191) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Köszönöm a cikkedet, szintén beírok ide, mert végigolvasom majd, és minden kis részlete érdekel, főleg hogy ahogy elnézem a hozzászólások is eléggé idevalóak, érdekesek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#192) 3hollo


3hollo
újonc

Helló Mindenkinek!
Még nem olvastam végig, de elég kimerítő hozzászólások vannak a témában. Én is "bele kerültem" 38 évesen...fél éve.Hát...egyéletre szóló "kaland".
Mint rájöttem, a későn elkezdett fősuli és a késői gyermek vállalás felelőssége hozta ki.
Olyan "hirtelen" jött, hogy nem hittem el ez csak egy pánik roham. Meg az volt a zavaró (vagy inkább összezavaró), hogy néha minden átmenet nélkül elmúlt. :)
Jártam rengeteg "varázslónál" (csak jól lehúztak), mire eljutottam pszcihiáterhez.
Persze, észeszerűen hamar eltűntek a fizikai tünetek...persze...De ez a depreszonalizáció, hát ez nagyon brutkó! Főleg, ha az ember sosem drogozott és egész eddigi életében nem süllyedt egy józan szint alá.
A többit mindenki gondolhatja:együtt élni evvel a dologgal sokkal nehezebb, főleg ha tudja az ember,hogy olyan része felelős érte, amin nem egyszerű változtatni.
Fel vetődött bennem a kérdés: csak nekem tűnt fel, hogy sokunknál a vizsga időszak elött, alatt, közben...stb. fokozódott, vagy teljesedett ki a legdurvább tünet együttes???
Mert ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, nekem nagyon egyéretlmű kiváltó oknak látszik....A fősuli rendszerünkkel vannak némi gonodok...
Amúgy,az elmúlt 10év (az internet alapján) egész orvostudomány és spirituális életvitel-tudomány szakosodott erre a témára. Nagyon durva! :C
Mindenkinek (aki érintett) jobbulást és lelkibékét kívánok!

(#193) 3hollo


3hollo
újonc

Hali!
Szóval folytatva a tegnapi hozzászólásomat(ha még olvassa valaki ezt a blogo-ot),ellestem 1-2dolgot,miközben kutattam a gyógyulásom után.
Az agyunkban valóban kémiai változás zajlik le, mivel az egész pánik-dolog ősi,faji eredetű:az ősembernek, amikor menekült tudnia kellett,hol helyezkedik el térben és időben.Ez plusz még az adneralin túltermelés mellé.Na,ezért pörög fel az agy és ezért"állítódik el"olyan testen kívüli érzéssé.A depi következménye a pániknak, hiszen"kimerül"az agy.Nekem konkrétan majdnem"leállt"-olyan érzésem volt. :F
A furi az egészben (mondjuk az egész az), hogy nagyszüleink sokkal többet kibírtak mint mi. Vajon miért???
És miért nincs konkrét figyelmeztetés?Csak itt tudtam meg én is,hogy a szívdobogásra ébredés egy előjel,a sok közül...Erről azért többet kellett volna,hogy mondjanak a"médiában".
Másik:olvastam, hogy úgy nevezik a pánikot bizonyos pzscihológus körökben,mint az"ősbizalom"elvesztését.
Ez gyermekként alakul ki mindenkiben.Elvileg akkor visszahozható ugyan avval a módszerrel, vagy nem?
Még egy dolog:arról beszélünk mindannyian,hogy mindig csak a szép emlékek maradnak meg végül.Akkor,hogy jön ez a képbe? Mondta nekem egy pzscihológus ismerősöm,aki orvoshoz küldött,hogy ha nagyot hazudik magának az ember abban,hogy mi a jó neki,akkor alakul ki ez az állapot...
Nos, szerintem mindenki hazudik egy kicsit magának:mondjuk amikor szerelmes, vagy amikor elhiszi,hogy ki fog jönni a fizetéséből... :)
Egy biókémikus ismerősöm, aki aktívan foglalkozik a témával mondta,(ő mesélte a fenti kémiai elváltozást),hogy idegsejti kapcsolatokban a gátló/segítő vegyületek (ne várjatok orvosi pontosságot :) ) aránya eltolódik, valamint a velünk született képességünk: sterssz feldolgozásban szerepet játszó idegsejtekre tapadó fehérjék visszahúzódnak a kapcsolódásoktól....stb. Na, amikor ezt képekkel kifejtette mondtam neki, hogy köszi szépen, ezt az infót kihagytam volna! Erre azt mondta,hogy "meg kell ismerni az"ellenséget", hogy tudj védekezni. Vagy legalább tudd,hogy mitörténik Veled."
És van egykérdésem: valaki közületek próbálta már a hipnotizálás? Tényleg beválik? Sok embertől hallottam,hogy utána imádott élni...
Mindenkinek kívánok boldog további életet!...és lelki békét! :)

(#194) Kompetens


Kompetens
újonc

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.
Én még hivatalosan nem vagyok pánikbeteggé nyilvánítva, és ígyekszem életmódválátssal kijönni belőle.
Korábban már kétszer volt olyan élményem (27 és 29 évesen) amikor mentőt hívtak hozzám, és amikor mindenféle fájdalmak miatt teljes kivizsgáláson vettem részt. Akkoriban kicsik voltak a gyerekek, minden éjjel felkeltem hozzájuk, nem volt segítségem, állandóan fáradt voltam és nagy volt a felelősség. Aztán jártam gyógytornára, (nagyon fájt a hátam, tele voltam izületi gócokkal) és valahogy utána évekig tünetmentes voltam.
A harmadik szakaszba kb 2 éve léptem, (most 39 éves vagyok). amióta hol jobban, hol kevésbé zsibbadnak a végtagjaim, az arcom, a szám. Jártam neurológián, MRI-re küldtek, szedtem milgamma neurót, különösebben nem javult. És most pár hete előjöttek a furcsa szívdobogások, felugró vérnyomás (holott előtte inkább alacsony volt), halálfélelem, étvágytalanság stb Kivizsgáltak kardiológián, volt teljes vérkép, szívultrahang, EEG, kijött egy elsőfokú hipertónia, amire kaptam gyógyszert, de a furcsa szívdobogás és a zsibbadások nem múltak el.
A kulcs (ami miatt kialakult) az lehet, szerintem, amit Ti is írtatok: kevés alvás: rendszeresen napi 5-6 órákat aludtam, semmi sport, nagyjából egész nap a gép előtt. Ja és én nem iszom és nem dohányzom, viszont pár éve játékfüggő vagyok. Azért is alszom keveset, mert azt a 11 játékot amibe belefogtam rendesen karban kell tartani. Pl farmerama - elgazosodsz, myfreezoo - reklamálnak és kidobnak a szomszédok, ha nem dolgozol be meg ilyesmi. Próbálom ezt is csökkenteni, de sajnos teljesen nem tudok róla lemondani. Pedig gyerekes, beteges és pótcselekvés, és nem dőlne össze a világ, ha leállnék vele, ezt ráadásul mind tudom :(
Egyszer már leszoktam a kávéról, de aztán valahogy visszajött. Örülök, hogy itt megtudtam, hogy jobb lenne elhagyni.
Valaki kérdezte, hogy nagyanyáink mért voltak egészségesebbek: sok munka a friss levegőn vagy a gazdagabbaknál pihentető szanatóriumok, séták a kastély kertjében.
Mi meg ülünk egy betondobozban, kizsákmányoljuk a testünket, nem adunk neki pihenőt és génmanipulált adalékanyagokkal felpumpált műanyag kaját eszünk, és csodálkozunk, hogy fellázad a testünk...

(#195) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok !

Kb. 4 éve vannak pánikszindrómás tüneteim és hivatalosan az utóbbi hetekben diagnosztizált nálam pánikbetegséget a pszichiáter. 1 hónapja Rivotrilt szedek háziorvosi felírásra (napi, 2 x 0.5 mg, néha 0.5-1 mg-mal többet, ha épp szükségét érzem..ez lehet nem jó ötlet), ami tűrhetően kontroll alatt tartja, de a szociális kapcsolatokkal (szemtől szemben, nem Facebookon) gondjaim vannak (főleg beszélgetés kezdeményezés, szemkontaktus tartás). A pszichiáterem most ragaszkodik hozzá, hogy Rexetin-t szedjek, abból is az erősebb, 30 mg-osat (fél tabletta/nap). Ez viszont egy SSRI fajtájú antidepresszáns, amit én nem szeretnék szedni, mert nagyon nem jó dolgokat olvasni róluk (és nem is érzem magam depressziósnak, na jó, egy nagyon kicsit talán).
A pszichiáter és az ideggyógyász szerint a Rivotril önmagában nem fog meggyógyítani, mindenképp kell az antidepi.

A kérdésem a következő: valaki, aki pánikbeteg vagy az volt, meg tudná ezt erősíteni ? Hogy kizárólag csak antidepi segítsége mellett lehet ebből a bánatos francból kigyógyulni ?

Köszöntem előre is (leírom majd a teljes történetet hamarosan és megköszönöm azoknak, akik rászánják az időt az elolvasására/válaszra). :R

Gábor

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#196) efi99 válasza Pxs (#195) üzenetére


efi99
senior tag

A Rivotrilt valóban szedheted életed végéig is. Ha ez nem zavar és az adag is viszonylag alacsony, nos akkor ez is egy opció.
Antidepresszáns. A neve ne tévesszen meg, nem csak depresszióra van. 1 esély arra, hogy ha majd abbahagyhatod a szedését, akkor gyógyszer nélkül élj. Van pár buktató. Először is több hatóanyag-csoportú van és előfordul, hogy elsőre nem sikerül eltalálni azt, ami használ. Mivel a hatását legalább 4 hét után fejti ki, ez ennyi bukta időben is, majd leállás, váltás másik hatóanyag csoportúra. Másodszor, az első 4-5 napban még nem érzel majd semmit, de aztán eleinte erősíti a mostani tüneteidet, ezért mellette a nyugtató adagját emelni kell. Előfordulnak mellékhatások is, de nem szabad ezt összekeverni az előbbivel. Harmadszor, kb 3 hét mire visszaérsz a mostani állapotodhoz, 4 mire javulás mutatkozik, 10-12 mire a régi leszel vagyis eltűnnek a mostani nyűgjeid. Fél év után le lehet tenni a nyugtatót, kb másfél év után el lehet kezdeni csökkenteni az antidepi adagját is, nagyon-nagyon lassan kb fél év alatt. Negyedszer, ezután jön az orosz rulett: a következő 5 évben kis eséllyel lassan de biztosan visszatér a mostani állapotod vagy nagy eséllyel nem tér vissza, kicsit romlik olyan 65-95% közé (ami kb azt jelenti, hogy teljesen a régi sosem leszel, de nem fog kelleni nyugtató) vagy szintén kicsi eséllyel 5 év alatt végig 99%-os maradsz és akkor jó eséllyel meggyógyultál.
Azt mindenképpen el kell mondanom, hogy kezeletlenül lassan, de biztosan romlásnak indul, bár ezt 4 év után már tudnod kell. Gondolom azért mentél dokihoz is, mert kezdett az elviselhetetlen kategóriába esni.
Az én javaslatom szerint: ha már napi szinten kell a nyugtató, akkor én belevágnék.
Én nem bántam meg anno.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#197) Pxs válasza efi99 (#196) üzenetére


Pxs
aktív tag

Nagyon köszönöm ! :) Eddig 20 % vs. 80 % arányban állt nálam az IGEN/NEM opció, de ezzel kb. megfordult..a Rivo most elég stabilan tart (értsd: nem hívogatok mentőt hetente 2x vagy tekerek le bringával magam az ügyeletre, mert előtte ezek már kb. olyan gyakori voltak, mint a szappanoperák részei), de azt rögtön megérzem, ha pl. nagyobb tömegbe kell menni vagy sok ember között orvosi rendelőben várakozni. Nyílt helyen kevesebb a bajom. Most hétvégén lesz egy szív MR, mert legutóbb CT-n találtak valamit, ami akár műtermék is lehet, de ezt ki akarják zárni. Az tény, hogy a szívemet elég vacaknak érzem...holott a tesztek (pl. terhelésteszt 13.4 MET) nem ezt mutatják. Írok majd a fejleményekről, meg a komplett sztorit is, hogy teljes legyen a kép.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#198) Pxs


Pxs
aktív tag

Ugyannakkor a Rexetines tapasztalatoknak utánaolvasva elég durva dolgok vannak...volt, akit alig tudtak megmenteni 1 szem után. 180-as nyugalmi pulzus, szemfelakadás, stb. (Mondjuk nekem fél szem a kezdőadagom a 20 mg-ból a recept szerint, ami még mindig nincs kiváltva). Nyilván ember és ember között van különbség, így nem tudhatom, nálam hogy fog hatni...lehet az SZTK-ban kéne bevenni és ott ülni fél napot, hogy közel legyen a segítség, ha gond van. :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#199) efi99 válasza Pxs (#198) üzenetére


efi99
senior tag

A Rexetin hatóanyaga más, mint annak az SSRI-nek, amit én szedtem. A mellékhatások minden szernél lutri. A dokiknak általában van egy bevált szerük, aztán azt forszírozzák, legalábbis először.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#200) whitezo88


whitezo88
nagyúr

jé évekig voltunk jóban meg osztálytársak de ez nem tudtam.

szerencsére nekem ez megáll egy "egészséges" gyomoridegben ha van (volt) vizsga, például varázsütésre tud megváltozni az ember hasában lévő cucc állaga hirtelen nagyon hígra... bár egy idő után nem volt ilyen, mondjuk én nem is ELTÉ-re jártam.

ilyenkor az se jó ha lassan mész meg akkor se ha futsz...

de ez más dolog tudom. stressz, mozgáshiány, rendszertelen élet... figyelni kell ezekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.