Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#194) Kompetens


Kompetens
újonc

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.
Én még hivatalosan nem vagyok pánikbeteggé nyilvánítva, és ígyekszem életmódválátssal kijönni belőle.
Korábban már kétszer volt olyan élményem (27 és 29 évesen) amikor mentőt hívtak hozzám, és amikor mindenféle fájdalmak miatt teljes kivizsgáláson vettem részt. Akkoriban kicsik voltak a gyerekek, minden éjjel felkeltem hozzájuk, nem volt segítségem, állandóan fáradt voltam és nagy volt a felelősség. Aztán jártam gyógytornára, (nagyon fájt a hátam, tele voltam izületi gócokkal) és valahogy utána évekig tünetmentes voltam.
A harmadik szakaszba kb 2 éve léptem, (most 39 éves vagyok). amióta hol jobban, hol kevésbé zsibbadnak a végtagjaim, az arcom, a szám. Jártam neurológián, MRI-re küldtek, szedtem milgamma neurót, különösebben nem javult. És most pár hete előjöttek a furcsa szívdobogások, felugró vérnyomás (holott előtte inkább alacsony volt), halálfélelem, étvágytalanság stb Kivizsgáltak kardiológián, volt teljes vérkép, szívultrahang, EEG, kijött egy elsőfokú hipertónia, amire kaptam gyógyszert, de a furcsa szívdobogás és a zsibbadások nem múltak el.
A kulcs (ami miatt kialakult) az lehet, szerintem, amit Ti is írtatok: kevés alvás: rendszeresen napi 5-6 órákat aludtam, semmi sport, nagyjából egész nap a gép előtt. Ja és én nem iszom és nem dohányzom, viszont pár éve játékfüggő vagyok. Azért is alszom keveset, mert azt a 11 játékot amibe belefogtam rendesen karban kell tartani. Pl farmerama - elgazosodsz, myfreezoo - reklamálnak és kidobnak a szomszédok, ha nem dolgozol be meg ilyesmi. Próbálom ezt is csökkenteni, de sajnos teljesen nem tudok róla lemondani. Pedig gyerekes, beteges és pótcselekvés, és nem dőlne össze a világ, ha leállnék vele, ezt ráadásul mind tudom :(
Egyszer már leszoktam a kávéról, de aztán valahogy visszajött. Örülök, hogy itt megtudtam, hogy jobb lenne elhagyni.
Valaki kérdezte, hogy nagyanyáink mért voltak egészségesebbek: sok munka a friss levegőn vagy a gazdagabbaknál pihentető szanatóriumok, séták a kastély kertjében.
Mi meg ülünk egy betondobozban, kizsákmányoljuk a testünket, nem adunk neki pihenőt és génmanipulált adalékanyagokkal felpumpált műanyag kaját eszünk, és csodálkozunk, hogy fellázad a testünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.