Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Na, most meghoztad a kedvemet egy ilyen bill beszerzéséhez :DD
A csillogó villogós korszakomból már kinőttem de ez így hasznos funkció félhomályba.

Köszi hogy pénzt b@szhatok el a gépre MIATTAD :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) palfitom válasza Met (#1) üzenetére


palfitom
félisten

:R Csak neked, csak ma, csak most!
A kisdobos ahol tud segít! :DDD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasz

Nagyon bomba a villogás.

Egyelőre asus TUF k5 billentyűn nem olyan szexin működik , mint neked, pedig elég menő.
Az egér a sebesség túllépésekor elkezd piros felé menni, és ha büntet a rendőr, akkor kéken villog mind az egér, mind a billentyű.

A többi egyéb funkció nem ment - eddig. Majd most látjuk, remélem, ha frissítek rajrta és az aura sync adja nekem is a villogást, mint neked.

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#4) Gave válasza Met (#1) üzenetére


Gave
addikt

+1, mondom hű így, hogy van funkciója is már más képet fest,.. aztán meg "áh úgyse kell mert nem optikai és én majd azt akarom kipróbálni", rákerestem, bassus. :D :K

Lehet, hogy lesz egy rendelve pedig nagyon nem akarok költeni.

(#5) palfitom válasza tutuhawer (#3) üzenetére


palfitom
félisten

:) Úgy legyen!

Gave
:D

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#6) xrvman


xrvman
őstag

Hm, nekem egy ROG Horus GK2000 RGB Mechanical Gaming Keyboard-om van és sajnos nem csinálja ezeket az effekteket. Jó ideje nincs friss driver már hozzá.

(#7) marositech


marositech
senior tag

Tervezem megvenni a vezeték nélküli változatot. Sajnos a ROG RX RED kapcsolót nem tudom hova tenni, egyenértékű lenne a Chery MX Red kapcsolóval? Mennyire hangos a kattogása?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8) palfitom válasza marositech (#7) üzenetére


palfitom
félisten

Passz.
Egyébként a billentyűk leütése teljesen néma, viszont a felérkezésük hangos, sajnos.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#9) Met válasza Gave (#4) üzenetére


Met
nagyúr

mert nem optikai :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10) Gave válasza Met (#9) üzenetére


Gave
addikt

Ráfeltételeztem, hogy nem az, mert pár hónapja sokat keresgéltem és mind ilyen 100e körül volt. Rákeresve kiderült, hogy mégis optimech:

Asus: "ROG Strix Scope RX optical RGB gaming keyboard for FPS gamers, with ROG RX optical mechanical switches,"

(#11) Met válasza Gave (#10) üzenetére


Met
nagyúr

Jaa, arra a bigyóra gondolsz ami a gomb alatt van...
Nekem optikai az egér, a szemüveg és a kábel amit a Digi húz be.
Ami a billentyűs topicban van hogy késes, ollós, harangos meg még mit tudom én mi van a gomb alatt, annyira nem hat meg :D
Nem értettem hogy egy billentyűzet hogy lesz optikai.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) Gave válasza Met (#11) üzenetére


Gave
addikt

Én sem értek hozzá sajnos, annyi (tév?)ismeretem van róla, hogy most ennek a leggyorsabb a hitregje (elvileg).

Itt ebben a videóban elég jól bemutatja egy tollal, hogyan műxik:

(#13) pengwin válasza Met (#11) üzenetére


pengwin
addikt

(#12) Gave
Egy optikai kapcsolós billentyűzeten minden gomb alatt van egy optikai érzékelő a NYÁK lapon, és ez érzékeli, hogy közelebb tolod hozzá a csúszkát (amire a kupak csatlakozik).

Az optikai és hall effekt kapcsolók érintkezés nélkül kapcsolnak, ellenben pl. a Cherry-típusú gombokkal, ahol két fém érintkezőt kell egymáshoz nyomnod. Mivel ezek a kapcsolók érintkezés nélkül működnek, ezért sokkal simábban tudnak járni, mint egy Cherry-típusú kapcsoló, valamint az érzékelés jellegéből adódóan lehet pl állítani, hogy milyen mértékű lenyomást érzékeljenek, és a hall effektes kapcsolók képesek analóg módon a lenyomás mértékét is érzékelni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) Met


Met
nagyúr

Ebből két fajta van?
ASUS ROG STRIX SCOPE RX HUN RGB mechanikus gamer billentyűzet 90MP0240-BKHA00
ASUS ROG Strix Scope XA05 HU optomechanikus kapcsoló ROG RX Red ROG STRIX SCOPE RX

Név alapján az utóbbi csak pirosan világít.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15) palfitom válasza Met (#14) üzenetére


palfitom
félisten

90MP0240-BKHA00 van nekem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#16) Gave válasza Met (#14) üzenetére


Gave
addikt

Ugyan az elvileg. Nézd a kép sarkát, model szám és termék azonosító.
szerk: A linkelt kép német, a BKHA00 lesz a magyar feliratos.

[ Szerkesztve ]

(#17) pengwin válasza Met (#14) üzenetére


pengwin
addikt

az "RX Red" a kapcsoló típusa lesz a névben: könnyű rugós, lineáris.

Arra készüljetek fel, hogy ha lekopik a gombok felirata, akkor ezen nem lesz egyszerű kupakokat cserélni. És mivel háttérvilágításos magyar billentyűzet, így szinte boritékolható, hogy le fog kopni.

Üdv, pengwin

(#18) palfitom válasza pengwin (#17) üzenetére


palfitom
félisten

Mivel én a gépet valamikor hetekig nem kapcsolom be (tavasztól őszig ha lehet, akkor nem ülök a gép előtt), ezért nálam vélhetőleg elég sokára fog lekopni. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19) pengwin válasza palfitom (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Valakinél egyáltalán nem fog kopni, van ahol meg fél év intenzív használat tönkreteszi... teljesen ember és bőrfüggő. Azért személyes tapasztalatból ezt lehet tudni, nálam pl. semmilyen elvileg kopós billentyűzet nem kopott eddig észrevehetően.

Üdv, pengwin

(#20) palfitom válasza pengwin (#19) üzenetére


palfitom
félisten

Persze, ez így van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#21) xrvman válasza pengwin (#19) üzenetére


xrvman
őstag

Hát én eddig minden billentyűzetet lekoptattam, de, ami most van lekopogom, nem kopik. Csak éppen drivert nem csinálnak már hozzá, hogy legyen benne ez az ETS2 világítós feeling.

(#22) pengwin válasza xrvman (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Első sorban attól függ, milyen a kupak: kétrétegű nem kopik, legfeljebb fényesedik, de a lézerezett és a tipikus áttetsző kupak azért többnyire kopik. A háttérvilágításos magyar billentyűzetek kupakjai mind átlátszó anyagból vannak, ezt mártják festékbe, majd lézerrel lemarják a festéket a betűkről. Ha ez nem kap valamilyen felületkezelést, akkor a leggyorsabban kopó fajta... de nyilván függ a bőrödtől és az olajaitól.

Üdv, pengwin

(#23) Met


Met
nagyúr

Az ASUS ROG Strix Scope XA05 HU optomechanikus kapcsoló ROG RX Red ROG STRIX SCOPE RX
akkor elvileg ugyan az mint a 90MP0240-BKHA00?
Utóbbi elfogyott onnan ahonnan lett volna.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24) Met


Met
nagyúr

Mit, hogy kell beállítani hogy ETS2-ben csak a funkció billek világítsanak? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25) palfitom válasza Met (#24) üzenetére


palfitom
félisten

:F Ahogy írtam, én semmit sem állítottam. Indítás után alapból így működött.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26) Met válasza palfitom (#25) üzenetére


Met
nagyúr

Ahha.
Vicces volt.
Megint próbálkoztam vele, az Armoury Crate ablak kis töltés után el is tűnt.
Letöröltem, vissza már nem ment, 502-es hibakód.
Google, kapcsoljam ki a windows store-ban az automatikus frissítést.
Kikapcsoltam, telepítés másik hibával leállt.
Nagy nehezen találtam régebbi verziót, az se ment fel.
Gondoltam visszakapcsolom a frissítést, rögtön felment a Crate.
Elindult, játék indít, világít minden minden színben, de a funkcionálisak villognak vagy más színnel.
Próbálgattam ezt azt állítgatni, most megint ott tartok hogy vagy valami gyári effektel villog vagy egy színnel világít mint windowsban.

Viszont olyan mintha lagolna, WOT-ban :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27) palfitom válasza Met (#26) üzenetére


palfitom
félisten

Érdekes. :U
Mondjuk én még mindig nem próbáltam más játékokkal, nem kapcsoltam be a gépet azóta…

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28) xrvman válasza palfitom (#27) üzenetére


xrvman
őstag

Armoury Crate fent volt amikor az ETS2-t elindítottad?

(#29) palfitom válasza xrvman (#28) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.