Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó teszt és gép gratulálok hozzá.
Egy apró észrevétel az akkumulátoros üzemidőt is tesztelhetted volna. Elvégre ez egy hordozható gép ez az egyik legfontosabb tulajdonsága ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) bela5 válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


bela5
aktív tag

Köszönöm! Az akkumulátorr teszttel az a baj,hogy a teszteket mind akku nélkül futtattam, és már nem sok értelme lenne, ha megjelent a cikk...Remélem lesz még több tesztem is, akkor majd mindenképpen lesz aksi teszt.

Az akkumulátor wifi használat mellett olyan 2 órát, wifi nélkül,lehúzott fényerővel 2,5 órát bír.

Bela5

(#3) bela5 válasza bela5 (#2) üzenetére


bela5
aktív tag

Pótoltam az akkumulátort...Ha nem is tudtam terhelés mellett,és a töltési időt leírni,de azért valami került az akkumulátorról is...

U.t.:Ígérem a következő cikkembe (ha lesz még) mindenképpen írok róla.

(#4) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem rossz, de a billentyűzet nagyon nem tetszik. Azok a nyílbillentyűk... istenem... :DDD
Amúgy jó bemutató. :)

(#5) bela5 válasza FoxiestFox (#4) üzenetére


bela5
aktív tag

Ezért is írtam,hogy minden megszokás kérdése...Én nagyon sokat szoktam gépelni,és én már nagyon megszoktam,hogy a nyílbillentyűk ilyen kicsik.

Bela5

(#6) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nagyon jó teszt, ügyes vagy :)

Nagyon pöpec noti tetszik és jó árban is sikerült rácsapni felszereltséghez képest abszolút.
Korrekt köszönöm, jó volt elolvasni, telljesen egyedi teszt :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) bartucc válasza bela5 (#2) üzenetére


bartucc
addikt

Hasznos teszt, szerintem ár/értékben jó laptop. Azért a Crysis, meg GTA4 fullon kicsit erős volt, max közepesen, de hát nem ez az elsődleges célja ennek a gépnek. :N

Bár érdekes hogy Wlan gyorsabb mint a Lan kapcsolat, egy 1Gbit-es lan elfért volna szerintem, ha gyorsan akar rá másolni az ember, ennyit tudok belekötni:D

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#8) bela5 válasza bartucc (#7) üzenetére


bela5
aktív tag

Mind a két játék fullon ment...

[ Szerkesztve ]

(#9) bartucc válasza bela5 (#8) üzenetére


bartucc
addikt

Mondjuk felbontás függő is, meg gondolom nem engedett mindent max-ra állítani, a 88GT ami nálam volt a minapp, az kevés volt maxon hozzá. De ezen nem vitatkozunk, nagyon korrekt kis masina, főleg hétvégi játékosoknak ajánlanám, aki vagy néha játszik, vagy kevésbé érzékeny a kisebb kompromisszumokra. Ja, hogy san anderas, bocsánat, elnézést a tévedésemért. :B Akkor egyetértek a teljesítményben :)

De a Corei3 ilyen áron tényleg nagyon jó vétel volt, mostanában nézegettem mire képes, hát nem semmi a mostani E3200-asomhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10) bela5 válasza bartucc (#7) üzenetére


bela5
aktív tag

GTA San Andreassal ment a teszt...

(#11) bela5 válasza bartucc (#9) üzenetére


bela5
aktív tag

Jaja...Nekem egy Acer gépem van emellett,és azért ég,és föld a kettő...Szerintem is jó vételt kötöttem...

(#13) superecneB


superecneB
őstag

Szerintem nagyon rendben van a kis gép

[ Szerkesztve ]

(#14) G@be22


G@be22
tag

Hát igen :) Ahol dolgozomn forgalmazzuk is a PB notebookokat, tuti gépek tuti áron.
Gratula a teszthez :R Ügyes irás volt :)

(#15) G@be22


G@be22
tag

Hát igen :) Ahol dolgozomn forgalmazzuk is a PB notebookokat, tuti gépek tuti áron.
Gratula a teszthez :R Ügyes irás volt :)

(#16) G@be22


G@be22
tag

Hát igen :) Ahol dolgozomn forgalmazzuk is a PB notebookokat, tuti gépek tuti áron.
Gratula a teszthez :R Ügyes irás volt :)

(#17) G@be22


G@be22
tag

Hát igen :) Ahol dolgozomn forgalmazzuk is a PB notebookokat, tuti gépek tuti áron.
Gratula a teszthez :R Ügyes irás volt :)

(#18) G@be22


G@be22
tag

Upsz. Bocsánat mindenkitöl. :R Internet hiba :( :(

[ Szerkesztve ]

(#19) bela5 válasza G@be22 (#18) üzenetére


bela5
aktív tag

Köszi...Nem baj...

(#20) superecneB


superecneB
őstag

Egyébként a Packard Bell és a Gateway full 1 cég? Téged a billentyűzete nem idegesít? - Szerintem használhatatlan

(#21) Solten


Solten
addikt

"De ennek ellenére a Packard Bell mára már egy elit kategóriának számít...Legalábbis a gyártó-Acer- erre a célra gyártja. Amint megtekintettem élőben a laptopot, egyből az Acer Aspire 6920 jutott eszembe."

Ezzel vitatkoznek, inkabb a konzumer szegmensbe szanja, a tesztelt modelled erzesre gyengebb/olcsobb anyagokbol epul mint pl a 6530G-m. Mindenesetre kellemes cucc, en is nyuztam a munkatarsamet:

- hutes rendben, nem zajos, nem meleg a keszulek.

- billentyuzete pontos, stabil.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kár, hogy nem nagyíthatóak a képek, és nincs üzemidő teszt.

Köszi, jó olvasnivaló volt! :R

(#23) Napfénysüti válasza Solten (#21) üzenetére

Erről a mondatról nekem is hasonló gondolat ugrott be. Azért a Packard Bell közel se elit kategória. Inkább az Acer tisztes iparosmunka konzumer brandje.

Valaki mondta a Gatewayt: akárcsak a Packard Bell az is az Acer leányvállalata tudtommal.

Més que un club!

(#24) superecneB válasza Napfénysüti (#23) üzenetére


superecneB
őstag

Igen a Gatewayt felvásárolta az Acer ha jól tudom azért mert csak így tudott piacot szerezni magának az USA-ban.

(#25) benoce válasza Napfénysüti (#23) üzenetére


benoce
tag

akkor egy kis történelem lecke :DDD

klikk:

[ Szerkesztve ]

(#26) themebuilder


themebuilder
senior tag

Köszönjük a tesztet. :C

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#27) buherka


buherka
addikt

Azért megnézném azt a Crysis-t full felbontáson Gamer beállítások mellett, miként birkózik meg egy ilyen játékkal egy 64 bites, 80 számolóegységes, low-end VGA.
Még egy 8800GT is, ami 3X erősebb ennél az ATI-nál, még az is köhögve viszi azt a gémet. Indíts el egy FRAPS-t játék közben és úgy nézd meg, hogy van folyamatos 30 képkocka/sec.
Játékokhoz kiváló hardver...az sajna nem itt kezdődik. :(

Az a prémium kategória is kicsit erős szerintem, mert ez a gép egy full konzumer szegmens és semmi más. Nem attól prémium egy gép, ha ordenáré módon körbefóliázzák, mert egy 100K-s MSI is kívül belül fóliás, amikor megveszed.
Nem tudom, hogy fogtál e már a kezedben mondjuk egy HP Elitebook, Dell XPS, ThinkPad, Tecra -gépeket...mert ezekre már valóban lehet mondani, hogy prémium-elit kategória.

Itt a PH-n már ennyi pénzből egy új ThinkPad T500-at vettél volna 3 év garival, amiben akár 2db VGA is van és annak a gépnek a zsanérjain már valóban páros lábbal ugrándozhatsz.
Súlyos hiba szerintem így elkapkodni egy gépvásárlást. Főleg ha autókázás közben egy plakátról lessük le a kiszemelt példányt.

Kicsit úgy jött le nekem a teszt, hogy húdejóhogyeztvettem-ennéljobbnincs. :U
Jó a teszt és részletes, csak kicsit elfogult.

Nem megsértődni, nem trollkodni akarok. :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#28) superecneB válasza buherka (#27) üzenetére


superecneB
őstag

Ez nekem is szemetszúrt, az én gépemen alig megy fullon bár csak 2gb ramom van és 3ghzre huzott E2180, de azért csak egy 4850...

[ Szerkesztve ]

(#29) simonzé


simonzé
addikt

Ügyes próbálkozás, látszik, hogy sok energiát fektettél bele. Annyit jegyeznék meg, hogy a 'laptop' helyett itt-ott használhatnál szinonímákat, mert az utolsó oldalon pl minden mondatban szerepel. Látszik hogy nem profi írta, de tényleg jó kis teszt lett. Ja, még egy megjegyzés: jobb lenne, ha a képek egyúttal linkek is lennének a nagyobb felbontású változathoz, mert ezeken a mini képeken alig látszik a lényeg.
Csak így tovább, minden laptoptulaj legalább ilyen tesztet tegyen fel hogy segítse a többiek választását!

I don't fit in. I fit out.

(#30) simonzé válasza Napfénysüti (#23) üzenetére


simonzé
addikt

a nyugati piacon nagyon jól állt a Packard Bell, az Acer azért vásárolta fel, hogy a konkurencia nehogy elvigye és ezáltal megerősödjön. Igazából nem volt szüksége a márkára, mert az Emachines-Acer-Gateway trió minden szegmenst lefed. De ezt behozták az Acer mellé-fölé középkategóriásnak. Nekem tetszik.

I don't fit in. I fit out.

(#31) Napfénysüti válasza simonzé (#30) üzenetére

Igen, a lényeg ott van hogy középkategóriásnak. Az elit kategóriától azért a PB elég messze áll. Buherka említette az igazi elit gépeket. Elég csak az árakat megnézni... Nem 170k-tól indulnak. :)

Més que un club!

(#32) doncortio


doncortio
senior tag

zsír noti :C
én is keresek egyet szeptemberre (suli) és ez jónak ígérkezik! ráadásul az ára is jobb lesz az iskolakezdési szezonban ;]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#33) bela5 válasza simonzé (#29) üzenetére


bela5
aktív tag

Sziasztok!

Igen, az Acer, a Packard Bell, és a Gateway egy cégcsoport. Utóbbi inkább az Usában nagyon elterjedt márka… Habár próbálták Magyarországon is meghonosítani, ez a kezdeményezés nem nagyon vált be. Minden gyártónak van olyan gépe,mely a kinézetével, az esztétikával próbál előnyt szerezni...Ez a gép szerintem ilyen, annyival több társainál,hogy ez tud is valamit. Nem azt mondom,hogy a nagy gamereknek lesze ez jó...Mert ez nem is lenne igaz. Almalmi játékosoknak ,és azoknak akiknek az un. brutális játékok futtatása nem szükséges full beállításokkal. Én a tesztben a Crysys-t és a SanAndreas-t választottam. A gép mind a két játékot vitte fullon. Habár FPS-t nem tudok mérni,nekem nem tűnt darabosnak a játék közben...Tudom, hogy nem szálcsiszolt fém, nem is bambuszrügyből, és nem atombiztos anyagokból készítették,de ez esetben a gyártó az esztétikumra ment. Azzal vitatkoznék,hogy a kozumer szegmensbe szánja. Mivel a cikk végén is írtam,hogy mára a laptop egy amolyan státusz szimbólum is…Ezért lett a Packard Bell prémium kategória. (Aki a gépét a konzumer szegmensbe szánja, az nem 170k.-s kategóriába teszi). A gép láttán a 6920-as jutott eszembe,ahogy a cikkemben is írtam. Itt nem az anyaghasználatot vettem alapu,sem a belső felépítést,hanem azt,ahogy elsőre ránézek a gépre…Pusztán a külső megjelenés. Soha nem mondtam,hogy profi vagyok.(Simonzé) Ez az első cikkem…(persze ezzel nem takarózhatok sokáig) Tudom vannak a cikknek hiányai, de a kritikákat építő jellegűen fogom használni a következő cikk megírásához, és ígérem,hogy rakok akkumulátor tesztet is, és a szinoníma szavakat is használni fogom. A képekhez a nagyobb linket ehez a cikkhez már nem tudom alkalmazni,de ezt is pótolni fogom a következőkben.

(#34) Napfénysüti válasza bela5 (#33) üzenetére

Hát márpedig ez nagyon konzumernek tűnik? Dokkolható? Moduláris? Bővíthető? Strapabíró? Azért ha megnézed a business osztály inkább 250+ k-től indul. Esetleg prémium konzumer lehetne de ahhoz meg nem elég exkluzív és az anyaghasználata se az a szint szerintem.

Més que un club!

(#35) bela5 válasza Napfénysüti (#34) üzenetére


bela5
aktív tag

Akkor egyezzünk meg a prémium konzumer jelzőben...Anyaghasználatot tekintve nem az a Fusi által használt kopogós műanyag, és szerintem a hátlapját nézve van elég exkluzív a megjelenése...

(#36) Napfénysüti válasza bela5 (#35) üzenetére

Ez fém házas gép?

De már kíváncsiságból utánanézek a gyár honlapján hogy ők mit mondanak. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#37) bela5 válasza Napfénysüti (#36) üzenetére


bela5
aktív tag

Nem fémházas gép, hanem műanyag... De a minősége az anyagoknak fényévekkel jobb mint egy Fusi gépé...Műanyag,de nem az az elhasználódó fajta...A billentyűzet mellett és a képernyőt tartó résznél meg a Toshiba Satelite sorozatból megszokott műanyaggal a találkozunk...Ha konzumer egy Fusi...Akkor ne vegyük vele egy kalap alá...

(#38) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#36) üzenetére

Túl sok infó sajnos se a magyar se az angol oldalon nincs. De azt megtudtam hogy a PB egy hordozható mindenesként hirdeti. Viszont az anyaghasználatról az oldalukon semmi nem derült ki. Véleményem szerint ez egy korrekt sima konzumer gép. Igazából se nem biznisz se nem prémium. De ettől még kategóriájában jó vétel lehet. :K

Més que un club!

(#39) Napfénysüti válasza bela5 (#37) üzenetére

De az hogy konzumer vagy nem nem az dönti el hogy milyen műanyagból van...
A Fu-Si-nak, bocsánat már csak Fujitsu ugye meg vannak jobb gépei. Sőt kérlek nézz szét mert ha jól tudom a Fujitsu már csak Lifebookokat fog kiadni aminek ha utánanézel meglátod hogy azokhoz képest az a PB anyagban játékszer. Mondjuk az áraik is csillagászatiak... :U

Amúgy alapvetően két kategóriáa lehet osztani a notebookokat: business és consumer. Persze ezeken belül lehet egy tonna variáns és alsó meg csúcs kategória is.
Valszínű a Fu-Si amit láttál az a belépő szint lehetett. A te PB-d meg már egy középkategória. A csúcs meg olyan 500k-1M Ft-ig terjed. :)
De gondolom neked másként magyarázták még anno ezt a konzumer vonalat. Ezt nem bántásból mondom csak nézz utána kicsit hogy vannak a besorolások. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#40) bela5 válasza Napfénysüti (#39) üzenetére


bela5
aktív tag

Persze azokat a Fusi gépeket mondom,amik egy árkategóriában van az én Pb.-mel...Utána fogok olvasni...Nekem ezt még jó 3éve mondták el...Szal azért a Fusi még mindíg a műanyaggal nyomul...Mert a Lifebook-okat még nem adták ki... :(

(#41) Napfénysüti válasza bela5 (#40) üzenetére

Fujitsu idén vált ha jól tudom. Pont azért mert az Amilo nem cseng jól. Mellesleg az előző gépem egy Amilo volt de azért nem mondom azt hogy a mostani notebookom egy überbrutál business csúcs. Pedig ez nagyon durva gép ahhoz képest. :D
Viszont ha nem is lesz minden új Lifebook olyan szint mint régen (árból kiindulva biztos nem) azért így hogy kiszállt a Siemens csak javul a minőség.

Ilyenem volt:L7320
Ilyenem van most:T400

A kettő között 2.5* árkülönbség van meg vagy 2-3 év is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42) bela5 válasza Napfénysüti (#41) üzenetére


bela5
aktív tag

A mostani jobban tetszik... :D
De a lényeg,hogy szerintem nagyon jó ár/érték arányban van a noti,és a köznapi feladatokat el tudja látni...Ha kihozzák a Fujitsu Lifebookját,majd akkor majd tudunk többet is.... Állapodjunk meg abban,hogy a gépet már megvettem,szerintem jó,és jobb mint a Fujitsu...(a mostani Fujitsu)A mostani jobban tetszik... :D
De a lényeg,hogy szerintem nagyon jó ár/érték arányban van a noti,és a köznapi feladatokat el tudja látni...Ha kihozzák a Fujitsu Lifebookját,majd akkor majd tudunk többet is.... Állapodjunk meg abban,hogy a gépet már megvettem,szerintem jó,és jobb mint a Fujitsu...(a mostani Fujitsu)

(#43) Napfénysüti válasza bela5 (#42) üzenetére

Oké ez jogos. Amúgy szerintem nem rossz gép ez a PB. Ha öcsém most venne gépet annyiért mint ano az MSI-t lehet ajánlanám is neki. A Fu-Si-knál amúgy tuti jobb. :K Tényleg erre ugye 2 év garancia van?

Més que un club!

(#44) bela5 válasza Napfénysüti (#43) üzenetére


bela5
aktív tag

Az Aquánál vettem,és 2év gari jár rá...(Nem mintha máshol több járna)

(#45) bela5


bela5
aktív tag

:DD

(#46) Napfénysüti válasza bela5 (#44) üzenetére

Az korrekt mert az Acerekre ami ugye az anyavállalata a PB-nek csak 1 év a garancia. :K
Emlékeim szerint az angol oldalon 1 év a standard garancia. :F

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#47) bela5 válasza Napfénysüti (#46) üzenetére


bela5
aktív tag

Passz....én most 2évet kaptam rá...

(#48) bela5 válasza bela5 (#47) üzenetére


bela5
aktív tag

Akkor mégis jó az Aqua :DDD

(#49) Napfénysüti válasza bela5 (#48) üzenetére

Asszem itthon 2 év a gyári PB garancia.

Més que un club!

(#50) bela5 válasza Napfénysüti (#49) üzenetére


bela5
aktív tag

Holnap ha tudok, utána fogok nézni...

(#51) benoce válasza Napfénysüti (#49) üzenetére


benoce
tag

Mo. hivatalosan 2 év a jótállás.

Packard Bell, bocsánat hogy beleszólok, teszteltem párat (bocs, önreklám), semmi különleges nincs benne, egyszerű tömegtermék, még ha ezt valaki nehezen emészti meg. Ár/érték aránya nagyon jó, még most, de ők is inkább felfelé pozicionálnák termékeiket árban, ami szerintem be is fog következni szvsz.

Anyag használat, dettó mint az Acer, műanyag. Az egyszerűség kedvéért,
Packard Bell TM86 széria ua. mint az Acer AS5741 család. Egy cég, egy kosárból építkeznek. Költséghatékonyság.

Fujitsu LB, való igaz, csak ezek lesznek, és már vannak, megjegyzem 3 év jótállás van rá, háztól házig. Ha megemberelem magam, akkor megírom a A530 szériáról a véleményem.

PB, konzumer termék, ahogy ismerősöm mondja, egy tisztességes becsületes munka eredménye, ennyi, nem több nem kevesebb

bela5: még egy megjegyzés engedj meg, az a legjobb gép ami otthon van, és ki van fizetve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52) bela5 válasza benoce (#51) üzenetére


bela5
aktív tag

Az utolsó hozzám idézett sor tartalmát illetően teljesen egyet tudok érteni...Máanyagokban is van különbség...De még az ár/érték aránya nem rosz a gépnek,és nekem bevállt...A jótállásról szóló infokat köszönöm...

(#53) bela5


bela5
aktív tag

Am...Nagyon jók a cikkeid....Sokat olvastam már..

(#54) jani1111


jani1111
csendes tag

Sziasztok!

A TJ-75-nél, van valami billentyűkombináció amivel kiadja a cd-dvd-t? Vagy csak a dvd oldalán lévő gomb?

köszönöm

(#55) bela5 válasza jani1111 (#54) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!

Szerintem még launch managerrel lehet valamit csinálni,de ha erre nincs időd,akkor csak az oldalán lévő gomb...

(#56) jani1111 válasza bela5 (#55) üzenetére


jani1111
csendes tag

Kösz,mindkettőt.

(#57) bela5 válasza jani1111 (#56) üzenetére


bela5
aktív tag

Nagyon szívesen...Máskor is....

(#58) danielmcload


danielmcload
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen gépem, 2010 elején vettem, most az eladását tervezem, mert Macre fogok váltani.
Szerintetek használtan mennyit lehet elkérni érte?

(#59) babo91


babo91
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen laposom, és win 7 teljesítményadatoknál, a teszt lefuttatása után, a procira (core i3-330m, 2.13ghz) 3,7 pontot adott, ami nekem meglepő, hiszen én úgy emlékeztem, hogy jóval erősebb.
Nektek is ennyit ad rá? mert ha nem akkor valami gebasz van vele. :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.