Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bil


bil
tag

Mekkora a valós elterjedtsége az ARM-es Windowsos gépeknek? Árukeresőn Notebook kategóriában egy db. vasat sem találok, amiben nem Intel vagy AMD proci van.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#2) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

ARM-on pont annyi haszna van ennek a kompatibilitási csomagnak, mint x86_64-en: amennyiben a gyártónak nincs saját runtime-ja úgy lehet erre támaszkodni. Az ARM a legnagyobb élharcosai OpenCL-nek (Intel után, talán őket követi a Qualcomm) ezért ez inkább ez Qualcomm esetében (ahogy a cikk is íta) egy áthidaló megoldás, amíg Windowson működésre bírják a dolgaikat. x86_64 vonatkozásában is hasznos, ha a gyártó éppen nem érdekelt az API implementálásában, vagy nincs rá kapacitása, vagy már kicsúszott a támogatásból.

Ez a kompatbilitási csomag egy olyan alapszintet képvisel OpenCL és OpenGL viszonylatában, ami alá nem tud senki becsúszni, mert DX12 meghajtója mindenkinek van/lesz, mert könnyebb implementálni, mint bármi mást. (Windowson talán még Vulkannál is) Házon belül van MS-nek DX11-et DX12-n futtató rétege, most már van OpenCL és OpenCL rétege is... Mivel DX12 van WSL-ben is, így nagyon alacsony belépési költséggel lehet teljes értékű Windows élményt nyújtani. Ha pedig mégsincs, akkor a szoftver rasterizer (WARP) fog tolni mindent CPU-ból.

(#3) Meteorhead válasza bil (#1) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Surface Pro X jelenleg az egyetlen. Nem sok, de látva az új almás gépeket, MS-nek is meg kell nyitnia a saját platformját ARM felé, különben gyászosan lemarad.

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kivancsi vagyok hogy a piac eddig hogy reagalt az ARM-os kinalatra, illetve hogy nativ alkalmazasokban hogy all a platform. Talan hamarabb kezdtek, de megis az az erzesem, hogy az Apple elorebb van. Mondjuk ok konnyeb helyzetben vannak. 100%-ra tudtak elore, hogy kelendo lesz a gepuk, igy nem volt kerdes, hogy belevagjanak az M1 fejleszteszebe es a Rosetta 2-be. A Qualcomm azert nem lehet biztos abban, hogy ha keszit egy M1 szeru processzort, arra talal-e eleg vevot, mennyire vonzo platform a Windows 10 on ARM. Csak mobil processzorokra epitve eleg nehez lesz harcolniuk, hacsak nem tobbszaz dollarral az Apple alatt maradnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Meteorhead válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Tyúk-tojás klasszikus esete. Valahol el kell kezdeni. Fejlesztőként engem az zavar, hogy még a fejlesztői eszközök sincsenek ARM-ra lefordítva. A saját C/C++ fordítójuk sincs ARM-ra lefordítva. Milyen üzenete van ennek a fejlesztőknek? Igazad van, hogy Alma mérföldekkel előrébb jár, de kényelmesebb helyzetben is vannak.

(#6) Raysen623


Raysen623
addikt

Én ezt inkább úgy nézem, hogy ezzel a döntéssel kinyílik az út az ARM számára is Windows platformon és lehet fejleszteni ide is. Elvileg így 3 gyártóssá szélesedik az iparág az Intel és AMD mellett. Ha hasonló procik jönnek ide is mint amit az Apple csinált akkor az U-s Intel procik jelenlegi tudásukkal elvéreznek. Még szerencse hogy a kékek is fejlesztik már a komolyabb VGA-ukat Kodurival az élen. Véletlen egybeesés?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) bandiras2 válasza bil (#1) üzenetére


bandiras2
senior tag

Mekkora lesz? mert most az apple nagyon odatette az arm cpu-ját:
[link]
ha alaplapot gyártanék, akkor én most vadul dörömbölnék az apple-nél hogy adjon nekem belőle a dokumentációval együtt, mert custom hi-end alaplapot akarok gyártani az új chip alá a PC MASTER RACE üdvösségére.
(apple hater vagyok, de ez a chip... Ez piszkálja a csőrömet. Akarom. de csak custom alaplapon, általam választott RAM, vidkari, stb.)

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#8) bil válasza bandiras2 (#7) üzenetére


bil
tag

A Qualcommnak is volt már egy ütős ARM desktop chipje, a 8cx. Lehet nem volt ekkora király, de abból pl. nem lett semmi. Meglátjuk, én már évek óta nem értem, miért nincs asztali ARM, de most már nem igazán zavar, mert végre van fejlődés x86-os fronton, hála az AMD-nek.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#9) Armagedown


Armagedown
őstag

Remélem kihoznak végre valami alacsony fogyasztású és teljesítményű x86 alapú rendszerchipet, akkor nem lesz szükség erre a bohóckodásra

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#10) bandiras2 válasza Armagedown (#9) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az intelnek és az AMD-nek valami nagyot kell virítania, mert az Apple most képessé vált arra hogy lenyomja a piacot 5 éven belül. [link] Mindössze annyit kell tenniük, hogy közzéteszik az alaplap gyártók részére szükséges dokumentációt, és hozzáférhetővé teszik a piac számára a CPU-t. Mert nincs az az isten hogy én az apple hardver/szoftver többi részét is megvegyem, de 3rd party alaplappal mindjárt más a helyzet.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#11) bil válasza bandiras2 (#10) üzenetére


bil
tag

"hozzáférhetővé teszik a piac számára a CPU-t"

Ez nem fog megtörténni! Akkor ki venné az ökoszisztémájukkal terhelt méregdrága cuccaikat?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#12) bandiras2 válasza bil (#11) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az összes eddigi fanboy ugyanúgy ahogy eddig. Csak mindemellé még besöpörhetik a PC MASTER RACE egy jelentős szegletét is. jelenleg szerintem nem tudnának elég proccot gyártani, még úgy se, hogy a kevésbé sikerülteket alacsonyabb órajelre tokozzák..
Nekem nem fáj ha valaki brand aple géppel villog. Csakhogy én meg pont nem akarok brand apple lapot, ráforrasztott SSD-vel, bővíthetetlen RAM-mal, stb.
Anno az apple volt a bites korszakban a szabadon bővíthető csodagép. [link]
ideje visszatérni az alapokhoz és letarolni a piacot.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#13) Reggie0 válasza bandiras2 (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Eddig is volt hozzaferheto ARM proci, nem ez a gond ebben a szegmensben.

(#14) bil válasza bandiras2 (#12) üzenetére


bil
tag

A próféta szóljon belőled! :)

This is extremely dangerous to our democracy!

(#15) bandiras2 válasza Reggie0 (#13) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ez a procc 5W fogyasztással partyban van a 400W+ TDPI Intel/AMD chipekkel. Linkeltem videt. A mobilban levő procc akkuról hamarabb megvág egy 4K videót, mint egy vízhűtéses x64 erőmű.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#16) Reggie0 válasza bandiras2 (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ettol megszuntek a korabbi ARM procik, vagy hogy kell erteni amit mondani szeretnel?

(#17) Selbamacko válasza bandiras2 (#12) üzenetére


Selbamacko
újonc

Akkor ezt nagyon benézted. Nem tudom, feltűnt-e, de ez a chip illetve a gép azért olyan kurva gyors, mert mindent egybehuzaloztak és egybetokoztak a chipbe. Még a videókártyát is, bár itt ugye nem kártyáról van szó. A RAM-ot is. Az alaplap funkciója gyakorlatilag annyi maradt, hogy tartsa a chip-et meg némi csatlakozási lehetőséget elvezessen.

Nincs mit fejlesztenie más külső gyártónak. Ad nagyobb SSD-t max. Kábé ennyit tud tenni.

(#18) bandiras2 válasza Selbamacko (#17) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszönöm a kiegészítést. Viszont mindennek ellenére nagyon durva hogy mindössze 5 wattot eszik olyan feladatokon, amin egy PC megeszik 500+ wattot.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#19) Reggie0 válasza bandiras2 (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez a teljesitmenyarany elegge legbolkapottnak hangzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.