Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:56:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Albigator


Albigator
őstag

Ki milyen kombót használ kijelző felbontás és frissítési sebességet tekintve, milyen üzemidővel illetve SOT-al?
Ugyebár nagyon sok a variáció:
-force 90Hz (jOnePlus toolsal, fix 90Hz) + auto felbontás (QHD+/FHD+)
-force 90Hz + QHD+
-force 90Hz + FHD+
-auto 90Hz (60/90Hz) + auto felbontás
-auto 90Hz + QHD+
-auto 90Hz + FHD+
-60Hz + auto felbontás
-60Hz + QHD+
-60Hz + FHD+

Én a legelső megoldást választottam de nincs konkrét számadatom, mert nem merítem és nem töltöm fel teljesen a készüléket (20% és 80-90% között szoktam használni általában). Valamint sokat hallgatok rádiót is BT fülessel, ami SOT-ban nem jelentkezik természetesen.

Valamint még az érdekelne, hogy auto felbontás mellett milyen alkalmazásoknál vált át QHD-ra a felbontás? YT-nál tuti, ott van 1440p beállítás a megfelelő videóknál persze.

[ Szerkesztve ]

(#1352) Gabis válasza Albigator (#1351) üzenetére


Gabis
őstag

Én auto 90Hz + QHD+ -al használom... 4x óra üzemidő, és kb. 6 óra SOT.

(#1353) beyruth82 válasza Albigator (#1351) üzenetére


beyruth82
veterán

Én 90hz-n és fhd+-on használom automata fényerőn.Ha mobilneten netezek akkor 4 óra kijelzőidők jönnek max és már délutan rakhatom a telefont töltőre ha csak wifin akkor 7 nagy ritkan 8 óra kijelzőidő ha vegyesen mobilnet és wifi akkor kb 5 óra kijelzőidő.

(#1354) PartyShan válasza Albigator (#1351) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Én force 90Hz + QHD+ használom. 4x üzemidő és 4,5-5,5h SoT RZ kernellel. Automata fényerő. Vegyesen wifi és mobilnet, napi szinten 2 óra zenehallgatás vezetékes fülessel.

(#1355) Albigator


Albigator
őstag

Eddig 4-en vagyunk és mindenki máshogy csinálja, használja. :C

[ Szerkesztve ]

(#1356) tomp


tomp
félisten

Automata felbontás+90Hz.
4-7,5órás SOT.

(#1357) Zolka25


Zolka25
tag

QHD és 90Hz, automata fényerőn. Játszani nem nagyon szoktam, gps kikapcsolva. Wifi és mobilnet vegyesen. Így átlag 6 óra SOT kijön. De valamikor több is.

(#1358) BenHans válasza Albigator (#1351) üzenetére


BenHans
addikt

nem fixált 90Hz + auto res.
Ehhez jön munkában 15% wifi 85% mobilnet, szabadnapon fordítva.
Munkanapon Chrome, Gmail, zenehallgatás, kis YT, bluetooth, telefonálás, egy két pár másodperces videó és pár fotó szokott menni, ilyen alap számológép stb dolgokon kívül, nagyon ritkánt fél óra mobilnet megosztás.
5-5.5 óra SoT jön/jönne így ki kb 30 óra alatt, de én jellemzően nem hagyom 20-25%alá menni az aksit.
Nem tudom ez jó-e vagy sem, szerintem lehetne jobb, de elnézem neki, mert nem elhanyagolható, hogy Szlovák határ közelében amúgy sem valami bitangos a lefedettség (soha nincs félnél feljebb az ikon) és kollégák telefonjai sokszor már külföldi hálózatra is fel akarnak mászni.
Ja, és vasbeton szerkezetű épületek...

Itthon, Budapesten sokkal jobb neki.
---- ----

A FB és Messenger viszont úgy feldühített, hogy már nem is érdekel, de azért szívesen meghallgatnék valami tippet.

a) időről időre elfelejt értesítést küldeni, azaz fogadó oldalon nem kapom meg azonnal, ugyanez páromnál is, tehát küldő oldalon ebből annyi látszik hogy nem lesz "teli" a pötty, csak üres és "pipált" (lehet rossz megfigyelés, de talán inkább wifinél fordul elő)

b) homályos emticonok, egy ideig jó amiko letöltöm (vagy adatok tölése után) aztán újból visszaáll homályosra
Nálatok nincs ilyen? Ez valami beállítás pobléma vagy a Zucker appok ilyen hulladékok?

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#1359) Timer válasza BenHans (#1358) üzenetére


Timer
veterán

Lite messengerrel tegyél egy próbát. Én gyűlölöm az egészet, ahogy van, de ismerősök, partnerek miatt fent kell lennie valaminek a telefonomon. Ez elég jól bevált, nincsenek vele értesítési gondok, annyit tettem, hogy kivettem az optimalizált alkalmazások közül. Amúgy meg Telegram. Pont annyit tud, amennyit kell.

[ Szerkesztve ]

(#1360) Gabis válasza Timer (#1359) üzenetére


Gabis
őstag

Én pedig pont a lite-al szívok, szóval most az origi van fent... eddig kopp-kopp, nincs vele gondom.

(#1361) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki garanciás ügyintézésben? Vodafone-tól van a készülékem, és úgy 2 hónapja híváskor engem a másik oldalon nem hallottak. Amikor videót veszek fel, a jobb oldal zúg, tehát egyértelműen valamilyen mikrofon probléma van. Bevittem garanciáztatni, ahol az ún TMX szervíz azt nyilatkozta egy hét után, hogy "laboratóriumi körülmények között nem tapasztalható az általam említett hiba". És tényleg jó a hívás, mert leadás előtt factory reset volt. Viszont a videó továbbra sem működik normálisan (később teszek fel egyet mintaképpen). A segítséget azoktól kérném, akik már a gyártóval intéztek esetleg garanciát, a vodafone-t most ezután inkább kihagynám a buliból. Egyáltalán van erre lehetőségem így szolgáltatótól vett telefon esetében? A telefon tavaly decemberben lett vásárolva.

Köszönöm, ha valaki megosztja velem a tapasztalatait. :R

I am iRacer

(#1362) csenor válasza drsanya (#1361) üzenetére


csenor
senior tag

Én már javittam velük törött kijelzőt nagyon korrekt és gyors volt a dolog. Írj rájuk chaten, hogy lehet-e náluk gariba visszaküldeni, ha szolgálatónál vásároltad, mert az ugye csak más mint egy "késdobáló" webáruház.

(#1363) drsanya válasza csenor (#1362) üzenetére


drsanya
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom :)
Esetleg másnak az általam leírt körülményekkel tapasztalat?

I am iRacer

(#1364) drsanya válasza drsanya (#1363) üzenetére


drsanya
aktív tag

Na közben ma sikerült is chatelni velük. Korrekt volt a hozzáállásuk, kérték hogy indítsak a my order-ből egy RMA-t. Mondtam hogy nem úgy van az, mert szolgáltatótól van a készülék, úgyhogy bekérték a számlát. Kaptam egy chat azonosítót is a további ügyintézéshez, így otthon csak becsatolom a számlát és elméletileg sima ügy innentől fogva. Azt meg tudod mondani Csenor, hogy meddig tartott neked a javítás háztól házig időre?

I am iRacer

(#1365) Drag77 válasza drsanya (#1364) üzenetére


Drag77
senior tag

Valaki már esetleg próbálta?
Adobe Camera Hír

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1366) drsanya válasza Drag77 (#1365) üzenetére


drsanya
aktív tag

Ez nagyon jó, de miért is kell regisztrálni hozz vajon? Az ilyet nem szeretem.

I am iRacer

(#1367) csenor válasza drsanya (#1364) üzenetére


csenor
senior tag

Nekem egy 6T kijelzőcsere volt fizetös megoldásba. Oda-vissza ajánlattétellel mindennel 1 hét. Mocskos gyorsan dolgoznak. :K :K

(#1368) HREH válasza drsanya (#1364) üzenetére


HREH
senior tag

Nekem még tavaly december elején volt garis akku + usb cserén az 5T, vasárnap este feladtam, hétfőn már jöttek érte, szerda délelőtt már a kezemben volt az új akksival :)
rendesen kicentiztem, mert csütörökön már lejárt a 2 éves gari :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1369) drsanya válasza HREH (#1368) üzenetére


drsanya
aktív tag

Sziasztok, köszönöm mindenkinek, akkor nem lesz gond. Pont most is chatben vagyok velük, kérték a számlát, küldöm nekik aztán remélem meggyógyul a drága. Egyébként annyi fejlemény van, hogy mostmár nem hallanak híváskor sem, úgyhogy totál döglött a mikrofon. Íme egy videó: [link]

Csak a madárcsicsergésnek kellene hallatszódnia...

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#1370) tomp válasza drsanya (#1369) üzenetére


tomp
félisten

Nekem ennél rosszabb volt a mikrofon de nálam a szerviz rontotta el. Végül 10€ ráfizetéssel cserélték a telefont 7Pro-ról 7T Pro-ra.

(#1371) tibcsi0407 válasza Drag77 (#1365) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem az igazi a képminőség, hála a Oneplus nem szabványos camera API-jának.

https://utdetailing.hu/

(#1372) drsanya válasza tomp (#1370) üzenetére


drsanya
aktív tag

Az jó üzlet volt :). Még mindig chatben vagyok igazolnom kellett mindent, szar így hogy nem tőlük van közvetlenül.

I am iRacer

(#1373) Albigator válasza tibcsi0407 (#1371) üzenetére


Albigator
őstag

Te nem tudod véletlen, hogy gyári kamerával nem lehet valahogy mégis 16:9-ben fotózni?
A végeredmény mindig ilyen kijelzőkön látszódik nagyban (monitor/tv).

[ Szerkesztve ]

(#1374) tibcsi0407 válasza Albigator (#1373) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tudtommal nem lehet.
Gcam viszont tud.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1375) Albigator válasza tibcsi0407 (#1374) üzenetére


Albigator
őstag

Ahhoz meg root kell ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

(#1376) Figura89 válasza Albigator (#1375) üzenetére


Figura89
tag

Nem kell ;)
Ezt a kommentet ajánlom figyelmedbe pl., de sok egyéb gcam mod is elérhető oneplus telókhoz.
https://mobilarena.hu/tema/re_oneplus_7t_pro_arban_is_a_csucson/hsz_1348-1348.html

[ Szerkesztve ]

(#1377) Albigator válasza Figura89 (#1376) üzenetére


Albigator
őstag

Olvastam ezt a kommentet. Mióta megvettem a készüléket, folyamatosan figyelem ezt topikot.

De ezt megláttam:

"Magisk modules:
- AUX Cameras Enabler Module
- eszdman's 48MP Fix Magisk Modules"

És egyből azt hittem h ez rootos cucc. :D

OP5-nél is tán volt működő Gcam de az "igazi"-hoz root kellett..

[ Szerkesztve ]

(#1378) Figura89 válasza Albigator (#1377) üzenetére


Figura89
tag

Nem, nyugodtan fel tudod tenni root nélkül, szépen működik.

(#1379) Albigator válasza Figura89 (#1378) üzenetére


Albigator
őstag

Oké, köszi. :R

És hozzá az az XML az mire kell?

[ Szerkesztve ]

(#1380) HREH válasza Albigator (#1377) üzenetére


HREH
senior tag

Az más, az AUX-os modul ahhoz kell, hogy a GCam tudja használni a többi (7T Pro-nél a telephoto és ultrawide) kamerát, a másik meg Mi9T szérián engedélyezi a 48MP-es felbontású képek készítését.

Az XML ahhoz kell, hogy a GCam beállítson jónéhány rejtett dolgot, amit magában az applikációban nem tudsz beállítani, ezek nagyrészt a képek minőségén javítanak.

Más: ezt a két alsó sarokban feloldáskor és utána megjelenő negyedkörívet :DDD el lehet tüntetni valahogy?

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1381) tibcsi0407 válasza HREH (#1380) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem rejtettek azok, csak macerás beállítani az egyszeri felhasználónak. :)
Élesség, zajszűrés, stb.

https://utdetailing.hu/

(#1382) Albigator


Albigator
őstag

De ezt az XML-t hogy kell betölteni a gcambe?

(#1383) tibcsi0407 válasza Albigator (#1382) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Létre kell hoznod egy mapparendszert a telefonon:
Gcam\Configs7
Oda kell mentened az XML-t. Majd az alkalmazásban a shutter button (fingom sincs mi a magyar neve) mellett ráböksz a fekete területre kétszer és kiválasztod az XML-t a legördülő listából.
Így:

https://utdetailing.hu/

(#1384) Albigator válasza tibcsi0407 (#1383) üzenetére


Albigator
őstag

Thx. :D :R

(#1385) PartyShan válasza HREH (#1380) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Én inkább azt kérdezem hogy lehet előcsalni, mert nekem meg kifejezetten tetszik. :)) időközönként megjelenik aztán nem. Béta 5-ön még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1386) hard74 válasza tibcsi0407 (#1383) üzenetére


hard74
senior tag

Nálam nem működik, 2x koppra azt írja "Nincs tárhely", pedig van Gcam mappa, azin belül Configs is.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1387) G-Bali válasza HREH (#1348) üzenetére


G-Bali
senior tag

Biztos jó ez a gcam verzió mert nekem kifagy ha és széles látószögű nincs is...

(#1388) G-Bali válasza hard74 (#1386) üzenetére


G-Bali
senior tag

Ez: GCam 7.x: /GCam/Configs7

(#1389) Figura89 válasza HREH (#1380) üzenetére


Figura89
tag

Nyisd meg a félköríveken keresztül a google asszisztenst 3-5 alkalommal, utána a rendszer 'megjegyzi', hogy ismered ezt a lehetőséget, és többet nem lesz ott, csak ha módosítod a gesztusvezérlés beállításait. Utána megint meg kell ezt csinálni és ismét eltűnik.

(#1390) HREH válasza G-Bali (#1387) üzenetére


HREH
senior tag

Nem írtam, hogy jó verzió, amikor a kommentet írtam, akkor még nem teszteltem. Ez a legfrissebb verzió, az XML-t pedig csak hasraütésszerűen választottam ki, van mellette még néhány másik.
Mondjuk az tényleg furcsa, hogy az ultrawide nem megy, még az AUX-os Magisk modullal sem... megnézem akkor a Telegram csoportot.

@Figura89: köszi, megnézem

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1391) tibcsi0407 válasza hard74 (#1386) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát ez az. :DDD
Configs7

https://utdetailing.hu/

(#1392) hard74 válasza G-Bali (#1388) üzenetére


hard74
senior tag

Köszi! Valóban a 7 hiányzott!

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1393) G-Bali válasza HREH (#1390) üzenetére


G-Bali
senior tag

Azt hittem Stabil verzió azért is próbáltam ki :)

Ugyanitt:Tudvalaki rot nélküli fasza gcamot ami bevált? :D

(#1394) tibcsi0407 válasza G-Bali (#1393) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olyan nehéz lenne pár sort visszaolvasni?

https://utdetailing.hu/

(#1395) HREH válasza G-Bali (#1393) üzenetére


HREH
senior tag

Stabilnak stabil és az oldal szerint ajánlott verzió is, ezért linkeltem :)
délután megnézem a telegram csoportot

@Figura89: köszi, el is tűnt :R

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1396) ZsyfKo válasza G-Bali (#1393) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Engem nem győzött meg a Gcam, Poco-n hatalmas különbség volt a gyárihoz képest, de itt most nekem jobban bejönnek a stock kamera képei.

OnePlus 8T

(#1397) beyruth82


beyruth82
veterán

Ugyan ez a véleményem. Szerintem a gyári kamera alkalmazással jobb képeket lehet lőni.

(#1398) Albigator


Albigator
őstag

Nekem az a bajom a gyárival h vagy 19.5:9 vagy 4:3-ban lehet fotózni...

(#1399) tibcsi0407 válasza Albigator (#1398) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fotók dinamikája sincs olyan jó, a zajszűrés, meg a gyakori túlélesítés is gyakran a részletek rovására megy.
A fasorban sincs a Gcam-hez képest.

https://utdetailing.hu/

(#1400) Albigator válasza tibcsi0407 (#1399) üzenetére


Albigator
őstag

Na akkor döntsük el végre melyik kamera a jobb. Egyik ezt mondja, másik azt mondja. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.