Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:56:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) dannyl válasza Albigator (#3000) üzenetére


dannyl
addikt

Tök ugyan így van nekem is. 1-es digi, 2-es telekom. Az összefoglalóban lévő leírás írja pl., hogy telepítsem fel a megfelelő engineer mode apk-t. De nincs linkelve. XDA-ról szedted, vagy honnan? Köszi.

(#3002) pitiless válasza Albigator (#3000) üzenetére


pitiless
senior tag

Egy ideje megy a dominosoknak is a VoWifi. Küldd el sms-ben a +VOWIFI-t a 1414-re.

(#3003) Albigator válasza dannyl (#3001) üzenetére


Albigator
őstag

"Művelethez szükséges programok:"

OP_VoLTE.zip

(#3004) Albigator válasza pitiless (#3002) üzenetére


Albigator
őstag

Bekapcsoltam az imént, sikeresen aktiválták is, de nálam nem megy. Maradt a VoLTE telekomnál ugyanúgy.
Hívási preferencia átállítása "Hívás Wifi hálózaton"-ra és egy teló resi után a VoLTE ikon is eltűnik (2), marad csak a Digis ikon (1)...
Fura.

(#3005) ilyr válasza Albigator (#3004) üzenetére


ilyr
tag

SMS után nálam kellett pár nap mire megjelent a VoWiFi ikon, de esetleg próbálkozz egy újraindítással...

(#3006) ilyr válasza Albigator (#3000) üzenetére


ilyr
tag

Némi kisérletezés közben deaktiváltam a Telekom SIM kártyát, majd újra aktiváltam, azóta teljesen jól működik a két ikon váltása ha van WiFi és ha nincs...

(#3007) Albigator válasza ilyr (#3005) üzenetére


Albigator
őstag

Nem tudom mire kéne pár nap.
Akárhogy próbáltam telekomon csak VoLTE műkszik..

Na mindegy az úgyis csak másodlagos kártya már, minden másra ott a Digi, azzal megy minden. :D

[ Szerkesztve ]

(#3008) Winner_hun válasza Albigator (#3000) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem csak egy sim van. VoLTE van, de nincs ikon. Valamiért úgy rémlik ha van VoLTE akkor hívás közben marad 4G-n a telefon, ez így is van.
Mikor próbáltam bekapcsolni, akkor a 2. helyen volt a SIM kártya. Ott nem ment. Átraktam az 1. helyre és máris ment.
Dominos vagyok én is, itt írják a domino-t is. A +VOWIFI 1414-re való elküldése után, majd a telefont újraindítva megjelent a VoWIFI ikon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3009) ilyr válasza Albigator (#3007) üzenetére


ilyr
tag

Azt én se tudom, hogy mire kell pár nap, csak azt, hogy az SMS elküldése után 2-3 napba tellett mire megjelent a WiFi-s ikon...

(#3010) pitiless válasza ilyr (#3009) üzenetére


pitiless
senior tag

Pedig nem kell várni. Domino kártyámon aktiváltam,
reboot és ott az ikon.

(#3011) Albigator válasza Winner_hun (#3008) üzenetére


Albigator
őstag

Na és úgy néz ki igazad volt félig. Megcseréltem a két kártyát.
1. helyen valóban megy a VoWifi is dominos telekomos kártyával. Viszont akkor a digisnek off teljesen. Még csak VoLTE sincs. :F
Visszacseréltem eredeti állapotba, már a 2. helyen is megy a telekomon minden (VoLTE/VoWifi). :Y

Digi még mindig off teljesen. :F

Úgy gondolom visszaálltak alapra a profilok és megint meg kell mókolni EfsToolal, hogy Diginél működjön egyáltalán a 4G hanghívás... :U

Szóval nem jártam jól a próbálgatással. :C

[ Szerkesztve ]

(#3012) HREH


HREH
senior tag

Jött ki A11-re hivatalos TWRP, szóval terveznék upgradelni A10-ről.
Vannak hátrányai esetleg (főleg akkuidőre gondolok), kinek mi a tapasztalata? :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3013) ilyr válasza HREH (#3012) üzenetére


ilyr
tag

Én 11-et használok jó ideje, egyetlen problémám van vele, hogy időnként cseszik visszamászni az itthoni WiFi-re. Bosszantó, hogy ennyi idő alatt se tudták ezt a hibát kijavítani. Ettől eltekintve nincs vele gondom, de ha eddig vártál, miért nem várod meg a 12-őt? :)

(#3014) dannyl válasza ilyr (#3013) üzenetére


dannyl
addikt

Tizenkettő őt? ;]

(#3015) Winner_hun válasza ilyr (#3013) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az hogy látja a wifit, ki van írva hogy csatlakozva, de közben nincs net az ezek szerint nem csak nálam van? Ha lejövök róla és visszamegyek akkor egyből jó. Baromi idegesítő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3016) Albigator válasza Winner_hun (#3015) üzenetére


Albigator
őstag

Hasonló net kapcsolat probléma nálam is van.
Nem megy valami gyorsan a hálózat váltás sem.
Pl otthon vagyok wifiről, szól a Bt fülesen podcast app (rádió), elindulok melózni biciklivel és még csomó ideig "látja" a wifinket, ami már hatótávban sincs. És cseszik váltani mobilnetre. Az utca közepén lassan rájön h nincs wifi. Addig ugye áll a rádió net nélkül. Gyorsabb ha manuál kikapcsolom a wifit mikor indulok és akkor egyből vált mobil adatforgalomra, nem szenved ezer évet... :F
És hiába van bekapcsolva fejlesztői beállításokban, hogy "A mobilhálózati kapcsolat mindig aktív" ("gyors hálózatváltás érdekében") nem ér semmit.

(#3017) Winner_hun válasza Albigator (#3016) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na, ez a másik. OP3-nál is volt, nem tudom hogy ez OP specifikus vagy rendszerszintű android nyűg-e.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3018) ilyr válasza Winner_hun (#3015) üzenetére


ilyr
tag

Nálam ez úgy néz ki, hogy elmegyek otthonról vagy reggel felkelek és bacik WiFi-re felcsatlakozni, hiába van elmentve. Kikapcsolom a WiFi-t meg vissza és egyből felmegy. Bosszantó, mert ugye az ember feltételezi, hogy ha itthon van úgyis WiFi-ről megy a net és van, hogy sokára veszem csak észre, hogy nem ám, a mobil netről tölt... :(

(#3019) Gabis válasza ilyr (#3018) üzenetére


Gabis
őstag

Automatizáló programmal nem próbáltad javítani esetleg a helyzetet? Pl MacroDroid vagy Tasker stb...

(#3020) ilyr válasza Gabis (#3019) üzenetére


ilyr
tag

Azért nem fogok plusz egy programot futtatni, hogy azt figyelje visszakapcsolódik-e a WiFi... :)

(#3021) beyruth82


beyruth82
veterán

Kedves Kollégák!
Tegnap lecseréltem az OP7T Pro-mat egy Xiaomi 11T Pro-ra, így távozom a topicbol.Remélem nem bánom meg mert már egészen megszoktam az oxygen os-t és hirtelen a miui túlbonyolítottnak tűnik hozzá képest de majd biztos megszokom (újra). Gondolkoztam egy ideig, hogy megvárom a 10-es szériát es lehet maradok OP-n de mivel garantált a 300 ezer feletti árazás ezért letettem róla.
További problémamentes készülékhasználatot mindenkinek. :R

(#3022) Gabis válasza beyruth82 (#3021) üzenetére


Gabis
őstag

Remélem azzal már elégedett leszel. :K
Használd megelégedéssel!

(#3023) beyruth82 válasza Gabis (#3022) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszi! Hát túl van bonyolítva az OS-hez képest meg kicsit melegszik is de az első feltöltéssel 6 óra 20 perc SoT jött össze. Ez jobb mint OP7T Proé de jobbra számítottam. Ami viszont durva hogy 5%-100%-ra 12 perc 57 másodperc alatt töltött fel. :Y Igaz kikapcsolt állapotban töltötem de ez akkor is durva. Gyorsaságba szinte ugyan az mint OP7T Pro talán 1-2 játékot nyitott meg gyorsabban a xiaomi, szóval az OP-s snapi 855+ is bőven jó ma még. Xiaomi kamerája egy leheletnyivel élesebb képeket csinál de alig marad el tőle az OP. Elsőre a 90hz-s OP kijelzőt esküszöm én gördülékenyebbnek látom hiába 120hz a xiaomié. Facebooknál görgetésnél jobban siklik az OP kijelzője. Hát nem tudom.....meglátjuk. :U

(#3024) csako válasza beyruth82 (#3023) üzenetére


csako
veterán

Lehet Xiaomin is kéne keresni egy "Force 120 Hz" opciót vagy appot, mert nekem a 7Pro-n csak akkor megy a Firefox vagy még ki tudja milyen app 90 Hz-en, ha jOnePlus Tools-szal erőltetem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3025) beyruth82


beyruth82
veterán

Nem találtam de majd érdeklődök a teló topicjában. Azért köszi! :)

(#3026) darál0w válasza beyruth82 (#3021) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Én 7t pro-rol akartam váltani erre, direkt vártam a megjelenést, de nem győzött meg...ezért vettem 9pro-t...remélem nem bánod meg ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3027) Gabis válasza darál0w (#3026) üzenetére


Gabis
őstag

Nem fogja megbánni ;)

(#3028) CactuS válasza beyruth82 (#3021) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én a kijelző javításig egy Poco X3 Proban vagyok - bár még mindig nem sikerült kiköltözni a 7T Proból teljesen. Nekem eskü hiányzott a MIUI. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#3029) ilyr


ilyr
tag

Most vettem észre, hogy kedvenc 7T Pro-mhoz, végre van már olyan TWRP verzió, ami támogatja a Data partíció dekódolását, így végre tudom menteni a telót és próbálgatni a custom ROM-okat... Akinek ez már régi hír attól elnézést... :)

(#3030) ( V ) válasza ilyr (#3029) üzenetére


( V )
veterán

Utoljára kb Nexus 5-ön romoltam, utána Nokia 7 Plus zárt BL, OP7TPro-n meg eddig teljesen jó a gyári).
Van valami érdemleges?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#3031) ilyr válasza ( V ) (#3030) üzenetére


ilyr
tag

Még nem vetettem bele magam, de van választék... Mindenesetre úgy, hogy a 12-es Android elvileg nyárig kijön a mi telónkra is, egyelőre még nem annyira sürgős, de azért majd neiállok szemezgetni ha lesz időm rá. Sajna többnyire ott szokott elvérezni a dolog, hogy az OEM Unlock opcio nem látszik a Developer Settings-ben, így a banki alkalmazás nem működik...

(#3032) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok!
Milyen védelmet ajánlotok a telora? üvegfólia, sima fólia esetleg amit tok nem szed fel lehet rá kapni?

Galaxy S23 Ultra

(#3033) ilyr válasza gabenh (#3032) üzenetére


ilyr
tag

Kijelzővédelemre nálam eddig egyértelműen a Media Markt-os ClearPlex a befutó...

(#3034) gabenh válasza ilyr (#3033) üzenetére


gabenh
tag

Köszi!

Galaxy S23 Ultra

(#3035) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok!
Az normális hogy másfél óra kijelzőidővel (fhd, 90hz) mobilnettel csak messenger és facebook használattal 50%-ot merüljön? igaz már 2 éves lehet érne egy akksi csere.

Galaxy S23 Ultra

(#3036) ilyr válasza gabenh (#3035) üzenetére


ilyr
tag

OnePlus Diagnostic progit vagy AccuBattery-t tedd fel és nézd meg mit ír akksi egészségre... Amúgy a Facebook és a Messenger pont jól tudja szívni az akksit, de 2 évesen magától is normális lehet. Nálam másfél éves és erősen gondolkozok a cserén...
Ha cserélteted és szeretnéd, hogy tovább bírja, rootolt telóra van az AccA nevü progi aminél beállíthatod hány százalékig töltse. Ha nem töltöd 80% fölé, akkor hosszabb lesz az élettartam.

(#3037) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pár napja lefagyott a telefon. 15 mp-nyi bekapcsológomb nyomástól se kapcsolt ki. Jó, akkor majd lemerül. Pár perccel később újraindult. Ez eltartott vagy 20 percig. Két kínai és az angol nyelv közül lehetett választani. Angolt választottam, kiléptem, elindult a rendszer, azóta megy. Azt hittem resetelte magát.
Bluetooth - telefon átkapcsolás 2x vagy 3x egymás után 1-1 hívásnál ami előidéz(het)te.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3038) Figura89 válasza gabenh (#3035) üzenetére


Figura89
tag

Szerintem nem normális, nekem éppen 51 perces kijelzőidő mellett 86%-on áll az töltöttség úgy, hogy ebben volt kis játék, youtube, közben Bluetooth fülessel podcast, böngészés.
Valószínűleg valamelyik app szívja nagyon az aksit a háttérben, meg kéne találni, melyik az, és a gyorsítótárát üríteni.
Ezenkívül érdemes néha ezt is megcsinálni:
Wipe cache partition
1. Turn off your device.
2. Press and hold the Volume down and Power button at the same time.
3. When the OnePlus logo appears, release the Power button, but continue holding the Volume down button.
4. At the Password screen, enter the Password or PIN number that you use to unlock your device. When done, tap Ok.
5. Tap English.
6. Tap Wipe data and cache.
7. Tap Wipe cache.
8. Tap Yes to continue.
9. Tap Reboot to restart the phone.

(#3039) klooo


klooo
tag

Sziasztok! Kicsit 😀 off, bocsi:
Kaptam egy emailt a oneplus-tol, hogy nyertem. Free Brand Collectible Toy Blind box - ez micsoda? Ilyen kis figura? Vagy mi ez, nem tudjátok? Bocsi a hülye kérdésért. 😀

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#3040) csako válasza klooo (#3039) üzenetére


csako
veterán

Május 1-től lehet beváltani, majd akkor kiderül. Én is nyertem és kutakodtam a válasz után, oneplus fórumon olvastam.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3041) klooo válasza csako (#3040) üzenetére


klooo
tag

Hát akkor várunk. :) Köszi!

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#3042) ktphoto


ktphoto
csendes tag

Sziasztok! Óriási gondom akad!
Van egy One Plus 7T Pro-m amit rootolni szeretnék.
Nagyon sokszor csináltam és minden működött kivéve amikor én bénáztam.
Na most más a helyzet.
Elég régóta hadilábon áll a root.
Mindent megcsináltam, tényleg minden és nem először ( boot.img kicsomagolás, Magisk 22-től a legújabbik verzióig plusz Canary telepítés, hegesztett patch bootolása mivel nincs TWRP. ), no de már egy jó ideje mindegy mit csinálok nem bootol be a telefon.
Hibát jelez ki a telefon ami az következő:

Ez nem az én képen de ugyanez a hiba.
Rákerestem mi ez és semmit nem találtam ami hasznos lenne csak azt hogy javítsam a hibát de rootolással összefüggésbe semmi nincs.
Miután újraindítom a telefont két lehetőség van.
Vagy ugyanebbe lép vissza és tégla a telefon vagy vissza megy a rendszerbe.
Ha a rendszerbe visszalép és belépek a Magiskbe újra patchelni kell a boot.img mert Direct install nincs sehol, mintha semmit sem csináltam volna.
Kipróbáltam 22-es verziótól felfele az összes Magisket és a Canarykat, mindig ez lett a vége.
Már odáig jutottam, hogy nullára lepucoltam a telefont, nem factory resettel hanem máshogy és így sem megy.

Gyári Android 10-es rendszer és teljesen mókolatlan.

Eddig ennyire ilyen nem volt, néha előfordult ugyanez a hiba de most állandó és nem tudok rootolni.
Tudnátok segíteni mit tegyek?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#3043) PartyShan válasza ktphoto (#3042) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Első körben MSM unbrick tool-lal gyári állapotba hoznám a telót, ha ennyire crashdump-ol.
Utána lehetne kezdeni a rootolást megint.

(#3044) ktphoto válasza PartyShan (#3043) üzenetére


ktphoto
csendes tag

Ezt már megcsináltam, többször is. A slotokat is megváltoztattam. Alapból b sloton volt ott crashdumpolt, az a sloton meg nagyon lassan bootolt de az animáción egy óra múlva sem jutott tovább.

Igazából mindent is megcsináltam amit tudok és amit írnak mindenhol de sajnos nem jó.

Rutinos vagyok Magiskes rootba de most nem tudom mi van pedig már az új verzióval is rootoltam a telefont.

Ott is sokszor ez lett a vége de a végén mindig sikerült megoldani.

Most valahogy nem pedig mindent pontról-pontra megcsináltam, sokszor.

(#3045) PartyShan válasza ktphoto (#3044) üzenetére


PartyShan
aktív tag

MSM unbrick tool után is szűz rendszerrel crashdump van? Vagy csak azután miután rootolsz?
Én úgy rootlok, hogy payload dumperrel kibontom a romból a payload.bin filet. a boot.img-t felmásolom a telefonra. Magiskben "patch a file" betallózom a boot.img-t, aztán a patchelt boot.img-t bootloader módban fastboot flash boot xy.img paranccsal flashelem. Mindig így csináltam és sosem volt gond. Crashdump módba akkor kerültem, amikor custom kernelt próbálgattam.
Egy ideje már custom romon vagyok (derpfest), eléggé stabil.

[ Szerkesztve ]

(#3046) ktphoto válasza PartyShan (#3045) üzenetére


ktphoto
csendes tag

MSM Download után semmi gond nincs. Rootolom, ha az alap sloton hagyom akkor crashdump a vége de utána be is tudom bootoltatni a rendszert hiba nélkül ha hosszan nyomom hangerő fel + bekapcs gombot.

Mindenképp a root után csinálja ezt.

Ugyanazt a rendszert csomagolom ki mint ami fent van a telefonon és ugyanúgy, ugyanazt a módszert csinálom pontról pontra de ez a végeredmény.

Én is így csináltam és pár hónappal ezelőtt csinált ilyet közvetlen root után párszor de sikerült megoldani, most mindegy mit csinálok, ugyanaz az eredmény.

Custom kernel egyenlőre nincs fent, mindig root után szoktam felrakni. Minden teljesen stock.

(#3047) PartyShan válasza ktphoto (#3046) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem lehet hogy akkor hardveres a gond?

(#3048) HREH válasza PartyShan (#3045) üzenetére


HREH
senior tag

Egyébként ha ezzel a módszerrel csinálom a rootolást, akkor átverhető a safetynet? Mert 2 bankos app is problémázik emiatt.
Illetve ez 10-es androidon is működik, vagy csak 11?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3049) PartyShan válasza HREH (#3048) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Átverhető. El kell rejteni a magisk app-ot és a banki alkalmazásokat is. Ha azt akarod hogy a play áruház is tanúsítottnak lássa telefont akkor a play áruházat is és a play szolgáltatásokból 2 opciót is el kell rejteni.

(#3050) ( V )


( V )
veterán

Szerintetek lesz még idén Android 12 vagy már elfelejtették a 7-es szériára?

kicsit vicces hogy már KB az összes Samsung meg Xiaomi is megkapta, de egy 2éves flagshipre nem képesek kihozni OPék...

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.