Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:56:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) rizso válasza rigoberto (#399) üzenetére


rizso
addikt

Beszámították a Note-ot, de amúgy igen, már az sem volt olcsó :)

Nagya21: igen, ez megvan, de csak jobbra működik.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#402) csako válasza rizso (#397) üzenetére


csako
veterán

A Spotify nekem úgy tűnik csak mindent vagy semmit alapon működik :(
Az adott részes screenshot úgy lehetséges, hogy csinálsz egy simát és amíg látszódik, addig van lehetőséged gyors-szerkesztésre a miniatűrre bökéssel.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#403) waszabi07


waszabi07
tag

Érdekelne egy dolog, valaki használja folyamatosan arc alapú feloldással a telefont? Ha igen, zsebben nem próbálkozik kijönni a kamera ha pl meg nyomódik oldalt a gomb? Vagy érzékeli ha a zsebedben van?

Galaxy S24 Ultra <- Iphone 13 pro max <- Iphone 11 pro <- Iphone X <- Oneplus 7t pro <- Oneplus 6 <- Iphone 8 plus <- Huawei p20 pro <- Huawei mate 10 pro <- Iphone 7 <- Iphone 6s <- Iphone 5s <- Zte Blade

(#404) gattolino válasza waszabi07 (#403) üzenetére


gattolino
senior tag

Ha a zsebedben van, akkor Zseb üzemmód. Ez már a Oneplus 5T-nél is volt. Be tudod kapcsolni ezen is

Vivo X90 Pro Plus

(#405) waszabi07 válasza gattolino (#404) üzenetére


waszabi07
tag

Azt tudom hogy van ilyen mód, de arra lennék kíváncsi működik e rendesen. Voltak cikkek arrol hogy elég gyenge a proximity szenzor vagy mi az a telefonban.

Galaxy S24 Ultra <- Iphone 13 pro max <- Iphone 11 pro <- Iphone X <- Oneplus 7t pro <- Oneplus 6 <- Iphone 8 plus <- Huawei p20 pro <- Huawei mate 10 pro <- Iphone 7 <- Iphone 6s <- Iphone 5s <- Zte Blade

(#406) PartyShan válasza gattolino (#404) üzenetére


PartyShan
aktív tag

És hol? Esküszöm végignéztem mindenhol, de nem találom. Beállítások menüben is kerestem. Úgy sem találtam. Pedig korábban láttam hogy van ilyen a menüben.

(#407) gattolino válasza PartyShan (#406) üzenetére


gattolino
senior tag

Írd be a keresőbe, hogy zseb és kiadja. Nekem legalábbis az 5T-n Android 9 alatt Segédeszközök és Zseb üzemmód

Vivo X90 Pro Plus

(#408) Nagya21 válasza gattolino (#407) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem adja........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#409) beyruth82


beyruth82
veterán

Az durva hogy a teló nem ébreszt ha kikapcsolom....
Hiába kapcsolom be azt a funkciót hogy kikapcsolva is ébresszen nem teszi.Azt hittem már minden telefon bekapcsol és ébreszt, utoljára ezzel a jelenséggel kb 6 éve találkoztam :Y
Na de más.Azt be lehet állítani a telón hogy a mobilnetet lekapcsolja bizonyos idő után ha a képernyőt lezárom?

(#410) gattolino válasza beyruth82 (#409) üzenetére


gattolino
senior tag

Én úgy ébresztem magam, hogy automatikus kikapcsolás és automatikus bekapcsolás+ébresztő, azt remélhetőleg nem vették még ki. Így éjszakára az akksit is kíméltem és az élettartamát is növelem. Valamint, úgysem zavar senki éjjel. Telefon is hadd pihenjen
#408 Nagya21 az fura. Visszafejlődést érzek

Vivo X90 Pro Plus

(#411) #76289792 válasza gattolino (#410) üzenetére


#76289792
törölt tag

Miért nem rakjátok repülőbe? 1-2%-ot merül 8 óra alatt.

(#412) gattolino válasza #76289792 (#411) üzenetére


gattolino
senior tag

Így szoktam meg. Neki is kell a pihenés :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#413) Blue meth


Blue meth
senior tag

Üdv!

Új telefon vásárlásra előtte állok, és hát nehéz döntés na. :D Mint mindig.
Ez a telefon is képbe került, és bár nem valami olcsó, Telekomtól egész kedvezően ki tudnám hozni.
Ami megfogott benne az a QHD felbontás, a 90Hz meg a notchmentes kijelző. Olvasgattam a teszteket is, de sok jó mellett van azért bár kevésbé jó is amiket hallottam eddig.

Kérem, nyilatkozzatok. :DD

(#414) beyruth82 válasza gattolino (#412) üzenetére


beyruth82
veterán

Így van. Szerintem sem "egészséges" , hogy vesz az ember egy telefont és az onnantól fogva évekig, folyamatosan megállás nélkül be van kapcsolva és üzemel.Meg hát milyen már hogy egy telefont nem lehet kikapcsolni mert akkor nem ébreszt.... :F

(#415) zoleeno1 válasza beyruth82 (#414) üzenetére


zoleeno1
addikt

Mivel éjjel is elérhető kell legyek (ne adj Isten anyum rosszul lesz, vagy valami), így sosem kapcsolom ki, repülőbe sem teszem, tovább megyek, sokszor a wifi/mobilnet is ugy marad. Havonta egyszer újraindítom, amikor éppen eszembe jut. Az összes eddig telefonommal így csináltam, soha egyiknek sem volt semmi baja:) Nem kutya ez, hogy éjszaka kell neki is a pihenés:DDD
Ebből kifolyólag pl azt sem tudtam, hogy kikapcsolt allapotban nem ébreszt. Illetve azt nem tudtam, hogy a többi igen, én meg ott tartok, hogy az android rendszer alapu telok nem ebresztenek:D Ezek szerint ez változott az évek folyamán.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#416) gattolino válasza beyruth82 (#414) üzenetére


gattolino
senior tag

Pontosan. Meg a sugárzás. Nekem a fejem mellett van éjszaka. De kikapcsolt állapotban nincsen gond.

Vivo X90 Pro Plus

(#417) mjani1172 válasza zoleeno1 (#415) üzenetére


mjani1172
addikt

Én sem kapcsolgatom ki soha.Csak leteszem, azt kész.
Ha valami nem úgy működik mint gondolom, akkor újraindítom, ez kb 1000—1200 üzemóra után történik.

Viszont nem teszem a fejem mellé éjjel,másik szobában hagyom.
Minek is tenném? Ha úgy sincs bekapcsolva.? :F

[ Szerkesztve ]

(#418) gattolino


gattolino
senior tag

Mert engem ébreszt. Úgy oldottam meg

Vivo X90 Pro Plus

(#419) TODI1111 válasza zoleeno1 (#415) üzenetére


TODI1111
addikt

+1
"Mivel éjjel is elérhető kell legyek (ne adj Isten anyum rosszul lesz, vagy valami)"....
Esetleg már akkorák a gyerekek, hogy kirepültek otthonról és bármikor szükségük lehet a segítségre......
Ezért nem kapcsolom ki én sem.

[ Szerkesztve ]

(#420) gattolino válasza gattolino (#418) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem még nincsenek gyerekek, de ne adj isten anyám vagy apámmal történik valami, az úgysem egy éjszaka alatt fog végbemenni. Plusz ha már baj lenne én sem kapcsolnám ki.

Vivo X90 Pro Plus

(#421) zoleeno1 válasza gattolino (#420) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nem 1 éjszaka alatt fog vegbemmeni? Ezt nem értem, nem lehet rosszul 1 ejszaka alatt? Ne adj Isten szivroham, stroke, stb? Ezt a marhaságot...:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#422) gattolino válasza zoleeno1 (#421) üzenetére


gattolino
senior tag

Ilyenre nem szeretnék gondolni inkább

Vivo X90 Pro Plus

(#423) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Pénteken érkezik a telefon, addig kérlek ne írjatok hasonlókat... mit nem tud. :DDD
Félve kérdezem meg, de ugye a ne zavarj funkció megy neki?

(#424) rizso válasza Gabis (#423) üzenetére


rizso
addikt

A legújabb frissítéssel kivették ezt a funkciót is :(

;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#425) zoleeno1 válasza gattolino (#422) üzenetére


zoleeno1
addikt

Én sem, de az élet sajnos produkál ilyeneket...

Gabis: sőt, már nemitani sem lehet...:D
Tudja, persze:)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#426) Gabis


Gabis
őstag

Köszi srácok. :R

(#427) ivatti10


ivatti10
aktív tag

Március 6-ra ígérték a szállítást, én is váltok 6T-ről. :) Motoros kamera szépen, gyorsan működik? Nem volt hiba senkinek?
Más. Ha eladok egy OnePlus készüléket, hogyan tudom tovább adni a garanciát? A fiókomat meg szeretném tartani.
(Rengeteg ismerős név van itt az elmúlt évekből. :) )

[ Szerkesztve ]

ZTE nubia Z60 Ultra

(#428) hyperspace válasza ivatti10 (#427) üzenetére


hyperspace
őstag

Nincs gond a mechanikával.
Amikor én eladtam anno, akkor odaadtam a fiókomat. Lehet azóta már van más megoldás.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#429) rizso válasza hyperspace (#428) üzenetére


rizso
addikt

Nekem alzás telóm van. Ebben az esetben gondolom csak az alza adja a garit, ahhoz meg csak a számla kell, igaz?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#430) hyperspace válasza rizso (#429) üzenetére


hyperspace
őstag

A garancia gyári, de az Alzán keresztül kell számlával intézni (ne kelljen :) ).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#431) Blue meth válasza Blue meth (#413) üzenetére


Blue meth
senior tag

no senki?

(#432) ivatti10 válasza Blue meth (#431) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Én is olvasgattam több telefon topikját, de egyet sem találtam, ahol nem írnak hiányosságokról. Mindenképpen kompromisszum a váltás, vásárlás, tőled függ, milyen hiányosságokkal tudsz együtt élni. Én azért választottam a 7T Prot, mert most is OP-om van, tudom az erősségeit, max a kamera ami kicsit gyengébb az egyéb csúcskészülékeknél, az számomra másodrangú.

ZTE nubia Z60 Ultra

(#433) Stabi83 válasza ivatti10 (#432) üzenetére


Stabi83
senior tag

Tegyél fel egy GCam-et és csodát tesz a kamerával.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#434) Nagya21 válasza Stabi83 (#433) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Hátja, nekem is van fenn gcam, de most nézegettem szigorúan iccakai módban készült felvételeket, nekem a gyári jobban teccik.
Lehet a legutóbbi frissítéssel ezen is gyúrtak egy kicsit.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#435) Stabi83 válasza Nagya21 (#434) üzenetére


Stabi83
senior tag

Én is felváltva használom őket. Az esti mód viszont sokkal jobb a GCam-ben. Nekem a gyári sokkal szaturáltabbnak is tűnik ami néha jó néha nem. Mindenesetre így hogy választhatok a két megoldás közül nem érzem gyengének a kamerát.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#436) Blue meth válasza ivatti10 (#432) üzenetére


Blue meth
senior tag

Engem főleg a kijelző meg az üzemidő győzött meg eddig, még QHD-ban 90Hz mellett is megvan az 5-6-7 óra elvileg. Ami egy átlagos hétköznapra elég korrekt szerintem.

(#437) Stabi83 válasza Blue meth (#436) üzenetére


Stabi83
senior tag

Alapból a 90Hz nem mindíg 90Hz :D
Megvan a lehetőség fixálni 90Hz-re, én is így használom és meg vagyok elégedve az akkuidővel.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#438) Blue meth válasza Stabi83 (#437) üzenetére


Blue meth
senior tag

Már hogy értve? ha 90Hz-re van beállítva akkor az mindig 90Hz. Vagy arra gondolsz hogy be lehet állítani 60-ra? Annak meg semmi értelme, ha már 90Hz-es telefont veszek minek használnám 60Hz-en.

(#439) Stabi83 válasza Blue meth (#438) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem.
Ha beállítod 90Hz-re akkor is 60Hz, csak akkor vált 90Hz-ra ha az adott alkalmazás vagy felület támogatja. Ha 60Hz-re állítod akkor meg mindíg 60Hz.
A 7 Pro topikbában az összefoglalóban le van írva a metódus ( de a net is tele van vele ) amivel fixálhatod 90Hz-re és akkor lesz mindenhol, mindígy 90Hz.
Ennek főleg energiamegtakarítási okai vannak. Bár elegánsabb lett volna ha az OP úgy oldja meg hogy berak egy 60Hz módot, egy Inteligend vagy dinamikus módot és egy Fix 90Hz módot.
Jelenleg a 90Hz mód inkább dinamikus módnak nevezhető.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#440) beyruth82 válasza Blue meth (#438) üzenetére


beyruth82
veterán

Én 60hz-n hasznalom es fhd+-os felbontáson.Az üzemidő miatt.

(#441) Blue meth válasza Stabi83 (#439) üzenetére


Blue meth
senior tag

na basszus köszi! ezt nem tudtam, így már nem is olyan izgi a dolog

(#442) Stabi83 válasza Blue meth (#441) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ne rettentsen el, nem azert írtam.
Ez a dinamikus mód is baromi jól működik a fixálás meg kb 3 perc és nem kell rootolni sem szóval garis marad. Ha van lehetőséged valahol kipróbálni 10 perc után nem ezt fogod jónak érezni hanem a többit szarnak. A jót könnyen megszokja az ember. A Note 10+ kinelzőt imádtam ( kivéve azt az elbaszott kamerát ), de pár hét OP használat után kínszenvedés volt pár percet használni ( bár ebben a felület is benne volt ).
Amúgy a legtöbb komoly játék már natívan támogatja a 90Hz-t és egyre több app is így tesz. Ahol meg nem kell ott talán felesleges is.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#443) Blue meth válasza Stabi83 (#442) üzenetére


Blue meth
senior tag

Igazából Mi 9T a favorit egy pár hete már, nagyon ráálltam, csak ez a 7T Pro is megfogott, pont a notch mentes kijelzővel, meg az alábbi paraméterekkel. Csak hát 2x annyiba kerül.

(#444) Stabi83 válasza Blue meth (#443) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ár érték arányban jobb a Xiaomi ez tény. Viszont az OP veri szinte mindenben + ott az Oxigen OS aminél jobbat még nem használtam pedig szinte mindent kipróbáltam már. Az OP nagy előnye hogy a brutál hardver mellé egy borzasztó jól optimalizált és személyre szabható rendszert tettek ami ráadásul nincs is teleszemetelve.

Ha olcsóbbat akarsz akkor nagyon jó vétel lehet a sima 7 Pro is. Nem ad olyan sok pluszt a T mint amennyivel drágább!

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#445) Blue meth válasza Stabi83 (#444) üzenetére


Blue meth
senior tag

Igen erről az Oxygen OS-ről mindenhol jókat hallok.
Egyébként ami még nem tetszik a 7T Proban az a lekerekített kijelző, ezzel vhogy nehezen barátkozom meg, Mi 9T többek közt ezért is tetszik. De ott is hallottam már hideget meleget a MIUI-ról.

Sima 7T meg a cseppnoccs miatt nem tetszik annyira, pont ez a noccsmentesség fogott meg ebben a két készülékben. :)

(#446) Stabi83 válasza Blue meth (#445) üzenetére


Stabi83
senior tag

A lekerekítés tényleg baromság de már megszomtam. Mindenki ezzel a baromságal adja ki a csúcs készülékeit szinte.
Lehet azért tették az OP-be is hogy legyen valami amibe bele lehet kötni. Ha pedig elég a 855 es nem kell a 855+ akkor a 7 Pro jóval olcsóbb és szinte ugyan az mint a 7T Pro.
CPU-ban 4% GPU-ban 15% a lemaradása ( Xiaomiban is 855 van amúgy ), a gyorstöltés kicsit lassabb de még így is baromi jó, az akku kemény 85mA-el kissebb, és nincs makro funkció a kamerán. Kb ennyi amiben gyengébb szerintem ezekkel lehet élni ha az ár a fontos :R

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#447) mjani1172 válasza Stabi83 (#444) üzenetére


mjani1172
addikt

Már bocs hogy beleszólok,de nem biztos hogy ár érték alapján jobb a Xiaomi.
Olcsóbb de használhatóságát tekintve gyengébb is. Ez drágább, de jobb.
Kb egál.

(#448) Blue meth válasza Stabi83 (#446) üzenetére


Blue meth
senior tag

Az a baj hogy sima 7 Pro-t már nagyon kevés helyen lehet kapni, meg a 7T Pro-t is Telekomtól hoznám részletre, ennyit egyszerre nem adnék ki telefonra.
Igen 855 van, de az is a Pro-ban, én sima Mi 9T-vel szemezgetek :) A Pro szintén a 100 ezres lélektani határom felett van, a sima meg sok helyen már beesett 100 alá.

@mjani1172 : hát nem tudom, ha mobilarénán megkapta a különösen ajánlott plecsnit, kétlem hogy annyival szarabb lenne a használhatósága :DD

(#449) Stabi83 válasza mjani1172 (#447) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ebben igazad van. Erre próbáltam én is kitérni csak lehet nem jól fogalmaztam.
Ár érték arány alatt azt értettem hogy nem jobb annyival mint amennyivel drágább de azért sokkal jobb.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#450) rigoberto válasza mjani1172 (#447) üzenetére


rigoberto
őstag

Neked akkor még soha nem volt Xiaomi-d, ha ilyeneket írsz! :((
Ár érték arány ott legjobb, már ha tudod mit jelent pontosan ez a fogalom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.