Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:56:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) tibcsi0407 válasza Albigator (#1400) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez nagyon ízlésfüggő, én jobban szeretem a Gcam eredményeit, de valakinek meg a túlszaturált, túlélesített képek jönnek be.

https://utdetailing.hu/

(#1402) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#1401) üzenetére


beyruth82
veterán

Például nekem :) :) :)
Ezért is szerettem a miui és az emui AI fotós funkcióját.
A 7T Pro-n a gcamos képek fakóbbak jóval mint a gyári kamera alkalmazással készültek.

(#1403) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#1402) üzenetére


tibcsi0407
félisten

EMUI AI rásegítése nem rossz, de a MIUI egy vicc. Felhúzza a szaturációt és viszontlátásra. Igazi bazári megoldás.

https://utdetailing.hu/

(#1404) drsanya


drsanya
aktív tag

Elment a drágám Lengyelországba ma. Alig várom visszajöjjön :O

I am iRacer

(#1405) beyruth82 válasza tibcsi0407 (#1403) üzenetére


beyruth82
veterán

Az emui AI valóban jobb 😊

(#1406) Albigator


Albigator
őstag

Na többen írtatok az üzemidőről, mert kérdeztem. :D Nálam valahogy (a rezgőmotorral együtt) az se az igazi szerintem. 1 napot nem bírt ki ma, munkahelyen töltőre kellett dugjam. :U
Az akksi még egészséges (94% OP diagnostic szerint) mivel tök új a készülék.
94-14%-ig azaz 80% töltöttséggel való gazdálkodás eredménye 20 óra üzemidő, 3.25 óra SOT:
Automata felbontás, fix 90 Hz, automata fényerő.
2 SIM (telekom-digi, VoLTE és VoWifi bekapcsolva), adatkapcsolat mindig aktív, de otthon Wifit használok, melóban digis mobilnetet (9.5 óra az úttal együtt kb). Otthon elég gyenge a térerő főleg a digis (vastag vertfal is közre játszhat).
BT mindig be van kapcsolva a MI Band4 karkötő miatt + BT fülest használok (Tronsmart Spunky Beat).
GPS általában ki van lőve, de MI FIT sokszor kéri mikor belépek az alkalmazásba így engedélyezem neki, de később megint kikapcsolom.

-Rádió ment 3.85 órát háttérben

-YT Vanced 1.5 órát (nagyrészt háttérben szintén kikapcsolt kijelző mellett: 480p videó amit halgattam)

-Twitch 2.5 órát (de ebből jórészt csak streameltem Chromecastra)

Kis fotózás, fórumozás, böngészés, messenger, viber, fb használat de semmi extra nem volt. Nem sokat nyomogattam, jórészt dolgoztam a nap folyamán. Kikapcsolt kijelző mellett persze majdnem folyamatosan szólt valami a BT fülesbe.

Android rendszer 11%, Android OS 4%, Rendszer UI 3% = összesen 18% maga az OS, nem sok kicsit? :F
Vagy szerintetek ezek a számok rendben vannak összeségében és nem gyenge ez az üzemidő ilyen aktivitás mellett?

[ Szerkesztve ]

(#1407) beyruth82 válasza Albigator (#1406) üzenetére


beyruth82
veterán

De gyenge szerintem de az állandóan aktív mobilnet miatt van.Ha én is sokat mobilnetezek akkor nekem kb 4 órás kijelzőidők jönnek ki egy nap.Valami miatt ezen a telefonon a mobilnet jobban eszi az aksit mint amikkel nekem eddig dolgom volt.Az auto felbontás mit jelent?Hogy a telefon váltogat az Fhd+ és a Qhd+ között?
Ha inkabb Qhd+-on van 90hz és sok mobilnet akkor ez reális szerintem.Ez a telefon ezt tudja produkalni.

(#1408) Albigator válasza beyruth82 (#1407) üzenetére


Albigator
őstag

Igen, azt jelenti, hogy magától vált FHD+ és QHD+ között. A 90Hz-et pedig ugyebár fixáltam a jOnePlus toolsban, ez tényleg valós 90Hz, nem úgy mintha csak megjelenítés beállításoknál állítottam volna be a 90-et, az nem lenne fix.

Szerk.:

Amúgy vicces, hogy szerintem a majdnem 3 éves OP5-öm kenterbe veri ezt üzemidőben úgyhogy nem cseréltettem benne akksit sem (85%-os még). Jó tudom, nem QHD+-os és nem 90Hz-es... :)

[ Szerkesztve ]

(#1409) Albigator


Albigator
őstag

Várom még a többiek véleményét is az üzemidőmről.
Hnap van a 14. napom és nagyon gondolkodom... ;] Jó az az OP5 még.. :D

Nálatok is ilyen sok% az Android rendszer, Android OS, Rendszer UI?

[ Szerkesztve ]

(#1410) HREH válasza Albigator (#1409) üzenetére


HREH
senior tag

Én nem akarok hülyeséget mondani, nekem még egy hetes sincs a teló, de szerintem ezzel a használattal ez reális. Nekem 6-7óra SOT-ok jönnek ki, de én nem nyúzom ennyire egész nap.

Amúgy furcsa, mert nekem is bőven elég még az 5T mindenre, de valamiért elkapott a must have érzés... ;] most mellétéve azt megint az van, mint anno Nexus 5 és 5T között: a régebbi annyira gagyinak tűnik mellette... :U
Épp Redditen írták, hogy mondj már egy telefont, ami majdnem stock rendszer, fémházas, min. SD835, jackcsati, értesítő LED, USB-C, 6GB RAM, jó ROM support, jó design, stbstb... nem tudsz mondani.
Na, befejezem, mert a végén még visszaküldöm :P

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1411) Albigator válasza HREH (#1410) üzenetére


Albigator
őstag

Meg kéne nézzem nekem is rádió meg YT nélkül, szóval h 1 napig nem hallgatok semmit BT fülesen. :D
Csak kifutok az időből. 6-7 óra SOT-ot el nem birok képzelni még így sem.

Anno OP5-el 8-10 órás SOT-okat is produkáltam (mondjuk sokkal lightosabb és spórolósabb felhasználás mellett). Pl.: 10ó:15p link

Nekem amúgy nem tűnik olyan gagyinak az OP5. Csak sokkal kisebb a kijelző ami már kicsit zavaró. (Ugyebár ott még bazi nagy kávák vannak, de az ujjlenyomatolvasó elöl mint a villám..)
Gyorsaságban is hozza amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#1412) HREH válasza Albigator (#1411) üzenetére


HREH
senior tag

Visszaküldés meg azért nem játszik, mert elvileg csak 85%-ot adnak vissza, plusz a visszaküldés díját is saját zsebből kell állni.
https://forums.oneplus.com/threads/has-anyone-returned-the-oneplus-7-pro-or-any-other-oneplus-phone.1037519/
mondjuk EU-ban elvileg kötelesek 100%-ot visszaadni, ha 14 napon belül vagy, szóval nem tudom :N

bocs, ennyi volt az offolás

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1413) Albigator válasza HREH (#1412) üzenetére


Albigator
őstag

Telekomnál 14 napon belül csak el lehet állni, nem?

Amúgy nem azért hoztam fel a témát, tényleg nagyon jó ez a telefon csak nincs bennem az, hogy megérte váltani 200e kiadás mellett.
Amit említettél, must have érzés nálam nincs meg.

Egyszerűen ha üzemidő jobb lenne, vagy a rezgőmotor nem idegesítene lehet én is JÓÓT éreznék, és nem gondolkodnék a visszaküldésen...

(#1414) Victoryus94 válasza Albigator (#1400) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem ez függ a témától is nagyrészt.
Másrészt meg a szépség elég szubjektív.

Van aki a túlszaturált, kontrasztos, élénk színeket szereti, más azt ha természetes (fakó? -szempont kérdése...)
Bizonyos témáknak az áll jól, ha lágyabb a kép, másnál ha élesebb.

No meg az 1001 xml fájl is beleszólhat a vitába, és hogy a beállításokban ki mennyire mélyedt el.

Albigator - nálam sincs meg. Elvagyok vele, de egyáltalán nem érzem hogy szeretem, vagy hogy olyan "király". Sokmindenben olcsóbb Xiaomi/Huawei telók szimpatikusabbak. És a drága ár felerősíti a hibáinak a súlyát.

[ Szerkesztve ]

(#1415) Fleto93 válasza Albigator (#1413) üzenetére


Fleto93
tag

Nekem talán kicsit jobb az üzemidőm mint OP5-ön. BT folyamatos Polar óra miatt, bluetooth fülest mondjuk mostanában nem nagyon használok, mert nálunk még tart a home office. Felbontás QHD, automata 90Hz.

A rezgő motort szerintem a nehezebb ház miatt érzékeled gyengébbnek - sokkal nagyobb a tehetetlensége. Egyébként szerintem sokkal jobb minőségű mint az 5-ben, végre nem béna a haptic feedback.

Amúgy a méreten és súlyon kívül nincs semmi ami miatt visszasírnám az 5-öt.

Ami egyértelműen jobb:
- sokkal szebb a kijelző
- sokkal jobb a BT hatótáv (a seggem fölött a derekamra csatolt telónál futás közben az 5 nem mindig működött stabilan BT fülesekkel, ez igen)
- sokkal jobb a hangszóró
- sokkal jobb a kamera (op5 este jól megvilágított szobában is botrány szar képeket és videókat csinált sokszor).

Ami közömbös:
- tartottam az optikai ujjlenyomatolvasótól, de eddig ugyanolyan gyors mint az 5-ben lévő hagyományos, még lehet kicsit jobb is - talán nagyobb felületen érzékel?
- a hatalmas sebességkülönbséget az én használati szokásaimmal nem nagyon érzékelem
- baromi nagy, ami tartalomfogyasztásnál előny, de némely nadrágom zsebéből már kilóg
- üzemidő elég hasonló, talán kicsit jobb mint az 5

Ami negatív:
- az apjuk kaszát hogy nem fért be a csomagba egy type-c -> 3.5 jack dugasz, most várhatok rá aliról (nem mintha sűrűn használnék még hagyományos fülest, de a kedvenc hangú fülesem pont vezetékes)
- iszonyú nehéz, lehúzza a bringás mezem, rángatja a futó övem, a kocsiban is cserélni kellett a tartót
- nincs értesítő led, igazán megoldhatták volna, hogy ha nincs is rendes AOD, de legalább pár pixel villanjon fel időnként, nem hiszem, hogy ez megzabálná az akksit.

Amúgy pont azt kaptam a telefontól amit vártam: simán csak működik.
Stabil, jó minőségű, gyors, pont ahogy már az OP5-től is megszoktam, csak kicsit modernebb körítéssel.
Szerintem a nyitó ára túlzás volt, de a telekomos árral úgy gondolom, hogy abszolút megérte.

(#1416) Gabis válasza Victoryus94 (#1414) üzenetére


Gabis
őstag

Szerintem az utolsó mondatod rejti a választ.

(#1417) Albigator


Albigator
őstag

Akkor lehet a fix 90Hz nálam a "baj"?
De ha van ez a funkció (jOnePlus tools segítségével) miért ne használjam? Monitornál is megváltás a 144Hz a 60Hz-el szemben, az egér sem "dadog" hanem sokkal simább..
Felbontás maradt auto, ahhoz nem nyúltam.
Vagy amit mókoltam a gyári hangfelvevővel való hívásrögzítés? Esetleg 4G-s hanghívás eröltetése mind2 szolgáltatónál? Nem hiszem.
Gyanusan sok nekem az android rendszer, android OS, rendszer UI stb fogyasztása nálam...

Amit az OP5-nél mondtál mindegyikkel egyet értek szinte, kivéve az ujjlenyomatolvasót sztem az gyorsabb. Valamint nekem üzemidőben is jobb volt, mint ez. Rezgőmotorról is meg van a magánvéleményem, de ez egyéni dolog lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1418) tomp válasza Albigator (#1417) üzenetére


tomp
félisten

A dualSIM üzemmód eleve nagyobb fogyasztást eredményez.
Nálam így néz ki most a helyzet:

Ebből 3,5órát ment az USB Audio Player Pro azon belül a Tidal(Hifi és Master minőség! A Master azaz az MQA erőforrás igényes!) amit LDAC bt fülessel hallgattam. 3órát max fényerőn ment a kijelző. Automata felbontás+90Hz
Sok messenger és viber is volt.
Ahogy láthatod VoLTE-m is van a Telenornál. A telefon amúgy LTE Only-n van azaz a többi hálózatot nem is figyeli.

(#1419) Albigator válasza tomp (#1418) üzenetére


Albigator
őstag

OP5-öt is dual SIM-el használtam. De az még nem volt Dual VoLTE-s.
A 90Hz nálad az fix?

(#1420) tomp válasza Albigator (#1419) üzenetére


tomp
félisten

Nem fix de az általam használt appok mind 90Hz-en futnak.

(#1421) beyruth82


beyruth82
veterán

Érdekes hogy ezt az automata felbontást nem is láttam eddig....
Ez pontosan hogy működik? Mi szerint dönti el mikor melyik felbontásra vált?

(#1422) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Annyira vicces számomra ez az üzemidő sírás már évek óta... Amikor a mostani toltőkkel fél óra alatt bele lehet pakolni annyit, ami arra a napra, estig elég:) Vagy mindenki bushcrafttol és napokig az erdőben dekkol? :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1423) Albigator válasza zoleeno1 (#1422) üzenetére


Albigator
őstag

Igen gyorsan fel lehet tölteni de azért sztem 1 napot illene kibírni azért töltés nélkül...
És igen nem mindenkinek van lehetősége felrakni tölteni most szerencsére kivitelezhető nálam, de ilyenkor nem tudom/szeretem használni. Valamint dolgoztam (kint terepen földmérés, gyár) és lehet dolgozok majd olyan helyen ahol ez nem lehetséges..

[ Szerkesztve ]

(#1424) Albigator válasza tomp (#1420) üzenetére


Albigator
őstag

Az hol látszik h az app 90Hz-en fut-e?

(#1425) zoleeno1 válasza Albigator (#1423) üzenetére


zoleeno1
addikt

Egy napot ki is bír, akinél nem, az vagy nagyon extrém körülmények között használja, vagy valami beakadt ami folyamatosan pörgeti.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1426) Albigator válasza zoleeno1 (#1425) üzenetére


Albigator
őstag

Én szerinted nagyon extrémen használtam és reális volt a 3ó15p SOT 20 óra üzemidővel?

(#1427) tomp válasza Albigator (#1424) üzenetére


tomp
félisten

Látod az app mozgásán! ;)

(#1428) Gabis válasza tomp (#1427) üzenetére


Gabis
őstag

Az létezhet, hogy támogatja az app, de vált a két frissítés között használat közben?

(#1429) tomp válasza Gabis (#1428) üzenetére


tomp
félisten

Igen!
pl Call of Duty!
Default beállítással 60-al indul a játék. Külön kell maxra húzni minden grafikai beállítást, hogy 90-en menjen.

Tavaly az egyik Chrome verzió csak 60-at tudott. Fixálni kellett a 90-et, hogy ne váltson le a telefon.

(#1430) beyruth82 válasza Albigator (#1426) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem használtad extrémen. Teljesen átlagos használat a tiéd mégcsak játszani sem játszol vagy navigálsz egész nap.Az alig valamivel több mint 3 órás SoT pedig kevés akárhonnan is nézzük.Lehet hogy gyorsan tölt de egy napot(egy reggeltől-estig tartó időszakot) egy telónak valóban illene kibírnia.Ez a teló akív mobilnettel ezt nem tudja garantálni.Ezt nem lehet félremagyarázni vagy app beragadásokra fogni.Persze mindenkinek beragad valami állandóan :DDD
Nincs normálisan optimalizálva az aksi használat mobilnet mellett.Ez mindenképp szoftveres probléma, hiszen egesz napos wifis netezéssel akár 3x annyi SoT is kihozható mint mobilnettel.Én ilyen difit még soha egyetlen telefonnál sem tapasztaltam.

(#1431) Albigator válasza tomp (#1427) üzenetére


Albigator
őstag

Akkor lehet érdemes lenne visszaállni auto 90Hz-re?
Amúgy a magyarázat sztem is a mobilnet mellett lévő extrém akksi használat.

(#1432) Albigator válasza beyruth82 (#1430) üzenetére


Albigator
őstag

Végre akkor te is megértesz...
Melóhelyen csak mobilnet van, ezt kell használjam. Ez a napom túlnyomó részét képezi.

Nagyon buta kérdés: mi van ha beviszem munkahelyre az OP5-öt, rakok bele digis SIM-et és a hotspotot belövöm? Akkor a 7TPro úgymond olyan, mintha Wifin lógna, nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#1433) tomp válasza Albigator (#1431) üzenetére


tomp
félisten

Ami még fontos!
Milyen a térerő jelszintjei?
Főleg a Digié?
Nem a térerő skálára gondolok hanem a dBm értékre! Minél gyengébb(azaz minél nagyobb a dBm érték) annál jobban igénybe veszi az akksit!
Digi trükközik a térerő skálával így még akkor is elegendő térerőt mutat a telefon amikor már valójában csak a VoLTE tudna működni...

(#1434) Albigator válasza tomp (#1433) üzenetére


Albigator
őstag

Ezt hol is tudom megnézni? Amúgy melóban fullos a térerő mind2 SIM-nél...
Otthon a Digis nagyon gyenge, Telekom elfogadható.

(#1435) @chain


@chain
csendes tag

Sziasztok! Telekomtól vásárolt készüléknek van bármi hátránya azzal szemben, mintha a gyártótól venném? Azt olvastam, hogy független, de meghagyják teljesen a gyári szoftvert és úgy kapom meg, mintha a gyártótól rendeltem volna? :R

(#1436) Gabis válasza tomp (#1429) üzenetére


Gabis
őstag

Kifejezetten Chrome-ra gondolok. Néha olyan darabosan görgeti a tartalmat, blokk szerűen. De jobban belegondolva, ezt más app is csinálja néha.

(#1437) tomp válasza Albigator (#1434) üzenetére


tomp
félisten

Telepítsd a CellMapper appot és töltsd fel ide a képet az appról.

@chain
Hátrány: a doboz fólián rajta lesz a hazai forgalmazó matrica. :D
Ennyi! Amúgy gyári az egész.

(#1438) beyruth82 válasza Albigator (#1432) üzenetére


beyruth82
veterán

:DDD :DDD :DDD hát ezt nem tudom megmondani ilyenről még nem hallottam de nagyon fifikás gondolat.Én most hajnalban vettem le a töltőről munkahelyen mert éjszakás voltam.Bent csak mobilneteztem reggel 8-ra értem haza azóta wifi.1 óra 58 perc SoT és 57%-on járok.A mai wifis használat vissza fogja hozni magát de jól látszik hogy ismét csak 4 óra SoT lett volna kb ha mondjuk a munkahelyen maradok és mobilnetezek.Én csak chrommal neten szörfözgetek,face,messenger,viber,gmail és ennyi.Semmi játék,navigáció vagy ilyesmi.Hívás,sms persze még akad hozzá meg nagyon kevés youtube de az tényleg elenyésző.Fhd+-on 90hz-n hasznalom

[ Szerkesztve ]

(#1439) Albigator


Albigator
őstag

(#1440) tomp válasza Albigator (#1439) üzenetére


tomp
félisten

Tökéletes jelszintek!
Viszont látok ottt GSM cellát is azaz folyamatosan keresi az összes hálózatot!
Tárcsázóba: *#*#4636#*#* majd Telefon adatai és ott a preferált hálózat típust állítsd LTE/WCDMA módra. Vagy akár LTE Only-ra is rakhatod.

(#1441) Albigator válasza tomp (#1440) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi, kipróbálom.:R

Wifihotspot megoldáshoz mit szólsz? Az olyan mintha wifin lógna, nem?

(#1442) tomp válasza Albigator (#1441) üzenetére


tomp
félisten

Az gyakorlatilag mobilnet+wifi együtt egyszerre.
A kettő egyszerre kb olyan fogyasztást hoz össze mintha mind2 SIM-en naaaagyon gyenge lenne a térerő azaz a hálózat már csak VoLTE-re lennek képes. Mobilnet már 0!

(#1443) Albigator válasza tomp (#1442) üzenetére


Albigator
őstag

Akkor ez kilőve..
Kíváncsi vagyok, hogy LTE/WCDMA módban jobb lesz-e az üzemidő..

(#1444) Timer válasza beyruth82 (#1430) üzenetére


Timer
veterán

Az hogy van, hogy a Kollégám, aki 7T-vel ül itt mellettem, egész nap dumál a telefonon, meg nyomkodja, és negyven százalékkal viszi haza? Még csak az sem, hogy wifin van, mert hol azon van, hol nem. Én keveset beszélek, de most már 5 email fiókkal szinkronizálok folyamatosan, van, amikor 2 órát megy a navigáció is, mégis kibírja a napot (igaz, ez 7 Pro)? No offense, de akinek délutánra lemerül, annak azért át kellene néznie az appjait, szerintem.

Okos órád nincs esetleg? Arról elhiszem, hogy a folyamatos BT szinkron zabál.

[ Szerkesztve ]

(#1445) Albigator válasza Timer (#1444) üzenetére


Albigator
őstag

Csináltam screenshotot nézd meg mik fogyasztottak..
Nekem ami gyanúsan soknak tűnik, az az android rendszer, android OS, rendszer UI összesen.
Többi app azért fogyasztott annyit amennyit, mert használtam.
Semmi külsős alkalmazás nincs fennt, kivéve a YT vanced és OP diagnosticot.

De van okos órám, aktivitásmérőm egész pontosan: MI Band4. Azzal kapcsolatban van de a MI Fit app nem fagyaszt sokat.

[ Szerkesztve ]

(#1446) tibcsi0407 válasza Albigator (#1426) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tegyél fel Paranoid-ot az OOS helyére.
Nálam is vissza fog menni.

https://utdetailing.hu/

(#1447) Albigator válasza tibcsi0407 (#1446) üzenetére


Albigator
őstag

Nem terveztem rootot, elég béna voltam hozzá sajna. :D
OP5-nél is rengeteg segítség kellett nekem a topikból.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1448) zoleeno1 válasza Albigator (#1426) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nem, de ott valami nem ok :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1449) Albigator válasza zoleeno1 (#1448) üzenetére


Albigator
őstag

Na de mi? :D

(#1450) zoleeno1 válasza Albigator (#1449) üzenetére


zoleeno1
addikt

Passz, hard reset, vagy kalapács :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.