Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4053) Cifu válasza Macika66 (#4045) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nyilván én is a saját tapasztaltaim alapján tudok nyilatkozni, de jó minőségű, jól felrakott fóliánál nem láttam olyat, hogy két hónap után elkezd feljönni. A vicc az, hogy a Zopo ZP998 nem volt felső kategóriás, de ott 3 hónap alatt semmi hasonlót nem láttam. A Nexus 4-esre Zagg InvisibleShield-et raktam, több, mint egy évig használtam úgy, dettó nem jött fel a széleinél. A telefont pedig ugyan úgy használom évek óta...

De miután a jelek szerint mindenki másnál tökéletes a gyári fólia, nyilván vagy az enyémet már a műszak végén rakta fel a munkás, vagy én extrém kihívások elé állítottam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4054) csipuka válasza Cifu (#4053) üzenetére


csipuka
senior tag

Lehet kifogtal egy almos munkast :)
Az enyem fel eves az asszonye 4 honapos es meg tart a gyari. Mondjuk atlatszo tokban van es ez meg belemegy egy belebujos bor tokba. Fo a biztonsag :)

(#4055) PistiSan válasza Cifu (#4053) üzenetére


PistiSan
addikt

OP3-ról azért vettem le fél év után a fóliát, mert pofára ejtettem a telefont, és nagyon csúnya lett a fólia, fura hozadéka a dolognak, hogy fólia nélkül sokkal sikamlósabb, zsírmentesebb lett a kijelző, illetve már nem ül meg a por/piszok az újlenyomat olvasónál/előlapi kameránál/telefonáláshoz használt hangszórónál.

A képeken nem igazán sikerült jól szemléltetni a karcokat, viszont az jól látszik hogy nem volt sehol sem felválva a fólia, kivéve ahol a kővel találkozott.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#4056) Macika66 válasza Cifu (#4053) üzenetére


Macika66
addikt

Nem tudom, mennyi idős vagy, de van erre egy történet...
Megboldogult ifjúkoromban volt egy film, ott sok mindenre választ lehet kapni, persze úgy, ahogyan mi AKKOR elképzeltük a gazdag nyugatot...

49:00-tól érdemes nézni pár percet, megkapod a magyarázatot a fóliádra is... ;)

(#4057) AcCEsS válasza g0dl (#4049) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ebben rögzítve van valahogy a szilikon rész, vagy az teljesen különálló? Azért kérdezem, mert gyári sandstone hátlap van a telefonomon, de időnként kénytelen vagyok a hátizsákban hurcolni, és félek, hogy a hátizsákban tartott egyéb cuccoktól megsérül. Pont most gondolkodtam azon, hogy kellene valami védő amibe hátlapostul bele tudnám tenni a telót - amíg a hátizsákban van - a plusz védelem érdekében, de nem tudom ez a fajta jó lehet-e?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4058) ratobi válasza AcCEsS (#4057) üzenetére


ratobi
senior tag

Nekem is hasonló van, felesben van ragasztva, e miatt lehet kihajtani, megtámasztani.

(#4059) g0dl válasza AcCEsS (#4057) üzenetére


g0dl
addikt

Ahogy a kolléga mondja a fele bele van ragasztva. Maga beragasztott szilikon tok elég szoros, nem hiszem, hogy másik tokkal belefér a telefon.

(#4060) AcCEsS válasza g0dl (#4059) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ok, köszönöm az infót! :R

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4061) Kocsó válasza Cifu (#3816) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Cifu: teljes mértékben igazad van, nem volt egyértelmű a feltett kérdésem. :U
Tehát arra lettem volna kíváncsi, hogy
- miért ilyen "lépcsős" az 1.képen a töltési görbe mellett lévő hőmérsékleti diagram,
- miért ilyen "tüskés" a 2.képen a töltési görbe mellett lévő hőmérsékleti diagram,
- miért váltakozik kék és zöld szín között a 2.képen az akku töltöttségét jelző diagram,
- az 1.képen merülés közben az akku töltöttsége kék színű, töltés közben zöld, miközben a 3. képen töltés közben is kék és néha egy-egy rövid szakasz zöld,
- az 1. és 3. töltést éjjel tettem a Dash Charge-re, a 2. töltést reggel ébredés után, szintén a Dash Charge-re
Root-olt készülékről készült mind a 3 kép:
2017.05.11 majd 2017.05.13 majd 2017.05.15-én

Azt vettem észre, hogy root előtt nem voltak ilyen "anomáliák", akkor a program (GSamBattery) azt mutatta, hogy folyamatosan "lépcsők" és "tüskék" nélkül töltötte 100%-ra az akksit.

Nektek (akinek nincs root és akinek van) GSamBattery milyen görbét mutat Dash Charge-el töltve :F

Köszönöm a válaszokat és köszönöm Cifu a pontosítási kérdésed! :R

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#4062) Cifu válasza Kocsó (#4061) üzenetére


Cifu
nagyúr

Próbaképpen felraktam ezt a GSAM Battery-t, és rögtön ez jött szembe:

Szóval ha adtál neki root jogot, akkor az értelmezésem szerint részletesebb információkhoz fér hozzá. Én úgy vélem, hogy ez lehet a forrása a különbségnek.

Ezt egyébként egyszerűen letesztelheted, vond meg a programtól a root jogot, és nézd meg úgy milyen lesz az a bizonyos görbe.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4063) Kocsó válasza Cifu (#4062) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Cifu: Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdésemmel. Nos a töltési görbe állapotához nincs szükség a "További statisztikák engedélyezéséhez". Az csak azért kell, hogy alkalmazásokra lebontva is látni lehessen, mi mennyit fogyaszt (ez ugyebár csak a Nougat óta van, hogy nem enged az android a "lelkébe" látni)
Ha megtennéd, hogy nem törlöd 1-2 töltés erejéig a GSamBattery-t és publikálod a töltési képet, megköszönném :K :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#4064) Cifu válasza Kocsó (#4063) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megnézhetem, bár én utoljára tavaly decemberben használtam a Dash töltést...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4065) Kocsó válasza Cifu (#4064) üzenetére


Kocsó
aktív tag

hmmmm... és ha nem titok, miért nem?
Dash Charge és BlitzWolf BW-C6 autós töltőn (2,4A) kívül én mást nem használok töltésre.

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#4066) Cifu válasza Kocsó (#4065) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem titok. Szinte csak a kocsiban töltöm (rádugva az autós töltőre) illetve ha számítógép előtt ülök, márpedig így nincs szükségem gyorstöltésre, így se esik szinte soha 50% alá az aksi, általában 60-70% körül van, mikor etetem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4067) laskr99 válasza Rick4 (#3868) üzenetére


laskr99
addikt

Ehhez net kell mindenképpen nem?

(#4068) Rick4 válasza laskr99 (#4067) üzenetére


Rick4
félisten

Ha figyelmesen végigolvasod, találsz a hozzászólásban egy ilyen részt:

Sim kártya cserélnél e-mailt és sms-t is küld az előre megadott számokra, az lőre megadott számokról sms üzenetben ugyanúgy lehet vezérelni ezeket a funkciókat, mint számítógép mellől, tudod a belső tárhelyet, sd kártyát törölni,

Van még kérdés? ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4069) laskr99 válasza Rick4 (#4068) üzenetére


laskr99
addikt

Én a telefon megtalálása funkciót kérdem.

(#4070) Rick4 válasza laskr99 (#4069) üzenetére


Rick4
félisten

Ahhoz se kell, mivel smsben követésre állsz, ekkor bekapcsolja a GPS-t, és sms-ben lekéred a pontos pozícióját.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4073) kano


kano
nagyúr

Nem kell a feszkó megint.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4074) Belba


Belba
őstag

Józan ésszel belegondolva mindannyian tudjuk, hogy szinte NULLA esélye van visszaszerezni egy ellopott okostelefont....

DE ezeknek a lopásgátló alkalmazásoknak van egy óriási előnye : távolról tudunk mindent törölni a telefonról (fényképek, névjegyek, SMS-ek, jelszavak, alkalmazások, stb.), gyári beállításra lehet tenni a mobilt!!!... Legalább ennyi.... És ez nem kevés a biztonságunk érdekében....

Vannak olyan lopásgátló appok, amelyek azonnal selfit készítenek a tolvajról, ahogy próbálja bekapcsolni a telefont és elküldi arra a kiválasztott számra, amit beállítottunk... (Lehetséges, hogy egy ismert kolléga vagy "haver" volt a tolvaj.)

A nyomkövetésnek is lehet akár életmentő haszna : ha eltűnik egyik családtagunk, akkor (esetleg) ezzel az alkalmazással a nyomára lehet találni!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4075) Macika66 válasza Belba (#4074) üzenetére


Macika66
addikt

DE ezeknek a lopásgátló alkalmazásoknak van egy óriási előnye : távolról tudunk mindent törölni a telefonról (fényképek, névjegyek, SMS-ek, jelszavak, alkalmazások, stb.), gyári beállításra lehet tenni a mobilt!!!... Legalább ennyi.... És ez nem kevés a biztonságunk érdekében....

Maximálisan így van! Adat nem kerül idegen kezekbe. Ez is több, mint semmi.
Sajnos még mindig nagyon sokan nem kódolják az SD-kártyájukat (olyan modelleknél, amelyekbe rakható ilyen, tehát ebben a topicban nem igazán releváns), így ha az első kikapcsoláskor kikapják a készülékből, minden olvasható marad rajta.

Józan ésszel belegondolva mindannyian tudjuk, hogy szinte NULLA esélye van visszaszerezni egy ellopott okostelefont....

Ennek egyetlen oka van, a jogszabályok értelmében nincs joga a sértettnek, hogy a saját tulajdonát visszaszerezze, mert bűncselekményt követ el, pl. önbíráskodást.

Vannak olyan lopásgátló appok, amelyek azonnal selfit készítenek a tolvajról, ahogy próbálja bekapcsolni a telefont és elküldi arra a kiválasztott számra, amit beállítottunk... (Lehetséges, hogy egy ismert kolléga vagy "haver" volt a tolvaj.)

Ezzel egy a gond, hogy általában rutinosak lopnak és adnak el lopott telefont. Ők nem kapcsolják be (csak ki, de azt rögtön, SIM pedig kuka) )Így jó eséllyel az a „tulajdonos” fog szerepelni a képen, aki kifizette a készülék árát, tehát vele szemben semmilyen erőszakos cselekmény jogilag nem helytálló, büntetendő.

A nyomkövetésnek is lehet akár életmentő haszna : ha eltűnik egyik családtagunk, akkor (esetleg) ezzel az alkalmazással a nyomára lehet találni!...

Ez így van, ha nem Ő AKART eltűnni.
Ugye a facebookon akaratlanul is bele lehet futni különböző megosztásokba, amiknél a második mondatban ott van, hogy mobiltelefonját nem vitte magával.
Bevallom, én még nem hallottam olyan esetről, hogy valakit ilyen nyomkövető appal találtak volna meg...

(#4076) BornToBePuli válasza Macika66 (#4075) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

Jogos önhatalommal visszaszerezheted a dolgot, illetve visszakerülhetsz a birtokba.

Csacsiság, hogy ha vissza akarok szerezni a saját dolog, akkor önbíráskodsz.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#4077) Macika66 válasza BornToBePuli (#4076) üzenetére


Macika66
addikt

Ja, hát jó. :D
Gondolom, azért jogszabályt ne kérjek...

Én viszont írok Neked: BTK 368 §

[ Szerkesztve ]

(#4078) Rick4 válasza BornToBePuli (#4076) üzenetére


Rick4
félisten

Az már csak hab a tortán, hogy napokkal ezelőtt is leírtam ugyanebben a témában, elég, ha szólsz, a rendőröknek, hogy itt meg ott van a készülékem. :D

Amúgy nem baj, én ezen sokat kacagok, és majd leírom jövő héten is, ha rákérdez valaki. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4079) Belba válasza Macika66 (#4075) üzenetére


Belba
őstag

1./ Sokféle telefon van, pl a miénkben nincs SD kártya, minden a telefon memóriájában van elmentve...

2./ Honnan gondolod, hogy mindegyik telefontolvaj profi?... Sok tolvaj visz mindent válogatás nélkül, ami csak a keze ügyébe kerül... Aztán a zsákmányt nekiáll nyomogatni....

3./ Millióféle eset van, egyáltalán nem biztos, hogy erőszakoskodni kell, ha a telefonodat vissza akarod szerezni a tolvajtól... Lehet, hogy elég szépen kérni...
De kíváncsi lennék, melyik tolvaj fog feljelenteni a rendőrségen, mert rácsaptam a kezére amiért ellopta a telefonomat!... ;]

4./ Nem, egyáltalán nem biztos, hogy csak rutinos telefontolvajok lopnak telefont, akik pontosan tudják mit kell csinálni!... A tolvajok többsége piti kis zsebtolvaj vagy alkalmi tolvaj... Lehet egy iskolai diáktárs, egy munkahelyi kolléga, vagy egy takarító, stb...
Ha egy vásárló lesz lefülelve, akkor majd tisztázza magát, de legalább a lopott telefon megkerül!... (A vevő meg megszívta, mert úszik a pénze.)

5./ Sokféle eltűnés van... Van aki előre megfontolt szándékkal megy világgá, van aki akarata ellenére válik kámforrá... Van aki nem vitte magával a telefonját (akarattal, vagy mert otthon felejtette), van aki vitte magával... Fogalmunk sincs hány eltűnt személyt találtak meg a nyomkövető alkalmazással vagy csak a cellaadatok alapján... Lehet, még gyorsabban megtalálhatnák az eltűnt embereket, ha többen használnák ezeket az alkalmazásokat (nem kellene napokat várni, míg a rendőrség megkapja a cellainformációkat)...
Attól még, hogy te ilyenről nem hallottál, még lehet hogy többeket megtaláltak így... Azért a rendőrség nem ver mindent nagydobra...

6./ Hosszú ideig (míg fenn voltak a FB-on) napi szinten olvastam a Tolvajkergetők csoport bejegyzéseit, ahol hihetetlenül nagy arányban találták meg az ellopott bringákat és telefonokat!!!... Sok telefont pont az ilyen lopásgátló-nyomkövető alkalmazásokkal!... :K

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4080) BornToBePuli válasza Macika66 (#4077) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Ha érdekel akkor a Ptk. dologi jogi könyvében megtalálod.

Felesleges dobálóznunk a paragrafusokkal.

Az önbíráskodásról viszont annyit érdemes tudni, hogy az egy erőszakos vagy fenyegető cselekmény.

Viszont, ha tényleg úgy van, ahogy te mondod és a saját tulajdonod önbíráskodás visszaszerezni, akkor menjünk tovább ezen a logikai vonalon.

Ha te meglátod a tolvajt a kávézóban és ott van az asztalán a telefonod. Oda mész és elveszed, akkor ha visszaveszi tőled, akkor az önbíráskodás lenne a részéről, ha visszavenné?

A jogászkodást érdemes meghagyni a jogászoknak. ;-)

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#4081) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Elkezdődött az OP5 promózása:
https://oneplus.net/lab?utm_source=lab&utm_medium=email

Ha van jó képed, akár te is kiválasztott lehetsz :)

(#4082) Macika66 válasza Belba (#4079) üzenetére


Macika66
addikt

Privátban válaszoltam, mivel nem találtam meg azt az offtopicot, ahol ezt lehetne folytatni. Pedig jó lenne nyilvánosban kiírni, mert sokan vannak eltévedve / félretájékoztatva ebben a témában...

(#4083) Cifu válasza Kocsó (#4063) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nos nálam így nézett ki reggel a töltés, 70%-ról, DASH töltővel, Root mellett.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4084) kano


kano
nagyúr

Kérek mindenkit, hogy a lopott telefonok visszaszerzésének lehetőségét és a jogszabályok kitárgyalását tegyük át az OFF topicba (szerintem nyugodtan mehet az OP3 OFF-ba) vagy engedjük el végre!

Továbbiakban minden a fenti témákhoz tartozó hsz-t törölni fogok innen.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4086) Macika66 válasza -Gerzson- (#4081) üzenetére


Macika66
addikt

De kár, hogy pont az Instagramot kapcsolják össze a kamera/fényképminőség kérdéssel.
Pont az a hely az, ami fájóan butítja a képminőséget és belekényszeríti az ostoba 1:1-es formátumba a kompozíciót... :(

(#4087) katalin888


katalin888
aktív tag

Indiából kell rendelni OnePlus 3T! :D Nem is értem, hogy máshol miért nem akciós! :(((

(#4088) Cifu válasza katalin888 (#4087) üzenetére


Cifu
nagyúr

India az egyik fő piaca a Oneplus-nak, én inkább azt tartom valószínűnek, hogy van egy rakat még az Indiai raktárban, és ki akarják szórni június 1 előtt.

Egyébként 1500 rúpia az olyan 6350 forint (cirka 23 dollár), tehát nem mondhatjuk, hogy drasztikus mértékű árzuhanást látunk...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4089) takilevi


takilevi
csendes tag

valakinek van tapasztalata a rhinoshield-es bumperrel?? Az érdekelne, hogy amikor háttal lefele teszem le, akkor leér-e a kamera?
most tok nélkül használom, de már kezd idegesíteni hogy a kamerán fekszik és féltem a kicsikét

(#4090) Cifu válasza takilevi (#4089) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nézd meg ezt a videót, választ kapsz a kérdésedre. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4091) Starz561 válasza takilevi (#4089) üzenetére


Starz561
tag

[link] ;)

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#4092) UberMutant válasza takilevi (#4089) üzenetére


UberMutant
őstag

a felső élén (meg az alsón is) van egy nyúlvány hátra , és azon támaszkodik.
ha ez a nyúlvány nem ér le (mondjuk asztal szélére teszed), akkor a kamera leér, egyébként, nem

(#4093) Belba válasza takilevi (#4089) üzenetére


Belba
őstag

Nagyon jól néz ki ez a bumper gumi, láthatóan elég jól védi a telefont sima asztalon...
De mi van akkor, ha zsebre teszed (kulcsok és aprópénz mellé), vagy a táskába mindenféle cucc mellé?...
Akkor a képernyő és a hátlap teljesen védtelen!... :F

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4094) Macika66 válasza Belba (#4093) üzenetére


Macika66
addikt

Szerintem azért figyeljen már oda mindenki, akinek 100+ ezres telefonja van, hogy ne kulcscsomó mellé rakja be a zsebébe... :)

(#4095) UberMutant válasza Belba (#4093) üzenetére


UberMutant
őstag

nem karcolja az üvegfóliát, a hátlapot sem
szép is lenne, ha holmi kulcs megkarcolná

(#4096) twollah1976 válasza UberMutant (#4095) üzenetére


twollah1976
őstag

Azért a "nem karcolja a hátlapot" kijelentésre a helyedben nem innék mérget.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4097) Belba válasza UberMutant (#4095) üzenetére


Belba
őstag

Nem tudom, csak gondolkoztam...
Én a saját mobilomat olyan tokban tartom, ami minden oldalról védi, így nem kell aggódnom ha zsebre vagy táskába teszem...

Gondolod, hogy a fém hátlap nem karcolódik?... :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4098) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Az OP3 és az OP3T is megkapja az Android O-t! :)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#4099) XenHai válasza AcCEsS (#4098) üzenetére


XenHai
senior tag

Király .

(#4100) twollah1976 válasza AcCEsS (#4098) üzenetére


twollah1976
őstag

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.