Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] ODROID N2

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Köszönöm! Jó teszt lett. Natív (nem USB -s) SATA nincs a lapon?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) Pelican válasza Somatom (#1) üzenetére


Pelican
őstag

Köszi!
Nincs.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#3) peka46


peka46
csendes tag

Köszönöm a tesztet,már nagyon vártam.Nálam már 3 hete fut Ce-cel.Minden tökéletes kivéve CEC.Nem tudom életre kelteni .

(#4) Pelican válasza peka46 (#3) üzenetére


Pelican
őstag

Fura, nekem tökéletes a CEC is.
SD-ről vagy emmc-ről futtatod?
Milyen tévével?
Közvetlenül a tévére van kötve az N2?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5) #00137984


#00137984
törölt tag

Retró játék emulátor emlitésre került... Odroid XU4 N64 Mini konzol majd 1 éve megjelent, de nem sokan említették. A téma eddig nem nagyon érdekelt, mert a retró konzol megépitését drágának találtam. Most is az, de legalább igényes. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#6) Polllen


Polllen
nagyúr

Nálam ennél a gépnél nagy kérdőjel, hogy ennyiért mire is használjam igazán?

Ahogy a cikkben is szó volt róla, médialejátszónak van alternatíva olcsóbban. Desktopra meg 50-60k körül már lehet komplett x86-s gépet legózni itx/barbone méretben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) Postas99


Postas99
senior tag

A cikk nagyon nagyon jó lett.

Gratula!!

Esetleg annak aki kevesli ezt is ott van az [Atomic Pi]

38 Dodo és minden benne van.

[ Szerkesztve ]

(#8) Pelican válasza Polllen (#6) üzenetére


Pelican
őstag

Ez olyan kérdés, mint a Mercedes mire jó, mikor ott a Suzuki... :)
Komolyra fordítva, van akinek megér némi többlet ráfordítást a megbízható, stabil működés, a gyorsabb felület, a jobb képminőség. Egy Minix Neo U9 áráért egy annál sokkal jobb eszközt lehet kapni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#9) Polllen válasza Pelican (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak ebben az esetben nem ez a Mercedes, hanem egy barbone cucc... ;) Az még ki is néz valahogy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) PistiSan válasza Polllen (#6) üzenetére


PistiSan
addikt

Jelenleg van egy ARM alapú nasom, passzív hűtéssel, nagyon lassúnak érzem már, mindig nézem hogy milyen kütyüt lehetne venni helyette, de itt van a tesztelt eszköz, ez sem alkalmas rá SATA csatlakozó nélkül.
itx gépben tudok leginkább gondolkodni, barbone gépekhez mindig csak 2.5-ös hdd helyet látok, nekem az meg nem jó, jobb szeretem a 3.5-ös teljes hdd méretet, olcsóbb is, meg lehet tartósabb is.
Ha el tudnám engedni a passzív hűtést, akkor ITX méretben kb ugyan ilyen áron mint a tesztelt eszköz, minden kiegészítővel együtt sokkal nagyobb teljesítményt kapnák, nagyobb zajszint és méret mellett.
1 éve is nézegettem már az ODROID termékeket, de szerintem addig halogatom a dolgot amíg a jelenlegi, 6 éves nasom megadja magát.

(#11) Pelican válasza PistiSan (#10) üzenetére


Pelican
őstag

Én is passzívra szavazok, de mégis egy HP microserver Gen8-am van, ami annyira csendes, hogy észre sem venni. Egyébként normál használathoz (egy két felhasználót kiszolgálni filmmel, zenével) egy USB 3.0-s HDD (SSD) is bőven elég, de mindenki ragaszkodik a SATA-hoz. Wifin, de akár gigabit lanon is nem nagyon venni észre különbséget.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És, ha jól olvastam az interlaced videók sem mennek rendesen. Majd akkor, amikor a CE egy szinten lesz az S912-ekkel, akkor talán érdekes lehet. Azért talán, mert ennyiért már lehet van jobb, vagy legalább ilyen jó dedikált lejátszó is.

E mellett a dual boot opció és az, hogy az Android is jól működjön rajta szintén elvárás a részemről.

A HDR10+ és a DV már csak hab lenne a tortán. A fő érdekesség itt az, hogy mint írták a a cikkben az általános képminősége CE-vel jobb, mint az S912-es Box-oknak volt, jelenleg ez az egyetlen fő előnye azokkal szemben.

(#13) tupacamaru válasza Postas99 (#7) üzenetére


tupacamaru
veterán

A 38 az inkább 60, de ezt te is jól tudod. ;) Viszon 38$-ért nekem is kellene egy.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14) envagyok


envagyok
veterán

Ennek egy baja van, az ára.
Kb 7000ft-ért vettem az s905-ös lejátszóimat, amik hiba nélkül teszik évek óta a dolgukat.
Ár érték arányban nekem ezek sajnos nem jönnek be.
20-30000ft körül már windows mini tablet van usb3-al hdmi kimenettel, emmc-vel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#15) Postas99


Postas99
senior tag

Ha beteszed a kosárba és végig kattintod a rendelést akkor +8 dodó a szállítás + Áfa hozzá és még mindig 20e Ft alatt vagy.

Nem hiszem hogy kell ennél több.

(#16) djnice válasza SunMount3r (#12) üzenetére


djnice
veterán

Azóta már jók a váltottsoros videók is. A képminőség pedig ugyanaz mint egy S912, kivéve ha bevan kapcsolva a SuperScaler, de annak meg vannak "mellékhatásai". A fejlesztőknek már javasoltam, hogy SD forrás esetén kapcsolják be, HD esetén pedig ki, remélem megoldják.

(#17) zsolt501


zsolt501
nagyúr

[link] Most találtam, ha több cég is elkezd ezzel a S922X lapkakészlettel kijönni akkor az árak is mérséklődni fognak, és szoftveresen még stabilabb lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18) subset


subset
senior tag

Köszönjük az írást.
Media playerként nem tudom miért érheti meg, per pillanat 46.600.-Ft ért kapni (itthon, áfásan, másnapra, garival) Intel J3355 itx lap + 4Gb ram + 240Gb SSD + ITX ház pc-t.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#19) Somatom válasza subset (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Felületes utánanézés alapján nekem úgy tűnik, hogy a J3355 -ön csak 1.4 -es a HDMI, ami médialejátszóként nem nevezhető ideálisnak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) tupacamaru válasza subset (#18) üzenetére


tupacamaru
veterán

+dedikált videókártya hogy 4k is legyen?

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21) subset


subset
senior tag

4K-ra nem figyeltem, igaz.
J4005-ös lap +4 ezres

Használj Te is szabad szoftvert !

(#22) djnice válasza subset (#21) üzenetére


djnice
veterán

Gemini Lake-en egyelőre még nem megy a 4K HDR.

(#23) aDamker válasza PistiSan (#10) üzenetére


aDamker
aktív tag

SATA minek? Berakod egy USB3-as rackbe és csókolom. Nekem Odroid XU4 van és szépen működik NAS-ként. Gigabites LAN van rajta, de van hozzá wifi modul is, plusz már van hangtalan passzív verziós belőle. Amikor én vettem akkor még csak a ventilátoros verzió volt, de egy sima chipset hűtő fel lett dobva, és a tartó tetejét kivágtam és frankón működik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24) PistiSan válasza aDamker (#23) üzenetére


PistiSan
addikt

Milyen sebességet produkál így USB3-al LAN-on írásnál, olvasásnál?
CPU használat ilyenkor hogy alakul?

Nekem még régi, 1. verziós raspberry pi-vel volt tapasztalatom, ott az USB-n rákötött hdd megölte a CPU-t és a LAN-t is, mondjuk ott a LAN és az USB 1db 100mb-es poron osztozott, nem tudom ezekkel a kütyükkel mi a helyzet, mennyire terheli meg a rendszert egy ilyen feladat.
USB-n nem alszik el a HDD? vagy ki lehet kapcsolni hogy elaludjon?

(#25) Dare2Live válasza PistiSan (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

ez alapján 300-340MB/seccel olvas/ír. (persze ehez SSD kell). LANon persze ez gigabitre ~100-110MB/secre esik.
De biztos van/lesz kint sebességre kihegyezett tesztek is. Meg jó lenne ha eközben nem röccenne meg film sem...

Amúgy az elődje egy S912 is sokkal-sokkal gyorsabb mint egy PI. 4K simán lejátszott miközben torrenten ment a seed. Ettől PI nagyon messze van. (Persze ha leech volt akkor S912nél az 1080 is be tudott szaggatni.)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) azbest válasza PistiSan (#24) üzenetére


azbest
félisten

a raspi olyan soccsaládra épül, aminek 1 szál usb-n osztozik minden usb és lan kivezetés. Pesze, hogy lassú és terheli a procit. Az első generációs ráadásul armv6-os 1 magos volt.

Egy rendes, usb3-as port, ami nem hubról van szétosztva egészen más szint. Plusz vannak uasp módot tudó usb-sata chipset, ami még az usb protokol overheadjét is megszünteti. Az odroid hc változatok is usb3-sata chipet használnak így.

(#14) envagyok
de rég is volt már az, a dolcsi árfolyama is más volt. Egyébként manapság kifejezetten médiacenternek xiaomi mibox s a legolcsóbb választás - ha előfizetős tartalom is szempont. Az 20 ezer körül ad hivatalos androidtv-t és chromecast módot, 4k mellett. Előbb utóbb gondolom megjelenik az utódja is ezeknek az odroid n2-ben is használt amlogic s922x chipsettel. A váltottsoros mód és hasonló problémák meg amlogic betegség az újabb kerneleikkel.

Egyébként lehet eu-n belül is kapni. Pollin.de nem tudom mennyiért szállít ide, de ha jól adtam össze 146 euro körülre jönne ki a 4GB + 32GB + táp és ház.

Bár ilyen árszinten már az nvidia jetson naot is érdemes megnézni, hogy az mennyiért jön és mit tud. Az nvidia shield tv soc-jának butított változata 100-130 dolcsiért + ház táp ... Jó kérdés, hogy mi van rá médialejátszó. Bár kifejezetten médialejátszásra akkor már lehet a shield tv box jobb.

[ Szerkesztve ]

(#27) aDamker válasza PistiSan (#24) üzenetére


aDamker
aktív tag

Itt egy link a sebességekről
Sajnos én képtelen voltam linux tudás hiányában windowson ext4 fájlrendszert gyártani a winyonak így csak NTFS maradt rajta, de ahogy a táblázatban is látod azért még így is használható marad a cucc, az ott látható értékeket hozza nekem is. CPU-t még sosem láttam maxon, általában 30-40% körül van terhelésen pedig a CPU governor ondemand-ra van állítva. ezenkívül látsz a linken NTFS-hez is tanácsokat mit hogy kell állítani.

A winyo elalvást tudod szabályozni SMART-al. Aztán ha kell az adat akkor szépen felébred a winyó.

[ Szerkesztve ]

(#28) junkpod


junkpod
nagyúr

Ez minta értékű cikk lett, a ph fizetett tollnokai tanulhatnak belőle, hol kezdődik a szakmai cikk fogalma! Gratulálok!
Jó kis cucc, persze sokkal több mint CE média player, viszont jól mutatja az irányt a jövő low-cost TV boxainak.
Öröm, hogy az amlogic tovább fejlődik.

Box's don't touch!

(#29) multiplikato


multiplikato
tag

Ha ügyes emberek egy ilyen vasra felkalapálnák az Amiga Workbench-et a mai kornak megfelelő képességekkel, leborulnék a nemzet nagysága előtt! :DDD

(#30) NorbixD


NorbixD
tag

A GPU-hoz csak framebuffer driver támogatás van (nincs X11), az Arm nem is tervezi támogatni X11-et

Valaki tudna erről bővebben is írni, mi a különbség a kettő közt?

(#31) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Az ilyen írások miatt mondogatom azt, hogy a Logout az új !PH. Köszi a cikket. :R

[iTX-or-GtfO!]

(#33) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

lehet láma kérdés lesz, de ez a készülék és egy raspberry pi3b+ közül szeretném valamelyiket kizárólag médialejátszásra használni, jellemzően 720p felbontásban. a kérdés az, hogy ilyen használat mellett érézkelhető lenne e a kép/hangminőség javulás az n2 javára vagy elegendő lenne e a pi? :)

(#34) Pelican válasza huberpe (#33) üzenetére


Pelican
őstag

1080p-ig jó a raspi is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#35) huberpe válasza Pelican (#34) üzenetére


huberpe
aktív tag

köszi! tehát akkor nem lesz semmivel rosszab minőségű a lejátszás (értem ez alatt az akadásmentes, kadenciahelyes lejátszást és a dd/dts hdmi-n keresztüli átvitelét), mint az n2-n? illetve érdemes rámennem a pi4-re (ahogy olvasom még nem kiforrott a támogatás) vagy a pi3b+-al próbálkozzak inkább?

[ Szerkesztve ]

(#36) Pelican válasza huberpe (#35) üzenetére


Pelican
őstag

A raspinak vannak korlátai, nem mindent tud lejátszani, kodeket kell venni hozzá, stb. A felhasználói felület sem lesz olyan reszponzív, mint egy újabb boxon. Ha már úgy is van egy raspi akkor ki lehet próbálni, hogy elég-e a tudása, de pénzt beletenni szerintem nem érdemes. Ha kész lesz a raspi 4, akkor talán az még jó lehet, de új generációs médialejátszót lehet kapni kicsivel többért.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37) KGeri


KGeri
csendes tag

Nagyon alapos, szép ívű írás, köszönöm!

(#38) goldenfish7


goldenfish7
tag

Sokat gondolkodtam én is, hogy érdemes-e ezen kütyübe (ODROID N2 S922X) invesztálni vagy bőven elég a kínai olcsó boxokkal együtt élni. Az igaz, hogy a szoftverek bug-osak a kínaiaknál (lehet pár custom ROM-mal is próbálkozni), de ha belegondolok, hogy egy komplett box-ot kapok és nem kell időt tölteni a setuppal, még mindig jobb egy mezei felhasználónak ez a választás ár-érték arányt tekintve. Persze kinek mi a célja ezen kütyükkel. Részemről a CE sem szükséges, mert filmet bőven lehet nézni egy jó fülessel MxPlayer-rel Android alatt is...de ez csak az én véleményem.
Mindezek mellett örülök, hogy fejlődik ez a vonal is (kis energia felvétel --> nagy teljesítmény)!

(#39) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello, meg van még ez a Box? Az Android-ja érdekelne, hogy ez a HDR probléma megoldódott e már? Ill. ha nem akkor hogyan kell elképzelni, mi van akkor, ha egy csak egy SDR-es TV-re kötöm rá?

THX!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] ODROID N2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.