Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) sirkan13 válasza kyul (#21248) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Persze hogy érdemes én tavaly november óta nem nyomogattam annyit mint tegnap 😳 Viccet félretéve nagy többségünk szerint igen,van benne egy-két jó dolog.De ezt mindenki maga döntse el hogy kell-e neki.Nyáron Úgyis meglesz

(#21252) tisti1965 válasza kyul (#21248) üzenetére


tisti1965
aktív tag

nálam eddig csak ujdonságokat hozott,semmi negatív tapasztalat eddig
persze 1-2 nap kell mire a nagyrésze kiderül.
eddig nekem bejön

Lumia 930,Honor8, Hunor 9 lite, Samsung A71

(#21253) kyul


kyul
tag

Na elindítottam ezt a developer dolgot. Már csak frissítenem kell :)

(#21254) timekeeper


timekeeper
tag

Kicsit le vagyok maradva, nem úgy volt hogy a dev. preview 8.1-be nem fog bekerülni a 3 csempe soros elrendezés, és a tileok hátterének beállítása? No nembaj, ennek ellenére örülök neki :)

(#21255) Воланд válasza timekeeper (#21254) üzenetére


Воланд
titán

nem volt ilyenrol szo, hogy nem kerul bele.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21256) timekeeper válasza Воланд (#21255) üzenetére


timekeeper
tag

Rosszul emlékeztem ezek szerint :R

[ Szerkesztve ]

(#21257) foxymaci


foxymaci
senior tag

Kész is egy 20 perce eddig nagyon tetszik most frissítgetem a dolgokat és eddig gyorsnak is tűnik :)

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#21258) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Gyááá, nem bírtam ki, az ilyet sose bírom ki. Remélem nem bánom meg, hogy felteszem :U

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#21259) lorinho válasza LazacX (#21232) üzenetére


lorinho
tag

Én mindig bezárom az utolsó lapot és akkor legközelebb induláskor üres oldallal indul. ;)

(#21260) csaba1203 válasza x1port (#21247) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem biztos.Személy szerint a vacak kis netbookom-on úgy hasít a 8.1 a legutolsó sp1 óta,hogy na.Sőt az MS ajánlása szerint gyengébb gépekre is ajánlott az XP leváltására.Nem hinném,hogy az Apple stratégiáját folytatnák:-)) az ugyanis erről szól.

(#21261) lorinho


lorinho
tag

Ez vajon tényleg így van/lesz?
"A Windows Phone Lovers szerint a most kijött fejlesztői előzetes és a nyáron jövő hivatalos Windows Phone 8.1 között akár lényegi különbségek is lehetnek."

(#21262) Blyan válasza lorinho (#21261) üzenetére


Blyan
félisten

Kérdezzük meg a Windows Phone Loverst.... :U

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21263) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, nincs semmilyen mód arra, hogy Cortana megmaradjon magyar nyelvnél is? Eltűnik mikor visszaváltok rá. Köszönöm!
Valamint az akkuidő véleményem szerint is durvám csökkent, addig oké hogy rengeteget telepített meg frissített, de a nagy frissítés után raktam töltőre tegnap este, most meg már takarékosba váltott (20%)

(#21264) x1port válasza bump3r111 (#21263) üzenetére


x1port
addikt

Ne mondj ilyet.
Hülye vagy , béna és szar a telefonod ! ;)

Lorinho : Lényegi ? Ki mondta ezt neked ??

[ Szerkesztve ]

(#21265) Воланд válasza bump3r111 (#21263) üzenetére


Воланд
titán

nincs ra lehetoseg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21266) monosgeri21


monosgeri21
tag

Tegnap felraktam én is. Frissítés után szépen elkezdte lefrissíteni a feltelepített programokat. Ez piros pont. Ennek ellenére nyomtam neki egy HR-t, hogy tisztán lássam mit is tud a rendszer és ne a belakott állapothoz kelljen mérni az új rendszert.

Szerintem a menüben barangolás ugyan olyan gyors és egyszerű maradt. A böngésző újításai időszerűek voltak. Úgy túnik nekem, hogy csökkent a lap újrabetöltésekre való hajlam több lap illetve alkalmazásváltás esetében. Az új hátteret és három soros csempekisoztás kipróbáltam, nem egy nagy dolog. Értesítések ugyan úgy rendesen jönnek. Nagy piros pont a Here Drive+, az alkalmazások SD kártyára történő telepítése. Sokat egyszerűsödött az alkalmazások frissíthetősége is, mostantól lehetőség van automatikusan frissíteni az összeset. Az alkalmazások és játékok menübe hányása viszont nem tetszik, ahogyan a betűrendbe szedés sem. Nem lényeg, minden amit használok kint van a főképernyőn, így az alkalmazásokban nem járkálok. Az akkuidő nálam nem változott egyik irányba se

Szerintem a rendszer néhány helyen gyorsult, vagy a 8.0 sebességét hozza. Rosszul biztos nem jártunk vele.

[ Szerkesztve ]

(#21267) bump3r111 válasza x1port (#21264) üzenetére


bump3r111
tag

Én egyelőre értetlenül állok a dolog miatt, kapott egy újraindítást ez remélem megoldja a dolgokat, egyébként nagyon ász az új rendszer.
Amúgy meg hagy mondjam már el légy szíves a véleményemet, a folyamatos fikázástól amit itt leművelsz még messze állok.

(#21268) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Segítsetek kérlek!
Nyomtam az 520-nak az első frissítés után egy HR-t a beállításoból...
Újraindul becsülettel, elkezd fogaskerekezni de kb 2 perc után egy szomorú fejet rak ki és kikapcsol...
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#21269) x1port válasza bump3r111 (#21267) üzenetére


x1port
addikt

Jó , persze..de az itt csak jó vélemény lehet !;)

Egyébként letöröltem a Nokiamix rádiót , megszűnt az őrült lagg.

(#21270) duo válasza x1port (#21269) üzenetére


duo
őstag

Javaslok valamit.
egy hszben kultúráltan szedd össze mi fáj neked, és utána annak a kommentnek a linkjét tedd be az aláírásodba. akit érdekel megnézi.

Nem kételkedem a jó szándékodban de vérmérséklettől fűggően azért többen mondták neked hogy ez hangulatkeltés. Abban is biztos lehetsz hogy a topik nem kizárólag Ms-hívőkből áll.
Tehát nem feltétlen azért jelzik feléd hogy mi van mert sérti a szent és mindenekfelett való rendszerük renoméját.

Szóval el kéne fogadni hogy vannak akik minden hülyesége ellenére jobbára elégedetten használják a rendszert.
És bár megjegyzed mindig hogy nincs vele különösebb bajod. mindig van egy de. hol a rendszer, hol a teló. szóval a kommentjeid többsége nem igazolja az állításaid.
Ezen lehet h érdemes elgondolkodni.
(Példa: nekem sony experia U-m volt ezt megelőzően. mai napig állítom hogy remek dizájnnal megáldott telefon, de számtalan jó tulajdonsága mellett, szoftveresen annyira elbaszott amennyire lehet. ellenérzéseimet leírtam én is anno a topikjában. de nem írtam oda az összes lehetséges módon hogy nekem miért nem jó. és pláne nem járok vissza köpködni.--> ez utóbbi nem neked szól mivel még itt vagy ebben a közösségben. csak mondtam)
Azt kívánom hogy használd sokkal elégedettebben az új készülékedet, és tanulj meg disztingválni.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#21271) eddie17 válasza lorinho (#21261) üzenetére


eddie17
addikt

Előfordulhat, hogy majd szépen jönnek a frissítések, GDR-ek. Miért ne? Mindig lehet fejleszteni. És lehet nyárra egy csomó új fejlesztés jön még a csomaghoz.

Amúgy elégedett vagyok eddig, akksi is bírja, most már az áruház is megy. Push is jön rendesen.
Érdekes, hogy ingyenessé tette a Here Drive+-ot, mert sokan pofára estek akik fizettek érte eddig.

[ Szerkesztve ]

(#21272) csipszikutya válasza duo (#21270) üzenetére


csipszikutya
senior tag

távol álljon tőlem, hogy csatlakozzak a "netkaratéhoz", de kezdem érteni, hogy mi a problémája...
Én sem értem, hogy egy rendszer, hogy lehet ennyire rossz, hogy egy HR-t nem tud csinálni a telefon mert kifagy közbe és egy szimpla " :-( "-t mutat majd leszar a telefon...
És igen, 2014-ben én személy szerint ezt nem tudom épp ésszel felfogni, hogy miért van.
Persze megértem, hogy lehet egyéni eset mert az mindig is volt és mindig is lesz, de akkor kérem, nekem mezei user-nek mondja már meg, hogy mit csináljak vele, hogy használni tudjam... Mert nem értek a számításteknikához olyan szinten, hogy egy mobil op. rendszer egyik hibakódját vagy nem tudom ez mi " :-( " csak úgy kitaláljam és meg is tudjam csinálni...
Kémia bsc végzős vagyok, porig tudom égetni a telefont mindenféle vegyszerrel, hogy elpusztuljon és még a létezéséről se tudjon senki, de ez itt nem megoldás...

Áhh, elnézést a kiakadásért, de nem akarom földhöz vágni mint az elődjét
Ezt mind úgy írtam, hogy nagyon szeret(t)em a wp-t...

(#21273) duo válasza csipszikutya (#21272) üzenetére


duo
őstag

persze hogy érthető, sőt tiszteletben is tartható. nem ez a gond.

Zsolt72 kollegára írj privátot szerintem a problémáddal kapcsolatban (ő NSUval sikeresen abszolvált frissítést. hátha tud mondani okosat erre.) illetve a szakmai topik keresőjét használd ez a :-( smiley mintha előjött volna már.
Továbbá tiszta fejjel állj neki. ha föl vagy b@szva könnyebben hibázol.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#21274) kyul


kyul
tag

Na feltettem a frissítést.
Eddig minden cool.
Cortana-val kicsit nehezen ismerkedünk de jó lesz ez :)

[ Szerkesztve ]

(#21275) IpiBcsi


IpiBcsi
tag

Sziasztok! Az normális, hogy 8.1 telepítés után az extrák+info-ban még mindig "Lumia Black" szerepel?

(#21276) Воланд válasza IpiBcsi (#21275) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21277) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Ha valakinek HR közben ezt a hibát írja ki a telefon fogaskerekezés után " :-( " majd újraindul és folytatja tovább azoknak leírom hogyan sikerült megoldandom:

1. szedd le ez és rakd fel: [link]
2. Vedd ki az aksit vagy kapcsold ki a telefont
3. Indítsd el a programot majd dugd fel a telefont a gépre
4. Vedd ki az aksit vagy kapcsold ki, húzd le
5. Aksi, kábel vissza
6. A program elkezd dolgozni
7. Ne foglalkozzunk, hogy a telefon közbe 3x fogaskerekezik és szomorkodik
8. Ha végzett a program újabb aksi, usb ki
9. Mindent vissza és hagyjuk magára
10. A program hibát fog kiírni, de lássunk neki megint
11. Telefonon a NOKIA felirat a kijelző felső részében nagyon nagy betűmérettel jelenik majd meg
12. Ismét szomorú lesz a telefon, újra indul és elkezd valamit tölteni amit hagyjunk befejezni
13. Amint végzett egyből húzzuk le a gépről a telefon
13+1. Én 2x földhöz is vertem a telefont

Nem kívánom senkinek, de ezzel a módszerrel meg lehet csinálni!

(#21278) JázminCsenge


JázminCsenge
tag

Üdv mindenkinek!

Az volna a kérdésem, hogy a WIFI kapcsolat alvó módba küldését, hogy lehet beállítani 8.1 alatt? Értem ez alatt, hogy a WIFI csak akkor működjön, ha a kijelző be van kapcsolva. Vagy kimaradt ez a beállítás?

Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#21279) Воланд válasza JázminCsenge (#21278) üzenetére


Воланд
titán

nincs ilyen beallitas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21280) JázminCsenge válasza Воланд (#21279) üzenetére


JázminCsenge
tag

Köszi a gyors választ. 8.0 alatt nagyon szerettem ezt a megoldást, kár hogy kihagyták :(

(#21281) duo válasza csipszikutya (#21277) üzenetére


duo
őstag

Hálistennek akkor sikerült. :K

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#21282) B0SS válasza csipszikutya (#21277) üzenetére


B0SS
csendes tag

nem tetted be a linket

(#21283) csipszikutya válasza B0SS (#21282) üzenetére


csipszikutya
senior tag

elnézést, itt a link

duo: igen, meg is nyugodtam... ha nincsenek a forumozó társak akkor magamtól nem jövök rá..

(#21284) Mikeee89 válasza eddie17 (#21271) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Igaz az asztali win 8, de mikor a fejlesztőknek elérhetővé tették a 8.1-et vagy a 8.1 update-et utána is jött pár frissítés, javítás a végleges kiadási dátumig. Szal nem tuti, hogy a végleges változat amit majd mindenki kap, bitre ugyanez lesz.

(#21285) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

22 órás nyalókázás után végre felmészott a 8.1...

(#21286) Blyan válasza csipszikutya (#21285) üzenetére


Blyan
félisten

Na szuper, akkor most vagy örülsz vagy tökön szúrod magad amiért ennyit szenvedtél. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21287) westcoastog


westcoastog
veterán

Na este lett töltve a telefon, ma reggeltől idáig kisebb netezgetésekkel 3g ki be kapcsolgatásokkal 51%-ig merítettem, nem tudom mennyire jó ez, de reggel míg nyomogattam egymás után mentek le a %-ok az akksiról. Vagy merítés töltés kell, vagy még optimalizálni az energiafelhasználáson.

(#21288) Rinita


Rinita
tag

Akiknek független a telójuk és nem regeltek Dev Preview-be, megnéznék a névjegyben az operációs rendszer verziószámát? Én nagyon megbántam ezt a fejlesztői regisztrációt, mert amint ráment az a kis frissítés, azóta nem ismeri fel a laptopom a telefont. Ezután eszembe sincs felrakni a 8.1-et.

(#21289) PuMbA válasza Rinita (#21288) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen operációs rendszer van a laptopon?

"Ezután eszembe sincs felrakni a 8.1-et."

És ha pont attól javul meg? Rosszabb már nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#21290) x1port válasza westcoastog (#21287) üzenetére


x1port
addikt

Zabálj az akksit mint a sz@rt.
Ez már az első 2 órában kiderült.
Lehet erre mentségeket keresni ...

(#21291) duo válasza westcoastog (#21287) üzenetére


duo
őstag

egyszer merítsd le 2-5%-ig aztán töltsd fel teljesen. lehet h utána rendben lesz. én így fogom.

jah berendeltem egy akku king 1600MaH-s akksit. meglátjuk milyen lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#21292) Воланд válasza x1port (#21290) üzenetére


Воланд
titán

szerintem senki nem kert ra, hogy feltedd.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21293) westcoastog válasza x1port (#21290) üzenetére


westcoastog
veterán

Fog ez még változni biztos vagyok benne, nem lehet rögtön ekézni. Nyilván azért adják ki tesztelőknek hogy kijöjjenek a hibák hivatalos kiadás előtt.

(#21291) duo
Azt szoktam csinálni, "újrakalibrálódik" az akksi, kiegyenlítődik a töltöttség a celllákban ha csontra merülés után fullra töltjük.

Akku king? Én inkább Mugen Powert vennék, arról mondták hogy az megbízható, jó, csak hát 44 dollár, az kb 10k forint...

[ Szerkesztve ]

(#21294) x1port válasza duo (#21291) üzenetére


x1port
addikt

Én tegnap frissítés óta lemerítettem.
Illetve lemerült az magától pikkpakk.
Azóta vagy 2x töltöttem.
Ugyanolyan mint volt.
Nem túl bíztató... droid útjára lépett.
Tibi csoki , napfénytető van..meg merülés is :(

[ Szerkesztve ]

(#21295) maja26


maja26
újonc

Ezért nem lassabb mint a 8.0 ...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21296) Rinita válasza PuMbA (#21289) üzenetére


Rinita
tag

Windows 7. Eddig semmi baja nem volt, amint regeltem a devprew-be és jött rá a frissítés (azt se értettem hogy milyen frissítés) kész, nem ismerte fel a laptop.

(#21297) x1port válasza maja26 (#21295) üzenetére


x1port
addikt

Ezért nem. De akkor miért igen ? :)

(#21298) PuMbA válasza Rinita (#21296) üzenetére


PuMbA
titán

Frissítsd 8.1-re akkor, nem veszíthetsz :) Ha meg így se megy, akkor meg Nokia Software Updater For Retail 4.1.0-val visszaállítod a telefont 8.0-ra :) Kollegámnál volt olyan is, hogy egy rossz alkalmazás miatt nem ismerte fel a gép...

[ Szerkesztve ]

(#21299) Rinita válasza PuMbA (#21298) üzenetére


Rinita
tag

Nincsenek rajta új alkalmazások, amúgy sem vagyok az a sok alkalmazás letöltő fajta. :) Nokia care suite-Al próbáltam már egyszer ilyet, szerviz lett belőle, csak a kék Windows Phone feliratot írta ki a telefon. :)

(#21300) PuMbA válasza Rinita (#21299) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, akkor mehet a frissítés :) Ezt a programot használják a szervízben, tehát nem ronthatja el a telefont :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.