Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) vimes


vimes
senior tag

Sztem a legjobb ár-érték arányú WP teló a Nokiátòl, de maradok ink a droidnál...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Minden gyártó úgy spórol a RAM-on, mintha ezen múlna a nyereség. Már most vannak alkalmazások, melyek el sem indulnak rajta, akkor mi lesz 1 év múlva?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) b.daniel


b.daniel
senior tag

Jó teszt,nagyon jó kis telefon,de a tesztet olvasva,nem bántam meg,hogy 620-t vettem. Pont annyival vágták ezt meg,hogy nekem már nem kéne. De nagyon jó lett így is. Jobb mint akármelyik droid ebben az árban

(#4) razzorr


razzorr
őstag

Räikkönen a neve pontosabban a kedvenc versenyzőmnek. Javításra szorul a név írása. Köszi.
A teló egyébként jó, de a 720 az amire várok. Remélem jön a teszt is hamarosan :-)

(#5) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Szerintem nagyon megérdemelte az Ajánlott plecsnit.
Jó kis teló ez.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#6) satz18


satz18
őstag

Már nagyon vártam a tesztet. Most is a 620-at választanám, de ez is remek telefonnak tűnik. Sztem az 520-620 páros uralni fogja idén a középkategóriát. A droidnak fel kell kötnie a gatyát, és pl nem 100k ról kéne indítani a Galaxy Ace 3-at.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) nonolada1


nonolada1
senior tag

A 610-esemet cserélném le vagy 620-ra,vagy 520-ra.Alapvetően e két telefont kellene vegyíteni és akkor jó lenne számomra.A 4"-os kijelző vonzó méret az 520-asban,viszont a 620-asnál van led,amit én világítás gyanánt is használok,meg tán az 520 csak 4,míg a 620 8 giga belső memóriával rendelkezik,így ha nem muszáj nem vennék külön memóriakártyát.Anyaghasználatban nem tudom mekkore eltérés lehet a két teló között és vajon a kijelzőjük között mi lehet a különbség.Mert a 610-esemet a 620 mellé téve érzékelhető volt a pozitív javulás,sokkal kontrasztosabb ,élesebb a 620-as megjelenítője,csak kérdés ehhez képest az 520 mit tud.

(#8) satz18 válasza nonolada1 (#7) üzenetére


satz18
őstag

Javítsatok ki ha tévedej, de sztem mindkettőbe 8 van. Itt a speciációba a felhasználható volt írva és az a 620 nál is alig több mint 4 gb. A gameloft játékok speciel pont emiatt nem telepíthetőek. pl asphalt 7

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egy újabb WP8-as népteló. Kezd beérni az ügy, szerintem sokan kedvet kapnak a rendszerhez.

<< Heimdal >>

(#10) nonolada1 válasza satz18 (#8) üzenetére


nonolada1
senior tag

Igaz,a Nokia oldala 8gigát ír,ha tényleg annyi van benne,akkor az még jobban megnehezíti a kérdést,bár mondjuk könnyen eldőlhet ha egy adott szolgáltató forgalmazza majd csak.

(#11) Ádám16


Ádám16
addikt

Nagyon jó lett a teszt, köszönjük!
A külsőt tekintve szerintem a 620-nak kellett volna ezt megkapnia, bár nem hiszem, hogy van olyan, aki nem ért velem egyet.
Vakuval azonnal venném, de így :(

(#12) dikan


dikan
tag

Nekem a WP7.8-on megy a google calendar sync. Mi változott a 8-ban, hogy ott nem megy?

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#13) nonolada1 válasza Ádám16 (#11) üzenetére


nonolada1
senior tag

Nekem is ez a gondom,hogy evvel a kinézettel a 620 nagyon nyerő lenne:) Így viszont elgondolkodtató.

(#14) satz18 válasza dikan (#12) üzenetére


satz18
őstag

Nekem hibátlanul szinkronizál a google naptár.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#15) anulu


anulu
félisten

tökéletes belépő telefon. örülök, h a legkisebbeket sem lehet a használhatatlanságig kiherélni

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Spancho


Spancho
őstag

Ahogy nézegetem a teszteket , inkább a 620-at venném meg , de ez is egész jó.
Ha a 620-as nézne ki így akkor az best buy lenne.
És egy kicsit talán vastag a kerete oldalt a képernyő mellett.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#17) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem lett rossz telefon, ennél már el gondolkodnék a vásárlásán, főleg ha a szolgáltató még egy baráti árral támogatná!

(#18) b.daniel válasza satz18 (#8) üzenetére


b.daniel
senior tag

Nekem a 620on fent van asphalt 7 siman jol megy,es van meg mellette earthworm jim,shark dash,gravity guy,tikki towers,meg még egy csomó sima alkalmazas. Es meg mindig van 2 giga helyem,csak avtelefonban

(#19) satz18 válasza b.daniel (#18) üzenetére


satz18
őstag

2 kérdésem van:1. Mikor telepítetted? 2. Mennyi volt a belső memóriád, mielőtt elkezdted telepíteni?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#20) b.daniel válasza satz18 (#19) üzenetére


b.daniel
senior tag

Az asphaltot tegnap este telepítettem, olyan 2,5 giga helyem volt azt hiszem, most pedig 1,7 van

(#21) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Köszönjük a tesztet!

Vállalható képek, de azért ez is mos rendesen. Én nem tudom... ezt a Nokiánál nem látják? :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22) Uruno


Uruno
csendes tag

Még egy apró pontosítás...
WP8 alatt azert nem olyan szörnyű a csengőhang felrakása. Nem kell se külső program semmi. Ráadásul a megkötések sem olyan szigorúak mint az előző WP generációnál.
Annyi maradt már csak hogy maximum 30MB lehet a mérete és nem lehet DRM védett. Felrakása pedig annyi hogy felmásolja az ember a telefon tárterületén találhato Ringtones mappába.
http://www.windowsphone.com/hu-HU/how-to/wp8/start/add-ringtones-to-my-phone

(#23) satz18 válasza b.daniel (#20) üzenetére


satz18
őstag

Az asphalt már 1 hónapja megjelent, de eddig azt mondták, hogy csak 1 GB-os gépen indul. Ez igaz pl a batmanre is. 3 napja kapott egy frissítést, minek hatására már az 512-eseken is elfut. Eddig nem láttam streban mpst már látom. Elvileg 512 MB hely kell neki. Nekem van 1.9 GB. Tegnap 2 kolega azt mondta hogy 4.2 alatt nem engedi telepíteni. Erre most te rácáfoltál. Na mindegy. Sztem nem tudják a gameloftnál, hogy mit akarnak. Mindenesetre óva intem a vásárlás előtt álló kedves fórumtársaimat, hogy ha alapvetően játékra vennék a telót, akkor én 820 alatt nem ajánló, vagy akkor droid. A gameloft egyenlőre elég szőrszálhasogatóan áll a mi szeretett mobiljainkhoz. Persze, ha valakinek nem játékra kell, mint pl és, akkor sztem legjobb választás.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) satz18 válasza Uruno (#22) üzenetére


satz18
őstag

Nekem úgy nem ment csak külső programmal. Úgy viszont baromi egyszerű volt. A program neve:Ringtone Maker. Lehet volt frissítés, de amikor én csináltam, még csak 40 sec es mp3-at engedett rárakni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#25) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Miért nem megy a Google Calendar szinkronizáció? Lumia 800-on és 920-on is gond nélkül megy.

(#26) littlelion21 válasza satz18 (#23) üzenetére


littlelion21
addikt

Ha már kimaradt ebből a csodából az eq/Dolby, megkérdezném hogy várható-e bármelyik alternatív lejátszó wp8 átirata?

szerk.: nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

(#27) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Tetszik ez a telefon. Lehet belekóstolok a WP rendszerbe. Unom a droidot.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#28) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Örülök, hogy említésre került pár hiányosság, de azért lehetne bővíteni a listát. Nem csak a Skype szar WP-n, hanem úgy általában a push. Semmilyen chat nem működik normálisan, real time üzenetváltásra a beépített se alkalmas. Külsős appok közül a microsoftos GroupMe használható, meg a Whatsapp, más nem nagyon. 7.8 alatt ez a tapasztalatom, de a 8 se jobb, sokan panaszkodnak erre. Akinek fontos a chat, ne válasszon WP-t. Szerintem nagyon át kell gondolni a WP-re váltást, mert könnyen meg lehet utálni a rendszert, persze ugyanilyen könnyen lehet imádni is.

A telefon meg jól sikerült, kb egy 10-essel olcsőbban best buy.

(#29) zdanee


zdanee
őstag

Kezd magáratalálni a Nokia. Hosszú évek óta ez az első telefonjuk, amit bátran mernék ajánlani ismerősnek.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#30) Blyan válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Konkrétan nagyobb játékok nem indulnak el rajta (ami azért főleg a fejlesztőn múlik, mert ha az optimalizálást nem lustulja el, akkor az ok is mennének), egyéb alkalmazásokkal nincs gond.
Értelemszerűen nem poweruser felhasználóknak készült.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31) noisia


noisia
aktív tag

Nagyon zsír, hogy feltámad a Nokia! Szúrkoltam, hogy bejöjjön a WP-húzásuk, de úgy látszik tényleg bejött.
Csomó kollégám váltott idén droidról wp-re.

Szerintetek mi érné meg jobban: egy Lumia 800 vagy ez az 520?
Nekem lesz, de én nem vagyok az a hacker-romfőző ember. Egyelőre nem látom előnyét egy WP8nak a 7.8-al szemben. Igaz én jó hasznát venném a navinak és a jó fényképezőnek is + mobilon nem játszom. Van droid tabi arra.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#32) Uruno válasza satz18 (#24) üzenetére


Uruno
csendes tag

Én múlt hónapban beszerzett 820-on próbáltam miután minden aktuális frissítés felkúszott rá.
Szóval lehet újítás de akkor abból is az üdvözlendő fajta :D

(#33) Blyan válasza kolosanyi (#28) üzenetére


Blyan
félisten

im+ megbízhatóan működik rajta, a probléma azzal van, hogy mivel saját push rendszert használ, azt 7-8 óránként el kell indítani - szóval aki napokig rá sem szagol annak lehet leáll az értesítés.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#34) nonolada1 válasza noisia (#31) üzenetére


nonolada1
senior tag

Jó kérdés,melyik lenne a jobb választás. A 800 jobban néz ki szerintem és komolyabb kamerával rendelkezik,az 520 frissebb rendszerrel megy.
Én ugyanilyen dilemmában vagyok az 520 és a 620 között.

(#35) Assdak válasza kolosanyi (#28) üzenetére


Assdak
őstag

WP8-on már Viber, WhatsApp és Skype is tökéletesen megy. Minden üzenet azonnal jön.

(#36) b.daniel válasza satz18 (#23) üzenetére


b.daniel
senior tag

Hát igen, játszani én is inkább a droidos tabon játszok, de nem baj ha van a telefonon is ez-az :) fejlesztok mondjuk tényleg elég érdekesen állnak a wphez. Pl Temple run... Xperia tipomon simán ment a 2 is, itt meg aznegynek is 1 giga ram kell... :/

(#37) pushalias válasza dikan (#12) üzenetére


pushalias
addikt

Az változott, hogy az új WP-ken nem működhet már a Gmail szinkronizáció, mert a Google nem támogatja, a régebbieken viszont az EAS támogatás teljes mgszűnéséig maradhat. Elvben ősztől lesz (vagy nem lesz) rá DAV támogatás, és akkor mehet.

(#25) Arthuro_Adam Ez neked is szól.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#38) Lall válasza kolosanyi (#28) üzenetére


Lall
veterán

Ez egyre jobban nem igaz. A 800-asodon elhiszem, hogy nem jó, de itt már a beszámolók alapján normálisan működik a frissített skype, whatsapp és a Viber is. Ha valaki fb-re van rákattanva és az azonnali értesítéseire, azoknak valóban nem ajánlott. Bár van akiknek ez is tökéletesen működik. Én inkább a tárhely bugról írtam volna pár szót még, amit a Nokia a legújabb frissítésével úgy néz ki valamelyest megoldott.

pushalias: Ez van a tesztben "a Google Calendar szinkronizáció pedig épp nem működik, épp lassan egy éve" Ami pont nem igaz. Amúgy nem valamikor nyártól szűnik meg? Most még szerintem működik.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#39) kolosanyi válasza Blyan (#33) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez 7.8-on is ilyen. Ott is mindig leállnak a chat appok. Azt nem tudom, hogy milyen időközönként, de szerintem ez így minden, csak nem jól használható real time chat. Egyébként az IM+ gyorsabb már a WP8-on, mint 7.x-en? Én azért nem használom, mert rohadt lassú az egész, megőszülök, mire betölt akármit is.

Assdak
Azért van rá panasz. Ez megint olyan, hogy valakinél tökéletes (btudos :DDD ), van akinél meg nem. Viszont az jó, hogy javul. Remélem egyszer tényleg tökéletes lesz.

Lalll[B/]
Igen, a tárhelyes dolog is súlyos. A Google szinkron nekem 7.8-on már nem megy, ez is érdekes, hogy kinél milyen.

[ Szerkesztve ]

(#40) Assdak válasza Lall (#38) üzenetére


Assdak
őstag

A Facebook chat-el sem volt soha probléma, csak bekapcsolva kell lennie a csevegésnek a gyári felületen.

(#41) Blyan válasza kolosanyi (#39) üzenetére


Blyan
félisten

Nos, én WP7.8-ról beszélek. Gchat van használva, az megfelelően működik. De majd megnézem a FB chat részét is.

Bár, most a gyári FB chat is jól megy - egy Omnia W-n.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#42) Lall válasza Assdak (#40) üzenetére


Lall
veterán

7.8-on volt. WP8-ról nyilatkozni nem tudok.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#43) P00By


P00By
nagyúr

Asszonypajtásnak tökéletes telefon! :K

(#44) pushalias válasza Lall (#38) üzenetére


pushalias
addikt

Az egy éve az valóban nagyon nem igaz, és mint írtam, az eddigi fiókok működnek (nem tudom, pontosan mikortól nem lehet már beállítani, de az új telefonokon már nem lehet sajnos, Google te tetted ezt!

(#39) kolosanyi A tárhelyes bugot az eddigi visszajelzések alapán tényleg megoldották.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#45) Bog válasza pushalias (#44) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Izé, a Google szólt jó előre, az MS cseszett rá. Az MWC-n azt mondták, hogy már dolgoznak a megoldáson, csak azt nem, hogy meddig... :U

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#46) kolosanyi válasza Blyan (#41) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja vagy úgy. :)
A gyári nálam nagyon megbízhatatlan. Van, hogy tökéletes, van, hogy meg se kapom, amit írnak, nemtom mitől függ ez...

pushalias
A Nokiákon. A többi gyártónál tudtommal még nem.

[ Szerkesztve ]

(#47) Lall válasza Bog (#45) üzenetére


Lall
veterán

Izé a határidőt kitolták ez év júni vagy júli végéig. Nem? Közben megtaláltam. [link]

pushalias: Még beállítható, mert meghosszabbították a határidőt. Ohhh rendes guugli, Te tetted ezt. :D

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#48) Borosz


Borosz
senior tag

És megint: halovány akku, no előlapi kamera és no vaku. :W Tényleg olyan sokba került volna??? :O

(#49) Blyan válasza Bog (#45) üzenetére


Blyan
félisten

Elvileg a Google adott nyárig adott haladékot, addig ígéri az MS hogy CardDAV és a CalDAV támogatást megoldja.
Aztán majd meglátjuk persze, a MS valahogy nem egy gyors reagálású hadtest.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#50) Radeon_5 válasza Arthuro_Adam (#25) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Azert, mert pl. Google Calendarbol csak a fo naptaradat tudja szinkronizalni, a tobbit nem. A WP8 (egyelore) alapbol nem tudja a CalDav es CardDav standardokat, ez az oka. Van egy fizetos app ami viszi mar ezt, de pletykak is vannak mar, hogy beepitik a rendszerbe is.

(#49) Blyan: megeloztel :)

Ja es az app neve VsysCalendar WP8, ha valakit erdekel.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.