Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Bkrisz9 válasza Outlander (#7983) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Hm... sd kártya. Volt hogy bekapcsnál hibát írt rá ez eddog eszembe se jutott

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#8002) duo válasza Chaser (#7999) üzenetére


duo
őstag

az biztos szopóroller. de a mugen cuccok, állítólag prámium akksik. nem véletlenül 10-12K

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#8003) Chaser válasza duo (#8002) üzenetére


Chaser
titán

Annyit meg nem adok érte:) Ha 2 nap megy már jó. Pár ezrest rááldoznék de 1x k-t nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8004) zsoltek


zsoltek
aktív tag

Hát ez hihetetlen. Kb ott tartok hogy 10 órákat bír az akksi. Igaz volt kb egy óra Asphalt 7, de az hogy most energiatakarékoson volt miután átesett a 20%-on, majd kb egy-két óra alatt fullra merült, tehát sötét a kijelző kicsit kiakaszt.

Huawei P30

(#8005) Chaser válasza zsoltek (#8004) üzenetére


Chaser
titán

"Igaz volt kb egy óra Asphalt 7"
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8006) zsoltek válasza Chaser (#8005) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Jó de azt ne mondd hogy 20%-ról le kell merülni ennyi idő alatt, úgy hogy energysaving be van kapcsolva. Na mind1, remélem észheztér a kicsike :D Most majd megpróbálom kevesebbet nyomkodni, mit reagál.

Huawei P30

(#8007) consono válasza zsoltek (#8004) üzenetére


consono
nagyúr

Az egy óra Asphalt elég sokat jelent....

Más: tegnap óta én is tulaja vagyok egy fehér L520-nak, végre nem csak kívülállóként szólok bele a dolgokba :) Eddig minden szép és jó, reggel 8 előtt vettem le a töltőről, volt egy kis bemelegítés pár óra GPS-sel, közben a kihangosjtón lógott bluetoothon, telepítettem egy halom progit, 15 frissítést, beállítottam a fiókjaimat (Exchange push és GMail óránkénti frissjtéssel) és most tettem fel a töltőre. Szerintem jóban leszünk:)

Ja a telót a MM-ban vettem (most visszajárt 4000 Ft MM kártyán), függetlenül, Amberrel jött. Van datasense, meg minden amiről szó volt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#8008) Lall válasza zsoltek (#8006) üzenetére


Lall
veterán

Ilyenkor az energiasaving szart sem ér (nem erre van kitalálva). 1 órát megy a képernyő es fullon a proci. Szerinted?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#8009) zsoltek válasza Lall (#8008) üzenetére


zsoltek
aktív tag

toltam ilyeneket a Huaweiemmel, de azért nem hagyott el váratlanul. Egyébként meg mire való az energysaving, ha nem erre?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#8010) Chaser válasza zsoltek (#8009) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk lekapcsolja a wifit, gps-t, szinkronizációt, ilyesmit?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8011) timekeeper válasza Buster17 (#7952) üzenetére


timekeeper
tag

Amber előtti gyári kamera alkalmazás 16:9 kép aránnyal:

Egy 4:3-as makró szintén update előtt:

Update után még nincs használható képem, de fogok majd feltölteni, egyébként tényleg jók amiket fényképeztél. :) (Egyik képet sem módosítottam utólag!)

[ Szerkesztve ]

(#8012) zsoltek válasza Chaser (#8010) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Ami energiát takarít meg. De ezek szerint nem eleget.

Huawei P30

(#8014) duo válasza #40993792 (#8013) üzenetére


duo
őstag

3 és fél hónap után még mindig tetszik a rendszer. annyira kézreáll, hogy netovább. egyedüli parám, hogy meddig leszünk el frissítésekkel. a 8.1-et jó lenne megkapni még.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#8015) novoszath


novoszath
senior tag

A hivás+sms szüröt azt neketek hogy sikerült rá imádkozni a telóra?

T-s Amber van rajta

nem ajánlja fel a frissitésnél :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#8016) kcsa válasza duo (#8014) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor vegyél low-end androidost, ott nem kell parázni. Garantáltan nem lesz frissítés. Ehhez képest itt számíthatsz rá :)

(#8017) 2ofthem válasza novoszath (#8015) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Szintén T-s Amber, beállításokon belül majdnem legalul van:

(#8018) old rocker válasza novoszath (#8015) üzenetére


old rocker
veterán

Neked is az Amberrel települt fel. Hogyan ajánlja fel neked a frissítés részeit?? :W :W :W :W :W :W
Talán, ha frissítés után vennél magadnak annyi fáradtságot, hogy kicsit körbejárd a telefonod alkalmazásait, menüpontjait, beállításait, akkor rájönnél, hogy a beállítások menüpontban majdnem alul megtalálod; vagy a "telefon" menüpontba belépve, ha jobb oldalon alul a három kis pöttyel előcsalod "az összes törlése - beállítások ; utána ALATTA van egy menüpont: BLOKKOLT HÍVÁSOK . Ha erre is ráklikkelsz,ámuló szemed elé tárul a HÍVÁS + SMS szűrő és akkor nem fogod többet a fejedet virtuálisan sem a falba b@szni.

S ha undoknak és ingerültnek tűnök, az nem a véletlen műve, ez a gyakorta indokolatlanul használt - és jelen esetben is szerintem indokolatlanul használt - verem a falba a fejem mer' síkideg vagyok piktogram váltotta ki, ami esetedben az én szerény megítélésem szerint a felületes tehetetlenség jele.

Hogy bonyolultabb legyen elvont lelkivilágom és értékítéleteim, ha csak szerényen megkérdezed, ez a ficsör települ valahova? vagy hol kell keresni? - akkor csak egy mondatban, a harmadik bekezdés közepénél kezdődő instrukcióval válaszoltam volna.

"Ebben a fajtában nincs ideges, csak bolond." by faterom

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#8019) duo válasza kcsa (#8016) üzenetére


duo
őstag

nem, kösz. :) ha droidra vetemedném ismételten akkor kínából rendelt erős cucc, vagy nexus lenne. más nem. de nem érzek olthatatlan vágyat a robot íránt.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#8020) old rocker válasza duo (#8019) üzenetére


old rocker
veterán

Én beszereztem egy Ampe nevezetű 7 inches tabletphonetet, nem olyan rossz, kivéve a 2 MPX-es kamerát, meg azt az érthetetlen baromságot, hogy a SIM kártya nyílásának és az USB port/töltő nyílásnak egy, közös, lecibálandó műanyag fedőlemezkéje van.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#8021) kcsa válasza duo (#8019) üzenetére


kcsa
veterán

Csak árnyalni kívántam a frissítés iránti olthatatlan vágyat :) :R

(#8022) westcoastog válasza novoszath (#8015) üzenetére


westcoastog
veterán

Én a lumia System updaterrel tököltem, meg egy Nokia fórumon beolvastattam a telefonnal egy qrvkódot, asszem az extras&info-t.

(#8023) Chaser válasza #40993792 (#8013) üzenetére


Chaser
titán

Nekem ne címezd, nem én nyomom a "mért csak ennyit megy szöveget" ;]
Nekem van hívásszűrő., T-s. Ha jól rémlik HR után sysapp első frissítések között tálalta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8024) novoszath válasza old rocker (#8018) üzenetére


novoszath
senior tag

Köszi a Litániát de nekem akkor sincs ilyen menüpontom sehol

más5 let hogy miként rakjam fel vagy merre keresem?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#8025) blackmoto válasza novoszath (#8024) üzenetére


blackmoto
senior tag

Szerkesztve!

Felrakod áruházból a SysApp pushert és ott rákeresel az extrák+infora, majd frissíted. (azt hiszem az hozta el az enyémre is. Ha nem akkor az összed rendszerprogit frissíted. A Glance screent ne rakd fel!) Utána meg fog jelenni a beállításoknál a hívás + sms szűrő pont, de ez már valóban le van írva vagy ötször a topikban.

A Beta végződésűeket ne rakd fel!

[ Szerkesztve ]

(#8026) Lall válasza novoszath (#8024) üzenetére


Lall
veterán

Sysapp pusher nevű appal frissitsd a Nokia specifikus programokat.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#8027) novoszath válasza blackmoto (#8025) üzenetére


novoszath
senior tag

Köszi szépen igy már sikerült :R

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#8028) Chaser válasza blackmoto (#8025) üzenetére


Chaser
titán

Én felraktam a glancet:) De nem csinált semmit:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8029) Blyan válasza Chaser (#8028) üzenetére


Blyan
félisten

Sőt, még még a menüpontok sem jelennek meg.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8030) Joker88


Joker88
őstag

na,megjött emailben és smsben a Nokia szervíztől a "válasz" az újraindulgatásra :
(amit ugye írtam,hogy a T szervíz volt olyan kedves és felvette a kapcsolatot a Nokia szervízzel/terméktámogatással )

" Mi nem tudunk ilyen jellegű problémáról, de mindenképpen azt tanácsoljuk Önnek, hogy vizsgáltassa be a készüléket, ennek a hibának értelemszerűen nem szabad előfordulnia. Adja le egy szerződött Nokia szervizpartnernél a készüléket, hogy meg tudják vizsgálni. Leadásnál vigye magával a készülék jótállási jegyét vagy vásárlási számlát és ha vannak fontos adatok a telefonon, készitsen egy biztonsági mentést.
"

szóval,adtak is,meg nem is. :U

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8031) Tim82 válasza Chaser (#8028) üzenetére


Tim82
nagyúr

Glance-ra van valamiféle alternatíva amúgy, ha valakinek nagyon hiányzik, bár ahogy nézem, az ingyenességért cserébe reklámokat nyomat. [link]

(Az érdem nem az enyém, valamelyik általánosabb WP-s topikba linkelte valaki, csak nem találom a hozzászólását... :B )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8032) old rocker válasza novoszath (#8024) üzenetére


old rocker
veterán

Bocs, de akkor gőzöm sincs, neked miért nincs. Én is trés vagyok, frissítettem amberesen, azóta ott vigyorog, ahol írtam...
Más, akksi. Ma reggel offline játszottam a warshipet, egy óra alatt 10 %-ot harap az akksiba. Online üzemmódban a dupláját. Navigáció szintén eszi a naftát és a wifis internet rádiózás is.

Különben 2 napig bírja, három postafiók 30 percenkénti hesszelésével, 3 óránkénti weather flow frissítéssel és a battery élőcsempével, normál használat mellett.

Joker88: tipikus a júzer mindig hülye, rosszul figyeli meg a készülékét, ilyen jelenség egyszerűen nem létezik... meg egyébként is...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#8033) mdraco


mdraco
őstag

Nekem egy napnál többet nem tartott az akku, mert qrva jó és ezért egész nap nyomogatom :D

(#8034) zuioch


zuioch
aktív tag

reggel 7-kor vettem le a töltőröl.
13h-kor 89%-on volt úgy, hogy mondhatni semmit nem csináltam vele.
nooommmmááállliiisss ???

érdemes nagyobb akkut venni?

(#8035) Outlander


Outlander
őstag

Én most töröltem a Weather View-ot és cseréltem bing időjárásra....

Látványosan/érezhetően, jobb lett az aksi időm...

Amúgy, mindenkinek 1400mah, 2 mag, 4 col, 3g .... ennyit tud... naponta, de legkésőbb 2 naponta kell tölteni, ami nálam kicsit több mint 1 óra, akkor meg?! :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8036) zuioch válasza Outlander (#8035) üzenetére


zuioch
aktív tag

Ez érdekes, mert én meg 3 napja töröltem a Weather View-ot és cseréltem bing időjárásra :)
Nálam SEMMIT nem változott, vagy ha igen, azt észre sem veszem.

(#8037) Outlander válasza zuioch (#8036) üzenetére


Outlander
őstag

Kint volt nagy csempeként... lehet az/úgy szívja...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8038) evo87


evo87
őstag

Ma egy kissé csalódást okozott nekem a szeretett kis 520. 53%-ról egy 45 perces vonatút alatt 10 % alá merült úgy, hogy csak fb-on beszéltem egy ismerősömmel.

De ez csak a kisebbik baj, a nagyobbik, nekem jobban nem tetsző az, hogy a 45 perc alatt a hátulja meglehetősen felforrósodott és 2 alkalommal újraindult. :((

Ha ez az újraindulás rendszeressé válik, gondolom irány a szerviz. Vagy szerintetek már ennyi is elég ahhoz, hogy elvigyem?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#8039) kcsa válasza evo87 (#8038) üzenetére


kcsa
veterán

Hát igen, folyamatos online kapcsolat és kijelző felkapcsolva, azok felzabálják az akkut.

(#8040) evo87 válasza kcsa (#8039) üzenetére


evo87
őstag

Ez rendben van, de az újraindulásra szerintem nincs elfogadható indok... egy telefonnal szemben alapvető követelmény, hogy ne csináljon ilyet.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#8041) kcsa válasza evo87 (#8040) üzenetére


kcsa
veterán

Egyetértek. Sajnos az asszony 520-asa is csinál ilyesmit. Egyelőre nem zavaró a dolog, de egyértelműen gond van a szériával, ahogy a tapasztalatokat olvasom. Páran próbálkoznak az akku szorongatásával, de szvsz. nem ott a probléma forrása, pláne mivel számomra is úgy tűnt hogy terhelésfüggő.

(#8042) evo87 válasza kcsa (#8041) üzenetére


evo87
őstag

Terhelésfüggő... Fészbúkkal jól megterheltem. :DDD Még ha egy durvább igényű játékról lenne szó, de egy egyszerű app ne terheljen már túl egy ilyen hardvert.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#8043) Outlander válasza evo87 (#8042) üzenetére


Outlander
őstag

Már pedig a facebook eléggé bugos.... androido, ios, wp..... mindnél caaar...

Főleg a rengeteg kép és videó beágyazás miatt...

Ettől függetlenül nem volt szép dolog a reboot..

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#8044) kcsa válasza evo87 (#8042) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk szerintem Facebook pont erőforrásigényes. Ez egy ilyen jó szoftver na ;D

(#8045) westcoastog


westcoastog
veterán

Lekopogom, nálam eddig hibátlanul teljesít. :)

(#8046) schumy1


schumy1
aktív tag

Csináltam egy kis összehasonlítást, N8 - 520 terén.

[link]

(#8047) westcoastog


westcoastog
veterán

Lőttem én is képet. :))

Nekem eddig megfelel. :)

(#8048) T_Stark


T_Stark
őstag

Na megleptem a kicsikét egy fehér hátlappal :C (feketével vettem)
Így is csini :DD
Meg vettem kijelző védő fóliát, de ez egy rakat sz... Vagy csak én vagyok túl béna, mert tiszta légbuborékos lett akárhogy rakom fel. Gusztustalanul néz ki, ez kuka lesz.

(#8049) westcoastog válasza T_Stark (#8048) üzenetére


westcoastog
veterán

Honnan vetted? Nekem holnap jön meg Superhun kollégától az ultra clear és a matt fólia, remélem nem leszek balfék felrakásnál. :))

(#8050) HuMarc válasza T_Stark (#8048) üzenetére


HuMarc
addikt

Igazából a fóliát csak egyszer kell felrakni ;] Amúgy úgy kéne, hogy ahogy ragasztod, vonalzóval lapítod utána ki a levegőt.

Engem pont a fehér hátlap nem vonz annyira, mint a színesek :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.