Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Lacus_84 válasza muratomi1 (#6989) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Ha nem akarsz mostanában telefont cserélni, akkor elképzelhető, hogy ez az utolsó Nokia készüléked.

(#7002) Tim82 válasza #40993792 (#7000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nálam három hete megy hasonló sz@rakodás, a fölöttem lakó omladozó erkélyétől kezdve a gázhálózat felújításáig...

Szerk.: mától legalább van melegvíz meg gáztűzhely újra.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7004) RMZ250


RMZ250
senior tag

Hali srácok! Frissítettem én is a telót, rádió megvan, de hogyan kell kikapcsolni :F Ugyan is a nyíllal visszalépkedve is ott marad hogyha a képernyő tetejét lehúzom.
A hívás szűrést még mindig nem találom, valamint a lefelé fordított némítás se működik pedig be van kapcsolva :W
Van valami ötletetek?

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#7005) albiosz válasza RMZ250 (#7004) üzenetére


albiosz
őstag

rádió ott is függ maradni, így van megírva a rendszer, ettől függetlenül nem fut.

(#7006) RMZ250 válasza albiosz (#7005) üzenetére


RMZ250
senior tag

:R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#7008) duo válasza muratomi1 (#6996) üzenetére


duo
őstag

metrotube a barátod. a trial verzió is korlátozásmentes. kicsi, gyors.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#7009) celeron


celeron
senior tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet beállítani, hogy a kamera ne az SD-re akarja menteni a képeket hanem a belső memóriába?

(#7011) Blyan válasza #40993792 (#7000) üzenetére


Blyan
félisten

Egyébként, hol van a hívásszűrés?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7012) tjb007 válasza Blyan (#7011) üzenetére


tjb007
nagyúr

Beállítások → hívás + SMS szűrés

(#7013) Blyan válasza tjb007 (#7012) üzenetére


Blyan
félisten

Köszi!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7014) RMZ250 válasza #40993792 (#7007) üzenetére


RMZ250
senior tag

Oksa, a LumiaPusher segített :R :R , már csak a lefelé fordítás nem műkszik. Csak, hogy tisztán lássak: nem kel semmi mást tenni csak pofával lefelé letenni az asztalra? :B Nálam ugyan úgy cseng továbbra is.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#7015) Chaser válasza RMZ250 (#7014) üzenetére


Chaser
titán

Beállítottad?

szerk: albiosz: Én még nem próbáltam. De azt hittem lefordítom és akkor nem tudnak hívni. Ha hívás közben kell lefordítani annak mi értelme van?:) :F pl ha csatázni kezdek asszonnyal lefordítom, ha megnyertem a csatát aztán a háborút akkor vissza, addig meg nem csöng. Azt hittem így működik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7016) albiosz válasza RMZ250 (#7014) üzenetére


albiosz
őstag

Ugye hívás közben fordítod le?
Csak mert sokaknak ez nem szokott világos lenni. Ha leteszed valamikor és utána hívnak, akkor ugyanúgy csörögni fog. :)

(#7017) takkert válasza tjb007 (#7012) üzenetére


takkert
tag

hello
nekem nincs ilyen Beállítások → hívás + SMS szűrés
voda frissitet

(#7018) yazid


yazid
csendes tag

sziasztok
van egy nagy gondom frisiteni akartam a telefonomat a 520 at a huje amber miatt es irta hogy a frisites keszen all es irta hogy ujraindulas es mar vagy 20 perce nemindul ujra a telefon csak forog egy kis es egy nagy fogaskerek nemindul el nemreagal semmire

(#7019) zsoltek


zsoltek
aktív tag

Feltettem az ICQ-t hogy megkapjam a face üzeneteket. Ezzel nincs is baj, de akárhányszor rámírnak, felgyullad a kijelző. Idegörlő, miért kell ezzel elcseszni??

Huawei P30

(#7020) RMZ250 válasza albiosz (#7016) üzenetére


RMZ250
senior tag

Bakker nem :B én is azt hittem mint Chaser kolega. Úgy gondoltam ha pofára teszem akkor nem csörög ha hívnak. Ennek így tényleg nem sok értelmét látom :O
Köszi a felvilágosítást.

Jééééééé tényleg működik :R

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#7021) duo válasza yazid (#7018) üzenetére


duo
őstag

[link]

menni fog az.

többen HR-el de megoldották

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#7022) pleomax18


pleomax18
csendes tag

Üdv !

Van egy olyan "furcsaság" a telefonon, hogyha megdöntöm akkor a képernyő felső felén (legfelül, mondhatni a káva alatt) egy csíkban erőteljesebb a világítás. Igaz csak egy vékony csíkban, meg nem is látszik csak ha olyan szögben tartom a telefont, de mégis idegesít, hogy normális-e ez a jelenség .

Ti is tapasztaltatok efféle dolgot ?

(#7023) consono válasza RMZ250 (#7020) üzenetére


consono
nagyúr

Ez így működik már ezer éve a HTC-ken, a Samsung Wave is ilyen volt. Én kimondottan szeretem, akár tokkal együtt megfordítom a Prada-t, ha rosszkor hív valaki és csendben lesz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#7024) RMZ250 válasza pleomax18 (#7022) üzenetére


RMZ250
senior tag

Ja, nálam is ilyen.

consono végül is nem rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#7025) Chaser válasza RMZ250 (#7020) üzenetére


Chaser
titán

Hát ez így nulla ha tényleg így van:)

pleomax18: Nem egészen normális, de nem is rendellenesség. Kicsit lentebb került a led vagy erősebben világít. Garizni biztos nem fogják, max ha neten rendelted visszaviheted. 100k-s telónál is láttam már hasonlót, meg sok tabletnél random szerűen.

szerk: Enyémen kb 50 fok után látszik "zavaróan".

takkert: Ott lesz az, de valszeg amber után fel kell tenned frissítéseket hozzá. Beállítások - áruház, ott biztos megtalálod mik érhetők már el. Ha nincs ott semmi majd lesz holnap.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7026) tjb007 válasza takkert (#7017) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pedig ott kéne lennie. Nem tudok róla, hogy a Vodafone-os frissítésből kivették volna ezt (is).

(#7022) pleomax18

Igen, normális(nak nevezhető).

[ Szerkesztve ]

(#7027) albiosz válasza RMZ250 (#7020) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, sajnos csak hívás közben működik a dolog.
Valóban jobb lenne úgy, ahogy mondod. A jelenleginek én sem látom túl sok értelmét, esetleg reggel, akkor ki se kell nyitni a szemed, hogy tapicskold a cuccot. :D

szerk.: meg consono is jól beszél, tokot használóknak nagy előny lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7028) yazid válasza duo (#7021) üzenetére


yazid
csendes tag

vajon dobhatom a kukaba kurvara felhuzott en is hibaztam azzal hogy lemerulofelbe volt a telefon es ugy fogtam neki amugy mi az a HR? gyenge vagyok ezekhez

(#7029) RMZ250 válasza takkert (#7017) üzenetére


RMZ250
senior tag

Pedig ott van :K enyim is Vodás.
A Lumia Pusher segített, használd te is. Olvass vissza pár sort. És még 1x köszi Zsolt_72

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#7031) pleomax18


pleomax18
csendes tag

Köszönöm a válaszokat ! :)

(#7033) Chaser válasza #40993792 (#7030) üzenetére


Chaser
titán

Nekem arra lenne igényem, ha lefordítom ne csörögjön. Kinek kell írnom? ;) :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7034) ferke72 válasza RMZ250 (#7029) üzenetére


ferke72
aktív tag

LumiaPusher fent van viszont nem látom HR után a hívás+sms szűrést..Telenoros és fent volt... :W

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#7036) Buster17


Buster17
addikt

Na most már én is lumia 520 tulaj lettem. :)
Legújabb Amber van rajta, mert van rajta rádió. Ez lehetséges? Hol tudom ellenőrizni ezeket a dolgokat?

(#7037) Devas válasza yazid (#7028) üzenetére


Devas
őstag

HR az azt jelenti: Hard Reset.

A beállításokban lehet csinálni ilyen alaphelyzetbe hozást úgy tudom. Vagy mondjuk kiszeded az akksit? Vagy bekapcsoláskor nyomvatartasz valami 3 gombot, de erről azt hiszem a ma délelőtti fórum hozzászólásokban olvashatsz!

"Removing the SIM card and pressing vol down+power+camera took about 3 mins for the reset. "

"ha a telefon nem tud bekapcsolni, töltsd fel, majd vedd le a töltőről
nyomd le tartsd lenyomva a Hangerő le gombot és így tedd vissza töltőre
ekkor megjelenik egy felkiáltójel a kijelzőn
a következőket nyomd meg egymás után: Hangerő fel, Hangerő le, bekapcsológomb, Hangerő le.

Fontos: a hard reset minden adatot törölni fog a telefonról, teljesen gyári állapotba állítva vissza azt, tehát mindenképpen csak a legvégső esetben használd!"

Soft Reset meg úgy tudom az, ha ki-be kapcsolod a telefonodat.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7039) ferke72 válasza #40993792 (#7035) üzenetére


ferke72
aktív tag

köszi :C azóta végig nyomkodtam és megjelent :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#7040) Devas


Devas
őstag

Kéremszépen valaki magyarázza el nekem mi az a Pusher, Push-üzenet stb. Az összefoglalóban nem találtam róla utalást. Köszi! :R

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7041) KicsiBGery


KicsiBGery
csendes tag

sziasztok! vettem egy lumina 520-as telefont ami nagyon tetszik, viszont nagyon sokszor újraindul ami már nagyon zavaró. ha békénhagyom akkor semmi gond, de ha használom böngészés, játék stb. akkor véletlenszerűen újraindul. Mi lehet az oka?

(#7042) Lacus_84 válasza KicsiBGery (#7041) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Lumia-t kellett volna venni, nem pedig a kínai koppintottját, a Luminát. :D egy nap többször is előfordul? Mert akkor az tényleg nem normális jelenség.

Devas: a push azt jelenti, hogy értesítést kapsz ha új üzeneted vagy értesítésed érkezik pl. a Facebook-on, vagy bármilyen im alkalmazásban. A pusher pedig olyan app, amivel ellenőrizheted a telefonhoz elérhető frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#7043) realee válasza Lacus_84 (#7042) üzenetére


realee
tag

Masszív használat mellett SAJNOS normális, hogy újraindul, bár Amber óta eddig csak 1x vagy 2x indultam újra, előtte meg egy nap 3-4x is simán eljátszotta.

Masszív használat: 1,5 órás vonat út (+ állomásig 10 perc séta) with zenehallgatás & 3g & kemény facebook használat. Az akksi merül mint a huzat, mire beérek egy pénteki napon suliba, 40% körül van az aksi. Töltőt ha elfelejtek vinni magammal, akkor jön a sakkozás (3G kikapcs). Persze FB függőként nem sokáig bírom és az órám után megy vissza a 3G és Facebook ezerrel, majd hazafele ismét 1,5 órás vonatozás, ilyenkor már 3G nélkül, sőt a vége felé már repülő üzemmódban (repülő üzemmódban, 1 órán át zenéthallgatva mindössze 10%ot merült az aksim. "alap" módban úgy, hogy nem facebookozok, úgy is levisz kb 25%ot).

Ezek a műveletek alatt teljesen RANDOM újraindul a telefon. Se nem aksi töltöttség vagy melegedés, semmi jele nincs. Váltok facebookból a zenejátszóba és újraindul... vagy facebookban rábökök egy üzenetre, puff. De volt, hogy üzenetgépelés közben szállt el az egész. Amíg nem voltam lekorlátozva mobilneten és ment a netezés is (igen masszívan), akkor úgy tűnt fel, hogy szörfölés közben gyakrabban újraindul, mint facebookkal.

Informatikusként én inkább kizárnám a hardveres problémát, erősen szoftverszagú a dolog. Jövőhéten letesztelem, ha a képek nélküli FB-t használom, akkor is kifagy-e. Mert ugye böngészésnél sokkal több képi elemet és hasonlót tölt be, aztán lehet besokall és kifagy inkább. Facebook is valamikor hírfolyam frissítéskor száll el. Mintha köze lenne az adatforgalomnak az újrainduláshoz...

Egyébként ez ne legyen elrettentő példa senkinek, mert elborult módon használom a telefont. Az a 1,5 óra facebookozás az annyit tesz, hogy percenként frissítek, hogy mivan. Mondjuk chathez már a belső üzenőprogit használom, nagyon jó egyébként, attól eltekintve, hogy van amikor egyszerre 70 üzenetet kapok meg és rezeg a telefon... :W

(#7044) yazid válasza #40993792 (#7032) üzenetére


yazid
csendes tag

sziasztok
Sajnos meg mindig forog ez a ket fogaskerek abszolute nemegy tovabb nmindul

(#7045) yazid válasza yazid (#7044) üzenetére


yazid
csendes tag

egesz ejszaka toltodott es ha kihuzom es resetelem azyt nutatja hogy levan merulve es meg a ket kerek sem jon elo ha nincs a tolton

(#7046) tybsen válasza Lacus_84 (#7042) üzenetére


tybsen
addikt

"Lumia-t kellett volna venni, nem pedig a kínai koppintottját, a Luminát."

:)) :DDD

(#7047) boxfan


boxfan
tag

Köszi a tegnapi segítséget mindenkinek,feéledt a teló... :C :R

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#7048) yazid válasza yazid (#7045) üzenetére


yazid
csendes tag

Ugy nezki az enyem nem eled fel szettorom

(#7049) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje Belépek az üzenetekhez és mindig azt Írja ki hogy nem indítható csevegés.
Erre tud valaki megoldást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.