Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) ViTToRe válasza x1port (#21349) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Lassan itt is Blade III hangulat lesz....... ;)

(#21352) x1port válasza ViTToRe (#21351) üzenetére


x1port
addikt

Dehogy !
Azért itt jobb a helyzet :)
Itt maga a készülék tök jó lenne csak a MS szerencsétlenkedik. :K

(#21353) B0SS válasza Namelesske (#21329) üzenetére


B0SS
csendes tag

Itt egy leírás, ez alapján: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21354) Bib


Bib
őstag

Nekem nagyon tetszik ez a telefon,egyedül a mindent átfogó hangerő zavart,de most már a 8.1-el ez is sínen van.Gyors,pattogós,felhasználóbarát felület,android után tiszta lendület.Frankón lehet telefonálni vele,régi ck-7w kihangosítómmal az autóban is jó.Navi is gyors,fényképezni is tud (valakinek tükörrexlexes mobil kéne) sajna a villanófény hiányzik.Internet gyors,akksi nálam 4nap is volt.Ennyi pénzért király.

(#21355) csipszikutya válasza Namelesske (#21342) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Ismerem a wp 7.5/7.8 sztorit, mert L800-al éltem decemberig...
Arra leszek kíváncsi, hogy a mostani csúcs készülékek megkapják-e majd a az újabb wp-t...
Mert erősen gondolkodom összel egy 1020-on, csak nem akarok belevágni, nehogy úgy járjak mint az L800-al. Bár a használhatóságát annak sem vette vissza, hogy csak 7.8 volt rajta

(#21356) Namelesske válasza x1port (#21349) üzenetére


Namelesske
addikt

Légyszi csinálj egy google vagy microsoft cloud dokumentumot arról hogy miért volt visszalépés, meg mi a baj a WP-vel tényeg érdekelne ha rendesen megfogalmazod, sőt kiraknám DirtyWindows-ra is mint cikket!

(#21355) csipszikutya

Hát a 8.1 még csak most indul, ennek még lesz ugyan ennyi karrierje mint a 8-asnak szerintem GRD3 ig. Sok tényezőtő függ majd milyenek lesznek a mostani WP telefonok időtállóság szempontjából. A 8.1-es frissítési körképet elnézve egész bizakodóak lehetünk. De generáció ugrást szerintem egyetlen WP8 készülék sem fog megnyerni. Talán maximum azok amiknek képernyőgombjai vannak és elég frissek majd a kövi generációhoz. De szerintem mindent vagy semmit taktika alapján ami 8.x az marad 8.x majd. Az univerzális appok elméletben biztosíthatják a 8-as széria továbbélését, de ehhez az kell hogy legyen súlya a "kukázandó" készülékeknek appok és elérhető tartalom szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21357) tomcsa44


tomcsa44
tag

Hamarosan én is belépek ebbe a táborba. Annyit kérdeznék még, hogy Telekomosra is fel megy a fejlesztői 8.1?

Kipróbáltam az öcsém egyik munkaeszközén ezt a 8.1-et (L920) és bizony űbber király. Én a csempéket imádom (WP), a statikus ikonokat nem (A). A sötét vagy világos háttér szánalmas (WP), a háttérképre tett menü király (A). (Igaz itt nem mindegyik, mert volt, amikor a menüt egy fekete háttérre tette a droid, még a régi androidoknál. De a Galaxy W CM11-el gyönyörű.) A csempeszínek állíthatóak lettek, de unalmas az android háttér-technikájához képest. (WP 7.8-ban sem tetszett az, hogy gyakorlatilag nem volt háttérkép,csak készenlétben.)

Viszont ez az áttűnős csempe+háttér kombóval az MS nagyon lépett előre. Király.

(Ne nézzetek hülyének, csak hangulatember vagyok. Ha feketét látok, már rosszul érzem magam pl.)

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#21358) Namelesske válasza tomcsa44 (#21357) üzenetére


Namelesske
addikt

Ne a borítója alapján ítéld meg a könyvet. Érdekes, hogy egy kozmetikai lépés is milyen hatalmas előre lépést jelent számodra, mikor az igazi fontos újításokat nem is vetted igazán észre. Bár ehhez az kellene, hogy aktívan használd és ismerd a mostani WP8-at szóval tényleg nem kötekedésből mondom. Igazad van, korrektül megfogalmazva: hatalmasat léptek előre, használhatóság és kozmetika szempontjából is :)
A hátrányokról a végleges Cyan + 8.1 frissítésig nem érdemes még beszélni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21359) hroberto válasza tomcsa44 (#21357) üzenetére


hroberto
veterán

Felmegy Telekomosra is.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#21360) kyul


kyul
tag

Hogyan tudom visszaállítani a sima 8-at?

(#21361) westcoastog válasza kyul (#21360) üzenetére


westcoastog
veterán

Nokia care suite-al..

(#21362) confuser válasza lorinho (#21259) üzenetére


confuser
senior tag

Én esküszöm nem tudom hogyan, de amikor tavaly megvettem a telefont, valahogy beállítottam a google-t kezdőoldalnak, és azóta mindig az nyílik meg új lapon, bármikor és bárhogyan nyitom meg az IE-t (kivéve ha windows gombbal léptem ki, és az alkalmazásváltóból hozom elő). Kerestem már, hogy hol sikerült ezt véghez vinnem, de sehol nem találtam meg. Rejtélyes :D

(#21363) Namelesske


Namelesske
addikt

Eközben:

"Éppen jött egy "Játékok" app frissítés. Sikerült elbaxnia a microsoftnak. Most teljesen üres és nem tud kapcsolódni az xbox fiókhoz."

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21364) tomcsa44 válasza Namelesske (#21358) üzenetére


tomcsa44
tag

Mondtam, hangulatember vagyok. Ha ránézek a telefonomra, a hátterem elönt jókedvvel. Na ezt hiányoltam eddig a WP-ből. (De holnap jön a vevő a Galaxy W-rt, és jön az L520. Remélem nem fogom megbánni!)

Viszont több a beállítási lehetőség a 8.1-ben is. Meg még annyit néztem (bár nem mentem a mélyére), hogy az értesítési sáv jó helyről lett lopva. :)

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#21365) csipszikutya válasza Namelesske (#21356) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Addigra biztos lesz valami hír majd, bár pusztán paraszti ésszel gondolom, hogy a nokia de inkább a wp nem fogja hagyni, hogy a mai legjobb kamerás telefon ne legyen frissíthető, mert ebben most wp-s teló a legjobb ugyebár vagy kiadnak annak is egy frissebb verzióját
Azért példálózok az 1020-al mert olyat fogok/akarnék venni, de nem akarom megszívni majd egy esetlegesen bekövetkező nagyobb frissítés miatt, ami ugye jönni fog

(#21366) kezman válasza westcoastog (#21361) üzenetére


kezman
őstag

Nem NSU-val, és ez hogy is van pontosan, tudnál egy linket esetleg? :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#21367) mdraco


mdraco
őstag

Én már vissza nem lépnék. Összességében elégedett vagyok a 8.1-al pár apró zavaró dolgokkal együtt, miben nincs kompromisszum? Nem vagyunk egyformák. Akik tervezik, csinálják nem hiszem hogy szándékosan el akarják cseszni, csak ők másképp látják a dolgokat ami nekünk nem tetszik.
Elég belegondolni mit kapott meg ez a telefon frissitések folyamán, ennyi pénzért...
Egy nagyobb dolog zavar, hogy jobban merül, de úgy nézem egy napot kibir az én szokásommal.
Na meg, még biztos jön frissités. Szóval csak jobb lesz :D

(#21368) Blyan válasza confuser (#21362) üzenetére


Blyan
félisten

A System Tiles nevű appal ki lehet tenni egy IE csempét, amit megnyomva mindig a Google oldala nyílik meg.
Más módot nem tudok erre.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21369) x1port válasza mdraco (#21367) üzenetére


x1port
addikt

Elég belegondolni mit kapott meg ez a telefon frissitések folyamán, ennyi pénzért...

Mit :F
Jelen pillanatban a laggot és a gyors merülést.
Inkább ne kapott volna semmit :U

Nem kevés 8.1-es lumia lett hardveraprón.
+ itt is és a szakmaiban is azon pörögnek,hogy térjenek vissza 8-ra

[ Szerkesztve ]

(#21370) Воланд válasza x1port (#21369) üzenetére


Воланд
titán

ugye tisztaban vagy vele, hogy a nokia meg nem adta ki a sajat frissiteset?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21371) westcoastog válasza kezman (#21366) üzenetére


westcoastog
veterán

(#21372) FireKeeper válasza x1port (#21369) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

GDR2 (Amber) GDR3 (Black) 8.1 (és a jövőben Cyan). ez a megjelenés óta, hivatalos forrásból érkező frissítés. és még ki tudja hány jövőbeli update jön majd ki rá.

androidnál hány készülék van ami ennyi ideig élvezi a gyártói támogatást? (nem cyanogen meg egyéb hekkek, amit a gyártó hivatalosan kiad) nem sok.

apple-nél hány szoftverfrissítést kap meg egy iphone, amitől még döglassú sem lesz?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21373) m1lan


m1lan
őstag

Nem tudom, hogy nálatok mi a baj, de az én 520-asomon alig merül jobban az akksi, mint a korábbi szoftverrel. Tegnap este teszteltem, kb. 4-5%-kal ment le több, mint egyébként szokott. És még HR-t sem nyomtam :U Este összvissz 2%-ot merült üresjáratban (WiFi & mobilnet ki volt kapcsolva) és ez azért szerintem egész jó.

Amúgy csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg kevesebbszer/rövidebb ideig látható a "Folytatás..." felirat?

@x1port: Szerintem érdemes lenne lecserélned az aláírásodat. Kicsit furcsán néz ki a mostani hozzászólásaid után. :U

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21374) Blyan válasza x1port (#21369) üzenetére


Blyan
félisten

Lassan szólni kell egy moderátornak hogy kérjen meg távozásra... :) :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21375) x1port válasza Воланд (#21370) üzenetére


x1port
addikt

Mented a mundér becsületét?!
Mondjuk ez értehtő.
Igen. Tisztában vagyok vele.

Azért a dev. verziótól is szégyen,hogy rosszabb mint az előző.

(#21374) Blyan : Miért , hol szegtem meg a szabályzatot ?
Ha megírod , ígérem befogom. :K
Ja és ne elfogult Modi legyen ;)

[ Szerkesztve ]

(#21376) mdraco válasza x1port (#21369) üzenetére


mdraco
őstag

Akkor rakhatod vissza a 8-at, várd meg a véglegest, hátha jobb lesz :)
Mit? pl, Here Drive+ (eddig pénzbe került volna, telefon árához képest, nem elhanyagolható), cortana, értesitési központ, végre lehet sd kártyára is telepiteni és egyebek.
Nálam nem laggol, sőt! Igaz nincs telefosva appokkal.

(#21377) Воланд válasza x1port (#21375) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21378) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Nokia Care Suital nekem nem viláhos ez a hangerő le, és kikapcsgomb... Valaki letudná írni, hogy hogy van?

(#21379) confuser válasza Blyan (#21368) üzenetére


confuser
senior tag

Éééés igazad van. Annyira megszoktam már, hogy a System Tiles-os IE van kirakva, hogy totál elfeledkeztem róla :)

(#21380) x1port válasza mdraco (#21376) üzenetére


x1port
addikt

Bizony , holnap beállok én is a sorba és megy vissza a régi. :K
Viszont most lépek.
(ja és akik privátban írták nekem ,hogy nem túl jó a rendszer azok nyugodtan kiírhatják ide is ; ) nem lesz baj.
:R

[ Szerkesztve ]

(#21381) FireKeeper válasza m1lan (#21373) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

goto -> sarcasm

amúgy egyelőre nekem is leszívta az akksit egy nap alatt, de kínoztam rendesen, cortanáztam, nyomkodtam, mutogattam, de ez azért még messze nem egyértelmű bizonyíték hogy akkor most szarabbul fogyaszt, nem menekülök vissza a régi verzióra... szerintem a 8.1-esek még egy pár napot várjanak vele, tesztelgessék, hogyan reagál a telefon ha kevesebbet basztatjátok. jah és nézze át mindenki az energiatakarékossági beállításokat, milyen appok futnak a háttérben, stb.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21382) m1lan válasza FireKeeper (#21381) üzenetére


m1lan
őstag

Már egy ideje ez van kiírva neki, nem gondoltam, hogy "ezért" :B

Amúgy nem értem, hogy mit rinyál itt pár ember. Még így "fúúúdelaggolmegk*rváramerülfúúújviddinnen" állapotban is bőven jobb, mint bármelyik Androidos mocsok ebben az árkategóriában. :K

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21383) Steelers válasza x1port (#21380) üzenetére


Steelers
senior tag

Miért jó neked ez a folyamatos trollkodás? Nézni is fájdalmas! Szereted ha utálnak? :(((

(#21384) PHoNX


PHoNX
tag

Helló!

Nem tudom, hogy kinek mi a tapasztalata a 8.1-el kapcsolatosan. Egy picit visszaolvastam de nincs türelmem végignyálazni a hszeket.

Aki úgy érzi, hogy laggol a készüléke annak tanácsolnám a HR-t. Nekem ugyan ilyen problémám volt telepítés után de újrahúzott rendszernél nem jelentkeznek a problémák. (kb 60 app van fent és használom is őket...) Nyilván nem 100%-os a belakottság de nekem ugyan ilyen problémám volt black esetén is és a HR után ez megszűnt.

Teljesen más: Akku üzemidő érzésem szerint javult. határozottan jobban bírja a cuccos. Ez szubjektív, lévén hogy nálam maximum az egy napot bírta ki a kis telefon a black alatt is.

(Az ágálóknak: Mostanában itt is felütötte a fejét a trollkodás. Én azért vettem ezt a telefont mert occó vót és gondoltam, hogy kipróbálom. Én személy szerint pozitívan csalódtam nem negatívan. Aki úgy érzi, hogy egy kalap sz****art vett annak van lehetősége lépni az ügyben. Én alapvetően read only vagyok de tényleg dög unalmas végigolvasni más vernyákolását, hogy ez ill. az szar. Oké. Egyszer leírod megértettük. )

Köszönöm a lehetőséget!

[ Szerkesztve ]

(#21385) Tim82 válasza Namelesske (#20866) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos (bár ez nézőpont kérdése) csak kékben volt kapható, ami viszont a kék hátlappal vállalhatóan néz ki -> alapvetően egy átlátszó, színezett szilikon tokról beszélünk. Az biztos, hogy a korábbi S-Line tokomnál sokkal kevésbé bumfordi, a gombokat teljesen jól lehet benne nyomkodni azzal ellentétben. Még egyszer köszönöm a tippet. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21386) PHoNX


PHoNX
tag

Tokkal kapcsolatosan: Az sline használható de azért fenntartásaid lehetnek vele... Nekem a celly tok vált be. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Sokkal puhább, simulósabb. A gombok érzékenysége is rendben van. ;)

(#21387) Namelesske válasza tomcsa44 (#21364) üzenetére


Namelesske
addikt

Én tudom milyen amikor az ember élvezi az eye candy-t. Nagy pixel buzi vagyok, de engem az önt el örömmel, amikor a zötykölődő buszon is eltalálom a zenék csempéjét, vagy amikor vásárolok, és kiveszem a telefont a zsebemből egyből felvillan a kijelző ha épp írtak Skype-on. Élvezem, hogy félkézzel is úgy tudok írni mint a fizetős swiftkey-el és hogy az offline navi mindig ott van mindenféle warez meg mókolás nélkül. Meg hogy a menü sose lassul be, és hogy bármennyi app van telepítve akkor is ugyan úgy és olyan sebességgel el minden mint a mellette lévő üres vadi új ugyan olyan telefonon. Szeretem, hogy minimális méretű aksival is jól bírja a telefon, sose melegszik fel és zabálja fel az aksit egy félóra alatt stb. Szeretem hogy ha beírom a jelszómat akkor adott ideig nem kéri, és hogy nem kell entert vagy okét ütni hogy beléphessek a menübe stb.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21388) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

du. 2 óta van fent kb a 8.1, akkor húztam le töltőröl. Azóta belaktam, töröltem, frissítettem, nyomogattam, telefonáltam, sms-t küldtem, skypeoltam, vibereztem és cortanat szivattam, de 48%-on vagyok most.

(#21389) x1port válasza Steelers (#21383) üzenetére


x1port
addikt

Miért trollkodás a véleményem leírása?
De tudod ezek az emberek inkább utáljanak is :)
Nem állok be a ....nyalók klubjába.

Innentől off vagyok.
A háttérben fogom figyelni a szenvedéseket .

(#21390) N€T0X|N válasza PHoNX (#21384) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Én alapvetően read only vagyok de tényleg dög unalmas végigolvasni más vernyákolását, hogy ez ill. az szar. Oké. Egyszer leírod megértettük.

Csatlakozom. Érdekel a 8.1-ről mindenféle tapasztalat, de már elég lesz ugyanannak a pepitában való szajkózásából folyamatosan...

Én szerintem megvárom a hivatalost, azaz nem fejlesztőit (mint eddig mindig). Legalábbis egyelőre nem látom a környéken az embert puskával, aki kényszerítene rá, hogy márpedigmostazonnal feltegyem. ;]

Sent from my keyBoard

(#21391) PHoNX válasza x1port (#21389) üzenetére


PHoNX
tag

Nem a véleményeddel van probléma. Vagy ne írj 600 hszt a véleményeddel mert mindegyik kb ugyan azt tartalmazza vagy szedd össze a gondolataidat és írj belőle egy becsületes hszt, vagy akár egy cikket. Ha meg nem tetszik pattanj meg. A lehetőség adott számodra is.

[ Szerkesztve ]

(#21392) Namelesske válasza Tim82 (#21385) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem is ezt hoz majd a húsvéti nyúl lehet :) Örülök hogy bejött a tipp.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21393) hroberto válasza x1port (#21389) üzenetére


hroberto
veterán

Azért, mert 100X írod le ugyanazt te szerencsétlen!!! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#21394) m1lan válasza Namelesske (#21387) üzenetére


m1lan
őstag

+1
Na meg olyan jó érzés elővenni a telefonomat a buszon úgy, hogy a mellettem ülő csamcsung telefon tulajdonos csak úgy bámul, hogy mennyire stabil ez a rendszer, meg milyen látványosak az animációk :D

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21395) csipszikutya válasza N€T0X|N (#21390) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Én nem bántam meg, hogy felraktam!
Az 520 érezhetően sokkal gyorsabb lett. Nincsenek a kis akadásai (nekem megvoltak pl. lépkedve a két képernyö között)
Néha akad egy nagyon minimálisat, ha vissza megyek a föképernyőre ie-ből, bár szerintem azért mert teleraktam mindennel.
Az action center nem mindig jelzi az fb-t most, hogy közbe gépről is fb-n vagyok, amikor nem voltam gépen egyből jött minden.
Nálam a gyors aksi merülés nincs.

Nekem bejön, szerintem megéri :)

(#21396) pappjoci13


pappjoci13
csendes tag

Sziasztok...

Megvan a füles Nokia WH-208

3490ft Szerződött Nokia Szerviz Partner - Szeged

Olcsóbbat találtunk ( univerzálisat többfajtát is ) de nem kezelte a fel-le rakást és nagyon halkan lehetett hallani a vonalban lévőt.... zenét még nem hallgatott asszonykám így vélemény nem tudok írni de itt olvasva nem olyan rossz..

[link]

Xperia Mini Pro>Alcatel One Touch 990>Alcatel One Touch 993>Alcatel OT995>Samsung Galasy S Advance>Samsung Galaxy SII> Nokia Lumia 520>Nokia Lumia 735>Huawei P8 Lite>Huawei Mate 10 Pro

(#21397) x1port válasza pappjoci13 (#21396) üzenetére


x1port
addikt

Na ez jó !
Ilyet terveztem én is venni.
Azért ha lesz időd és tapasztalatod írd majd meg légyszi,hogy hogy teljesít zenében. :R

(#21399) pappjoci13 válasza x1port (#21397) üzenetére


pappjoci13
csendes tag

Persze megírom majd mit tapasztal párom zeneileg a füles.... :)

Xperia Mini Pro>Alcatel One Touch 990>Alcatel One Touch 993>Alcatel OT995>Samsung Galasy S Advance>Samsung Galaxy SII> Nokia Lumia 520>Nokia Lumia 735>Huawei P8 Lite>Huawei Mate 10 Pro

(#21400) djtörök


djtörök
senior tag

Én is felraktam a 8.1-et, eddig nincs vele bajom, én nem érzékeltem változást az akkuidőben.
A wifi-segéd mire jó? Azt hittem olyan mint a wifi repeater

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.