Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) mephi666 válasza joey04 (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

...de akkor mitől vámpírok ezek? miért nem hegylakók, koboldok, fogtündérek vagy fene tudja mik? :) ennyi erővel azok is lehetnének, mert én is lehetnék vámpír az avatárom miatt :) na, mindegy... szerintem a különböző kitalált lények/fajok oké, hogy alap dolgok a fantáziavilágban (szükségesek is), de a jellemző tulajdonságaikat jó lenne meghagyni, hogy be lehessen őket azonosítani...

mi jellemzi klisésen a vámpírokat?
vért isznak (itt nem, és a vérről való lemondás simán ment)
bántja őket a napfény (itt mindenféle magyarázat nélkül sétálgathatnak a napon)
mivel éjszakai teremtmények, kedvelik a temetőket meg hasonló helyeket, ahol menedéket találnak épp (itt az előző pontból kifolyólag simán elvegyülnek a tömegben és az sem zavarja őket, ha több tucat élő veszi körül őket... holott egy kiéhezett vámpír itt már simán őrjöngésbe menne 1 pillanat alatt)
halhatatlanok, vagyis élőhalottak... (ez itt stimmt, de kb ennyi)

csomó ilyen pontot fel lehetne hozni, ami miatt szerintem jogtalanul hívják őket vámpíroknak... el lehet rugaszkodni a megszokott "kliséktől", de ezt szerintem nem úgy kellene tenni, hogy közben minden lényeges tulajdonságot is elvesznek tőlük, ami a fajtájukat jellemzi... na, mindegy... lehet itt magyarázkodni, hogy a filmben is elviccelték, mennyi hülye vámpíros klisé van, ez elég olcsó magyarázat mindenre :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.