Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) zsoltzsolt válasza SP!T (#1098) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én mostanában még három órát is nehezen érek el. Hogyan csinálod?
Mik mennek?

[ Szerkesztve ]

(#1102) ghiottone válasza Szabcsizz (#1100) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Megnézem majd a gyári launcherrel és a pixel launcherrel is, de a Nova + google companion app kombónál most is jelen van ez a hiba. :(

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1103) proradeon


proradeon
őstag

Köszönöm a válaszokat!

A tartózkodási helynél az említett wifi és bluetooth opciók ki vannak kapcsolva.
Próbáltam már mindenfélét, de semmi nem segített. Az Android OS továbbra is ébren tartja a telefont, az android rendszer pedig a háttérben pörgeti a cpu-t: [screenshotok]

A Lenovo hivatalos fóruma tele van ezzel a problémával. Senki nem talált még közülük használható megoldást, így már csak abban reménykednek, hogy az Oreo majd megoldja a problémát.

Rendkívül kiábrándító, mert egyébként szuper telefon lenne. Legutóbb a Moto X 1st gen. esetében láttam ugyanezt a szituációt. Ott sose került orvoslásra.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1104) Szabcsizz válasza proradeon (#1103) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én esetleg még azt tudom javasolni,hogy próbáld meg a ROM-ot újra flashelni.
Mellesleg egyetértek,például az iOS mindig jobb volt az akkumulátor kezelésében. Régen a 2.3.6-os rendszerek úgy betudtak hülyülni,hogy percek alatt leszívták az akkumulátort. Szóval azért valamicskét javult a helyzet. :D
Najó,ez azért elég para:

[ Szerkesztve ]

(#1105) proradeon válasza Szabcsizz (#1104) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, jobb híján az lesz. Ahogy olvasom, a gyári rom újra telepítéséhez nem kell kinyitni a bootloader-t, ami azért pozitívum.

Ugyanakkor azóta tapasztaltam más problémákat is:
- A Bluetooth nem működik (nem mintha nagyon hiányozna).
- A kamerát védő üveg (vagy inkább műanyag) 1 nap alatt összekarcolódott, pedig rettentően vigyázok a telefonra. (Jobb híján vágtam rá egy fólia darabot. Aztán majd rendelek rá üveg fóliát.)
- A kijelző GG4 üvege sem egy nagy szám. Már most van rajta 2 vékony hajszálkarc.
- Az nfc fizetés trükkös az otp simple appal. Mindig csak másodjára sikerül a fizetés. Egyelőre még nem tudom, hogy ez a telefon, vagy a simple app hibája.

Összességében egyelőre csalódott vagyok. A Moto X 2014-emhez képest ez jelentős minőségbeli visszalépés.

Majd holnap írok, hogy segített-e a reflash.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1106) Szabcsizz válasza proradeon (#1105) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Benoe77 fórumtárs részletezte a flashelés menetét,ha visszaolvasol.
Bluetooth problémával szervízhez kell fordulni. Nem az első eset,hibás lehet a modul.
NFC ügyében nem tudok nyilatkozni,sosem használtam még.
GG-vel én személy szerint úgy vagyok,hogy marketing. Én is nagyon vigyáztam rá,de van rajta nagyon pici karc. Persze lehet akármilyen védőüveg,a zsebpiszok is megkarcolhatja. Legtöbbször meg ugye ott tartja nap közben az ember.
Ezektől eltekintve nekem nagyon nagy csalódás ez a telefon. Pozitív értelemben. Pedig nekem tényleg nagy igényeim vannak,ha elektronikai eszközről van szó.
Ha a reflash sem segít,én visszavinném cseréltetni vagy ilyesmi. Bár nem tudom honnan származik a készüléked.

[ Szerkesztve ]

(#1107) zsoltzsolt válasza proradeon (#1105) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A Simple ma nekem is szarakodik. De ez app gond szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1108) proradeon válasza Szabcsizz (#1106) üzenetére


proradeon
őstag

Hát a reflash-től csak rosszabbodott a helyzet. Pontról pontra követtem amit leírt a kollega, de most már a WiFi sem működik. Hiába kapcsolom be, a hálózatokat nem látja.
További adalék, hogy véletlenszerűen megfagy a telefon. Ilyenkor pár másodperc után automatikusan újraindítja magát.

Továbbá a flash sem ment zökkenőmentesen. Az alábbi parancs failed lett:
C:\adbtools>fastboot erase clogo
(bootloader) slot-count: not found
(bootloader) slot-suffixes: not found
(bootloader) slot-suffixes: not found
(bootloader) has-slot:clogo: not found
erasing 'clogo'...
(bootloader) Permission denied
FAILED (remote failure)
finished. total time: 0.004s

Valamint az alábbiak minden egyes parancsnál megjelentek, ami szerintem szintén nem természetes:
(bootloader) slot-count: not found
(bootloader) slot-suffixes: not found
(bootloader) slot-suffixes: not found

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1109) mokuska02 válasza proradeon (#1108) üzenetére


mokuska02
tag

szerintem vidd vissza és cseréltesd ki garanciába,ne szenvedj vele

(#1110) zsoltzsolt válasza proradeon (#1108) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Foursquare alkalmazás fent van?

(#1111) ghiottone válasza proradeon (#1108) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Manuálisan flashelted? Ha igen, akkor Rsdlite-al kellene megpróbalni felrakni a gyári romot - itt egy link a programhoz.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1112) proradeon válasza ghiottone (#1111) üzenetére


proradeon
őstag

Manuálisan igen. Gondoltam az RSD Lite-ra, de miután betallózom a zip-et amit Benoe77 kollega linkelt, az alábbi error-t kapom: [kép]

Google-el nem találtam erre megoldást. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1113) ghiottone válasza proradeon (#1112) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:W Z Playen pedig működött. Nem sérült a letöltött .zip véletlenül?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1114) proradeon válasza ghiottone (#1113) üzenetére


proradeon
őstag

Nem hiszem. Szerintem ha sérült lenne valamennyire a zip, akkor meg sem tudnám nyitni. De ezt simán meg tudom.

Annak van jelentősége, hogy konkrétan XT1650-03 modellről van szó?

Ha nincs, akkor egyelőre feladom, és majd megpróbálok egy szervízt intézni.

Köszönöm a segítségeket!

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1115) mokuska02 válasza proradeon (#1114) üzenetére


mokuska02
tag

szerintem ne vesztegesd az időd, be a szervizbe az a dolguk, hogy megjavítsák.kaptál egy gyárihibás telefont,bármelyik gyártónál előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#1116) Benoe77 válasza proradeon (#1108) üzenetére


Benoe77
őstag

Úgy emlékszem ezeket nekem is kiírta, de attól még jó lett a flash.
Sajnos md5-öt nem kaptunk a csomaghoz...
Nálam ennyi:
6e7b080c5d6fdef3eb662f3b5b59c4c4 GRIFFIN_NPLS26.118-20-5-8_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml.zip

Az enyém is 03-mas.

(#1117) proradeon válasza Benoe77 (#1116) üzenetére


proradeon
őstag

Köszi az MD5-öt. Nálam is pontosan ennyi:
6e7b080c5d6fdef3eb662f3b5b59c4c4 *GRIFFIN_NPLS26.118-20-5-8_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml.zip

Tegnap lenovo fórumon utánaolvastam. Rengetegen panaszkodnak ugyanerre a problémára: Először a BT hal be, majd random idő után a WiFi is megadja magát. A lenovo szerint "hardware issue". Megoldás: szervíz.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1118) Benoe77 válasza proradeon (#1117) üzenetére


Benoe77
őstag

Kollégámnak is ez volt, előszöt csak a bt kihangosítás nem ment (a hanglejátszás igen!) aztán behalt a wifije is.
Most várja, hogy visszakapja a szervízből.

(#1119) ati888 válasza Benoe77 (#1118) üzenetére


ati888
senior tag

Nekem is a wifi halt meg, a bt-t nem tudom, mert nem használtam. Itt van hónapok óta a fiókomban, lassan vissza kéne küldeni, mert német.

(#1120) proradeon válasza ati888 (#1119) üzenetére


proradeon
őstag

Miért? A Németországban vásárolt Moto Z-t nem javítja/cseréli a magyarországi Lenovo/Motorola szervíz?

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1121) ati888 válasza proradeon (#1120) üzenetére


ati888
senior tag

Nem hát.

(#1122) proradeon


proradeon
őstag

Akkor ez is egy hihetetlen jó fej cég. Ráadásul az enyém is Németországból származik. Lassan inkább kivágom a kukába. :W

Elképesztő, hogy a legtöbb androidos gyártó így szívatja a vásárlóit, hogy csak az adott országban, garilevéllel, számlával, meg még a ***** ... :(((
Meglehetősen iPhone ellenes vagyok, de ha az elromlik, fogja az ember, beviszi mindenféle papír nélkül, és nem számít hol vette az ember, szervízelik / cserélik.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1123) eduba válasza proradeon (#1122) üzenetére


eduba
aktív tag

"Meglehetősen iPhone ellenes vagyok, de ha az elromlik, fogja az ember, beviszi mindenféle papír nélkül, és nem számít hol vette az ember, szervízelik / cserélik."

Ez érdekes, hol olvastad?

(#1124) ghiottone válasza proradeon (#1122) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Van ellenpélda is - Alza cseh cégtől rendelt Z2 Play esetében kijelző halál után a TMX kiállította a cserejegyzőkönyvet a bolt meg fizetett.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1125) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

lenovomoto.hu
Ez az oldal miért nem él már?

(#1126) ghiottone válasza zsoltzsolt (#1125) üzenetére


ghiottone
nagyúr

volt ilyen oldal?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1127) zsoltzsolt válasza ghiottone (#1126) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Aha, azon belül a Moto Z-é volt.
Az volt az oldal pontos címe:
Lenovo Moto Z - Vegyél részt az okostelefonok forradalmában

[ Szerkesztve ]

(#1128) Indian74 válasza zsoltzsolt (#1127) üzenetére


Indian74
senior tag

Sziasztok!!!!
Fontos kérdésem lenne,segítséget szeretnék kérni,hogy megéri-e ezt a telefont megvenni???
Ha külföld lett véve,pl Németből (SATURN),akkor itthon is él a garancia (TMX)?????
A segítségetek előre is megköszönném. :R
És mindeniknek Boldog Újévet kívánok . :C

NAGYPAPA

(#1129) Szabcsizz válasza Indian74 (#1128) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szerintem nem. Legalábbis eddig ez a tapasztalat. Mintha valaki vásárolt volna ott telefont,és itthon nem fogadták el garanciában..

(#1130) Indian74 válasza Szabcsizz (#1129) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm a segítségedet,és gyors válaszod. :Y :R

NAGYPAPA

(#1131) Szabcsizz válasza Indian74 (#1130) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nagyon szívesen,olvass vissza egy kicsit. Nem régen volt ez éppen téma. Ha jó szervízháttért szeretnél,akkor a Huawei-nél kopogtass. Ettől eltekintve én imádom ezt a telefont,sosem okozott még csalódást. Pedig hidd el,hogy nekem nagyon magasak az elvárásaim ha elektronikai eszközökről van szó. :)

(#1132) syner válasza SP!T (#1090) üzenetére


syner
tag

probald ki ezt, elso es hatso vakut is villogtatja, akar megadott idokozonkent is, a legjobb app a kategoriaban

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.douxim.frontbackflashnotification

(#1133) Johny26


Johny26
tag

Heló. Keresek Moto z-re camera lencse védő üvegfóliát. Ha valaki tud valahol kishazánkban vagy van neki feleslegben akkor megvenném. :) B.Ú.É.K.!!!! :R :DD :))

(#1134) SL-27 válasza Johny26 (#1133) üzenetére


SL-27
tag

Szia!

Nekem van még 4 db. 5-öt rendeltem anno :)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#1135) zsoltzsolt válasza SL-27 (#1134) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ha van még kettőt átvennék

(#1136) Johny26 válasza SL-27 (#1134) üzenetére


Johny26
tag

Érdekelne!!! :R Ment PÜ!

(#1137) SL-27


SL-27
tag

ELFOGYOTT :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#1138) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Kíváncsi vagyok,hogy ebben a hónapban csak a szokásos secu patch jön,vagy jön vele együtt az Oreo is. Z Play azt hiszem csak az előbbit kapja meg. 🤔

(#1139) ghiottone válasza Szabcsizz (#1138) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Z Play még csak a decemberi patchet kapja, Z-ről még nincs infó. :(

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1140) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ezt miért csinálja? Ma levettem a töltőről, kaptam egy messenger üzenetet, ezután úgy lefagyott, hogy csak újraindítás segített. Azután beállt 70%-ra. Ez látszik is a képen, egy ideig vízszintes vonal. Most, egy hívás után, fagyott megint le, újraindítás után most meg ezt csinálja... :F :F
Mi lehet az ok??

[ Szerkesztve ]

(#1142) Szabcsizz válasza zsoltzsolt (#1140) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Máshol is láttam már ilyet. Valakinél állítólag megoldotta a reset,mivel úgy rakott fel újabb szoft.verziót,hogy a visszaállítás kimaradt. Egy próbát megér.

(#1143) Szabcsizz válasza Akron99 (#1141) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Figyelembe véve a készülék technikai paramétereit,szerintem is korrekt az üzemidő.

(#1144) zsoltzsolt válasza Szabcsizz (#1142) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, az megvolt! :)
SR volt. hisz újra kellett indítani a telefon. Az első után kb 70%-on a vonal hosszú ideig, majd egy újabb fagyás és kényszerű újraindítás után 30%-on állt és nem változott.
Most mivel az újraindítások után sem változott feltettem töltőre (hátha lesz valami), feltöltött, és most mintha helyre kezdene állni az agya :D

(#1145) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Nem tudom használtok-e ilyet, de emagon van egy ilyen JBL modul 7.700 forintért újracsomagolva.

(#1146) zsoltzsolt válasza kentucky (#1145) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez nagyon jó ár, még el is csábultam, hogy vegyek még egyet. De rájöttem, hogy minek :)
Bízom benne, hogy kicsit esnek majd a mod-ok árai.

(#1147) SP!T válasza zsoltzsolt (#1146) üzenetére


SP!T
addikt

Én kaptam a teló mellé JBL-t és vettem 10k-ért egy Incipio-t. Szerintem már elég korrekt árakon vannak. Alzán pl a fényképező hozzá már 50k körül van szintén bontott darab. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1148) Szabcsizz válasza SP!T (#1147) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én személy szerint sosem vennék használtat/bontottat semmiből. Akkor már nem lenne meg az érzés. :D

(#1149) proradeon válasza SP!T (#1147) üzenetére


proradeon
őstag

Egyébként ennek az Incipio akkunak hány működési opciója van?

Nem rég jelent meg a Turbo Power mod, aminek két működése is van:
- vagy külső akksiként működik, és tölti a belső akksit (mint egy power bank).
- vagy a telefon egy akkumulátorként kezeli a belső és a külső akkut.

Számomra az utóbbi működési elv lenne az optimális. De nem tudom, hogy az Incipio esetében is van-e ilyen.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1150) zsoltzsolt válasza proradeon (#1149) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az Incipio esetében is van ez a két mód.

(#1147) SP!T
Van is pár. Van több mod-om már:
JBL
Hasselblad
Incipio offGRID™ Power Pack

Gondolkodom még a Moto insta-share projectoron és a Polaroid Insta-Share Printeren.
De nem tudom még eldönteni, hogy ezek érnek-e valamit vagy csak csupán drága játékszerek :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.