Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Joe215 válasza artos (#500) üzenetére


Joe215
aktív tag

Én is a Runtastic -al próbáltam nem látja.
Régebben a Sports Tracker sem látta.
Most nem próbáltam.
Érdekes, hogy többszöri csatlakoztatási próbálkozásnál kb minden 5 -re csatlakozik 3-4 másodpercre majd eldobja és újból lehet kezdeni előröl.
Próbáltam régebben a Geonaute saját appjával is avval sem működött.
Miközben a nem támogatott Lumia 1020 win8.1 -el Runtastick -al tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#502) artos válasza Joe215 (#501) üzenetére


artos
tag

Nekem 7.0.1 májusi verzióval működött. Egy Sigma R2 duo pedálcsapás és sebességmérőt használok még a Runtastic-al, és az meg-meg szakadt néha. Az akkumulátor optimalizálást kikapcsoltam a Runtastic-nál, és azóta ez megszűnt.

(#503) Uzi74 válasza #16820480 (#468) üzenetére


Uzi74
senior tag

A szolgáltatóm szerencsére támogatja a voLTE-t (német O2), ráadásul az eu retail rom-mal is, talán a legjobb feature ebben telefonban számomra - bizonyos helyeken ahol 2g sincs rendesen csak 4g korábban nem voltam elérhető, most meg frankón megy.

(#504) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Okozhat gondot, ha itt bekapcsolom a VoLTE-t?

(#505) Picco


Picco
addikt

Kollegak,

Ha van valakinek egy eladosorban, lehetoleg uj_kozeli allapotban, dobjon egy privit. Ismerosnek kellene :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#506) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, nem nagyon akar reagálni a Moto a 4G problémára :U A fórumukon többen is jelezték, hogy náluk is hibás, de még egy gyártói reakció sem érkezett.

(#507) artos válasza #16820480 (#506) üzenetére


artos
tag

Gondoltam hogy ez lesz. Le vannak tojva a vásárlók, majd szeptemberben javítják ha minden jól megy. Az a gond hogy nekem ha 4G van hagyva a net, Pesten elmegy a mobil térerő is szakadozva, így nem tudnak hívni. Én már ha megyek fel, alapból 3G-re állítom.

(#508) Benoe77 válasza #16820480 (#506) üzenetére


Benoe77
őstag

Ebben a fórumban van valami halvány reakció, de persze igazából semmi konkrét.

Viszont ha ránézek az első hozzászólásra, csak hárman jelezték, hogy ugyanez a problémájuk.

Szerintem kell egy kis idő nekik, míg összeraknak egy frissítést, letesztelik, kitolják az első körös tesztelőknek.

[ Szerkesztve ]

(#509) #16820480 válasza Benoe77 (#508) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem az emberek nem tudják hogyan működik az a fórum, azért nem nyomkodják a "nekem is" gombot. Mert amúgy meg 4 oldalnyi hozzászólás van már utána, de csak 3 embernél jött elő...?

Az a gondom, hogy leszarnám én is, de így ugye el sem lehet adni normálisan, hogy másra váltsak...

(#510) artos válasza Benoe77 (#508) üzenetére


artos
tag

Az is kérdés ki hol használja a telefonját. Nekem itthon még soha nem jött elő ez a hiba, pedig Székesfehérváron is B3-on és B20-on megy a 4G. Pesten mindig rossz.

(#511) zsoltzsolt válasza artos (#510) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én pesti vagyok, de szerencsére még sosem tapasztaltam.
Azonbna kétnaponta úgy lefagy a teló, hogy csak bekapcs gomb hosszan nyomásával tudom újraindítani.Gondolom egy fr-t mgér a dolog. 7.1.1 van rajta

(#512) ghiottone válasza #16820480 (#509) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ írhattok közvetlenül az ügyfélszolgálatnak is. Nálam a Z2 Play miatt volt egy levelezés az olasz Motorolával, amire az angolok válaszoltak. Anyi volt a hiba, hogy a rendszerük nem vette be az amazonos készülék IMEI számát, amiért felmerült bennem, hogy kapok-e majd frissítést egyáltalán. Tegnap kaptam + megnyugtattak, hogy él a 2 év gari + ne aggódjak, még túl új a készülék itt az EU-ban és pár hét kell az adatbázisuknak - lusta egy banda.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#513) Benoe77 válasza zsoltzsolt (#511) üzenetére


Benoe77
őstag

Nálam is volt ilyen lefagyásos történet, azonban azt vettem észre, ha egy kicsit várok visszajön, vagy azért mert magától újraindul (pin-t nem kért), vagy csak észhez tér. Most azt tervezem, hogy a következőnél csinálok egy bug reportot ez alapján:

[link]

Persze lehetne fr-t is, csak ahhoz kell egy kis szabadidő.
De jó ötlet az ügyfélszolgálat is.

(#514) #16820480 válasza ghiottone (#512) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elküldtem nekik is, hátha lesz valami reakció :K

(#515) artos válasza #16820480 (#514) üzenetére


artos
tag

A moto fórumon most írta valaki, hogy a szerviz központ azt mondta, hogy csak ők tudják javítani a hibát szervizen belül.

(#516) zsoltzsolt válasza Benoe77 (#513) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szóval fr nálad sem volt. Kíváncsi lettem volna, hogy az helyrehozza-e ezeket a fagyásokat 🙂

(#517) #16820480 válasza artos (#515) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztató :D

(#518) Benoe77 válasza artos (#515) üzenetére


Benoe77
őstag

Melyik hozzászólásra gondolsz? Belinkelnéd?

Ha erre, akkor nem ezt írta, hanem hogy a szervizes szerint csak a készülék cseréjével orvosolható a probléma, amit a hozzászóló nem ért, mert a telefonja amúgy teljesen működőképes, csak a frissítés okozta ezt a hibát.

Szóval ez szerintem nem hivatalos álláspont, csak egy szervizes véleménye, hogy lepasszolja a dolgot.

Majd ha esetleg erre írnak a fórumon választ, az már közelebb lehet a hivataloshoz.

[ Szerkesztve ]

(#519) artos válasza Benoe77 (#518) üzenetére


artos
tag

Erre gondoltam. De ha felkeresem a szervizt és azt mondják ott, hogy csak a csere a megoldás, mindegy ki mondja, a Lenovot képviseli.

(#520) Benoe77 válasza artos (#519) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, de te egy fórumbejegyzést láttál csak, ahol valaki azt írta, hogy neki ezt mondták. Ezt, ebben a formában nem lehet hivatalos álláspontnak tekinteni, még ha igazat is írt az illető.

Szerintem a szervizes csak le akarta pattintani emberünket, mert neki így volt kényelmes.

(#521) artos válasza Benoe77 (#520) üzenetére


artos
tag

Mindenesetre nem törik annyira magukat.

(#522) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Használ itt valaki VoLTE-t?

(#523) #16820480 válasza Benoe77 (#520) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most írt vissza a Moto UK ügyfélszolgálat:

Dear xxx,

Thank you for the details. After Factory Data Reset too your device have same issue. I would request you to send the device to repair centre however I see that device was purchased from Germany and you are currently in Hungary. Please contact the Hungary repair centre once and check with them before sending the device for repair.

The repair centre address is: "TMX Mobile Solution
Kinizsi u. 2/B, Budaörs, Hungary 2040"
...

Tehát egyelőre ez a hivatalos álláspont, hogy szervizbe kellene küldeni, ha a FR nem oldja meg.

(#524) zsoltzsolt válasza #16820480 (#523) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Magyarország, Budapest esetén hol van ez a szerviz? A levél alján jelzett címen van csak? (nálam nincs ilyen hiba, de jobb felkészülni :) )

[ Szerkesztve ]

(#525) #16820480 válasza zsoltzsolt (#524) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itthon a TMX szervizeli a Motorola telefonokat, szóval az a cím, ami az üzenetben van.

Azt viszont nem jelezték, hogy itthon is érvényes-e a garancia a Németországban vásárolt telefonra, úgy néz ki, ezt majd a szerviz dönti el...

[ Szerkesztve ]

(#526) zsoltzsolt válasza #16820480 (#525) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Egy frissítéssel elromlott funkció helyreállításához, javításához vajon miért kell szerviz? És ez vajon hány napot esz igénybe?

(#527) ghiottone válasza zsoltzsolt (#526) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy Z Play rom újratelepítésére 5-30 napot mondtak egy kollegának.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#528) zsoltzsolt válasza ghiottone (#527) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

30 nap??? Mit tart azon annyit? Otthon ezt nem lett elvégezni?

(#529) ghiottone válasza zsoltzsolt (#528) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Dehogynem - rsdlite-al 10 perc max felrakni a gyári romot.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#530) zsoltzsolt válasza ghiottone (#529) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez okoz garanciavesztést? S ezt hogy kell? Van róla leírás? Az fr-től miben különbözik? Köszi előre is a válaszokat, és bocs a láma kérdésekért.

(#531) artos válasza #16820480 (#523) üzenetére


artos
tag

Hát ez nagyon vicces. Most egy hónapig telefon nélkül ... Ez azért nem egy olcsó telefon volt anno, ennyi pénzért, ilyen hiba miatt, minimum egy cserekészülék dukálna.

(#532) ghiottone válasza zsoltzsolt (#530) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Rsdlite? - nem. Ezt a programot a Motorola telók gyári romjának flasheléséhez lehet használni a manuális mód mellett, vagy helyett. Itt röviden leírtam a Gyári rom telepítése alatti pontnàl.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#533) zsoltzsolt válasza ghiottone (#532) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen!

(#534) #16820480 válasza artos (#531) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, ráadásul ugye hiába teszik fel újra rá, az sem garancia arra, hogy megjavul. Bár elvileg nem adhatják ki úgy a telefont ügyfélnek, hogy nincs javítva a hiba, de kérdés, hogy ilyenkor mit tudnak csinálni...?

Ha mondjuk már ennyi időre kiadom a kezemből, akkor veszek helyette mást, mert nincs tartalék telefonom, és nem is szeretnék egy hónapig telefon nélkül lenni. :U

(#535) Uzi74 válasza zsoltzsolt (#522) üzenetére


Uzi74
senior tag

Igen, német O2 hálózaton

(#536) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Elért engem is ez a hirtelen lemerülés dolog. Ha fel van töltve este, reggelre már kikapcsol annyira lemerül, utána egy órát töltöttel reggel, de 10-re ismét 10%-ra esik. Jól emlékszem, hogy volt már ilyen gondja többeknek is? Valami megoldás van rá? Pár hónapos készülék, Németországi :((

köszi

Ati

(#537) Benoe77 válasza ati888 (#536) üzenetére


Benoe77
őstag

Köthető valamelyik app-hoz? Nem melegszik közben nagyon a telefon?

Más:
Megcsináltam az fr-t, egyelőre két poziív változást látok:
- eddig ha megpróbáltam megnézni, hogy mennyi adatot forgalmaztam wifi-n, a settings app kilépett
-a kezdőképernyőn kétszer kellett rányomnom a google keresősávra, hogy be tudjak írni valamit, az első után mindig visszaugrott alapállapotba.
- Ez nem biztos, hogy az fr csinálta, de eddig, ha animációt csináltattam egy képsorozatból, az fordított időrendben készült el, most ez is jó. De ezt lehet, hogy a photos app frissítése hozta

(#538) ati888 válasza Benoe77 (#537) üzenetére


ati888
senior tag

Melegszik is rendesen, hétvégén csak a zsebemben volt lezárva és úgy is felmelegedett egyszer nagyon. Ráadásul a hangszóróm is recseg egyre jobban :( . Szervízzel tapasztalat van már?

Ati

(#539) zsoltzsolt válasza Benoe77 (#537) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Akkor szerintem nálam is megy majd a fr.
Most pl. azt vettem észre, hogy egyszerűen kikapcsolt.
Ilyet tapasztalt már valaki?

(#540) Benoe77 válasza ati888 (#538) üzenetére


Benoe77
őstag

Settings-Battery-nél melyik app-ot írja legnagyobb használónak?
Nálam legutóbb a Pebble app csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#541) ati888 válasza Benoe77 (#540) üzenetére


ati888
senior tag

Majd figyelem, mert most töltöttem fel újra, de ha annyira lemerül, hogy kikapcsol, akkor visszakapcsolásnál már nem tudom megnézni.

Ati

(#542) Benoe77 válasza ati888 (#541) üzenetére


Benoe77
őstag

Azért ilyen mértékű merülésnek már egy óra alatt látszódnia kell...
Hacsak tényleg nem a firmware vagy a telefon a hibás.

(#543) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Ha októberben még lesz a Telekomnál,szerintem beruházok erre a készülékre.Nagyon tetszik,tök egyedi cucc,plusz szűz droid megspékelve használható extrákkal számomra áldás.MIUI/EMUI meg hasonló borzadályaktól menekülök.Viszont ezek a merülési/térerő gondok kissé elkeserítenek.Ezek mennyire számítanak általános hibának?Esetleg konstrukciós hibája van a készüléknek?Plusz még akkumulátor idő nálatok milyen egy teljes napra kivetítve?Topicot végigolvastam,látom nincs sok tulaj,de a színvonal magas.

[ Szerkesztve ]

(#544) zsoltzsolt válasza Szabcsizz (#543) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerintem nem általános hibák. Ráadásul csak azt is figyelembe kell venni, hogy általába az ír be, akinek gondja van :)
Merülés, akkis gond nincs nálam.
Inkább fagyogat hetente gyszer-kétszer. De mikor vettem, akkor 6-os Android volt rajta, majd szinte egyből frissített 7.0-ra, majd nem is tudom mennyivel később 7.1., most 7.1.1 van rajta. Lehet kellett volna, legalábbis egyes nézetek szerint :) nem árt ilyen verziószámos frissítés után húzni egy fr-t. Na, az a napokban meglesz.
Én szeretem a telót, vettem egy Hasselblad modult is hozzá, az is jól muzsikál.

(#545) ati888 válasza Benoe77 (#542) üzenetére


ati888
senior tag

Ezt három óra alatt sikerült, alig használtam:

(#546) ati888


ati888
senior tag

Itt látszik mennyire merül:

(#547) zsoltzsolt válasza ati888 (#546) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én első körben csinálnék egy fr-t. Az alkalmazásokat pedig nem mentésből raknám vissza, hanem egyesével az Áruházból.

(#548) ghiottone válasza ati888 (#546) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Android OS alatt kiugró az ébren tartás? + Kellene egy olyan aku statisztika, ahol látni hogy ebből menyit van ébren. De én is azt javaslom, hogy teljes visszaállítás és újrarakni az alkalmazásokat első körben. + Még a tartózkodási hely alatt a jobb felső beolvasás vagy keresés 3pötty menü alatt a wifi-, Bluetooth alapú keresés ki van kapcsolva? Ott is beakadhat.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#549) ati888 válasza ghiottone (#548) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

Az ébren tartás rendben van, én is azt néztem először, mert a Nexus 6-nál előfordult, hogy folyamatosan ébren tartotta valami.

A Bluetooth viszont lehet ludas, mert most hétvégén használtam először egy buliban, egy bluetooth hifi ment a telefonomról, mert nekem volt korlátlan netem. A BT-t kikapcsoltam, de ez a keresés most be volt kapcsolva. Remélem ez lesz az oka. Meglátjuk, köszi.

Ati

(#550) zsoltzsolt válasza ati888 (#549) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem mióta megvan aktív ez a BT keresés, de nem merült vészesen.
Nekem a helymeghatározás nagyon pontosra van állítva, emellett folyamatosan megy a BT kapcsolat a Runtastic órám miatt, valamit az Nfc is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.