Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zitta válasza .DLL (#100) üzenetére


Zitta
őstag

Legalabb benne lenne a qi toltes, de normal korulmenyek kozott meg az sincs benne - tehat majdnem garantalt az usb amortizacio. :K Sajnos...

Es most mar nyugi legyen mara! :Y

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#102) ghiottone válasza Zitta (#101) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy Incipio vagy Tumi wireless charging power pack Mod és megoldva ez is.

Nekem is kell egy olyan Motorola gömb! :D

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#103) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

:Y .meghogy 2 Tb SD kartya ! ?? :DDD :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#104) #63534592 válasza .DLL (#100) üzenetére


#63534592
törölt tag

ennek csak örülök,hogy vannak olyan emberek rajtam kívül akik nem csak hallgatják,hanem hallják is a különbséget zenei téren.Nem tudtam,hogy ilyen nagy szakértő,még sose találkoztam vele.:)

(#105) joey04 válasza SL-27 (#98) üzenetére


joey04
titán

Szerintem (sajnos) ez már teljesen Lenovo telefon, érezni is rajta. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#106) mjani1172 válasza ghiottone (#99) üzenetére


mjani1172
addikt

Életben nem láttam egyiket sem, de azt hittem,ezek egyformák. 😒

******
Talán az lehet hogy új vagy.

[ Szerkesztve ]

(#107) #63534592 válasza mjani1172 (#106) üzenetére


#63534592
törölt tag

nem vagyok új 43 éve gyártottak :DD

(#108) pusszycat válasza #63534592 (#107) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

vén lókötő... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#109) #63534592 válasza pusszycat (#108) üzenetére


#63534592
törölt tag

köszi :D

(#110) #84490496 válasza #63534592 (#107) üzenetére


#84490496
törölt tag

Isten hozott a klubban :D

(#111) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Szívesen látnék egy olyan megoldást jack téren, mint a Sony mágneses töltő csatlakozója. Akkor nem kopna semmi csatlakozó, vízállóság sem romlana egy újabb lyuk által.
Meg létezik ugye 2.5mm jack is, ahhoz is lehetne minőségi átalakítót csinálni, de gondolom a gyártók sem zárkóznának el attól, hogy ilyennel (is) szereljék a füleseiket.

Nekem a tablet 5.6mm vastag és van rajta jack, de tényleg durva, hogy ha bedugom a fülest, vastagabb a kilógó része a tabletnél.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#112) vicze válasza .DLL (#90) üzenetére


vicze
félisten

Az USB-C-nek az a kiterjesztése nem létezett mikor kijött ez a teló. És valószínűleg használni se fogja senki, mert egy passzív UBS-C füles használhatósága erősen megkérdőjelezhető, így nagyon esélyes hogy sose terjed el.

(#113) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ha valakinek kell usb type c fülhallgató akkor tessék.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#114) artos válasza Griff55 (#84) üzenetére


artos
tag

Miért? Az Iphone 7 plus 2900 milliamperórás aksija 5,5" ips kijelzővel tökéletesebb?

(#115) Csapo83 válasza artos (#114) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Az a gond hogy az Almaphone sem az üzemidejéről híres. Kollégám megvette az iPhone 7 Plust én pedig minden nap kiröhögöm amikor káromkodik délután hogy le fog merülni ( én akkor még bőven 35-50% körül vagyok azonos használat mellett az S7 EDGE-vel ).

A Snapi 820 pedig nem sokkal de éhesebb jószág mint a 8890-es Exynos és ebben nagy jelentősége van a GPU-nak is.

Szóval szerintem is elég harmatos a 2600mA ( egy egész napot biztos nem bír ki ha tényleg használod is a telót és abban is kételkedek hogy annyit bír e mint az iPhone 7 Plus )

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#116) .DLL válasza vicze (#112) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem már régebben léteztek erről tervek, nem fél éve hallottam erről először...
Nem natív Type-C-s fejhallgatóra gondoltam, hanem egy passzív átalakítóra, amire azt mondtad olyan nincs. Én csak azt mondtam, de, van.

(P.H.)

(#117) joey04 válasza artos (#114) üzenetére


joey04
titán

Igen.


"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#118) Rigormortiis válasza Csapo83 (#115) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Dettó. Nekem is Exynososo s7e-m van, és a céges alma fanok nem hiszik el, amikor a fél éve nyúzott galaxym 6 órás kijelzőidőket hoz úgy, hogy strapálva van rendesen.

Nem értem, hogy a többi flagship-gyártó miért nem tud hasonló időket kihozni. Vagy ennyit számítana az amoled kijelző?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#119) vicze válasza .DLL (#116) üzenetére


vicze
félisten

Előre szólok, hogy hosszú lesz. :)
Tisztában vagyok vele hogy mit mondasz, de te ezek szerint nem.

Aktív átalakíó: USB Audio Device Class 2.0-n keresztül digitális jelet ad ki a csatlakozó, ezt a jelet át kell alakítani a csatlakozó után valahol analóg jellé, amihez kell egy DAC.
Passzív "átalakító": USB Audio Device Class 3.0-n keresztül analóg jelet ad ki, amit 2016 szeptember 27.-én véglegesítettek. Ezen szabvány esetében kizárólag USB-C csatlakozóval rendelkező eszközök képesek analóg jelet kiadni. Ehhez HW támogatás és SW támogatás is szükséges egyaránt. Nyilván itt már nincs szükség további átalakításra, max. más fajta csatlakozóra.

Jelenleg nincs a picon olyan HW ami a 3.0-as szabányt támogatná, és így nyilván ilyen SW(OS támogatás) sincs. Valószínűleg majd valmikor 2017-ben az új Intel chipset fogja támogatni.
Így helyesen írtam, nem létezik jelnleg passzív átalakítóval használható eszköz.

Miért nem lesz egyhamar? Mire a szabvány elterjed addigra elég sok idő fog eltelni. Androidba talán ha 2018-ra bekerül akkor szerencsések vagyunk.(A 2006-os 2.0 támogatás a Lollipopba került bele 2014-ben.) Szóval a piacon annyi aktív átalakítót igénylő eszköz lesz, hogy a analóg kimentes USB-C kb. értelmeteln lesz a gyártók részéről. Értsd aki ilyen fülest vagy átalakítót gyárt az a piac nagyon kis részét fedi le, míg aktívat gyártva a piac egészét.

Ha van bármi jövője az USB-C-nek analóg audió szempontjából, akkor az nagyon sokára kb. 5-6év múlva várható, ha a HW és SW oldali támogatása eléggé elterjedt.

Így érthető már remélem, hogy miért az a helyes válasz, hogy nics.

[ Szerkesztve ]

(#120) notafa3


notafa3
tag

Na a motorolából is csúnya lenovo lett. :C

(#121) Zitta válasza notafa3 (#120) üzenetére


Zitta
őstag

Emberke!

Fogtal mar ilyet a kezedben? Gondolom nem.

En is ezt mondtam (mint te) ameddig nem kerult hozzam egy ilyen Z. Play valtozata.

Nagyon rendben van es a rendszer sebessege kifejezetten peldas.

Remeljuk hamarosan tenyleg kaphato lesz valamelyik szolgaltato kinalataban es akkor majd eladja magat a termek - mindenfele hype nelkul - mert hogy neki nincs szuksege ra.

Engem 30 perc alatt meggyozott. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#122) blash válasza ghiottone (#34) üzenetére


blash
tag

Ilyet lattam mar a Samsung S3-nal is, 4.1-es androiddal. Most kiprobaltam Note 10.1-en is, biztos masnal jobban mukodik, de inkabb hasznalok 5 perces kepernyo kikapcsolast.

(#123) .DLL válasza vicze (#119) üzenetére


.DLL
veterán

Értem, köszönöm! Akkor előrébb járt az agyam, mint ahol a technika/szabvány valójában tart... :D Pedig azt hittem ez triviális lesz, nem kell ennyit piszmogniuk rajta.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#124) notafa3 válasza Zitta (#121) üzenetére


notafa3
tag

Nem. Viszont Moto G3-am van. :) Az még nem volt Lenovo.

(#125) Csapo83 válasza Rigormortiis (#118) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Számít az AMOLED is de amiről kevesebb teszt szól az az a tény hogy az Exynos nagyon jól bánik az akkuval bár azért ha nagyon megizzasztod akkor bizony tud zabálni ő is.
Nekem pl az S7 EDGE-t sikerült csúnyán felmelegítenem pár VR alkalmazással de a fogyasztása akkor is rendkívül baráti volt.
Azok a gyártók akik a Snapdragont használják lehet hogy tesztekben magasabb pontokat kapnak ( ez teszi eladhatóvá a telefonokat ) de cserébe az üzemidő ha nem is drasztikusan de romlik.

Két módon lehet növelni az üzemidőt:
1.: Csökkented a fogyasztást
2.: Növeled az akkut

A Samu a kettőt kombinálva ér el masszív üzemidőt a kínaiak inkább az akkut növelik de azt valami irgalmatlan ügyesen.

Jelenleg csak a Meizu az a kínai gyártó aki inkább a Samu SOC-t választotta a Snapi helyett.

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#126) #09819904


#09819904
törölt tag

"Gondoljunk bele: egy kis településen valaki boldogan hozzájut a Moto Z-hez, és kicsomagoláskor derül ki, hogy nem tud csak úgy adatot átvinni rá a számítógépről, vagy több gigányi családi videót a másik irányba. Nem mindenkinek van a közelében méretes elektronikai üzlet, nem mindenki jártas az online vásárlásban, és még kevesebb használója van az AirDroid-féle (egyébként roppant hasznos) WiFi-alapú fájlátvitelnek."

Ha olyan csóringer faluról beszélünk, akkor biztos egy ilyen olcsó készülék fog az adott illetőnél kikötni... :U

(#127) ghiottone válasza #09819904 (#126) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csóró faluban lakom, de már előtte beszereztem usb type c adaptert a micro usb adatkábelre. ;) Igaz nekem az ocsóbb van, de az aksija egyszeűen brutális.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#128) MrPetya19 válasza vicze (#119) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ki mondta, hogy a moto támogat bármiféle szabványt is ilyen téren?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#129) vicze válasza MrPetya19 (#128) üzenetére


vicze
félisten

Muszáj különben azon az USB-C porton nem jönne ki zene sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#130) MrPetya19 válasza vicze (#129) üzenetére


MrPetya19
addikt

Lehet ám egyedi megoldás is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#131) Csapo83 válasza MrPetya19 (#130) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Tök jók az egyedi megoldások mert csak gyárit vehetsz belőle egy vagyonért... A kiegészítőket gyártó cégeknek nem biztos hogy megéri a gyártása

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#132) laleeee válasza ghiottone (#11) üzenetére


laleeee
őstag

Hol vetted a Z Play-t ?

(#133) #11083776


#11083776
törölt tag

Nekem ilyen van incipo battery moddal.
Egy kèt dologra reagàlnèk.
Sandragon 821 -et is tehettek volna bele.Nem mível 3 hónapja vettem.
Drága.
Relatív.2 stock androidos van a piacon google pixel ,moto z + battery + 200gb micros sd + hasselband kamera!!! és még nem értem el a pixel árát:)
Ide vehetjük még a one plus 3 illetve 3t.
Haver csak álmodik az android 7 ről ,nekem már 3 hete meg van.Fényerő kb a három negyede a moto z hez képest.
Nekem kb 200 fájt 500 font ingyen akksival így megvan a 2600+ 2200 mha 4700 mah miközben a telo átlagos vastagságú és nem lóg ki a kamera sem mint a one plus 3 nak.
Sokkal szebb mint a one plus ,printfinger reader kisebb legjobb a piacon.Micros sim+ név márka lenovo
Meg is látszik a supporton pl android 7.
Nekem megérte .Iphone 7 plus-ról.
Kimerem jelenteni,hogy a pixel melett a 2. Legjobb mobil a piacon.Ha nem így lenne menne a süllyesztőbe.
Bármilyen mobilra nyitoott vagyok kívéve samsung.

(#134) artos válasza #11083776 (#133) üzenetére


artos
tag

Én is ezt mondom. És már jön az első javítócsomag a Nougathoz.

(#135) vicze válasza MrPetya19 (#130) üzenetére


vicze
félisten

Nem. SoC fix, port fix, SW-t lehetne módosítani, de elég kicsi az esélye, hogy belenyúlnak.
Sokadszorra ahhoz hogy analóg hang jöjjön ki HW módosítás kell, elég felesleges lenne és nagyon sok fejlesztés.

(#136) MrPetya19 válasza vicze (#135) üzenetére


MrPetya19
addikt

A hang miért függne a SoC-től?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#137) vicze válasza MrPetya19 (#136) üzenetére


vicze
félisten

Mert abban van az USB vezérlő és mivel nincs valós analóg kimenet így marad, hogy a digitálisat kell átalakítani és szabványtalanul bekötni a csatlakozóba, ami egy HW módosítás megint, és nem is kicsi mivel onnantól nem kapsz certezest rá az USB-IF- től.

(#138) MrPetya19 válasza vicze (#137) üzenetére


MrPetya19
addikt

Miért ne lehetne a telefonban DAC, mint az összes többiben?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#139) vicze válasza MrPetya19 (#138) üzenetére


vicze
félisten

Van, mivel a hangszóróknak kell. De a ettől még azt nem tudod az USB-C port random lábaira kötögetni, mer pl. nincs a piacon DAC, ami támogatja és továbbra is szabvány sértő.

(#140) ShadowX


ShadowX
őstag

Erősen gondolkodóba estem, hogy vissza kellene térni a motorolához. Igaz, hogy az akku sovány, de ha hozzá pattint az ember egy battery packet, akkor már 4800mAh-ból lehet gazdálkodni. Tetszik, hogy elöl van az ujjlenyomat olvasó, plusz hiányzik az active display és az apró módosítások, amiket a moto a szoftverhez ad.

Az viszont aggaszt, hogy nem tudom mennyire lesz tartós a mágneses rögzítés. Esetleg akinek van ilyen készüléke megírhatná mennyire erősen rögzít.

(#141) ghiottone válasza ShadowX (#140) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A mágnes eléggé erős. Pár napja kipróbáltam egy Aukey mágneses autós tartóval. A hátlapon keresztül is érezhető volt a mágnes, de azt leszedve simán rácuppant a hátoldalára és megtartotta a telefont a 165 grammjával együtt a szellőzőn.

Én nem költök 100 fölött telóra és a Z Play még belefért a keretbe. Snapdragon 821-es Mi 5s-ről "váltottam vissza" a 625-ösre és a mindennapi felhasználásba semmi hátrányát nem látom, csak az erőforrás igényesebb játékok töltenek be lassabban, de telefonon amúgy sem érek rá játszani. + az aksija nagyon brutál

A Z Playnél ezt lefordítva valós használatra: az első 2 tesztnap eredményeként 100%-ról 1%-ra merítve 8 óra 41 perc kijelző időt jelentett. Ebben volt 1 óra MindigTV HD teszt 50%-os fényerőn, ami 6-7%-ot csípett le az akksiból. 1 óra 14 perc Waze navigáció, pár gigabyte adat letöltése, Antutu + 1-2 teszt háromszori lefuttatása, 30 perc játék maximum grafikán (6-7%), YouTube, Chrome, e-mailek, 30 kép, egy rövid videó, 1 óra 9 perc telefon beszélgetés, 2 SIM kártyával és a 48 órában 2x8 órányi 4G adatkapcsolattal, mert a Wifi rossz volt bent a munkahelyen.

Most 4 napot ment 6 óra kijelzőidővel, 47 perc telefonálással.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#142) ShadowX válasza ghiottone (#141) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem is tudom...a mostani N6P-ról visszalépés lenne (az akkut kivéve). Volt már dolgom ilyen mid-range procival, de nekem nem annyira jött be. Jó néhány tesztet olvastam erről a készülékről is, és a fejemben is megfordult. De jön a szokásos középkategóriás mizéria...mikor fogják rá a hardverre, hogy nem elég az új android frissítéséhez.

(#143) ghiottone válasza ShadowX (#142) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az X Play 5.1.1-el indult és januárban kapja a 7.1.1-et Snapdragon 615-el. Szerintem itt se lesz gond. Az akku miatt viszont megérte nekem a váltás Mi 5s-ről, + a hangminőség, + a dual sim kezelés, + a pontos ujjlenyomatolvasó, + a kijelző minőség, + az atombiztos rendszer és a Moto cuccai, amit szoftveresen hozzátesz. Csak a kameraszoftveren kell csiszolni, mert a G4 Plusunk ugyanezzel a szenzorral jobb képeket lő, itt pedig vannak beégések a széleken.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#144) MrPetya19 válasza ShadowX (#142) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem N5-öm van, és volt X Playem, és nekem a mid-range procikkal az a legnagyobb bajom, hogy egy magon még mindig nem érik el azt a szintet, amit a mostani telóm tud.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#145) SL-27 válasza #11083776 (#133) üzenetére


SL-27
tag

Szia!
Az Incipio Power Pack vezeték nélkül tölthető. Neked milyen töltőd van? - csak mert nálam is tervben van a beszerzés.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#146) ghiottone válasza SL-27 (#145) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem mindegyik verziója tudja a vezeték nélküli töltést - arra figyelj majd a vásárlásnál.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#147) Integrale válasza ghiottone (#141) üzenetére


Integrale
veterán

Jól bírja. :C
Bezzeg az X Style, már örülök ha tud 4 óra képernyőidőt, igaz ennek 90%-a 4G-s böngészés+spotify (nem stream).

"Bad reklám is reklám too"

(#148) Zitta válasza ghiottone (#146) üzenetére


Zitta
őstag

Neki a Power Pack kell - ugye?

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#149) SL-27 válasza ghiottone (#146) üzenetére


SL-27
tag

Ö...most miről is beszélsz? 😁
Az Incipio Power Pack a leírása szerint csak wireless tölthető. Én ahhoz keresek megfelelő töltőt...elég sok a gagyi abból is.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#150) ghiottone válasza SL-27 (#149) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2 féle Incipio Power Pack van és csak az egyik tudja a wireless charging-ot. 10 dolcsi az eltérés. + Még ugye ott vannak a designer edition-ök is (Tumi, Kate Spade New York) :))

Nillkin Magic Disk III - szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.