Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) ati888 válasza ati888 (#600) üzenetére


ati888
senior tag

Közben chat-eltem a német motorola szervízzel, azt mondták valószínűleg hardverhiba. Magyarországon nem javítják, vissza kellene küldeni Németországba, de kellene nekik egy német cím, ahova visszaküldhetik. Mondtam, hogy sajnos nincs ott élő ismerősöm (miközben a fél ország már ott dolgozik :))

Abba maradtunk, hogy holnap még utánanéz a lehetőségeknek és ír egy levelet. :(

Ha ezen túl leszek szerintem hanyagolom a motorolát, pedig szeretem (szerettem)

Ati

(#602) Benoe77 válasza ati888 (#600) üzenetére


Benoe77
őstag

Szerintem azért nem ment, mert hiányoznak közbülső patch OTA-k.

(#603) ati888 válasza Benoe77 (#602) üzenetére


ati888
senior tag

És azt honnan tehetem fel, a Motorola OTA Link Generator-ba beírva a kinyert adatokat azt írja, hogy Something Looks Wrong ReCheck inputs Or No Update Available.

(#604) artos válasza ati888 (#601) üzenetére


artos
tag

A márciusi után még volt két frissítés - ha jól emlékszem - a 7.1.1 előtt. Meg kell keresni az áprilisit, és a májusit. De én egyenlőre hagynám a májusit.

(#605) ati888 válasza artos (#604) üzenetére


ati888
senior tag

Jelenleg ez van: 25.201.1 (25.86.31-1)

Ilyeneket találtam sorban:

NPL25.86-15
NPL25.86-17-3
NPL25.86-30
NPLS25.86-30-5
NPLS25.86-30-8
NPL26.118-20

Akkor melyiket érdemes kipróbálni?

(#606) ati888


ati888
senior tag

Ez segít valamit?

(#607) Benoe77 válasza ati888 (#606) üzenetére


Benoe77
őstag

Hát ez csak azt igazolja, amit mondtam.
Az a fura, hogy az Ota Recovery Tool nem hoz frissítést a te verziódra. Lehetne még feltolni a teljes RETBR romot, aztán arra az OTA-kat, de az eggyel rizikósabb, még én se csináltam, meg a hardverhiba sem zárható ki, akkor meg felesleges.
Bootloadert viszont semmiképpen se nyiss, azzal buk(hat)od a garanciát.

(#608) ati888 válasza Benoe77 (#588) üzenetére


ati888
senior tag

Megpróbálnám előbb feltenni a linken lévő második romot a sok parancssorral, de 20-ból egyszer sikerül elindítani a recovery módot és már szétb@sz az ideg tőle.

(#609) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki tudna segíteni, hogy miként tudnék más sms hangot beállítani, mint amit a lista bead? Csengőhangnak (bejövő hívás) be tudtam állítani egyedi hangot, de sms esetében nem tudom hogyan lehetne. Előre is köszi a segítséget!

(#610) Benoe77 válasza Benoe77 (#518) üzenetére


Benoe77
őstag

Na ez már egyel hivatalosabb, így egy nyílt fórumon leírva.

Most kéne visszakérdezni, hogy akkor most mindenki, akinek 4G problémája van, vigye szervízbe a telefonját?

(#611) artos válasza Benoe77 (#610) üzenetére


artos
tag

És adnak helyette egy másikat?

(#612) Benoe77 válasza artos (#611) üzenetére


Benoe77
őstag

A szervízben állítólag azt mondták a srácnak.

(#613) ghiottone válasza ati888 (#608) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Rsdlite-al próbáltad màr feltenni a gyári romot? itt korábban belinkeltem a menetét.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#614) artos válasza ati888 (#605) üzenetére


artos
tag

Elvileg az NPLS az európai verzió. Próbáld ezt átnézni, annyi verzió van már, ki sem lehet igazodni rajta:
https://www.android-hilfe.de/forum/motorola-moto-z.2836/update-auf-npl25-86-31-patchlevel-02-2017.822555.html

(#615) artos válasza Benoe77 (#612) üzenetére


artos
tag

Holnap már megyek is :) Szerintem nálunk biztos nem cserélnek, majd 1 hónap múlva mehetünk vissza érte..

(#616) zsoltzsolt válasza Benoe77 (#610) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Vajon mely készüléket érint a dolog? Ebben lehet valami rendszer? Teszem azt pl a 2017 első negyedévében gyártott telefonokat vagy teljesen random fordul elő ez a hiba?

(#617) Uzi74


Uzi74
senior tag

7.1.1-en nézegettem néha hova kapcsolódik a telefon LTE-n: legtöbbet Band 20, városközpont környékén Band 3 - ez alapján sem úgy néz ki, hogy kifelejtettek band-okat a firmwareből, de hogy az update fizikailag tönkretegye a rádiót akinél probléma van meglehetősen érdekes

(#618) zsoltzsolt válasza Uzi74 (#617) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezt hogyan lehet megnézni?

(#619) Uzi74 válasza zsoltzsolt (#618) üzenetére


Uzi74
senior tag

LTE Discovery app pl. mutatja

(#620) zsoltzsolt válasza Uzi74 (#619) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!

(#621) artos


artos
tag

Szerintetek Expansys-on vásárolt készüléket ki szervizeli?

[ Szerkesztve ]

(#622) ati888 válasza artos (#621) üzenetére


ati888
senior tag

Tavaly szervizeltettem velük, volt egy magyar emberük, azon keresztül lehet intézni. Nekem a garanciás Nexus 6-ért küldtek futárt (DHL), majd javítva vissza is küldték kb 1,5-2 hét múlva. Mindezt ingyen.

Ati

(#623) Shamat


Shamat
aktív tag

7.1.1-en vagyok pár napja, és pár órája a hajamat tépem. Egyik pillanatról a másikra nem tudok wifi hálózathoz csatlakozni. Illetve csatlakozni tudok, viszont azt írja nincs internet. Próbáltam egy másik telón hotspotot csinálni és arra csatlakozni, csatlakozik de nincs internet.... Tud valaki segíteni? :F

DEAD LIKE ME

(#624) Shamat válasza Shamat (#623) üzenetére


Shamat
aktív tag

Na most már jó, szomszéd wifijére is gond nélkül rámászott, szóval valami router gubanc lehetett.

DEAD LIKE ME

(#625) Benoe77 válasza Benoe77 (#610) üzenetére


Benoe77
őstag

Nem mindenkinek a szervízt javasolják elsőre, akinek ilyen problémája van:

[link]

(#626) #16820480 válasza Benoe77 (#625) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az az érdekes, hogy tök logikus lenne, hogy kérnek egy bugreportot, de az email support erre nem gondolt. Vagy talán ha adnak egy másik telefont, és azzal sem megy 7.1.1 alatt a net, akkor addig cserélgetik, amíg meg nem unom...?

(#627) Benoe77 válasza #16820480 (#626) üzenetére


Benoe77
őstag

A másik srác már adott szerintem, csak mivel már amúgy is volt szervizben, mondták, hogy menjen. Talán azért, hogy nyerjenek még egy kis időt... Kicsit még kell próbálni az ő fejükkel gondolkodni, ha kiadnak egy javítást, amiben még több hiba van, az még nagyobb blamázs.

(#628) #16820480 válasza Benoe77 (#627) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez rendben van, de azt is írhatnák, hogy megerősítettük a problémát, a mérnökeink dolgoznak rajta, és hamarosan egy javítást fogunk kiadni, kérjük addig legyenek türelemmel. De lehet, hogy én vagyok naiv :)

(#629) artos


artos
tag

Készítsen mindenki bug report-ot akit érint a 4G probléma, és ossza meg drive-ban a Lenovo fórum moderátorával. PM kértek meg hogy küldjek, aki tud segítsen, hátha előbb megoldódik a hiba.

(#630) Benoe77 válasza Benoe77 (#513) üzenetére


Benoe77
őstag

FR után is előjött többször ez a több perces "lefagyás", ide írtam róla, csatlakozzatok, ha nálatok is van ilyen.

(#631) zsoltzsolt válasza Benoe77 (#630) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Akkor hanyagolom az fr-t. Máj
Majd jelzek a linkelt oldalon.
Amúgy, az usereken kívül olvassa valaki ezeket a visszajelzéseket? Van erre utaló valami?

(#632) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

(#633) ghiottone válasza zsoltzsolt (#632) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Simán. Az év végéig ki akarják adni rá - kérdés, hogy sikerül-e. Bár a 7.0-val anno jól indítottak. Amúgy a felsorolás nem jó, mert a G4 Play biztos nem fog kapni Oreot, mivel most dobják ki a soak test után a 7.1.1-et rá.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#634) zsoltzsolt válasza ghiottone (#633) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! Az jó (vagy mittomén 😀 ).
Amúgy valami lényeges újdonságot fog tartalmazni?

(#635) Benoe77 válasza zsoltzsolt (#631) üzenetére


Benoe77
őstag

Azon a fórumon igen, vannak motorolások is.

(#636) Herczi válasza Benoe77 (#635) üzenetére


Herczi
senior tag

Kocsiban kiesett a kezemből a telefon, oldalára esett max 20 centiről a kézifék körüli műanyag burkolatra, azért ezt elég minimális esésnek nevezném. Közvetlen utána becsíkozódott a képernyő, újraindítottam jó lett. Azóta viszont néha bebolondul az ujjlenyomat olvasó, és csíkozódik a képernyő, vagy nem old fel, vagyis rezzen, de a kijelző nem kapcsol be. Német amazonos. Szerintetek érdemes garanciával próbálkozni?

3 hónapos amúgy, :O

Nem válasz akart lenni, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#637) ati888


ati888
senior tag

Nekem most válaszolt a német Motorola, hogy küldjem el olyan dobozban, ami visszafelé is fizetve van és benne van egy címirat a potacímemmel.

Most azt nem tudom, hogy ilyet hogy kell csinálni gls-sel vagy dhl-lel.

(#638) Herczi válasza ati888 (#637) üzenetére


Herczi
senior tag

Hát, akkor lehet hagyom, aztán reménykedem, hogy nem súlyosbodik a dolog. Nem igazán szimpi ez így, hogy vagy visszatalál a csomag, vagy nem.

(#639) zsoltzsolt válasza Herczi (#636) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tokban volt a telefon?

(#640) Herczi válasza zsoltzsolt (#639) üzenetére


Herczi
senior tag

Nem, de amúgy pár naponta csinálja ezt csak.

[ Szerkesztve ]

(#641) Lovi24 válasza Herczi (#636) üzenetére


Lovi24
senior tag

Az Amazonnál másképpen működik a gariztatás. Személyes tapasztalat alapján mondom ezt.
-Jelzed nekik a problémád ( én kihagynám,hogy leesett .... )
-Ők illedelmesen sajnálkoznak rajta
-Megkérdezik,hogy cserét szeretnél vagy a pénzed visszakapni
A cserénél nem tudom,hogy működik. De valahol mintha olvastam volna,hogy először elküldik az új készüléket és amikor már "belaktad",visszaküldöd nekik a rosszat. De ebben nem vagyok biztos.
Azonban amikor én visszakértem a pénzt,akkor is készségesek voltak.
Küldtek egy doksit,azt kinyomtattam,ráraktam a becsomagolt telóra. Címzett,minden rajta volt. Feladtam kilencezer párszázért. A nyugtát beszkenneltem nekik és másnap visszautalták a csomagküldés árát. Amikor visszaért a teló hozzájuk,akkor meg a készülék teljes árát utalták vissza.
Javítani nem szoktak készüléket.
Chat-en kérdezz rá,az a tuti!

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#642) Herczi válasza Lovi24 (#641) üzenetére


Herczi
senior tag

Ez akkor is így működik ha amazonon keresztül vettem, de nem ő volt az eladó?

(#643) Lovi24 válasza Herczi (#642) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ha jól tudom akkor,ha "Fulfilled by Amazon"-nal vetted,akkor igen. Mert akkor az amazon raktárából megy ki,csak nem amazon az eladó.
De chat-elj velük,ott megmondják.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#644) Herczi válasza Lovi24 (#643) üzenetére


Herczi
senior tag

OK, köszi.

(#645) ati888 válasza Lovi24 (#641) üzenetére


ati888
senior tag

Ha ez így van, akkor onnan rendelek legközelebb!

(#646) Lovi24 válasza ati888 (#645) üzenetére


Lovi24
senior tag

Saját tapasztalat a visszaküldés/pénzvisszatérítés :)
Azóta csak tőlük veszek telót ,G5 plus és a Z is Amazon Prime-os vásárlás!
Nem hazai bizonytalan "megvonjukagaranciátmindenmiatt" ,kókányolós javíttatás.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#647) ghiottone válasza Lovi24 (#646) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ezért vettem a Z2 Playt az olasz amazonról ;) olcsóbb is volt + 2 év gyártói gari.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#648) Lovi24 válasza ghiottone (#647) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ennyi :DDD

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#649) #16820480


#16820480
törölt tag

Bemutatták az X-et, hát nem ájultam el :( Gyakorlatilag mindenből a rosszabbik verziót kapta, amit pletykáltak... SD630, 3000-es akksi, 3GB memória és 399€ kezdőár. Ez így felejtős, akkor már inkább Z2 Play.

Ja, és ráadásul nem AMOLED a képernyő sem. Hát, ez így nagyon olcsó jancsi lett...

[ Szerkesztve ]

(#650) ghiottone válasza #16820480 (#649) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen és még hamarabb is kikerült a hivatalos blogukba, csak időközben leszedték 20:30-ig.

Nem tudom, hogy a Z2 Playt odaadjam-e a tesómnak, és kipróbáljam az X⁴-et, de abból a 4gb-os kellene - az jöhetett volna 400 euróért. A 3/32-esért sok ez az ár.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.