Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Benoe77 válasza ghiottone (#700) üzenetére


Benoe77
őstag

Nálam még januári dátumot ír a play-en.

Remélem javítottak az üzemidőn is, mert ugyan nem nélkülözhetetlen a funkció, de mégiscsak ettől (is) Moto a Moto.

X4-ben van ilyen? Gondolom igen.

(#702) ghiottone válasza Benoe77 (#701) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem aug.28 a dátum. Lehet majd a korábbi generációsok később kapják meg.
Igen, van az X4-ben ie. + Ott bepakolták az Amazon féle Alexa asszisztenst, de az még csak Német és Angol nyelven tud.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#703) zsoltzsolt válasza Benoe77 (#701) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nálam is régi a Moto Voice, utolsó frissítés 2017. január 18.
Verzió: 10.0.4.0.017

(#704) acura13


acura13
aktív tag

Sziasztok...

nálam is feltelepult a 7.1 ls szerencsére nincsen 4G problémám.....merulni sem merul ..

Viszont elfelejtettem hol lehet állitani hogy irásnál ne irja át mindig a szavakat?????
Koszi

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#705) artos válasza acura13 (#704) üzenetére


artos
tag

Melyik városban élsz? Nekem eddig csak Pesten volt problémám vele, + vidéken néhány helyen.

(#706) acura13 válasza artos (#705) üzenetére


acura13
aktív tag

Szia
DNY Mo..Zala megye....de mukodott Horvátban, Osztrákban is rendesen....

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#707) ghiottone válasza acura13 (#704) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Beállítások - Nyelvek és bevitel - Virtuális billentyűzet - Gboard -- Szövegjavításnál lődd ki az automatikus szövegjavítást :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#708) acura13 válasza ghiottone (#707) üzenetére


acura13
aktív tag

köszi...ki is probalom ha hazamentem...

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#709) artos válasza acura13 (#706) üzenetére


artos
tag

Ha esetleg Pestre mész próbáld ki. Nekem Székesfehérváron tökéletes. Pesten egyáltalán nem megy. De pl. Budaörs, Budakeszi jó. Balaton partján Siófok, Almádi, Fűzfő nem működik. Ha nem járnék sűrűn Pestre, lehet fel sem tűnt volna a hiba.

(#710) zsoltzsolt válasza artos (#709) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én pesti vagyok, de eddig nem tapasztaltam gondot. Általában 4g van, de vannak területek Budapesten belül, ahol nem.

(#711) #16820480 válasza zsoltzsolt (#710) üzenetére


#16820480
törölt tag

Belvárosban (pl. Margit sziget) nekem is megy a 4G, de amint kijjebb megyek, kertváros, már nem. Itt B3 és B20 van már csak, azokra nekem nem csatlakozik fel sajna :(

szerk.: Telenor hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#712) zsoltzsolt válasza #16820480 (#711) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De ez hálózati gond leginkább, nem a telefoné.
Vonattal utazva Ferihegy környékén szinte hálózat sincs. Ott az előző Nokia Lumia 930 sem nagyon talált jelet. Telekom, de a Telenoros tabletem dettó.

[ Szerkesztve ]

(#713) #16820480 válasza zsoltzsolt (#712) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én rendszeresen járok azon a vonalon, busszal, vonattal, egy-két foltban visszaesik 3G-re, de amúgy folyamatos 4G van végig a környéken. Egyedül a Moto Z nem képes csatlakozni, és csak a 7.1.1 frissítés után, mert előtte az is működött. Az összes egyéb telefonomon ment a 4G erre, még azon is, ami nem tudott B20-at, bár ott több volt a "3G folt".

(#714) artos válasza #16820480 (#711) üzenetére


artos
tag

Itt valami más gond lehet. Itthon B20-on megy a 4G, az irodámban B3-on. De működik. Pesten egyikre sem csatlakozik fel, ugrál a 2 között.

(#715) zsoltzsolt válasza #16820480 (#713) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én minden munkanap vonatozok Ceglédre. Útközben egy helyen teljesen eltűnik a térerő, még telefonálni se mindig lehet, és kb két helyen E-re, 3g-reb eszik vissza. De ugyanezeken a helyeken produkálta ezt a w10m-mel L930 is, ezért gondolom, hogy nem készülék függő. Legalábbis esetemben.

(#716) #16820480


#16820480
törölt tag

Ehhez nem tudok mit mondani, eleve a hibát sem tudom mire vélni, ez nagyon nagy égés a Moto részéről, főleg, hogy lényegében nulla a hivatalos kommunikáció róla, csak vigyed szervizbe :U
Van egy ilyen mobilhálózat figyelő app, azzal néztem meg, hogy itthon milyen hálózat van, és B3/B20 között ugrál, igazából látja a hálózatokat, de hiába, nem tud rájuk stabilan csatlakozni és nincs internet sem olyankor.

A downgrade-et inkább hanyagoltam, mert írta valaki a Lenovo fórumon, hogy neki a szerviz megpróbálta, és téglázták vele a telefont (Indonéziában) :D

(#717) ghiottone válasza #16820480 (#716) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Amúgy érdekes a hozzáállásuk, vagy lehet más-más az eljárás egyes helyzetekben is, mert 1-2 ember jelezett egy hibát a Z2 play-es lenovo fórumban, - ami a ti 4g problémátokhoz képest semmi, - mert rossz az akkumulátor statisztika megjelenítése. Erre kérték az engedélyt, hogy belenézhessenek a készülékekbe. - Nem tudom ezt nálatok miért nem ajánlották fel első körben a szerviz helyett.

Az is szép, hogy a szerviz downgradel magasabb verziószámú bootloaderről :W az alap téglázást jlent motonál, ilyenkor ki kellene szedni a flashelési folyamatból a boot.img-t - legalábbis Moto X-nél így tudtunk csak visszamenni 5.1-ről 4.4.4-re.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#718) Benoe77 válasza ghiottone (#717) üzenetére


Benoe77
őstag

Volt, akinél kértek engedélyt a belenézésre:
[link]

Azt küldték szervízbe, aki már amúgy is volt.

Illetve olyan is volt, akinél a szervíz oldotta meg:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#719) Herczi


Herczi
senior tag

Német amazonon 280 eur most a fekete Z.

Most agyalhatok hogy visszamondjam-e az Axont. :DD

[ Szerkesztve ]

(#720) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ilyen kameravédőt honnan lehetne beszerezni?

(#721) Picco válasza zsoltzsolt (#720) üzenetére


Picco
addikt

ezek altalaban kitben jonnek, dbrand-ot hasznaltam parszor, jo volt.

dbrandon most csinaltam

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#722) #16820480 válasza Picco (#721) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet külön csak kamerára is rendelni szerintem, csak úgy drága lesz a postaköltség.

(#723) zsoltzsolt válasza Picco (#721) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Macerás ilyet csinálni? Vagy hogy van ez? 🙂

(#724) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Kb két hete beraktam egy második sim kártyát is a telefonba. Azóta mintha jobban merülne.
Ez így természetes? Ez az első dupla sim-es telefonom.

(#725) ghiottone válasza zsoltzsolt (#724) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igaz nem Z-nél, de előtte a 2 simes G2, X Play, G4 Plus, Z Play és Z2 Play esetén is tanúsíthatom, hogy jobban merül 2 kártyával a telefon, mint 1 -el.
Gondolj bele - az egyik kártya például 4G-n lóg a másik 2 vagy 3G-n. Ha eltérő szolgáltatók kártyái, akkor lehet, hogy a cellák is máshogyan helyezkednek el és ingázáskor is automatikusan fel/le csatlakozni, váltogatni 2-3-4 G között máris jobban igénybe veszi az aksit, a cella készenlét is nagyobb fogyasztó lesz ezáltal.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#726) gidion90 válasza zsoltzsolt (#724) üzenetére


gidion90
tag

Ha meg szabad kérdezni, neked is akkor moto z dual simed van? Én most tervezem a vásárlást a dual sim miatt, de félek, hogy így akkor jobban merül az amúgy is soványka akksi. Neked mi a tapasztalatod SOT terén, vagy sima standby módban, ha két kártya van benne? 3 óra SOT van benne? vagy ha hozzá sem nyúlunk akkor is merül óránként 5-6-10%-ot is akár? Köszönöm előre :)

(#727) zsoltzsolt válasza ghiottone (#725) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszönöm szépen! Akkor jól gondoltam, de így azért tisztább a kép!

(#728) Simple Mind


Simple Mind
csendes tag

Sziasztok! Budapesten nem működik a 4G, mobolinternet nincs, mobilparkolás nincs. Vidéken (és talán már Budapest külső, délkeleti területein is) minden működik. Telenor a mobilszolgáltató, független a készülék. Mi lehet a hiba oka, mit tehetek, h működjön.

(#729) Simple Mind válasza Simple Mind (#728) üzenetére


Simple Mind
csendes tag

Ok. Most olvastam vissza, s látom, más is szenved ilyesmi problémával. Várható megoldás?
Köszönöm előre is a bíztató híreket is.

(#730) artos válasza Simple Mind (#729) üzenetére


artos
tag

Állítólag a legújabb hír, osztrákoknál a szerviz, szoftver módosítással javította.

(#731) artos válasza artos (#730) üzenetére


artos
tag

Közben a Moto hallgat mint a sír.

(#732) artos válasza artos (#731) üzenetére


artos
tag

Kapcsold át 3G-re, lassabb, jobban merül, de legalább nem büntet meg a parkolóőr.

(#733) Simple Mind válasza artos (#730) üzenetére


Simple Mind
csendes tag

OK. Köszi.

(#734) Simple Mind válasza artos (#732) üzenetére


Simple Mind
csendes tag

OK. Így tettem. Majd csak megoldja a MOTO...

(#735) #16820480 válasza artos (#730) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Lenovo fórumon azt írta a srác, hogy neki ugyanazt a szoftvert tette fel a szerviz is, mint ami volt. Lehet, hogy valamit az OTA updater szúrt el, de nagyon.

(#736) zsoltzsolt válasza #16820480 (#735) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Amúgy pc-ről, vezetékkel fel lehet rakn a 7.1.1-et? Van erre hivatalos szoftver? Sony-nál, Lumiáknál volt.

(#737) #16820480 válasza zsoltzsolt (#736) üzenetére


#16820480
törölt tag

RSDLite, igen. A probléma inkább ott van, hogy nincs fent sehol RETEU 7.1.1-es szoft. De még 7.0 sem, csak RETBR, ami elvileg kompatibilis, de egyelőre nem mertem bepróbálni.

(#738) zsoltzsolt válasza #16820480 (#737) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R
Ez az RSDLite ez a Motoroloa hivatalos szoftvere?

(#739) artos válasza #16820480 (#735) üzenetére


artos
tag

Valamit azért nyilatkozhatna a Moto. Ez azért nagyon gáz.

(#740) #16820480 válasza zsoltzsolt (#738) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy tudom igen. De amúgy mennie kell adb/mfastboot parancsokkal is szerintem, az még talán tisztább is, mert látod pontosan mi történik.

(#741) zsoltzsolt válasza #16820480 (#740) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
Még azért nem állok neki, nálam szerencsére nincsenek gondok :)

[ Szerkesztve ]

(#742) artos válasza zsoltzsolt (#741) üzenetére


artos
tag

Amíg nincs image file RETEU, inkább ne állj neki.

(#743) zsoltzsolt válasza artos (#742) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem terveztem 🙂

(#744) Benoe77


Benoe77
őstag

(#745) ghiottone válasza Benoe77 (#744) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Most azt vettem észre pár hónap "megfigyelés" után, hogy általában a tárgyhó elején 5-13 között már kidobják a támogatási oldalra, hogy itt van a security patch,de ténylegesen csak kb. 5-6 hét múlva jön az OTA. + Csak a Z szériát frissítik így, a többit ritkábban.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#746) zsoltzsolt válasza Benoe77 (#744) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
Már fel is ment!

(#747) artos


artos
tag

Valaki meg tudja nézni, hogy javítva lett a 4G hiba?

(#748) zsoltzsolt válasza artos (#747) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem eddig is volt itthon.
Hol tudom megnézni, hogy mit tartalmazott ez a frissítés?
Abban vajon említik?

[ Szerkesztve ]

(#749) Benoe77 válasza zsoltzsolt (#748) üzenetére


Benoe77
őstag

Nem említik, csak azt, hogy biztonsági frissítés (augusztusi)

(#750) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

A JBL Soundboost modult most külön kell tölteni vagy tölti magát használat közben, ha közben a telefon töltőn van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.