Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) moonlight115


moonlight115
tag

Ez nagyon érdekes, ha még nem láttátok, nézzétek meg: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4102) old rocker


old rocker
veterán

Ma este 20.00-tól az HBO-n: Éjjeli féreg. Alapmű.
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4103) moonlight115 válasza old rocker (#4102) üzenetére


moonlight115
tag

Már láttam, jó film. Tévét már régóta nem nézek. Tudom, csodálatos reklámokat és fantasztikus ajánlókat mulasztok el...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4104) old rocker válasza moonlight115 (#4103) üzenetére


old rocker
veterán

Eredetileg a HBO önreklámja úgy szólt: ez nem tévé, ez écsbijó! - azaz ez a csatorna reklámmentes.
Tévét egyébként én is ritkán nézek a reklámok miatt, -kivéve: híradó - de pl. a Kenneth Branagh féle Hamletet azért csak....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4105) moonlight115


moonlight115
tag

Most ezt kezdtem el, egész érdekes, még csak az elején járok. Ha egyetlen szóval kéne jellemeznem: szórakoztató.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4106) old rocker válasza moonlight115 (#4105) üzenetére


old rocker
veterán

Én meg a telefonomon 4 in a Row Online-t játszom. Tképpen a malmozáshoz hasonlít, csak itt meghatározott a játékterület. Igencsak előre kell számolni... Vannak olyan "nagymesterek", akiket képtelenség lenyomni. Lehet csetelni is, a közös nyelv az angol. Csak az a baj, hogy a kezdők, sok egyiptomi van köztük, direkt elkezdenek "pofázni", hogy tereljék a figyelmet.Honnan vagy? Az hol van? Hány éves vagy? Fiú vagy lány? stb. Ja, meg rögtön bejelöl barátnak. Az egyik annyit pofázott, hogy írtam neki, játsszon, ne dumáljon. De ő szeret kérdezni.... Én meg nem szeretek válaszolni... de csak mondta. Akkor beírtam neki: shut up. Kilépett. ilyenkor veszti a partit.
Az előbb egy nagymenővel játszottam, elsőt elnéztem, másodikat meg, akárhogy "sakkoztam", elvesztettem. A harmadiknál, kb. a felénél qrva sokat gondolkozott, úgy lépett. Én is sokáig számoltam - volna - , de beírta: play! Majd: Zzzzz... Na, a jó anyád, következő lépésnél már végigszámoltam, láttam, nekem áll a zászló. Akkor én írtam neki. play. Semmi. Jött a Zzzzz .... Kb. 15 sec múlva feladta. Rájött, hogy ezt a partit mindenképp bukta.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4107) moonlight115 válasza old rocker (#4106) üzenetére


moonlight115
tag

Húúú, akkor ezt komoly emberek játsszák! :D
Én a Triviadoron benne vagyok a magyar klánban, nagy furfangosan HUNGARIANS a nevünk. :DD Az utóbbi hónapokban alig játszottam, de most, hogy meghívtak, muszáj. :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4108) philoxenia válasza old rocker (#4104) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az HBO-ban a legjobb az HBO GO rengeteg film megnézhető is igen jó minőségben. A True Detective 2 már lement, egyben érdemes végignézni. Néha kicsit túl látványos, de nagyon jók a színészek benne szerintem. Rachel McAdams például, vagy Vincent Vaugh teljesen más, mint az eddig látott filmekben. A többiek sem rosszabbak, csak Őket láttam már aránylag sok filmben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4109) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4110) moonlight115 válasza philoxenia (#4109) üzenetére


moonlight115
tag

Mostani kedvenc: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4111) old rocker válasza moonlight115 (#4110) üzenetére


old rocker
veterán

Gut. Sehr gut, Johann.
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4112) moonlight115 válasza old rocker (#4111) üzenetére


moonlight115
tag

:C
[link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4113) old rocker válasza moonlight115 (#4112) üzenetére


old rocker
veterán

Kiváló szám, bár egyértelmű, hogy lopták. Ugyanis a Lynyrd Skynyrd Simple Man-je volt előbb...
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4114) moonlight115 válasza old rocker (#4113) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, és most, hogy egyfolytában őket hallgatom, feltűnt, hogy néhány számukban a Stairway to Heaven dallama köszön vissza... De attól még jók.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4115) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4116) moonlight115 válasza philoxenia (#4115) üzenetére


moonlight115
tag

Hurrá! Kolozsvárra költözöm! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4117) philoxenia válasza moonlight115 (#4116) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aszittem, lobbizol, hogy legyen ilyen Miskolcon... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4118) moonlight115 válasza philoxenia (#4117) üzenetére


moonlight115
tag

Ó, ahhoz én lusti vagyok. A telefonfülkés-könyvotthagyós bulit is kihagytam. Mindig akartam vinni könyvet... :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4119) philoxenia válasza moonlight115 (#4118) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

OV válogatott beszédei... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4120) moonlight115 válasza philoxenia (#4119) üzenetére


moonlight115
tag

Hát, megválogathatná... :U :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4121) philoxenia válasza moonlight115 (#4120) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4122) moonlight115 válasza philoxenia (#4121) üzenetére


moonlight115
tag

Göncz Árpád művei tartják értéküket. Még jó. Bár egyet sem olvastam.
Csak Zuschlag könyvét, csak mert szembejött éppen. Hiszi a piszi. Fura gyerekkora volt, még meg is sajnáltam szegényt. Nem csoda, hogy így alakult az élete. Az viszont már tragédia, hogy bekerülhetett a parlamentbe.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4123) old rocker válasza moonlight115 (#4122) üzenetére


old rocker
veterán

Sznob... miket olvasol...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4124) moonlight115 válasza old rocker (#4123) üzenetére


moonlight115
tag

Mindegy, rászántam 1-2 órát. Addig se rajongtam a politikáért, de azóta meg pláne. Ha csak a fele igaz...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4125) moonlight115 válasza old rocker (#4123) üzenetére


moonlight115
tag

Egyébként egy sznob minimum Gőtét olvas vagy Segszpírt (eredetiben). ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4126) moonlight115


moonlight115
tag

Vámos Miklós: Utazások Erotikában (Ki a franc az a Goethe?) Nagyon tetszett, a humora páratlan, néha alig bírtam abbahagyni a nevetést. Elég nyíltan ír intim dolgokról, és érdekes a nyitott házassághoz való hozzáállása (mármint a főhősé, de lehet, az íróé is). Egyszóval jó könyv, csak ajánlani tudom.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4127) moonlight115


moonlight115
tag

John Lennon legjobb száma: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4128) old rocker válasza moonlight115 (#4127) üzenetére


old rocker
veterán

ha már kerékről van szó... [link]

Ha jól szolgál a memóriád
Úgy volt, hogy megint találkozunk
Hát megyek és kipakolom a cuccomat
És itt ülök, amíg nem lesz túl késő
Teremtett lélek nem jön már
Hogy másik történetet meséljen neked
De te tudtad, hogy találkozni fogunk
Ha nem csal meg az emlékezeted
Izzó kerék
Gurul az úton
Értesítsd a rokonom
Ez a kerék robban!

Ha jól szolgál a memóriád
Én voltam, aki elvette a fűződet
És kötött rá tengerészcsomót
s a táskádba dugtam el
Ha biztosan tudom, hogy a tiéd..
De elmondani olyan nehéz
De te tudtad, még találkozunk
Ha nem csal meg az emlékezeted
Izzó kerék
Gurul az úton
Értesítsd a rokonom
Ez a kerék robban!

Ha jól szolgál a memóriád
Emlékszel, te vagy az,
Aki szólt nekem, hogy szóljak nekik,
Hogy párfogoljanak!
Mikor minden terv már megbukott
S nem volt mit mondani,
tudtad, hogy még találkozunk,
Ha nem csal meg a memóriád.
Izzó kerék
Gurul az úton
Értesítsd a rokonom
Ez a kerék robban!

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4129) moonlight115 válasza old rocker (#4128) üzenetére


moonlight115
tag

Seres Johann, kutty, kutty...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4130) moonlight115


moonlight115
tag

"tejfeleslangos1 point · 10h
Why people think that hungarians are always hungry?

Reply
aldeque10h
@tejfeleslangos Your name is a fucking food

tejfeleslangos
@aldeque Hmm...Thank you!"

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4131) moonlight115


moonlight115
tag

Ungvári Tamás: A feledés enciklopédiája - hallgatni szoktam, jól el lehet aludni közben...Egyébként érdekes, mintha korabeli Story vagy Best magazint olvasnék; írók, költők magán- és közéleti zűrjei, szokásai, jó értelemben vett pletykának is felfogható, de annál azért több. Esti mese, maga a szerző olvassa fel. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4132) old rocker válasza moonlight115 (#4131) üzenetére


old rocker
veterán

és közben takarókba csavart virgácsaidat ringatod a hintaszékben, mama.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4133) moonlight115 válasza old rocker (#4132) üzenetére


moonlight115
tag

Dehogy. Kötött zokni, kockás mamusz, derékmelegítő villanypárna, bár az bezavar a hallókészülékembe...+csavart mintás nájlon otthonka. Deep Purple rulez!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4134) moonlight115 válasza moonlight115 (#4131) üzenetére


moonlight115
tag

Részlet (Ungvári Tamás: A feledés enciklopédiája)

"Elbert János irodalomtörténész és műfordító, a Nagyvilág folyóirat egyik szer-
kesztője édes unokaöcsém volt. Édesapja Elbert Ferenc hatvani családból
származott, rokonsága a Hatvany-Deutsch cukorgyárban dolgozott. Ő vette el
édesanyám világszép húgát, Zelma nénit, a Pénzintézeti Központ ifjú
titkárnőjét. Zelma néni szépségben verte Greta Garbót, de csak a szegény zsidó
cipész, Weisz Salamon és Pollák Háni gyermeke volt, ezért nem várt rá különb
férfi a házasságban, mint a korán kopaszodó kishivatalnok a traktorgyárból,
Feri bácsi.

Jancsival, édes unokaöcsémmel együtt nőttünk fel, bár ők a Bakáts téren
laktak, míg mi a Kossuth Lajos utcában. Aztán együtt bujkáltunk a németek
bevonulása után. Valamiképpen a mi házunk lett a kijelölt zsidóház az Astoria
német parancsnokságának tövében. A felnőtteket minduntalan behívták
munkaszolgálatra. Az asszonyokat (anyáinkat) a KISOK pályán gyűjtötték
össze. A férfiakat a Dohány utcai zsinagógába terelték Feri bácsi nagy bánatára,
mert ők már kitértek, reformátusok voltak. Jancsi református gimnáziumba járt.
Az egész nagy félreértésnek rémlett, ha nem lőttek volna folytonosan.

Amikor a szülőket elvitték, mi magunkra maradtunk Jancsival, aki lobon-
cos, hirtelenszőke hajával, kék szemével nagyon reformátusnak nézett ki. A fo-
ga előreállt az igaz, de ez is a védelmére szolgált. Egy rendes zsidó családban
akármilyen szegénység járta, a fogszabályozás már akkor is divatban volt. A
reformátusokról nem tudok nyilatkozni.
Jancsival villamosra ültünk, miután letéptük a sárga csillagot. Az Aggteleki
utcában egy mentőorvos ajánlott menedéket azzal a feltétellel, hogy
bombázáskor nem mehetünk le a pincébe. Amikor bombáztak, behúzódtunk a
nappali sarkába, sírdogáltunk egy kicsit, aztán megnyugodtunk. Sorsot húz-
tunk, hogy a polgári család könyvtárából ki mit olvas. Rám a kék kötéses Mol-
nár Ferenc összes jutott, Jancsinak a piros Zilahy Lajos egybegyűjtött. Ma-
napság mindenki nyavalyog, és áldozat szeretne lenni. Mi nem éreztük ma-
gunkat annak. Jól megvoltunk.

Mindenféle jóemberek segítségével egyre közelebb oldalgott hozzánk a
front. Az oroszok, akiket mi nem tudtunk kiretusálni az emlékezetünkből, már a
Felka utcánál voltak. Még egy-két nap, és lesz kleba. Nem volt semmi bajunk,
csak rettenetesen éhesek voltunk. Bejött egy orosz tank a Katona József utcába,
üggyel-bajjal felkapaszkodtam rá, s könyörgésre fogtam, kleba, kleba. Jancsi,
akire az orosz szótár tanulmányozása jutott a bujkálásban, míg rám az angol,
addigra már tökéletesen beszélt oroszul. De hagyta, hogy én kínlódjak a
drasztutyével. Magyarul még selypített, amikor azt hajtogatta: „Tomita, éhes
vagyok”.
A Jancsi édesapja, a Feri bácsi, meg az én apám mindenféle kalandok
után felénk baktattak, miután megszöktek innen-onnan. Megtömött elemózsiás
kosárral integettek nekünk néhány órával Pest felszabadítása után a sarokról,
amikor egy Budáról kilőtt akna mértani pontossággal kettévágta Feri bácsit, a
Jancsi apját. Az aknasüvítésre az én apám, a Károly csapatkereszt kitüntetettje,
akinek Béla bátyját egy olasz akna tépte szét Isonzónál, félreugrott, mert jó
tüzérként még a röppályát is érzékelte. Ott volt a sok kaja, melasz, Planta tea és
kétszersült, de ott volt Feri bácsi is kettétépve.
Azon éhesen temettük el Jancsival Feri bácsit. Nem tudom, ki fogta a
felső Feri bácsit, és melyikünk az alsót. De a fagyott januári földet kihányni
nem volt csekély munka. "

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4135) old rocker válasza moonlight115 (#4134) üzenetére


old rocker
veterán

Ez lenne neked való! (A kedvedért angol fordítással)
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4136) moonlight115 válasza old rocker (#4135) üzenetére


moonlight115
tag

Á, ez jobb! [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4137) old rocker válasza moonlight115 (#4136) üzenetére


old rocker
veterán

Dehogy... ez a jó!
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4138) moonlight115 válasza old rocker (#4137) üzenetére


moonlight115
tag

Végig azt vártam, hogy kiderül, férfi, vagy valami...Így nem túl izgi. De az öregembereknek tuti bejön. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4139) old rocker válasza moonlight115 (#4138) üzenetére


old rocker
veterán

nekem még akkor sem jönne be, ha a farkamat varázsolná ki magából... nem az esetem.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4140) moonlight115 válasza old rocker (#4139) üzenetére


moonlight115
tag

Nem vagy még elég öreg. :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4141) old rocker válasza moonlight115 (#4140) üzenetére


old rocker
veterán

nem is leszek.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4142) old rocker válasza moonlight115 (#4140) üzenetére


old rocker
veterán

Akkorát röhögtem a fészbükkön: Feca ugye kint ragadt Szerbiában a határzárás miatt, csináltak egy montázst róla, női ruhában. Andzsi frizurával; felirat: Merkel Ferenc, a menekültek jótevője

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4143) moonlight115 válasza old rocker (#4142) üzenetére


moonlight115
tag

Tragikomikus.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4144) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Hirtelen nem tudtam hova írjak...Így még nem sokan muzsikáltak a rákról! :Y Művészi és szemléletes,egyszerűen zseniális ez a fickó!

Stromae - quand c'est ?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4145) moonlight115 válasza Hasaggymeg (#4144) üzenetére


moonlight115
tag

Érdekes, és a kommentek is. :K Maga a téma...hát, jobb inkább bele se gondolni, vagyis falra festeni.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4146) Hasaggymeg válasza moonlight115 (#4145) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szó szerint megigéz.Valamiért a most éppen 20 éves Se7en-t juttatja eszembe.Az sem volt kevésbé nyomasztó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4147) moonlight115 válasza Hasaggymeg (#4146) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, az elég nyomasztó film, halványan emlékszem rá.
Legutóbb ezt láttam, ami tetszett: [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4148) old rocker


old rocker
veterán

Ez megvolt már? [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#4149) moonlight115 válasza old rocker (#4148) üzenetére


moonlight115
tag

Elkezdtem egyszer nézni, aztán már a végére nem emlékszem, biztos elszunyókáltam a hintaszékben, pedig közben még kötöttem is, fonott mintás spenótzöld zoknit a dédunokámnak.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4150) Hasaggymeg válasza old rocker (#4148) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem láttam ezt sem és Hófehérke filmjét sem. Amit utoljára láttam és igazán tetszett az talán ez volt...na jó,nem 2009-ben láttam,hanem a tavaly. :B

(#4148) old rocker...mindig ilyen lenézően vélekedik az általad ajánlott filmekről? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.